gb.form 3.14.90 - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Home
ar: صَّفحة الإنترنت الرئيسية

en: Desktop
ar: سطح المكتب

en: System
ar: النظام

en: New folder
ar: مجلد جديد

en: Today
ar: اليوم

en: Previous month
ar: الشهر الماضي

en: Next month
ar: الشهر التالي

en: Copy
ar: انسخ

en: OK
ar: موافق

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Name
ar: الإسم

en: Path
ar: المسار

en: Up
ar: أعلى

en: Down
ar: أسفل

en: Remove
ar: أزل

en: Close
ar:  اغلق

en: Image
ar: صورة

en: Video
ar: مرئي

en: General
ar: عام

en: Type
ar:  النّوع

en: Directory
ar:  الدّليل

en: Size
ar: القياس

en: Preview
ar: معاينة

en: Errors
ar: أخطاء

en: Bold
ar: عريض

en: Italic
ar: مائل

en: Underline
ar: تسطير

en: Strikeout
ar: مشطّب

en: Add
ar: أضف

en: &Next
ar: ال&تالي

en: Next
ar: تالي

en: Previous
ar: السابق
