redshift - en to fi translation catalogue (33 entries)

note: TRANSLATORS: help output 1 LAT is latitude, LON is longitude, DAY is temperature at daytime, NIGHT is temperature at night no-wrap
en: Usage: %s -l LAT:LON -t DAY:NIGHT [OPTIONS...]
fi: Käyttö: %s -l LAT:LON -t PÄIVÄ:YÖ [VALINNAT...]

note: TRANSLATORS: help output 2 no-wrap
en: Set color temperature of display according to time of day.
fi: Säädä näytön värilämpötila vuorokaudenajan mukaan.

note: TRANSLATORS: help output 6
en: Default values:
    
      Daytime temperature: %uK
      Night temperature: %uK
fi: Oletusvalinnat:
    
      Päiväsajan värilämpötila: %uK
      Yöajan värilämpötila: %uK

note: TRANSLATORS: help output 7
en: Please report bugs to <%s>
fi: Raportoi bugeista osoitteeseen <%s>

en: Available adjustment methods:
fi: Käytettävissä olevat säätömenetelmät:

en: Specify colon-separated options with `-m METHOD:OPTIONS'.
fi: Luettele kaksoispisteellä erotellut asetukset valitsimella
    '-m MENETELMÄ:ASETUKSET'.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m METHOD:help' for help.
fi: Valitsin '-m MENETELMÄ:help' antaa lisätietoja.

en: Available location providers:
fi: Käytettävissä olevat sijainnintarjoajat:

en: Specify colon-separated options with`-l PROVIDER:OPTIONS'.
fi: Luettele kaksoispisteellä erotellut asetukset valitsimella
    '-l TARJOAJA:ASETUKSET'.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l PROVIDER:help' for help.
fi: Valitsin '-l TARJOAJA:help' antaa lisätietoja.

en: Malformed gamma argument.
fi: Vääränlainen gamman parametri.

en: Try `-h' for more information.
fi: Valitsin '-h' antaa lisätietoja.

en: Malformed temperature argument.
fi: Vääränmuotoinen värilämpötilan parametri.

en: Malformed gamma setting.
fi: Vääränmuotoinen gamma-asetus.

en: Malformed section header in config file.
fi: Konfiguraatiotiedostossa virheellisesti muotoiltu osion otsikko.

en: Malformed assignment in config file.
fi: Konfiguraatiotiedostossa virheellinen arvomääritelmä.

en: Assignment outside section in config file.
fi: Konfiguraatiotiedoston arvomääritelmä on otsikon ulkopuolella.

en: CRTC %d does not exist.
fi: CRTC %d ei ole olemassa.

en: Valid CRTCs are [0-%d].
fi: Kelvot CRTC:t ovat [o-%d].

en: Only CRTC 0 exists.
fi: Vain CRTC 0 on olemassa.

en: Unknown method parameter: `%s'.
fi: Tuntematon menetelmäparametri '%s'.

en: `%s' returned error %d
fi: '%s' palautti virheen %d

en: Unsupported RANDR version (%u.%u)
fi: RANDR versio %u.%u ei ole tuettu

en: Screen %i could not be found.
fi: Näyttöä %i ei löytynyt.

en: Gamma ramp size too small: %i
fi: Gamman askellus liian pieni: %i

en: Unable to restore CRTC %i
fi: Ei kyetä palauttamaan CRTC %i

en: Adjust gamma ramps with the X RANDR extension.
fi: Säädä gamman askellusta X RANDR laajennusta käyttäen.

en: X request failed: %s
fi: X-kutsu epäonnistui: %s

en: Adjust gamma ramps with the X VidMode extension.
fi: Säädä gamman askellusta  X VidMode laajennuksella.

en: Specify location manually.
fi: Määritä sijainti manuaalisesti.

note: TRANSLATORS: Manual location help output left column must not be translated
en:   lat=N		Latitude
      lon=N		Longitude
fi:   lat=N		Leveyspiiri
      lon=N		Pituuspiiri

en: Malformed argument.
fi: Vääränmuotoinen parametri.

en: Autostart
fi: Automaattikäynnistys
