gb.util 3.16.90 - en to ja translation catalogue (55 entries)

en: Arabic (Egypt)
ja: アラビア語 (エジプト)

en: Arabic (Tunisia)
ja: アラビア語 (チュニジア)

en: Azerbaijani (Azerbaijan)
ja: アゼルバイジャン語(アゼルバイジャン)

en: Bulgarian (Bulgaria)
ja: ブルガリア (ブルガリア語)

en: Catalan (Catalonia, Spain)
ja: カタロニア語 (カタロニア、スペイン)

en: Welsh (United Kingdom)
ja: ウェールズ (イギリス)

en: Czech (Czech Republic)
ja: チェコ語 (チェコ共和国)

en: Danish (Denmark)
ja: デンマーク語 (デンマーク)

en: German (Germany)
ja: ドイツ語 (ドイツ)

en: German (Belgium)
ja: ドイツ語 (ベルギー)

en: Greek (Greece)
ja: ギリシャ語 (ギリシャ)

en: English (common)
ja: 英語 (共通)

en: English (United Kingdom)
ja: 英語 (イギリス)

en: English (U.S.A.)
ja: 英語 (アメリカ)

en: English (Australia)
ja: 英語 (オーストラリア)

en: English (Canada)
ja: 英語 (カナダ)

en: Esperanto (Anywhere!)
ja: エスペラント語(どこでも!）

en: Spanish (Spain)
ja: スペイン語 (スペイン)

en: Spanish (Argentina)
ja: スペイン語 (アルゼンチン)

en: Estonian (Estonia)
ja: エストニア語 (エストニア)

en: Farsi (Iran)
ja: 近代ペルシャ語(イラン)

en: French (France)
ja: フランス語 (フランス)

en: French (Belgium)
ja: フランス語 (ベルギー)

en: French (Canada)
ja: フランス語 (カナダ)

en: French (Switzerland)
ja: フランス語 (スイス)

en: Galician (Spain)
ja: ガリシア語 (スペイン)

en: Hebrew (Israel)
ja: ヘブライ語 (イスラエル)

en: Hindi (India)
ja: ヒンディー語 (インド)

en: Hungarian (Hungary)
ja: ハンガリー語 (ハンガリー)

en: Croatian (Croatia)
ja: クロアチア (クロアチア語)

en: Indonesian (Indonesia)
ja: インドネシア語 (インドネシア)

en: Irish (Ireland)
ja: アイルランド語 (アイルランド)

en: Italian (Italy)
ja: イタリア語 (イタリア)

en: Japanese (Japan)
ja: 日本語 (日本)

en: Khmer (Cambodia)
ja: クメール語 (カンボジア)

en: Korean (Korea)
ja: 韓国語(韓国)

en: Malayalam (India)
ja: マラヤーラム語 (インド)

en: Dutch (Netherlands)
ja: オランダ語 (オランダ)

en: Dutch (Belgium)
ja: オランダ語 (ベルギー)

en: Norwegian (Norway)
ja: ノルウェー語 (ノルウェー)

en: Punjabi (India)
ja: パンジャブ語(インド)

en: Polish (Poland)
ja: ポーランド語 (ポーランド)

en: Portuguese (Portugal)
ja: ポルトガル語 (ポルトガル)

en: Portuguese (Brazil)
ja: ポルトガル語 (ブラジル)

en: Russian (Russia)
ja: ロシア語 (ロシア)

en: Slovenian (Slovenia)
ja: スロベニア語 (スロベニア)

en: Albanian (Albania)
ja: アルバニア語 (アルバニア)

en: Serbian (Serbia & Montenegro)
ja: セルビア語(セルビア・モンテネグロ)

en: Swedish (Sweden)
ja: スウェーデン語 (スウェーデン)

en: Turkish (Turkey)
ja: トルコ語 (トルコ)

en: Vietnamese (Vietnam)
ja: ベトナム語(ベトナム)

en: Wallon (Belgium)
ja: ワロン語 (ベルギー)

en: Simplified chinese (China)
ja: 簡体字中国語 (中国)

en: Traditional chinese (Taiwan)
ja: 繁体字中国語 (台湾)

en: Unknown
ja: 不明
