gamine-game - en to is translation catalogue (7 entries)

en: *** Error: %s does not exist ***
is: *** Villa: %s er ekki til ***

en: *** Error: failed to create directory %s ***
is: *** Villa: tókst ekki að skapa möppu %s ***

en: *** Error: failed to create file %s ***
is: *** Villa: tókst ekki að skapa skrá %s ***

en: Quit: esc | Clear: space | Save: printscr
is: Hætta: esc | Hreinsa: space | Vista: printscr

en: *** Error: coloured cursors with alpha channel aren't supported, using default cursor ***
is: *** Villa: litaðir bendlar með alfa rás eru ekki studdir, nota sjáfgefinn bendil ***

en: Game for small children
is: Leikur fyrir lítil börn

en: Educational game for young children
is: Þroskaleikur fyrir ung börn
