gb.util 3.18.90 - en to it translation catalogue (67 entries)

en: Utility routines
it: Routine di utilità

en: Afrikaans (South Africa)
it: Afrikaans (Sudafrica)

en: Arabic (Egypt)
it: Arabo (Egitto)

en: Arabic (Tunisia)
it: Arabo (Tunisia)

en: Arabic (Algeria)
it: Arabo (Algeria)

en: Azerbaijani (Azerbaijan)
it: Azerbaigiano (Azerbaijan)

en: Bulgarian (Bulgaria)
it: Bulgaro (Bulgaria)

en: Catalan (Catalonia, Spain)
it: Catalano (Catalano, Spagna)

en: Welsh (United Kingdom)
it: Gallese (UK)

en: Czech (Czech Republic)
it: Ceco (Repubblica Ceca)

en: Danish (Denmark)
it: Danese (Danimarca)

en: German (Germany)
it: Tedesco (Germania)

en: German (Belgium)
it: Tedesco (Belgio)

en: Greek (Greece)
it: Greco (Grecia)

en: English (common)
it: Inglese (Internazionale)

en: English (United Kingdom)
it: Inglese (Regno Unito)

en: English (U.S.A.)
it: Inglese (U.S.A.)

en: English (Australia)
it: Inglese (Australia)

en: English (Canada)
it: Inglese (Canada)

en: English (India)
it: Inglese (India)

en: Esperanto (Anywhere!)
it: Esperanto (Ovunque!)

en: Spanish (common)
it: Spagnolo (comune)

en: Spanish (Spain)
it: Spagnolo (Spagna)

en: Spanish (Argentina)
it: Spagnolo (Argentina)

en: Estonian (Estonia)
it: Estone (Estonia)

en: Basque (Basque country)
it: Basco (Regione Basca)

en: Finnish (Finland)
it: Finnico (Finlandia)

en: French (France)
it: Francese (Francia)

en: French (Belgium)
it: Francese (Belgio)

en: French (Canada)
it: Francese (Canada)

en: French (Switzerland)
it: Francese (Svizzera)

en: Galician (Spain)
it: Galiziano (Spagna)

en: Hebrew (Israel)
it: Ebraico (Israele)

en: Hungarian (Hungary)
it: Ungherese (Ungheria)

en: Croatian (Croatia)
it: Croato (Croazia)

en: Indonesian (Indonesia)
it: Indonesiano (Indonesia)

en: Irish (Ireland)
it: Irlandese (Irlanda)

en: Icelandic (Iceland)
it: Islandese (Islanda)

en: Italian (Italy)
it: Italiano (Italia)

en: Italian (Switzerland)
it: Italiano (Svizzera)

en: Japanese (Japan)
it: Giapponese (Giappone)

en: Khmer (Cambodia)
it: Khmer (Cambogia)

en: Korean (Korea)
it: Coreano (Corea)

en: Latin
it: Latino

en: Lithuanian (Lithuania)
it: Lituano (Lituania)

en: Macedonian (Republic of Macedonia)
it: Macedone (Repubblica di Macedonia)

en: Dutch (Netherlands)
it: Danese (Olanda)

en: Dutch (Belgium)
it: Danese (Belgio)

en: Norwegian (Norway)
it: Norvegese (Norvegia)

en: Bokmål (Norway)
it: Bokmål (Norvegia)

en: Polish (Poland)
it: Polacco (Polonia)

en: Portuguese (Portugal)
it: Portoghese (Portogallo)

en: Portuguese (Brazil)
it: Portoghese (Brasile)

en: Valencian (Valencian Community, Spain)
it: Valenzano (Comunità Valenzana, Spagna)

en: Romanian (Romania)
it: Rumeno (Romania)

en: Russian (Russia)
it: Russo (Russia)

en: Slovenian (Slovenia)
it: Slovacco (Slovenia)

en: Albanian (Albania)
it: Albanese (Albania)

en: Serbian (Serbia & Montenegro)
it: Serbo (Serbia e Montenegro)

en: Swedish (Sweden)
it: Svedese (Svezia)

en: Turkish (Turkey)
it: Turco (Turchia)

en: Ukrainian (Ukrain)
it: Ucraino (Ucraina)

en: Vietnamese (Vietnam)
it: Vietnamita (Vietnam)

en: Wallon (Belgium)
it: Vallone (Belgio)

en: Simplified chinese (China)
it: Cinese semplificato (China)

en: Traditional chinese (Taiwan)
it: Cinese tradizionale (Taiwan)

en: Unknown
it: Sconosciuto
