gb.util 3.16.90 - en to ru translation catalogue (73 entries)

en: &1 B
ru: &1 Б

en: &1 KiB
ru: &1 кБ

en: &1 MiB
ru: &1 МБ

en: &1 GiB
ru: &1 ГБ

en: &1 KB
ru: &1 Кб

en: &1 MB
ru: &1 МБ

en: &1 GB
ru: &1 ГБ

en: Afrikaans (South Africa)
ru: Африкаанс (Южная Африка)

en: Arabic (Egypt)
ru: Арабский (Египет)

en: Arabic (Tunisia)
ru: Арабский (Тунис)

en: Azerbaijani (Azerbaijan)
ru: Азербайджанский (Азербайджан)

en: Bulgarian (Bulgaria)
ru: Болгарский (Болгария)

en: Catalan (Catalonia, Spain)
ru: Каталонский (Каталония, Испания)

en: Welsh (United Kingdom)
ru: Валлийский (Великобритания)

en: Czech (Czech Republic)
ru: Чешский (Чехия)

en: Danish (Denmark)
ru: Датский (Дания)

en: German (Germany)
ru: Немецкий (Германия)

en: German (Belgium)
ru: Немецкий (Бельгия)

en: Greek (Greece)
ru: Греческий (Греция)

en: English (common)
ru: Английский (общий)

en: English (United Kingdom)
ru: Английский (Великобритания)

en: English (U.S.A.)
ru: Английский (США)

en: English (Australia)
ru: Английский (Австралия)

en: English (Canada)
ru: Английский (Канада)

en: Esperanto (Anywhere!)
ru: Эсперанто (Где угодно!)

en: Spanish (common)
ru: Испанский (общий)

en: Spanish (Spain)
ru: Испанский (Испания)

en: Spanish (Argentina)
ru: Испанский (Аргентина)

en: Estonian (Estonia)
ru: Эстонский (Эстония)

en: Basque (Basque country)
ru: Баскский (Страна Басков)

en: Farsi (Iran)
ru: Фарси (Иран)

en: Finnish (Finland)
ru: Финский (Финляндия)

en: French (France)
ru: Французский (Франция)

en: French (Belgium)
ru: Французский (Бельгия)

en: French (Canada)
ru: Французский (Канада)

en: French (Switzerland)
ru: Французский (Швейцария)

en: Galician (Spain)
ru: Галицийский (Испания)

en: Hebrew (Israel)
ru: Иврит (Израиль)

en: Hindi (India)
ru: Хинди (Индия)

en: Hungarian (Hungary)
ru: Венгерский (Венгрия)

en: Croatian (Croatia)
ru: Хорватский (Хорватия)

en: Indonesian (Indonesia)
ru: Индонезийский (Индонезия)

en: Irish (Ireland)
ru: Ирландский (Ирландия)

en: Icelandic (Iceland)
ru: Исландский (Исландия)

en: Italian (Italy)
ru: Итальянский (Италия)

en: Japanese (Japan)
ru: Японский (Япония)

en: Khmer (Cambodia)
ru: Кхмерский (Камбоджа)

en: Korean (Korea)
ru: Корейский (Корея)

en: Latin
ru: Латиница

en: Lithuanian (Lithuania)
ru: Литовский (Литва)

en: Malayalam (India)
ru: Малаялам (Индия)

en: Macedonian (Republic of Macedonia)
ru: Македонский (Македония)

en: Dutch (Netherlands)
ru: Голландский (Нидерланды)

en: Dutch (Belgium)
ru: Голландский (Бельгия)

en: Norwegian (Norway)
ru: Норвежский (Норвегия)

en: Punjabi (India)
ru: Панджаби (Индия)

en: Polish (Poland)
ru: Польский (Польша)

en: Portuguese (Portugal)
ru: Португальский (Португалия)

en: Portuguese (Brazil)
ru: Португальский (Бразилия)

en: Valencian (Valencian Community, Spain)
ru: Валенсийский (Валенсия, Испания)

en: Romanian (Romania)
ru: Румынский (Румыния)

en: Russian (Russia)
ru: Русский (Россия)

en: Slovenian (Slovenia)
ru: Словенский (Словения)

en: Albanian (Albania)
ru: Албанский (Албания)

en: Serbian (Serbia & Montenegro)
ru: Сербский (Сербия и Черногория)

en: Swedish (Sweden)
ru: Швецкий (Швеция)

en: Turkish (Turkey)
ru: Турецкий (Турция)

en: Ukrainian (Ukrain)
ru: Украинский (Украина)

en: Vietnamese (Vietnam)
ru: Вьетнамский (Вьетнам)

en: Wallon (Belgium)
ru: Валлонский (Бельгия)

en: Simplified chinese (China)
ru: Упрощённый китайский (Китай)

en: Traditional chinese (Taiwan)
ru: Традиционный китайский (Тайвань)

en: Unknown
ru: Неизвестно
