gb.form 3.14.90 - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Home
fa: آغازه

en: Desktop
fa: رومیزی

en: System
fa: سیستم

en: Today
fa: امروز

en: Previous month
fa: ماه قبل

en: Next month
fa: ماه بعد

en: Copy
fa: کپی

en: OK
fa: تائید

en: Cancel
fa: لغو

en: Name
fa: نام

en: Up
fa: بالا

en: Down
fa: _پایین

en: Remove
fa: حذف‌

en: Close
fa: بستن

en: Image
fa: تصویر

en: Video
fa: ویدیو

en: General
fa: عمومی

en: Type
fa: نوع

en: Directory
fa: پوشه

en: Size
fa: اندازه

en: Errors
fa: خطاها

en: Italic
fa: کج

en: Underline
fa: خط زیر

en: Strikeout
fa: باطل کردن

en: Add
fa: افزودن‌

en: &Next
fa: &بعدی‌

en: Next
fa: بعدی

en: Previous
fa: قبلی
