gb.util 3.16.90 - en to ca translation catalogue (62 entries)

en: Arabic (Egypt)
ca: Àrab (Egipte)

en: Arabic (Tunisia)
ca: Àrab (Tunísia)

en: Azerbaijani (Azerbaijan)
ca: Àzeri (Azerbaidjan)

en: Bulgarian (Bulgaria)
ca: Búlgar (Bulgària)

en: Catalan (Catalonia, Spain)
ca: Català (Països Catalans)

en: Welsh (United Kingdom)
ca: Gaŀlès (Regne Unit)

en: Czech (Czech Republic)
ca: Txec (República Txeca)

en: Danish (Denmark)
ca: Danès (Dinamarca)

en: German (Germany)
ca: Alemany (Alemanya)

en: German (Belgium)
ca: Alemany (Bèlgica)

en: Greek (Greece)
ca: Grec (Grècia)

en: English (common)
ca: Anglès (comú)

en: English (United Kingdom)
ca: Anglès (Regne Unit)

en: English (U.S.A.)
ca: Anglès (Estats Units d'Amèrica)

en: English (Australia)
ca: Anglès (Austràlia)

en: English (Canada)
ca: Anglès (Canadà)

en: Esperanto (Anywhere!)
ca: Esperanto (A qualsevol lloc!)

en: Spanish (Spain)
ca: Castellà (Espanya)

en: Spanish (Argentina)
ca: Castellà (Argentina)

en: Estonian (Estonia)
ca: Estonià (Estònia)

en: Basque (Basque country)
ca: Basc (País Basc)

en: Farsi (Iran)
ca: Persa (Iran)

en: Finnish (Finland)
ca: Finès (Finlàndia)

en: French (France)
ca: Francès (França)

en: French (Belgium)
ca: Francès (Bèlgica)

en: French (Canada)
ca: Francès (Canadà)

en: French (Switzerland)
ca: Francès (Suïssa)

en: Galician (Spain)
ca: Gallec (Espanya)

en: Hebrew (Israel)
ca: Hebreu (Israel)

en: Hindi (India)
ca: Hindi (Índia)

en: Hungarian (Hungary)
ca: Hongarès (Hongria)

en: Croatian (Croatia)
ca: Croat (Croàcia)

en: Indonesian (Indonesia)
ca: Indonesi (Indonèsia)

en: Irish (Ireland)
ca: Irlandès (Irlanda)

en: Italian (Italy)
ca: Italià (Itàlia)

en: Japanese (Japan)
ca: Japonès (Japó)

en: Khmer (Cambodia)
ca: Khmer (Cambodja)

en: Korean (Korea)
ca: Coreà (Corea)

en: Latin
ca: Llatí

en: Lithuanian (Lithuania)
ca: Lituà (Lituània)

en: Malayalam (India)
ca: Malayalam (Inde)

en: Macedonian (Republic of Macedonia)
ca: Macedònic (República de Macedònia)

en: Dutch (Netherlands)
ca: Neerlandès (Països Baixos)

en: Dutch (Belgium)
ca: Neerlandès (Bèlgica)

en: Norwegian (Norway)
ca: Noruec (Noruega)

en: Punjabi (India)
ca: Panjabi (Índia)

en: Polish (Poland)
ca: Polonès (Polònia)

en: Portuguese (Portugal)
ca: Portuguès (Portugal)

en: Portuguese (Brazil)
ca: Portuguès (Brasil)

en: Romanian (Romania)
ca: Romanès (Romania)

en: Russian (Russia)
ca: Rus (Rússia)

en: Slovenian (Slovenia)
ca: Eslovè (Eslovènia)

en: Albanian (Albania)
ca: Albanès (Albània)

en: Serbian (Serbia & Montenegro)
ca: Serbi (Sèrbia i Montenegro)

en: Swedish (Sweden)
ca: Suec (Suècia)

en: Turkish (Turkey)
ca: Turc (Turquia)

en: Ukrainian (Ukrain)
ca: Ucraïnès (Ucraïna)

en: Vietnamese (Vietnam)
ca: Vietnamita (Vietnam)

en: Wallon (Belgium)
ca: Való (Bèlgica)

en: Simplified chinese (China)
ca: Xinès simplificat (Xina)

en: Traditional chinese (Taiwan)
ca: Xinès tradicional (Taiwan)

en: Unknown
ca: Desconegut
