gb.report 3.10.90 - en to nl translation catalogue (105 entries)

en: Report designer
nl: Rapport ontwerper

en: Report engine for gambas
nl: Rapportage voor Gambas

en: Size
nl: Afmeting

en: Paper size
nl: Papierformaat

en: Custom paper size
nl: Aangepast papierformaat

en: Width:
nl: Breedte:

en: Height:
nl: Hoogte:

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Landscape
nl: Landschap

en: Portrait
nl: Portret

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Layout...
nl: Lay-out...

en: Report preview
nl: Rapport voorbeeld

en: Printing...
nl: -

en: One page
nl: Een pagina

en: Two pages
nl: Twee pagina's

en: Full width
nl: Volledige breedte

en: Real size
nl: Echte afmeting

en: Printer
nl: -

en: File
nl: Bestand

en: Paper
nl: Papier

en: A3
nl: -

en: A4
nl: -

en: A5
nl: -

en: B5
nl: -

en: Custom
nl: Aangepast

en: Executive
nl: -

en: Legal
nl: -

en: Letter
nl: -

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Recto Verso
nl: -

en: Long side
nl: Lange zijde

en: None
nl: Geen

en: Short side
nl: Korte zijde

en: Gray Scale
nl: Grijs schaal

en: Full Page
nl: Volledige pagina

en: Reverse order
nl: Omgekeerde volgorde

en: Collate copies
nl: Soteer kopiën

en: Range
nl: Bereik

en: Copies
nl: Kopiën

en: Print
nl: -

en: Printer Config
nl: -

en: More...
nl: Meer...

en: RectoVerso
nl: -

en: Copies :
nl: Kopiën:

en: One Page
nl: Een Pagina

en: Two Page
nl: Twee Pagina's

en: FullWidth
nl: VolledigeBreedte

en: Version 1.0
nl: -

en: Date
nl: Datum

en: Project Title:
nl: -

en: Project No.:
nl: -

en: Company:
nl: Bedrijf:

en: Designer:
nl: Ontwerper:

en: Base Plate ID:
nl: -

en: Bearing Pressue
nl: -

en: Node #
nl: -

en: Brg. Press., psi
nl: -

en: Anchor Rod Tension
nl: -

en: Rod #
nl: -

en: Tension, lbs
nl: -

en: Page $PAGE of $NPAGE
nl: Pagina $PAGE van $NPAGE

en: Section
nl: Sectie

en: #3
nl: -

en: #1
nl: -

en: COUCOU
nl: -

en: #2
nl: -

en: ReportLabel1
nl: -

en: ReportLabel2
nl: -

en: ReportLabel3
nl: -

en: Page $NPAGE
nl: Pagina $NPAGE

en: C'est la maison !
nl: -

en: Section 1
nl: -

en: Gambas
nl: -

en: All friends list !
nl: -

en: Gambas Report Demo
nl: -

en: Page $PAGE on $NPAGE
nl: -

en: IMPRESSION DU PLAN COMPTABLE
nl: -

en: Code
nl: -

en: Intitulé
nl: -

en: Page $PAGE sur $NPAGE
nl: Pagina $PAGE van $NPAGE

en: coucou
nl: -

en: List of all my friends
nl: Lijst van al mijn vrienden

en: List Of My Friends
nl: Lijst Van Mijn Vrienden

en: Page $PAGE / $NPAGE
nl: Pagina $PAGE / $NPAGE

en: First Page
nl: Eerste Pagina

en: Report About
nl: Over rapport

en: All my friends
nl: Al mijn vrienden

en: Friend Table
nl: Vrienden tabel

en: Report about all my frends
nl: Rapport over al mijn vrienden

en: Test Database
nl: -

en: Name
nl: Naam

en: FirstName
nl: Voornaam

en: Birth
nl: Geboorte

en: $PAGE/$NPAGE
nl: -

en: Facture
nl: Factuur

en: Id
nl: -

en: Designation
nl: Aanwijzing

en: PU HT
nl: -

en: Quantité
nl: -

en: Total HT
nl: Totale HT

en: Page $PAGE
nl: Pagina $PAGE

en: gambas
nl: -

en: Page $PAGE on $NPAGE
nl: Pagina $PAGE op $NPAGE
