gb.util 3.18.2 - en to nl translation catalogue (68 entries)

en: Utility routines
nl: Routines voor hulpprogramma's

en: Afrikaans (South Africa)
nl: Afrikaans (Zuid Afrika)

en: Arabic (Egypt)
nl: Arabisch (Egypte)

en: Arabic (Tunisia)
nl: Arabisch (Tunesië)

en: Arabic (Algeria)
nl: Arabisch (Algerije)

en: Azerbaijani (Azerbaijan)
nl: Azerbaijaans (Azerbaijaan)

en: Bulgarian (Bulgaria)
nl: Bulgaars (Bulgarije)

en: Catalan (Catalonia, Spain)
nl: Catalaans (Catalonie, Spanje)

en: Welsh (United Kingdom)
nl: Welsh (Verinigd Koninkrijk)

en: Czech (Czech Republic)
nl: Tsjechisch (Tsjechische Republiek)

en: Danish (Denmark)
nl: Deens (Denemarken)

en: German (Germany)
nl: Duits (Duitsland)

en: German (Belgium)
nl: Duits (België)

en: Greek (Greece)
nl: Grieks (Griekenland)

en: English (common)
nl: Engels (algemeen)

en: English (United Kingdom)
nl: Engels (Verenigd Koninkrijk)

en: English (U.S.A.)
nl: Engels (V.S.)

en: English (Australia)
nl: Engels (Australië)

en: English (Canada)
nl: Engels (Canada)

en: English (India)
nl: Engels (India)

en: Esperanto (Anywhere!)
nl: Esperanto (Wereldwijd!)

en: Spanish (common)
nl: Spaans (algemeen)

en: Spanish (Spain)
nl: Spaans (Spanje)

en: Spanish (Argentina)
nl: Spaans (Argentinië)

en: Estonian (Estonia)
nl: Estonees (Estonië)

en: Basque (Basque country)
nl: Baskisch (Baskenland)

en: Finnish (Finland)
nl: Fins (Finland)

en: French (France)
nl: Frans (Frankrijk)

en: French (Belgium)
nl: Frans (België)

en: French (Canada)
nl: Frans (Canada)

en: French (Switzerland)
nl: Frans (Zwitserland)

en: Galician (Spain)
nl: Galiciaans (Spanje)

en: Hebrew (Israel)
nl: Hebreeuws (Israël)

en: Hungarian (Hungary)
nl: Hongaars (Hongarije)

en: Croatian (Croatia)
nl: Kroatisch (Kroatie)

en: Indonesian (Indonesia)
nl: Indonesies (Indonesië)

en: Punjabi (India)
nl: Punjab (Indië)

en: Irish (Ireland)
nl: Iers (Ierland)

en: Icelandic (Iceland)
nl: Ijslands (Ijsland)

en: Italian (Italy)
nl: Italiaans (Italië)

en: Italian (Switzerland)
nl: Italiaans (Zwitserland)

en: Japanese (Japan)
nl: Japans (Japan)

en: Khmer (Cambodia)
nl: Khmer (Cambodja)

en: Korean (Korea)
nl: Koreaans (Korea)

en: Latin
nl: Latijn

en: Lithuanian (Lithuania)
nl: Litouws (Litouwen)

en: Macedonian (Republic of Macedonia)
nl: Macedonisch (Republiek Macedonië)

en: Dutch (Netherlands)
nl: Nederlands (Nederland)

en: Dutch (Belgium)
nl: Nederlands (België)

en: Norwegian (Norway)
nl: Noors (Noorwegen)

en: Bokmål (Norway)
nl: Bokmål (Noorwegen)

en: Polish (Poland)
nl: Pools (Polen)

en: Portuguese (Portugal)
nl: Portugees (Portugal)

en: Portuguese (Brazil)
nl: Portugees (Brazilië)

en: Valencian (Valencian Community, Spain)
nl: Valentiaans (Valentiaanse Gemeenschap, Spanje)

en: Romanian (Romania)
nl: Roemeens (Roemenië)

en: Russian (Russia)
nl: Russisch (Rusland)

en: Slovenian (Slovenia)
nl: Slowaaks (Slowenie)

en: Albanian (Albania)
nl: Albanees (Albanië)

en: Serbian (Serbia & Montenegro)
nl: Servisch (Servië & Montenegro)

en: Swedish (Sweden)
nl: Zweeds (Zweden)

en: Turkish (Turkey)
nl: Turks (Turkije)

en: Ukrainian (Ukrain)
nl: Oekraïens (Oekraïne)

en: Vietnamese (Vietnam)
nl: Vietnamees (Vietnam)

en: Wallon (Belgium)
nl: Waals (België)

en: Simplified chinese (China)
nl: Simpel chinees (China)

en: Traditional chinese (Taiwan)
nl: Traditioneel chinees (Taiwan)

en: Unknown
nl: Onbekend
