redshift - en to tr translation catalogue (145 entries)

en: Adjusts the color temperature of your screen according to your surroundings. This may help your eyes hurt less if you are working in front of the screen at night.
tr: Ekranınızın renk sıcaklığını çevrenize göre ayarlar. Bu, geceleri ekranın önünde çalışıyorsanız gözlerinizin daha az ağrımasına yardımcı olabilir.

en: The color temperature is set according to the position of the sun. A different color temperature is set during night and daytime. During twilight and early morning, the color temperature transitions smoothly from night to daytime temperature to allow your eyes to slowly adapt.
tr: Renk sıcaklığı güneşin konumuna göre ayarlanır. Gece ve gündüz farklı bir renk sıcaklığı ayarlanır. Alacakaranlıkta ve sabahın erken saatlerinde, gözlerinizin yavaşça uyum sağlamasına izin vermek için renk sıcaklığı gece sıcaklığından gündüz sıcaklığına yumuşak bir şekilde geçiş yapar.

en: This program provides a status icon that allows the user to control color temperature.
tr: Bu program, kullanıcının renk sıcaklığını denetlemesini sağlayan bir durum simgesi sağlar.

en: Color temperature adjustment
tr: Renk sıcaklığı ayarı

en: Color temperature adjustment tool
tr: Renk sıcaklığı ayarlama aracı

en: Gammastep Indicator
tr: Gammastep Göstergesi

note: TRANSLATORS: Name printed when period of day is unknown
en: None
tr: Hiçbiri

en: Daytime
tr: Gündüz

en: Night
tr: Gece

en: Transition
tr: Geçiş

en: Period
tr: Dönem

en: Day
tr: Gündüz

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `north'
en: N
tr: K

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `south'
en: S
tr: G

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `east'
en: E
tr: D

note: TRANSLATORS: Abbreviation for `west'
en: W
tr: B

en: Location
tr: Konum

en: Failed to initialize provider
tr: Sağlayıcı başlatılamadı

en: Failed to set option
tr: Seçenek ayarlanamadı

en: For more information, use option:
tr: Daha fazla bilgi için şu seçeneği kullanın:

en: Failed to parse option
tr: Seçenek ayrıştırılamadı

en: Failed to start provider
tr: Sağlayıcı başlatılamadı

en: Failed to initialize method
tr: Yöntem başlatılamadı

en: For more information, try:
tr: Daha fazla bilgi için şunu deneyin:

en: Latitude must be in range
tr: Enlem aralık içinde olmalıdır:

en: Longitude must be in range:
tr: Boylam aralık içinde olmalıdır:

en: Unable to read system time.
tr: Sistem zamanı okunamıyor.

en: Waiting for initial location to become available...
tr: İlk konumun kullanılabilir olması bekleniyor...

en: Unable to get location from provider.
tr: Sağlayıcıdan konum alınamıyor.

en: Invalid location returned from provider.
tr: Sağlayıcıdan geçersiz konum alındı.

en: Color temperature
tr: Renk sıcaklığı

en: Brightness
tr: Parlaklık

en: Status
tr: Durum

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Enabled
tr: Etkin

en: Temperature adjustment failed.
tr: Sıcaklık ayarlama başarısız oldu.

en: Location is temporarily unavailable; Using previous location until it becomes available...
tr: Konum geçici olarak kullanılamıyor; Kullanılabilir hale gelene kadar önceki konum kullanılıyor...

en: Partial time-configuration unsupported!
tr: Kısmi zaman yapılandırma desteklenmiyor!

en: Invalid dawn/dusk time configuration!
tr: Geçersiz şafak/alacakaranlık zamanı yapılandırması!

en: Trying location provider
tr: Konum sağlayıcı deneniyor

en: Trying next provider...
tr: Sonraki sağlayıcı deneniyor...

en: Using provider:
tr: Kullanılan sağlayıcı:

en: No more location providers to try.
tr: Denenecek başka konum sağlayıcı yok.

en: High transition elevation cannot be lower than the low transition elevation.
tr: Yüksek geçiş yüksekliği, alçak geçiş yüksekliğinden daha düşük olamaz.

en: Solar elevations
tr: Güneş yükseklikleri

en: Temperatures
tr: Sıcaklıklar

en: Temperature must be in range
tr: Sıcaklık aralık içinde olmalıdır

en: Brightness must be in range
tr: Parlaklık aralık içinde olmalıdır

en: Gamma value must be in range
tr: Gama değeri aralık içinde olmalıdır

en: Gamma
tr: Gama

en: Trying next method...
tr: Sonraki yöntem deneniyor...

en: Using method
tr: Kullanılan yöntem:

en: No more methods to try.
tr: Denenecek başka yöntem yok.

en: Waiting for current location to become available...
tr: Geçerli konumun kullanılabilir olması bekleniyor...

en: Invalid location from provider.
tr: Sağlayıcıdan geçersiz konum.

en: Solar elevation
tr: Güneş yüksekliği

en: Press ctrl-c to stop...
tr: Durdurmak için ctrl-c tuşlarına basın...

note: TRANSLATORS: help output 1 LAT is latitude, LON is longitude, DAY is temperature at daytime, NIGHT is temperature at night no-wrap
en: Usage: %s -l LAT:LON -t DAY:NIGHT [OPTIONS...]
tr: Kullanım: %s -l ENL:BOY -t GÜN:GECE [SEÇENEKLER...]

note: TRANSLATORS: help output 2 no-wrap
en: Set color temperature of display according to time of day.
tr: Günün saatine göre ekranın renk sıcaklığını ayarla.

note: TRANSLATORS: help output 3 no-wrap
en:   -h		Display this help message
      -v		Increase logging verbosity
      -q		Decrease logging verbosity
      -V		Show program version
tr:   -h		Bu yardım mesajını görüntüle
      -v		Günlük kaydı ayrıntısını arttır
      -q		Günlük kaydı ayrıntısını azalt
      -V		Programın sürümünü göster

note: TRANSLATORS: help output 4 `list' must not be translated no-wrap
en:   -b DAY:NIGHT	Screen brightness to apply (between 0.1 and 1.0)
      -c FILE	Load settings from specified configuration file
      -g R:G:B	Additional gamma correction to apply
      -l LAT:LON	Your current location
      -l PROVIDER	Select provider for automatic location updates
      		(Type `list' to see available providers)
      -m METHOD	Method to use to set color temperature
      		(Type `list' to see available methods)
      -o		One shot mode (do not continuously adjust color temperature)
      -O TEMP	One shot manual mode (set color temperature)
      -p		Print mode (only print parameters and exit)
      -P		Reset existing gamma ramps before applying new color effect
      -x		Reset mode (remove adjustment from screen)
      -r		Disable fading between color temperatures
      -t DAY:NIGHT	Color temperature to set at daytime/night
tr:   -b GÜN:GECE	Uygulanacak ekran parlaklığı (0.1 ve 1.0 arasında)
      -c DOSYA	Ayarları belirtilen yapılandırma dosyasından yükle
      -g R:G:B	Uygulanacak ek gama düzeltmesi
      -l ENL:BOY	Geçerli konumunuz
      -l SAĞLAYICI	Otomatik konum güncellemeleri için sağlayıcıyı seç
      		(Kullanılabilir sağlayıcıları görmek için `list' yazın)
      -m YÖNTEM	Renk sıcaklığını ayarlamak için kullanılacak yöntem
      		(Kullanılabilir yöntemleri görmek için `list' yazın)
      -o		Bir defa modu (renk sıcaklığını sürekli olarak ayarlama)
      -O SICAKLIK	Elle bir defa modu (renk sıcaklığını ayarla)
      -p		Modu yazdır (yalnızca parametreleri yazdır ve çık)
      -P		Yeni renk efekti uygulamadan önce mevcut gama ölçeklerini sıfırla
      -x		Modu sıfırla (ayarı ekrandan kaldır)
      -r		Renk sıcaklıkları arasında geçişi devre dışı bırak
      -t GÜN:GECE	Gündüz/gece ayarlanacak renk sıcaklığı

note: TRANSLATORS: help output 5
en: The neutral temperature is %uK. Using this value will not change the color
    temperature of the display. Setting the color temperature to a value higher
    than this results in more blue light, and setting a lower value will result in
    more red light.
tr: Normal sıcaklık %uK'dir. Bu değerin kullanılması ekranın renk sıcaklığını
    değiştirmeyecektir. Renk sıcaklığının bundan daha yüksek bir değere ayarlanması
    daha fazla mavi ışığa, ve daha düşük bir değere ayarlanması daha fazla kırmızı
    ışığa neden olacaktır.

note: TRANSLATORS: help output 6
en: Default values:
    
      Daytime temperature: %uK
      Night temperature: %uK
tr: Öntanımlı değerler:
    
      Gündüz sıcaklığı: %uK
      Gece sıcaklığı: %uK

note: TRANSLATORS: help output 7
en: Please report bugs to <%s>
tr: Hataları lütfen şuraya bildirin: <%s>

en: Available adjustment methods:
tr: Kullanılabilir ayarlama yöntemleri:

en: Specify colon-separated options with `-m METHOD:OPTIONS'.
tr: İki nokta üst üsteyle ayrılmış seçenekleri `-m YÖNTEM:SEÇENEKLER' ile belirtin.

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-m METHOD:help' for help.
tr: Yardım için `-m YÖNTEM:help' kullanın.

en: Available location providers:
tr: Kullanılabilir konum sağlayıcıları:

note: TRANSLATORS: `help' must not be translated.
en: Try `-l PROVIDER:help' for help.
tr: Yardım için `-l SAĞLAYICI:help' kullanın.

en: Malformed gamma argument.
tr: Hatalı gama argümanı.

en: Try `-h' for more information.
tr: Daha fazla bilgi için `-h' kullanın.

en: Unknown location provider
tr: Bilinmeyen konum sağlayıcı

en: Unknown adjustment method
tr: Bilinmeyen ayarlama yöntemi

en: Malformed temperature argument.
tr: Hatalı sıcaklık argümanı.

en: Malformed gamma setting.
tr: Hatalı gama ayarı.

en: Malformed dawn-time setting
tr: Hatalı şafak zamanı ayarı

en: Malformed dusk-time setting
tr: Hatalı alacakaranlık zamanı ayarı

en: Unknown configuration setting
tr: Bilinmeyen yapılandırma ayarı

en: Malformed section header in config file.
tr: Yapılandırma dosyasında hatalı bölüm başlığı.

en: Malformed assignment in config file.
tr: Yapılandırma dosyasında hatalı atama.

en: Assignment outside section in config file.
tr: Yapılandırma dosyasında bölüm dışında atama.

en: Failed to open DRM device: %s
tr: DRM aygıtı açılamadı: %s

en: Failed to get DRM mode resources
tr: DRM modu kaynakları alınamadı

en: CRTC %d does not exist.
tr: CRTC %d mevcut değil.

en: Valid CRTCs are [0-%d].
tr: Geçerli CRTC'ler: [0-%d].

en: Only CRTC 0 exists.
tr: Yalnızca CRTC 0 var.

en: CRTC %i lost, skipping
tr: CRTC %i kayıp, atlanıyor

en: Could not get gamma ramp size for CRTC %i
    on graphics card %i, ignoring device.
tr: CRTC %i için %i grafik kartında gama ölçeklendirme
    boyutu alınamadı, aygıt yok sayılıyor.

en: DRM could not read gamma ramps on CRTC %i on
    graphics card %i, ignoring device.
tr: DRM, CRTC %i üzerinde %i grafik kartında gama
    ölçeklerini okuyamadı, aygıt yok sayılıyor.

en: Adjust gamma ramps with Direct Rendering Manager.
tr: Direct Rendering Manager ile gama ölçeklerini ayarla.

note: TRANSLATORS: DRM help output left column must not be translated
en:   card=N	Graphics card to apply adjustments to
      crtc=N	CRTC to apply adjustments to
tr:   card=N	Ayarların uygulanacağı grafik kartı
      crtc=N	Ayarların uygulanacağı CRTC

en: CRTC must be a non-negative integer
tr: CRTC negatif olmayan bir tam sayı olmalıdır

en: Unknown method parameter: `%s'.
tr: Bilinmeyen yöntem parametresi: `%s'.

en: Not authorized to bind the wlroots gamma control manager interface.
tr: wlroots gama denetim yöneticisi arayüzüne bağlama yetkisi yok.

en: Failed to allocate memory
tr: Bellek ayrılamadı

en: The zwlr_gamma_control_manager_v1 was removed
tr: zwlr_gamma_control_manager_v1 kaldırıldı

en: Could not connect to wayland display, exiting.
tr: Wayland ekranına bağlanılamadı, çıkılıyor.

en: Ignoring Wayland connection error while waiting to disconnect
tr: Bağlantı kesilmesi beklenirken Wayland bağlantı hatası yok sayılıyor

en: Adjust gamma ramps with a Wayland compositor.
tr: Gama ölçeklerini bir Wayland birleştiricisiyle ayarla.

en: Wayland connection experienced a fatal error
tr: Wayland bağlantısı ölümcül bir hatayla karşılaştı

en: Zero outputs support gamma adjustment.
tr: Hiçbir çıkış gama ayarını desteklemiyor.

en: output(s) do not support gamma adjustment
tr: çıkış gama ayarını desteklemiyor

en: `%s' returned error %d
tr: `%s' %d hata kodunu döndürdü

en: Unsupported RANDR version (%u.%u)
tr: Desteklenmeyen RANDR sürümü (%u.%u)

en: Screen %i could not be found.
tr: Ekran %i bulunamadı.

en: Gamma ramp size too small: %i
tr: Gama ölçek boyutu çok küçük: %i

en: Unable to restore CRTC %i
tr: CRTC %i geri yüklenemiyor

en: Adjust gamma ramps with the X RANDR extension.
tr: Gama ölçeklerini X RANDR eklentisi ile ayarla.

note: TRANSLATORS: RANDR help output left column must not be translated
en:   screen=N		X screen to apply adjustments to
      crtc=N	List of comma separated CRTCs to apply adjustments to
tr:   screen=N		Ayarların uygulanacağı X ekranı
      crtc=N	Ayarların uygulanacağı virgülle ayrılmış CRTC'lerin listesi

en: Unable to read screen number: `%s'.
tr: Ekran numarası okunamıyor: `%s'.

en: Parameter `%s` is now always on;  Use the `%s` command-line option to disable.
tr: `%s` parametresi artık her zaman açık;  Devre dışı bırakmak için `%s` komut satırı seçeneğini kullanın.

en: X request failed: %s
tr: X isteği başarısız oldu: %s

en: Adjust gamma ramps with the X VidMode extension.
tr: Gama ölçeklerini X VidMode eklentisi ile ayarla.

note: TRANSLATORS: VidMode help output left column must not be translated
en:   screen=N		X screen to apply adjustments to
tr:   screen=N		Ayarların uygulanacağı X ekranı

en: WARNING: Using dummy gamma method! Display will not be affected by this gamma method.
tr: UYARI: Test gama yöntemi kullanılıyor! Ekran bu gama yönteminden etkilenmeyecek.

en: Does not affect the display but prints the color temperature to the terminal.
tr: Ekranı etkilemez ancak renk sıcaklığını terminale yazdırır.

en: Temperature: %i
tr: Sıcaklık: %i

en: Access to the current location was denied!
    Ensure location services are enabled and access by this program is permitted.
tr: Geçerli konuma erişim reddedildi!
    Konum hizmetlerinin etkinleştirildiğinden ve bu programın erişmesine izin  verildiğinden emin olun.

en: Unable to obtain location: %s.
tr: Konum alınamıyor: %s.

en: Unable to obtain GeoClue Manager: %s.
tr: GeoClue Yöneticisi alınamıyor: %s.

en: Unable to obtain GeoClue client path: %s.
tr: GeoClue istemci yolu alınamıyor: %s.

en: Unable to obtain GeoClue Client: %s.
tr: GeoClue İstemcisi alınamıyor: %s.

en: Unable to set distance threshold: %s.
tr: Mesafe eşiği ayarlanamıyor: %s.

en: Unable to start GeoClue client: %s.
tr: GeoClue istemcisi başlatılamıyor: %s.

en: GeoClue2 provider is not installed!
tr: GeoClue2 sağlayıcısı kurulu değil!

en: Failed to start GeoClue2 provider!
tr: GeoClue2 sağlayıcısı başlatılamadı!

en: Use the location as discovered by a GeoClue2 provider.
tr: Bir GeoClue2 sağlayıcısı tarafından keşfedilen konumu kullan.

en: Unknown method parameter
tr: Bilinmeyen yöntem parametresi

en: Latitude and longitude must be set.
tr: Enlem ve boylam ayarlanmalıdır.

en: Specify location manually.
tr: Konumu elle belirtin.

note: TRANSLATORS: Manual location help output left column must not be translated
en:   lat=N		Latitude
      lon=N		Longitude
tr:   lat=N		Enlem
      lon=N		Boylam

en: Both values are expected to be floating point numbers,
    negative values representing west / south, respectively.
tr: Her iki değerin de ondalık sayılar olması beklenir,
    negatif değerler sırasıyla batıyı/güneyi temsil eder.

en: Malformed argument.
tr: Hatalı argüman.

en: Suspend for
tr: Askıya al

en: 30 minutes
tr: 30 dakika

en: 1 hour
tr: 1 saat

en: 2 hours
tr: 2 saat

en: 4 hours
tr: 4 saat

en: 8 hours
tr: 8 saat

en: Autostart
tr: Otomatik başlat

en: Info
tr: Bilgi

en: Quit
tr: Çıkış

en: Close
tr: Kapat

en: <b>Status:</b> {}
tr: <b>Durum:</b> {}

en: For help output, please run:
tr: Yardım çıktısı için lütfen şunu çalıştırın:
