gb.web.feed 3.12.90 - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Web feed parser and generator
it: Parser e generatore di feed Web

en: SkipHours may only contain up to 24 elements
it: SkipHours può contenere solo fino a 24 elementi

en: SkipHour element must be in the range [0, 23]
it: L'elemento SkipHour deve essere compreso nell'intervallo [0, 23]

en: SkipDays may only contain up to 7 elements
it: SkipDays può contenere solo fino a 7 elementi

en: Invalid SkipDays day '&1'
it: '&1' giorno SkipDays non valido

en: Invalid day '&1'
it: '&1' giorno non valido

en: <rss> expected
it: previsto <rss>

en: End-of-file expected
it: End-of-file previsto

en: <channel> expected
it: previsto <channel>

en: </rss> expected
it: previsto </rss>

en: Unexpected element '&1' in <channel>
it: '&1' elemento imprevisto in <channel>

en: <hour> expected
it: previsto <hour>

en: SkipHours element '&1' out of range [0, 23]
it: L'elemento SkipHours '&1' è fuori dall'intervallo [0, 23]

en: <day> expected
it: previsto <day>

en: Domain, Port, Path, RegisterProcedure and Protocol must be set in RssCloud
it: Domain, Port, Path, Procedura di registro e Protocollo devono essere impostati in RssCloud

en: Invalid RssCloud protocol constant '&1'
it: '&1' costante del protocollo RssCloud non valida

en: Invalid RssCloud protocol '&1'
it: '&1' protocollo RssCloud non valido

en: Url, Length and Type must be set in RssEnclosure
it: Url, Lunghezza e Tipo devono essere impostati in RssEnclosure

en: Url, Title and Link must be set in RssImage
it: Url, Titolo e Link devono essere impostati in RssImage

en: Maximum width of RssImage is 144
it: La larghezza massima di RssImage è 144

en: Maximum height of RssImage is 400
it: L'altezza massima di RssImage è 400

en: Unexpected element '&1' in <image>
it: '&1' elemento imprevisto in <image>

en: Title or Description must be set in RssItem
it: Titolo o Descrizione devono essere impostati in RssItem

en: Unexpected element '&1' in <item>
it: '&1' elemento imprevisto in <item>

en: Url must be set in RssSource
it: L'url deve essere impostato in RssSource

en: Title, Description, Name and Link must be set in RssTextInput
it: Titolo, Descrizione, Nome e Link devono essere impostati in RssTextInput

en: Unexpected element '&1' in <textInput>
it: '&1' elemento imprevisto in <textInput>
