gb.gui.base 3.20.99 - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Common controls and classes for GUI components
it: Controlli e classi comuni per i componenti della GUI

en: Border
it: Bordo

en: Drag me
it: Trascinami

en: Selection
it: Selezione

en:      This is a Label test line
it:       Questa è una linea di test della Label

en: This is a Label test line
it: Questa è una linea di test della Label

en: This is a Label test line
    with another one
it: Questa è una linea di test della Label↵
    con un'altra linea

en: This is a TextLabel test line
it: Questa è una linea di test della TextLabel

en: Copy message
it: Copia messaggio

en: Delete
it: Elimina

en: Drag
it: Trascina

en: Rename
it: Rinomina

en: Check
it: Controlla

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì
