gb.util 3.16.90 - en to fa translation catalogue (49 entries)

en: Arabic (Egypt)
fa: Arabic (مصر)

en: Arabic (Tunisia)
fa: Arabic (تونس)

en: Azerbaijani (Azerbaijan)
fa: Azerbaijani (آذربایجان)

en: Bulgarian (Bulgaria)
fa: Bulgarian (بلغارستان)

en: Catalan (Catalonia, Spain)
fa: Catalan (کاتالونیا - اسپانیا)

en: Welsh (United Kingdom)
fa: Welsh (انگلستان)

en: Czech (Czech Republic)
fa: Czech (جمهوری چک)

en: Danish (Denmark)
fa: Danish (دانمارک)

en: German (Germany)
fa: German (آلمان)

en: German (Belgium)
fa: German (بلژیک)

en: Greek (Greece)
fa: Greek (یونان)

en: English (common)
fa: English (معمول)

en: English (United Kingdom)
fa: English (انگلستان)

en: English (U.S.A.)
fa: English (ایالات متحده آمریکا)

en: English (Australia)
fa: English (استرالیا)

en: English (Canada)
fa: English (کانادا)

en: Esperanto (Anywhere!)
fa: Esperanto (هر جا!)

en: Spanish (Spain)
fa: Spanish (اسپانیا)

en: Spanish (Argentina)
fa: Spanish (آرژانتین)

en: Farsi (Iran)
fa: Farsi (ایران)

en: French (France)
fa: French (فرانسه)

en: French (Belgium)
fa: French (بلژیک)

en: French (Canada)
fa: French (کانادا)

en: French (Switzerland)
fa: French (سوئیس)

en: Galician (Spain)
fa: Galician (اسپانیا)

en: Hungarian (Hungary)
fa: Hungarian (مجارستان)

en: Croatian (Croatia)
fa: Croatian (کرواسی)

en: Indonesian (Indonesia)
fa: Indonesian (اندونزی)

en: Irish (Ireland)
fa: Irish (ایرلند)

en: Italian (Italy)
fa: Italian (ایتالیا)

en: Japanese (Japan)
fa: Japanese (ژاپن)

en: Korean (Korea)
fa: Korean (کره)

en: Dutch (Netherlands)
fa: Dutch (هلند)

en: Dutch (Belgium)
fa: Dutch (بلژیک)

en: Norwegian (Norway)
fa: Norwegian (نروژ)

en: Punjabi (India)
fa: Punjabi (هند)

en: Polish (Poland)
fa: Polish (لهستان)

en: Portuguese (Portugal)
fa: Portuguese (پرتغال)

en: Portuguese (Brazil)
fa: Portuguese (برزیل)

en: Russian (Russia)
fa: Russian (روسیه)

en: Slovenian (Slovenia)
fa: Slovenian (اسلوانی)

en: Serbian (Serbia & Montenegro)
fa: Serbian (صربستان و مونتنگرو)

en: Swedish (Sweden)
fa: Swedish (سوئد)

en: Turkish (Turkey)
fa: Turkish (ترکیه ای)

en: Vietnamese (Vietnam)
fa: Vietnamese (ویتنامی)

en: Wallon (Belgium)
fa: Wallon (بلژیکی)

en: Simplified chinese (China)
fa: Simplified chinese (چین)

en: Traditional chinese (Taiwan)
fa: Traditional chinese (تایوان)

en: Unknown
fa: ناشناس
