com.github.tkashkin.gamehub - en to ca translation catalogue (343 entries)

en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

en: Show application version and exit
ca: Mostra la versió de l'aplicació i surt

en: Restart with GDB debugger attached
ca: Reinicia amb el depurador del GDB acoblat

en: Show full GDB backtrace
ca: Mostra la traça inversa completa del GDB

en: Treat fatal errors as criticals and crash application
ca: Tracta els errors fatals com a crítics i fes fallar l'aplicació

en: Show main window
ca: Mostra la finestra principal

en: Show application settings dialog
ca: Mostra el quadre de diàleg de paràmetres de l'aplicació

en: Show about dialog
ca: Mostra el quadre de diàleg Quant a

en: Maximum number of background worker threads
ca: Nombre màxim de fils del procés de treball en segon pla

en: Run game
ca: Executa el joc

en: Show compatibility options dialog
ca: Mostra el quadre de diàleg d'opcions de compatibilitat

en: Open game details
ca: Obre els detalls del joc

en: Open game properties
ca: Obre les propietats del joc

en: Enable debug logging
ca: Habilita el registre de depuració

en: Log authentication process and sensitive information like authentication tokens
ca: Registra el procés d'autenticació i informació confidencial com els testimonis d'autenticació

en: Log download manager
ca: Registra el gestor de baixades

en: Log background workers start/stop
ca: Registra els inicis i aturades dels processos de treball en segon pla

en: Disable log messages filtering
ca: Inhabilita el filtratge dels missatges de registre

en: Verbose logging
ca: Registre detallat

en: Game Options:
ca: Opcions del joc:

en: Show game options help
ca: Mostra l'ajuda de les opcions del joc

en: Logging Options:
ca: Opcions del registre:

en: Show logging options help
ca: Mostra l'ajuda de les opcions del registre

en: Select executable
ca: Seleccioneu un executable

en: Select
ca: Selecciona

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Select directory
ca: Seleccioneu un directori

en: Part %1$u of %2$u: %3$s
ca: Part %1$u de %2$u: %3$s

en: %s: corrupted installer
ca: %s: l'instal·lador està malmès.

en: Checksum mismatch in %s
ca: La suma de verificació no coincideix a %s.

en: Show file
ca: Mostra el fitxer

en: Remove
ca: Elimina

en: Backup
ca: Còpia de seguretat

en: %s: cannot detect main executable
ca: %s: no es pot detectar l'executable principal

en: Main executable file for this game cannot be detected automatically.
    Please set main executable in game's properties.
ca: No es pot detectar automàticament l'executable principal d'aquest joc.
    Definiu l'executable principal a les propietats del joc.

[ctx: platform]
en: Emulated
ca: Emulat

[ctx: status]
en: Running
ca: En execució

[ctx: status]
en: Installed
ca: Instal·lat

[ctx: status]
en: Installing
ca: S'està instal·lant

[ctx: status]
en: Verifying installer integrity
ca: S'està comprovant la integritat de l'instal·lador

[ctx: status]
en: Download started
ca: S'ha iniciat la baixada

[ctx: status]
en: Not installed
ca: No instal·lat

[ctx: status_header]
en: Installed
ca: Instal·lat

[ctx: status_header]
en: Installing
ca: S'està instal·lant

[ctx: status_header]
en: Downloading
ca: S'està baixant

[ctx: status_header]
en: Not installed
ca: No instal·lat

en: %s games
ca: Jocs de %s

en: Your SteamID will be read from Steam configuration file
ca: Es llegirà el vostre SteamID del fitxer de configuració de Steam.

en: Steam config file not found.
    Login into your account in Steam client and return to GameHub
ca: No s'ha trobat el fitxer de configuració de Steam.
    Inicieu la sessió al client de Steam i torneu al GameHub.

en: DLC: %s
ca: Contingut baixable: %s

en: %s: no available installers
ca: %s: no hi ha cap instal·lador disponible

en: Cannot get Trove download URL.
    Make sure your Humble Monthly subscription is active.
ca: No es pot obtenir l'URL de baixada de Trove.
    Assegureu-vos que la vostra subscripció a Humble Monthly es troba activa.

[ctx: itch_dl_status]
en: %s left;
ca: %s restant;

en: User games
ca: Jocs de l'usuari

[ctx: tag]
en: Favorites
ca: Preferits

[ctx: tag]
en: Not installed
ca: No instal·lat

[ctx: tag]
en: Installed
ca: Instal·lat

[ctx: tag]
en: Hidden
ca: Ocult

en: Edit script
ca: Edita l'script

en: Edit custom script
ca: Edita l'script personalitzat

en: Innoextract <b>%1$s</b> is not supported and may not be able to extract some games correctly.
    Install innoextract <b>%2$s</b> or newer.
ca: L'Innoextract <b>%1$s</b> no és compatible i pot ser que no pugui extreure alguns jocs correctament.
    Instal·leu l'Innoextract <b>%2$s</b> o posterior.

en: Run
ca: Executa

en: Show WineWrap menu
ca: Mostra el menú del WineWrap

en: Kill apps in prefix
ca: Mata les aplicacions al prefix

en: Proton prefix
ca: Prefix del Proton

en: Open prefix directory
ca: Obre el directori del prefix

en: Run winecfg
ca: Executa el winecfg

en: Run winetricks
ca: Executa el winetricks

en: Run taskmgr
ca: Executa el taskmgr

en: Wine prefix
ca: Prefix del Wine

en: Environment variables
ca: Variables d'entorn

en: InnoSetup default options
ca: Opcions per defecte de l'InnoSetup

en: Libretro core file
ca: Fitxer de nucli del Libretro

en: Custom emulator
ca: Emulador personalitzat

en: Emulator
ca: Emulador

en: Launch in game directory
ca: Executa al directori del joc

[ctx: status_header]
en: Favorites
ca: Preferits

[ctx: status_header]
en: %s: Favorites
ca: %s: Preferits

en: Merging games
ca: S'estan fusionant els jocs

en: Merging games from %s
ca: S'estan fusionant els jocs de %s

en: Loading games from %s
ca: S'estan carregant els jocs de %s

[ctx: sort_mode]
en: By name
ca: Per nom

[ctx: sort_mode]
en: By last launch
ca: Per darrera execució

[ctx: sort_mode]
en: By playtime
ca: Per temps de joc

[ctx: group_mode]
en: Do not group
ca: No agrupis

[ctx: group_mode]
en: By status
ca: Per estat

[ctx: group_mode]
en: By source
ca: Per origen

en: Default
ca: Per defecte

en: Restore default API key
ca: Restaura la clau API per defecte

en: API key
ca: Clau API

en: Generate key
ca: Genera una clau

[ctx: imagesource_steamgriddb_image_property]
en: Style
ca: Estil

[ctx: imagesource_steamgriddb_image_property]
en: Score
ca: Puntuació

[ctx: imagesource_steamgriddb_image_property]
en: Author
ca: Autor/a

[ctx: imagesource_steamgriddb_image_style]
en: Alternate
ca: Alternatiu

[ctx: imagesource_steamgriddb_image_style]
en: Blurred
ca: Difuminat

[ctx: imagesource_steamgriddb_image_style]
en: No logo
ca: Sense logotip

[ctx: imagesource_steamgriddb_image_style]
en: White logo
ca: Logotip blanc

en: Monthly IGDB request quota has been reached. Set your own API key to use IGDB data or disable IGDB.
ca: S'ha assolit el límit de sol·licituds a IGDB mensual. Definiu la vostra pròpia clau API per utilitzar dades d'IGDB o inhabiliteu IGDB.

en: Settings
ca: Paràmetres

[ctx: igdb_related_link]
en: Official website
ca: Lloc web oficial

[ctx: igdb_preferred_description]
en: When game has description, show description
ca: Quan un joc tingui una descripció, mostra la descripció

[ctx: igdb_preferred_description]
en: of game
ca: del joc

[ctx: igdb_preferred_description]
en: from IGDB
ca: d'IGDB

[ctx: igdb_preferred_description]
en: both
ca: de tots dos

en: Some settings will be applied after application restart
ca: Alguns paràmetres s'aplicaran després de reiniciar l'aplicació

en: Games directory contains space. It may cause problems for some games
ca: El directori de jocs conté espais. Pot causar problemes amb alguns jocs

en: Interface
ca: Interfície

en: Appearance
ca: Aparença

en: General interface settings
ca: Paràmetres generals de la interfície

en: Dark theme
ca: Tema fosc

[ctx: icon_style]
en: Theme-based
ca: Basat en el tema

[ctx: icon_style]
en: Symbolic
ca: Simbòlic

[ctx: icon_style]
en: Colored
ca: Acolorit

[ctx: icon_style]
en: Icon style
ca: Estil de les icones

en: Game card
ca: Targeta del joc

en: Show platform icons
ca: Mostra les icones de la plataforma

[ctx: grid_size]
en: Card size
ca: Mida de la targeta

[ctx: grid_size_preset]
en: Presets
ca: Valors predefinits

en: Games list: installed
ca: Llista de jocs: instal·lats

en: Games list: not installed
ca: Llista de jocs: no instal·lats

[ctx: list_style]
en: Show icon
ca: Mostra la icona

[ctx: list_style]
en: Bold title
ca: Títol en negreta

[ctx: list_style]
en: Show status
ca: Mostra l'estat

[ctx: list_style]
en: Dim
ca: Enfosqueix

en: Grid options
ca: Opcions de la quadrícula

en: List options
ca: Opcions de la llista

en: Behavior
ca: Comportament

en: Behavior settings
ca: Paràmetres del comportament

en: Run games with double click
ca: Executa els jocs fent-hi doble clic

en: Merge games from different sources
ca: Uneix els jocs d'orígens diferents

en: Use imported tags
ca: Utilitza les etiquetes importades

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Empty
ca: Buida

en: Collection directory
ca: Directori de la col·lecció

en: Game directory
ca: Directori dels jocs

en: Installers
ca: Instal·ladors

en: DLC
ca: Contingut addicional

en: Bonus content
ca: Contingut de bonificació

en: Variable syntax: <b>$var</b> or <b>${var}</b>
ca: Sintaxi de les variables: <b>$var</b> o <b>${var}</b>

en: Game name
ca: Nom del joc

en: Platform
ca: Plataforma

en: Controller
ca: Comandament

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Focus GameHub window with Guide button
ca: Focalitza la finestra del GameHub amb el botó Guia

en: Controllers
ca: Comandaments

en: Move focus
ca: Mou el focus

en: Exit
ca: Surt

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Tweaks
ca: Ajustaments

en: Tweak launch options and apply them to games automatically
ca: Modifiqueu les opcions de llançament i apliqueu-les als jocs automàticament

en: Tweaks are loaded from following directories in order
    Last tweak overrides previous tweaks with same identifiers
ca: Els ajustaments es carreguen dels directoris següents en ordre.
    L'últim ajustament anul·la els ajustaments anteriors amb els mateixos identificadors.

en: Click to open
ca: Feu clic per obrir

en: Tweaks are loaded from <b>%1$s</b> and %2$d more directories <b>(?)</b>
ca: Els ajustaments es carreguen des de <b>%1$s</b> i %2$d directoris més <b>(?)</b>

en: Game sources
ca: Orígens de jocs

en: Steam API keys have limited number of uses per day
ca: Les claus API de Steam tenen un nombre limitat d'usos per dia

en: Installation directory
ca: Directori d'instal·lació

en: Not installed
ca: No instal·lat

en: Not authenticated
ca: No autenticat

en: Authenticated as <b>%s</b>
ca: Autenticat com a <b>%s</b>

en: Authenticated
ca: Autenticat

en: Install
ca: Instal·la

en: Steam API key
ca: Clau API de Steam

en: Games directory
ca: Directori dels jocs

en: Logout
ca: Surt

en: Load games from Humble Trove
ca: Carrega els jocs de Humble Trove

en: Emulators
ca: Emuladors

en: Libretro core directory
ca: Directori de nuclis del Libretro

en: Libretro core info directory
ca: Directori d'informació dels nuclis del Libretro

en: Ignored libretro cores
ca: Nuclis del Libretro ignorats

en: Ignored game file extensions
ca: Extensions de fitxer de jocs ignorades

en: No cores found
ca: No s'han trobat nuclis

en: %u core found | %u cores found
ca[0]: S'ha trobat %u nucli
ca[1]: S'han trobat %u nuclis

en: No custom emulators
ca: No hi ha emuladors personalitzats

en: %u custom emulator | %u custom emulators
ca[0]: %u emulador personalitzat
ca[1]: %u emuladors personalitzats

en: Save
ca: Desa

en: Installer
ca: Instal·lador

en: Name
ca: Nom

en: Game executable
ca: Executable del joc

en: Game arguments
ca: Arguments del joc

en: Directory
ca: Directori

en: Select emulator directory
ca: Selecciona el directori de l'emulador

en: Force compatibility mode
ca: Força el mode de compatibilitat

en: Game file patterns
ca: Patrons dels fitxers del joc

en: Image
ca: Imatge

en: Icon
ca: Icona

en: <b>findutils</b>-compatible glob patterns
    
    <b>•</b> Multiple patterns can be separated with <b>|</b>
    <b>•</b> Start pattern with <b>./</b> to match relative path
    <b>•</b> $<b>basename</b> variable will be replaced with game's executable name (without extension)
ca: Patrons del glob compatibles amb el <b>findutils</b>
    
    <b>•</b> Es poden separar diversos patrons amb <b>|</b>.
    <b>•</b> Inicieu el patró amb <b>./</b> per fer-lo coincidir amb un camí relatiu.
    <b>•</b> La variable $<b>basename</b> es reemplaçarà pel nom de l'executable del joc (sense extensió).

en: Data
ca: Dades

en: Providers
ca: Proveïdors

en: Third-party data providers
ca: Proveïdors de dades de tercers

en: Image providers
ca: Proveïdors d'imatges

en: Metadata providers
ca: Proveïdors de metadades

en: Open website
ca: Obre el lloc web

en: About
ca: Quant a

en: Copy application version and environment info
ca: Copia la versió de l'aplicació i la informació de l'entorn

en: All your games in one place
ca: Tots els teus jocs en un lloc

[ctx: about_link]
en: Website
ca: Lloc web

[ctx: about_link]
en: Source code on GitHub
ca: Codi font a GitHub

[ctx: about_link]
en: Report a problem
ca: Informa d'un problema

[ctx: about_link]
en: Suggest translations
ca: Suggereix traduccions

[ctx: about_link]
en: Issues
ca: Incidències

[ctx: about_link]
en: Contributors
ca: Col·laboradors

[ctx: about_link]
note: TRANSLATORS: Likely it should not be translated. GitHub Pulse is a page that shows recent repository activity: https://github.com/tkashkin/GameHub/pulse
en: Pulse
ca: Activitat

[ctx: about_link]
en: Forks
ca: Bifurcacions

en: Import
ca: Importa

en: Download
ca: Baixa

en: Select installer
ca: Seleccioneu un instal·lador

en: Installer size: %s
ca: Mida de l'instal·lador: %s

en: Unknown
ca: Desconegut

en: %s: Properties
ca: %s: Propietats

en: Images
ca: Imatges

en: Download images
ca: Baixa imatges

en: Image URL
ca: URL de la imatge

en: Vertical image URL
ca: URL de la imatge vertical

en: Icon URL
ca: URL de la icona

en: Compatibility
ca: Compatibilitat

en: Launch from terminal
ca: Executa des del terminal

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Add to Steam
ca: Afegeix a Steam

en: Add to the Steam library
ca: Afegeix a la biblioteca de Steam

en: %s: Overlays
ca: %s: Capes

en: Overlays are disabled
ca: Les capes estan inhabilitades

en: Enable overlays to manage DLCs and mods
    
    Enabling will move game to the “base“ overlay
ca: Habiliteu les capes per gestionar continguts addicionals i modificacions.
    
    Si les habiliteu, el joc es mourà a la capa «base».

en: Overlays
ca: Capes

en: Overlay ID (directory name)
ca: ID de la capa (nom del directori)

en: Overlay name (optional)
ca: Nom de la capa (opcional)

en: Add
ca: Afegeix

en: Enable overlays
ca: Habilita les capes

en: Overlay usage at this path may be unsafe
    Proceed at your own risk
    
    Path: <b>%s</b>
ca: L'ús de capes en aquest camí pot ser poc segur.
    Continueu sota la vostra responsabilitat.
    
    Camí: <b>%s</b>

en: Overlay usage at this path is not supported
    
    Path: <b>%s</b>
ca: No s'admet l'ús de capes en aquest camí.
    
    Camí: <b>%s</b>

en: Open directory
ca: Obre un directori

en: Remove overlay
ca: Suprimeix la capa

en: Run with compatibility layer
ca: Executa amb la capa de compatibilitat

en: Corrupted installer: checksum mismatch in
ca: L'instal·lador està malmès: la suma de verificació no coincideix a

en: Import emulated games
ca: Importa jocs emulats

en: Select directory with emulated games
ca: Seleccioneu un directori amb jocs emulats

en: Detected games
ca: Jocs detectats

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select directory to import
ca: Seleccioneu un directori per a importar-lo

en: %s: Tweaks
ca: %s: Ajustaments

en: No enabled game sources
ca: No hi ha cap origen de jocs habilitat

en: Enable some game sources in settings
ca: Habiliteu alguns orígens de jocs als paràmetres

en: Let's get started
ca: Comencem

en: Skip
ca: Omet

en: Ready
ca: Tot a punt

en: Authentication required
ca: Cal autenticar-se

en: Authenticating…
ca: S'està autenticant…

en: Install %s
ca: Instal·la %s

en: Return to GameHub after installing
ca: Torna al GameHub després de la instal·lació

en: No games
ca: No hi ha jocs

en: Get some games or enable some game sources in settings
ca: Obteniu alguns jocs o habiliteu alguns orígens de jocs als paràmetres

en: Grid view
ca: Visualització de quadrícula

en: List view
ca: Visualització de llista

en: All games
ca: Tots els jocs

en: Downloads
ca: Baixades

en: Filters
ca: Filtres

en: Add game
ca: Afegeix un joc

en: Search
ca: Cerca

en: Menu
ca: Menú

en: Back
ca: Enrere

en: %u game | %u games
ca[0]: %u joc
ca[1]: %u jocs

en: No user-added games
ca: No hi ha cap joc afegit per l'usuari

en: Add some games using plus button
ca: Afegiu alguns jocs mitjançant el botó «+»

en: No %s games
ca: No hi ha jocs de %s

en: Get some Linux-compatible games
ca: Obteniu alguns jocs compatibles amb el Linux

en: No games matching “%s”
ca: No hi ha jocs que coincideixin amb «%s»

en: No %1$s games matching “%2$s”
ca: No hi ha jocs de %1$s que coincideixin amb «%2$s»

en: No games were loaded from Steam. Set your games list privacy to public or use your own Steam API key in settings.
ca: No s'ha carregat cap joc des de Steam. Definiu la privadesa de la vostra llista de jocs com a pública o utilitzeu la vostra pròpia clau API de Steam als paràmetres.

en: Privacy
ca: Privadesa

en: Downloading images
ca: S'estan baixant les imatges

en: Downloading image: %s
ca: S'està baixant la imatge: %s

en: Pause download
ca: Pausa la baixada

en: Resume download
ca: Reprèn la baixada

en: Cancel download
ca: Cancel·la la baixada

en: Group
ca: Agrupa

en: Sort
ca: Ordena

en: Tags
ca: Etiquetes

en: All platforms
ca: Totes les plataformes

en: Select game executable
ca: Seleccioneu l'executable del joc

en: Select game directory
ca: Seleccioneu el directori del joc

en: Download game images
ca: Baixa imatges del joc

en: Details
ca: Detalls

[ctx: game_context_menu]
en: Favorite
ca: Preferit

[ctx: game_context_menu]
en: Hidden
ca: Ocult

en: Open installation directory
ca: Obre el directori d'instal·lació

en: Open installers collection directory
ca: Obre el directori de col·leccions d'instal·ladors

en: Open bonus collection directory
ca: Obre el directori de col·leccions de bonificació

en: Open screenshots directory
ca: Obre el directori de captures de pantalla

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Properties
ca: Propietats

en: %d game selected | %d games selected
ca[0]: %d joc seleccionat
ca[1]: %d jocs seleccionats

en: %d game will be installed | %d games will be installed
ca[0]: S'instal·larà %d joc
ca[1]: S'instal·laran %d jocs

en: %d game will be downloaded | %d games will be downloaded
ca[0]: Es baixarà %d joc
ca[1]: Es baixaran %d jocs

en: Image for %d game will be searched | Images for %d games will be searched
ca[0]: Se cercaran imatges per a %d joc
ca[1]: Se cercaran imatges per a %d jocs

en: %d game will be uninstalled | %d games will be uninstalled
ca[0]: Es desinstal·larà %d joc
ca[1]: Es desinstal·laran %d jocs

en: Refresh
ca: Actualitza

en: %d game will be removed from database. Restart GameHub to fetch new data | %d games will be removed from database. Restart GameHub to fetch new data
ca[0]: Se suprimirà %d joc de la base de dades. Reinicieu el GameHub per obtenir dades noves.
ca[1]: Se suprimiran %d jocs de la base de dades. Reinicieu el GameHub per obtenir dades noves.

en: Open store page
ca: Obre la pàgina de la botiga

en: Game properties
ca: Propietats del joc

en: Playtime
ca: Temps de joc

en: Playtime (local)
ca: Temps de joc (local)

en: Last launch
ca: Darrera execució

en: Achievements
ca: Assoliments

en: Unlocked: %s
ca: Heu aconseguit: %s

en: Global percentage: %g%%
ca: Percentatge global: %g%%

en: Language
ca: Llengua

en: Languages
ca: Llengües

en: Category
ca: Categoria

en: Genre
ca: Gènere

en: Genres
ca: Gèneres

[ctx: igdb]
en: Popularity
ca: Popularitat

[ctx: igdb]
en: Aggregated rating
ca: Puntuació global

[ctx: igdb]
en: IGDB user rating
ca: Valoració dels usuaris d'IGDB

[ctx: igdb]
en: Total rating
ca: Puntuació total

[ctx: igdb]
en: Release date
ca: Data de llançament

[ctx: igdb]
en: Platforms
ca: Plataformes

[ctx: igdb]
en: Genres
ca: Gèneres

[ctx: igdb]
en: Keywords
ca: Paraules clau

[ctx: igdb]
en: Links
ca: Enllaços

en: Based on <b>%d</b> rating | Based on <b>%d</b> ratings
ca[0]: Segons <b>%d</b> valoració
ca[1]: Segons <b>%d</b> valoracions

[ctx: igdb]
en: Summary
ca: Resum

[ctx: igdb]
en: Storyline
ca: Trama

en: Select file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: No images
ca: No hi ha imatges

en: There are no images found for this game
    Make sure game name is correct
ca: No s'han trobat imatges per a aquest joc.
    Assegureu-vos que el nom del joc és correcte.

en: Search images:
ca: Cerca d'imatges:

en: Compatibility layer:
ca: Capa de compatibilitat:

en: Configure
ca: Configura

en: Add tag
ca: Afegeix una etiqueta

[ctx: time]
en: %dh
ca: %d h

[ctx: time]
en: %dm
ca: %d min

[ctx: grid_size_preset]
en: Square
ca: Quadrada

[ctx: grid_size_preset]
en: Custom
ca: Personalitzada

[ctx: dl_status]
en: Queued
ca: A la cua

[ctx: dl_status]
en: Starting download
ca: S'està iniciant la baixada

[ctx: dl_status]
en: Download started
ca: S'ha iniciat la baixada

[ctx: dl_status]
en: Download finished
ca: S'ha finalitzat la baixada

[ctx: dl_status]
en: Download failed
ca: Ha fallat la baixada

[ctx: dl_status]
en: Downloading: %s
ca: S'està baixant: %s

[ctx: dl_status]
en: Downloading
ca: S'està baixant

[ctx: dl_status]
en: Paused: %s
ca: En pausa: %s

[ctx: dl_status]
en: Paused
ca: En pausa

[ctx: dl_status]
en: Download cancelled
ca: S'ha cancel·lat la baixada
