gb.util 3.16.90 - en to cy translation catalogue (36 entries)

en: Arabic (Egypt)
cy: Arabeg (yr Aifft)

en: Arabic (Tunisia)
cy: Arabeg (Twnisia)

en: Bulgarian (Bulgaria)
cy: Bwlgaria

en: Welsh (United Kingdom)
cy: Cymraeg (Teyrnas Unedig)

en: Danish (Denmark)
cy: Daneg (Denmarc)

en: German (Germany)
cy: Almaeneg (Almaen)

en: German (Belgium)
cy: Almaeneg (Gwlad Belg)

en: Greek (Greece)
cy: Groeg (Groeg)

en: English (common)
cy: Saesneg (cyffredin)

en: English (United Kingdom)
cy: Saesneg (Teyrnas Unedig)

en: English (U.S.A.)
cy: Saesneg (U.D.A.)

en: English (Australia)
cy: Saesneg (Awstralia)

en: English (Canada)
cy: Saesneg  (Canada)

en: Spanish (Spain)
cy: Sbaeneg (Sbaen)

en: Spanish (Argentina)
cy: Sbaeneg (Ariannin)

en: French (France)
cy: Ffrangeg (Ffrainc)

en: French (Belgium)
cy: Ffrangeg (Gwlad Belg)

en: French (Canada)
cy: Ffrangeg (Canada)

en: French (Switzerland)
cy: Ffrangeg (Swistir)

en: Galician (Spain)
cy: Galiseg (Sbaen)

en: Hungarian (Hungary)
cy: Hwngareg (Hwngari)

en: Croatian (Croatia)
cy: Croateg (Croatia)

en: Indonesian (Indonesia)
cy: Indoneseg (Indonesia)

en: Irish (Ireland)
cy: Gwyddeleg (Iwerddon)

en: Italian (Italy)
cy: Eidaleg (Eidal)

en: Dutch (Netherlands)
cy: Iseldireg (Iseldiroedd)

en: Dutch (Belgium)
cy: Iseldireg (Gwlad Belg)

en: Norwegian (Norway)
cy: Norwyeg (Norwy)

en: Polish (Poland)
cy: Pwyleg (Gwlad Pwyl)

en: Portuguese (Portugal)
cy: Portiwgaleg (Portiwgal)

en: Portuguese (Brazil)
cy: Portiwgaleg (Brasil)

en: Russian (Russia)
cy: Rwsieg (Rwsia)

en: Swedish (Sweden)
cy: Swedeg (Sweden)

en: Turkish (Turkey)
cy: Twrceg (Twrci)

en: Wallon (Belgium)
cy: Walwn (Gwlad Belg)

en: Unknown
cy: Anhysbys
