gb.util 3.16.90 - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Arabic (Egypt)
id: Arab (Mesir)

en: Arabic (Tunisia)
id: Arab (Tunisia)

en: Bulgarian (Bulgaria)
id: Bulgaria (Bulgaria)

en: English (common)
id: Inggris (umum)

en: English (United Kingdom)
id: Inggris (United Kingdom)

en: English (U.S.A.)
id: Inggris (U.S.A.)

en: English (Australia)
id: Inggris (Australia)

en: English (Canada)
id: Inggris (Canada)

en: Galician (Spain)
id: Galicia (Spanyol)

en: Croatian (Croatia)
id: Kroasia (Kroasia)

en: Irish (Ireland)
id: Irish (Irlandia)

en: Italian (Italy)
id: Italian (Itali)

en: Portuguese (Portugal)
id: Portugis (Portugal)

en: Portuguese (Brazil)
id: Portugis (Brazil)

en: Russian (Russia)
id: Russian (Rusia)

en: Slovenian (Slovenia)
id: Slovenia (Slovenia)

en: Wallon (Belgium)
id: Wallon (Belgia)

en: Simplified chinese (China)
id: Cina

en: Traditional chinese (Taiwan)
id: Taiwan

en: Unknown
id: Tidak dikenal
