gb.form 3.15.90 - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: More controls for graphical components
sv: Flera kontroller för grafiska komponenter

en: Home
sv: Hem

en: Desktop
sv: Skrivbord

en: Cannot rename directory.
sv: kan ej döpa om mapp.

en: New folder
sv: Ny mapp

en: Cannot create directory.
sv: Kan ej skapa mapp.

en: Today
sv: Idag

en: Previous month
sv: Föregående månad

en: Next month
sv: Nästa månad

en: Follow color grid
sv: Följ färgrutnät

en: All files (*)
sv: Alla filer (*)

en: Overwrite
sv: Skriv över

en: This file already exists.
    
    Do you want to overwrite it?
sv: Denna fil finns redan.
    
    Vill du skriva över den?

en: Copy
sv: Kopiera

en: Parent directory
sv: Överordnad mapp

en: Show files
sv: Visa filer

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Name
sv: Namn

en: Path
sv: Sökväg

en: Up
sv: Upp

en: Down
sv: Ner

en: Remove
sv: Tag bort

en: Close
sv: Stäng

en: Image
sv: Bild

en: General
sv: Allmänt

en: Type
sv: Typ

en: Directory
sv: Katalog

en: Size
sv: Storlek

en: Last modified
sv: Senast ändrad

en: Preview
sv: Förhandsgranskning

en: Errors
sv: Fel

en: How quickly daft jumping zebras vex
sv: Flygande bäckasiner söka hwila på mjuka tuvor

en: Bold
sv: Fetstil

en: Italic
sv: Kursiv

en: Underline
sv: Understrykning

en: Strikeout
sv: Genomstrykning

en: Add
sv: Lägg till

en: &Next
sv: &Nästa

en: Next
sv: Nästa

en: Previous
sv: Föregående

en: The '/' character is forbidden inside file or directory names.
sv: Tecknet '/' är ej tillåtet inuti fil- och mappnamn.

en: Step #&1
sv: Steg #&1
