gb.util 3.17.90 - en to fr translation catalogue (79 entries)

en: Utility routines
fr: Routines utilitaires

en: &1 B
fr: &1 o

en: &1 KiB
fr: &1 Kio

en: &1 MiB
fr: &1 Mio

en: &1 GiB
fr: &1 Gio

en: &1 KB
fr: &1 Ko

en: &1 MB
fr: &1 Mo

en: &1 GB
fr: &1 Go

en: Afrikaans (South Africa)
fr: Afrikaans (Afrique du Sud)

en: Arabic (Egypt)
fr: Arabe (Egypte)

en: Arabic (Tunisia)
fr: Arabe (Tunisie)

en: Arabic (Algeria)
fr: Arabe (Algérie)

en: Azerbaijani (Azerbaijan)
fr: Azéri (Azerbaïdjan)

en: Bulgarian (Bulgaria)
fr: Bulgare (Bulgarie)

en: Catalan (Catalonia, Spain)
fr: Catalan (Catalogne, Espagne)

en: Welsh (United Kingdom)
fr: Gallois (Royaume-Uni)

en: Czech (Czech Republic)
fr: Tchèque (République Tchèque)

en: Danish (Denmark)
fr: Danois (Danemark)

en: German (Germany)
fr: Allemand (Allemagne)

en: German (Belgium)
fr: Allemand (Belgique)

en: Greek (Greece)
fr: Grec (Grèce)

en: English (common)
fr: Anglais (commun)

en: English (United Kingdom)
fr: Anglais (Royaume Uni)

en: English (U.S.A.)
fr: Anglais (U.S.A.)

en: English (Australia)
fr: Anglais (Australie)

en: English (Canada)
fr: Anglais (Canada)

en: English (India)
fr: Anglais (Inde)

en: Esperanto (Anywhere!)
fr: Esperanto (Partout!)

en: Spanish (common)
fr: Espagnol (commun)

en: Spanish (Spain)
fr: Espagnol (Espagne)

en: Spanish (Argentina)
fr: Espagnol (Argentine)

en: Estonian (Estonia)
fr: Estonien (Estonie)

en: Basque (Basque country)
fr: Basque (Pays basque)

en: Finnish (Finland)
fr: Finlandais (Finlande)

en: French (France)
fr: Français (France)

en: French (Belgium)
fr: Français (Belgique)

en: French (Canada)
fr: Français (Canada)

en: French (Switzerland)
fr: Français (Suisse)

en: Galician (Spain)
fr: Galicien (Espagne)

en: Hebrew (Israel)
fr: Hébreu (Israël)

en: Hindi (India)
fr: Hindi (Inde)

en: Hungarian (Hungary)
fr: Hongrois (Hongrie)

en: Croatian (Croatia)
fr: Croate (Croatie)

en: Indonesian (Indonesia)
fr: Indonésien (Indonésie)

en: Tamil (India)
fr: Tamil (Inde)

en: Telugu (India)
fr: Telugu (Inde)

en: Malayalam (India)
fr: Malayalam (Inde)

en: Kannada (India)
fr: Kannada (Inde)

en: Punjabi (India)
fr: Punjabi (Inde)

en: Irish (Ireland)
fr: Irlandais (Irlande)

en: Icelandic (Iceland)
fr: Islandais (Islande)

en: Italian (Italy)
fr: Italien (Italie)

en: Italian (Switzerland)
fr: Italien (Suisse)

en: Japanese (Japan)
fr: Japonais (Japon)

en: Khmer (Cambodia)
fr: Khmer (Cambodge)

en: Korean (Korea)
fr: Coréen (Corée)

en: Lithuanian (Lithuania)
fr: Lithuanien (Lithuanie)

en: Macedonian (Republic of Macedonia)
fr: Macédonien (République de Macédoine)

en: Dutch (Netherlands)
fr: Hollandais (Pays-bas)

en: Dutch (Belgium)
fr: Hollandais (Belgique)

en: Norwegian (Norway)
fr: Norvégien (Norvège)

en: Bokmål (Norway)
fr: Bokmål (Norvège)

en: Polish (Poland)
fr: Polonais (Pologne)

en: Portuguese (Portugal)
fr: Portugais (Portugal)

en: Portuguese (Brazil)
fr: Portugais (Brésil)

en: Valencian (Valencian Community, Spain)
fr: Valencien (Communauté Valencienne, Espagne)

en: Romanian (Romania)
fr: Roumain (Roumanie)

en: Russian (Russia)
fr: Russe (Russie)

en: Slovenian (Slovenia)
fr: Slovénien (Slovénie)

en: Albanian (Albania)
fr: Albanais (Albanie)

en: Serbian (Serbia & Montenegro)
fr: Serbe (Serbie & Montenegro)

en: Swedish (Sweden)
fr: Suèdois (Suède)

en: Turkish (Turkey)
fr: Turque (Turquie)

en: Ukrainian (Ukrain)
fr: Ukrainien (Ukraine)

en: Vietnamese (Vietnam)
fr: Vietnamien (Viet-nâm)

en: Wallon (Belgium)
fr: Wallon (Belgique)

en: Simplified chinese (China)
fr: Chinois simplifié (Chine)

en: Traditional chinese (Taiwan)
fr: Chinois traditionnel (Taiwan)

en: Unknown
fr: Inconnu
