gb.web.feed 3.10.90 - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: Web feed parser and generator
nl: Web feed parser en generator

en: SkipHours may only contain up to 24 elements
nl: SkipHours kan maximaal 24 elementen bevatten

en: SkipHour element must be in the range [0, 23]
nl: SkipHour element dient in het bereik [0, 23] te vallen

en: SkipDays may only contain up to 7 elements
nl: SkipDays mag niet meer dat 7 elementen bevatten

en: Invalid SkipDays day '&1'
nl: Ongeldige SkipDays dag '&1'

en: Invalid day '&1'
nl: Ongeldige dag '&1'

en: <rss> expected
nl: <rss> verwacht

en: End-of-file expected
nl: End-of-file verwacht

en: <channel> expected
nl: <channel> verwacht

en: </rss> expected
nl: </rss> verwacht

en: Unexpected element '&1' in <channel>
nl: Onverwacht element '&1' in <channel>

en: <hour> expected
nl: <hour> verwacht

en: SkipHours element '&1' out of range [0, 23]
nl: SkipHours element '&1' buiten bereik [0, 23]

en: <day> expected
nl: <day> verwacht

en: Domain, Port, Path, RegisterProcedure and Protocol must be set in RssCloud
nl: Domain, Port, Path, RegisterProcedure en Protocol moeten ingesteld zijn in RssCloud

en: Invalid RssCloud protocol constant '&1'
nl: Ongeldige RssCloud protocol constante '&1'

en: Invalid RssCloud protocol '&1'
nl: Ongeldig RssCloud protocol '&1'

en: Url, Length and Type must be set in RssEnclosure
nl: Url, Length en Type dienen ingestelt in RssEnclosure

en: Url, Title and Link must be set in RssImage
nl: Url, Title en Link dienen ingestelt in RssImage

en: Maximum width of RssImage is 144
nl: Maximale breedte van RssImage is 144

en: Maximum height of RssImage is 400
nl: Maximale hoogte van RssImage is 400

en: Unexpected element '&1' in <image>
nl: Onverwacht element '&1' in <image>

en: Title or Description must be set in RssItem
nl: Title of Description dient ingestelt in RssItem

en: Unexpected element '&1' in <item>
nl: Onverwacht element '&1' in <item>

en: Url must be set in RssSource
nl: Url dient ingestelt in RssSource

en: Title, Description, Name and Link must be set in RssTextInput
nl: Title, Description, Name en Link dienen ingestelt in RssTextInput

en: Unexpected element '&1' in <textInput>
nl: Onverwacht element '&1' in <textInput>
