gb.web.form 3.10.90 - en to nl translation catalogue (65 entries)

en: Web application GUI controls
nl: Web applicatie GUI controls

en: This is a very important message
nl: Dit is een heel belangrijke boodschap

en: <h1>Welcome to the <tt>gb.web.form</tt> component!</h1>
    <p>This component aims at making web application as easy as making desktop applications.</p>
    <p>This goal is difficult to achieve, but I hope to succeed!</p>
nl: -

en: OK
nl: -

en: Information
nl: Informatie

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Error
nl: -

en: Question
nl: Vraag

en: Abort
nl: Afbreken

en: Upload file...
nl: Upload bestand...

en: gb.web.form test
nl: -

en: Header
nl: Hoofding

en: Hello world!
nl: Hallo wereld !

en: Reset text
nl: Tekst resetten

en: Change text
nl: Wijzig tekst

en: 0
nl: -

en: Border
nl: Rand

en: Toggle enabled
nl: -

en: Absolute !
nl: Absoluut !

en: B1
nl: -

en: B5
nl: -

en: B7
nl: -

en: B6
nl: -

en: B2
nl: -

en: B3
nl: -

en: B4
nl: -

en: B8
nl: -

en: This is webform2
nl: Dit is webformulier2

en: File
nl: Bestand

en: New
nl: Nieuw

en: Open
nl: Openen

en: Project
nl: -

en: Compile
nl: Compileer

en: Compile all
nl: Compileer alles

en: Translate
nl: Vertaal

en: Teleport
nl: Teleporteer

en: Quit
nl: Afsluiten

en: A button
nl: Een knop

en: Add window
nl: Venster toevoegen

en: Toggle timer
nl: -

en: Hidden
nl: Verborgen

en: General
nl: Algemeen

en: Hello !
nl: Hallo !

en: Check and uncheck me!
nl: Vink me aan, vink me uit!

en: Élément 1
nl: -

en: Élément 2
nl: -

en: Élément 3
nl: -

en: Élément 4
nl: -

en: New element
nl: Nieuw element

en: Clear
nl: Opschonen

en: This is an expander container
nl: Dit is een expander container

en: Alpha
nl: -

en: Beta
nl: -

en: Gamma
nl: -

en: Gambas Almost Means Basic!
nl: -

en: Please enter some text:
nl: Voer wat tekst in:

en: Options
nl: Opties

en: Test
nl: -

en: Application state
nl: Applicatie status

en: Tab 1
nl: -

en: Message
nl: Bericht

en: Tab 2
nl: -

en: Select file
nl: Selecteer bestand

en: Show
nl: Weergeven

en: Hide
nl: Verberg
