gb.form.print 3.21.99 - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Bottom
it: Inferiore

en: Cancel
it: Annulla

en: Collate copies
it: Assembla le copie

en: Configuration
it: Configurazione

en: Copies
it: Copie

en: Full width
it: Intera larghezza

en: Generic preview and print form
it: Finestra generica anteprima e stampa

en: Grayscale
it: Scala di grigi

en: Height
it: Altezza

en: Landscape
it: Orizzontale

en: Left
it: Sinistra

en: Long side
it: Lato lungo

en: Margins
it: Margini

en: None
it: Nessuno

en: One page
it: Una pagina

en: Orientation
it: Orientamento

en: Paper
it: Carta

en: PDF files
it: File PDF

en: Portrait
it: Verticale

en: Postscript files
it: File Postscript

en: Print
it: Stampa

en: Printing
it: Stampa

en: Print preview
it: Anteprima di stampa

en: Print to file
it: Stampa su file

en: Real size
it: Dimensione reale

en: Replace
it: Sostituisci

en: Resolution
it: Risoluzione

en: Reverse order
it: Ordine inverso

en: Right
it: Destra

en: Short side
it: Lato corto

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
it: Questo file già esiste.
    Desideri sostituirlo?

en: Toggle option panel
it: Attiva o disattiva il pannello delle opzioni

en: Top
it: Superiore

en: Two-sided
it: Fronte retro

en: Two pages
it: Due pagine

en: Width
it: Larghezza

en: Zoom in
it: Ingrandisci

en: Zoom out
it: Rimpicciolisci
