gb.util 3.16.90 - en to de translation catalogue (64 entries)

en: Afrikaans (South Africa)
de: Afrikaans (Südafrika)

en: Arabic (Egypt)
de: Arabisch (Ägypten)

en: Arabic (Tunisia)
de: Arabisch (Tunesien)

en: Azerbaijani (Azerbaijan)
de: Aserbaidschanisch (Aserbaidschan)

en: Bulgarian (Bulgaria)
de: Bulgarisch (Bulgarien)

en: Catalan (Catalonia, Spain)
de: Katalanisch (Katalonien, Spanien)

en: Welsh (United Kingdom)
de: Walisisch (UK)

en: Czech (Czech Republic)
de: Tschechisch (Tschechische Republik)

en: Danish (Denmark)
de: Dänisch (Dänemark)

en: German (Germany)
de: Deutsch (Deutschland)

en: German (Belgium)
de: Deutsch (Belgien)

en: Greek (Greece)
de: Griechisch (Griechenland)

en: English (common)
de: Englisch (allgemein)

en: English (United Kingdom)
de: Englisch (UK)

en: English (U.S.A.)
de: Englisch (U.S.A.)

en: English (Australia)
de: Englisch (Australien)

en: English (Canada)
de: Englisch (Kanada)

en: Esperanto (Anywhere!)
de: Esperanto (überall!)

en: Spanish (common)
de: Spanisch (Allgemein)

en: Spanish (Spain)
de: Spanisch (Spanien)

en: Spanish (Argentina)
de: Spanisch (Argentinien)

en: Estonian (Estonia)
de: Estnisch (Estland)

en: Basque (Basque country)
de: Baskisch (Baskenland)

en: Finnish (Finland)
de: Finnisch (Finnland)

en: French (France)
de: Französisch (Frankreich)

en: French (Belgium)
de: Französisch (Belgien)

en: French (Canada)
de: Französisch (Kanada)

en: French (Switzerland)
de: Französisch (Schweiz)

en: Galician (Spain)
de: Galizisch (Spanien)

en: Hebrew (Israel)
de: Hebräisch (Israel)

en: Hindi (India)
de: Hindi (Indien)

en: Hungarian (Hungary)
de: Ungarisch (Ungarn)

en: Croatian (Croatia)
de: Kroatisch (Kroatien)

en: Indonesian (Indonesia)
de: Indonesisch (Indonesien)

en: Irish (Ireland)
de: Irisch (Irland)

en: Icelandic (Iceland)
de: Isländisch (Island)

en: Italian (Italy)
de: Italienisch (Italien)

en: Japanese (Japan)
de: Japanisch (Japan)

en: Khmer (Cambodia)
de: Khmer (Kambodscha)

en: Korean (Korea)
de: Koreanisch (Korea)

en: Lithuanian (Lithuania)
de: Litauisch (Litauen)

en: Malayalam (India)
de: Malayalam (Indien)

en: Macedonian (Republic of Macedonia)
de: Mazedonisch (Republik von Mazedonien)

en: Dutch (Netherlands)
de: Niederländisch (Niederlande)

en: Dutch (Belgium)
de: Niederländisch (Belgien)

en: Norwegian (Norway)
de: Norwegisch (Norwegen)

en: Punjabi (India)
de: Punjabi (Indien)

en: Polish (Poland)
de: Polnisch (Polen)

en: Portuguese (Portugal)
de: Portugiesisch (Portugal)

en: Portuguese (Brazil)
de: Portugiesisch (Brasilien)

en: Valencian (Valencian Community, Spain)
de: Valencianisch (Valencia, Spanien)

en: Romanian (Romania)
de: Rumänisch (Rumänien)

en: Russian (Russia)
de: Russisch (Russland)

en: Slovenian (Slovenia)
de: Slowenisch (Slowenien)

en: Albanian (Albania)
de: Albanisch (Albanien)

en: Serbian (Serbia & Montenegro)
de: Serbisch (Serbien & Montenegro)

en: Swedish (Sweden)
de: Schwedisch (Schweden)

en: Turkish (Turkey)
de: Türkisch (Türkei)

en: Ukrainian (Ukrain)
de: Ukrainisch (Ukraine)

en: Vietnamese (Vietnam)
de: Vietnamesisch (Vietnam)

en: Wallon (Belgium)
de: Wallonisch (Belgien)

en: Simplified chinese (China)
de: Vereinfachtes Chinesisch (China)

en: Traditional chinese (Taiwan)
de: Traditionelles Chinesisch (Taiwan)

en: Unknown
de: Unbekannt
