gb.util 3.16.90 - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Arabic (Egypt)
hu: Arab (Egyiptom)

en: Arabic (Tunisia)
hu: Arab (Tunézia)

en: Bulgarian (Bulgaria)
hu: Bolgár (Bulgária)

en: Catalan (Catalonia, Spain)
hu: Katalán (Katalónia, Spanyolország)

en: Welsh (United Kingdom)
hu: Velszi (Egyesült Királyság)

en: Czech (Czech Republic)
hu: Cseh (Cseh Köztársaság)

en: Danish (Denmark)
hu: Dán (Dánia)

en: German (Germany)
hu: Német (Németország)

en: German (Belgium)
hu: Német (Belgium)

en: Greek (Greece)
hu: Görög (Görögország)

en: English (common)
hu: Angol (közös)

en: English (United Kingdom)
hu: Angol (Egyesült Királyság)

en: English (U.S.A.)
hu: Angol (Amerikai Egyesült Államok)

en: English (Australia)
hu: Angol (Ausztrália)

en: English (Canada)
hu: Angol (Kanada)

en: Esperanto (Anywhere!)
hu: Eszperantó (mindenhol!)

en: Spanish (Spain)
hu: Spanyol (Spanyolország)

en: Spanish (Argentina)
hu: Spanyol (Argentína)

en: Estonian (Estonia)
hu: Észt (Észtország)

en: Farsi (Iran)
hu: Fárszi (Irán)

en: Finnish (Finland)
hu: Finn (Finnország)

en: French (France)
hu: Francia (Franciaország)

en: French (Belgium)
hu: Francia (Belgium)

en: French (Canada)
hu: Francia (Kanada)

en: French (Switzerland)
hu: Francia (Svájc)

en: Galician (Spain)
hu: Galíciai (Spanyolország)

en: Hebrew (Israel)
hu: Héber (Izrael)

en: Hungarian (Hungary)
hu: Magyar (Magyarország)

en: Croatian (Croatia)
hu: Horvát (Horvátország)

en: Indonesian (Indonesia)
hu: Indonéz (Indonézia)

en: Irish (Ireland)
hu: Ír (Írország)

en: Italian (Italy)
hu: Olasz (Olaszország)

en: Japanese (Japan)
hu: Japán (Japán)

en: Khmer (Cambodia)
hu: Khmer (Kambodzsa)

en: Lithuanian (Lithuania)
hu: Litván (Litvánia)

en: Dutch (Netherlands)
hu: Holland (Hollandia)

en: Dutch (Belgium)
hu: Holland (Belgium)

en: Norwegian (Norway)
hu: Norvég (Norvégia)

en: Punjabi (India)
hu: Pandzsábi (India)

en: Polish (Poland)
hu: Lengyel (Lengyelország)

en: Portuguese (Portugal)
hu: Portugál (Portugália)

en: Portuguese (Brazil)
hu: Portugál (Brazília)

en: Romanian (Romania)
hu: Román (Románia)

en: Russian (Russia)
hu: Orosz (Oroszország)

en: Slovenian (Slovenia)
hu: Szlovén (Szlovénia)

en: Albanian (Albania)
hu: Albán (Albánia)

en: Serbian (Serbia & Montenegro)
hu: Szerb (Szerbia és Montenegro)

en: Swedish (Sweden)
hu: Svéd (Svédország)

en: Turkish (Turkey)
hu: Török (Törökország)

en: Vietnamese (Vietnam)
hu: Vietnami (Vietnam)

en: Wallon (Belgium)
hu: Vallon (Belgium)

en: Simplified chinese (China)
hu: Egyszerűsített kínai (Kína)

en: Traditional chinese (Taiwan)
hu: Hagyományos kínai (Tajvan)

en: Unknown
hu: Ismeretlen
