gb.report2 3.17.90 - en to de translation catalogue (39 entries)

en: Cancel
de: Abbruch

en: Collate copies
de: Kopien sortieren

en: Copies
de: Kopien

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: File
de: Datei

en: Full page
de: Ganze Seite

en: Full width
de: Volle Breite

en: Grayscale
de: Graustufen

en: Height
de: Höhe

en: Landscape
de: Querformat

en: Letter
de: Brief

en: Long side
de: Lange Kante

en: None
de: Nein

en: One page
de: Eine Seite

en: Orientation
de: Orientierung

en: Paper
de: Papier

en: PDF files
de: PDF-Dateien

en: Portrait
de: Hochformat

en: Postscript files
de: Postscript-Dateien

en: Print
de: Drucken

en: Printer
de: Drucker

en: Printing
de: Drucke

en: Printing...
de: Drucke...

en: Print to file
de: Drucke in Datei

en: Range
de: Seiten

en: Real size
de: Wahre Größe

en: Replace
de: Ersetzen

en: Report preview
de: Report-Vorschau

en: Resolution
de: Auflösung

en: Reverse order
de: Umgekehrte Reihenfolge

en: Section
de: Sektion

en: Short side
de: Kurze Kante

en: Show options
de: Zeige Optionen

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
de: Die Datei existiert bereits.
    Soll sie ersetzt werden?

en: Two-sided
de: Zweiseitig

en: Two pages
de: Zwei Seiten

en: Width
de: Breite

en: Zoom in
de: Reinzoomen

en: Zoom out
de: Rauszoomen
