gawk 5.2.63 - en to ka translation catalogue (62 entries)

en: from %s
ka: %s-სგან

en: attempt to use a scalar value as array
ka: სკალარული მნიშვნელობის მასივად გამოყენების მცდელობა

en: attempt to use scalar parameter `%s' as an array
ka: სკალარული პარამეტრის '%s' მასივად გამოყენების მცდელობა

en: attempt to use scalar `%s' as an array
ka: სკალარული '%s'-ის მასივად გამოყენების მცდელობა

en: attempt to use array `%s' in a scalar context
ka: მასივის (%s) სკალარულ კონტექსტში გამოყენების მცდელობა

en: delete: index `%.*s' not in array `%s'
ka: წაშლა: ინდექსი '%.*s' მასივში (%s) არაა

en: `%s' is invalid as a function name
ka: `%s' არასწორი ფუნქციის სახელია

en: invalid subscript expression
ka: არასწორი ქვესკრიპტის გამოსახულება

en: fatal:
ka: ფატალური:

en: reason unknown
ka: მიზეზი უცნობია

en: unterminated string
ka: დაუსრულებელი სტრიქონი

en: standard output
ka: სტანდარტული გამოტანა

en: standard error
ka: სტანდარტული შეცდომა

en: invalid character
ka: არასწორი სიმბოლო

en: Current frame:
ka: მიმდინარე კადრი:

en: invalid number
ka: არასწორი რიცხვი

en: %s: option requires an argument -- %c
ka: %s: პარამეტრს ესაჭიროება არგუმენტი -- '%c'

en: unbalanced [
ka: დაუბალანსებელი [

en: invalid character class
ka: სიმბოლოების არასწორი კლასი

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
ka: სიმბოლოების კლასის სწორი სინტაქსია [[:space:]] და არა [:space:]

en: unfinished \ escape
ka: დაუსრულებელი დასრულების სიმბოლო \

en: ? at start of expression
ka: ? გამოსახულების დასაწყისში

en: * at start of expression
ka: * გამოსახულების დასაწყისში

en: + at start of expression
ka: + გამოსახულების დასაწყისში

en: {...} at start of expression
ka: {...} გამოსახულების დასაწყისში

en: invalid content of \{\}
ka: \{\}-ის არასწორი შემცველობა

en: regular expression too big
ka: რეგულარული გამოსახულება ძალიან დიდია

en: stray \ before unprintable character
ka: უცხო \ დაუბეჭდავად  სიმბოლომდე

en: stray \ before white space
ka: უცხო \ თეთრ გამოტოვებამდე

en: stray \
ka: უცხო \

en: unbalanced (
ka: დაუბალანსებელი (

en: no syntax specified
ka: სინტაქსი მითითებული არაა

en: unbalanced )
ka: დაუბალანსებელი )

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
ka: %s: პარამეტრი '%s' გაურკვეველია; შესაძლო ვარიანტები:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
ka: %s: პარამეტრი '--%s' არგუმენტებს არ იღებს

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
ka: %s: პარამეტრი '%c%s' არგუმენტებს არ იღებს

en: %s: option '--%s' requires an argument
ka: %s: პარამეტრი '--%s' საჭიროებს არგუმენტს.

en: %s: unrecognized option '--%s'
ka: %s: უცნობი პარამეტრი '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
ka: %s: უცნობი პარამეტრი '%c'%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
ka: %s: არასწორი პარამეტრი -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ka: %s: პარამეტრს ესაჭიროება არგუმენტი -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
ka: %s: პარამეტრი '-W %s' ბუნდოვანია

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
ka: %s: პარამეტრი '-W %s' არგუმენტს არ იღებს

en: %s: option '-W %s' requires an argument
ka: %s: პარამეტრი '-W %s' საჭიროებს არგუმენტს

en: Success
ka: წარმატება

en: No match
ka: დამთხვევა არ არის

en: Invalid regular expression
ka: არასწორი რეგულარული გამოსახულება

en: Invalid collation character
ka: კოლაციის არასწორი სიმბოლო

en: Invalid character class name
ka: სიმბოლოების არასწორი კლასი

en: Trailing backslash
ka: ბოლო Backslash

en: Invalid back reference
ka: არასწორი უკუბმა

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
ka: არ ემთხვევა [, [^, [:, [., ან [=

en: Unmatched ( or \(
ka: არ ემთხვევა ( ან \(

en: Unmatched \{
ka: არ ემთხვევა \{

en: Invalid content of \{\}
ka: \{\}-ის არასწორი შემცელობა

en: Invalid range end
ka: დიაპაზონის არასწორი დასასრული

en: Memory exhausted
ka: მეხსიერება გადავსებულია

en: Invalid preceding regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულების არასწორი საწყისი

en: Premature end of regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულების მოულოდნელი დასასრული

en: Regular expression too big
ka: რეგულარული გამოსახულება ძალიან დიდია

en: Unmatched ) or \)
ka: არ ემთხვევა ) ან \)

en: No previous regular expression
ka: წინა რეგულარული გამოსახულება არ არსებობს
