gammu 1.22.93 - en to hu translation catalogue (50 entries)

en: Where is backup filename and location?
hu: Mi a Mentés fájl neve és helye?

en: Calendar note not found in file
hu: Naptár jegyzet nem található a fájlban

en: WAP bookmark not found in file
hu: WAP könyvjelző nem található a fájlban

en: Note not found in file
hu: Jegyzet nem található a fájlban

en: Todo note not found in file
hu: Teendő jegyzet nem található a fájlban

en: Where is backup filename and location and memory type?
hu: Hol található a mentett fájlnév, hely és memória típus?

en: Reading
hu: Olvasás

en: Phone
hu: Telefon

en: File created by
hu: A file készült

en: Writing:
hu: Írás:

en: Done
hu: Kész

en: Alarm
hu: Jelzés

en: Start
hu: Kezdés

en: Text
hu: Szöveg

en: Location
hu: Hely

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Date
hu: Dátum

en: Priority
hu: Prioritás

en: None
hu: Nincs

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Completed
hu: Befejezve

en: Folder
hu: Mappa

en: Name
hu: Név

en: Calls
hu: Hívások

en: Ringtones
hu: Csengőhangok

en: Phone information
hu: Telefoninformáció

en: Status
hu: Állapot

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Number
hu: Szám

en: phone
hu: telefon

en: Device
hu: Eszköz

en: Manufacturer
hu: Gyártó

en: Model
hu: Modell

en: Hardware
hu: Hardver

en: Original IMEI
hu: Eredeti IMEI

en: Product code
hu: Termékkód

en: Todos
hu: Tennivalók

en: Calendar
hu: Naptár

en: disabled
hu: tiltott

en: Connection type
hu: Kapcsolat típusa

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Normal
hu: Általános

en: Password
hu: Jelszó

en: Server
hu: Szerver

en: Delivery report
hu: Tértivevény

en: Website
hu: Weboldal

en: State
hu: Állapot

en: Sent
hu: Elküldve

en: Read
hu: Olvasott
