gb.util 3.16.90 - en to tr translation catalogue (63 entries)

en: &1 KiB
tr: &1 KB

en: &1 MiB
tr: &1 MB

en: &1 GiB
tr: &1 GB

en: Afrikaans (South Africa)
tr: Afrika (Güney Afrika)

en: Arabic (Egypt)
tr: Arapça (Mısır)

en: Arabic (Tunisia)
tr: Arapça (Tunus)

en: Azerbaijani (Azerbaijan)
tr: Azerice (Azerbaycan)

en: Bulgarian (Bulgaria)
tr: Bulgarca (Bulgaristan)

en: Catalan (Catalonia, Spain)
tr: Katalanca (Katalan, İspanya)

en: Welsh (United Kingdom)
tr: Gal dili (Birleşik Krallık)

en: Czech (Czech Republic)
tr: Çek (Çek Cumhuriyeti)

en: Danish (Denmark)
tr: Danimarka dili (Danimarka)

en: German (Germany)
tr: Almanca (Almanya)

en: German (Belgium)
tr: Almanca (Belçika)

en: Greek (Greece)
tr: Yunanca (Yunanistan)

en: English (common)
tr: İngilizce (genel)

en: English (United Kingdom)
tr: İngilizce (Birleşik Krallık)

en: English (U.S.A.)
tr: İngilizce (A.B.D.)

en: English (Australia)
tr: İngilizce (Avustralya)

en: English (Canada)
tr: İngilizce (Kanada)

en: Esperanto (Anywhere!)
tr: Esperanto dili (Her yerde!)

en: Spanish (common)
tr: İspanyolca (genel)

en: Spanish (Spain)
tr: İspanyolca (İspanya)

en: Spanish (Argentina)
tr: İspanyolca (Arjantin)

en: Estonian (Estonia)
tr: Estonyaca (Estonya)

en: Basque (Basque country)
tr: Baskça (Bask Ülkesi)

en: Farsi (Iran)
tr: Farsça (İran)

en: French (France)
tr: Fransızca (Fransa)

en: French (Belgium)
tr: Fransızca (Belçika)

en: French (Canada)
tr: Fransızca (Kanada)

en: French (Switzerland)
tr: Fransızca (İsviçre)

en: Galician (Spain)
tr: Galiçya dili (İspanya)

en: Hebrew (Israel)
tr: İbranice (İsrail)

en: Hindi (India)
tr: Hintçe (Hİndistan)

en: Hungarian (Hungary)
tr: Macarca (Macaristan)

en: Croatian (Croatia)
tr: Hırvatça (Hırvatistan)

en: Indonesian (Indonesia)
tr: Endonezya dili (Endonezya)

en: Irish (Ireland)
tr: İrlanda dili (İrlanda)

en: Italian (Italy)
tr: İtalyanca (İtalya)

en: Japanese (Japan)
tr: Japonca (Japonya)

en: Khmer (Cambodia)
tr: Khmerce (Kamboçya)

en: Korean (Korea)
tr: Korece (Kore)

en: Malayalam (India)
tr: Malayalam (Hindistan)

en: Macedonian (Republic of Macedonia)
tr: Makedonca (Makedonya Cumhuriyeti)

en: Dutch (Netherlands)
tr: Hollanda dili (Hollanda)

en: Dutch (Belgium)
tr: Hollanda dili (Belçika)

en: Norwegian (Norway)
tr: Norveççe (Norveç)

en: Punjabi (India)
tr: Punjabi dili (Hindistan)

en: Polish (Poland)
tr: Polonya dili (Polonya)

en: Portuguese (Portugal)
tr: Portekizce (Portekiz)

en: Portuguese (Brazil)
tr: Portekizce (Brezilya)

en: Valencian (Valencian Community, Spain)
tr: Valensiyaca (Valensiya Halkı, İspanya)

en: Russian (Russia)
tr: Rusça (Rusya)

en: Slovenian (Slovenia)
tr: Slovence (Slovenya)

en: Albanian (Albania)
tr: Arnavutça (Arnavutluk)

en: Serbian (Serbia & Montenegro)
tr: Sırpça (Sırbistan & Karadağ)

en: Swedish (Sweden)
tr: İsveççe (İsveç)

en: Turkish (Turkey)
tr: Türkçe (Türkiye)

en: Vietnamese (Vietnam)
tr: Vietnam dili (Vietnam)

en: Wallon (Belgium)
tr: Valonca (Belçika)

en: Simplified chinese (China)
tr: Basitleştirilmiş Çince (Çin)

en: Traditional chinese (Taiwan)
tr: Geleneksel Çince (Tayvan)

en: Unknown
tr: Bilinmeyen
