gbrainy master - en to lv translation catalogue (1140 entries)

en: Clock rotation
lv: Pulksteņa rotācija

en: Every hour rotates 360 degrees.
lv: Katru stundu rotē par 360 grādiem.

en: Brothers and sisters
lv: Brāļi un māsas

en: Out of [people] people, [brothers] have brothers, [sisters] have sisters and [both] have both. How many people have neither brothers nor sisters?
lv: No [people] cilvēkiem, [brothers] cilvēkiem ir brāļi, [sisters] ir māsas un [both] ir abi. Cik cilvēkiem nav ne māsu, ne brāļu?

en: It is calculated by taking the total number of people minus [brothers_only] people that have brothers only, minus [sisters_only] that have sisters only and minus [both] that have sisters and brothers.
lv: Tas tiek izrēķināts, no kopējā cilvēku skaita atņemot [brothers_only] cilvēkus, kuriem ir tikai brāļi, un [sisters_only] tos, kuriem ir tikai māsas, kā arī [both] tos, kuriem ir gan māsas, gan brāļi.

en: Age
lv: Vecums

en: John's son age is nowadays half of John's age minus [difference], that is, ([father] / 2) - [difference].
lv: Jāņa dēla vecums tagad ir puse no Jāņa vecuma, atņemot [difference], tas ir, ([father] / 2) - [difference].

en: Password
lv: Parole

en: Every digit has 10 possibilities. The total number of possibilities is 10 at the power of [digits].
lv: Katram ciparam ir 10 iespējamie varianti. Kopējais variantu skaits ir 10 pakāpē [digits].

en: Every digit has 8 possibilities. The total number of possibilities is 8 at the power of [digits].
lv: Katram ciparam ir 8 iespējamie varianti. Kopējais variantu skaits ir 8 pakāpē [digits].

en: Tennis game
lv: Tenisa spēle

en: Every game is an independent event with 2 possible results. The total number of possibilities is 2 at the power of [games].
lv: Katra spēle ir neatkarīgs notikums ar 2 iespējamiem rezultātiem. Kopējais iespēju skaits ir 2 pakāpē [games].

en: In every match you eliminate one player. Therefore, the result is the total number of player minus one.
lv: Katrā spēles mačā izslēdz vienu spēlētāju. Tātad, rezultāts ir kopējais spēlētāju skaits mīnus viens.

en: Bank interest
lv: Bankas procenti

en: Compound interest is paid on the principal plus any past interest accumulated.
lv: Saliktie procenti tiek aprēķināti summai, ko veido sākuma kapitāls un iepriekš uzkrātie procenti.

en: Simple equations
lv: Vienkārši vienādojumi

en: What number plus [num_a] equals [num_b]?
lv: Kādam skaitlim pieskaitot [num_a] iegūst [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_b] - [num_a].
lv: Tas ir darbības [num_b] - [num_a] rezultāts.

en: What number minus [num_a] equals [num_b]?
lv: No kāda skaitļa atņemot [num_a] iegūst [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_a] + [num_b].
lv: Tas ir darbības [num_a] + [num_b] rezultāts.

en: What number multiplied by [num_a] equals [num_b]?
lv: Kāds ir skaitlis, kuru reizinot ar [num_a], rezultāts ir [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_b] / [num_a].
lv: Tas ir darbības [num_b] / [num_a] rezultāts.

en: What number divided by [num_a] equals [num_b]?
lv: Kāds ir skaitlis, kuru dalot  ar [num_a], rezultāts ir [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_a] * [num_b].
lv: Tas ir darbības [num_a] * [num_b] rezultāts.

en: Boxes
lv: Kastes

en: Container
lv: Konteineris

en: Box
lv: Kaste

note: Translators: 0.5 should be formatted correctly to your locale, using "," for example instead of "." if this is the convention for your language.
en: How many boxes measuring 1 x 1 x 0.5 can be fit into a container measuring 6 x 5 x [z]?
lv: Cik daudzas kastes, kuru izmēri ir 1 x 1 x 0,5, var ietilpt konteinerī ar izmēriem 6 x 5 x [z]?

en: You can fit 6 * 5 * [z] * 2 boxes.
lv: Tajā var ietilpt 6 * 5 * [z] * 2 kastes.

en: Palindromic years
lv: Palindromiski gadi

en: [year_start] is a palindromic year as [year_end] is, a gap of 11 years. What are the next two consecutive palindromic years after [year_end] with the same gap? Answer using two numbers (e.g.: [year_start] and [year_end]).
lv: [year_start] ir palindromisks gads, tāpat kā [year_end], starp kuriem ir 11 gadu starpība. Kādi ir divi nākamie secīgie palindromiskie gadi pēc [year_end] ar tādu pašu starpību? Atbildi, izmantojot divus skaitļus (piemēram: [year_start] un [year_end]).

en: A palindromic number remains the same when its digits are reversed (e.g.: 2112).
lv: Palindromisks skaitlis ir tāds skaitlis, kurš paliek nemainīgs pat tad, ja skaitļi tiek apgriezti pretēji (piem., 2112).

en: [rslt_a] and [rslt_b]
lv: [rslt_a] un  [rslt_b]

en: From year 1000 to year 10000, palindrome years occur at 110 year intervals except for the end of each millennium that occur at a 11 years interval.
lv: No 1000 līdz 10000 gadam, palindromiski gadi parādās ik pēc 110 gadu intervāla, izņemot katras tūkstošgades beigās, kad tie parādās 11 gadu intervālā.

en: Dartboard
lv: Šautriņu dēlis

en: On the dartboard below, where would you need to throw the darts to add 120 points in 5 throws? Answer using a list of numbers (e.g.: 4, 5, 6, 3, 2)
lv: Uz attēlotā šautriņu dēļa, kur tev vajadzētu mest šautriņas, lai dabūtu 120 punktus 5 metienos? Atbildi, izmantojot sarakstu ar skaitļiem (piem., 4, 5, 6, 3, 2)

en: Only 3 of the 4 numbers in the dartboard are used to add 120 points.
lv: Tikai 3 no 4 skaitļiem uz dēļa ir izmantojami, lai pievienotu 120 punktus.

en: Horse race
lv: Zirgu sacīkstes

en: In a horse race there are people and horses. You count [eyes] eye and [legs] leg. How many horses are present? | In a horse race there are people and horses. You count [eyes] eyes and [legs] legs. How many horses are present?
lv[0]: Zirgu sacīkstēs piedalās zirgi un cilvēki. Tu saskaiti [eyes] aci un [legs] kāju. Cik zirgus tu vari saskatīt?
lv[1]: Zirgu sacīkstēs piedalās zirgi un cilvēki. Tu saskaiti [eyes] acis un [legs] kājas. Cik zirgus tu vari saskatīt?
lv[2]: Zirgu sacīkstēs piedalās zirgi un cilvēki. Tu saskaiti [eyes] acis un [legs] kājas. Cik zirgus tu vari saskatīt?

en: Every person has two legs and every horse four (2 * [men] + [horses] * 4). Every person and every horse have also two eyes (2 * [men] + 2 * [horses]).
lv: Katram cilvēkam ir divas kājas un katram zirgam četras (2 * [men] + 4 * [horses]). Katram zirgam un cilvēkam ir arī divas acis (2 * [men] + 2 * [horses]).

en: Lever
lv: Svira

en: How much weight is needed at the point indicated by the question mark to balance the lever?
lv: Cik lielu svaru vajag pievienot ar jautājuma zīmi norādītajā punktā, lai līdzsvarotu sviru?

en: Consider the sentence attributed to Archimedes: 'Give me a lever long enough and a place to stand and I can move the Earth'.
lv: Ņem vērā Arhimēda izteiktu frāzi: “Dodiet man pietiekami garu sviru un atbalsta punktu un es pacelšu zemi”.

en: A lever is in equilibrium when the objects placed on it are at a distances reciprocally proportional to their weights.
lv: Svira ir līdzsvarā kad uz tās novietotie objekti ir attālumos, kuri ir savstarpēji proporcionāli to svaram.

en: Multiple number
lv: Daudzkārtņi

en: Which two numbers of the list below are both multiple of [num_x] and [num_y]? [option_answers]
lv: Kuri divi skaitļi no sarakstā dotajiem ir skaitļu [num_x] un [num_y] daudzkārtņi? [option_answers]

en: A multiple is a number that may be divided by another number with no remainder. For example, 10, 15 and 25 are multiples of 5.
lv: Daudzkārtnis ir skaitlis, kuru var sadalīt ar kādu citu skaitli bez atlikuma. Piemēram, 10, 15 un 25 ir dalāmi skaitļi, ja tos dala ar 5.

en: Choose one of the following:
lv: Izvēlies vienu no sekojošajiem:

en: [option_prefix] [option_a] and [option_c]
lv: [option_prefix] [option_a] un [option_c]

en: [option_prefix] [option_a] and [option_b]
lv: [option_prefix] [option_a] un [option_b]

en: [option_prefix] [option_b] and [option_c]
lv: [option_prefix] [option_b] un [option_c]

en: [option_prefix] [option_c] and [option_d]
lv: [option_prefix] [option_c] un [option_d]

note: Since this a multioption the answer string is set to option | this string, what makes answer_show is not useful here
en: [option_a] and [option_b]
lv: [option_a] un [option_b]

en: [option_a] and [option_b] are both multiples of [num_x] and [num_y].
lv: [option_a] un [option_b] abi ir skaitļu [num_x] un [num_y] daudzkārtņi.

en: Cars in town
lv: Mašīnas pilsētā

en: In a small town, [all_cars]% of the inhabitants have a car and [males_cars]% have a car and are males. What percentage of the population are females and have a car? [option_answers]
lv: Nelielā pilsētā [all_cars]% no iedzīvotājiem ir mašīnu īpašnieki un [males_cars]% ir vīrieši, kuriem ir mašīnas. Kāda iedzīvotāju daļa (procentos) ir sievietes, kurām ir mašīnas? [option_answers]

en: [females_cars]% ([all_cars] - [males_cars]) of the inhabitants are women and have a car.
lv: [females_cars]% ([all_cars] — [males_cars]) no visiem iedzīvotājiem ir sievietes, kurām ir mašīna.

en: Compare variables
lv: Mainīgo salīdzināšana

en: If p &lt; x &lt; q and r &lt; y &lt; s and you know that x &lt; y is true, which of the following options is correct? [option_answers]
lv: Ja p &lt; x &lt; q un r &lt; y &lt; s, un zināms, ka x &lt; y ir patiess, kura no sekojošajām iespējām ir pareiza? [option_answers]

en: If x &lt; y, then p &lt; x &lt; y &lt; s so s &gt; p is true.
lv: Ja x &lt; y, tad p &lt; x &lt; y &lt; s, tātad s &gt; p ir patiess.

en: If p &lt; x &lt; q and r &lt; y &lt; s and you know that x &gt; y is true, which of the following options is correct? [option_answers]
lv: Ja p &lt; x &lt; q un r &lt; y &lt; s, un zināms, ka x &gt; y ir patiess, kurš no sekojošajiem variantiem ir pareizs? [option_answers]

en: If x &gt; y, then r &lt; y &lt; x &lt; q, so r &lt; q is true.
lv: Ja x &gt; y, tad r &lt; y &lt; x &lt; q, tātad r &lt; q ir patiess.

en: Odd number
lv: Nepāra skaitlis

en: Given two integer numbers x and y, if x is even and y odd, which of the following expressions gives always an odd result? [option_answers]
lv: Ir doti divi skaitļi — x un y. Ja x ir pāra skaitlis, bet y ir nepāra, kurām no sekojošajām izteiksmēm rezultāts vienmēr būs nepāra skaitlis? [option_answers]

en: Multiplication of two even numbers always produces an even number, so x multiplied by 2 is even. Adding an odd number (y) to that even number always produces an odd number.
lv: Divu pāra skaitļu reizinājums vienmēr ir pāra skaitlis, tātad, reizinot x ar 2, rezultāts būs pāra skaitlis. Pieskaitot nepāra skaitli (y) šim rezultātam, vienmēr iegūst nepāra skaitli.

en: Warehouse
lv: Noliktava

en: Two trucks
lv: Divas kravas mašīnas

en: You have two trucks that have a total weight of [add] unit. If the lighter truck weights 15 units less that half of the weight of the heavier truck, what is the weight of the lighter truck? [option_answers] | You have two trucks that have a total weight of [add] units. If the lighter truck weights 15 units less that half of the weight of the heavier truck, what is the weight of the lighter truck? [option_answers]
lv[0]: Tev ir divas kravas mašīnas, kuru kopējā masa ir [add] vienība. Ja vieglākā mašīna sver 15 vienības mazāk nekā puse no smagākās mašīnas masas, kāda ir vieglākās mašīnas masa? [option_answers]
lv[1]: Tev ir divas kravas mašīnas, kuru kopējā masa ir [add] vienības. Ja vieglākā mašīna sver 15 vienības mazāk nekā puse no smagākās mašīnas masas, kāda ir vieglākās mašīnas masa? [option_answers]
lv[2]: Tev ir divas kravas mašīnas, kuru kopējā masa ir [add] vienības. Ja vieglākā mašīna sver 15 vienības mazāk nekā puse no smagākās mašīnas masas, kāda ir vieglākās mašīnas masa? [option_answers]

en: The heavier truck weights [heavier] and the lighter [lighter].
lv: Smagākā kravas mašīna sver [heavier] un vieglākā [lighter].

en: Family relations
lv: Ģimenes attiecības

en: John's father's sister's sister-in-law is also? Do not assume that John has any relative that has not been mentioned. [option_answers]
lv: Jāņa tēva māsas svaine ir arī...? Pieņemsim, ka Jānim nav šeit nepieminētu radinieku. [option_answers]

en: [option_prefix] His mother
lv: [option_prefix] Viņa māte

en: [option_prefix] Has no relation
lv: [option_prefix] Nav radniecības

[ctx: John's father's sister's sister-in-law is also?]
en: [option_prefix] His cousin
lv: [option_prefix] Viņa māsīca

en: [option_prefix] His son-in-law
lv: [option_prefix] Viņa znots

en: His mother
lv: Viņa māte

en: The sister's sister-in-law is John's father's wife, that is, John's mother.
lv: Māsas svaine ir Jāņa tēva sieva, tas ir, Jāņa māte.

en: John's mother's brother's brother-in-law is also? Do not assume that John has any relative that has not been mentioned. [option_answers]
lv: Jāņa mātes brāļa svainis ir arī...? Pieņemsim, ka Jānim nav šeit nepieminētu radinieku. [option_answers]

en: [option_prefix] His father
lv: [option_prefix] Viņa tēvs

[ctx: John's mother's brother's brother-in-law is also?]
en: [option_prefix] His cousin
lv: [option_prefix] Viņa brālēns

en: His father
lv: Viņa tēvs

en: The brother's brother-in-law is John's mother's husband, that is, John's father.
lv: Brāļa znots ir Jāņa mātes vīrs, tas ir, Jāņa tēvs.

en: Third number
lv: Trešais skaitlis

en: The average of three numbers is [three]. The average of two of these numbers is [two]. What is the third number? [option_answers]
lv: Trīs skaitļu vidējā vērtība ir [three]. Vidējā vērtība diviem no šiem skaitļiem ir [two]. Kāds ir trešais skaitlis? [option_answers]

en: It is the result of the operation: ([three] * 3) - ([two] * 2).
lv: Tas ir šādas izteiksmes rezultāts: ([three] * 3) - ([two] * 2).

en: Birthday
lv: Dzimšanas diena

en: A girl once said: 2 days ago I was 18 years old. Next year I will be 21 years old. Can this be true? [option_answers]
lv: Meitene reiz teica: pirms 2 dienām man bija 18 gadu. Nākamajā gadā man būs 21 gads. Vai tā var būt? [option_answers]

en: [option_prefix] Yes
lv: [option_prefix] Jā

en: [option_prefix] No
lv: [option_prefix] Nē

en: She was born 31st of December and she said this on 1st of January.
lv: Viņa bija dzimusi 31. decembrī un šos vārdus teica 1. janvārī.

en: Direction
lv: Virziens

en: I go south on an evening when the sun shines. To which side of me will my shadow fall? [option_answers]
lv: Es eju uz dienvidiem saulainā vakarā. Kurā pusē kritīs mana ēna? [option_answers]

en: [option_prefix] To my left
lv: [option_prefix] Pa kreisi no manis

en: [option_prefix] To my right
lv: [option_prefix] Pa labi no manis

en: [option_prefix] Behind me
lv: [option_prefix] Aiz manis

en: [option_prefix] In front of me
lv: [option_prefix] Man priekšā

en: If I go south then east is to my left and in the evening the shadow falls east.
lv: Ja es eju uz dienvidiem, tad austrumi ir pa kreisi no manis un vakaros ēnas krīt austrumu virzienā.

en: Two men
lv: Divi vīri

note: Translators: Adapt 'feet' to the right unit of length for your locale.
en: Two men starting at the same point walk in opposite directions for [dist_a] feet. Both turn left and walk another [dist_b] feet. What is the distance between them? [option_answers]
lv: Divi vīri sākot no viena un tā paša punkta iet pretējos virzienos [dist_a] pēdas. Abi pagriežas pa kreisi un noiet vēl [dist_b] pēdas. Cik liels ir attālums starp viņiem? [option_answers]

en: Using the Pythagorean theorem, the solution is 2 by the square root of ([dist_a]^2 + [dist_b]^2).
lv: Izmantojot Pitagora teorēmu, atrisinājums ir divas reizes kvadrātsakne no ([dist_a]^2 + [dist_b]^2).

en: gbrainy is a game to train memory, arithmetical and logical capabilities with many sorts of exercises of different difficulty levels
lv: gbrainy ir atmiņas trenēšanas, aritmētikas un loģikas spēju spēle ar daudziem uzdevumiem ar dažādām grūtības pakāpēm

en: gbrainy is a game to train memory, arithmetical and logical capabilities with many sorts of exercises of different difficulty levels.
lv: gbrainy ir atmiņas trenēšanas, aritmētikas un loģikas spēju spēle ar daudziem uzdevumiem ar dažādām grūtības pakāpēm

en: It should have something for all ages and purposes: kids whose parents want them to develop their capabilities, adults that want to keep their mind in form or just try it out for fun, older people that might need to do some memory exercises, etc.
lv: Tajā ir kaut kas visām paaudzēm un nolūkiem: bērniem, kuru vecāki vēlas attīstīt to spējas; pieaugušajiem, kas vēlas uzturēt formā prātu vai pamēģināt prieka pēc; vecākiem ļaudīm varētu noderēt atmiņas vingrojumi, utt.

en: Game
lv: Spēle

en: Play games that challenge your logic, verbal, calculation and memory abilities
lv: Spēlēt spēles, kuras izaicina tavas loģikas, verbālās, rēķināšanas un atmiņas spējas

en: game;logic;memory;teaser;brain;
lv: spēle;loģika;atmiņa;smadzenes;ķircināšana;

en: Classic
lv: Klasiskais

en: Notebook
lv: Piezīmju blociņš

note: Translators, please check these recommendations when translating gbrainy: https://wiki.gnome.org/Apps/gbrainy/Localizing
en: Which of the following sports does not belong in this group?
lv: Kurš no sekojošajiem sporta veidiem neiederas šajā grupā?

en: Think of the items used in the game.
lv: Domā par spēlē izmantotajiem priekšmetiem.

en: Golf
lv: Golfs

en: Basketball
lv: Basketbols

en: Tennis
lv: Teniss

en: Cycling
lv: Riteņbraukšana

en: It is the only one that does not use a ball in the game.
lv: Tas ir vienīgais, kurā neizmanto bumbas.

en: A terrier is to a dog like a?
lv: "Terjers / Suns" ir kā...?

en: Chicken / Parrot
lv: Cālis / Papagailis

en: Pony / Horse
lv: Ponijs / Zirgs

en: Ant / Vertebrate
lv: Skudra / Mugurkaulnieks

en: Dog / Cat
lv: Suns / Kaķis

en: Dog and horse are species and terrier and pony are breeds.
lv: Suns un zirgs ir sugas, bet terjers un ponijs ir šķirnes.

en: The word 'taxidermist' is used to define a person that?
lv: Vārds “taksidermists” apzīmē cilvēku, kas...?

en: Works with dead animals
lv: Strādā ar mirušiem dzīvniekiem

en: Specializes in skin diseases
lv: Specializējas ādas slimībās

en: Suffers a skin disease
lv: Cieš no kādas ādas slimības

en: Works with leather
lv: Strādā ar ādas izstrādājumiem

en: A car engine that is poorly designed and lacking of sophistication is?
lv: Mašīnas dzinējs, kurš ir pavirši izstrādāts un nav smalks, ir...?

en: Simplistic
lv: Primitīvs

en: Erroneous
lv: Kļūdains

en: Broken
lv: Salauzts

en: Unorthodox
lv: Netradicionāls

en: Which of the following words is the closest in meaning to 'censure'?
lv: Kuram no sekojošajiem vārdiem ir tuvākā nozīme vārdam “nopelt”?

en: Condemn
lv: Nosodīt

en: Hide
lv: Paslēpt

note: Translators: 'obscure' is used as a verb
en: Obscure
lv: Aptumšot

en: Ignore
lv: Ignorēt

en: An artist whose work has become the defining style of a genre is?
lv: Mākslinieks, kura darbs ir kļuvis par noteicošo žanra stilu, ir...?

en: Pioneer
lv: Pionieris

note: Translators: referred to the life style
en: Bohemian
lv: Bohēmietis

en: Misunderstood
lv: Pārprasts

en: Martyr
lv: Moceklis

en: Which of the following sentences defines better an 'ostracized' person?
lv: Kurš no šiem vislabāk raksturo “trimdinieku”?

en: Person expelled from society
lv: Persona, kas izslēgta no sabiedrības

en: Loner
lv: Vienpatis

en: Connoisseur
lv: Lietpratējs

en: Conspirator
lv: Sazvērnieks

en: Which of the following words means fear of people?
lv: Kurš no sekojošajiem vārdiem nozīmē bailes no cilvēkiem?

note: Translators: Anthropophobia is fear of people
en: Anthropophobia
lv: Antropofobija

en: Hypochondria
lv: Hipohondrija

note: Translators: Anthophobia is fear of flowers that poses little or no danger
en: Anthophobia
lv: Antofobija

note: Translators: Acrophobia is fear of heights
en: Acrophobia
lv: Akrofobija

en: A person with excessive preoccupation for his health has?
lv: Personai ar pārmērīgām rūpēm par savu veselību ir...?

en: Agoraphobia
lv: Agorafobija

note: Selected to avoid physical characteristics like: has shield, legs or tail
en: Which of the following words does not belong in this group?
lv: Kurš no sekojošajiem vārdiem neiederas šajā grupā?

note: Translator: As a noun
en: Violin
lv: Vijole

en: Bassoon
lv: Fagots

en: Flute
lv: Flauta

en: Oboe
lv: Oboja

en: It is the only one that is not a woodwind instrument.
lv: Tas ir vienīgais priekšmets, kurš nav pūšaminstruments.

en: What is a 'halberd'?
lv: Kas ir “āva”?

en: Weapon
lv: Ierocis

en: Flower
lv: Putns

en: Fish
lv: Zivs

en: Sport
lv: Mēbele

en: Fossil
lv: Fosīlija

en: Portico
lv: Portiks

en: Column
lv: Kolonna

en: Attic
lv: Bēniņi

en: It is the only one that is not related to architecture.
lv: Tas ir vienīgais, kas nav saistīts ar arhitektūru.

en: Kilometer
lv: Kilometrs

en: Hectogram
lv: Hektograms

en: Liter
lv: Litrs

en: Gallon
lv: Galons

en: It is the only unit that does not belong to the metric system.
lv: Tā ir vienīgā vienība, kura nepieder metriskajai sistēmai.

note: Translators: refers to the fruit
en: Orange
lv: Apelsīns

en: Apple
lv: Ābols

en: Grape
lv: Vīnoga

en: Potato
lv: Kartupelis

en: It is the only one that is not a fruit.
lv: Tas ir vienīgais, kurš nav auglis.

en: Turtle
lv: Bruņurupucis

en: Crocodile
lv: Krokodils

en: Lizard
lv: Ķirzaka

en: Frog
lv: Varde

en: It is the only one that is not a reptile and also does not have a tail.
lv: Tā ir vienīgais, kas nav rāpulis, un tai arī nav astes.

en: Tiger
lv: Tīģeris

en: Hyena
lv: Hiēna

en: Wolf
lv: Vilks

en: Deer
lv: Briedis

en: It is the only one that is not a carnivore.
lv: Tas ir vienīgais, kurš nav gaļēdājs.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'hedonism'?
lv: Kurš no sekojošajiem vārdiem vislabāk raksturo “hedonismu”?

en: Pleasure
lv: Bauda

en: Pain
lv: Sāpes

en: Collectivism
lv: Kolektīvisms

en: Abstinence
lv: Atturība

en: The ethical doctrine holding that only what is pleasant is an intrinsic good.
lv: Ētiskā mācība, kurā par vērtību uzskata tikai patīkamo.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'asceticism'?
lv: Kurš no šiem variantiem pēc nozīmes ir vistuvāk vārdam “askētisms”?

en: Positivism
lv: Pozitīvisms

en: The practice of austere self-discipline in order to achieve a higher or spiritual idea.
lv: Stingra pašdisciplīna, lai sasniegtu kādu augstāku vai garīgu ideju.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'oxymoron'?
lv: Kurš no sekojošajiem vārdiem vislabāk paskaidro vārdu “oksimorons”?

en: Contradictory
lv: Pretrunīgs

en: Synonym
lv: Sinonīms

en: Related
lv: Saistīts

en: Ironic
lv: Ironisks

en: A figure of speech that combines contradicting terms.
lv: Izteiksmes forma, kura apvieno pretrunīgus vārdus.

en: Lentils
lv: Lēcas

en: Wheat
lv: Kvieši

en: Corn
lv: Kukurūza

en: Rice
lv: Rīsi

en: It is the only one that is not a cereal.
lv: Tas ir vienīgais, kas nav graudaugs.

en: Onion
lv: Sīpols

en: Lychee
lv: Līčija

en: Olive
lv: Olīve

en: Carbon
lv: Ogleklis

en: Sodium
lv: Nātrijs

en: Titanium
lv: Titāns

en: Zinc
lv: Cinks

en: It is the only one that is not a metal.
lv: Tas ir vienīgais, kurš nav metāls.

en: Cardiology
lv: Kardioloģija

en: Hematology
lv: Hematoloģija

en: Psychiatry
lv: Psihiatrija

en: Paleontology
lv: Paleontoloģija

en: It is the only one that is not a medical specialty.
lv: Tas ir vienīgais, kas nav medicīnas nozare.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'?
lv: Kuram no sekojošajiem vārdiem ir tuvākā nozīme vārdam “nolaidīgs”?

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Careless
lv: Paviršs

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Friendly
lv: Draudzīgs

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Polite
lv: Pieklājīgs

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Angry
lv: Dusmīgs

note: Translator: definition of negligent
en: It is the failure to take such care as may be rightfully or reasonably expected.
lv: Nolaidība ir uzticēto pienākumu nepildīšana neuzmanības dēļ.

en: Regular
lv: Regulārs

en: Occasional
lv: Laiku pa laikam notiekošs

en: Exceptional
lv: Izņēmuma kārtas

en: Rare
lv: Rets

en: The other words have the connotation of not occurring frequently.
lv: Citu vārdu nozīme ir tāda, ka kaut kas nenotiek bieži.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'perplexing'?
lv: Kura no šo vārdu nozīmēm ir tuvākā vārdam “mulsinošs”?

note: Translator: As synonymous of 'perplexing'
en: Confusing
lv: Neskaidrs

en: Interesting
lv: Interesants

en: Ordinary
lv: Ierasts

en: Trivial
lv: Ikdienišķs

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'unhappy'?
lv: Kurš no sekojošajiem vārdiem nozīme ir tuvākā vārdam “nelaimīgs”?

en: Sad
lv: Noskumis

en: Unpleasant
lv: Nepatīkams

en: Tears
lv: Asaras

en: Incredible
lv: Neticams

en: Famous
lv: Pazīstams

en: Acclaimed
lv: Atzīts

en: Celebrated
lv: Slavens

en: The other words have the meaning of distinguished.
lv: Pārējiem vārdiem nozīme ir “ievērojams”.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'specific'?
lv: Kurš no sekojošajiem vārdiem pēc nozīmes vislabāk paskaidro vārdu “specifisks”?

note: Translator: Pertaining to a single or specific person or thing
en: Particular
lv: Īpatnējs

en: Obvious
lv: Acīmredzams

en: Generic
lv: Vispārējs

en: Plate
lv: Šķīvis

note: Translator: As a noun
en: Bottle
lv: Pudele

en: Amphora
lv: Amorfa

en: Bowl
lv: Bļoda

en: It is the only one that is not used to storage liquids.
lv: Ir vienīgais, kas netiek izmantots šķidrumu uzglabāšanai.

en: Walnut
lv: Valrieksts

note: Translator: In reference to the nut
en: Macadamia
lv: Makadāmijas

en: Chestnut
lv: Kastanis

en: It is the only one that is not a nut.
lv: Tas ir vienīgais, kas nav rieksts.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'acclaim'?
lv: Kurš no sekojošajiem vārdiem pēc nozīmes vislabāk paskaidro vārdu “uzgavilēt”?

en: Applause
lv: Aplaudēt

en: Commendation
lv: Uzslavēt

en: Citation
lv: Citēt

note: Translator: As a noun (call upon a spirit by invocation)
en: Conjure
lv: Apvārdot

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'grief'?
lv: Kurš no sekojošajiem vārdiem pēc nozīmes vislabāk paskaidro vārdu “bēdas”?

note: Translator: As a noun
en: Lament
lv: Vaimanas

en: Fraud
lv: Krāpniecība

en: Intolerance
lv: Netolerance

en: Risk
lv: Risks

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'phlegmatic'?
lv: Kurš no sekojošajiem vārdiem pēc nozīmes vislabāk paskaidro vārdu “flegmatisks”?

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Calm
lv: Mierīgs

en: Authentic
lv: Autentisks

en: Clever
lv: Gudrs

en: Tense
lv: Saspringts

en: Concert
lv: Koncerts

en: Satire
lv: Satīra

en: Proverb
lv: Teiciens

en: Epigram
lv: Epigramma

en: It is the only one that is not related to literature.
lv: Tas ir vienīgais, kas nav saistīts ar literatūru.

en: Curve
lv: Līkne

en: Cathetus
lv: Katete

en: Hypotenuse
lv: Hipotenūza

en: Trigonometry
lv: Trigonometrija

en: It is the only one that is not related with triangles.
lv: Tas ir vienīgais, kas nav saistīts ar trijstūriem.

note: Translator: As a noun
en: Necklace
lv: Kaklarota

en: Candelabra
lv: Lustra

en: Lantern
lv: Laterna

en: Lamp
lv: Lampa

en: It is the only one that does not produce light.
lv: Tas ir vienīgais, kas nerada gaismu.

note: Translator: As a noun
en: Shield
lv: Vairogs

en: Helmet
lv: Ķivere

note: Translator: As a noun
en: Armor
lv: Bruņas

en: Crossbow
lv: Arbalets

en: It is the only one that is not used for protection.
lv: Tas ir vienīgais, kas netiek izmantots aizsardzībai.

en: Monolith
lv: Monolīts

en: Granite
lv: Granīts

en: Rock
lv: Akmens

note: Translator: As a noun
en: Tree
lv: Koks

en: It is the only one that is not related to rocks.
lv: Tas ir vienīgais, kas nav saistīts ar iežiem.

note: Translator: As a noun
en: Carrot
lv: Burkāns

en: Beet
lv: Biete

en: Radish
lv: Redīss

en: Tomato
lv: Tomāts

en: It is the only one that does not have roots.
lv: Tas ir vienīgais, kam nav sakņu.

note: Translator: Organ as a musical instrument
en: Organ
lv: Ērģeles

en: Piano
lv: Klavieres

en: Accordion
lv: Akordeons

note: Translator: 'keys' as the ones found in a keyboard
en: It is the only instrument that does not have keys.
lv: Tas ir vienīgais instruments, kam nav taustiņu.

en: Cow
lv: Govs

en: Leopard
lv: Leopards

en: Dog
lv: Suns

en: Snake
lv: Čūska

en: It is the only animal that does not have legs and it is not a mammal.
lv: Tā ir vienīgais dzīvnieks, kam nav kāju un kas nav zīdītājs.

en: Heptagon
lv: Septiņstūris

en: Triangle
lv: Trijstūris

en: Pentagon
lv: Piecstūris

en: Cube
lv: Kubs

en: It is the only one that is a three-dimensional solid object.
lv: Tas ir vienīgais trīsdimensionālais objekts.

en: Which of the following words is the closest in meaning to 'intrinsic'?
lv: Kuram no sekojošajiem vārdiem ir tuvākā nozīme vārdam “būtisks”?

en: Inherent
lv: Raksturīgs

en: External
lv: Ārējs

en: Precursory
lv: Pareģojošs

en: Ambiguous
lv: Nenoteikts

en: Intrinsic means belonging to a thing by its very nature.
lv: “Būtisks” nozīmē piederošs pašas lietas dabai.

en: Rectangle
lv: Taisnstūris

en: Square
lv: Kvadrāts

en: Rhombus
lv: Rombs

en: Triangle is the only one that does not have four sides.
lv: Trīsstūris ir vienīgais, kam nav četru sānu.

en: car / garage | plane
lv: mašīna / garāža | lidmašīna

en: Hangar
lv: Angārs

en: Airline
lv: Aviolīnija

en: Aircraft
lv: Lidaparāts

en: Bunker
lv: Bunkurs

en: circle / semicircle | diameter
lv: aplis / pusaplis | diametrs

en: Radius
lv: Rādiuss

en: Chord
lv: Horda

en: Tangent
lv: Pieskare

en: Angle
lv: Leņķis

en: The radius of a circle is half the diameter.
lv: Riņķa rādiuss ir puse no tā diametra.

en: talk / yell | dislike
lv: runāt / kliegt | nepatika

en: Repugnance
lv: Riebums

en: Offensive
lv: Aizvainojošs

en: Shame
lv: Kauns

en: Ostentation
lv: Dižošanās

en: write / pen | eat
lv: rakstīt / pildspalva | ēst

en: Fork
lv: Dakšiņa

en: Restaurant
lv: Restorāns

en: Winery
lv: Vīna darītava

en: Table
lv: Galds

en: A pen is used to write and a fork is used to eat.
lv: Pildspalvu izmanto, lai rakstītu, bet ēšanai izmanto dakšiņu.

en: desert / oasis | sea
lv: tuksnesis / oāze | jūra

en: Island
lv: Sala

en: River
lv: Upe

en: Beach
lv: Pludmale

en: Coast
lv: Krasts

en: An oasis is an isolated area of vegetation in a desert and an island is a piece of isolated land that is surrounded by water.
lv: Oāze ir izolēts, ar veģetāciju bagāts rajons tuksnesī, bet sala ir izolēts zemes gabals, ko no visām pusēm ieskauj jūra.

note: Translators: letter refers to letter (in paper form)
en: turtle / shell | letter
lv: bruņurupucis / čaula | vēstule

en: Envelope
lv: Aploksne

en: Ink
lv: Tinte

en: Printer
lv: Printeris

en: Cellulose
lv: Celuloze

en: A turtle is inside a shell and a letter is inside an envelope.
lv: Bruņurupucis ir savā čaulā, bet vēstule aploksnē.

en: wine / grape | rum
lv: vīns / vīnoga | rums

en: Sugarcane
lv: Cukurniedres

en: Grain
lv: Labība

en: Sweet corn
lv: Saldā kukurūza

en: horticulture / plants | ornithology
lv: dārzkopība / augi | ornitoloģija

en: Birds
lv: Putni

en: Insects
lv: Insekti

en: Amphibians
lv: Abinieki

en: Fishes
lv: Zivis

en: thankful / ingratitude | despotism
lv: pateicīgs / nepateicība | despotisms

en: Democracy
lv: Demokrātija

en: Totalitarianism
lv: Totalitārisms

en: Oligarchy
lv: Oligarhija

en: Authority
lv: Autoritārais režīms

en: pessimist / optimist | poor
lv: pesimists / optimists | nabags

note: Translators: Affluent as antonym of poor, that is, somebody that is rich
en: Affluent
lv: Pārticis

en: Homeless
lv: Bezpajumtnieks

en: Property
lv: Īpašums

en: Money
lv: Nauda

en: five / pentagon | ten
lv: pieci / piecstūris | desmit

en: Decagon
lv: Desmitstūris

en: Enneagram
lv: Deviņstaru zvaigzne

en: Icosagon
lv: Divdesmitstūris

en: Decimal
lv: Desmitstaru zvaigzne

en: parallel / meridian | longitude
lv: paralēle / meridiāns | garums

en: Latitude
lv: Platums

en: Solstice
lv: Saulgrieži

en: Pole
lv: Pols

en: Azimuth
lv: Azimuts

en: Parallel and longitude traverse from east to west while meridian and latitude traverse from north to south.
lv: Paralēle un ģeogrāfiskais garums šķērso zemeslodi no austrumiem uz rietumiem, kamēr meridiāna un platums - no ziemeļiem uz dienvidiem.

en: art / gallery | drama
lv: māksla / galerija | drāma

en: Theater
lv: Teātris

en: Museum
lv: Muzejs

en: Concert hall
lv: Koncertzāle

en: Gym
lv: Trenažieru zāle

en: hunter / rifle | photographer
lv: mednieks / šautene | fotogrāfs

en: Camera
lv: Fotoaparāts

note: Translators: tripod as used is photography
en: Tripod
lv: Statīvs

en: Photography
lv: Fotogrāfija

en: Light
lv: Apgaismojums

en: dish / break | balloon
lv: šķīvis / plīst | balons

note: Translators: like 'he burst the balloon'
en: Burst
lv: Sprāgt

en: Bounce
lv: Atlekt

en: Float
lv: Lidināties

en: Roll
lv: Ripot

en: Both relate to an action that breaks the related item.
lv: Abi vārdi atbilst darbībai, kas iznīcina attiecīgo priekšmetu.

en: button / push | key (used in a lock)
lv: poga / spiest | atslēga

en: Turn
lv: Pagriezt

note: Translator: 'Open' as verb, like open with a key
en: Open
lv: Atvērt

note: Translator: 'Lock' as verb, like locked with a key
en: Lock
lv: Aizslēgt

note: Translator: 'Close' as verb, like closed with a key
en: Close
lv: Aizvērt

en: To make both objects work, a button needs to be pushed and a key needs to be turned.
lv: Lai lietotu abus objektus, poga ir jānospiež, bet atslēga jāpagriež.

en: concept / idea | obsession
lv: jēdziens / ideja | apmātība

note: As a synonym of obsession
en: Fixation
lv: Apsēstība

en: Indifference
lv: Vienaldzība

en: Disinterest
lv: Neieinteresētība

en: Intuition
lv: Intuīcija

en: The relation between the two words is that they are synonymous.
lv: Attiecība starp šiem diviem vārdiem ir tāda, ka tie ir sinonīmi.

en: fish / water | bird
lv: zivs / ūdens | putns

en: Air
lv: Gaiss

en: Wings
lv: Spārni

en: Ship
lv: Kuģis

en: Cage
lv: Būris

note: Translator: 'rook' as a piece of chess
en: rook / chess | soldier
lv: tornis / šahs | zaldāts

en: Battle
lv: Kauja

en: Gun
lv: Ierocis

en: Peace
lv: Miers

en: Enemy
lv: Ienaidnieks

en: competitive / cooperative | anxious
lv: konkurējošs / kooperatīvs | satraucies

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Flexible
lv: Elastīgs

en: Cautious
lv: Piesardzīgs

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Daring
lv: Drosmīgs

en: pessimistic / optimistic | suspicious
lv: pesimistisks / optimistisks | šaubīgs

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Trusting
lv: Paļāvīgs

en: Dubious
lv: Šaubīgs

note: Translator: compass as the instrument used for finding direction
en: thermometer / temperature | compass
lv: termometrs / temperatūra | kompass

en: Elevation
lv: Augstums

en: Position
lv: Novietojums

en: Area
lv: Laukums

en: The first word is the instrument and the second what it measures.
lv: Pirmais vārds ir instruments, bet otrs norāda to, ko tas mēra.

en: violin / orchestra | knife
lv: vijole / orķestris | nazis

en: Cutlery
lv: Galda piederumi

en: Metal
lv: Metāls

en: Spoon
lv: Karote

en: Wood
lv: Koks

en: doctor / stethoscope | painter
lv: ārsts / stetoskops | gleznotājs

en: Brush
lv: Ota

en: Art
lv: Māksla

en: Gallery
lv: Galerija

note: Translator: meaning a painted picture
en: Painting
lv: Glezna

en: hungry / eat | tired
lv: izsalcis / ēst | noguris

en: sleep | rest
lv: gulēt | atpūsties

note: Translators: 'open' is used as a verb (open a box)
en: box / open | banana
lv: kaste / atvērt | banāns

en: peel
lv: nolobīt | nomizot

note: Translators: 'dig' is used as a verb (to dig)
en: shovel / dig | axe
lv: lāpsta / rakt | cirvis

note: Translators: 'chop' is used as a verb (to chop)
en: chop
lv: cirst | skaldīt

note: Translators: 'break' is used as a verb (to break)
en: glass / break | paper
lv: stikls / sasist | papīrs

note: Translators: 'tear' and 'rip' are used as verbs (to tear / to rip). Tear as in "To pull apart or into pieces by force" (not lacrimation)
en: tear | rip
lv: saplēst | plēst

note: Translators: the concept 'toe' (https://en.wikipedia.org/wiki/Toe) does not exist in all languages. It means 'digits of the foot'. Feel free to change it to 'fingers' and adapt the answer accordingly
en: feet / two | toes
lv: pēdas / divas | pirksti

note: Translators: referred to 'feet / two | toes'
en: ten | 10
lv: desmit | 10

en: fish / aquarium | monkey
lv: zivis / akvārijs | pērtiķis

en: cage | zoo | zoological garden
lv: krātiņš | zoo | būris | zooloģiskais dārzs

en: A fish in an aquarium lives in captivity.
lv: Zivis nebrīvē dzīvo akvārijā.

en: ring / finger | bracelet
lv: gredzens / pirksts | aproce

en: wrist | arm
lv: roka

en: seal / flippers | bird
lv: ronis / pleznas | putns

en: wings
lv: spārni

note: Translators: stick refers to a piece of wood
en: stick / float | stone
lv: kociņš / peld | akmens

en: sink
lv: grimst | slīkst

en: leopard / spots | tiger
lv: leopards / plankumi | tīģeris

en: stripes
lv: svītrojums | svītras

note: Translators: 'submarine' is used as a noun
en: fish / submarine | bird
lv: zivs / zemūdene | putns

en: airplane | aeroplane | plane
lv: lidmašīna | lidaparāts

en: tears / eyes | sweat
lv: asaras / acis | sviedri

en: body | skin
lv: āda | ķermenis

en: bridge / over | tunnel
lv: tilts / pāri | tunelis

en: in | under | through
lv: zem | iekšā | cauri

note: Translators: 'play' is used as a verb (to play)
en: toy / play | tool
lv: rotaļlieta / spēlēties | instruments

note: Translators: 'work' is used as a verb (to work)
en: work
lv: strādāt

note: 'correct' can be used as verb or adjective
en: error / (to) correct | damage
lv: kļūda / izlabot | bojājums

en: repair | fix
lv: salabot | saremontēt

en: orange / fruit | spinach
lv: apelsīns / auglis | spināts

en: vegetable
lv: dārzenis

en: hands / grab | teeth
lv: rokas / satvert | zobi

en: bite
lv: sakost | kost

en: Grab and bite are finite actions.
lv: Satveršana un sakošana ir galīgas darbības.

en: puzzle / solve | game
lv: mīkla / atrisināt | spēle

en: win | play
lv: uzvarēt | spēlēt | vinnēt

en: eyebrow / eye | mustache
lv: uzacs / acs | ūsas

en: lip | upper lip | mouth
lv: lūpa | virslūpa | mute | augšlūpa

en: ice / slippery | glue
lv: ledus / slidens | līme

en: sticky
lv: lipīga | lipīgs

en: whirlpool / water | tornado
lv: virpulis / ūdens | viesuļvētra

en: wind | air
lv: vējš | gaiss

en: fox / den | bird
lv: lapsa / midzenis | putns

en: nest
lv: ligzda

en: dog / tame | wolf
lv: suns / pieradināts | vilks

en: wild | savage
lv: savvaļas | brīvs | mežonīgs

en: sugar / sweet | vinegar
lv: cukurs / salds | etiķis

en: sour
lv: skābs

en: tennis / sport | ballet
lv: teniss / sports | balets

note: Translators: 'dance' is used as a noun
en: dance
lv: deja

en: slurp / tongue | snort
lv: strēbt / mēle | šņaukt

en: nose
lv: deguns

en: elbow / knee | wrist
lv: elkonis / celis | plaukstas locītava

en: ankle
lv: potīte

en: novel / author | song
lv: romāns / autors | melodija

en: composer | songwriter | lyricist
lv: komponists

en: car / road | train
lv: mašīna / ceļš | vilciens

en: track | railway | rails | railroad
lv: sliedes | dzelzceļa sliedes | dzelzceļš

en: pediatrics / children | numismatics
lv: pediatrija / bērni | numismātika

en: coins | currency | money
lv: monētas | valūta | nauda

en: thermometer / temperature | clock
lv: termometrs / temperatūra | pulkstenis

note: Translators: time as duration of an event. What a clock measures
en: time
lv: laiks

en: poems / anthology | maps
lv: dzejoļi / antoloģija | kartes

en: atlas
lv: atlants

en: letter / word | page
lv: burts / vārds | lapa

en: book | magazine | document
lv: grāmata | žurnāls | dokuments | avīze

en: hour / minute | minute
lv: stunda / minūte | minūte

note: Translators: refers to the unit of time
en: second
lv: sekunde

en: tiger / carnivore | cow
lv: tīģeris / gaļēdājs | govs

en: herbivorous | herbivore
lv: zālēdājs

en: constellation / stars | archipelago
lv: zvaigznājs / zvaigznes | arhipelāgs

en: islands
lv: salas

en: Unknown command line parameter {0}
lv: Nezināms komandrindas parametrs {0}

note: Translators: {0} is a date
en: (built on {0})
lv: (izveidots {0})

en: List of available games
lv: Pieejamo spēļu saraksts

en: Usage: gbrainy [options]
lv: Lietojums: gbrainy [iespējas]

en:   --version			Print version information.
lv:   --version			Parādīt informāciju par programmas versiju.

en:   --help			Print this usage message.
lv:   --help			Parādīt šo lietošanas instrukciju.

en:   --gamelist			Shows the list of available games.
lv:   --gamelist			Parāda pieejamo spēļu sarakstu.

en:   --customgame [game1, gameN]	Specifies a list of games to play during a custom game.
lv:   --customgame [game1, gameN]	Norāda sarakstu ar spēlēm, ko spēlēt pielāgotās spēles laikā.

en:   --norandom 			The custom game list provided will not be randomized.
lv:   --norandom 			Pielāgoto spēļu saraksts netiks sajaukts.

en:   --versions 			Show dependencies.
lv:   --versions 			Parāda atkarības.

en: Software
lv: Programmatūra

en: Based on ideas by
lv: Balstīta uz idejām no

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as  published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
lv: Šī ir brīvās programmatūras programma, kuru jūs drīkstat izplatīt un/vai modificēt saskaņā ar GNU General Public License noteikumiem, kurus ir publicējusi organizācija Free Software Foundation. Jūs varat izmantot vai nu licences 2. versiju, vai, pēc jūsu izvēles, jebkuru jaunāku versiju.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
lv: Šī programma tiek izplatīta cerībā, ka tā kādam noderēs, taču BEZ JEBKĀDAS GARANTIJAS. Pat bez garantijas par ATBILSTĪBU NOTEIKTAM MĒRĶIM. Skatiet GNU General Public License, lai iepazītos ar detaļām.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
lv: Jums vajadzēja saņemt GNU Vispārējo Publisko Licenci ar šo programmu. Ja nē, skatiet <https://www.gnu.org/licenses/>.

en: A brain teaser game for fun and to keep your brain trained.
lv: Prāta asināšanas spēle izklaidei un smadzeņu treniņam.

en: gbrainy project web site
lv: gbrainy projekta mājaslapa

note: Column: Game Name
en: Game Name
lv: Spēles nosaukums

note: Column: Type
en: Type
lv: Tips

en: Selected
lv: Izvēlēts

en: PDF files
lv: PDF datnes

en: All files
lv: Visas datnes

en: The PDF file has been exported correctly.
lv: PDF datne tika eksportēta veiksmīgi.

en: There was a problem generating the PDF file. The file has not been created.
lv: Radās problēma ar PDF datnes izveidošanu. Datne netika izveidota.

en: The graph below shows the player's game score evolution.
lv: Grafiks parāda spēlētāja rezultātu attīstību.

en: You need more than one game session recorded to see the score evolution.
lv: Jums ir jāizspēlē vairāk nekā vienu sesiju, lai redzētu rezultātu attīstību.

en: It is built using the results of {0} recorded game session. | It is built using the results of the last {0} recorded game sessions.
lv[0]: Tas ir sastādīts, izmantojot rezultātus no {0} spēles sesijas.
lv[1]: Tas ir sastādīts, izmantojot rezultātus no {0} spēles sesijām.
lv[2]: Tas ir sastādīts, izmantojot rezultātus no {0} spēles sesiju.

en: Total
lv: Kopā

en: You are about to delete the player's game session history.
lv: Jūs tūlīt izdzēsīsiet spēlētāja spēļu sesiju vēsturi.

en: If you proceed, you will lose the history of the previous game sessions. Do you want to continue?
lv: Ja jūs turpināsiet, pazaudēsiet iepriekšējo spēļu sesiju vēsturi. Vai jūs vēlaties turpināt?

en: _Delete
lv: _Dzēst

en: Custom Game
lv: Pielāgota spēle

en: _Start
lv: _Sākt

en: Select All
lv: Izvēlēties visu

en: Unselect all
lv: Neizvēlēties neko

en: PDF export
lv: PDF eksports

en: _Save
lv: _Saglabāt

en: This option allows to export a set of games in a PDF file. You can complete the puzzles without a computer.
lv: Šī iespēja ļauj eksportēt vairākas spēles PDF datnē. Tā jūs varat pildīt uzdevumus bez datora.

en: <b>General Settings</b>
lv: <b>Vispārīgie iestatījumi</b>

en: Skip games that use colors
lv: Izlaist spēles, kuras izmanto krāsas

en: <b>Game Types</b>
lv: <b>Spēļu tipi</b>

en: Logic
lv: Loģika

en: Calculation
lv: Rēķināšana

en: Verbal
lv: Verbālās

en: <b>Difficulty Level</b>
lv: <b>Sarežģītības līmenis</b>

en: Easy
lv: Viegls

en: Medium
lv: Vidējs

en: Master
lv: Grūts

en: <b>Number of games</b>
lv: <b>Spēļu skaits</b>

en: Total number of games:
lv: Kopējais spēļu skaits:

note: Translators: this the number of pages that are included by side when exporting a PDF"
en: Pages per side:
lv: Lapas vienā pusē:

en: <b>Output File</b>
lv: <b>Izvades datne</b>

en: Player's Game Session History
lv: Spēlētāja spēlēšanas vēsture

en: Show:
lv: Rādīt:

en: Preferences
lv: Iestatījumi

en: Skip games that use colors (for colorblind users)
lv: Izlaist spēles, kuras izmanto krāsas (lietotājiem ar daltonismu)

en: Force gbrainy to always use English language (ignore translations)
lv: Likt gbrainy izmantot tikai angļu valodu (ignorēt tulkojumus)

en: Search and load extensions when starting
lv: Meklēt un ielādēt paplašinājumus, sākot darbu

en: Enable sounds
lv: Aktivēt skaņu

en: Theme:
lv: Motīvs:

en: <b>Memory Games</b>
lv: <b>Atmiņas spēles</b>

en: Time in seconds to memorize the challenge:
lv: Laiks sekundēs iegaumēšanai:

en: Show a countdown message
lv: Parādīt laika atskaites ziņojumu

en: <b>Player's Game Session History</b>
lv: <b>Spēlētāja spēļu sesiju vēsture</b>

en: Minimum number of played games to store the game session:
lv: Minimālais nepieciešamais spēļu skaits, lai saglabātu spēles sesiju:

en: Maximum number of records in the player's game session history:
lv: Maksimālais ierakstu skaits spēlētāja spēļu sesiju vēsturē:

en: Delete Player's Game Session History
lv: Dzēst spēlētāja spēļu sesiju vēsturi

en: Congratulations.
lv: Apsveicam.

en: Incorrect answer.
lv: Nepareiza atbilde.

en: Once you have an answer type it in the "Answer:" entry box and press the "OK" button.
lv: Tiklīdz jums ir atbilde, ierakstiet to laukā "Atbilde:" un nospiediet pogu "OK".

en: The level of translation of gbrainy for your language is low.
lv: Gbrainy tulkojuma līmenis jūsu valodai ir zems.

en: You may be exposed to partially translated games making it more difficult to play. If you prefer to play in English, there is an option for doing so in gbrainy's Preferences.
lv: Jums var gadīties spēlēt daļēji iztulkotas spēles, kas var radīt grūtības. Ja jūs dodat priekšroku spēlēšanai angļu valodā, šāda iespēja ir gbrainy iestatījumos.

en: Pause
lv: Pauzēt

en: Resume
lv: Atsākt

en: Startup time {0}
lv: Palaišanas laiks {0}

en: _Game
lv: _Spēle

en: _New Game
lv: _Jauna spēle

en: All Games (Logic, Mental Calculation, Memory and Verbal Analogies)
lv: Visas spēles (loģikas, rēķināšanas, atmiņas un vārdu analoģijas)

en: Logic Puzzles Only
lv: Tikai loģikas spēles

en: Mental Calculation Only
lv: Tikai rēķināšanas spēles

en: Memory Trainers Only
lv: Tikai atmiņas spēles

en: Verbal Analogies Only
lv: Tikai vārdu analoģijas

en: Custom Game Selection...
lv: Pielāgota spēļu izvēle...

en: _Pause Game
lv: _Pauzēt spēli

en: _End Game
lv: _Beigt spēli

en: Export Games to PDF for Off-line Playing...
lv: Eksportēt spēles PDF datnē spēlēšanai uz papīra...

en: _View
lv: _Skats

en: Toolbar
lv: Rīkjosla

en: Show
lv: Rādīt

en: Orientation
lv: Orientācija

en: Vertical
lv: Vertikāla

en: Horizontal
lv: Horizontāla

en: _Settings
lv: _Iestatījumi

en: Extensions
lv: Paplašinājumi

en: _Help
lv: _Palīdzība

en: _Contents
lv: _Saturs

en: How to Extend gbrainy's Functionality
lv: Kā paplašināt gbrainy funkcionalitāti

en: Answer:
lv: Atbilde:

en: _Next
lv: _Nākamais

en: _Tip
lv: _Padoms

en: Add-in Manager
lv: Papildinājumu pārvaldnieks

en: Additional extensions are required to perform this operation.
lv: Papildu paplašinājumi ir nepieciešami šīs darbības veikšanai.

en: The following add-ins will be installed:
lv: Šādi papildinājumi tiks instalēti:

en: <big><b>Add-in Manager</b></big>
lv: <big><b>Papildinājumu Pārvaldnieks</b></big>

en: The following add-ins are currently installed:
lv: Šie papildinājumi pašlaik ir instalēti:

en: _Install Add-ins...
lv: _Instalēt papildinājumus...

en: _Repositories...
lv: _Krātuves...

en: _Uninstall...
lv: _Atinstalēt...

en: Enable
lv: Aktivizēt

en: Disable
lv: Deaktivizēt

en: Add-in
lv: Papildinājums

en: Version
lv: Versija

en: Other
lv: Citi

en: Version:
lv: Versija:

en: Author:
lv: Autors:

en: Copyright:
lv: Autortiesības:

en: Add-in Dependencies:
lv: Papildinājumu atkarības:

en: <b>Select the add-ins to install and click on Next</b>
lv: <b>Izvēlieties instalējamos papildinājumus un spiediet Tālāk</b>

en: Show all packages
lv: Rādīt visas pakotnes

en: Show new versions only
lv: Rādīt tikai jaunās versijas

en: Show updates only
lv: Rādīt tikai atjauninājumus

en: _Unselect All
lv: _Neizvēlēties neko

en: Select _All
lv: Izvēlēties _visu

en: Add-in Installation
lv: Papildinājumu instalēšana

en: Name
lv: Nosaukums

en: Url
lv: URL

en: Install from:
lv: Instalēt no:

en: Repository
lv: Krātuve

en: All registered repositories
lv: Visas reģistrētās krātuves

en: Register an on-line repository
lv: Reģistrēt tiešsaistes krātuvi

en: Select the location of the repository you want to register:
lv: Izvēlieties reģistrējamās krātuves atrašanās vietu:

en: Register a local repository
lv: Reģistrēt lokālu krātuvi

en: Url:
lv: URL:

en: Browse...
lv: Pārlūkot...

en: Path:
lv: Ceļš:

note: Mono Addins 0.6
en: Installed
lv: Instalētie

en: Updates
lv: Atjauninājumi

en: Repository:
lv: Krātuve:

en: Install from file...
lv: Instalēt no datnes...

en: No selection
lv: Nav izvēles

en: No add-ins found
lv: Netika atrasti papildinājumi

en: Refresh
lv: Atsvaidzināt

en: Add-in packages
lv: Papildinājumu pakotnes

en: Install Add-in Package
lv: Instalēt papildinājumu pakotni

en: All repositories
lv: Visas krātuves

en: Manage Repositories...
lv: Pārvaldīt krātuves...

en: Add-in Repository Management
lv: Papildinājumu krātuvju pārvaldīšana

note: Translators: {0} is a number indicating the Addins available for update
en: {0} update available | {0} updates available
lv[0]: Pieejams {0} atjauninājums
lv[1]: Pieejami {0} atjauninājumi
lv[2]: {0} pieejamu atjauninājumu

en: Open Location
lv: Atvērt atrašanās vietu

en: Paused
lv: Pauzēts

en: Play all the games
lv: Spēlēt visas spēles

en: All
lv: Visas

en: Play games that challenge your reasoning and thinking
lv: Spēlēt spēles, kuras izaicina jūsu domāšanu un spriešanas spējas

en: Play games that challenge your mental calculation skills
lv: Spēlēt spēles, kuras izaicina jūsu skaitļošanas prasmes

en: Memory
lv: Atmiņa

en: Play games that challenge your short term memory
lv: Spēlēt spēles, kur jāizmanto īslaicīgā atmiņa

en: Play games that challenge your verbal aptitude
lv: Spēlēt spēles, kuras izaicina jūsu vārdu zināšanas

en: Pause or resume the game
lv: Pauzēt vai atsākt spēli

en: End the game and show score
lv: Beigt spēli un parādīt rezultātu

en: End
lv: Beigt

en: red
lv: sarkans

en: green
lv: zaļš

en: blue
lv: zils

en: yellow
lv: dzeltens

en: magenta
lv: fuksīns

en: orange
lv: oranžs

en: black
lv: melns

en: white
lv: balts

note: Translators. This is the list of valid answers, like A or B.
en: {0} or {1}
lv: {0} vai {1}

note: Translators. This is the list of valid answers, like A, B or C.
en: {0}, {1} or {2}
lv: {0}, {1} vai {2}

note: Translators. This is the list of valid answers, like A, B, C or D.
en: {0}, {1}, {2} or {3}
lv: {0}, {1}, {2} vai {3}

en: Figure {0}
lv: Figūra {0}

en: The correct answer is {0}. | The possible correct answers are {0}.
lv[0]: Pareizā atbilde ir {0}.
lv[1]: Iespējamās pareizās atbildes ir {0}.
lv[2]: Iespējamās pareizās atbildes ir {0}.

en: Extensions database:
lv: Paplašinājumu datubāze:

en: {0} game registered: | {0} games registered:
lv[0]: {0} reģistrēta spēle:
lv[1]: {0} reģistrētas spēles:
lv[2]: {0} reģistrētas spēles:

en: {0} logic puzzle | {0} logic puzzles
lv[0]: {0} loģikas mīkla
lv[1]: {0} loģikas mīklas
lv[2]: {0} loģikas mīklas

en: {0} calculation trainer | {0} calculation trainers
lv[0]: {0} aprēķināšanas treneris
lv[1]: {0} aprēķināšanas treneri
lv[2]: {0} aprēķināšanas treneru

en: {0} memory trainer | {0} memory trainers
lv[0]: {0} atmiņas treneris
lv[1]: {0} atmiņas treneri
lv[2]: {0} atmiņas treneru

en: {0} verbal analogy | {0} verbal analogies
lv[0]: {0} vārdu analoģija
lv[1]: {0} vārdu analoģijas
lv[2]: {0} vārdu analoģiju

en: Games played: {0} (Score: {1})
lv: Izspēlētas spēles: {0} (Rezultāts: {1})

en: Time: {0}
lv: Laiks: {0}

note: Translators: {0} is the name of the game
en: Game: {0}
lv: Spēle: {0}

en: Outstanding results
lv: Izcili rezultāti

en: Excellent results
lv: Teicami rezultāti

en: Good results
lv: Labi rezultāti

en: Poor results
lv: Viduvēji rezultāti

en: Disappointing results
lv: Neiepriecinoši rezultāti

en: Read the instructions carefully and identify the data and given clues.
lv: Uzmanīgi izlasiet instrukcijas un atrodiet doto informāciju un padomus.

en: To score the player gbrainy uses the time and tips needed to complete each game.
lv: Lai noteiktu rezultātu, gbrainy ņem vērā spēles laiku un izmantoto padomu daudzumu.

en: In logic games, elements that may seem irrelevant can be very important.
lv: Loģikas spēlēs detaļas, kuras var šķist pilnīgi nesaistītas, var būt ļoti svarīgas.

en: Try to approach a problem from different angles.
lv: Mēģiniet apskatīt doto problēmu no vairākām pusēm.

en: Do not be afraid of making mistakes, they are part of the learning process.
lv: Nebaidieties pieļaut kļūdas — tās ir daļa no mācīšanās procesa.

en: Do all the problems, even the difficult ones. Improvement comes from challenging yourself.
lv: Izpildiet visus uzdevumus, pat pašus grūtākos. Spējas iespējams uzlabot, pārvarot arvien jaunas grūtības.

en: Play on a daily basis, you will notice progress soon.
lv: Ja spēlēsiet katru dienu, drīz vien pamanīsiet progresu.

note: Translators: Custom Game Selection is a menu option
en: Use the 'Custom Game Selection' to choose exactly which games you want to play.
lv: Izmatojiet “Pielāgoto spēļu izvēli”, lai izvēlētos tās spēles, kuras vēlies spēlēt.

en: Use the Settings to adjust the difficulty level of the game.
lv: Izmantojiet uzstādījumus, lai pielāgotu spēles grūtības pakāpi.

en: Association of elements is a common technique for remembering things.
lv: Elementu saistīšana ir bieži lietots iegaumēšanas paņēmiens.

en: Grouping elements into categories is a common technique for remembering things.
lv: Elementu sagrupēšana kategorijās ir bieži lietojama tehnika, kuru izmanto, lai atcerētos dažādas lietas.

en: Build acronyms using the first letter of each fact to be remembered.
lv: Veido akronīmus, izmatojot katra iegaumējamā fakta pirmo burtu.

en: The enjoyment obtained from a puzzle is proportional to the time spent on it.
lv: Iegūtais prieks no mīklas atrisināšanas ir proporcionāls patērētajam laikam.

en: Think of breaking down every problem into simpler components.
lv: Mēģini katru problēmu sadalīt vienkāršākās daļās.

en: When answering verbal analogies pay attention to the verb tense.
lv: Atbildot uz verbālo analoģiju jautājumiem, pievērsiet uzmanību vārdu locījumiem.

en: When you go shopping, try to perform calculations without the use of a calculator.
lv: Kad dodies iepirkties, mēģini veikt aprēķinus, neizmantojot kalkulatoru.

en: Memorize the objects below in the given time
lv: Iegaumē zemāk esošos objektus dotajā laikā

en: Time left
lv: Atlikušais laiks

note: Translators: {0} is the game number and {1} the game question or answer The number is used as reference when looking for the game solution in the PDF
en: Game #{0}. {1}
lv: #{0}. spēle. {1}

en: Created by gbrainy {0}
lv: Izveidots ar gbrainy {0}

en: Solutions
lv: Atrisinājumi

en: Multiple options #{0}
lv: Vairākas iespējas #{0}

note: Translators: {0} is replaced by a question and {1} by the possible valid answers E.g.: What is the correct option? Answer A, B, C or D.
en: {0} Answer {1}.
lv: {0} Atbildi {1}.

en: Pair of words compare #{0}
lv: Vārdu pāru salīdzināšana #{0}

en: Given the relationship between the two words below, which word has the same relationship to '{0}'?
lv: Ja dota šāda attiecība starp diviem vārdiem, kuram vārdam ir tāda pati attiecība ar “{0}”?

en: Words: {0}
lv: Vārdi: {0}

en: Pair of words #{0}
lv: Vārdu pāris #{0}

en: Question and answer #{0}
lv: Jautājums un atbilde #{0}

note: Translators {0}: list of options (A, B, C)
en: Answer {0}.
lv: Atbilde {0}.

en: Get ready to memorize the next objects...
lv: Sagatavojies iegaumēt sekojošos objektus...

en: Score
lv: Rezultāts

note: Translator: This will be part of the sentence "Games won: 10 (6 played)"
en: {0} played | {0} played
lv[0]: {0} izspēlēta
lv[1]: {0} izspēlētas
lv[2]: {0} izspēlētu

en: Games won: {0} ({1}) | Games won: {0} ({1})
lv[0]: Vinnētā spēle: {0} ({1})
lv[1]: Vinnētās spēles: {0} ({1})
lv[2]: Vinnēto spēļu: {0} ({1})

en: {0}. Games won: {1} ({2}) | {0}. Games won: {1} ({2})
lv[0]: {0}. Vinnētā spēle: {1} ({2})
lv[1]: {0}. Vinnētās spēles: {1} ({2})
lv[2]: {0}. Vinnēto spēļu: {1} ({2})

en: Time played {0} (average per game {1})
lv: Nospēlētais laiks {0} (vidēji vienā spēlē {1})

note: Translators: translated string should not be longer that the English original (space restriction on the UI)
en: For details on how gbrainy's scoring works refer to the help.
lv: Detaļas par rezultātu vērtēšanu atrodamas palīdzības sadaļā.

en: Tips for your next games
lv: Padomi jūsu nākošajām spēlēm

en: Congratulations! New personal record
lv: Apsveicam! Jauns personīgais rekords

en: By scoring {0} in logic puzzle games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
lv: Iegūstot {0} punktus loģikas mīklu spēlēs, jūs esat sasniedzis jaunu personīgo rekordu. Jūsu iepriekšējais rekords bija {1}.

en: By scoring {0} in calculation games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
lv: Iegūstot {0} punktus rēķināšanas spēlēs, jūs esat sasniedzis jaunu personīgo rekordu. Jūsu iepriekšējais rekords bija {1}.

en: By scoring {0} in memory games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
lv: Iegūstot {0} punktus atmiņas spēlēs, jūs esat sasniedzis jaunu personīgo rekordu. Jūsu iepriekšējais rekords bija {1}.

en: By scoring {0} in verbal analogies you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
lv: Iegūstot {0} punktus vārdu analoģijās, jūs esat ieguvis jaunu personīgo rekordu. Jūsu iepriekšējais rekords bija {1}.

en: Time
lv: Laiks

en: Logic puzzles. Challenge your reasoning and thinking skills.
lv: Loģiskās mīklas. Izaicini savas spriešanas un domāšanas prasmes.

en: Mental calculation. Arithmetical operations that test your mental calculation abilities.
lv: Rēķināšana galvā. Aritmētiskas operācijas, kuras pārbauda jūsu skaitļošanas spējas.

en: Memory trainers. To prove your short term memory.
lv: Atmiņas trenētāji. Lai uzlabotu īslaicīgo atmiņu.

en: Verbal analogies. Challenge your verbal aptitude.
lv: Vārdu analoģijas. Izaicini savas verbālās spējas.

note: Translators: {0} is the version number of the program
en: Welcome to gbrainy {0}
lv: Esiet sveicināti gbrainy {0}

en: gbrainy is a brain teaser game and trainer to have fun and to keep your brain trained. It includes:
lv: gbrainy ir prāta trenēšanas spēle, kura ir paredzēta kā izklaidei, tā arī prāta asināšanai. Tās sastāvā ir:

en: Arithmetical operations
lv: Aritmētiskas darbības

en: What is the result of the following operation?
lv: Kāds ir šīs darbības rezultāts?

en: Average
lv: Vidējais

en: Given the numbers: {0}. Which of the following numbers is closest to the average? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
lv: Ja ir doti skaitļi: {0}. Kurš no šiem skaitļiem ir tuvākais vidējai vērtībai? Atbildi {1}, {2}, {3} vai {4}.

en: The average of a list of numbers is their sum divided by the number of numbers in the list.
lv: Vidējā skaitļu vērtība ir visu šo skaitļu summa, izdalīta ar to skaitu.

en: The result of the operation is {0}.
lv: Darbības rezultāts ir {0}.

en: Closer fraction
lv: Tuvākā daļa

en: Which of the following numbers is closer to {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
lv: Kurš no šiem skaitļiem ir tuvākais {0}? Atbildi {1}, {2}, {3} vai {4}.

en: The result of the operation {0} / {1} is '{2}'.
lv: Darbības {0} / {1} rezultāts ir “{2}”.

en: Consecutive sum
lv: Secīgo summa

en: In the list of single-digit numbers below, there are 5 consecutive numbers whose sum is {0}. Which numbers are these?
lv: Vienciparu skaitļu sarakstā zemāk ir 5 secīgi skaitļi, kuru summa ir {0}. Kas ir šie skaitļi?

en: Fractions
lv: Daļskaitļi

en: What is the result of the given operation? Answer using either a fraction or a number.
lv: Kāds ir dotās darbības rezultāts? Atbildi, izmantojot daļskaitli vai veselu skaitli.

en: Greatest divisor
lv: Lielākais dalītājs

en: Which of the possible divisors is the greatest that divides all numbers? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Kurš ir lielākais visuskaitļu dalītājs? Atbilde: {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: Numbers
lv: Skaitļi

en: Possible divisors
lv: Iespējamie dalītāji

en: Operators
lv: Darbības

en: The first operator is {0}.
lv: Pirmā darbība ir {0}.

en: Which operators make {0}, {1}, and {2} equal {3}? Answer using '+-/*'.
lv: Kādas darbības jāveic ar {0}, {1}, un {2}, lai iegūtu {3}? Atbildi, izmantojot “+-/*”.

en: {0} and {1}
lv: {0} un {1}

en: Primes
lv: Pirmskaitļi

en: Which of the following numbers is a prime? A prime number is a positive integer that has exactly two different positive divisors, 1 and itself. Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Kurš no sekojošajiem skaitļiem ir pirmskaitlis? Pirmskaitlis ir pozitīvs skaitlis, kuram ir tieši divi pozitīvi dalītāji — cipars 1 un pats skaitlis. Atbilde: {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: If the sum of all digits in a given number is divisible by 3, then so is the number. For example 15 = 1 + 5 = 6, which is divisible by 3.
lv: Ja visu ciparu summa dotajā skaitlī dalās ar 3, tad ar 3 dalās arī pats skaitlis. Piemēram, 15 = 1 + 5 = 6, kas dalās ar 3.

en: The number {0} is a prime number.
lv: Skaitlis {0} ir pirmskaitlis.

en: Proportions
lv: Proporcijas

en: What is {0}% of {1}/{2}? Answer {3}, {4}, {5} or {6}.
lv: Cik ir {0}% no {1}/{2}? Atbilde: {3}, {4}, {5} vai {6}.

en: Ratio
lv: Attiecība

en: Which two numbers have a sum of {0} and have a ratio of {1} to {2}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
lv: Kuru divu skaitļu summa ir {0} un attiecība ir {1} pret {2}? Atbildi, izmantojot 2 skaitļus (piemēram: 1 un 2).

en: The second number can be calculated by multiplying the first number by {0} and dividing it by {1}.
lv: Otro skaitli var aprēķināt, sareizinot pirmo skaitli ar {0} un izdalot to ar {1}.

en: A ratio specifies a proportion between two numbers. A ratio of a:b means that for every 'a' parts you have 'b' parts.
lv: Attiecība izsaka proporciju starp diviem skaitļiem. Attiecība a:b norāda to, ka katrām “a” daļām atbilst “b” daļas.

en: have a ratio of {0}:{1}
lv: attiecība ir {0}:{1}

en: Selected numbers
lv: Izvēlētie skaitļi

en: In the list of numbers below, what is the sum of all the numbers with a value greater than {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
lv: Skaitļu sarakstā zemāk, kāda ir visu to skaitļu summa, kuru vērtība ir lielāki kā {0}? Atbildi {1}, {2}, {3} vai {4}.

en: In the list of numbers below, what is the product of all the numbers with a value greater than {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
lv: Skaitļu sarakstā zemāk, kāds ir visu to skaitļu reizinājums, kuru vērtība ir lielāki kā {0}? Atbildi {1}, {2}, {3} vai {4}.

en: Two numbers
lv: Divi skaitļi

en: Which two numbers when added are {0} and when multiplied are {1}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
lv: Kuru divu skaitļu summa ir {0} un reizinājums ir {1}? Atbildi, izmantojot divus skaitļus (piemēram, 1 un 2).

en: Which two numbers when subtracted are {0} and when multiplied are {1}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
lv: Kuri divi skaitļu starpība ir {0} un reizinājums ir {1}? Atbildi ar diviem skaitļiem (piemēram, 1 un 2).

en: 3D Cube
lv: 3D kubs

en: How many small cubes does it take to build the large cube below? Answer using a number.
lv: Cik mazo kubu vajadzīgs, lai saliktu lielo kubu, kas redzams attēlā? Atbildi ar skaitli.

en: A cube is a regular solid object having six congruent square faces.
lv: Kubs ir regulārs ķermenis, kura skaldnes ir seši kongruenti (vienādi) kvadrāti.

en: Balance
lv: Līdzsvars

en: Using triangles only, how many triangles are needed in the right part of the last figure to keep it balanced?
lv: Izmantojot tikai trijstūrus, cik trijstūrus vajadzētu labajā pusē, lai līdzsvarotu pēdējo attēlu?

en: Every circle is equivalent to two triangles and every square to three triangles.
lv: Katrs riņķis ir līdzvērtīgs diviem trijstūriem un katrs kvadrāts — trijiem trijstūriem.

en: Every circle is equivalent two triangles.
lv: Katrs riņķis ir līdzvērtīgs diviem trijstūriem.

en: Build a triangle
lv: Uzbūvē trijstūri

en: Which three pieces can you use together to build a triangle? Answer using the three figure names, e.g.: {0}{1}{2}.
lv: Kurus trīs gabaliņus var izmantot, lai saliktu trijstūri? Atbildi ar trīs figūru nosaukumiem, piemēram: {0}{1}{2}.

en: The resulting triangle is isosceles.
lv: Iegūtais trijstūris ir vienādsānu.

en: The triangle is:
lv: Trijstūris ir:

en: Circles in a square
lv: Riņķi kvadrātā

en: What is the maximum number of circles (as shown) that fit in the square below?
lv: Kāds ir maksimālais attēlā redzamo riņķu skaits, kuri var ietilpt šajā kvadrātā?

en: You can fit more than 64 circles.
lv: Var ietilpināt vairāk nekā 64 riņķus.

note: Translators: {0} is replaced always by 0.1340
en: Using the above layout {0} units of height are gained per row leaving enough space for an additional row.
lv: Izmantojot augstāk esošo izkārtojumu, {0} augstuma vienības tiek iegūtas katrā rindā, atstājot pietiekami vietas papildu rindai.

en: 8 units
lv: 8 vienības

en: 1 unit
lv: 1 vienība

en: Clocks
lv: Pulksteņi

note: Translators: {0} is replaced by 'Figure X'
en: To what number should the large handle of the '{0}' clock point? Answer using numbers.
lv: Uz kuru skaitli lielajam rādītājam no “{0}” pulksteņa vajadzētu rādīt? Atbildi, izmantojot skaitļus.

en: Starting from the first clock, add {1} to the number obtained by appending the values to which the hands point. For example, the values of the hands for '{0}' are {3} ({2} + {1}).
lv: Sākot ar pirmo pulksteni, pieskaitiet {1} skaitlim, kas iegūts, saliekot kopā rādītāju vērtības. Piemēram, “{0}” rādītāju vērtības ir {3} ({2} + {1}).

en: The clocks do not follow the time logic.
lv: Pulksteņi neseko laika loģikai.

en: Count circles
lv: Saskaiti riņķus

en: How many circles do you count?
lv: Cik riņķus jūs varat saskaitīt?

en: It is an easy exercise if you systematically count the circles.
lv: Šis ir viegls vingrinājums, ja jūs sistemātiski skaitāt riņķus.

en: Counting
lv: Skaitīšana

en: We have a {0} meter piece of fabric. | We have a {0} meters piece of fabric.
lv[0]: Mums ir {0} metrs auduma.
lv[1]: Mums ir {0} metri auduma.
lv[2]: Mums ir {0} metru auduma.

en: A machine takes {0} second to cut 1 meter of this fabric. How many seconds does the machine take to cut the entire piece of fabric into 1 meter pieces? | A machine takes {0} seconds to cut 1 meter of this fabric. How many seconds does the machine take to cut the entire piece of fabric into 1 meter pieces?
lv[0]: Aparāts patērē {0} sekundi, lai sagrieztu 1 metru šī auduma. Cik sekundes vajadzētu aparātam, lai šādi sagrieztu visu auduma gabalu?
lv[1]: Aparāts patērē {0} sekundes, lai sagrieztu 1 metru šī auduma. Cik sekundes vajadzētu aparātam, lai šādi sagrieztu visu auduma gabalu?
lv[2]: Aparāts patērē {0} sekunžu, lai sagrieztu 1 metru šī auduma. Cik sekundes vajadzētu aparātam, lai šādi sagrieztu visu auduma gabalu?

en: With the cut number {0}, the machine creates two 1 meter pieces. | With the cut number {0}, the machine creates two 1 meter pieces.
lv[0]: Ar {0}. griezienu aparāts izveido divus vienmetrīgus gabalus.
lv[1]: Ar {0}. griezienu aparāts izveido divus vienmetrīgus gabalus.
lv[2]: Ar {0}. griezienu aparāts izveido divus vienmetrīgus gabalus.

en: A fence is built to enclose a square shaped region. {0} fence pole is used in each side of the square. How many fence poles are used in total? | A fence is built to enclose a square shaped region. {0} fence poles are used in each side of the square. How many fence poles are used in total?
lv[0]: Žogs ir uzbūvēts, lai norobežotu kvadrāta formas laukumu. {0} žoga stabs tika izmantots katrā kvadrāta malā. Cik žoga stabu tika izmantoti kopā?
lv[1]: Žogs ir uzbūvēts, lai norobežotu kvadrāta formas laukumu. {0} žoga stabi tika izmantoti katrā kvadrāta malā. Cik žoga stabu tika izmantoti kopā?
lv[2]: Žogs ir uzbūvēts, lai norobežotu kvadrāta formas laukumu. {0} žoga stabu tika izmantoti katrā kvadrāta malā. Cik žoga stabu tika izmantoti kopā?

en: There is {0} fence pole since the poles on the corners of the square are shared. | There are {0} fence poles since the poles on the corners of the square are shared.
lv[0]: Tika izmantots {0} žoga stabs, tā kā stabi kvadrātā stūros ir kopīgi.
lv[1]: Tika izmantoti {0} žoga stabi, tā kā stabi kvadrātā stūros ir kopīgi.
lv[2]: Tika izmantoti {0} žoga stabu, tā kā stabi kvadrātā stūros ir kopīgi.

en: Wrapping an anniversary present costs one monetary unit. The anniversary present costs {0} monetary unit more than the cost to wrap it. How much does it cost to both purchase and wrap the present? | Wrapping an anniversary present costs one monetary unit. The anniversary present costs {0} monetary units more than the cost to wrap it. How much does it cost to both purchase and wrap the present?
lv[0]: Gadadienas dāvanas iesaiņošana maksā vienu naudas vienību. Gadadienas dāvana maksā {0} naudas vienību vairāk nekā iesaiņošana. Cik daudz izmaksās pirkums kopā ar iesaiņošanu?
lv[1]: Gadadienas dāvanas iesaiņošana maksā vienu naudas vienību. Gadadienas dāvana maksā {0} naudas vienības vairāk nekā iesaiņošana. Cik daudz izmaksās pirkums kopā ar iesaiņošanu?
lv[2]: Gadadienas dāvanas iesaiņošana maksā vienu naudas vienību. Gadadienas dāvana maksā {0} naudas vienību vairāk nekā iesaiņošana. Cik daudz izmaksās pirkums kopā ar iesaiņošanu?

en: It is the cost of the present, {0} monetary unit, plus one monetary unit of the wrapping. | It is the cost of the present, {0} monetary units, plus one monetary unit of the wrapping.
lv[0]: Tā ir dāvanas cena, {0} naudas vienība, pieskaitot tai vienu valūtas vienību par iesaiņošanu.
lv[1]: Tā ir dāvanas cena, {0} naudas vienības, pieskaitot tai vienu valūtas vienību par iesaiņošanu.
lv[2]: Tā ir dāvanas cena, {0} naudas vienību, pieskaitot tai vienu valūtas vienību par iesaiņošanu.

en: Count series
lv: Virkņu skaitīšana

en: How many numbers '9' are required to represent the numbers between 10 to 100?
lv: Cik devītnieku satur skaitļi starp 10 un 100?

en: How many two digit numbers occur where the first digit is larger than the second (e.g.: 20 and 21)?
lv: Cik daudziem divciparu skaitļiem pirmais cipars ir lielāks nekā otrs (piemēram, 20 un 21)?

en: How many two digit numbers occur where the first digit is smaller than the second (e.g.: 12 and 13)?
lv: Cik daudziem divciparu skaitļiem pirmais cipars ir mazāks nekā otrs (piemēram, 12 un 13)?

en: The numbers are: {0}.
lv: Skaitļi ir: {0}.

en: Notice that 99 contains two numbers '9'.
lv: Ievērojiet, ka skaitlis 99 satur divus ciparus “9”.

en: Cover percentage
lv: Noklājuma procentuālā daļa

en: What percentage of the figure is colored?
lv: Cik liela daļa, procentuāli, no figūras ir noklāta?

en: When you fold the figure below as a cube, which face on the figure is opposite the face with a {0} drawn on it? Answer the number written on the face.
lv: Ja doto figūru saloka kā kubu, kura skaldne ir pretēja tai, uz kuras ir uzzīmēts {0}? Atbildi ar uz skaldnes uzrakstīto numuru.

en: What is the probability of getting a '2' or a '6' in a single throw of an unmodified 6 sided die? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
lv: Kāda ir varbūtība uzmest “2” vai “6” vienā metienā uz pareiza 6-skaldņu metamā kauliņa? Atbildi ar daļskaitli (piemēram, 1/2).

en: There are 2 of 6 possibilities.
lv: Ir 2 no 6 iespējām.

en: What is the probability of not getting a '5' in a single throw of an unmodified 6 sided die? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
lv: Kāda ir varbūtība neuzmest skaitli “5” vienā metienā ar pareizu metamo kauliņu? Atbildi ar daļskaitli (piemēram, 1/2).

en: There are 5 of 6 possibilities.
lv: Ir 5 no 6 iespējām.

en: Two unmodified 6 sided dice are thrown simultaneously. What is the probability of getting two even numbers? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
lv: Divi pareizi 6-skaldņu metamie kauliņi tiek izmesti reizē. Kāda ir varbūtība uzmest divus pāra skaitļus? Atbildi ar daļskaitli (piemēram, 1/2).

en: There are 9 of 36 possibilities of getting two even numbers.
lv: Ir 9 no 36 iespējām uzmest divus pāra skaitļus.

en: Two unmodified 6 sided dice are thrown simultaneously. What is the probability of getting two '6'? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
lv: Divi pareizi 6-skaldņu metamie kauliņi tiek izmesti reizē. Kāda ir varbūtība uzmest divus “6”? Atbildi ar daļskaitli (piemēram, 1/2).

en: There is 1 of 6 possibilities of getting a '6' on the first die and the same for the second die.
lv: Ir 1 no 6 iespējām uzmest “6” uz pirmā kauliņa un tāpat uz otrā kauliņa.

en: Dice
lv: Metamie kauliņi

en: Divide circles
lv: Sadali riņķus

en: In the last figure, in how many regions is the circle divided into when all dots are connected?
lv: Pēdējā attēlā, cik apgabalos riņķis tiktu sadalīts, ja visus punktus savienotu?

en: Has {0} region | Has {0} regions
lv[0]: Ir {0} apgabals
lv[1]: Ir {0} apgabali
lv[2]: Ir {0} apgabalu

en: Equation
lv: Izteiksme

en: What is the result of the equation below?
lv: Kāda ir šīs izteiksmes vērtība?

en: The order of arithmetical operations is always as follows: exponents and roots, multiplication and division, addition and subtraction.
lv: Aritmētisko darbību secība ir šāda: pakāpes un saknes, reizināšana un dalīšana, saskaitīšana un atņemšana.

en: Extra circle
lv: Liekais riņķis

en: Which circle does not belong to the group? It is not a sequence of elements. Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Kurš riņķis nepieder grupai? Atbilde var būt {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: All circles share a common property except for one.
lv: Visiem riņķiem ir kopīga īpašība, izņemot vienu.

en: In all circles the color slices follow the same order except for this one.
lv: Visos riņķos krāsu iedalījums ir vienādā secībā, izņemot šo.

en: Figures and text
lv: Attēli un teksts

en: The figures and the texts are related. What text should go under the last figure?
lv: Attēli un teksti ir savstarpēji saistīti. Kādam tekstam būtu jābūt zem pēdējā attēla?

en: Every character of the text represents a property of the figure.
lv: Katrs burts atbilst kādai attēla īpašībai.

en: 'A' indicates that the figures overlap, 'B' that are squares, 'C' that are circles, 'D' that the figures are separated, 'E' that there are three figures and 'F' that there are two figures.
lv: “A” norāda to, ka figūras pārklājas. “B” nozīmē kvadrātus, “C” — riņķus, “D” — to, ka figūras ir atdalītas. “E” nozīmē, ka ir trīs figūras, bet “F” — divas.

en: Figure pattern
lv: Figūru sakarības

en: What figure should replace the question mark? Answer {0}, {1} or {2}.
lv: Kādai figūrai būtu jāaizvieto jautājuma zīme? Atbildi {0}, {1} vai {2}.

en: The third figure of every row involves somehow combining the first two figures.
lv: Trešā katras rindas figūra veidojas, kaut kādā veidā apvienojot pirmās divas figūras.

en: Superpose the first and second figures and remove the lines that they have in common, then rotate the resulting figure 45 degrees.
lv: Salieciet vienu virs otras pirmo un otro figūru, noņemiet kopīgās līnijas un pagrieziet iegūto figūru par 45 grādiem.

en: Figures
lv: Figūras

en: What is the next logical sequence of objects in the last column? Answer {0}, {1} or {2}.
lv: Kāda ir nākamā loģiskā objektu virkne pēdējā kolonnā? Atbildi {0}, {1} vai {2}.

en: It is the only combination that you can build with the given elements without repeating them.
lv: Tā ir vienīgā kombinācija, kuru jūs varat salikt ar dotajiem elementiem, tos neatkārtojot.

en: Find the number
lv: Atrodi skaitli

en: Looking horizontally and vertically to the lines of the grid below, which is the number {0} place away from itself multiplied by 2 and {1} place away from itself plus 2? | Looking horizontally and vertically to the lines of the grid below, which is the number {0} places away from itself multiplied by 2 and {1} places away from itself plus 2?
lv[0]: Skatoties horizontāli un vertikāli uz režģa līnijām, kas ir {0} vietu tālāk par sevi reizināts ar 2, un {1} vietu tālāk par sevi plus 2?
lv[1]: Skatoties horizontāli un vertikāli uz režģa līnijām, kas ir {0} vietas tālāk par sevi reizināts ar 2, un {1} vietas tālāk par sevi plus 2?
lv[2]: Skatoties horizontāli un vertikāli uz režģa līnijām, kas ir {0} vietas tālāk par sevi reizināts ar 2, un {1} vietas tālāk par sevi plus 2?

en: The number is located at row {0}, column {1}.
lv: Skaitlis atrodas rindā {0} un kolonnā {1}.

en: The number is located within the first {0} row of the grid. | The number is located within the first {0} rows of the grid.
lv[0]: Skaitlis atrodas pirmajā {0} režģa rindā.
lv[1]: Skaitlis atrodas pirmajās {0} režģa rindās.
lv[2]: Skaitlis atrodas pirmajās {0} režģa rindās.

en: Four sided
lv: Četrmalu

en: How many four sided figures do you count in the figure below?
lv: Cik četrmalu figūras jūs varat saskaitīt dotajā attēlā?

en: A four sided figure can be embedded inside another figure.
lv: Četrmalu figūra var būt daļa no citas figūras.

en: The four sided figures are made by connecting the following points: {0}
lv: Četrmalu figūras veidojas, savienojot šos punktus: {0}

en: Circles in a grid
lv: Riņķi režģī

en: One of the numbers in the grid must be circled. Which one?
lv: Vienam no skaitļiem režģī jābūt apvilktam. Kuram?

en: All circled numbers share an arithmetical property.
lv: Visiem apvilktajiem skaitļiem ir viena aritmētiska īpašība.

en: Every circled number can be divided by {0}.
lv: Katrs apvilktais skaitlis dalās ar {0}.

en: Square with dots
lv: Kvadrāts ar punktiem

en: Which is the next logical figure in the sequence? Answer {0}, {1} or {2}.
lv: Kuram būtu jābūt nākamajam attēlam šajā secībā? Atbildi {0}, {1} vai {2}.

en: From the top-left figure, the top-left circle moves down, the bottom-left circle moves up, the bottom-right moves diagonally up-left and the top-right moves diagonally down-left.
lv: Sākot no attēla augšējā kreisajā stūrī, augšējā kreisā stūra riņķis virzās uz leju, apakšējā kreisā stūra riņķis virzās uz augšu, apakšējā labā stūra riņķis virzās uz augšu un pa kreisi pa diagonāli un augšējā labā stūra riņķis virzās pa kreisi lejup pa diagonāli.

en: From the top-left figure, the figure is rotated counterclockwise 90 degrees.
lv: No augšējā kreisā attēla, attēls tiek pagriezts pretēji pulksteņa rādītājam par 90 grādiem.

en: Numbers in a grid
lv: Skaitļi režģī

en: The numbers in the grid below follow a pattern. Which number should replace the question mark?
lv: Skaitļi šajā režģī seko noteiktai sistēmai. Kuram skaitlim būtu jāaizvieto jautājuma zīme?

en: The pattern is arithmetical and works vertically.
lv: Sistēma ir aritmētiska un darbojas pa vertikāli.

en: The pattern is arithmetical and works horizontally.
lv: Sistēma ir aritmētiska un darbojas pa horizontāli.

en: The fourth row is calculated by multiplying the first two rows and adding the third.
lv: Ceturto rindu var aprēķināt, sareizinot pirmās divas rindas un pieskaitot tai trešo.

en: The fourth column is calculated by multiplying the first two columns and adding the third.
lv: Ceturto kolonnu var aprēķināt, sareizinot pirmās divas kolonnas un pieskaitot tai trešo.

en: The fourth row is calculated by multiplying the first two rows and subtracting the third.
lv: Ceturto rindu var aprēķināt, sareizinot pirmās divas rindas un atņemot trešo.

en: The fourth column is calculated by multiplying the first two columns and subtracting the third.
lv: Ceturto kolonnu var aprēķināt, sareizinot pirmās divas kolonnas un atņemot trešo.

en: The fourth row is calculated by adding the first two rows and subtracting the third.
lv: Ceturto rindu var aprēķināt, saskaitot pirmās divas rindas un atņemot trešo.

en: The fourth column is calculated by adding the first two columns and subtracting the third.
lv: Ceturto kolonnu var aprēķināt, saskaitot pirmās divas kolonnas un atņemot trešo.

en: Handshakes
lv: Rokasspiedieni

en: All attendees to a party are introduced to one another. {0} handshakes are made in total. How many people are attending the party?
lv: Visi ballītes dalībnieki tiek iepazīstināti viens ar otru. Kopā tika veikti {0} rokasspiedieni. Cik cilvēku apmeklēja ballīti?

en: Try to imagine a situation in which you are meeting a small number of people.
lv: Mēģiniet iztēloties situāciju, kur jūs satiekaties ar nelielu cilvēku skaitu.

en: Using n as the total number of people, the first person handshakes n-1 people, the second n-2 people, etc. The result is the sum of the first n-1 consecutive numbers: 1+2+3+...+(n-1).
lv: Izmantojot n kā kopējo cilvēku skaitu, pirmā persona roku paspiež n-1 cilvēkam, otrā persona n-2 cilvēkiem, utt. Rezultāts ir summa no pirmajiem n-1 secīgajiem skaitļiem: 1+2+3+...+(n-1).

en: Larger shape
lv: Lielāka figūra

en: Which larger shape can you make combining the first two figures? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Kādu lielāku figūru jūs varat izveidot, apvienojot pirmās divas figūras? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: Largest area
lv: Lielākais laukums

en: Which of the following figures has the largest area? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Kurai no šīm figūrām ir lielākais laukums? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: Largest diameter
lv: Lielākais diametrs

en: If the circles represented by the arcs below were completed, which circle would have the largest diameter? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Ja apļi, kurus apzīmē zemāk esošie loki, tiktu pabeigti, kuram aplim būtu lielākais diametrs? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: Less curved is the arc, the larger the circle is.
lv: Jo mazāk ir izliekts loks, jo lielās ir aplis.

en: Arc {0}
lv: Loks {0}

en: Lines
lv: Līnijas

en: How many line segments in total are in the figures below? A line segment is a line between two points with no crossing lines.
lv: Cik nogriežņu kopā ir dotajās figūrās?  Nogrieznis ir līnija starp diviem punktiem, kuru nekrusto neviena cita līnija.

en: There is {0} line in the figure to the left and {1} in the figure to the right. | There are {0} lines in the figure to the left and {1} in the figure to the right.
lv[0]: Ir {0} nogrieznis figūrā pa kreisi un {1} figūrā pa labi.
lv[1]: Ir {0} nogriežņi figūrā pa kreisi un {1} figūrā pa labi.
lv[2]: Ir {0} nogriežņu figūrā pa kreisi un {1} figūrā pa labi.

en: It is an easy exercise if you systematically count the lines.
lv: Šis ir viegls uzdevums, ja jūs sistemātiski saskaitāt nogriežņus.

en: Missing piece
lv: Trūkstošais gabaliņš

en: Which square completes the figure below? Answer {0}, {1} or {2}.
lv: Kurš kvadrāts ir attēla trūkstošais gabaliņš? Atbildi {0}, {1} vai {2}.

en: The logic works at row level.
lv: Loģika ir rindās.

en: In every row the third square is made by flipping the first square and superimposing it on the second square, followed by removing the matching lines.
lv: Katrā rindā trešais kvadrāts tiek iegūts, apgriežot pirmo kvadrātu, uzliekot to uz otrā kvadrāta un izņemot sakrītošās līnijas.

en: Missing slice
lv: Trūkstošais sektors

en: The slices below have some kind of relation. Which is the missing slice in the circle below? Answer {0}, {1} or {2}.
lv: Šiem sektoriem ir kaut kāda saistība. Kurš ir trūkstošais sektors riņķī zemāk? Atbildi {0}, {1} vai {2}.

en: Each slice is related to the opposite one.
lv: Katrs sektors ir saistīts ar pretējo.

en: All numbers of each slice, when added to the ones of the opposite slice, add always {0}.
lv: Katra sektora skaitļu summa ar pretējā sektora skaitļiem ir {0}.

en: Most in common
lv: Visvairāk kopīgā

en: Which of the possible answers have the most in common with the four given figures? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Kurai no iespējamajām atbildēm ir visvairāk kopīgā ar četrām dotajām figūrām? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: Think of the common elements that the given figures have inside them.
lv: Domā par kopīgajiem elementiem, kuri ir doto figūru iekšpusē.

en: It has the same number of elements inside the figure as the given figures.
lv: Tam ir tikpat elementu iekšienē cik dotajām figūrām.

en: It is the figure with the most elements in common compared to the given figures.
lv: Tā ir figūra ar visvairāk kopīgiem elementiem, salīdzinot ar dotajām figūrām.

en: Move figure
lv: Pārvieto figūru

en: What is the minimum number of circles to be moved in order to convert the left figure into the right figure?
lv: Kāds ir minimālais nepieciešamais riņķu skaits, kuri jāpārvieto, lai pārveidotu figūru kreisajā pusē par tādu pašu kā labajā?

en: Move the circle from the first line to the second and move two circles from the fourth line to the second and the fifth lines.
lv: Pārvieto riņķi no pirmās rindas uz otro un pārvieto divus riņķus no ceturtās rindas uz otro un piekto rindu.

en: Move the first line to the seventh; move the two circles of the second line to third; and move first and last circles of the fifth line to the sixth.
lv: Pārvieto pirmo rindu uz septīto. Pārvieto abus riņķus no otrās rindas uz trešo. Tad pārvieto pirmo un pēdējo riņķi no piektās rindas uz sesto.

en: Next figure
lv: Nākamā figūra

en: From first figure, the top circle advances by two positions clockwise, while the left circle goes backwards one position.
lv: Sākot ar pirmo figūru, augšējais riņķis pavirzās par divām pozīcijām pa pulksteņa rādītāja virzienu, kamēr kreisais riņķis pavirzās vienu pozīciju atpakaļ.

en: Numeric relation
lv: Skaitliskā saistība

en: What number should replace the question mark?
lv: Kādam skaitlim būtu jāaizstāj jautājuma zīme?

en: The numbers are related arithmetically.
lv: Skaitļi ir saistīti aritmētiski.

note: Translators: {0} is always replaced by the number 3
en: Every group of {0} numbers sums exactly {1}.
lv: Katras {0} skaitļu grupas summa ir {1}.

en: Divide the sequence in groups of three numbers. Every third number is calculated by multiplying by the two previous ones.
lv: Sadali skaitļu virkni grupās pa trīs skaitļiem. Katrs trešais skaitlis tiek iegūts, sareizinot divus iepriekšējos.

en: Divide the sequence in groups of three numbers. Every third number is calculated by subtracting the second number from the first.
lv: Sadali skaitļu virkni grupās pa trīs skaitļiem. Katrs trešais skaitlis tiek iegūts, atņemot otro skaitli no pirmā.

en: Numeric sequence
lv: Skaitļu virkne

en: The next sequence follows a logic. What number should replace the question mark?
lv: Šī virkne seko noteiktam principam. Kādam skaitlim būtu jāaizstāj jautājuma zīme?

en: Every number in the sequence is related to the previous one.
lv: Katrs virknes skaitlis ir saistīts ar iepriekšējo skaitli.

en: Every number in the sequence is the result of subtracting 1 from the previous number and multiplying it by 2.
lv: Katrs skaitlis virknē tiek iegūts, no iepriekšējā skaitļa atņemot 1 un sareizinot to ar 2.

en: Every number in the sequence is the result of adding 1 to the previous number and multiplying it by 3.
lv: Katrs skaitlis virknē tiek iegūts, iepriekšējajam skaitlim pieskaitot 1 un sareizinot to ar 3.

en: Every number in the sequence is the result of subtracting 2 from the previous number and multiplying it by -2.
lv: Katrs skaitlis virknē tiek iegūts, atņemot 2 no iepriekšējā skaitļa un reizinot to ar -2.

en: Ostracism
lv: Liekais elements

en: Which element does not belong to the group? It is not related to any arithmetical of the numbers. Answer {0}, {1}, {2}, {3} or {4}.
lv: Kurš elements nepieder grupai? Tā nav aritmētiska saistība starp skaitļiem. Atbildi {0}, {1}, {2}, {3} vai {4}.

en: The criteria for deciding if an equation belongs to the group is not arithmetical.
lv: Kritērijs, pēc kā spriest, vai vienādojums iederas grupā, nav aritmētisks.

en: Consider that every number that belongs to the group has two parts that are related.
lv: Ņemiet vērā to, ka katram skaitlim, kurš pieder grupai, ir divas daļas, kuras ir saistītas.

en: In all the other equations the digits from the left side also appear on the right side.
lv: Visos citos vienādojumos skaitļi no kreisās puses parādās arī labajā.

en: In all the other numbers the last three digits are the square of the first two digits.
lv: Visos citos skaitļos pēdējie trīs cipari ir pirmo divu ciparu kvadrāts.

en: Pencil
lv: Zīmulis

en: Which of the following figures cannot be drawn without crossing any previous lines nor lifting the pencil? Answer {0}, {1}, {2}, {3} or {4}.
lv: Kuru no šīm figūrām nevar uzzīmēt, nešķērsojot nevienu no iepriekšējām līnijām un nepaceļot zīmuli? Atbildi {0}, {1}, {2}, {3} vai {4}.

en: People at a table
lv: Cilvēki pie galda

en: A group of people, spaced out evenly, are sitting at a round table. How many people are there if the {0} person sits directly across from the {1}?
lv: Cilvēku grupa sēž pie apaļa galda, vienādā attāluma viens no otra. Cik cilvēku ir pie galda, ja {0} persona sēž tieši pretī {1}?

en: Subtracting the two positions you find out how many people are seated half way around the table. Doubling this number leaves you with the total amount of people.
lv: Atņemot dotās divas vietas, var noteikt, cik cilvēku sēž vienā galda pusē. Ja iegūto rezultātu dubulto, iegūst kopējo cilvēku skaitu.

en: 5th
lv: 5.

en: 19th
lv: 19.

en: 4th
lv: 4.

en: 12th
lv: 12.

en: 9th
lv: 9.

en: 22nd
lv: 22.

en: Two people in the table sitting across from each other
lv: Divi cilvēki pie galda sēž tieši pretī viens otram

en: Percentage
lv: Procenti

en: After getting {0}% discount you have paid {1} monetary unit for a TV set. What was the original price of the TV set? | After getting {0}% discount you have paid {1} monetary units for a TV set. What was the original price of the TV set?
lv[0]: Ar {0}% atlaidi, jūs esat samaksājis {1} naudas vienību par televizoru. Kāda bija tā sākotnējā cena?
lv[1]: Ar {0}% atlaidi, jūs esat samaksājis {1} naudas vienības par televizoru. Kāda bija tā sākotnējā cena?
lv[2]: Ar {0}% atlaidi, jūs esat samaksājis {1} naudas vienību par televizoru. Kāda bija tā sākotnējā cena?

en: John's shop had sales of {0} monetary unit. This was an increase of {1}% over last month. What were last month sales? | John's shop had sales of {0} monetary units. This was an increase of {1}% over last month. What were last month sales?
lv[0]: Jāņa veikals pārdeva produkciju par {0} naudas vienību. Šajā mēnesī bija par {1}% lielāki ienākumi, salīdzinot ar pagājušo. Kādi bija pagājušā mēneša ienākumi?
lv[1]: Jāņa veikals pārdeva produkciju par {0} naudas vienībām. Šajā mēnesī bija par {1}% lielāki ienākumi, salīdzinot ar pagājušo. Kādi bija pagājušā mēneša ienākumi?
lv[2]: Jāņa veikals pārdeva produkciju par {0} naudas vienību. Šajā mēnesī bija par {1}% lielāki ienākumi, salīdzinot ar pagājušo. Kādi bija pagājušā mēneša ienākumi?

en: The amount of water in a bucket decreases by {0}%. By what percentage must the amount of water increase to reach its original value?
lv: Ūdens daudzums spainī samazinājies par {0}%. Par cik procentiem būtu jāpalielina ūdens daudzums, lai sasniegtu sākotnējo?

en: The objective is to obtain the same total amount.
lv: Mērķis ir sasniegt to pašu kopējo daudzumu.

en: If all painters are artists and some citizens of Barcelona are artists. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Ja visi gleznotāji ir mākslinieki un daži Rīgas iedzīvotāji ir mākslinieki, kurš no šiem slēdzieniem ir pareizs? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: Some citizens of Barcelona are painters
lv: Daži Rīgas iedzīvotāji ir gleznotāji

en: All citizens of Barcelona are painters
lv: Visi Rīgas iedzīvotāji ir gleznotāji

en: No citizen of Barcelona is a painter
lv: Neviens no Rīgas iedzīvotājiem nav gleznotājs

en: None of the other options
lv: Neviena no pārējām atbildēm

en: If no ill artist is happy and some artists are happy. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Ja neviens noguris mākslinieks nav priecīgs un daži mākslinieki ir priecīgi, kurš no šiem slēdzieniem ir pareizs? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: Some artists are not ill
lv: Daži mākslinieki nav noguruši

en: Some painters are not artists
lv: Daži gleznotāji nav mākslinieki

en: All artists are happy
lv: Visi mākslinieki ir priecīgi

en: People that travel always buy a map. You are not going to travel. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Cilvēki, kuri ceļo, vienmēr nopērk karti. Jūs neplānojat ceļot. Kurš no šiem slēdzieniem ir pareizs? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}

en: You do not have any map
lv: Jums nav kartes

en: You do not buy a map
lv: Jūs nepērkat karti

en: All people have a map
lv: Visiem cilvēkiem ir karte

en: If you whistle if you are happy and you always smile when you whistle, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Ja jūs svilpojat, kad esat priecīgs, un vienmēr smaidāt, kad svilpojat, kurš no šiem slēdzieniem ir pareizs? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: You smile if you are happy
lv: Jūs smaidāt, ja esat priecīgs

en: You are only happy if you whistle
lv: Jūs esat priecīgs tikai tad, ja svilpojat

en: You whistle if you are not happy
lv: Jūs svilpojat, ja neesat priecīgs

en: If your course is always honest and your course is always the best policy, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Ja jūsu izvēle vienmēr ir godīga un jūsu izvēle vienmēr ir labākā politika, kurš no šiem slēdzieniem ir pareizs? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: Honesty is sometimes the best policy
lv: Godīgums dažreiz ir labākā politika

en: Honesty is always the best policy
lv: Godīgums vienmēr ir labākā politika

en: Honesty is not always the best policy
lv: Godīgums ne vienmēr ir labākā politika

en: Some of the best policies are dishonest
lv: Dažas no labākajām politikām ir negodīgas

en: If no old misers are cheerful and some old misers are thin, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Ja neviens vecs sīkstulis nav jautrs un daži veci sīkstuļi ir tievi, kurš no šiem slēdzieniem ir pareizs? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: Some thin people are not cheerful
lv: Daži tievi cilvēki nav jautri

en: Thin people are not cheerful
lv: Tievi cilvēki nav jautri

en: Cheerful people are not thin
lv: Jautri cilvēki nav tievi

en: Some cheerful people are not thin
lv: Daži jautri cilvēki nav tievi

en: If all pigs are fat and nothing that is fed on barley-water is fat, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Ja visas cūkas ir resnas un nekas, ko baro ar miežūdeni, nav resns, kurš no šiem slēdzieniem ir pareizs? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: All animals fed on barley-water are non pigs
lv: Dzīvnieki, kurus baro ar miežūdeni, nav cūkas

en: No pigs are fed on barley-water
lv: Nevienu cūku nebaro ar miežūdeni

en: Pigs are not fed on barley-water
lv: Cūkas nebaro ar miežūdeni

en: All the other options
lv: Visi pārējie varianti

en: If some pictures are first attempts and no first attempts are really good, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Ja dažas no bildēm ir pirmie mēģinājumi un neviens pirmais mēģinājums nav īsti labs, kurš no šiem slēdzieniem ir pareizs? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: Some bad pictures are not first attempts
lv: Dažas sliktas bildes nav pirmie mēģinājumi

en: Some pictures are not really good
lv: Dažas bildes nav īsti labas

en: All bad pictures are first attempts
lv: Visas sliktās bildes ir pirmie mēģinājumi

en: All the others
lv: Visi pārējie

en: If you have been out for a walk and you are feeling better, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Ja esi izgājis pastaigā un tagad jūtaties labāk, kurš no šiem slēdzieniem ir pareizs? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: To feel better, you must go out for a walk
lv: Lai justos labāk, ir jāiziet pastaigā

en: If you go out for a walk, you will feel better
lv: Ja jūs iziesiet pastaigā, jūs jutīsieties labāk

en: Some who go out for a walk feel better
lv: Daži cilvēki, kuri iziet pastaigā, jūtas labāk

en: No one feels better who does not go out for a walk
lv: Neviens, kurš nav izgājis pastaigā, nejūtas labāk

en: Predicate logic
lv: Predikātu loģika

en: Quadrilaterals
lv: Četrstūri

en: Which of the following figures does not belong to the group? Answer {0}, {1}, {2}, {3}, {4} or {5}.
lv: Kura no šīm figūrām nepieder dotajai grupai? Atbildi {0}, {1}, {2}, {3}, {4} vai {5}.

en: It is the only figure with all lines of equal length.
lv: Tā ir vienīgā figūra ar vienāda garuma malām.

en: Related numbers
lv: Saistīti skaitļi

en: In the grid below, which number should replace the question mark?
lv: Kādam skaitlim būtu jāaizstāj jautājuma zīme dotajā režģī?

en: The number in the middle of every row is half of the sum of the other numbers in the row.
lv: Skaitlis katras rindas vidū ir puse no citu tajā pašā rindā esošo skaitļusummas.

en: The number in the middle of every row is the sum of the other numbers in the row.
lv: Skaitlis katras rindas vidū ir visu pārējo tajā pašā rindā esošo skaitļu summa.

en: The number in the middle of every row is the double of the sum of the other numbers in the row.
lv: Skaitlis katras rindas vidū ir divkāršota pārējo tajā pašā rindā esošo skaitļu summa.

en: Squares and letters
lv: Kvadrāti un burti

en: The letters around the squares follow a pattern. Which letter should replace the question mark in the last square?
lv: Burti ap kvadrātiem seko noteiktam principam. Kādam burtam būtu jāaizvieto jautājuma zīme pēdējā kvadrātā?

en: Every letter is calculated by taking the alphabetical position of the previous character and adding {0} to it in order to get the position of the next letter.
lv: Katru burtu iegūst, paņemot šī iepriekšējā burta numuru pēc kārtas angļu alfabētā un pieskatot tam {0}, lai iegūtu nākamā burta pozīciju.

en: Squares
lv: Kvadrāti

en: How many squares of any size do you count in the figure below?
lv: Cik kvadrātus jūs varat saskaitīt dotajā attēlā?

en: A square is a rectangle with sides of equal length. A square can also be built from other squares.
lv: Kvadrāts ir taisnstūris ar vienādām malām. Kvadrāts var tikt veidots arī no citiem kvadrātiem.

en: There are 16 single squares, 9 squares made by 4 single squares, 4 squares made by 9 single squares and 1 square made by 16 single squares.
lv: Ir 16 vienkārši kvadrāti, 9 kvadrāti, kurus veido 4 vienkārši kvadrāti, 4 kvadrāti, kurus veido 9 vienkārši kvadrāti, un 1 kvadrāts, kuru veido 16 vienkārši kvadrāti.

en: There are 9 single squares, 4 squares made by 4 single squares and 1 square made by 9 single squares.
lv: Ir 9 vienkārši kvadrāti, 4 kvadrāti, kurus veido 4 vienkārši kvadrāti, un 1 kvadrāts, kuru veido 9 vienkārši kvadrāti.

en: Square sheets
lv: Kvadrātveida lapas

en: What is the minimum number of square sheets of paper of any size required to create the figure? Lines indicate frontiers between different sheets.
lv: Kāds ir minimālais skaits kvadrātveida papīra lapu, kuras ir nepieciešamas, lai izveidotu šo attēlu? Līnijas norāda robežas starp lapām.

en: The sheets should overlap.
lv: Lapām vajadzētu pārklāties.

note: Translators: the translated version should not take more characters that the English original
en: A full sized square of paper (yellow), a 3/4 of the whole size square of paper (blue) in the bottom right corner, another 3/4 square of paper (green) in the top left corner and a 1/4 square of paper (red) in the top left corner.
lv: Pilna izmēra kvadrātveida papīra lapa (dzeltena), 3/4 no pilnā izmēra lapas (zila) apakšējā labajā stūrī, vēl viena 3/4 lapa (zaļa) augšējā kreisajā stūrī, un 1/4 lapas (sarkana) augšējā kreisajā stūrī.

en: What figure completes the set below? Answer {0}, {1} or {2}.
lv: Kāda figūra pabeidz šo salikumu? Atbildi {0}, {1} vai {2}.

en: It is the figure that completes all possible combinations with four blocks without taking into account rotations.
lv: Tā ir figūra, kura pabeigs visas iespējamās kombinācijas ar četriem blokiem, neņemot vērā rotāciju.

note: Translators: this the name of a game
en: Time now
lv: Pašreizējais laiks

en: {0} hour ago it was as long after {1:h tt} as it was before {2:h tt} on the same day. What is the time now? Answer using the hour (e.g.: {3:h tt}) | {0} hours ago it was as long after {1:h tt} as it was before {2:h tt} on the same day. What is the time now? Answer using the hour (e.g.: {3:h tt})
lv[0]: {0} stundu atpakaļ bija tikpat ilgi pēc {1:%H tt} kā pirms {2:%H tt} tajā pašā dienā. Cik ir pulkstenis tagad? Atbildi ar stundu (piemēram, {3:%H tt})
lv[1]: {0} stundas atpakaļ bija tikpat ilgi pēc {1:%H tt} kā pirms {2:%H tt} tajā pašā dienā. Cik ir pulkstenis tagad? Atbildi ar stundu (piemēram, {3:%H tt})
lv[2]: {0} stundu atpakaļ bija tikpat ilgi pēc {1:%H tt} kā pirms {2:%H tt} tajā pašā dienā. Cik ir pulkstenis tagad? Atbildi ar stundu (piemēram, {3:%H tt})

en: Determine the hour half way between the given times, and then add {0} hour to convert it to the present time. | Determine the hour half way between the given times, and then add {0} hours to convert it to the present time.
lv[0]: Nosakiet laiku pusceļā starp dotajiem laikiem, tad pieskaitiet {0} stundu, lai iegūtu tagadējo laiku.
lv[1]: Nosakiet laiku pusceļā starp dotajiem laikiem, tad pievienojiet {0} stundas lai pārvērstu to uz tagadējo laiku.
lv[2]: Nosakiet laiku pusceļā starp dotajiem laikiem, tad pievienojiet {0} stundu lai pārvērstu to uz tagadējo laiku.

note: TimeNow Puzzle. Translators: {0} is used to check the hour answered by the user. Use the right time format specification for your culture Explanation of the date and time format specifications can be found here: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx For
en: {0:h tt}
lv: {0:%H tt}

en: Sample clock
lv: Parauga pulkstenis

en: Trains
lv: Vilcieni

en: The distance formula is 'distance = rate x time'.
lv: Attāluma formula ir “attālums = ātrums x laiks”.

note: Translators: - mph (miles per hour). You must localize this using the right unit of speed for your locale - The translated string should not use more characters than the original sentence
en: A train leaves the station traveling at {0} mph. {1} hour later a second train leaves the station traveling in the same direction at {2} mph. How many hours does it take the second train, since it starts moving, to overtake the first train? | A train leaves the station traveling at {0} mph. {1} hours later a second train leaves the station traveling in the same direction at {2} mph. How many hours does it take the second train, since it starts moving, to overtake the first train?
lv[0]: Vilciens atstāj staciju, braukdams ar ātrumu {0} km/h. {1} stundu vēlāk otrs vilciens pamet staciju tādā pašā virzienā ar ātrumu {2} km/h. Cik stundām jāpaiet no otra vilciena kustības sākuma, lai tas panāktu pirmo vilcienu?
lv[1]: Vilciens atstāj staciju, braukdams ar ātrumu {0} km/h. {1} stundas vēlāk otrs vilciens pamet staciju tādā pašā virzienā ar ātrumu {2} km/h. Cik stundām jāpaiet no otra vilciena kustības sākuma, lai tas panāktu pirmo vilcienu?
lv[2]: Vilciens atstāj staciju, braukdams ar ātrumu {0} km/h. {1} stundu vēlāk otrs vilciens pamet staciju tādā pašā virzienā ar ātrumu {2} km/h. Cik stundām jāpaiet no otra vilciena kustības sākuma, lai tas panāktu pirmo vilcienu?

en: You can calculate the answer by multiplying the speed of the first train by the time and dividing it by the difference of speeds.
lv: Jūs varat iegūt atbildi, pareizinot pirmā vilciena ātrumu ar laiku un izdalot to ar ātrumu starpību.

note: Translators: - mph (miles per hour) and miles must be localized this using the right unit of speed for your locale
en: Two trains separated by {0} mile are heading towards each other on straight parallel tracks. One travels at {1} mph and the other at {2} mph. In how many hours will they meet? | Two trains separated by {0} miles are heading towards each other on straight parallel tracks. One travels at {1} mph and the other at {2} mph. In how many hours will they meet?
lv[0]: Divi vilcieni, attālums starp kuriem ir {0} kilometrs, brauc pretī viens otram taisnā līnijā uz paralēlām sliedēm. Viens no tiem brauc ar ātrumu {1} km/h, bet otrs — ar ātrumu {2} km/h. Pēc cik stundām tie satiksies?
lv[1]: Divi vilcieni, attālums starp kuriem ir {0} kilometri, brauc pretī viens otram taisnā līnijā uz paralēlām sliedēm. Viens no tiem brauc ar ātrumu {1} km/h, bet otrs — ar ātrumu {2} km/h. Pēc cik stundām tie satiksies?
lv[2]: Divi vilcieni, attālums starp kuriem ir {0} kilometru, brauc pretī viens otram taisnā līnijā uz paralēlām sliedēm. Viens no tiem brauc ar ātrumu {1} km/h, bet otrs — ar ātrumu {2} km/h. Pēc cik stundām tie satiksies?

en: You can calculate the answer by dividing the distance by the sum of both speeds.
lv: Jūs varat iegūt rezultātu, izdalot attālumu ar abu vilcienu ātrumu summu.

note: Translators: - mph (miles per hour) and miles must be localized this using the right unit of speed for your locale
en: Two trains on straight parallel tracks leave from the same point and time traveling in opposite directions at {0} and {1} mph respectively. In how many hours will they be {2} mile apart? | Two trains on straight parallel tracks leave from the same point and time traveling in opposite directions at {0} and {1} mph respectively. In how many hours will they be {2} miles apart?
lv[0]: Divi vilcieni pa taisnām paralēlām sliedēm izbrauc no viena punkta vienā laikā pretējos virzienos ar ātrumiem attiecīgi {0} un {1} km/h. Pēc cik stundām tie būs {2} km attālumā viens no otra?
lv[1]: Divi vilcieni pa taisnām paralēlām sliedēm izbrauc no viena punkta vienā laikā pretējos virzienos ar ātrumiem attiecīgi {0} un {1} km/h. Pēc cik stundām tie būs {2} km attālumā viens no otra?
lv[2]: Divi vilcieni pa taisnām paralēlām sliedēm izbrauc no viena punkta vienā laikā pretējos virzienos ar ātrumiem attiecīgi {0} un {1} km/h. Pēc cik stundām tie būs {2} km attālumā viens no otra?

en: Triangles
lv: Trijstūri

en: How many triangles of any size do you count in the figure below?
lv: Cik trijstūrus jūs varat saskaitīt šajā attēlā?

en: A triangle can be embedded inside another triangle.
lv: Trijstūris var būt arī cita trijstūra daļa.

en: The triangles are made by connecting the following points: {0}
lv: Trijstūrus veido, savienojot šos punktus: {0}

en: Triangles with numbers
lv: Trijstūri ar skaitļiem

en: Which number should replace the question mark below?
lv: Kādam skaitlim būtu jāaizvieto jautājuma zīme?

en: All the triangles share a property and are independent of the rest.
lv: Visiem trijstūriem ir viena īpašība, un tie nav atkarīgi no pārējiem.

en: The result of multiplying the two numbers inside every triangle is {0}.
lv: Katra trijstūra iekšējo skaitļu reizinājums {0}.

en: Colored figures
lv: Krāsainas figūras

en: Which of these figures was previously shown? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Kura no sekojošajām figūrām tika iepriekš parādīta? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: Colored text
lv: Krāsains teksts

en: What was the color of the text that said '{0}'?
lv: Kāda bija “{0}” krāsa?

en: Counting dots
lv: Punktu skaitīšana

note: Translators: {0} is the name of the color. The color name is always singular
en: How many dots of {0} color were in the previous image? Answer using numbers.
lv: Cik punktu {0} krāsā bija iepriekšējā attēlā? Atbildi ar skaitli.

en: Memorize faces
lv: Seju iegaumēšana

en: In which cell is the other face like the one shown below? Answer the cell number.
lv: Kurā lauciņā ir tāda pati seja, kā parādīta zemāk? Atbildiet ar lauciņa numuru.

en: Memorize facts
lv: Faktu iegaumēšana

note: Translators: {0} is replaced by a number, {1} by a year (like 1940) Day in English does not need to be plural
en: Shiny Cars had already announced a {0} day production halt next month, but before then it had not halted production since {1}. | Shiny Cars had already announced a {0} day production halt next month, but before then it had not halted production since {1}.
lv[0]: Kompānija Glaunie Vāģi ir paziņojusi {0} dienas ražošanas apturēšanu nākošajā mēnesī, bet pirms tam ražošana netika apturēta kopš {1}.
lv[1]: Kompānija Glaunie Vāģi ir paziņojusi {0} dienu ražošanas apturēšanu nākošajā mēnesī, bet pirms tam ražošana netika apturēta kopš {1}.
lv[2]: Kompānija Glaunie Vāģi ir paziņojusi {0} dienu ražošanas apturēšanu nākošajā mēnesī, bet pirms tam ražošana netika apturēta kopš {1}.

en: How many days did Shiny Cars halt its production for?
lv: Uz cik dienām Glaunie Vāģi apturēja ražošanu?

en: In what year did Shiny Cars last halt its production?
lv: Kurā gadā Glaunie Vāģi apturēja ražošanu iepriekšējā reizē?

note: Translators: {0} is replaced by a number, {1} by a year (like 1940)
en: Shiny Cars sales fell {0}% this past December, the worst decline since {1}.
lv: Glauno Vāģu pārdošanas apjomi iepriekšējā decembrī nokritās par {0}%, tas ir lielākais kritums kopš {1}.

en: By how much did company sales fall last December?
lv: Par cik procentiem samazinājās kompānijas pārdošanas apjomi pagājušajā decembrī?

en: Shiny Cars sales fell {0}% this past December. This is the worst decline since which year?
lv: Glauno Vāģu pārdošanas apjomi kritās par {0} pagājušajā decembrī. Kopš kura gada šis ir lielākais kritums?

en: About {0}% of Shiny Cars produced worldwide are sold in Europe.
lv: Aptuveni {0}% no Glauno Vāģu produkcijas tiek pārdoti Eiropā.

en: What percentage of all Shiny Cars produced worldwide are sold in Europe?
lv: Cik procentu Glauno Vāģu tiek pārdots Eiropā?

en: About {0}% of Shiny Cars use diesel, {1}% use gasoline and the remainder use electricity.
lv: Aptuveni {0}% no Glauno Vāģu mašīnām izmanto dīzeli, {1}% izmanto benzīnu un atlikušās izmanto elektroenerģiju.

en: What percentage of Shiny Cars use diesel?
lv: Cik procentu Glauno Vāģu izmanto dīzeli?

en: What percentage of Shiny Cars use gasoline?
lv: Cik procentu Glauno Vāģu izmanto benzīnu?

en: Circle
lv: Riņķis

en: Memorize figures and text
lv: Iegaumē figūras un tekstu

en: The list below enumerates the figures shown in the previous image except for one. Which is the missing figure? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Šajā sarakstā ir visas figūras, kuras bija iepriekšējā bildē, izņemot vienu. Kura ir trūkstošā figūra? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: List of images shown before
lv: Saraksts ar iepriekš parādītajām bildēm

en: Figures with numbers
lv: Figūras ar skaitļiem

en: Which one of these squares was previously shown? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Kurš no šiem kvadrātiem tika iepriekš parādīts? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: Start at point number {0}
lv: Sākt punktā {0}

en: Move right
lv: Iet pa labi

en: Move left
lv: Iet pa kreisi

en: Move up
lv: Iet uz augšu

en: Move down
lv: Iet uz leju

en: End at point {0}
lv: Beigt punktā {0}

en: Memorize indications
lv: Iegaumē norādes

en: Which of the following graphics represents the indications previously given? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
lv: Kurš no šiem grafikiem attēlo iepriekš dotās norādes? Atbildi {0}, {1}, {2} vai {3}.

en: How many odd numbers were in the previous image? Answer using numbers.
lv: Cik nepāra skaitļu bija iepriekšējā bildē? Atbildi ar skaitli.

en: How many even numbers were in the previous image? Answer using numbers.
lv: Cik pāra skaitļu bija iepriekšējā bildē? Atbildi ar skaitli.

en: How many numbers with more than one digit were in the previous image? Answer using numbers.
lv: Cik skaitļu ar vairāk kā vienu ciparu bija iepriekšējā bildē? Atbildi ar skaitli.

en: Memorize numbers
lv: Iegaumē skaitļus

en: Memorize words
lv: Iegaumē vārdus

en: There is a missing word from the previous list. Which one is the missing word?
lv: Šeit trūkst viena vārda no iepriekšējā saraksta. Kurš tas ir?

note: Body parts
en: wrist
lv: locītava

en: elbow
lv: elkonis

en: armpit
lv: paduse

en: hand
lv: roka

en: chest
lv: lāde

note: Fishes
en: sardine
lv: sardīne

en: trout
lv: forele

en: monkfish
lv: jūrasvelns

en: cod
lv: menca

en: salmon
lv: lasis

note: Vegetables
en: potato
lv: kartupelis

en: ginger
lv: ingvers

en: pepper
lv: pipars

en: garlic
lv: ķiploks

en: pumpkin
lv: ķirbis

note: Bicycle
en: brake
lv: bremze

en: pedal
lv: pedālis

en: chain
lv: ķēde

en: wheel
lv: ritenis

en: handlebar
lv: rokturis

note: Music
en: drummer
lv: bundzinieks

en: speaker
lv: skaļrunis

en: lyrics
lv: vārdi

en: beat
lv: ritms

en: song
lv: dziesma

note: Weather
en: cloud
lv: mākonis

en: rain
lv: lietus

en: storm
lv: negaiss

en: fog
lv: migla

en: rainbow
lv: varavīksne

note: Animals
en: rabbit
lv: trusis

en: mouse
lv: pele

en: monkey
lv: pērtiķis

en: bear
lv: lācis

en: wolf
lv: vilks

en: How many degrees rotates the minute hand of a clock in 2 hours [num] minute? | How many degrees rotates the minute hand of a clock in 2 hours [num] minutes?
lv[0]: Par cik grādiem pulksteņa minūšu rādītājs pagriežas 2 stundās un [num] minūtē?
lv[1]: Par cik grādiem pulksteņa minūšu rādītājs pagriežas 2 stundās un [num] minūtēs?
lv[2]: Par cik grādiem pulksteņa minūšu rādītājs pagriežas 2 stundās un [num] minūtēs?

en: John is 46 years old. His son is [difference] year younger than half of John's age. How old is John's son? | John is 46 years old. His son is [difference] years younger than half of John's age. How old is John's son?
lv[0]: Jānis ir 46 gadus vecs. Viņa dēls ir par [difference] gadu jaunāks nekā puse no Jāņa vecuma. Cik vecs ir Jāņa dēls?
lv[1]: Jānis ir 46 gadus vecs. Viņa dēls ir par [difference] gadiem jaunāks nekā puse no Jāņa vecuma. Cik vecs ir Jāņa dēls?
lv[2]: Jānis ir 46 gadus vecs. Viņa dēls ir par [difference] gadiem jaunāks nekā puse no Jāņa vecuma. Cik vecs ir Jāņa dēls?

en: John's age is nowadays 2 times his son's age. [ago] year ago, John was [proportion] times as old as his son. How old is John's son nowadays? | John's age is nowadays 2 times his son's age. [ago] years ago, John was [proportion] times as old as his son. How old is John's son nowadays?
lv[0]: Jāņa vecums tagad ir 2 reizes lielāks nekā viņa dēla vecums. Pirms [ago] gada Jānis bija [proportion] reizes vecāks nekā viņa dēls. Cik vecs ir Jāņa dēls tagad?
lv[1]: Jāņa vecums tagad ir 2 reizes lielāks nekā viņa dēla vecums. Pirms [ago] gadiem Jānis bija [proportion] reizes vecāks nekā viņa dēls. Cik vecs ir Jāņa dēls tagad?
lv[2]: Jāņa vecums tagad ir 2 reizes lielāks nekā viņa dēla vecums. Pirms [ago] gadiem Jānis bija [proportion] reizes vecāks nekā viņa dēls. Cik vecs ir Jāņa dēls tagad?

en: John's age (variable x) is nowadays 2 times his son's age (variable y), that is x = 2y, and [ago] year ago, John was [proportion] times as old as his son: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion]. | John's age (variable x) is nowadays 2 times his son's age (variable y), that is x = 2y, and [ago] years ago, John was [proportion] times as old as his son: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].
lv[0]: Jāņa vecums tagad (mainīgais x) ir 2 reizes lielāks nekā viņa dēla vecums  tagad (mainīgais y), tas nozīmē: x = 2y. Pirms [ago] gada Jānis bija [proportion] reizes vecāks nekā viņa dēls: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].
lv[1]: Jāņa vecums tagad (mainīgais x) ir 2 reizes lielāks nekā viņa dēla vecums  tagad (mainīgais y), tas nozīmē: x = 2y. Pirms [ago] gadiem Jānis bija [proportion] reizes vecāks nekā viņa dēls: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].
lv[2]: Jāņa vecums tagad (mainīgais x) ir 2 reizes lielāks nekā viņa dēla vecums  tagad (mainīgais y), tas nozīmē: x = 2y. Pirms [ago] gadiem Jānis bija [proportion] reizes vecāks nekā viņa dēls: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].

en: A file is protected by a password formed by a [digits] digit number represented in base 10 (ranging from 0 to 9). How many different passwords can you have? | A file is protected by a password formed by a [digits] digits number represented in base 10 (ranging from 0 to 9). How many different passwords can you have?
lv[0]: Datne ir aizsargāta ar paroli, kuru veido [digits] cipars 10 skaitīšanas sistēmā (robežās no 0 līdz 9). Cik dažādas paroles var izveidot?
lv[1]: Datne ir aizsargāta ar paroli, kuru veido [digits] cipari 10 skaitīšanas sistēmā (robežās no 0 līdz 9). Cik dažādas paroles var izveidot?
lv[2]: Datne ir aizsargāta ar paroli, kuru veido [digits] ciparu 10 skaitīšanas sistēmā (robežās no 0 līdz 9). Cik dažādas paroles var izveidot?

en: A file is protected by a password formed by a [digits] digit represented in base 8 (ranging from 0 to 7). How many different passwords can you have? | A file is protected by a password formed by a [digits] digits represented in base 8 (ranging from 0 to 7). How many different passwords can you have?
lv[0]: Datne ir aizsargāta ar paroli, kuru veido [digits] cipars 8 skaitīšanas sistēmā (robežās no 0 līdz 7). Cik dažādas paroles var izveidot?
lv[1]: Datne ir aizsargāta ar paroli, kuru veido [digits] cipari 8 skaitīšanas sistēmā (robežās no 0 līdz 7). Cik dažādas paroles var izveidot?
lv[2]: Datne ir aizsargāta ar paroli, kuru veido [digits] ciparu 8 skaitīšanas sistēmā (robežās no 0 līdz 7). Cik dažādas paroles var izveidot?

en: There is [games] tennis game played simultaneously. How many different forecasts are possible? | There are [games] tennis games played simultaneously. How many different forecasts are possible?
lv[0]: Vienlaicīgi tiek spēlēta [games] tenisa spēle. Cik dažādi spēļu iznākumi ir iespējami?
lv[1]: Vienlaicīgi tiek spēlētas [games] tenisa spēles. Cik dažādi spēļu iznākumi ir iespējami?
lv[2]: Vienlaicīgi tiek spēlēts [games] tenisa spēļu. Cik dažādi spēļu iznākumi ir iespējami?

en: In a tennis tournament, in every match a player is eliminated after losing to a single opponent. How many matches does it take to determine the winner of a tennis tournament that starts with [players] player? | In a tennis tournament, in every match a player is eliminated after losing to a single opponent. How many matches does it take to determine the winner of a tennis tournament that starts with [players] players?
lv[0]: Tenisa turnīrā katrā mačā izkrīt viens spēlētājs, kas ir zaudējis pretiniekam. Cik daudzus mačus vajadzētu, lai noteiktu uzvarētāju tenisa turnīrā, kurā piedalās [players] spēlētājs?
lv[1]: Tenisa turnīrā katrā mačā izkrīt viens spēlētājs, kas ir zaudējis pretiniekam. Cik daudzus mačus vajadzētu, lai noteiktu uzvarētāju tenisa turnīrā, kurā piedalās [players] spēlētāji?
lv[2]: Tenisa turnīrā katrā mačā izkrīt viens spēlētājs, kas ir zaudējis pretiniekam. Cik daudzus mačus vajadzētu, lai noteiktu uzvarētāju tenisa turnīrā, kurā piedalās [players] spēlētāju?

en: You have [money] monetary unit in your bank account at 10% interest compounded annually. How much money will you have at the end of 2 years? | You have [money] monetary units in your bank account at 10% interest compounded annually. How much money will you have at the end of 2 years?
lv[0]: Jūs noguldījāt bankā [money] naudas vienību, kurai ik gadu tiek aprēķināti saliktie procenti ar 10% likmi. Cik naudas kontā būs pēc 2 gadiem?
lv[1]: Jūs noguldījāt bankā [money] naudas vienības, kurām ik gadu tiek aprēķināti saliktie procenti ar 10% likmi. Cik naudas kontā būs pēc 2 gadiem?
lv[2]: Jūs noguldījāt bankā [money] naudas vienību, kurām ik gadu tiek aprēķināti saliktie procenti ar 10% likmi. Cik naudas kontā būs pēc 2 gadiem?

en: John cleans at the speed of 1 / [john_time] per hour and his friend at 1 / [friend]. Together they will need [answer_a] hour. | John cleans at the speed of 1 / [john_time] per hour and his friend at 1 / [friend]. Together they will need [answer_a] hours.
lv[0]: Jānis tīra ar ātrumu 1 / [john_time] stundā, bet viņa draugs — ar ātrumu 1 / [friend]. Kopā viņiem būs nepieciešama [answer_a] stunda.
lv[1]: Jānis tīra ar ātrumu 1 / [john_time] stundā, bet viņa draugs — ar ātrumu 1 / [friend]. Kopā viņiem būs nepieciešamas [answer_a] stundas.
lv[2]: Jānis tīra ar ātrumu 1 / [john_time] stundā, bet viņa draugs — ar ātrumu 1 / [friend]. Kopā viņiem būs nepieciešams [answer_a] stundu.

en: John needs [john_time] hour to clean a warehouse and his friend needs half as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers] | John needs [john_time] hours to clean a warehouse and his friend needs half as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers]
lv[0]: Jānim ir nepieciešama [john_time] stunda, lai satīrītu noliktavu, bet viņa draugam ir nepieciešams divreiz mazāk laika. Cik ilgu laiku aizņemtu noliktavas tīrīšana, ja viņi to darītu kopā? [option_answers]
lv[1]: Jānim ir nepieciešamas [john_time] stundas, lai satīrītu noliktavu, bet viņa draugam ir nepieciešams divreiz mazāk laika. Cik ilgu laiku aizņemtu noliktavas tīrīšana, ja viņi to darītu kopā? [option_answers]
lv[2]: Jānim ir nepieciešams [john_time] stundu, lai satīrītu noliktavu, bet viņa draugam ir nepieciešams divreiz mazāk laika. Cik ilgu laiku aizņemtu noliktavas tīrīšana, ja viņi to darītu kopā? [option_answers]

en: John needs [john_time] hour to clean a warehouse and his friend needs twice as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers] | John needs [john_time] hours to clean a warehouse and his friend needs twice as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers]
lv[0]: Jānim ir nepieciešama [john_time] stunda, lai satīrītu noliktavu, bet viņa draugam ir nepieciešams divreiz vairāk laika. Cik ilgu laiku aizņemtu noliktavas tīrīšana, ja viņi to darītu kopā? [option_answers]
lv[1]: Jānim ir nepieciešamas [john_time] stundas, lai satīrītu noliktavu, bet viņa draugam ir nepieciešams divreiz vairāk laika. Cik ilgu laiku aizņemtu noliktavas tīrīšana, ja viņi to darītu kopā? [option_answers]
lv[2]: Jānim ir nepieciešams [john_time] stundu, lai satīrītu noliktavu, bet viņa draugam ir nepieciešams divreiz vairāk laika. Cik ilgu laiku aizņemtu noliktavas tīrīšana, ja viņi to darītu kopā? [option_answers]
