gamine-game - en to id translation catalogue (7 entries)

en: *** Error: %s does not exist ***
id: *** Kesalahan: %s tidak ada ***

en: *** Error: failed to create directory %s ***
id: *** Kesalahan: gagal membuat direktori %s ***

en: *** Error: failed to create file %s ***
id: *** Kesalahan: gagal membuat berkas %s ***

en: Quit: esc | Clear: space | Save: printscr
id: Keluar: esc | Bersihkan: spasi | Simpan: printscr

en: *** Error: coloured cursors with alpha channel aren't supported, using default cursor ***
id: *** Kesalahan: pewarnaan kursor dengan kanal alpha tidak didukung, gunakan kursor baku ***

en: Game for small children
id: Permainan untuk anak kecil

en: Educational game for young children
id: Permainan pendidikan untuk anak kecil
