gb.report2 3.10.90 - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: PDF files
fr: Fichiers PDF

en: Postscript files
fr: Fichiers Postscript

en: Cancel
fr: Annuler

en: Replace
fr: Remplacer

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
fr: Ce fichier existe déjà.
    Voules-vous le remplacer ?

en: Layout...
fr: Mise en page...

en: Printing...
fr: Impression en cours...

en: Report preview
fr: Aperçu de l'état

en: Print to file
fr: Imprimer dans un fichier

en: One page
fr: Une page

en: Two pages
fr: Deux pages

en: Full width
fr: Pleine largeur

en: Real size
fr: Taille réelle

en: Zoom out
fr: Réduire

en: 100 %
fr: -

en: Zoom in
fr: Agrandir

en: Print
fr: Imprimer

en: Show options
fr: Afficher les options

en: Printer
fr: Imprimante

en: Long side
fr: Côté long

en: None
fr: Aucun

en: Short side
fr: Côté court

en: File
fr: Fichier

en: Range
fr: Plage

en: Landscape
fr: Paysage

en: Paper
fr: -

en: A3
fr: -

en: A4
fr: -

en: A5
fr: -

en: B5
fr: -

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Executive
fr: -

en: Legal
fr: -

en: Letter
fr: -

en: Width
fr: Largeur

en: mm
fr: -

en: Height
fr: Hauteur

en: Grayscale
fr: Niveaux de gris

en: Full page
fr: Pleine page

en: Collate copies
fr: Assembler les copies

en: Reverse order
fr: Inverser
