gb.form 3.15.90 - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: More controls for graphical components
ja: グラフィカルコンポーネント用の追加コントロール

en: Home
ja: ホーム

en: Desktop
ja: デスクトップ

en: System
ja: システム

en: Cannot rename directory.
ja: フォルダ名を変更できません。

en: New folder
ja: 新しいフォルダ

en: Cannot create directory.
ja: フォルダを作成できません。

en: Today
ja: 今日

en: Previous month
ja: 前月

en: Next month
ja: 来月

en: All files (*)
ja: すべてのファイル(*)

en: This file already exists.
    
    Do you want to overwrite it?
ja: ファイルが既に存在します。
    
    上書きしますか？

en: Copy
ja: クリップボードにコピーします

en: Parent directory
ja: 親フォルダ

en: Show files
ja: ファイルを表示

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Name
ja: 名前

en: Path
ja: パス

en: Up
ja: 上へ

en: Down
ja: 下へ

en: Remove
ja: 削除

en: Close
ja: 閉じる

en: Image
ja: イメージ

en: Video
ja: ビデオ

en: General
ja: 一般

en: Type
ja: 種類

en: Directory
ja: フォルダ

en: Size
ja: サイズ

en: Last modified
ja: 最終更新

en: Preview
ja: プレビュー

en: Errors
ja: エラー

en: Bold
ja: ボールド

en: Italic
ja: イタリック

en: Underline
ja: 下線

en: Strikeout
ja: 取り消し線

en: Add
ja: 追加

en: &Next
ja: 次へ(&N)

en: Next
ja: 次へ(N)

en: Previous
ja: 前へ(P)

en: Step #&1
ja: ステップ #&1
