gamine-game - en to da translation catalogue (7 entries)

en: *** Error: %s does not exist ***
da: *** Fejl: %s findes ikke ***

en: *** Error: failed to create directory %s ***
da: *** Fejl: kunne ikke oprette mappen %s ***

en: *** Error: failed to create file %s ***
da: *** Fejl: kunne ikke oprette filen %s ***

en: Quit: esc | Clear: space | Save: printscr
da: Afslut: esc | Ryd: mellemrum | Gem: printscr

en: *** Error: coloured cursors with alpha channel aren't supported, using default cursor ***
da: *** Fejl: farvede markører med alfakanal understøttes ikke. Standardmarkøren vil blive brugt ***

en: Game for small children
da: Spil til små børn

en: Educational game for young children
da: Pædagogisk spil til de mindste børn
