gb.report2 3.12.90 - en to it translation catalogue (50 entries)

en: ReportsEvolution
it: -

en: PDF files
it: File PDF

en: Postscript files
it: File Postscript

en: Cancel
it: Annulla

en: Replace
it: Sostituisci

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
it: Questo file già esiste.
    Desideri sostituirlo?

en: Layout...
it: -

en: Printing...
it: Stampa...

en: Report preview
it: Anteprima del report

en: Print to file
it: Stampa su file

en: Printing
it: Stampa

en: One page
it: Una pagina

en: Two pages
it: Due pagine

en: Full width
it: Intera larghezza

en: Real size
it: Dimensione reale

en: Zoom out
it: Rimpicciolisci

en: 100 %
it: -

en: Zoom in
it: Ingrandisci

en: Print
it: Stampa

en: Show options
it: Mostra le opzioni

en: Printer
it: Stampante

en: Two-sided
it: Fronte retro

en: Long side
it: Lato lungo

en: None
it: Nessuno

en: Short side
it: Lato corto

en: File
it: -

en: Resolution
it: Risoluzione

en: dpi
it: -

en: Range
it: Pagina

en: Copies
it: Copie

en: Orientation
it: Orientamento

en: Landscape
it: Orizzontale

en: Portrait
it: Verticale

en: Paper
it: Carta

en: A3
it: -

en: A4
it: -

en: A5
it: -

en: B5
it: -

en: Custom
it: Personalizzato

en: Executive
it: -

en: Legal
it: Legale

en: Letter
it: Lettera

en: Width
it: Larghezza

en: mm
it: -

en: Height
it: Altezza

en: Grayscale
it: Scala di grigi

en: Full page
it: Pagina intera

en: Collate copies
it: Assembla le copie

en: Reverse order
it: Ordine inverso

en: Section
it: Sezione
