gb.gui.base 3.15.90 - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Copy message
de: Nachricht kopieren

en: Delete
de: Löschen

en: Apply
de: Anwenden

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Yes
de: Ja
