gb.util 3.16.90 - en to ro translation catalogue (59 entries)

en: Arabic (Egypt)
ro: Arabică (Egipt)

en: Arabic (Tunisia)
ro: Arabică (Tunisia)

en: Azerbaijani (Azerbaijan)
ro: Azerbaidjană (Azerbaidjan)

en: Bulgarian (Bulgaria)
ro: Bulgară (Bulgaria)

en: Catalan (Catalonia, Spain)
ro: Catalană (Catalonia, Spania)

en: Welsh (United Kingdom)
ro: Galeză (Marea Britanie)

en: Czech (Czech Republic)
ro: Cehă (Cehia)

en: Danish (Denmark)
ro: Daneză (Danemarca)

en: German (Germany)
ro: Germană (Germania)

en: German (Belgium)
ro: Germană (Belgia)

en: Greek (Greece)
ro: Greacă (Grecia)

en: English (common)
ro: Engleză (general)

en: English (United Kingdom)
ro: Engleză (Marea Britanie)

en: English (U.S.A.)
ro: Engleză (Statele Unite)

en: English (Australia)
ro: Engleză (Australia)

en: English (Canada)
ro: Engleză (Canada)

en: Esperanto (Anywhere!)
ro: Esperanto (Oriunde!)

en: Spanish (Spain)
ro: Spaniolă (Spania)

en: Spanish (Argentina)
ro: Spaniolă (Argentina)

en: Estonian (Estonia)
ro: Estonă (Estonia)

en: Basque (Basque country)
ro: Bască (Țara Bascilor)

en: Farsi (Iran)
ro: Persană (Iran)

en: Finnish (Finland)
ro: Finlandeză (Finlanda)

en: French (France)
ro: Franceză (Franța)

en: French (Belgium)
ro: Franceză (Belgia)

en: French (Canada)
ro: Franceză (Canasa)

en: French (Switzerland)
ro: Franceză (Elveția)

en: Galician (Spain)
ro: Galiciană (Spania)

en: Hebrew (Israel)
ro: Ebraică (Israel)

en: Hindi (India)
ro: Hindusă (India)

en: Hungarian (Hungary)
ro: Maghiară (Ungaria)

en: Croatian (Croatia)
ro: Croată (Croația)

en: Indonesian (Indonesia)
ro: Indoneziană (Indonezia)

en: Irish (Ireland)
ro: Irlandeză (Irlanda)

en: Italian (Italy)
ro: Italiană (Italia)

en: Japanese (Japan)
ro: Japoneză (Japonia)

en: Khmer (Cambodia)
ro: Khmeră (Cambogia)

en: Korean (Korea)
ro: Coreeană (Coreea)

en: Macedonian (Republic of Macedonia)
ro: Macedoneană (Macedonia)

en: Dutch (Netherlands)
ro: Olandeză (Olanda)

en: Dutch (Belgium)
ro: Olandeză (Belgia)

en: Norwegian (Norway)
ro: Norvegiană (Norvegia)

en: Polish (Poland)
ro: Poloneză (Polonia)

en: Portuguese (Portugal)
ro: Portugheză (Portugalia)

en: Portuguese (Brazil)
ro: Portugheză (Brazilia)

en: Valencian (Valencian Community, Spain)
ro: Valenciană (Comunitatea Valenciană, Spania)

en: Romanian (Romania)
ro: Română (România)

en: Russian (Russia)
ro: Rusă (Rusia)

en: Slovenian (Slovenia)
ro: Slovenă (Slovenia)

en: Albanian (Albania)
ro: Albaneză (Albania)

en: Serbian (Serbia & Montenegro)
ro: Sârbă (Serbia & Muntenegru)

en: Swedish (Sweden)
ro: Suedeză (Suedia)

en: Turkish (Turkey)
ro: Turcă (Turcia)

en: Ukrainian (Ukrain)
ro: Ucraineană (Ucraina)

en: Vietnamese (Vietnam)
ro: Vietnameză (Vietnam)

en: Wallon (Belgium)
ro: Valonă (Belgia)

en: Simplified chinese (China)
ro: Chineză simplificată (China)

en: Traditional chinese (Taiwan)
ro: Chineză tradițională (Taiwan)

en: Unknown
ro: Necunoscut
