gb.util 3.16.90 - en to pt_BR translation catalogue (65 entries)

en: Afrikaans (South Africa)
pt_BR: Africanês (Áfica do Sul)

en: Arabic (Egypt)
pt_BR: Árabe (Egito)

en: Arabic (Tunisia)
pt_BR: Árabe (Tunisia)

en: Azerbaijani (Azerbaijan)
pt_BR: Azerbaijano (Azerbaijão)

en: Bulgarian (Bulgaria)
pt_BR: Búlgaro (Bulgária)

en: Catalan (Catalonia, Spain)
pt_BR: Catalão (Catalúnia, Espanha)

en: Welsh (United Kingdom)
pt_BR: Welsh (Reino Unido)

en: Czech (Czech Republic)
pt_BR: Tcheco (República Tcheca)

en: Danish (Denmark)
pt_BR: Dinamarquês (Dinamarca)

en: German (Germany)
pt_BR: Alemão (Alemanha)

en: German (Belgium)
pt_BR: Alemão (Bélgica)

en: Greek (Greece)
pt_BR: Grego (Grécia)

en: English (common)
pt_BR: Inglês (comun)

en: English (United Kingdom)
pt_BR: Inglês (Reino Unido)

en: English (U.S.A.)
pt_BR: Inglês (U.S.A.)

en: English (Australia)
pt_BR: Inglês (Austrália)

en: English (Canada)
pt_BR: Inglês (Canadá)

en: Esperanto (Anywhere!)
pt_BR: Esperanto (Qualquer lugar!)

en: Spanish (common)
pt_BR: Espanhol (comum)

en: Spanish (Spain)
pt_BR: Espanhol (Espanha)

en: Spanish (Argentina)
pt_BR: Espanhol (Argentina)

en: Estonian (Estonia)
pt_BR: Estoniano (Estônia)

en: Basque (Basque country)
pt_BR: Basco (País Basco)

en: Farsi (Iran)
pt_BR: Farsi (Irã)

en: Finnish (Finland)
pt_BR: Finlandês (Finlândia)

en: French (France)
pt_BR: Francês (França)

en: French (Belgium)
pt_BR: Francês (Bélgica)

en: French (Canada)
pt_BR: Francês (Canadá)

en: French (Switzerland)
pt_BR: Francês (Suíça)

en: Galician (Spain)
pt_BR: Galês (Espanha)

en: Hebrew (Israel)
pt_BR: Hebraico (Israel)

en: Hindi (India)
pt_BR: Hindi (Índia)

en: Hungarian (Hungary)
pt_BR: Húngaro (Hungria)

en: Croatian (Croatia)
pt_BR: Croata (Croácia)

en: Indonesian (Indonesia)
pt_BR: Indonésio (Indonésia)

en: Irish (Ireland)
pt_BR: Irlandês (Irlanda)

en: Icelandic (Iceland)
pt_BR: Islândico (Islândia)

en: Italian (Italy)
pt_BR: Italiano (Itália)

en: Japanese (Japan)
pt_BR: Japonês (Japão)

en: Khmer (Cambodia)
pt_BR: Khmer (Camboja)

en: Korean (Korea)
pt_BR: Corano (Coréia)

en: Lithuanian (Lithuania)
pt_BR: Lituano (Lituânia)

en: Malayalam (India)
pt_BR: Malaiala (Índia)

en: Macedonian (Republic of Macedonia)
pt_BR: Macedônio (República da Macedónia)

en: Dutch (Netherlands)
pt_BR: Holandês (Holanda)

en: Dutch (Belgium)
pt_BR: Holandês (Bélgica)

en: Norwegian (Norway)
pt_BR: Norueguês (Noruega)

en: Punjabi (India)
pt_BR: Panjabi (Índia)

en: Polish (Poland)
pt_BR: Polonês (Polônia)

en: Portuguese (Portugal)
pt_BR: Português (Portugal)

en: Portuguese (Brazil)
pt_BR: Português (Brasil)

en: Valencian (Valencian Community, Spain)
pt_BR: Valencian (Comunicade Valenciana, Espanha)

en: Romanian (Romania)
pt_BR: Romeno (Romania)

en: Russian (Russia)
pt_BR: Russo (Rússia)

en: Slovenian (Slovenia)
pt_BR: Slovaco (Eslovênia)

en: Albanian (Albania)
pt_BR: Albanês (Albânia)

en: Serbian (Serbia & Montenegro)
pt_BR: Sérvio (Sérvia & Montenegro)

en: Swedish (Sweden)
pt_BR: Sueco (Suécia)

en: Turkish (Turkey)
pt_BR: Turco (Turquia)

en: Ukrainian (Ukrain)
pt_BR: Ucraniano (Ucrânia)

en: Vietnamese (Vietnam)
pt_BR: Vietnamita (Vietnã)

en: Wallon (Belgium)
pt_BR: Wallon (Bélgica)

en: Simplified chinese (China)
pt_BR: Chinês simplificado (China)

en: Traditional chinese (Taiwan)
pt_BR: Chinês tradicional (Taiwan)

en: Unknown
pt_BR: Desconhecido
