gbrainy master - en to hu translation catalogue (1089 entries)

en: Clock rotation
hu: Óraforgás

en: Every hour rotates 360 degrees.
hu: Minden egész óra 360 fokot jelent.

en: Brothers and sisters
hu: Fivérek és nővérek

en: Out of [people] people, [brothers] have brothers, [sisters] have sisters and [both] have both. How many people have neither brothers nor sisters?
hu: [people] emberből [brothers] rendelkezik fivérrel, [sisters] rendelkezik nővérrel és [both] mindkettővel. Hány személynek nincs se fivére, se nővére?

en: It is calculated by taking the total number of people minus [brothers_only] people that have brothers only, minus [sisters_only] that have sisters only and minus [both] that have sisters and brothers.
hu: Az emberek teljes számából számolható, mínusz [brothers_only] személy, akiknek csak fivérük van, és mínusz [sisters_only] személy, akiknek csak nővérük, mínusz [both] személy, akiknek mindkettő.

en: Age
hu: Életkor

en: John's son age is nowadays half of John's age minus [difference], that is, ([father] / 2) - [difference].
hu: János fiának kora ma fele János korának mínusz [difference], azaz ([father] / 2) - [difference].

en: Password
hu: Jelszó

en: Every digit has 10 possibilities. The total number of possibilities is 10 at the power of [digits].
hu: Minden számra tíz lehetőség van. Az összes lehetőség tíz [digits]. hatványa.

en: Every digit has 8 possibilities. The total number of possibilities is 8 at the power of [digits].
hu: Minden számra nyolc lehetőség van. Az összes lehetőség nyolc [digits]. hatványa.

en: Tennis game
hu: Teniszjátszmák

en: Every game is an independent event with 2 possible results. The total number of possibilities is 2 at the power of [games].
hu: Minden játszma egy független esemény, két lehetséges végeredménnyel. Az összes lehetséges eredmény kettő [games]. hatványa.

en: In every match you eliminate one player. Therefore, the result is the total number of player minus one.
hu: Minden játszmában kiesik egy játékos, emiatt az eredmény a játékosok száma mínusz egy.

en: Bank interest
hu: Banki kamat

en: Compound interest is paid on the principal plus any past interest accumulated.
hu: A kamatos kamat a tartozásért és annak összegyűlt kamatáért fizetett kamat.

en: Simple equations
hu: Egyszerű egyenletek

en: What number plus [num_a] equals [num_b]?
hu: Melyik számból kapható meg [num_b], ha [num_a] az összeadandó?

en: It is the result of the operation [num_b] - [num_a].
hu: A válasz a következő művelet eredménye: [num_b] - [num_a].

en: What number minus [num_a] equals [num_b]?
hu: Melyik számból kapható meg [num_b], ha [num_a] a kivonandó?

en: It is the result of the operation [num_a] + [num_b].
hu: A válasz a következő művelet eredménye: [num_a] + [num_b].

en: What number multiplied by [num_a] equals [num_b]?
hu: Melyik számból kapható meg [num_b], ha [num_a] a szorzó?

en: It is the result of the operation [num_b] / [num_a].
hu: A válasz a következő művelet eredménye: [num_b] / [num_a].

en: What number divided by [num_a] equals [num_b]?
hu: Melyik számból kapható meg [num_b], ha [num_a] az osztó?

en: It is the result of the operation [num_a] * [num_b].
hu: A válasz a következő művelet eredménye: [num_a] * [num_b].

en: Boxes
hu: Dobozok

en: Container
hu: Konténer

en: Box
hu: Doboz

note: Translators: 0.5 should be formatted correctly to your locale, using "," for example instead of "." if this is the convention for your language.
en: How many boxes measuring 1 x 1 x 0.5 can be fit into a container measuring 6 x 5 x [z]?
hu: Hány darab 1 x 1 x 0,5 méretű doboz fér bele egy 6 x 5 x [z] méretű konténerbe?

en: You can fit 6 * 5 * [z] * 2 boxes.
hu: 6 * 5 * [z] * 2 doboz fér el.

en: Palindromic years
hu: Palindrom évek

en: [year_start] is a palindromic year as [year_end] is, a gap of 11 years. What are the next two consecutive palindromic years after [year_end] with the same gap? Answer using two numbers (e.g.: [year_start] and [year_end]).
hu: [year_start] palindrom év, akárcsak [year_end], köztük 11 év telt el. Melyik két egymást követő következő palindrom év között van szintén 11 év [year_end] után? Válaszolj két számmal (például: [year_start] és [year_end]).

en: A palindromic number remains the same when its digits are reversed (e.g.: 2112).
hu: Palindromszámnak nevezzük azokat a számokat, amelyek oda-vissza olvasva is azonosak (például: 2112).

en: [rslt_a] and [rslt_b]
hu: [rslt_a] és [rslt_b]

en: From year 1000 to year 10000, palindrome years occur at 110 year intervals except for the end of each millennium that occur at a 11 years interval.
hu: Palindrom évek 1000 és 10000 között 110 évente vannak, kivéve az évezredek végét, amikor 11 évente.

en: Dartboard
hu: Dart tábla

en: On the dartboard below, where would you need to throw the darts to add 120 points in 5 throws? Answer using a list of numbers (e.g.: 4, 5, 6, 3, 2)
hu: Az alábbi darttáblán hova kell a dartokat dobni, hogy 5 dobásból 120 pontot szerezzen? Válaszolj számok listájával (például: 4, 5, 6, 3, 2)

en: Only 3 of the 4 numbers in the dartboard are used to add 120 points.
hu: Csak hármat kell a darttábla négy számából felhasználni 120 pont eléréséhez.

en: Horse race
hu: Lóverseny

en: In a horse race there are people and horses. You count [eyes] eye and [legs] leg. How many horses are present? | In a horse race there are people and horses. You count [eyes] eyes and [legs] legs. How many horses are present?
hu[0]: Egy lóversenyen lovak és emberek vannak. [eyes] szem és [legs] láb számolható össze. Hány ló van jelen?
hu[1]: Egy lóversenyen lovak és emberek vannak. [eyes] szem és [legs] láb számolható össze. Hány ló van jelen?

en: Every person has two legs and every horse four (2 * [men] + [horses] * 4). Every person and every horse have also two eyes (2 * [men] + 2 * [horses]).
hu: Mindenkinek két lába van, és minden lónak négy (2 * [men] + [horses] * 4). Mindenkinek és minden lónak két szeme van. (2 * [men] + 2 * [horses]).

en: Lever
hu: Emelő

en: How much weight is needed at the point indicated by the question mark to balance the lever?
hu: Mennyi súlynak kell a kérdőjel által jelölt pontban lennie az emelő kiegyensúlyozásához?

en: Consider the sentence attributed to Archimedes: 'Give me a lever long enough and a place to stand and I can move the Earth'.
hu: Vegyük ezt az Arkhimédésznek tulajdonított mondatot: „Adj nekem egy szilárd pontot, és egy emelővel az egész világot kifordítom a sarkából.”

en: A lever is in equilibrium when the objects placed on it are at a distances reciprocally proportional to their weights.
hu: Az emelő akkor van egyensúlyban, ha a ráhelyezett objektumok fordítottan arányos távolságokban vannak.

en: Multiple number
hu: Többszörösök

en: Which two numbers of the list below are both multiple of [num_x] and [num_y]? [option_answers]
hu: Az alábbi listán szereplő számok közül melyik kettő egyszerre [num_x] és [num_y] többszöröse? [option_answers]

en: A multiple is a number that may be divided by another number with no remainder. For example, 10, 15 and 25 are multiples of 5.
hu: A többszörös egy olyan szám, amely maradék nélkül osztható egy másik számmal. A 10, 15 és 25 például az 5 többszörösei.

en: Choose one of the following:
hu: Válassza ki a következők egyikét:

en: [option_prefix] [option_a] and [option_c]
hu: [option_prefix] [option_a] és [option_c]

en: [option_prefix] [option_a] and [option_b]
hu: [option_prefix] [option_a] és [option_b]

en: [option_prefix] [option_b] and [option_c]
hu: [option_prefix] [option_b] és [option_c]

en: [option_prefix] [option_c] and [option_d]
hu: [option_prefix] [option_c] és [option_d]

note: Since this a multioption the answer string is set to option | this string, what makes answer_show is not useful here
en: [option_a] and [option_b]
hu: [option_a] és [option_b]

en: [option_a] and [option_b] are both multiples of [num_x] and [num_y].
hu: [option_a] és [option_b] egyszerre [num_x] és [num_y] többszörösei.

en: Cars in town
hu: Autók a városban

en: In a small town, [all_cars]% of the inhabitants have a car and [males_cars]% have a car and are males. What percentage of the population are females and have a car? [option_answers]
hu: Egy kisvárosban a lakók [all_cars]%-a rendelkezik autóval, és közülük [males_cars]% férfi. A lakosság mekkora százaléka autótulajdonos hölgy? [option_answers]

en: [females_cars]% ([all_cars] - [males_cars]) of the inhabitants are women and have a car.
hu: A lakók [females_cars]%-a ([all_cars] - [males_cars]) nő és autótulajdonos.

en: Compare variables
hu: Változók összehasonlítása

en: If p &lt; x &lt; q and r &lt; y &lt; s and you know that x &lt; y is true, which of the following options is correct? [option_answers]
hu: Ha p &lt; x &lt; q és r &lt; y &lt; s, és tudjuk, hogy x &lt; y, akkor a következő lehetőségek közül melyik igaz? [option_answers]

en: If x &lt; y, then p &lt; x &lt; y &lt; s so s &gt; p is true.
hu: Ha x &lt; y, akkor p &lt; x &lt; y &lt; s, így s &gt; p igaz.

en: If p &lt; x &lt; q and r &lt; y &lt; s and you know that x &gt; y is true, which of the following options is correct? [option_answers]
hu: Ha p &lt; x &lt; q és r &lt; y &lt; s, és tudjuk, hogy x &gt; y, akkor a következő lehetőségek közül melyik igaz? [option_answers]

en: If x &gt; y, then r &lt; y &lt; x &lt; q, so r &lt; q is true.
hu: Ha x &gt; y, akkor r &lt; y &lt; x &lt; q, így r &lt; q is igaz.

en: Odd number
hu: Páratlan szám

en: Given two integer numbers x and y, if x is even and y odd, which of the following expressions gives always an odd result? [option_answers]
hu: Ha az x és x egész számok közül x páros és y páratlan, akkor a következő kifejezések közül melyik ad mindig páratlan eredményt? [option_answers]

en: Multiplication of two even numbers always produces an even number, so x multiplied by 2 is even. Adding an odd number (y) to that even number always produces an odd number.
hu: Két páros szám szorzása mindig páros számot eredményez, így a 2*x is páros lesz. Egy páratlan szám (y) hozzáadása ehhez a páros számhoz mindig páratlan számot eredményez.

en: Warehouse
hu: Áruház

en: Two trucks
hu: Két kamion

en: You have two trucks that have a total weight of [add] unit. If the lighter truck weights 15 units less that half of the weight of the heavier truck, what is the weight of the lighter truck? [option_answers] | You have two trucks that have a total weight of [add] units. If the lighter truck weights 15 units less that half of the weight of the heavier truck, what is the weight of the lighter truck? [option_answers]
hu[0]: Két kamion tömege összesen [add] tonna. Ha a könnyebb kamion 15 tonnával kevesebbet nyom, mint a nehezebb kamion tömegének fele, akkor mennyi a könnyebb kamion tömege? [option_answers]
hu[1]: Két kamion tömege összesen [add] tonna Ha a könnyebb kamion 15 tonnával kevesebbet nyom, mint a nehezebb kamion tömegének fele, akkor mennyi a könnyebb kamion tömege? [option_answers]

en: The heavier truck weights [heavier] and the lighter [lighter].
hu: A nehezebb kamion tömege [heavier], a könnyebbé [lighter].

en: Family relations
hu: Családi kapcsolatok

en: John's father's sister's sister-in-law is also? Do not assume that John has any relative that has not been mentioned. [option_answers]
hu: Kicsoda János apjának nővérének a sógornője? Ne feltételezd, hogy van egyéb, nem említett családtag. [option_answers]

en: [option_prefix] His mother
hu: [option_prefix] az anyja

en: [option_prefix] Has no relation
hu: [option_prefix] nincs kapcsolatban

[ctx: John's father's sister's sister-in-law is also?]
en: [option_prefix] His cousin
hu: [option_prefix] az unokatestvére

en: [option_prefix] His son-in-law
hu: [option_prefix] a veje

en: His mother
hu: Az ő anyja

en: The sister's sister-in-law is John's father's wife, that is, John's mother.
hu: A nővér sógornője János apjának felesége, azaz János anyja.

en: John's mother's brother's brother-in-law is also? Do not assume that John has any relative that has not been mentioned. [option_answers]
hu: Kicsoda János anyjának fivérének a sógora? Ne feltételezd, hogy Jánosnak van egyéb, nem említett családtagja. [option_answers]

en: [option_prefix] His father
hu: [option_prefix] az apja

[ctx: John's mother's brother's brother-in-law is also?]
en: [option_prefix] His cousin
hu: [option_prefix] az unokatestvére

en: His father
hu: Az ő apja

en: The brother's brother-in-law is John's mother's husband, that is, John's father.
hu: A testvér sógora János anyjának férje, azaz János apja.

en: Third number
hu: Harmadik szám

en: The average of three numbers is [three]. The average of two of these numbers is [two]. What is the third number? [option_answers]
hu: A három szám átlaga [three]. Ezek közül két szám átlaga [two]. Melyik a harmadik szám? [option_answers]

en: It is the result of the operation: ([three] * 3) - ([two] * 2).
hu: A válasz a következő művelet eredménye: ([three] * 3) - ([two] * 2).

en: Birthday
hu: Születésnap

en: A girl once said: 2 days ago I was 18 years old. Next year I will be 21 years old. Can this be true? [option_answers]
hu: Egy lány azt mondta: 2 napja 18 éves voltam. Jövőre 21 éves leszek. Lehetséges ez? [option_answers]

en: [option_prefix] Yes
hu: [option_prefix] Igen

en: [option_prefix] No
hu: [option_prefix] Nem

en: She was born 31st of December and she said this on 1st of January.
hu: December 31-én született, és ezt január 1-jén mondta.

en: Direction
hu: Irány

en: I go south on an evening when the sun shines. To which side of me will my shadow fall? [option_answers]
hu: Dél felé megyek egy olyan este, amikor a nap süt. Mely oldalamra fog esni az árnyékom? [option_answers]

en: [option_prefix] To my left
hu: [option_prefix] A bal oldalamra

en: [option_prefix] To my right
hu: [option_prefix] A jobb oldalamra

en: [option_prefix] Behind me
hu: [option_prefix] Mögém

en: [option_prefix] In front of me
hu: [option_prefix] Elém

en: If I go south then east is to my left and in the evening the shadow falls east.
hu: Ha dél felé megyek, akkor kelet tőlem balra van, és este az árnyék keletre esik.

en: Two men
hu: Két ember

note: Translators: Adapt 'feet' to the right unit of length for your locale.
en: Two men starting at the same point walk in opposite directions for [dist_a] feet. Both turn left and walk another [dist_b] feet. What is the distance between them? [option_answers]
hu: Két ember ugyanarról a pontról kezd el sétálni ellentétes irányban [dist_a] lépést. Mindketten balra fordulnak, és további [dist_b] lépést sétálnak. Mekkora a távolság kettejük között? [option_answers]

en: Using the Pythagorean theorem, the solution is 2 by the square root of ([dist_a]^2 + [dist_b]^2).
hu: A Pitagorasz-tétel használatával a megoldás 2-szer ([dist_a]^2 + [dist_b]^2) négyzetgyöke.

en: gbrainy is a game to train memory, arithmetical, verbal and logical skills.
hu: A gbrainy a memória, az aritmetikai, szóbeli és logikai képességek fejlesztéséhez készült játék.

en: gbrainy is a game to train memory, arithmetical, verbal and logical skills with many sorts of exercises of different difficulty levels.
hu: A gbrainy a memória, az aritmetikai, szóbeli és logikai képességek fejlesztéséhez készült játék különböző nehézségi szinteken lévő sokféle gyakorlattal.

en: It should have something for all ages and purposes: kids whose parents want them to develop their capabilities, adults that want to keep their mind in form or just try it out for fun, older people that might need to do some memory exercises, etc.
hu: Minden korosztály és célközönség számára tartogat valamit: gyermekeknek, akik szülei a képességeiket szeretnék fejleszteni; felnőtteknek, akik formában szeretnék tartani az elméjüket vagy csak szórakozásból próbálják ki; idősebb embereknek, akiknek valamilyen memóriafeladatot kell elvégezniük, stb.

en: Brain teaser game
hu: Agytornáztató játék

en: Play games that challenge your logic, verbal, calculation and memory abilities
hu: Tedd próbára logikai, emlékező, verbális és fejszámoló képességeid

en: game;logic;memory;teaser;brain;verbal;calculation;
hu: játék;logika;memória;fejtörő;agy;szóbeli;számítás;

en: Classic
hu: Klasszikus

note: Translators, please check these recommendations when translating gbrainy: https://wiki.gnome.org/Apps/gbrainy/Localizing
en: Which of the following sports does not belong in this group?
hu: Az alábbi sportok közül melyik a kakukktojás?

en: Think of the items used in the game.
hu: Gondolj a játékban használt eszközökre.

en: Basketball
hu: Kosárlabda

en: Tennis
hu: Tenisz

en: Cycling
hu: Biciklizés

en: It is the only one that does not use a ball in the game.
hu: Ez az egyetlen, amihez nincs szükség labdára.

en: A terrier is to a dog like a?
hu: Melyik két szó viszonyul úgy egymáshoz, mint a terrier a kutyához?

en: Chicken / Parrot
hu: Csirke / papagáj

en: Pony / Horse
hu: Póni / Ló

en: Ant / Vertebrate
hu: Hangya / gerinces

en: Dog / Cat
hu: Kutya / macska

en: Dog and horse are species and terrier and pony are breeds.
hu: A kutya és ló fajok, a terrier és a póni fajták.

en: The word 'taxidermist' is used to define a person that?
hu: Milyen személyt jellemzünk a következő szóval: „taxidermista”?

en: Works with dead animals
hu: Elpusztult állatokkal dolgozik

en: Specializes in skin diseases
hu: A bőrbetegségek a szakterülete

en: Suffers a skin disease
hu: Bőrbetegségben szenved

en: Works with leather
hu: Bőrrel dolgozik

en: A car engine that is poorly designed and lacking of sophistication is?
hu: Hogy mondod azt, ha egy autó motorjának tervezésére nem túl sok figyelmet fordítottak?

en: Simplistic
hu: Leegyszerűsített

en: Erroneous
hu: Hibás

en: Broken
hu: Törött

en: Unorthodox
hu: Heterodox

en: Which of the following words is the closest in meaning to 'censure'?
hu: Melyik szó jelentése áll közelebb a „cenzúra” szóhoz?

en: Condemn
hu: Elítél

en: Hide
hu: Elrejt

note: Translators: 'obscure' is used as a verb
en: Obscure
hu: Elfed

en: Ignore
hu: Mellőzés

en: An artist whose work has become the defining style of a genre is?
hu: Egy művész, akinek munkája a műfaj meghatározó stílusává vált?

en: Pioneer
hu: Úttörő

note: Translators: referred to the life style
en: Bohemian
hu: Bohém

en: Misunderstood
hu: Félreértett

en: Martyr
hu: Mártír

en: Which of the following sentences defines better an 'ostracized' person?
hu: Melyik mondat írja körül legjobban a „kiközösített” személyt?

en: Person expelled from society
hu: A társadalomból kirekesztett személy

en: Loner
hu: Magányos

en: Connoisseur
hu: Műértő

en: Conspirator
hu: Összeesküvő

en: Which of the following words means fear of people?
hu: Melyik szó jelenti az emberektől való félelmet?

note: Translators: Anthropophobia is fear of people
en: Anthropophobia
hu: Antropofóbia

en: Hypochondria
hu: Hipochondria

note: Translators: Anthophobia is fear of flowers that poses little or no danger
en: Anthophobia
hu: Anthofóbia

note: Translators: Acrophobia is fear of heights
en: Acrophobia
hu: Magasságiszony

en: A person with excessive preoccupation for his health has?
hu: Hogy mondod azt, ha valakit túlzottan érdekel az egészsége?

en: Agoraphobia
hu: Agorafóbia

note: Selected to avoid physical characteristics like: has shield, legs or tail
en: Which of the following words does not belong in this group?
hu: Az alábbi szavak közül melyik a kakukktojás?

note: Translator: As a noun
en: Violin
hu: Hegedű

en: Bassoon
hu: Fagott

en: Flute
hu: Furulya

en: Oboe
hu: Oboa

en: It is the only one that is not a woodwind instrument.
hu: Ez az egyetlen, amely nem fafúvós hangszer.

en: What is a 'halberd'?
hu: Mi az „alabárd”?

en: Weapon
hu: Fegyver

en: Flower
hu: Virág

en: Fish
hu: Hal

en: Fossil
hu: Kövület

en: Portico
hu: Csarnok

en: Column
hu: Oszlop

en: Attic
hu: Padlás

en: It is the only one that is not related to architecture.
hu: Ez az egyetlen, amely nem kapcsolódik az építészethez.

en: Kilometer
hu: Kilométer

en: Hectogram
hu: Hektogramm

en: It is the only unit that does not belong to the metric system.
hu: Ez az egyetlen mértékegység, amely nem tartozik a metrikus rendszerbe.

note: Translators: refers to the fruit
en: Orange
hu: Narancs

en: Apple
hu: Alma

en: Grape
hu: Szőlő

en: Potato
hu: Burgonya

en: It is the only one that is not a fruit.
hu: Ez az egyetlen, amely nem gyümölcs.

en: Turtle
hu: Teknős

en: Crocodile
hu: Krokodil

en: Lizard
hu: Gyík

en: Frog
hu: Béka

en: It is the only one that is not a reptile and also does not have a tail.
hu: Ez az egyetlen, amely nem hüllő és nincs farka.

en: Tiger
hu: Tigris

en: Hyena
hu: Hiéna

en: Wolf
hu: Farkas

en: Deer
hu: Szarvas

en: It is the only one that is not a carnivore.
hu: Ez az egyetlen, amely nem ragadozó.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'hedonism'?
hu: A következő szavak közül melyik áll közelebb a „hedonizmus” szó jelentéséhez?

en: Pleasure
hu: Élvezet

en: Pain
hu: Fájdalom

en: Collectivism
hu: Kollektivizmus

en: Abstinence
hu: Tartózkodás

en: The ethical doctrine holding that only what is pleasant is an intrinsic good.
hu: Az etikai elv, amely szerint csak a kellemes dolgok jelentik a valódi jót.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'asceticism'?
hu: A következő szavak közül melyik áll közelebb az „önsanyargatás” szó jelentéséhez?

en: Positivism
hu: Pozitivizmus

en: The practice of austere self-discipline in order to achieve a higher or spiritual idea.
hu: A szerzetesi önfegyelem gyakorlata magasabb vagy spirituális eszmények elérése érdekében.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'oxymoron'?
hu: A következő szavak közül melyik áll közelebb az „oximoron” szó jelentéséhez?

en: Contradictory
hu: Ellentmondó

en: Synonym
hu: Szinonima

en: Related
hu: Összefüggő

en: Ironic
hu: Ironikus

en: A figure of speech that combines contradicting terms.
hu: Egy szófordulat, amely két ellentmondó kifejezést kombinál.

en: Lentils
hu: Lencse

en: Wheat
hu: Búza

en: Corn
hu: Kukorica

en: Rice
hu: Rizs

en: It is the only one that is not a cereal.
hu: Ez az egyetlen, amely nem gabona.

en: Onion
hu: Hagyma

en: Mango
hu: Mangó

en: Lychee
hu: Licsi

en: Olive
hu: Oliva

en: Carbon
hu: Szén

en: Sodium
hu: Nátrium

en: Titanium
hu: Titán

en: Zinc
hu: Cink

en: It is the only one that is not a metal.
hu: Ez az egyetlen, amely nem fém.

en: Cardiology
hu: Kardiológia

en: Hematology
hu: Hematológia

en: Psychiatry
hu: Pszichiátria

en: Paleontology
hu: Paleontológia

en: It is the only one that is not a medical specialty.
hu: Ez az egyetlen, amely nem orvosi szakterület.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'?
hu: A következő szavak közül melyik áll közelebb a „nemtörődöm” szó jelentéséhez?

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Careless
hu: Óvatlan

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Friendly
hu: Barátságos

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Polite
hu: Udvarias

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Angry
hu: Dühös

note: Translator: definition of negligent
en: It is the failure to take such care as may be rightfully or reasonably expected.
hu: A jogosan vagy indokoltan elvárható körültekintés elmulasztása.

en: Regular
hu: Megszokott

en: Occasional
hu: Eseti

en: Exceptional
hu: Kivételes

en: Rare
hu: Ritka

en: The other words have the connotation of not occurring frequently.
hu: A többi szó a ritka előfordulásra utal.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'perplexing'?
hu: A következő szavak közül melyik áll közelebb a „zavarba hozó” szó jelentéséhez?

note: Translator: As synonymous of 'perplexing'
en: Confusing
hu: Zavaró

en: Interesting
hu: Érdekes

en: Ordinary
hu: Szokványos

en: Trivial
hu: Kézenfekvő

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'unhappy'?
hu: A következő szavak közül melyik áll közelebb a „boldogtalan” szó jelentéséhez?

en: Sad
hu: Szomorú

en: Unpleasant
hu: Kellemetlen

en: Tears
hu: Sír

en: Incredible
hu: Hihetetlen

en: Famous
hu: Híres

en: Acclaimed
hu: Elismert

en: Celebrated
hu: Ünnepelt

en: The other words have the meaning of distinguished.
hu: A többi szó jelentése: kitüntetett.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'specific'?
hu: A következő szavak közül melyik áll közelebb a „specifikus” szó jelentéséhez?

note: Translator: Pertaining to a single or specific person or thing
en: Particular
hu: Konkrét

en: Obvious
hu: Nyilvánvaló

en: Generic
hu: Általános

en: Plate
hu: Tányér

note: Translator: As a noun
en: Bottle
hu: Palack

en: Amphora
hu: Amfóra

en: Bowl
hu: Serleg

en: It is the only one that is not used to storage liquids.
hu: Ez az egyetlen, amit nem folyadékok tárolására használnak.

en: Walnut
hu: Dió

note: Translator: In reference to the nut
en: Macadamia
hu: Ausztrál mogyoró

en: Chestnut
hu: Gesztenye

en: It is the only one that is not a nut.
hu: Ez az egyetlen, amely nem dióféle.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'acclaim'?
hu: A következő szavak közül melyik áll közelebb az „elismerés” szó jelentéséhez?

en: Applause
hu: Dicséret

en: Commendation
hu: Ajánlás

en: Citation
hu: Idézet

note: Translator: As a noun (call upon a spirit by invocation)
en: Conjure
hu: Megidézés

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'grief'?
hu: A következő szavak közül melyik áll közelebb a „bánat” szó jelentéséhez?

note: Translator: As a noun
en: Lament
hu: Panasz

en: Fraud
hu: Csalás

en: Intolerance
hu: Intolerancia

en: Risk
hu: Kockázat

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'phlegmatic'?
hu: A következő szavak közül melyik áll közelebb a „flegma” szó jelentéséhez?

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Calm
hu: Nyugodt

en: Authentic
hu: Autentikus

en: Clever
hu: Okos

en: Tense
hu: Feszült

en: Concert
hu: Koncert

en: Satire
hu: Szatíra

en: Proverb
hu: Szólás

en: Epigram
hu: Epigramma

en: It is the only one that is not related to literature.
hu: Ez az egyetlen, amely nem kapcsolódik az irodalomhoz.

en: Curve
hu: Görbe

en: Cathetus
hu: Befogó

en: Hypotenuse
hu: Átfogó

en: Trigonometry
hu: Trigonometria

en: It is the only one that is not related with triangles.
hu: Ez az egyetlen, amely nem kapcsolódik a háromszögekhez.

note: Translator: As a noun
en: Necklace
hu: Nyaklánc

en: Candelabra
hu: Gyertyatartó

en: Lantern
hu: Lámpás

en: Lamp
hu: Lámpa

en: It is the only one that does not produce light.
hu: Ez az egyetlen, amely nem ad fényt.

note: Translator: As a noun
en: Shield
hu: Pajzs

en: Helmet
hu: Sisak

note: Translator: As a noun
en: Armor
hu: Páncél

en: Crossbow
hu: Nyílpuska

en: It is the only one that is not used for protection.
hu: Ez az egyetlen, amely nem védekezésre használatos.

en: Monolith
hu: Monolit

en: Granite
hu: Gránit

en: Rock
hu: Szikla

note: Translator: As a noun
en: Tree
hu: Fa

en: It is the only one that is not related to rocks.
hu: Ez az egyetlen, amely nem kapcsolódik a kövekhez.

note: Translator: As a noun
en: Carrot
hu: Répa

en: Beet
hu: Cékla

en: Radish
hu: Retek

en: Tomato
hu: Paradicsom

en: It is the only one that does not have roots.
hu: Ez az egyetlen, amelynek nem a gyökere ehető.

note: Translator: Organ as a musical instrument
en: Organ
hu: Orgona

en: Piano
hu: Zongora

en: Accordion
hu: Tangóharmonika

note: Translator: 'keys' as the ones found in a keyboard
en: It is the only instrument that does not have keys.
hu: Ez az egyetlen, amelynek nincsenek billentyűi.

en: Cow
hu: Tehén

en: Leopard
hu: Leopárd

en: Dog
hu: Kutya

en: Snake
hu: Kígyó

en: It is the only animal that does not have legs and it is not a mammal.
hu: Ez az egyetlen, amelynek nincs lába és nem emlős.

en: Heptagon
hu: Hétszög

en: Triangle
hu: Háromszög

en: Pentagon
hu: Ötszög

en: Cube
hu: Kocka

en: It is the only one that is a three-dimensional solid object.
hu: Ez az egyetlen, amely háromdimenziós test.

en: Which of the following words is the closest in meaning to 'intrinsic'?
hu: Melyik szó jelentése áll közelebb a „bennrejlő” szóhoz?

en: Inherent
hu: Velejáró

en: External
hu: Külső

en: Precursory
hu: Előzetes

en: Ambiguous
hu: Kétértelmű

en: Intrinsic means belonging to a thing by its very nature.
hu: A bennrejlő azt jelenti, hogy a természeténél fogva hozzá tartozó.

en: Rectangle
hu: Téglalap

en: Square
hu: Négyzet

en: Rhombus
hu: Rombusz

en: Triangle is the only one that does not have four sides.
hu: A háromszög az egyetlen, amelynek nincs négy oldala.

en: car / garage | plane
hu: autó / út | repülő

en: Hangar
hu: Hangár

en: Airline
hu: Légitársaság

en: Aircraft
hu: Repülőgép

en: circle / semicircle | diameter
hu: kör / félkör | átmérő

en: Radius
hu: Sugár

en: Chord
hu: Akkord

en: Tangent
hu: Érintő

en: Angle
hu: Szög

en: The radius of a circle is half the diameter.
hu: A kör sugara az átmérő fele.

en: talk / yell | dislike
hu: beszéd / kiabálás | ellenszenv

en: Repugnance
hu: Idegenkedés

en: Offensive
hu: Sértő

en: Shame
hu: Szégyen

en: Ostentation
hu: Hivalkodás

en: write / pen | eat
hu: ír / toll | eszik

en: Fork
hu: Villa

en: Restaurant
hu: Étterem

en: Winery
hu: Borászat

en: Table
hu: Asztal

en: A pen is used to write and a fork is used to eat.
hu: A tollal írunk, a villával eszünk.

en: desert / oasis | sea
hu: sivatag / oázis | tenger

en: Island
hu: Sziget

en: River
hu: Folyó

en: Beach
hu: Tengerpart

en: Coast
hu: Part

en: An oasis is an isolated area of vegetation in a desert and an island is a piece of isolated land that is surrounded by water.
hu: Az oázis egy elszigetelt zöld terület a sivatagban, a sziget pedig egy vízzel körülvett elszigetelt földdarab.

note: Translators: letter refers to letter (in paper form)
en: turtle / shell | letter
hu: teknős / héj | levél

en: Envelope
hu: Boríték

en: Ink
hu: Tinta

en: Printer
hu: Nyomtató

en: Cellulose
hu: Cellulóz

en: A turtle is inside a shell and a letter is inside an envelope.
hu: A teknős egy héjon belül van, a levél pedig egy borítékon belül.

en: wine / grape | rum
hu: bor / szőlő | rum

en: Sugarcane
hu: Cukornád

en: Grain
hu: Gabona

en: Sweet corn
hu: Csemegekukorica

en: horticulture / plants | ornithology
hu: kertészet / növények | ornitológia

en: Birds
hu: Madarak

en: Insects
hu: Rovarok

en: Amphibians
hu: Kétéltűek

en: Fishes
hu: Halak

en: thankful / ingratitude | despotism
hu: hálás / hálátlan | zsarnokság

en: Democracy
hu: Demokrácia

en: Totalitarianism
hu: Totalitarizmus

en: Oligarchy
hu: Oligarchia

en: Authority
hu: Önkényuralom

en: pessimist / optimist | poor
hu: pesszimista / optimista | szegény

note: Translators: Affluent as antonym of poor, that is, somebody that is rich
en: Affluent
hu: Bőséges

en: Homeless
hu: Hajléktalan

en: Property
hu: Tulajdon

en: Money
hu: Pénz

en: five / pentagon | ten
hu: öt / ötszög | tíz

en: Decagon
hu: Tízszög

en: Enneagram
hu: Enneagramma

en: Icosagon
hu: Húszszög

en: Decimal
hu: Decimális

en: parallel / meridian | longitude
hu: szélességi kör / hosszúsági kör | hosszúság

en: Latitude
hu: Szélesség

en: Solstice
hu: Napfogyatkozás

en: Pole
hu: Pólus

en: Azimuth
hu: Azimut

en: Parallel and longitude traverse from east to west while meridian and latitude traverse from north to south.
hu: A szélességi körök és a hosszúság keletről nyugatra haladnak, míg a hosszúsági körök és szélesség északról délre.

en: art / gallery | drama
hu: művészet / galéria | dráma

en: Theater
hu: Színház

en: Museum
hu: Múzeum

en: Concert hall
hu: Koncertterem

en: Gym
hu: Tornaterem

en: hunter / rifle | photographer
hu: vadász / puska | fényképész

en: Camera
hu: Fényképezőgép

note: Translators: tripod as used is photography
en: Tripod
hu: Statív

en: Photography
hu: Fényképészet

en: Light
hu: Fény

en: dish / break | balloon
hu: edény / eltörik | léggömb

note: Translators: like 'he burst the balloon'
en: Burst
hu: Kipukkad

en: Bounce
hu: Pattan

en: Float
hu: Lebeg

en: Roll
hu: Gurulás

en: Both relate to an action that breaks the related item.
hu: Mindkettő olyan eseményhez kapcsolódik, ami elpusztítja a kapcsolódó elemet.

en: button / push | key (used in a lock)
hu: gomb / megnyom | kulcs

en: Turn
hu: Elfordítás

note: Translator: 'Open' as verb, like open with a key
en: Open
hu: Kinyit

note: Translator: 'Lock' as verb, like locked with a key
en: Lock
hu: Bezár

note: Translator: 'Close' as verb, like closed with a key
en: Close
hu: Bezárt

en: To make both objects work, a button needs to be pushed and a key needs to be turned.
hu: A tárgyak használatához meg kell nyomni a gombot, és el kell fordítani a kulcsot.

en: concept / idea | obsession
hu: fogalom / ötlet | szenvedély

note: As a synonym of obsession
en: Fixation
hu: Fixáció

en: Indifference
hu: Közöny

en: Disinterest
hu: Érdektelenség

en: Intuition
hu: Megérzés

en: The relation between the two words is that they are synonymous.
hu: A két szó szinonima.

en: fish / water | bird
hu: hal / víz | madár

en: Air
hu: Levegő

en: Wings
hu: Szárnyak

en: Ship
hu: Hajó

en: Cage
hu: Ketrec

note: Translator: 'rook' as a piece of chess
en: rook / chess | soldier
hu: bástya / sakk | katona

en: Battle
hu: Csata

en: Gun
hu: Fegyver

en: Peace
hu: Béke

en: Enemy
hu: Ellenség

en: competitive / cooperative | anxious
hu: versengő / együttműködő | szorongó

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Flexible
hu: Rugalmas

en: Cautious
hu: Elővigyázatos

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Daring
hu: Merész

en: pessimistic / optimistic | suspicious
hu: pesszimista / optimista | gyanakvó

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Trusting
hu: Bizakodó

en: Dubious
hu: Kételkedő

note: Translator: compass as the instrument used for finding direction
en: thermometer / temperature | compass
hu: hőmérő / hőmérséklet | iránytű

en: Elevation
hu: Magasság

en: Position
hu: Helyzet

en: Area
hu: Terület

en: The first word is the instrument and the second what it measures.
hu: Az első szó a készülék, a második amit mér.

en: violin / orchestra | knife
hu: hegedű / zenekar | kés

en: Cutlery
hu: Evőeszköz

en: Metal
hu: Fém

en: Spoon
hu: Kanál

en: Wood
hu: Fa

en: doctor / stethoscope | painter
hu: orvos / sztetoszkóp | festő

en: Brush
hu: Ecset

en: Art
hu: Művészet

en: Gallery
hu: Galéria

note: Translator: meaning a painted picture
en: Painting
hu: Rajzolás

en: hungry / eat | tired
hu: éhes / evés | fáradt

en: sleep | rest
hu: alvás | pihenés

note: Translators: 'open' is used as a verb (open a box)
en: box / open | banana
hu: doboz / kinyit | banán

en: peel
hu: meghámoz | hámoz

note: Translators: 'dig' is used as a verb (to dig)
en: shovel / dig | axe
hu: ásó / föld | balta

note: Translators: 'chop' is used as a verb (to chop)
en: chop
hu: vág

note: Translators: 'break' is used as a verb (to break)
en: glass / break | paper
hu: üveg / eltörik | papír

note: Translators: 'tear' and 'rip' are used as verbs (to tear / to rip). Tear as in "To pull apart or into pieces by force" (not lacrimation)
en: tear | rip
hu: tép | elszakad

note: Translators: the concept 'toe' (https://en.wikipedia.org/wiki/Toe) does not exist in all languages. It means 'digits of the foot'. Feel free to change it to 'fingers' and adapt the answer accordingly
en: feet / two | toes
hu: láb / kettő | lábujjak

note: Translators: referred to 'feet / two | toes'
en: ten | 10
hu: tíz | 10

en: fish / aquarium | monkey
hu: hal / akvárium | majom

en: cage | zoo | zoological garden
hu: ketrec | állatkert

en: A fish in an aquarium lives in captivity.
hu: Az akváriumban a hal fogságban él.

en: ring / finger | bracelet
hu: gyűrű / ujj | karkötő

en: wrist | arm
hu: csukló | kar

en: seal / flippers | bird
hu: fóka / uszonyok | madár

en: wings
hu: szárnyak

note: Translators: stick refers to a piece of wood
en: stick / float | stone
hu: fadarab / úszik | kő

en: sink
hu: elmerül | elsüllyed

en: leopard / spots | tiger
hu: leopárd / foltok | tigris

en: stripes
hu: csíkok

note: Translators: 'submarine' is used as a noun
en: fish / submarine | bird
hu: hal / tengeralattjáró | madár

en: airplane | aeroplane | plane
hu: repülő | repülőgép

en: tears / eyes | sweat
hu: könny / szem | izzadtság

en: body | skin
hu: test | bőr

en: bridge / over | tunnel
hu: híd / ráhajt | alagút

en: in | under | through
hu: benne | alatta | át

note: Translators: 'play' is used as a verb (to play)
en: toy / play | tool
hu: játék / játszás | szerszám

note: Translators: 'work' is used as a verb (to work)
en: work
hu: munka | szerelés

note: 'correct' can be used as verb or adjective
en: error / (to) correct | damage
hu: hiba / javítani | kár

en: repair | fix
hu: javít | megjavít

en: orange / fruit | spinach
hu: narancs / gyümölcs | spenót

en: vegetable
hu: zöldség

en: hands / grab | teeth
hu: kezek / fogás | fogak

en: bite
hu: harapás

en: Grab and bite are finite actions.
hu: A fogás és a harapás véges tevékenységek.

en: puzzle / solve | game
hu: rejtvény / megoldva | játék

en: win | play
hu: nyer | játék

en: eyebrow / eye | mustache
hu: szemöldök / szem | bajusz

en: lip | upper lip | mouth
hu: ajak | felső ajak | száj

en: ice / slippery | glue
hu: jég / csúszós | ragasztó

en: sticky
hu: ragadós

en: whirlpool / water | tornado
hu: örvény / víz | tornádó

en: wind | air
hu: szél | levegő

en: fox / den | bird
hu: róka / odú | madár

en: nest
hu: fészek

en: dog / tame | wolf
hu: kutya / szelíd | farkas

en: wild | savage
hu: vad

en: sugar / sweet | vinegar
hu: cukor / édes | ecet

en: sour
hu: savanyú

en: tennis / sport | ballet
hu: tenisz / sport | balett

note: Translators: 'dance' is used as a noun
en: dance
hu: tánc

en: slurp / tongue | snort
hu: szürcsöl / nyelv | horkol

en: nose
hu: orr

en: elbow / knee | wrist
hu: könyök / térd | csukló

en: ankle
hu: boka

en: novel / author | song
hu: regény / író | dal

en: composer | songwriter | lyricist
hu: zeneszerző | szerző | szövegíró

en: car / road | train
hu: autó / út | vonat

en: track | railway | rails | railroad
hu: sín | vasút

en: pediatrics / children | numismatics
hu: gyermekgyógyászat / gyerekek | éremtan

en: coins | currency | money
hu: érmék | pénznem | pénz

en: thermometer / temperature | clock
hu: hőmérő / hőmérséklet | óra

note: Translators: time as duration of an event. What a clock measures
en: time
hu: idő

en: poems / anthology | maps
hu: versek / antológia | térképek

en: atlas
hu: atlasz

en: letter / word | page
hu: betű / szó | oldal

en: book | magazine | document
hu: könyv | magazin | dokumentum

en: hour / minute | minute
hu: óra / perc | perc

note: Translators: refers to the unit of time
en: second
hu: másodperc

en: tiger / carnivore | cow
hu: tigris / húsevő | tehén

en: herbivorous | herbivore
hu: növényevő

en: constellation / stars | archipelago
hu: csillagkép / csillag | szigetcsoport

en: islands
hu: sziget

en: Unknown command line parameter {0}
hu: Ismeretlen parancssori paraméter: {0}

en: List of available games
hu: Elérhető kérdések listája

en: Usage: gbrainy [options]
hu: Használat: gbrainy [kapcsolók]

en:   --version			Print version information.
hu:   --version			Verzióinformációk megjelenítése.

en:   --help			Print this usage message.
hu:   --help			A használati információk megjelenítése.

en:   --gamelist			Shows the list of available games.
hu:   --gamelist			Elérhető kérdések listájának megjelenítése.

en:   --customgame [game1, gameN]	Specifies a list of games to play during a custom game.
hu:   --customgame [játék1, játékN]	Kérdések listájának megadása egyéni játékhoz.

en:   --norandom 			The custom game list provided will not be randomized.
hu:   --norandom 			A megadott egyéni kérdések sorrendje nem lesz véletlenszerű.

en:   --versions 			Show dependencies.
hu:   --versions 			Függőségek megjelenítése.

en: Software
hu: Szoftver

en: Based on ideas by
hu: A következők ötletei alapján:

en: MENSA works
hu: MENSA munkák

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as  published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hu: Ez a program szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License második (vagy bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hu: Ezt a programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de nem vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program MEGFELELŐ MINŐSÉGŰ, alkalmas-e a KÖZREADÁSRA, vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
hu: A programhoz a GNU General Public License egy példánya is jár, ha nem kapta meg, lásd: <https://www.gnu.org/licenses/>.

en: A brain teaser game for fun and to keep your brain trained.
hu: Egy szórakoztató agytornáztató, képességfejlesztő játék.

en: gbrainy project web site
hu: A gbrainy projekt honlapja

note: Column: Game Name
en: Game Name
hu: Játék neve

note: Column: Type
en: Type
hu: Típus

en: Selected
hu: Kijelölve

note: Translators: default file name used when exporting PDF files (keep the pdf extension please)
en: games.pdf
hu: játékok.pdf

en: PDF files
hu: PDF fájlok

en: All files
hu: Minden fájl

en: The PDF file has been exported correctly.
hu: A PDF fájl exportálása sikerült.

en: There was a problem generating the PDF file. The file has not been created.
hu: Hiba történt a PDF fájl előállításakor. A fájl nem jött létre.

en: The graph below shows the player's game score evolution.
hu: Az alábbi ábra a játékos fejlődését mutatja.

en: You need more than one game session recorded to see the score evolution.
hu: Egynél több játékra van szükség az eredményfejlődés megjelenítéséhez.

en: It is built using the results of {0} recorded game session. | It is built using the results of the last {0} recorded game sessions.
hu[0]: Az utolsó {0} játék eredményei alapján készült.
hu[1]: Az utolsó {0} játék eredményei alapján készült.

en: Total
hu: Összes

en: You are about to delete the player's game session history.
hu: Az eddigi játékelőzmények törlésére készülsz.

en: If you proceed, you will lose the history of the previous game sessions. Do you want to continue?
hu: Ha folytatod, elvész az eddigi összes játékelőzmény. Biztosan ezt akarod?

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Custom Game
hu: Egyéni játék

en: _Start
hu: _Kezdés

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Unselect all
hu: Kijelölések törlése

en: PDF export
hu: PDF exportálás

en: _Save
hu: M_entés

en: This option allows to export a set of games in a PDF file. You can complete the puzzles without a computer.
hu: Játékok csoportjának PDF fájlba exportálása. Így a játékokkal számítógép nélkül is játszhat.

en: <b>General Settings</b>
hu: <b>Általános beállítások</b>

en: Skip games that use colors
hu: Színeket használó játékok kihagyása

en: <b>Game Types</b>
hu: <b>Játéktípusok</b>

en: Logic
hu: Logika

en: Calculation
hu: Számolás

en: Verbal
hu: Verbális

en: <b>Difficulty Level</b>
hu: <b>Nehézségi szint</b>

en: Easy
hu: Könnyű

en: Medium
hu: Közepes

en: Master
hu: Mester

en: <b>Number of games</b>
hu: <b>Játékok száma</b>

en: Total number of games:
hu: Játékok teljes száma:

note: Translators: this the number of pages that are included by side when exporting a PDF"
en: Pages per side:
hu: Oldalak laponként:

en: <b>Output File</b>
hu: <b>Kimeneti fájl</b>

en: Player's Game Session History
hu: Játékos játékelőzményei

en: Show:
hu: Megjelenítés:

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Skip games that use colors (for colorblind users)
hu: Színeket használó játékok kihagyása (színtévesztőknek)

en: Force gbrainy to always use English language (ignore translations)
hu: A gbrainy használata angolul (fordítások nélkül)

en: Search and load extensions when starting
hu: Kiterjesztések keresése és betöltése induláskor

en: Enable sounds
hu: Hangok bekapcsolása

en: Theme:
hu: Téma:

en: <b>Memory Games</b>
hu: <b>Memóriajátékok</b>

en: Time in seconds to memorize the challenge:
hu: A feladvány memorizálására adott idő (mp):

en: Show a countdown message
hu: Visszaszámláló üzenet megjelenítése

en: <b>Player's Game Session History</b>
hu: <b>Játékos játékelőzményei</b>

en: Minimum number of played games to store the game session:
hu: A játékos megőrzött játékelőzményeinek minimális száma:

en: Maximum number of records in the player's game session history:
hu: A játékos megőrzött játékelőzményeinek maximális száma:

en: Delete Player's Game Session History
hu: Játékos játékelőzményeinek törlése

en: Congratulations.
hu: Gratulálunk.

en: Incorrect answer.
hu: Helytelen válasz.

en: Once you have an answer type it in the "Answer:" entry box and press the "OK" button.
hu: Ha megvan a válasz, gépeld be a „Válasz:” mezőbe, és nyomd meg az „OK” gombot.

en: The level of translation of gbrainy for your language is low.
hu: A gbrainy fordításának szintje alacsony ezen a nyelven.

en: You may be exposed to partially translated games making it more difficult to play. If you prefer to play in English, there is an option for doing so in gbrainy's Preferences.
hu: Találkozhat részlegesen lefordított játékokkal, ami megnehezítheti a dolgát. Ha inkább angolul szeretne játszani, a gbrainy beállításai közt talál erre vonatkozó beállítást.

en: Pause
hu: Szünet

en: Resume
hu: Folytatás

en: Startup time {0}
hu: Indulási idő: {0}

en: _Game
hu: _Játék

en: _New Game
hu: Ú_j játék

en: All Games (Logic, Mental Calculation, Memory and Verbal Analogies)
hu: Minden kérdés (logikai, fejszámolás, memória és verbális analógiák)

en: Logic Puzzles Only
hu: Csak logikai rejtvények

en: Mental Calculation Only
hu: Csak fejszámolás

en: Memory Trainers Only
hu: Csak memóriafejlesztők

en: Verbal Analogies Only
hu: Csak verbális analógiák

en: Custom Game Selection...
hu: Egyéni kérdések…

en: _Pause Game
hu: Játék _szüneteltetése

en: _End Game
hu: Játék be_fejezése

en: Export Games to PDF for Off-line Playing...
hu: Játékok PDF-be exportálása papíron való játékhoz…

en: _View
hu: _Nézet

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Orientation
hu: Tájolás

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: _Settings
hu: _Beállítások

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: Answer:
hu: Válasz:

en: _Next
hu: _Következő

en: _Tip
hu: T_ipp

en: Browse...
hu: Tallózás…

en: Open Location
hu: Hely megnyitása

en: Paused
hu: Szünet

en: Play all the games
hu: Minden játéktípus

en: All
hu: Mindegyik

en: Play games that challenge your reasoning and thinking
hu: Ezen játékokban próbára teheted gondolkodási képességeid

en: Play games that challenge your mental calculation skills
hu: Ezen játékokban próbára teheted fejszámolási képességeid

en: Memory
hu: Memória

en: Play games that challenge your short term memory
hu: Ezen játékokban próbára teheted rövid távú memóriádat

en: Play games that challenge your verbal aptitude
hu: Ezen játékokban próbára teheted nyelvi rátermettségedet

en: Pause or resume the game
hu: Játék megállítása/folytatása

en: End the game and show score
hu: Játék befejezése, és az eredmény megtekintése

en: End
hu: Befejezés

en: red
hu: piros

en: green
hu: zöld

en: blue
hu: kék

en: yellow
hu: sárga

en: magenta
hu: bíborvörös

en: orange
hu: narancs

en: black
hu: fekete

en: white
hu: fehér

note: Translators. This is the list of valid answers, like A or B.
en: {0} or {1}
hu: {0} vagy {1}

note: Translators. This is the list of valid answers, like A, B or C.
en: {0}, {1} or {2}
hu: {0}, {1} vagy {2}

note: Translators. This is the list of valid answers, like A, B, C or D.
en: {0}, {1}, {2} or {3}
hu: {0}, {1}, {2} vagy {3}

en: Figure {0}
hu: {0} ábra

en: The correct answer is {0}. | The possible correct answers are {0}.
hu[0]: A helyes válasz: {0}.
hu[1]: A lehetséges helyes válaszok: {0}.

en: Extensions database:
hu: Kiterjesztések adatbázisa:

en: {0} game registered: | {0} games registered:
hu[0]: {0} játék regisztrálva:
hu[1]: {0} játék regisztrálva:

en: {0} logic puzzle | {0} logic puzzles
hu[0]: {0} logikai rejtvény
hu[1]: {0} logikai rejtvény

en: {0} calculation trainer | {0} calculation trainers
hu[0]: {0} számolási oktató
hu[1]: {0} számolási oktató

en: {0} memory trainer | {0} memory trainers
hu[0]: {0} memóriafejlesztő
hu[1]: {0} memóriafejlesztő

en: {0} verbal analogy | {0} verbal analogies
hu[0]: {0} verbális analógia
hu[1]: {0} verbális analógia

en: Games played: {0} (Score: {1})
hu: Kérdések száma: {0} (Pontszám: {1})

en: Time: {0}
hu: Idő: {0}

note: Translators: {0} is the name of the game
en: Game: {0}
hu: Játék: {0}

note: Translators: text in the status bar: games played - time - game name
en: {0} - {1} - {2}
hu: {0} – {1} – {2}

note: Translators: text in the status bar: games played - time
en: {0} - {1}
hu: {0} – {1}

en: Outstanding results
hu: Kiemelkedő teljesítmény

en: Excellent results
hu: Nagyszerű teljesítmény

en: Good results
hu: Szép teljesítmény

en: Poor results
hu: Gyenge teljesítmény

en: Disappointing results
hu: Kiábrándító teljesítmény

en: Read the instructions carefully and identify the data and given clues.
hu: Olvasd el alaposan a kérdéseket, próbáld kiszűrni az adatokat és nyomokat.

en: To score the player gbrainy uses the time and tips needed to complete each game.
hu: A gbrainy pontrendszere a kérdésre fordított időn, illetve a tippek igénybevételén alapszik.

en: In logic games, elements that may seem irrelevant can be very important.
hu: A logikai játékokban jelentéktelennek tűnő elemek igen jelentősek lehetnek.

en: Try to approach a problem from different angles.
hu: Próbáld megközelíteni a problémát különböző irányokból.

en: Do not be afraid of making mistakes, they are part of the learning process.
hu: Ne félj hibázni, ez is része a tanulásnak.

en: Do all the problems, even the difficult ones. Improvement comes from challenging yourself.
hu: Oldd meg az összes problémát, a nehezeket is. Gyakorlat teszi a mestert.

en: Play on a daily basis, you will notice progress soon.
hu: Játssz napi rendszerességgel, hamar észre fogod venni az eredményt.

note: Translators: Custom Game Selection is a menu option
en: Use the 'Custom Game Selection' to choose exactly which games you want to play.
hu: Válaszd az „Egyéni kérdések” menüpontot a kívánt játéktípusok megadására.

en: Use the Settings to adjust the difficulty level of the game.
hu: A Beállítások alatt átállítható a játék nehézségi szintje.

en: Association of elements is a common technique for remembering things.
hu: Az elemek társítása bevált módszer dolgok megjegyzésénél.

en: Grouping elements into categories is a common technique for remembering things.
hu: Az elemek csoportosítása bevált módszer dolgok megjegyzésénél.

en: Build acronyms using the first letter of each fact to be remembered.
hu: Építs mozaikszavakat az egyes szavak első betűiből a könnyebb megjegyezhetőség érdekében.

en: The enjoyment obtained from a puzzle is proportional to the time spent on it.
hu: A rejtvényeknél elért sikerélmény egyenesen arányos a ráfordított idővel.

en: Think of breaking down every problem into simpler components.
hu: A bonyolultabb feladványokat érdemes egyszerűbb részekre bontani.

en: When answering verbal analogies pay attention to the verb tense.
hu: A verbális analógiáknál érdemes az igeidőkre nagyobb figyelmet fordítani.

en: When you go shopping, try to perform calculations without the use of a calculator.
hu: Vásárlás közben próbálj számológép nélkül számolni.

en: Memorize the objects below in the given time
hu: Próbáld megjegyezni a lenti objektumokat a megadott időn belül

en: Time left
hu: Hátralévő idő

note: Translators: {0} is the game number and {1} the game question or answer The number is used as reference when looking for the game solution in the PDF
en: Game #{0}. {1}
hu: {0}. játék. {1}

en: Created by gbrainy {0}
hu: Készítette a gbrainy {0}

en: Solutions
hu: Megoldások

en: Multiple options #{0}
hu: {0}. több lehetőség

note: Translators: {0} is replaced by a question and {1} by the possible valid answers E.g.: What is the correct option? Answer A, B, C or D.
en: {0} Answer {1}.
hu: {0} Lehetőségek: {1}.

en: Pair of words compare #{0}
hu: {0}. szópár-összehasonlítás

en: Given the relationship between the two words below, which word has the same relationship to '{0}'?
hu: Az alábbi két szó kapcsolata alapján melyik szó van azonos kapcsolatban ezzel: „{0}”?

en: Words: {0}
hu: Szavak: {0}

en: Pair of words #{0}
hu: {0}. szópár

en: Question and answer #{0}
hu: {0}. kérdés és válasz

note: Translators {0}: list of options (A, B, C)
en: Answer {0}.
hu: Válassz: {0}.

en: Get ready to memorize the next objects...
hu: Készülj fel a következő objektumok memorizálására…

en: Score
hu: Eredmény

note: Translator: This will be part of the sentence "Games won: 10 (6 played)"
en: {0} played | {0} played
hu[0]: {0} lejátszva
hu[1]: {0} lejátszva

en: Games won: {0} ({1}) | Games won: {0} ({1})
hu[0]: Megnyert játékok: {0} ({1})
hu[1]: Megnyert játékok: {0} ({1})

en: {0}. Games won: {1} ({2}) | {0}. Games won: {1} ({2})
hu[0]: {0}. Megnyert játékok: {1} ({2})
hu[1]: {0}. Megnyert játékok: {1} ({2})

en: Time played {0} (average per game {1})
hu: Eltelt idő: {0} (átlagidő/kérdés: {1})

note: Translators: translated string should not be longer that the English original (space restriction on the UI)
en: For details on how gbrainy's scoring works refer to the help.
hu: A gbrainy pontozásának részletesebb leírása a súgóban található.

en: Tips for your next games
hu: Tippek a következő játékhoz

en: Congratulations! New personal record
hu: Gratulálunk! Új egyéni rekord

en: By scoring {0} in logic puzzle games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
hu: A logikai rejtvényeknél elért {0} ponttal új rekordot állítottál fel. Az előző rekord {1} pont volt.

en: By scoring {0} in calculation games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
hu: A fejszámolásos feladatoknál elért {0} ponttal új rekordot állítottál fel. Az előző rekord {1} pont volt.

en: By scoring {0} in memory games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
hu: A memóriafejlesztő feladatoknál elért {0} ponttal új rekordot állítottál fel. Az előző rekord {1} pont volt.

en: By scoring {0} in verbal analogies you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
hu: A verbális analógia feladatoknál elért {0} ponttal új rekordot állítottál fel. Az előző rekord {1} pont volt.

en: Time
hu: Idő

en: Logic puzzles. Challenge your reasoning and thinking skills.
hu: Logikai rejtvények - Tedd próbára gondolkodási képességeid.

en: Mental calculation. Arithmetical operations that test your mental calculation abilities.
hu: Fejszámolás - Számtani műveletekkel tesztelheted fejszámolási képességeidet.

en: Memory trainers. To prove your short term memory.
hu: Memóriafejlesztők - A rövid távú memória próbára tétele.

en: Verbal analogies. Challenge your verbal aptitude.
hu: Verbális feladatok - Verbális adottságaid próbája.

note: Translators: {0} is the version number of the program
en: Welcome to gbrainy {0}
hu: Üdvözöl a gbrainy {0}!

en: gbrainy is a brain teaser game and trainer to have fun and to keep your brain trained. It includes:
hu: A gbrainy egy szórakoztató agytorna, amelyben a következő feladatokkal teheted próbára képességeidet:

en: Arithmetical operations
hu: Számtani műveletek

en: What is the result of the following operation?
hu: Mi a következő művelet eredménye?

en: Average
hu: Átlag

en: Given the numbers: {0}. Which of the following numbers is closest to the average? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
hu: Adottak a következő számok: {0}. Melyik alábbi szám van legközelebb az átlaghoz? Lehetőségek: {1}, {2}, {3} vagy {4}.

en: The average of a list of numbers is their sum divided by the number of numbers in the list.
hu: A felsorolt számok átlaga az összes szám összege osztva a listában lévő számok számával.

en: The result of the operation is {0}.
hu: A művelet eredménye: {0}.

en: Closer fraction
hu: Közelebbi tört

en: Which of the following numbers is closer to {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
hu: Az alábbi számok közül melyik van közelebb a(z) {0} számhoz? Lehetőségek: {1}, {2}, {3} vagy {4}.

en: The result of the operation {0} / {1} is '{2}'.
hu: A(z) {0} / {1} művelet eredménye: „{2}”.

en: Consecutive sum
hu: Folyamatos összeg

en: In the list of single-digit numbers below, there are 5 consecutive numbers whose sum is {0}. Which numbers are these?
hu: Az egy számjegyű számok alábbi listájában 5 egymást követő szám összege {0}. Melyek ezek?

en: Fractions
hu: Törtek

en: What is the result of the given operation? Answer using either a fraction or a number.
hu: Mi lesz a következő művelet eredménye? Törttel vagy számmal válaszolj.

en: Greatest divisor
hu: Legnagyobb közös osztó

en: Which of the possible divisors is the greatest that divides all numbers? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Melyik a felsorolt számok legnagyobb közös osztója? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: Numbers
hu: Számok

en: Possible divisors
hu: Lehetséges osztók

en: Operators
hu: Operátorok

en: The first operator is {0}.
hu: Az első művelet: {0}.

en: Which operators make {0}, {1}, and {2} equal {3}? Answer using '+-/*'.
hu: Mely műveletek eredménye a(z) {0}, {1} és {2} számokon {3}? Lehetőségek: „+-/*”.

en: {0} and {1}
hu: {0} és {1}

en: Primes
hu: Prímszámok

en: Which of the following numbers is a prime? A prime number is a positive integer that has exactly two different positive divisors, 1 and itself. Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Az alábbi számok közül melyik prímszám? A prímszám olyan pozitív egész szám, amelynek pontosan két osztója van, 1 és önmaga. Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: If the sum of all digits in a given number is divisible by 3, then so is the number. For example 15 = 1 + 5 = 6, which is divisible by 3.
hu: Ha a számjegyek összege osztható hárommal, akkor a szám is. Például: 15 = 1 + 5 = 6, ami osztható hárommal.

en: The number {0} is a prime number.
hu: A(z) {0} szám prímszám.

en: Proportions
hu: Részarányok

en: What is {0}% of {1}/{2}? Answer {3}, {4}, {5} or {6}.
hu: Mennyi a(z) {1}/{2} {0}%-a? Lehetőségek: {3}, {4}, {5}, vagy {6}.

en: Ratio
hu: Arány

en: Which two numbers have a sum of {0} and have a ratio of {1} to {2}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
hu: Két szám összege {0}, és arányuk {1}:{2}. Melyik ez a két szám? A válaszban két számot adj meg (például: 1 és 2).

en: The second number can be calculated by multiplying the first number by {0} and dividing it by {1}.
hu: A második szám az első szám és {0} szorzatának eredménye, osztva ennyivel: {1}.

en: A ratio specifies a proportion between two numbers. A ratio of a:b means that for every 'a' parts you have 'b' parts.
hu: Az arány határozza meg két szám közti viszonyt. Az a:b arány azt jelenti, hogy minden a elemhez b darab elem tartozik.

en: have a ratio of {0}:{1}
hu: arányuk: {0}:{1}

en: Selected numbers
hu: Kiválasztott számok

en: In the list of numbers below, what is the sum of all the numbers with a value greater than {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
hu: A számok alábbi listájában mennyi az ennél nagyobb számok összege: {0}? Lehetőségek: {1}, {2}, {3} vagy {4}.

en: In the list of numbers below, what is the product of all the numbers with a value greater than {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
hu: A számok alábbi listájában mennyi az ennél nagyobb számok szorzata: {0}? Lehetőségek: {1}, {2}, {3} vagy {4}.

en: Two numbers
hu: Két szám

en: Which two numbers when added are {0} and when multiplied are {1}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
hu: Melyik két szám összege {0}, és szorzata {1}? Válaszolj két számmal (például: 1 és 2).

en: Which two numbers when subtracted are {0} and when multiplied are {1}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
hu: Melyik két szám különbsége {0}, és hányadosa {1}? Válaszolj két számmal (például: 1 és 2).

en: 3D Cube
hu: 3D kocka

en: How many small cubes does it take to build the large cube below? Answer using a number.
hu: Hány kis kocka kell az alábbi nagy kocka felépítéséhez? Számmal válaszolj.

en: A cube is a regular solid object having six congruent square faces.
hu: A kocka egy olyan alakzat, melynek oldalai hat szabályos négyzetből állnak.

en: Balance
hu: Egyensúly

en: Using triangles only, how many triangles are needed in the right part of the last figure to keep it balanced?
hu: Csak háromszögeket használva, hány háromszög kerüljön az utolsó ábra jobb oldalára, hogy megmaradjon az egyensúly?

en: Every circle is equivalent to two triangles and every square to three triangles.
hu: Minden kör megfelel két háromszögnek, és minden négyzet három háromszögnek.

en: Every circle is equivalent two triangles.
hu: Minden kör két háromszögnek felel meg.

en: Build a triangle
hu: Háromszögépítés

en: Which three pieces can you use together to build a triangle? Answer using the three figure names, e.g.: {0}{1}{2}.
hu: Melyik három elemből tudnál összerakni egy háromszöget? Válaszolj a három ábra nevével, például: {0}{1}{2}.

en: The resulting triangle is isosceles.
hu: A létrejövő háromszög egyenlő szárú.

en: The triangle is:
hu: A háromszög:

en: Circles in a square
hu: Körök a négyzetben

en: What is the maximum number of circles (as shown) that fit in the square below?
hu: A megadott méretű körből legfeljebb hány darab fér el az alábbi négyzetben?

en: You can fit more than 64 circles.
hu: Több, mint 64 kör fér el.

note: Translators: {0} is replaced always by 0.1340
en: Using the above layout {0} units of height are gained per row leaving enough space for an additional row.
hu: A fenti elrendezésben {0} egységgel nő a magasság minden sorban. Ez lehetővé teszi még egy sor használatát.

en: 8 units
hu: 8 egység

en: 1 unit
hu: 1 egység

en: Clocks
hu: Órák

note: Translators: {0} is replaced by 'Figure X'
en: To what number should the large handle of the '{0}' clock point? Answer using numbers.
hu: A(z) „{0}” óra nagy mutatójának melyik számon kellene állnia? Számmal válaszolj.

en: Starting from the first clock, add {1} to the number obtained by appending the values to which the hands point. For example, the value of the hands for '{0}' is {3} ({2} + {1}).
hu: Az első órával kezdve a mutatók által mutatott értékeket növelje ennyivel: {1}. Például a(z) „{0}” esetén a mutatók értéke: {3} ({2} + {1}).

en: The clocks do not follow the time logic.
hu: Az órák nem az időt mutatják.

en: Count circles
hu: Körök megszámolása

en: How many circles do you count?
hu: Hány kört tudsz megszámolni?

en: It is an easy exercise if you systematically count the circles.
hu: Ez egy egyszerű feladat, ha szisztematikusan megszámolod a köröket.

en: Counting
hu: Számolás

en: We have a {0} meter piece of fabric. | We have a {0} meters piece of fabric.
hu[0]: Van egy {0} méteres szövetdarabunk.
hu[1]: Van egy {0} méteres szövetdarabunk.

en: A machine takes {0} second to cut 1 meter of this fabric. How many seconds does the machine take to cut the entire piece of fabric into 1 meter pieces? | A machine takes {0} seconds to cut 1 meter of this fabric. How many seconds does the machine take to cut the entire piece of fabric into 1 meter pieces?
hu[0]: Egy gép {0} másodperc alatt 1 métert tud levágni a szövetből. Hány másodperc alatt vágja a gép a szövetet 1 méteres darabokra?
hu[1]: Egy gép {0} másodperc alatt 1 métert tud levágni a szövetből. Hány másodperc alatt vágja a gép a szövetet 1 méteres darabokra?

en: With the cut number {0}, the machine creates two 1 meter pieces. | With the cut number {0}, the machine creates two 1 meter pieces.
hu[0]: A gép a(z) {0}. vágással két 1 méteres darabot készít.
hu[1]: A gép a(z) {0}. vágással két 1 méteres darabot készít.

en: A fence is built to enclose a square shaped region. {0} fence pole is used in each side of the square. How many fence poles are used in total? | A fence is built to enclose a square shaped region. {0} fence poles are used in each side of the square. How many fence poles are used in total?
hu[0]: Kerítéssel zárták körbe az ábrán látható négyzet alakú területet. {0} oszloppal rögzítették a négyzet minden oldalát. Hány oszlopot használtak összesen?
hu[1]: Kerítéssel zárták körbe az ábrán látható négyzet alakú területet. {0} oszloppal rögzítették a négyzet minden oldalát. Hány oszlopot használtak összesen?

en: There is {0} fence pole since the poles on the corners of the square are shared. | There are {0} fence poles since the poles on the corners of the square are shared.
hu[0]: Összesen {0} oszlopot használtak, mert a négy csúcson elhelyezkedő oszlopok két-két oldalon közösek.
hu[1]: Összesen {0} oszlopot használtak, mert a négy csúcson elhelyezkedő oszlopok két-két oldalon közösek.

en: Wrapping an anniversary present costs one monetary unit. The anniversary present costs {0} monetary unit more than the cost to wrap it. How much does it cost to both purchase and wrap the present? | Wrapping an anniversary present costs one monetary unit. The anniversary present costs {0} monetary units more than the cost to wrap it. How much does it cost to both purchase and wrap the present?
hu[0]: Egy évfordulós ajándék becsomagolása 1 euróba kerül. Maga az ajándék {0} euróval többe kerül, mint a csomagolási költség. Mennyibe kerül a becsomagolt ajándék?
hu[1]: Egy évfordulós ajándék becsomagolása 1 euróba kerül. Maga az ajándék {0} euróval többe kerül, mint a csomagolási költség. Mennyibe kerül a becsomagolt ajándék?

en: It is the cost of the present, {0} monetary unit, plus one monetary unit of the wrapping. | It is the cost of the present, {0} monetary units, plus one monetary unit of the wrapping.
hu[0]: Az ajándék ára {0} euró, valamint egy euró a csomagolás.
hu[1]: Az ajándék ára {0} euró, valamint egy euró a csomagolás.

en: Count series
hu: Sorozatok számolása

en: How many numbers '9' are required to represent the numbers between 10 to 100?
hu: A 10 és 100 közötti számok leírásához hány darab „9-es” számjegyre van szükség?

en: How many two digit numbers occur where the first digit is larger than the second (e.g.: 20 and 21)?
hu: Hány olyan kétjegyű szám van, amelyben az első számjegy nagyobb a másodiknál (például: 20 és 21)?

en: How many two digit numbers occur where the first digit is smaller than the second (e.g.: 12 and 13)?
hu: Hány olyan kétjegyű szám van, amelyben az első számjegy kisebb a másodiknál (például: 12 és 13)?

en: The numbers are: {0}.
hu: A számok: {0}.

en: Notice that 99 contains two numbers '9'.
hu: Vedd észre, hogy a 99 két „9” számjegyet tartalmaz.

en: Cover percentage
hu: Kitöltés százaléka

en: What percentage of the figure is colored?
hu: Az ábra hány százaléka van kiszínezve?

en: When you fold the figure below as a cube, which face on the figure is opposite the face with a {0} drawn on it? Answer the number written on the face.
hu: Kockává összehajtva az alábbi alakzatot, az alakzat melyik oldala kerül a(z) {0} számmal jelölt oldallal szemközti oldalra? Válaszolj az oldalra írt számmal.

en: What is the probability of getting a '2' or a '6' in a single throw of an unmodified 6 sided die? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
hu: Mennyi a valószínűsége, hogy egy dobásból „kettest” vagy „hatost” dobunk egy szabályos hatoldalú dobókockával? Törttel válaszolj (például: 1/2).

en: There are 2 of 6 possibilities.
hu: Két esetben teljesül a feltétel a lehetséges hatból.

en: What is the probability of not getting a '5' in a single throw of an unmodified 6 sided die? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
hu: Mennyi a valószínűsége, hogy egy szabályos hatoldalú dobókockával egy dobásból nem ötöst dobunk? Törttel válaszolj (például: 1/2).

en: There are 5 of 6 possibilities.
hu: Öt esetben teljesül a feltétel a lehetséges hatból.

en: Two unmodified 6 sided dice are thrown simultaneously. What is the probability of getting two even numbers? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
hu: Két szabályos hatoldalú dobókockát dobunk el egyszerre. Mennyi a valószínűsége, hogy két páros számot kapunk? Törttel válaszolj (például: 1/2).

en: There are 9 of 36 possibilities of getting two even numbers.
hu: Kilenc esetben kapunk két páros számot a lehetséges harminchatból.

en: Two unmodified 6 sided dice are thrown simultaneously. What is the probability of getting two '6'? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
hu: Két szabályos hatoldalú kockával dobunk egyszerre. Mennyi a valószínűsége, hogy mindkettő hatos lesz? Törttel válaszolj (például: 1/2).

en: There is 1 of 6 possibilities of getting a '6' on the first die and the same for the second die.
hu: Az első dobásnál egy a hathoz az esélye a hatos dobásnak, a második dobásnál szintén.

en: Dice
hu: Dobókocka

en: Divide circles
hu: Körök felosztása

en: In the last figure, in how many regions is the circle divided into when all dots are connected?
hu: A legutolsó ábrán az összes pontot összekötve azok hány részre osztanák fel a kört?

en: Has {0} region | Has {0} regions
hu[0]: {0} részre osztja fel
hu[1]: {0} részre osztja fel

en: Equation
hu: Egyenlet

en: What is the result of the equation below?
hu: Mi lesz az alábbi egyenlet eredménye?

en: The order of arithmetical operations is always as follows: exponents and roots, multiplication and division, addition and subtraction.
hu: A számtani műveletek sorrendje mindig a következő: hatványozás és gyökvonás, szorzás és osztás, összeadás és kivonás.

en: Extra circle
hu: Extra kör

en: Which circle does not belong to the group? It is not a sequence of elements. Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Melyik kör nem illik a csoportba? Nem sorozatról beszélünk! Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: All circles share a common property except for one.
hu: Minden körnek van közös tulajdonsága, egyet kivéve.

en: In all circles the color slices follow the same order except for this one.
hu: Minden kör ugyanolyan sorrendben van beszínezve, ezt az egyet kivéve.

en: Figures and text
hu: Ábrák és szövegek

en: The figures and the texts are related. What text should go under the last figure?
hu: Az alakzatok és a szövegek kapcsolódnak egymáshoz. Melyik szöveg lesz az utolsó alakzat párja?

en: Every character of the text represents a property of the figure.
hu: Minden betű az ábra egyik tulajdonságát jelenti.

en: 'A' indicates that the figures overlap, 'B' that are squares, 'C' that are circles, 'D' that the figures are separated, 'E' that there are three figures and 'F' that there are two figures.
hu: Az „A” jelzi, hogy az alakzatok fedik egymást, a „B”, hogy vannak négyzetek, a „C”, hogy vannak körök, a „D”, hogy az alakzatok nem fedik egymást, az „E”, hogy három alakzat van és az „F”, hogy két alakzat van.

en: Figure pattern
hu: Ábraminta

en: What figure should replace the question mark? Answer {0}, {1} or {2}.
hu: Melyik ábra kerül a kérdőjel helyére, {0}, {1} vagy {2}?

en: The third figure of every row involves somehow combining the first two figures.
hu: Minden sor harmadik ábrája az első kettő valamilyen kombinációjából születik.

en: Superpose the first and second figures and remove the lines that they have in common, then rotate the resulting figure 45 degrees.
hu: Az első ábrát ráillesztjük a másodikra, és töröljük a közös vonalakat, majd a kapott alakzatot elforgatjuk 45 fokkal.

en: Figures
hu: Ábrák

en: What is the next logical sequence of objects in the last column? Answer {0}, {1} or {2}.
hu: Melyik ábra illik az objektumok sorába az utolsó oszlopban? Lehetőségek: {0}, {1} vagy {2}.

en: It is the only combination that you can build with the given elements without repeating them.
hu: Az adott elemekből ez az egyetlen ismétlődés nélkül felépíthető variáció.

en: Find the number
hu: Találd meg a számot

en: Looking horizontally and vertically to the lines of the grid below, which is the number {0} place away from itself multiplied by 2 and {1} place away from itself plus 2? | Looking horizontally and vertically to the lines of the grid below, which is the number {0} places away from itself multiplied by 2 and {1} places away from itself plus 2?
hu[0]: A lenti rács sorait vízszintesen és függőlegesen tekintve, melyik szám van a kétszeresétől {0} helyre és a tőle kettővel nagyobb számtól {1} helyre?
hu[1]: A lenti rács sorait vízszintesen és függőlegesen tekintve, melyik szám van a kétszeresétől {0} helyre és a tőle kettővel nagyobb számtól {1} helyre?

en: The number is located at row {0}, column {1}.
hu: A szám a(z) {0}. sor {1}. oszlopában van.

en: The number is located within the first {0} row of the grid. | The number is located within the first {0} rows of the grid.
hu[0]: A szám a rács első {0} során belül van.
hu[1]: A szám a rács első {0} során belül van.

en: Four sided
hu: Négy oldal

en: How many four sided figures do you count in the figure below?
hu: Hány négyszöget tudsz megszámolni a lenti ábrán?

en: A four sided figure can be embedded inside another figure.
hu: Egy négyszögön belül is lehetnek további négyszögek.

en: The four sided figures are made by connecting the following points: {0}
hu: A négyszögeket a következő pontok összekötésével kaphatjuk meg: {0}

en: Circles in a grid
hu: Körök a rácsban

en: One of the numbers in the grid must be circled. Which one?
hu: Az egyik számot be kell karikázni a rácsban. Melyiket?

en: All circled numbers share an arithmetical property.
hu: Az összes bekarikázott számnak van egy közös számtani tulajdonsága.

en: Every circled number can be divided by {0}.
hu: Minden bekarikázott szám osztható ezzel: {0}.

en: Square with dots
hu: Négyzetek pontokkal

en: Which is the next logical figure in the sequence? Answer {0}, {1} or {2}.
hu: Melyik ábra illik a sorba? Lehetőségek: {0}, {1} vagy {2}.

en: From the top-left figure, the top-left circle moves down, the bottom-left circle moves up, the bottom-right moves diagonally up-left and the top-right moves diagonally down-left.
hu: A bal felső ábrából a bal felső kör lefelé mozog, a bal alsó kör felfelé mozog, a jobb alsó átlósan balra felfelé mozog, a jobb felső pedig átlósan balra le.

en: From the top-left figure, the figure is rotated counterclockwise 90 degrees.
hu: A bal felső ábrából az alakzat az óra járásával ellentétesen fordul 90 fokot.

en: Numbers in a grid
hu: Számok a rácsban

en: The numbers in the grid below follow a pattern. Which number should replace the question mark?
hu: A lenti rács számai egy mintát követnek. Melyik szám kerül a kérdőjel helyére?

en: The pattern is arithmetical and works vertically.
hu: A minta számtani, és függőleges irányban kell keresni.

en: The pattern is arithmetical and works horizontally.
hu: A minta számtani, és vízszintes irányban kell keresni.

en: The fourth row is calculated by multiplying the first two rows and adding the third.
hu: A negyedik sor az első két sor szorzatának a harmadik sorral való összeadásából jön létre.

en: The fourth column is calculated by multiplying the first two columns and adding the third.
hu: A negyedik oszlop az első két oszlop szorzatának a harmadik oszloppal való összeadásából jön létre.

en: The fourth row is calculated by multiplying the first two rows and subtracting the third.
hu: A negyedik sor az első két sor szorzatából a harmadik sor kivonásával jön létre.

en: The fourth column is calculated by multiplying the first two columns and subtracting the third.
hu: A negyedik oszlop az első két oszlop szorzatából a harmadik oszlop kivonásával jön létre.

en: The fourth row is calculated by adding the first two rows and subtracting the third.
hu: A negyedik sor az első két sor összegéből a harmadik kivonásával jön létre.

en: The fourth column is calculated by adding the first two columns and subtracting the third.
hu: A negyedik oszlop az első két oszlop összegéből a harmadik kivonásával jön létre.

en: Handshakes
hu: Kézfogások

en: All attendees to a party are introduced to one another. {0} handshakes are made in total. How many people are attending the party?
hu: Egy bulin minden résztvevőt bemutatnak egymásnak. {0} kézfogás történik összesen. Hányan vettek részt a bulin?

en: Try to imagine a situation in which you are meeting a small number of people.
hu: Képzelj el egy olyan szituációt, ahol néhány emberrel találkozol.

en: Using n as the total number of people, the first person handshakes n-1 people, the second n-2 people, etc. The result is the sum of the first n-1 consecutive numbers: 1+2+3+...+(n-1).
hu: Az emberek teljes számát n-nek véve az első ember n-1 emberrel fog kezet, a második n-2-vel stb. Az eredmény az első n-1 egymást követő szám összege: 1+2+3+...+(n-1).

en: Larger shape
hu: Nagyobb alakzat

en: Which larger shape can you make combining the first two figures? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Az első két alakzatot kombinálva melyik nagyobb alakzat rakható ki? Lehetőségek: {0}, {1}, {2}, és {3}.

en: Largest area
hu: Legnagyobb terület

en: Which of the following figures has the largest area? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: A következő alakzatok közül melyik területe a legnagyobb? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: Largest diameter
hu: Legnagyobb átmérő

en: If the circles represented by the arcs below were completed, which circle would have the largest diameter? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Ha a lenti ívek által képviselt körök teljesek lennének, melyik kör átmérője lenne a legnagyobb? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: Less curved is the arc, the larger the circle is.
hu: Minél kevésbé görbül az ív, annál nagyobb a kör.

en: Arc {0}
hu: {0}. ív

en: Lines
hu: Egyenesek

en: How many line segments in total are in the figures below? A line segment is a line between two points with no crossing lines.
hu: Hány egyenesszakasz látható a képen összesen? Az egyenesszakasz olyan egyenes, amelyet két végpontja között semmi nem keresztez.

en: There is {0} line in the figure to the left and {1} in the figure to the right. | There are {0} lines in the figure to the left and {1} in the figure to the right.
hu[0]: {0} egyenesszakasz található a kép bal oldalán, míg {1} a kép jobb oldalán.
hu[1]: {0} egyenesszakasz található a kép bal oldalán, míg {1} a kép jobb oldalán.

en: It is an easy exercise if you systematically count the lines.
hu: Ez egy egyszerű feladat, ha szisztematikusan számolod meg az egyeneseket.

en: Missing piece
hu: Hiányzó rész

en: Which square completes the figure below? Answer {0}, {1} or {2}.
hu: Melyik négyzet egészíti ki az ábrát? Lehetőségek: {0}, {1} vagy {2}.

en: The logic works at row level.
hu: A sorok függenek össze.

en: In every row the third square is made by flipping the first square and superimposing it on the second square, followed by removing the matching lines.
hu: Minden sorban a harmadik négyzet az első négyzet tükrözésével, majd a második négyzettel közös vonalak törlésével áll elő.

en: Missing slice
hu: Hiányzó körcikk

en: The slices below have some kind of relation. Which is the missing slice in the circle below? Answer {0}, {1} or {2}.
hu: Az alábbi körcikkek valahogyan kapcsolódnak egymáshoz. Melyik körcikk hiányzik az alábbi körből? Lehetőségek: {0}, {1} vagy {2}.

en: Each slice is related to the opposite one.
hu: Minden körcikk a szemköztivel áll kapcsolatban.

en: All numbers of each slice, when added to the ones of the opposite slice, add always {0}.
hu: Minden számához, ha hozzáadjuk a szemben lévő körcikkben hasonló helyet elfoglaló számot, az eredmény {0} lesz.

en: Most in common
hu: Leghasonlóbb

en: Which of the possible answers have the most in common with the four given figures? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Melyik hasonlít leginkább a négy megadott ábrához? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: Think of the common elements that the given figures have inside them.
hu: Keress a megadott alakzatokban elhelyezkedő közös alakzatokat.

en: It has the same number of elements inside the figure as the given figures.
hu: Ugyanannyi elem van az ábrán belül, mint a megadott ábrákon.

en: It is the figure with the most elements in common compared to the given figures.
hu: Ez az ábra tartalmazza a legtöbb közös elemet a többivel.

en: Move figure
hu: Ábrák átrendezése

en: What is the minimum number of circles to be moved in order to convert the left figure into the right figure?
hu: Minimum hány kör áthelyezésével alakítható a bal oldali ábra a jobb oldalivá?

en: Move the circle from the first line to the second and move two circles from the fourth line to the second and the fifth lines.
hu: Az első sor körét vidd a második sorba, illetve a negyedik sorból két kört a második és az ötödik sorba.

en: Move the first line to the seventh; move the two circles of the second line to third; and move first and last circles of the fifth line to the sixth.
hu: Az első sort vidd át a hetedikbe, a második sor két körét a harmadik sorba, az ötödik sor két szélső körét pedig a hatodik sorba.

en: Next figure
hu: Következő ábra

en: From first figure, the top circle advances by two positions clockwise, while the left circle goes backwards one position.
hu: Az első alakzatot megfigyelve rájöhetünk, hogy a felső kör mindig két pozícióval halad az óramutató járása felé, míg a bal oldali azzal ellentétesen halad eggyel.

en: Numeric relation
hu: Számtani kapcsolat

en: What number should replace the question mark?
hu: Melyik szám kerül a kérdőjel helyére?

en: The numbers are related arithmetically.
hu: A számok számtani kapcsolatban állnak egymással.

note: Translators: {0} is always replaced by the number 3
en: Every group of {0} numbers sums exactly {1}.
hu: Minden {0} számból álló csoport számainak összege {1}.

en: Divide the sequence in groups of three numbers. Every third number is calculated by multiplying by the two previous ones.
hu: Osszuk fel a sorozat számait hármasával. Minden harmadik szám az előtte álló két szám szorzata.

en: Divide the sequence in groups of three numbers. Every third number is calculated by subtracting the second number from the first.
hu: Osszuk fel a sorozat számait hármasával. Minden harmadik szám az előtte álló két szám különbsége.

en: Numeric sequence
hu: Számsorozat

en: The next sequence follows a logic. What number should replace the question mark?
hu: A következő logikai sorozatban melyik szám kerül a kérdőjel helyére?

en: Every number in the sequence is related to the previous one.
hu: Minden szám kapcsolatban áll az előtte állóval.

en: Every number in the sequence is the result of subtracting 1 from the previous number and multiplying it by 2.
hu: Minden számot úgy kapunk meg, ha az előtte álló számból kivonunk egyet, és megszorozzuk kettővel.

en: Every number in the sequence is the result of adding 1 to the previous number and multiplying it by 3.
hu: Minden számot úgy kapunk meg, ha az előtte álló számhoz hozzáadunk egyet és megszorozzuk hárommal.

en: Every number in the sequence is the result of subtracting 2 from the previous number and multiplying it by -2.
hu: Minden számot úgy kapunk meg, ha az előtte álló számból kivonunk kettőt és megszorozzuk mínusz kettővel.

en: Ostracism
hu: Hiányzó elem

en: Which element does not belong to the group? It is not related to any arithmetical of the numbers. Answer {0}, {1}, {2}, {3} or {4}.
hu: Melyik elem nem tartozik a csoportba? Nem a számokon végzett aritmetikai műveletekhez van köze. Lehetőségek: {0}, {1}, {2}, {3} vagy {4}.

en: The criteria for deciding if an equation belongs to the group is not arithmetical.
hu: A megoldás eldöntéséhez nem számtani műveletekre van szükség.

en: Consider that every number that belongs to the group has two parts that are related.
hu: Minden számot két részre kell osztani, és a részek kapcsolatát megvizsgálni.

en: In all the other equations the digits from the left side also appear on the right side.
hu: Az összes többi egyenletnél ugyanazok a számjegyek találhatók a bal és a jobb oldalon.

en: In all the other numbers the last three digits are the square of the first two digits.
hu: Minden szám utolsó három számjegye az első kettő négyzetre emelésével jön létre, kivéve ez.

en: Pencil
hu: Ceruza

en: Which of the following figures cannot be drawn without crossing any previous lines nor lifting the pencil? Answer {0}, {1}, {2}, {3} or {4}.
hu: Melyik ábrát nem lehet egyik korábbi vonal keresztezése, illetve a ceruza felemelése nélkül megrajzolni? Lehetőségek: {0}, {1}, {2}, {3} vagy {4}.

en: People at a table
hu: Emberek egy asztalnál

en: A group of people, spaced out evenly, are sitting at a round table. How many people are there if the {0} person sits directly across from the {1}?
hu: Több ember ül körbe egy asztalt, egyenlő távolságra egymástól. Hány ember lehet jelen összesen, ha a(z) {0}. személy szemben ül a(z) {1}. személlyel?

en: Subtracting the two positions you find out how many people are seated half way around the table. Doubling this number leaves you with the total amount of people.
hu: A két szám különbsége megadja az asztalnál ülök számának felét. Ezt megduplázva megkapjuk az asztaltársaság létszámát.

en: 5th
hu: 5.

en: 19th
hu: 19.

en: 4th
hu: 4.

en: 12th
hu: 12.

en: 9th
hu: 9.

en: 22nd
hu: 22.

en: Two people in the table sitting across from each other
hu: Az asztalnál két személy ül egymással szemben

en: Percentage
hu: Százalék

en: After getting {0}% discount you have paid {1} monetary unit for a TV set. What was the original price of the TV set? | After getting {0}% discount you have paid {1} monetary units for a TV set. What was the original price of the TV set?
hu[0]: {0}%-os leértékelés után {1} eurót kellett fizetned egy televízióért. Mennyi volt az eredeti ára?
hu[1]: {0}%-os leértékelés után {1} eurót kellett fizetned egy televízióért. Mennyi volt az eredeti ára?

en: John's shop had sales of {0} monetary unit. This was an increase of {1}% over last month. What were last month sales? | John's shop had sales of {0} monetary units. This was an increase of {1}% over last month. What were last month sales?
hu[0]: János boltjának bevétele {0} euró volt. Ez {1}%-os növekedés az előző hónaphoz képest. Mennyi volt a bevétel az előző hónapban?
hu[1]: János boltjának bevétele {0} euró volt. Ez {1}%-os növekedés az előző hónaphoz képest. Mennyi volt a bevétel az előző hónapban?

en: The amount of water in a bucket decreases by {0}%. By what percentage must the amount of water increase to reach its original value?
hu: Egy vödörben lévő vízmennyiség {0}%-kal csökkent. Hány százalékkal kell növelni a víz mennyiségét, hogy elérje az eredeti szintet?

en: The objective is to obtain the same total amount.
hu: A feladat ugyanannak a teljes mennyiségnek az elérése.

en: If all painters are artists and some citizens of Barcelona are artists. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Ha minden festő művész, és néhány barcelonai lakos művész, akkor az alábbiak közül melyik következtetés igaz? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: Some citizens of Barcelona are painters
hu: Néhány barcelonai lakos festő

en: All citizens of Barcelona are painters
hu: Minden barcelonai lakos festő

en: No citizen of Barcelona is a painter
hu: Egyik barcelonai lakos sem festő

en: None of the other options
hu: A fentiekből egyik sem

en: If no ill artist is happy and some artists are happy. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Ha egyik beteg művész sem boldog, és néhány művész boldog, akkor az alábbiak közül melyik következtetés igaz? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: Some artists are not ill
hu: Néhány művész nem beteg

en: Some painters are not artists
hu: Néhány festő nem művész

en: All artists are happy
hu: Minden művész boldog

en: People that travel always buy a map. You are not going to travel. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Az emberek utazáskor mindig vesznek térképet. Te nem utazol. Az alábbiak közül melyik következtetés igaz? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: You do not have any map
hu: Nincs térképed

en: You do not buy a map
hu: Nem veszel térképet

en: All people have a map
hu: Minden embernek van térképe

en: If you whistle if you are happy and you always smile when you whistle, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Ha mindig fütyülsz, ha boldog vagy és mindig mosolyogsz, ha fütyülsz, akkor az alábbiak közül melyik következtetés igaz? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: You smile if you are happy
hu: Mosolyogsz, ha boldog vagy

en: You are only happy if you whistle
hu: Csak akkor vagy boldog, ha fütyülsz

en: You whistle if you are not happy
hu: Akkor fütyülsz, ha nem vagy boldog

en: If your course is always honest and your course is always the best policy, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Ha mindig becsületesen cselekszel, és cselekvésed mindig a legjobb út, akkor az alábbiak közül melyik következtetés igaz? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: Honesty is sometimes the best policy
hu: A becsületesség néha a legjobb út

en: Honesty is always the best policy
hu: A becsületesség mindig a legjobb út

en: Honesty is not always the best policy
hu: A becsületesség nem mindig a legjobb út

en: Some of the best policies are dishonest
hu: A legjobb utak némelyike becstelen

en: If no old misers are cheerful and some old misers are thin, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Ha egyik öreg fösvény sem vidám, és néhány öreg fösvény sovány, akkor az alábbiak közül melyik következtetés igaz? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: Some thin people are not cheerful
hu: Néhány sovány ember nem vidám

en: Thin people are not cheerful
hu: A sovány emberek nem vidámak

en: Cheerful people are not thin
hu: A vidám emberek nem soványak

en: Some cheerful people are not thin
hu: Néhány vidám ember nem sovány

en: If all pigs are fat and nothing that is fed on barley-water is fat, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Ha minden disznó kövér, és semmi, ami árpanyákon él, nem kövér, akkor az alábbiak közül melyik következtetés igaz? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: All animals fed on barley-water are non pigs
hu: Egyik árpanyákkal etetett állat sem disznó

en: No pigs are fed on barley-water
hu: Egy disznót sem etetnek árpanyákkal

en: Pigs are not fed on barley-water
hu: A disznókat nem etetik árpanyákkal

en: All the other options
hu: A fentiek mindegyike

en: If some pictures are first attempts and no first attempts are really good, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Ha néhány kép első próbálkozás, és egyik első próbálkozás sem igazán jó, akkor az alábbiak közül melyik következtetés igaz? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: Some bad pictures are not first attempts
hu: Néhány rossz kép nem első próbálkozás

en: Some pictures are not really good
hu: Néhány kép nem igazán jó

en: All bad pictures are first attempts
hu: Minden rossz kép első próbálkozás

en: All the others
hu: A fentiek mindegyike

en: If you have been out for a walk and you are feeling better, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Ha sétáltál egy kicsit, és jobban érzed magad, akkor az alábbiak közül melyik következtetés igaz? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: To feel better, you must go out for a walk
hu: Hogy jobban érezd magad, ki kell menned sétálni

en: If you go out for a walk, you will feel better
hu: Ha kimész sétálni, jobban fogod érezni magad

en: Some who go out for a walk feel better
hu: Néhányan, akik kimennek sétálni, jobban érzik magukat

en: No one feels better who does not go out for a walk
hu: Senki nem érzi magát jobban, aki nem megy ki sétálni

en: Predicate logic
hu: Predikátumlogika

en: Quadrilaterals
hu: Négyszögek

en: Which of the following figures does not belong to the group? Answer {0}, {1}, {2}, {3}, {4} or {5}.
hu: Melyik nem illik a sorba a következő alakzatok közül? Lehetőségek: {0}, {1}, {2}, {3}, {4} vagy {5}.

en: It is the only figure with all lines of equal length.
hu: Ez az egyetlen alakzat, amelynek minden oldala egyenlő.

en: Related numbers
hu: Kapcsolódó számok

en: In the grid below, which number should replace the question mark?
hu: Az alábbi rácsban melyik szám kerül a kérdőjel helyére?

en: The number in the middle of every row is half of the sum of the other numbers in the row.
hu: A sorok közepén lévő szám a sorban lévő többi szám összegének fele.

en: The number in the middle of every row is the sum of the other numbers in the row.
hu: A sorok közepén lévő szám a sorban lévő többi szám összege.

en: The number in the middle of every row is the double of the sum of the other numbers in the row.
hu: A sorok közepén lévő szám a sorban lévő többi szám összegének duplája.

en: Squares and letters
hu: Négyzetek és betűk

en: The letters around the squares follow a pattern. Which letter should replace the question mark in the last square?
hu: A négyzet körüli betűk egy mintát követnek. Melyik betű kerül a kérdőjel helyére az utolsó négyzetben?

en: Every letter is calculated by taking the alphabetical position of the previous character and adding {0} to it in order to get the position of the next letter.
hu: Minden betű az előtte álló betű ábécé szerinti pozíciójához {0} hozzáadásával áll elő.

en: Squares
hu: Négyzetek

en: How many squares of any size do you count in the figure below?
hu: Hány bármekkora méretű négyzetet tudsz megszámolni a lenti ábrán?

en: A square is a rectangle with sides of equal length. A square can also be built from other squares.
hu: A négyzet olyan téglalap, amelynek minden oldala egyenlő. A négyzeteket más négyzetekből is össze lehet állítani.

en: There are 16 single squares, 9 squares made by 4 single squares, 4 squares made by 9 single squares and 1 square made by 16 single squares.
hu: 16 darab sima, 9 darab 4 négyzetből összeállított, 4 darab 9 négyzetből összeállított, és egy darab 16 négyzetből összeállított négyzet látható a képen.

en: There are 9 single squares, 4 squares made by 4 single squares and 1 square made by 9 single squares.
hu: 9 darab sima, 3 darab 4 négyzetből összeállított és egy darab 9 négyzetből összeállított négyzet látható a képen.

en: Square sheets
hu: Négyzetlapok

en: What is the minimum number of square sheets of paper of any size required to create the figure? Lines indicate frontiers between different sheets.
hu: Legalább hány darab tetszőleges méretű, négyzet alakú lapra van szükség, hogy ezt az ábrát kapjuk? A vonalak a különböző lapok határát jelzik.

en: The sheets should overlap.
hu: A lapoknak fedniük kell egymást.

note: Translators: the translated version should not take more characters that the English original
en: A full sized square of paper (yellow), a 3/4 of the whole size square of paper (blue) in the bottom right corner, another 3/4 square of paper (green) in the top left corner and a 1/4 square of paper (red) in the top left corner.
hu: Egy teljes négyzetnyi papír (sárga), egy 3/4-ed teljes négyzet méretű papír (kék) a jobb alsó sarokban, egy másik 3/4-ed négyzet méretű papír (zöld) a bal felső sarokban, és egy 1/4-ed négyzet méretű papír (vörös) a bal felső sarokban.

en: What figure completes the set below? Answer {0}, {1} or {2}.
hu: Melyik alakzat egészíti ki a lenti csoportot? Lehetőségek: {0}, {1} vagy {2}.

en: It is the figure that completes all possible combinations with four blocks without taking into account rotations.
hu: Ez az alakzat egészíti ki a négy négyzet kombinálásával, forgatás figyelembe vétele nélkül elérhető összes kombináció listáját.

note: Translators: this the name of a game
en: Time now
hu: Pontos idő

en: {0} hour ago it was as long after {1:h tt} as it was before {2:h tt} on the same day. What is the time now? Answer using the hour (e.g.: {3:h tt}) | {0} hours ago it was as long after {1:h tt} as it was before {2:h tt} on the same day. What is the time now? Answer using the hour (e.g.: {3:h tt})
hu[0]: {0} órával ezelőtt annyival múlt {1:h tt}, amennyi múlva ugyanazon a napon {2:h tt} lett. Mennyi az idő most? Válaszolj az óra megadásával (például: {3:h tt}).
hu[1]: {0} órával ezelőtt annyival múlt {1:h tt}, amennyi múlva ugyanazon a napon {2:h tt} lett. Mennyi az idő most? Válaszolj az óra megadásával (például: {3:h tt}).

en: Determine the hour half way between the given times, and then add {0} hour to convert it to the present time. | Determine the hour half way between the given times, and then add {0} hours to convert it to the present time.
hu[0]: Ki kell számolnod azt az órát, amely egyenlő távolságra van a két megadott időponttól, majd hozzá kell adnod {0} órát a jelenlegi idővé alakításhoz.
hu[1]: Ki kell számolnod azt az órát, amely egyenlő távolságra van a két megadott időponttól, majd hozzá kell adnod {0} órát a jelenlegi idővé alakításhoz.

en: Sample clock
hu: Példa óra

en: Trains
hu: Vonatok

en: The distance formula is 'distance = rate x time'.
hu: A távolság képlete: „távolság = sebesség x idő”.

note: Translators: - mph (miles per hour). You must localize this using the right unit of speed for your locale - The translated string should not use more characters than the original sentence
en: A train leaves the station traveling at {0} mph. {1} hour later a second train leaves the station traveling in the same direction at {2} mph. How many hours does it take the second train, since it starts moving, to overtake the first train? | A train leaves the station traveling at {0} mph. {1} hours later a second train leaves the station traveling in the same direction at {2} mph. How many hours does it take the second train, since it starts moving, to overtake the first train?
hu[0]: Egy vonat {0} km/h sebességgel elhagyja az állomást. {1} órával később egy második vonat is elindul {2} km/h sebességgel azonos irányba. Az indulása után hány órával előzi meg a második vonat az elsőt?
hu[1]: Egy vonat {0} km/h sebességgel elhagyja az állomást. {1} órával később egy második vonat is elindul {2} km/h sebességgel azonos irányba. Az indulása után hány órával előzi meg a második vonat az elsőt?

en: You can calculate the answer by multiplying the speed of the first train by the time and dividing it by the difference of speeds.
hu: A válasz kiszámítható, ha megszorzod az első vonat sebességét az idővel, és elosztod a sebességek különbségével.

note: Translators: - mph (miles per hour) and miles must be localized this using the right unit of speed for your locale
en: Two trains separated by {0} mile are heading towards each other on straight parallel tracks. One travels at {1} mph and the other at {2} mph. In how many hours will they meet? | Two trains separated by {0} miles are heading towards each other on straight parallel tracks. One travels at {1} mph and the other at {2} mph. In how many hours will they meet?
hu[0]: Két vonat {0} km távolságra van egymástól. Két párhuzamos sínen haladnak egymás felé, az első vonat {1} km/h sebességgel, a második {2} km/h sebességgel halad. Hány óra múlva találkoznak?
hu[1]: Két vonat {0} km távolságra van egymástól. Két párhuzamos sínen haladnak egymás felé, az első vonat {1} km/h sebességgel, a második {2} km/h sebességgel halad. Hány óra múlva találkoznak?

en: You can calculate the answer by dividing the distance by the sum of both speeds.
hu: A válasz kiszámítható, ha elosztod a távolságot a két sebesség összegével.

note: Translators: - mph (miles per hour) and miles must be localized this using the right unit of speed for your locale
en: Two trains on straight parallel tracks leave from the same point and time traveling in opposite directions at {0} and {1} mph respectively. In how many hours will they be {2} mile apart? | Two trains on straight parallel tracks leave from the same point and time traveling in opposite directions at {0} and {1} mph respectively. In how many hours will they be {2} miles apart?
hu[0]: Két vonat indul egy időben, egy helyről két párhuzamos sínen {0} és {1} km/h sebességgel, ellentétes irányba. Hány óra múlva lesznek {2} km távolságra egymástól?
hu[1]: Két vonat indul egy időben, egy helyről két párhuzamos sínen {0} és {1} km/h sebességgel, ellentétes irányba. Hány óra múlva lesznek {2} km távolságra egymástól?

en: Triangles
hu: Háromszögek

en: How many triangles of any size do you count in the figure below?
hu: A lenti ábrán hány, bármekkora méretű háromszöget tudsz megszámolni?

en: A triangle can be embedded inside another triangle.
hu: Egy háromszögön belül is lehetnek további háromszögek.

en: The triangles are made by connecting the following points: {0}
hu: A következő pontokat összekötve kapjuk meg a háromszögeket: {0}

en: Triangles with numbers
hu: Háromszögek számokkal

en: Which number should replace the question mark below?
hu: Melyik szám kerül a kérdőjel helyére?

en: All the triangles share a property and are independent of the rest.
hu: Minden háromszögnek van közös tulajdonsága, de mégis különbözik a többitől.

en: The result of multiplying the two numbers inside every triangle is {0}.
hu: A háromszögekben lévő két szám szorzatának eredménye {0}.

en: Colored figures
hu: Színes ábrák

en: Which of these figures was previously shown? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Melyik ábra volt látható az előbb? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: Colored text
hu: Színes szövegek

en: What was the color of the text that said '{0}'?
hu: Milyen színe volt a következő szövegnek: „{0}”?

en: Counting dots
hu: Pontok összeszámolása

note: Translators: {0} is the name of the color. The color name is always singular
en: How many dots of {0} color were in the previous image? Answer using numbers.
hu: Hány {0} pont volt látható az előző képen? Számmal válaszolj.

en: Memorize faces
hu: Arcok megjegyzése

en: In which cell is the other face like the one shown below? Answer the cell number.
hu: Melyik cellában láttál a lenti archoz hasonlót? Válaszolj a cella számával.

en: Memorize facts
hu: Tények megjegyzése

note: Translators: {0} is replaced by a number, {1} by a year (like 1940) Day in English does not need to be plural
en: Shiny Cars had already announced a {0} day production halt next month, but before then it had not halted production since {1}. | Shiny Cars had already announced a {0} day production halt next month, but before then it had not halted production since {1}.
hu[0]: Az autógyár jövő hónapra {0} napos termelésleállást jelentett be, erre már nem volt példa {1} óta.
hu[1]: Az autógyár jövő hónapra {0} napos termelésleállást jelentett be, erre már nem volt példa {1} óta.

en: How many days did Shiny Cars halt its production for?
hu: Hány napig álltak le a termeléssel az autógyárban?

en: In what year did Shiny Cars last halt its production?
hu: Melyik évben állt le utoljára az autógyár a termeléssel?

note: Translators: {0} is replaced by a number, {1} by a year (like 1940)
en: Shiny Cars sales fell {0}% this past December, the worst decline since {1}.
hu: Az autók eladása decemberben {0}%-kal csökkent, ez a legnagyobb visszaesés {1} óta.

en: By how much did company sales fall last December?
hu: Hány százalékkal csökkent a cég eladása december óta?

en: Shiny Cars sales fell {0}% this past December. This is the worst decline since which year?
hu: Az autók eladása decemberben {0}%-kal csökkent. Ez melyik év óta a legnagyobb visszaesés?

en: About {0}% of Shiny Cars produced worldwide are sold in Europe.
hu: A világon előállított autók körülbelül {0}%-át Európában adják el.

en: What percentage of all Shiny Cars produced worldwide are sold in Europe?
hu: A világon előállított autók hány százalékát adják el Európában?

en: About {0}% of Shiny Cars use diesel, {1}% use gasoline and the remainder use electricity.
hu: Körülbelül az autók {0}%-a dízeles, {1}%-a benzines, a maradék pedig elektromos.

en: What percentage of Shiny Cars use diesel?
hu: Az autók hány százaléka dízeles?

en: What percentage of Shiny Cars use gasoline?
hu: Az autók hány százaléka benzines?

en: Circle
hu: Kör

en: Memorize figures and text
hu: Alakzat és szöveg megjegyzése

en: The list below enumerates the figures shown in the previous image except for one. Which is the missing figure? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Az alábbi lista egy kivételével felsorolja az előző képen látott alakzatokat. Melyik a hiányzó alakzat? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: List of images shown before
hu: Korábban látott képek listája

en: Figures with numbers
hu: Ábrák és számok

en: Which one of these squares was previously shown? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Melyik négyzet volt látható az előbb? Lehetőségek: {0}, {1}, {2}, vagy {3}.

en: Start at point number {0}
hu: A(z) {0}. ponttól indulj

en: Move right
hu: Lépj jobbra

en: Move left
hu: Lépj balra

en: Move up
hu: Lépj felfelé

en: Move down
hu: Lépj lefelé

en: End at point {0}
hu: Fejezd be a(z) {0}. pontban

en: Memorize indications
hu: Útvonal megjegyzése

en: Which of the following graphics represents the indications previously given? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
hu: Melyik alábbi ábra mutatja az előbbiekben leírt útvonalat? Lehetőségek: {0}, {1}, {2} vagy {3}.

en: How many odd numbers were in the previous image? Answer using numbers.
hu: Hány páratlan szám volt az előző képen? Számmal válaszolj.

en: How many even numbers were in the previous image? Answer using numbers.
hu: Hány páros szám volt az előző képen? Számmal válaszolj.

en: How many numbers with more than one digit were in the previous image? Answer using numbers.
hu: Hány legalább kétjegyű szám volt az előző képen? Számmal válaszolj.

en: Memorize numbers
hu: Számok megjegyzése

en: Memorize words
hu: Szavak megjegyzése

en: There is a missing word from the previous list. Which one is the missing word?
hu: Egy szó hiányzik az előző listáról. Melyik az?

note: Body parts
en: wrist
hu: csukló

en: elbow
hu: könyök

en: armpit
hu: hónalj

en: hand
hu: kéz

en: chest
hu: mellkas

note: Fishes
en: sardine
hu: szardínia

en: trout
hu: pisztráng

en: monkfish
hu: ördöghal

en: cod
hu: tőkehal

en: salmon
hu: lazac

note: Vegetables
en: potato
hu: krumpli

en: ginger
hu: gyömbér

en: pepper
hu: bors

en: garlic
hu: fokhagyma

en: pumpkin
hu: sütőtök

note: Bicycle
en: brake
hu: fék

en: pedal
hu: pedál

en: chain
hu: lánc

en: wheel
hu: kerék

en: handlebar
hu: kormány

note: Music
en: drummer
hu: dobos

en: speaker
hu: hangszóró

en: lyrics
hu: szöveg

en: beat
hu: ritmus

en: song
hu: zeneszám

note: Weather
en: cloud
hu: felhő

en: rain
hu: eső

en: storm
hu: vihar

en: fog
hu: köd

en: rainbow
hu: szivárvány

note: Animals
en: rabbit
hu: nyúl

en: mouse
hu: egér

en: monkey
hu: majom

en: bear
hu: medve

en: wolf
hu: farkas

en: How many degrees rotates the minute hand of a clock in 2 hours [num] minute? | How many degrees rotates the minute hand of a clock in 2 hours [num] minutes?
hu[0]: Hány fokot fordul a percmutató 2 óra és [num] perc alatt?
hu[1]: Hány fokot fordul a percmutató 2 óra és [num] perc alatt?

en: John is 46 years old. His son is [difference] year younger than half of John's age. How old is John's son? | John is 46 years old. His son is [difference] years younger than half of John's age. How old is John's son?
hu[0]: János 46 éves. A fia [difference] évvel fiatalabb, mint János évei felének a száma. Hány éves a fiú?
hu[1]: János 46 éves. A fia [difference] évvel fiatalabb, mint János évei felének a száma. Hány éves a fiú?

en: John's age is nowadays 2 times his son's age. [ago] year ago, John was [proportion] times as old as his son. How old is John's son nowadays? | John's age is nowadays 2 times his son's age. [ago] years ago, John was [proportion] times as old as his son. How old is John's son nowadays?
hu[0]: János életkora kétszer több fiáénál. [ago] évvel ezelőtt, János [proportion]* volt idősebb, mint fia. Hány éves János fia jelenleg?
hu[1]: János életkora kétszer több fiáénál. [ago] évvel ezelőtt, János [proportion]* volt idősebb, mint fia. Hány éves János fia jelenleg?

en: John's age (variable x) is nowadays 2 times his son's age (variable y), that is x = 2y, and [ago] year ago, John was [proportion] times as old as his son: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion]. | John's age (variable x) is nowadays 2 times his son's age (variable y), that is x = 2y, and [ago] years ago, John was [proportion] times as old as his son: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].
hu[0]: János életkora (x változó) kétszer több fiáénál (y változó), azaz x = 2y, és [ago] évvel ezelőtt, János [proportion]* volt idősebb, mint fia: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].
hu[1]: János életkora (x változó) kétszer több fiáénál (y változó), azaz x = 2y, és [ago] évvel ezelőtt, János [proportion]* volt idősebb, mint fia: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].

en: A file is protected by a password formed by a [digits] digit number represented in base 10 (ranging from 0 to 9). How many different passwords can you have? | A file is protected by a password formed by a [digits] digits number represented in base 10 (ranging from 0 to 9). How many different passwords can you have?
hu[0]: Egy fájl jelszóval van védve, ez a jelszó egy [digits] számjegyű, 10-es alapon ábrázolt (0-9 közti számjegyekből álló) szám. Hány különböző jelszó létezik?
hu[1]: Egy fájl jelszóval van védve, ez a jelszó egy [digits] számjegyű, 10-es alapon ábrázolt (0-9 közti számjegyekből álló) szám. Hány különböző jelszó létezik?

en: A file is protected by a password formed by a [digits] digit represented in base 8 (ranging from 0 to 7). How many different passwords can you have? | A file is protected by a password formed by a [digits] digits represented in base 8 (ranging from 0 to 7). How many different passwords can you have?
hu[0]: Egy fájl jelszóval van védve, ez a jelszó egy [digits] számjegyű, 8-as alapon ábrázolt (0-7 közti számjegyekből álló) szám. Hány különböző jelszó létezik?
hu[1]: Egy fájl jelszóval van védve, ez a jelszó egy [digits] számjegyű, 8-as alapon ábrázolt (0-7 közti számjegyekből álló) szám. Hány különböző jelszó létezik?

en: There is [games] tennis game played simultaneously. How many different forecasts are possible? | There are [games] tennis games played simultaneously. How many different forecasts are possible?
hu[0]: Egy tornán [games] teniszjátszma fut egyidejűleg. Hány fajta lehetséges eredmény születhet?
hu[1]: Egy tornán [games] teniszjátszma fut egyidejűleg. Hány fajta lehetséges eredmény születhet?

en: In a tennis tournament, in every match a player is eliminated after losing to a single opponent. How many matches does it take to determine the winner of a tennis tournament that starts with [players] player? | In a tennis tournament, in every match a player is eliminated after losing to a single opponent. How many matches does it take to determine the winner of a tennis tournament that starts with [players] players?
hu[0]: Egy tenisztornán minden mérkőzésen kiesik a vesztes. Hány mérkőzés szükséges a tenisztornán a győztes meghatározásához, ha [players] játékos indul?
hu[1]: Hány játszma szükséges egy tenisztornán a győztes eldöntéséhez, ha [players] játékos indul?

en: You have [money] monetary unit in your bank account at 10% interest compounded annually. How much money will you have at the end of 2 years? | You have [money] monetary units in your bank account at 10% interest compounded annually. How much money will you have at the end of 2 years?
hu[0]: Egy bankszámlán [money] euró van 10 %-os éves kamatos kamatozással. Mennyi pénz lesz a számlán két év múlva?
hu[1]: Egy bankszámlán [money] euró van 10 %-os éves kamatos kamatozással. Mennyi pénz lesz a számlán két év múlva?

en: John cleans at the speed of 1 / [john_time] per hour and his friend at 1 / [friend]. Together they will need [answer_a] hour. | John cleans at the speed of 1 / [john_time] per hour and his friend at 1 / [friend]. Together they will need [answer_a] hours.
hu[0]: János óránként 1 / [john_time] sebességgel takarít, barátja pedig 1 / [friend] sebességgel. Együtt [answer_a] órára van szükségük.
hu[1]: János óránként 1 / [john_time] sebességgel takarít, barátja pedig 1 / [friend] sebességgel. Együtt [answer_a] órára van szükségük.

en: John needs [john_time] hour to clean a warehouse and his friend needs half as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers] | John needs [john_time] hours to clean a warehouse and his friend needs half as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers]
hu[0]: János [john_time] óra alatt takarít ki egy áruházat, a barátja fele ennyi idő alatt. Hány óráig tartana kitakarítaniuk az áruházat, ha együtt dolgoznának? [option_answers]
hu[1]: János [john_time] óra alatt takarít ki egy áruházat, a barátja fele ennyi idő alatt. Hány óráig tartana kitakarítaniuk az áruházat, ha együtt dolgoznának? [option_answers]

en: John needs [john_time] hour to clean a warehouse and his friend needs twice as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers] | John needs [john_time] hours to clean a warehouse and his friend needs twice as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers]
hu[0]: János [john_time] óra alatt takarít ki egy áruházat, a barátja kétszer ennyi idő alatt. Hány óráig tartana kitakarítaniuk az áruházat, ha együtt dolgoznának? [option_answers]
hu[1]: János [john_time] óra alatt takarít ki egy áruházat, a barátja kétszer ennyi idő alatt. Hány óráig tartana kitakarítaniuk az áruházat, ha együtt dolgoznának? [option_answers]
