gbrainy - en to nl translation catalogue (1094 entries)

en: Clock rotation
nl: Klokrotatie

en: Every hour rotates 360 degrees.
nl: Elk uur draait de wijzer 360 graden.

en: Brothers and sisters
nl: Broers en zussen

en: Out of [people] people, [brothers] have brothers, [sisters] have sisters and [both] have both. How many people have neither brothers nor sisters?
nl: Van de [people] mensen hebben [brothers] broers, [sisters] zussen en [both] hebben beide. Hoeveel mensen hebben broers noch zussen?

en: It is calculated by taking the total number of people minus [brothers_only] people that have brothers only, minus [sisters_only] that have sisters only and minus [both] that have sisters and brothers.
nl: Dit kunt u berekenen door het totale aantal mensen te nemen en daar van af te trekken: de mensen die alleen broers hebben ([brothers_only]), de mensen die alleen zussen hebben ([sisters_only]) en de mensen die zowel broers als zussen hebben ([both]).

en: Age
nl: Leeftijd

en: John's son age is nowadays half of John's age minus [difference], that is, ([father] / 2) - [difference].
nl: De leeftijd van Johns zoon is de helft van die van John, min [difference], dus ([father] / 2) - [difference].

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Every digit has 10 possibilities. The total number of possibilities is 10 at the power of [digits].
nl: Elke positie heeft 10 mogelijkheden. Het totale aantal mogelijkheden is 10 tot de [digits]e macht.

en: Every digit has 8 possibilities. The total number of possibilities is 8 at the power of [digits].
nl: Elke positie heeft 8 mogelijkheden. Het totale aantal mogelijkheden is 8 tot de [digits]e macht.

en: Tennis game
nl: Tennis

en: Every game is an independent event with 2 possible results. The total number of possibilities is 2 at the power of [games].
nl: Elk spel is een onafhankelijke gebeurtenis met 2 mogelijke uitkomsten. Het totale aantal uitkomsten is 2 tot de [games]e macht.

en: In every match you eliminate one player. Therefore, the result is the total number of player minus one.
nl: In elk potje wordt één speler geëlimineerd, dus er zijn het totale aantal spellen min 1 nodig om de winnaar te vinden.

en: Bank interest
nl: Rente

en: Compound interest is paid on the principal plus any past interest accumulated.
nl: Rente wordt uitbetaald over het oorspronkelijke bedrag en de in het verleden opgebouwde rente.

en: Simple equations
nl: Eenvoudige vergelijkingen

en: What number plus [num_a] equals [num_b]?
nl: Welk getal plus [num_a] geeft [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_b] - [num_a].
nl: Is het resultaat van de berekening [num_b] - [num_a].

en: What number minus [num_a] equals [num_b]?
nl: Welk getal min [num_a] geeft [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_a] + [num_b].
nl: Is het resultaat van de berekening [num_a] + [num_b].

en: What number multiplied by [num_a] equals [num_b]?
nl: Welk getal vermenigvuldigd met [num_a] geeft [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_b] / [num_a].
nl: Het is het resultaat van [num_a] / [num_b].

en: What number divided by [num_a] equals [num_b]?
nl: Welk getal gedeeld door [num_a] geeft [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_a] * [num_b].
nl: Is het resultaat van de berekening [num_a] * [num_b].

en: Boxes
nl: Dozen

en: Box
nl: Doos

note: Translators: 0.5 should be formatted correctly to your locale, using "," for example instead of "." if this is the convention for your language.
en: How many boxes measuring 1 x 1 x 0.5 can be fit into a container measuring 6 x 5 x [z]?
nl: Hoeveel dozen van 1 x 1 x 0,5 passen in een container van 6 x 5 x [z]?

en: You can fit 6 * 5 * [z] * 2 boxes.
nl: Er passen 6 * 5 * [z] * 2 dozen in.

en: Palindromic years
nl: Palindroomjaren

en: [year_start] is a palindromic year as [year_end] is, a gap of 11 years. What are the next two consecutive palindromic years after [year_end] with the same gap? Answer using two numbers (e.g.: [year_start] and [year_end]).
nl: [year_start] is een palindroomjaar, net als [year_end], met een verschil van 11 jaar. Wat zijn de volgende twee opeenvolgende palindroomjaren na [year_end], met hetzelfde verschil er tussen? Antwoord met twee getallen (bijv.:[year_start] en [year_end]).

en: A palindromic number remains the same when its digits are reversed (e.g.: 2112).
nl: Een palindroomgetal is een getal dat gelijk blijft wanneer de cijfers omgedraaid worden (bijv: 2112).

en: [rslt_a] and [rslt_b]
nl: [rslt_a] en [rslt_b]

en: From year 1000 to year 10000, palindrome years occur at 110 year intervals except for the end of each millennium that occur at a 11 years interval.
nl: Van het jaar 1000 tot het jaar 10000 komen palindroomjaren om de 110 jaar voor, behalve aan het eind van elk millennium dat in een 11-jarig interval valt.

en: Dartboard
nl: Dartbord

en: On the dartboard below, where would you need to throw the darts to add 120 points in 5 throws? Answer using a list of numbers (e.g.: 4, 5, 6, 3, 2)
nl: Waar moet u op onderstaand dartbord de pijltjes gooien om in 5 beurten aan 120 punten te komen? Geef het antwoord door de getallen op te sommen (bijv. 4, 5, 6, 3, 2)

en: Only 3 of the 4 numbers in the dartboard are used to add 120 points.
nl: Slechts 3 van de 4 nummers op het dartbord worden gebruikt om tot 120 punten te komen.

en: Horse race
nl: Paardenrace

en: In a horse race there are people and horses. You count [eyes] eye and [legs] leg. How many horses are present? | In a horse race there are people and horses. You count [eyes] eyes and [legs] legs. How many horses are present?
nl[0]: Bij een paardenrace zijn er mensen en paarden. U telt [eyes] oog en [legs] been. Hoeveel paarden zijn er?
nl[1]: Bij een paardenrace zijn er mensen en paarden. U telt [eyes] ogen en [legs] benen. Hoeveel paarden zijn er?

en: Every person has two legs and every horse four (2 * [men] + [horses] * 4). Every person and every horse have also two eyes (2 * [men] + 2 * [horses]).
nl: Elk persoon heeft twee benen, en elk paard vier (2 * [men] + [horses] * 4). Elk persoon en elk paard heeft twee ogen (2 * [men] + 2 * [horses]).

en: Lever
nl: Hefboom

en: How much weight is needed at the point indicated by the question mark to balance the lever?
nl: Welk gewicht is er nodig op de plaats van het vraagteken om de hefboom in evenwicht te brengen?

en: Consider the sentence attributed to Archimedes: 'Give me a lever long enough and a place to stand and I can move the Earth'.
nl: Denk aan de uitspraak die toegeschreven wordt aan Archimedes: ‘Geef mij een plaats om te staan, en ik verplaats de aarde met een hefboom’.

en: A lever is in equilibrium when the objects placed on it are at a distances reciprocally proportional to their weights.
nl: Een hefboom is in evenwicht wanneer de afstand tussen de gewichten in verhouding is met het verschil in de gewichten.

en: Multiple number
nl: Veelvoud

en: Which two numbers of the list below are both multiple of [num_x] and [num_y]? [option_answers]
nl: Welke twee getallen in de lijst hieronder zijn een veelvoud van zowel [num_x] als [num_y]? [option_answers]

en: A multiple is a number that may be divided by another number with no remainder. For example, 10, 15 and 25 are multiples of 5.
nl: Een veelvoud is een getal dat gedeeld kan worden door een ander getal, zonder dat er een restant overblijft. De getallen 10, 15 en 25 zijn bijvoorbeeld veelvouden van 5.

en: Choose one of the following:
nl: Kies een van de volgende:

en: [option_prefix] [option_a] and [option_c]
nl: [option_prefix] [option_a] en [option_c]

en: [option_prefix] [option_a] and [option_b]
nl: [option_prefix] [option_a] en [option_b]

en: [option_prefix] [option_b] and [option_c]
nl: [option_prefix] [option_b] en [option_c]

en: [option_prefix] [option_c] and [option_d]
nl: [option_prefix] [option_c] en [option_d]

note: Since this a multioption the answer string is set to option | this string, what makes answer_show is not useful here
en: [option_a] and [option_b]
nl: [option_a] en [option_b]

en: [option_a] and [option_b] are both multiples of [num_x] and [num_y].
nl: [option_a] en [option_b] zijn beide een veelvoud van [num_x] en [num_y].

en: Cars in town
nl: Auto's in de stad

en: In a small town, [all_cars]% of the inhabitants have a car and [males_cars]% have a car and are males. What percentage of the population are females and have a car? [option_answers]
nl: In een kleine stad, hebben [all_cars]% van de inwoners een auto en [males_cars]% daarvan zijn mannen. Welk percentage van de totale populatie zijn dan vrouwen die een auto hebben? [option_answers]

en: [females_cars]% ([all_cars] - [males_cars]) of the inhabitants are women and have a car.
nl: [females_cars]% ([all_cars] - [males_cars]) van de inwoners is vrouw en bezit een auto.

en: Compare variables
nl: Variabelen vergelijken

en: If p &lt; x &lt; q and r &lt; y &lt; s and you know that x &lt; y is true, which of the following options is correct? [option_answers]
nl: Als p &lt; x &lt; q en r &lt; y &lt; s en u weet dat x &lt; y waar is, welke van de onderstaande opties is dan correct? [option_answers]

en: If x &lt; y, then p &lt; x &lt; y &lt; s so s &gt; p is true.
nl: Alsx &lt; y, dan p &lt; x &lt; y &lt; s dus s &gt; p is waar.

en: If p &lt; x &lt; q and r &lt; y &lt; s and you know that x &gt; y is true, which of the following options is correct? [option_answers]
nl: Als p &lt; x &lt; q en r &lt; y &lt; s en u weet dat x &gt; y waar is, welke van de onderstaande opties is dan correct? [option_answers]

en: If x &gt; y, then r &lt; y &lt; x &lt; q, so r &lt; q is true.
nl: Als x &gt; y, dan x &gt; q &lt; en y &gt; r dus r &lt; q is waar.

en: Odd number
nl: Oneven getal

en: Given two integer numbers x and y, if x is even and y odd, which of the following expressions gives always an odd result? [option_answers]
nl: Gegeven zijn twee hele getallen, x en y. Als x een even getal is en y een oneven getal, bij welke van de volgende expressies is het resultaat dan altijd een oneven getal? [option_answers]

en: Multiplication of two even numbers always produces an even number, so x multiplied by 2 is even. Adding an odd number (y) to that even number always produces an odd number.
nl: Omdat x altijd een even getal is, zal de uitkomst wanneer het met 2 vermenigvuldigd wordt, altijd een even getal zijn . Bij het optellen van een even getal met een oneven getal (y) zal de uitkomst altijd een oneven getal zijn.

en: Warehouse
nl: Pakhuis

en: Two trucks
nl: Twee vrachtwagens

en: You have two trucks that have a total weight of [add] unit. If the lighter truck weights 15 units less that half of the weight of the heavier truck, what is the weight of the lighter truck? [option_answers] | You have two trucks that have a total weight of [add] units. If the lighter truck weights 15 units less that half of the weight of the heavier truck, what is the weight of the lighter truck? [option_answers]
nl[0]: U heeft twee vrachtwagens, met een gecombineerd gewicht van [add] eenheid. Als de lichte vrachtwagen 15 eenheden minder weegt dan de helft van het gewicht van de zware vrachtwagen, wat is dan het gewicht van de lichte vrachtwagen? [option_answers]
nl[1]: U heeft twee vrachtwagens, met een gecombineerd gewicht van [add] eenheden. Als de lichtste vrachtwagen 15 eenhedene minder weegt dan de helft van het gewicht van de zware vrachtwagen, wat is dan het gewicht van de lichte vrachtwagen? [option_answers]

en: The heavier truck weights [heavier] and the lighter [lighter].
nl: De zware vrachtwagen weegt [heavier] en de lichte vrachtwagen [lighter].

en: Family relations
nl: Familierelaties

en: John's father's sister's sister-in-law is also? Do not assume that John has any relative that has not been mentioned. [option_answers]
nl: De schoonzus van de zus van Johns vader is ook? Neem aan dat alle familie van John genoemd is. [option_answers]

en: [option_prefix] His mother
nl: [option_prefix] Zijn moeder

en: [option_prefix] Has no relation
nl: [option_prefix] Heeft geen familie

[ctx: John's father's sister's sister-in-law is also?]
en: [option_prefix] His cousin
nl: [option_prefix] Zijn neef

en: [option_prefix] His son-in-law
nl: [option_prefix] Zijn schoonzoon

en: His mother
nl: Zijn moeder

en: The sister's sister-in-law is John's father's wife, that is, John's mother.
nl: De zus van de schoonzus is de vrouw van Johns vader, dus Johns moeder.

en: John's mother's brother's brother-in-law is also? Do not assume that John has any relative that has not been mentioned. [option_answers]
nl: De zwager van de broer van Johns moeder is ook? Neem aan dat alle familie van John genoemd is. [option_answers]

en: [option_prefix] His father
nl: [option_prefix] Zijn vader

[ctx: John's mother's brother's brother-in-law is also?]
en: [option_prefix] His cousin
nl: [option_prefix] Zijn neef

en: His father
nl: Zijn vader

en: The brother's brother-in-law is John's mother's husband, that is, John's father.
nl: De broer van de zwager is de man van Johns moeder, dus Johns vader.

en: Third number
nl: Derde getal

en: The average of three numbers is [three]. The average of two of these numbers is [two]. What is the third number? [option_answers]
nl: Het gemiddeld van drie getallen is [three]. Het gemiddelde van twee van deze getallen is [two]. Wat is het derde getal? [option_answers]

en: It is the result of the operation: ([three] * 3) - ([two] * 2).
nl: Is het resultaat van de berekening: ([three] * 3) - ([two] * 2).

en: Birthday
nl: Verjaardag

en: A girl once said: 2 days ago I was 18 years old. Next year I will be 21 years old. Can this be true? [option_answers]
nl: Een meisje zei eens: 2 dagen geleden was ik 18 jaar oud. Volgend jaar zal ik 21 jaar oud zijn. Kan dit waar zijn? [option_answers]

en: [option_prefix] Yes
nl: [option_prefix] Ja

en: [option_prefix] No
nl: [option_prefix] Nee

en: She was born 31st of December and she said this on 1st of January.
nl: Ze is geboren op 31 december en ze zei dit op 1 januari.

en: Direction
nl: Richting

en: I go south on an evening when the sun shines. To which side of me will my shadow fall? [option_answers]
nl: Ik ga naar het zuiden op een avond waarop de zon schijnt. Aan welke zijde zal mijn schaduw vallen? [option_answers]

en: [option_prefix] To my left
nl: [option_prefix] Aan mijn linkerzijde

en: [option_prefix] To my right
nl: [option_prefix] Aan mijn rechterzijde

en: [option_prefix] Behind me
nl: [option_prefix] Achter mij

en: [option_prefix] In front of me
nl: [option_prefix] Vóór mij

en: If I go south then east is to my left and in the evening the shadow falls east.
nl: Als ik naar het zuiden ga, is het oosten aan mijn linkerkant, en ’s avonds valt een schaduw naar het oosten.

en: Two men
nl: Twee mannen

note: Translators: Adapt 'feet' to the right unit of length for your locale.
en: Two men starting at the same point walk in opposite directions for [dist_a] feet. Both turn left and walk another [dist_b] feet. What is the distance between them? [option_answers]
nl: Twee mannen beginnen wandelen vanaf hetzelfde punt in de tegengestelde richting een afstand van [dist_a] meter. Beiden draaien naar links en wandelen nog eens [dist_b] meter. Hoe ver staan ze nu van elkaar? [option_answers]

en: Using the Pythagorean theorem, the solution is 2 by the square root of ([dist_a]^2 + [dist_b]^2).
nl: Met behulp van de stelling van Pythagoras, vinden we dat de oplossing gelijk is aan 2 gedeeld door de vierkantswortel van ([dist_a]^2 + [dist_b]^2).

en: gbrainy is a game to train memory, arithmetical and logical capabilities with many sorts of exercises of different difficulty levels
nl: gbrainy is een spel om het geheugen, logische en rekenkundige vaardigheden te trainen door middel van een groot aantal oefeningen met verschillende moeilijkheidsgraden

en: gbrainy is a game to train memory, arithmetical and logical capabilities with many sorts of exercises of different difficulty levels.
nl: gbrainy is een spel om het geheugen, logische en rekenkundige vaardigheden te trainen door middel van een groot aantal oefeningen met verschillende moeilijkheidsgraden.

en: It should have something for all ages and purposes: kids whose parents want them to develop their capabilities, adults that want to keep their mind in form or just try it out for fun, older people that might need to do some memory exercises, etc.
nl: Het heeft iets voor alle leeftijden en doeleinden: kinderen waarvan de ouders willen dat ze hun vaardigheden ontwikkelen, volwassenen die hun geest in vorm willen houden, of het gewoon voor hun plezier willen uitproberen, ouderen die behoefte hebben aan geheugentraining, enz.

en: Game
nl: Spel

en: Play games that challenge your logic, verbal, calculation and memory abilities
nl: Speel spelletjes die uw vaardigheden op het vlak van logisch denken, verbale vaardigheden, rekenen en geheugen op de proef stellen

en: game;logic;memory;teaser;brain;verbal;calculation;
nl: game;spel;logic;logisch;memory;geheugen;teaser;denkspelletje;brain;hersens;hersenen;calculation;rekenen;som;verbal;spraak;mondeling;

en: Classic
nl: Klassiek

note: Translators, please check these recommendations when translating gbrainy: https://wiki.gnome.org/Apps/gbrainy/Localizing
en: Which of the following sports does not belong in this group?
nl: Welk van de volgende sporten hoort niet in het rijtje thuis?

en: Think of the items used in the game.
nl: Denk aan de onderdelen die gebruikt worden in het spel.

en: Basketball
nl: Basketbal

en: Cycling
nl: Fietsen

en: It is the only one that does not use a ball in the game.
nl: Het is de enige die geen bal gebruikt in het spel.

en: A terrier is to a dog like a?
nl: Een terrier staat tot een hond als een?

en: Chicken / Parrot
nl: Kip / Papegaai

en: Pony / Horse
nl: Pony / paard

en: Ant / Vertebrate
nl: Mier / Gewervelde

en: Dog / Cat
nl: Hond / kat

en: Dog and horse are species and terrier and pony are breeds.
nl: Hond en paard zijn diersoorten en terriër en pony zijn rassen.

en: The word 'taxidermist' is used to define a person that?
nl: Het woord 'taxidermist' duidt een persoon aan die?

en: Works with dead animals
nl: Werkt met dode dieren

en: Specializes in skin diseases
nl: Gespecialiseerd in huidziekten

en: Suffers a skin disease
nl: Lijdt aan een huidziekte

en: Works with leather
nl: Werkt met leer

en: A car engine that is poorly designed and lacking of sophistication is?
nl: Een slecht ontworpen automotor met weinig verfijning is?

en: Simplistic
nl: Simplistisch

en: Erroneous
nl: Onjuist

en: Broken
nl: Stuk

en: Unorthodox
nl: Onorthodox

en: Which of the following words is the closest in meaning to 'censure'?
nl: Welk van de volgende woorden komt het dichtst in de buurt van de betekenis van 'censureren'?

en: Condemn
nl: Veroordelen

en: Hide
nl: Verbergen

note: Translators: 'obscure' is used as a verb
en: Obscure
nl: Obscuur

en: Ignore
nl: Negeren

en: An artist whose work has become the defining style of a genre is?
nl: Een kunstenaar wiens werk de bepalende stijl van een genre is geworden is?

en: Pioneer
nl: Pionier

note: Translators: referred to the life style
en: Bohemian
nl: Bohemien

en: Misunderstood
nl: Verkeerd begrepen

en: Martyr
nl: Martelaar

en: Which of the following sentences defines better an 'ostracized' person?
nl: Welk van de volgende zinnen omschrijft een 'verstoten' persoon beter?

en: Person expelled from society
nl: Persoon verbannen uit de samenleving

en: Loner
nl: Eenling

en: Connoisseur
nl: Kenner

en: Conspirator
nl: Samenzweerder

en: Which of the following words means fear of people?
nl: Welk van de volgende woorden betekent angst voor mensen?

note: Translators: Anthropophobia is fear of people
en: Anthropophobia
nl: Anthropofobie

en: Hypochondria
nl: Hypochondrie

note: Translators: Anthophobia is fear of flowers that poses little or no danger
en: Anthophobia
nl: Anthofobie

note: Translators: Acrophobia is fear of heights
en: Acrophobia
nl: Acrofobie

en: A person with excessive preoccupation for his health has?
nl: Iemand die zich te veel bezighoudt met zijn gezondheid heeft?

en: Agoraphobia
nl: Agorafobie

note: Selected to avoid physical characteristics like: has shield, legs or tail
en: Which of the following words does not belong in this group?
nl: Welk van de volgende woorden hoort niet in het rijtje thuis?

note: Translator: As a noun
en: Violin
nl: Viool

en: Bassoon
nl: Fagot

en: Flute
nl: Fluit

en: Oboe
nl: Hobo

en: It is the only one that is not a woodwind instrument.
nl: Het is de enige die geen houten blaasinstrument is.

en: What is a 'halberd'?
nl: Wat is een 'hellebaard'?

en: Weapon
nl: Wapen

en: Flower
nl: Bloem

en: Fish
nl: Vis

en: Fossil
nl: Fossiel

en: Portico
nl: Portiek

en: Column
nl: Kolom

en: Attic
nl: Zolder

en: It is the only one that is not related to architecture.
nl: Het is de enige die geen relatie heeft met architectuur.

en: It is the only unit that does not belong to the metric system.
nl: Het is de enige die niet tot het metrieke stelsel behoort.

note: Translators: refers to the fruit
en: Orange
nl: Sinaasappel

en: Apple
nl: Appel

en: Grape
nl: Druif

en: Potato
nl: Aardappel

en: It is the only one that is not a fruit.
nl: Het is de enige die geen fruit is.

en: Turtle
nl: Schildpad

en: Crocodile
nl: Krokodil

en: Lizard
nl: Salamander

en: Frog
nl: Kikker

en: It is the only one that is not a reptile and also does not have a tail.
nl: Het is de enige die geen reptiel is en ook geen staart heeft.

en: Tiger
nl: Tijger

en: Deer
nl: Hert

en: It is the only one that is not a carnivore.
nl: Het is de enige die geen carnivoor is.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'hedonism'?
nl: Welk van de volgende woorden komt het dichtst in de buurt van de betekenis van 'hedonisme'?

en: Pleasure
nl: Plezier

en: Pain
nl: Pijn

en: Collectivism
nl: Collectivisme

en: Abstinence
nl: Onthouding

en: The ethical doctrine holding that only what is pleasant is an intrinsic good.
nl: De ethische leer die stelt dat alleen dat wat prettig is daadwerkelijk goed is.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'asceticism'?
nl: Welk van de volgende woorden komt het dichtst in de buurt van de betekenis van 'ascetisme'?

en: Positivism
nl: Positivisme

en: The practice of austere self-discipline in order to achieve a higher or spiritual idea.
nl: Door soberheid en zelfdiscipline proberen een hoger spiritueel bewustzijn te bereiken.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'oxymoron'?
nl: Welk van de volgende woorden komt het dichtst in de buurt van de betekenis van 'oxymoron'?

en: Contradictory
nl: Tegenstrijdig

en: Synonym
nl: Synoniem

en: Related
nl: Vergelijkbaar

en: Ironic
nl: Ironisch

en: A figure of speech that combines contradicting terms.
nl: Een zegswijze die tegengestelde termen gebruikt.

en: Lentils
nl: Linzen

en: Wheat
nl: Tarwe

en: Corn
nl: Maïs

en: Rice
nl: Rijst

en: It is the only one that is not a cereal.
nl: Het is de enige die geen graansoort is.

en: Onion
nl: Ui

en: Olive
nl: Olijf

en: Carbon
nl: Koolstof

en: Sodium
nl: Natrium

en: Zinc
nl: Zink

en: It is the only one that is not a metal.
nl: Het is de enige die geen metaal is.

en: Cardiology
nl: Cardiologie

en: Hematology
nl: Hematologie

en: Psychiatry
nl: Psychiatrie

en: Paleontology
nl: Paleontologie

en: It is the only one that is not a medical specialty.
nl: Het is de enige die geen medisch specialisme is.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'?
nl: Welk van de volgende woorden komt het dichtst in de buurt van de betekenis van 'nalatig'?

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Careless
nl: Onzorgvuldig

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Friendly
nl: Vriendelijk

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Polite
nl: Beleefd

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Angry
nl: Kwaad

note: Translator: definition of negligent
en: It is the failure to take such care as may be rightfully or reasonably expected.
nl: Het nalaten om met voldoende zorg te werk te gaan.

en: Regular
nl: Gewoon

en: Occasional
nl: Af en toe

en: Exceptional
nl: Uitzonderlijk

en: Rare
nl: Zeldzaam

en: The other words have the connotation of not occurring frequently.
nl: De andere woorden impliceren dat het niet vaak voorkomt.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'perplexing'?
nl: Welk van de volgende woorden komt het dichtst in de buurt van de betekenis van 'verwarrend'?

note: Translator: As synonymous of 'perplexing'
en: Confusing
nl: Verwarrend

en: Interesting
nl: Interessant

en: Ordinary
nl: Gewoon

en: Trivial
nl: Triviaal

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'unhappy'?
nl: Welk van de volgende woorden komt het dichtst in de buurt van de betekenis van 'ongelukkig'?

en: Sad
nl: Verdrietig

en: Unpleasant
nl: Onplezierig

en: Tears
nl: Tranen

en: Incredible
nl: Ongelofelijk

en: Famous
nl: Beroemd

en: Acclaimed
nl: Geprezen

en: Celebrated
nl: Gevierd

en: The other words have the meaning of distinguished.
nl: De andere woorden betekenen onderscheiden.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'specific'?
nl: Welk van de volgende woorden komt het dichtst in de buurt van de betekenis van 'specifiek'?

note: Translator: Pertaining to a single or specific person or thing
en: Particular
nl: Specifiek

en: Obvious
nl: Duidelijk

en: Generic
nl: Algemeen

en: Plate
nl: Bord

note: Translator: As a noun
en: Bottle
nl: Fles

en: Amphora
nl: Amfora

en: Bowl
nl: Schaal

en: It is the only one that is not used to storage liquids.
nl: Het is de enige die niet wordt gebruikt voor de opslag van vloeistoffen.

en: Walnut
nl: Walnoot

en: Chestnut
nl: Kastanje

en: It is the only one that is not a nut.
nl: Het is de enige die geen noot is.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'acclaim'?
nl: Welk van de volgende woorden komt het dichtst in de buurt van de betekenis van 'bijval'?

en: Applause
nl: Applaus

en: Commendation
nl: Lof

en: Citation
nl: Citaat

note: Translator: As a noun (call upon a spirit by invocation)
en: Conjure
nl: Bezwering

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'grief'?
nl: Welk van de volgende woorden komt het dichtst in de buurt van de betekenis van 'verdriet'?

note: Translator: As a noun
en: Lament
nl: Klaaglied

en: Fraud
nl: Bedrog

en: Intolerance
nl: Onverdraagzaamheid

en: Risk
nl: Risico

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'phlegmatic'?
nl: Welk van de volgende woorden komt het dichtst in de buurt van de betekenis van 'flegmatisch'?

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Calm
nl: Kalm

en: Authentic
nl: Authentiek

en: Clever
nl: Slim

en: Tense
nl: Gespannen

en: Proverb
nl: Spreekwoord

en: It is the only one that is not related to literature.
nl: Het is de enige die geen relatie heeft met literatuur.

en: Cathetus
nl: Loodlijn

en: Trigonometry
nl: Trigonometrie

en: It is the only one that is not related with triangles.
nl: Het is de enige die geen relatie heeft met driehoeken.

note: Translator: As a noun
en: Necklace
nl: Halsketting

en: Candelabra
nl: Kandelaber

en: Lantern
nl: Lantaarn

en: It is the only one that does not produce light.
nl: Het is de enige die geen licht produceert.

note: Translator: As a noun
en: Shield
nl: Schild

en: Helmet
nl: Helm

note: Translator: As a noun
en: Armor
nl: Harnas

en: Crossbow
nl: Kruisboog

en: It is the only one that is not used for protection.
nl: Het is de enige die niet wordt gebruikt voor de verdediging.

en: Monolith
nl: Monoliet

en: Granite
nl: Graniet

en: Rock
nl: Rots

note: Translator: As a noun
en: Tree
nl: Boom

en: It is the only one that is not related to rocks.
nl: Het is de enige die geen relatie heeft met stenen.

note: Translator: As a noun
en: Carrot
nl: Wortel

en: Beet
nl: Biet

en: Radish
nl: Radijs

en: Tomato
nl: Tomaat

en: It is the only one that does not have roots.
nl: Het is de enige die geen wortels heeft.

note: Translator: Organ as a musical instrument
en: Organ
nl: Orgel

en: Accordion
nl: Accordeon

note: Translator: 'keys' as the ones found in a keyboard
en: It is the only instrument that does not have keys.
nl: Het is het enige instrument dat geen toetsen heeft.

en: Cow
nl: Koe

en: Leopard
nl: Luipaard

en: Dog
nl: Hond

en: Snake
nl: Slang

en: It is the only animal that does not have legs and it is not a mammal.
nl: Het is het enige dier dat geen poten heeft en geen zoogdier is.

en: Heptagon
nl: Zevenhoek

en: Triangle
nl: Driehoek

en: Pentagon
nl: Vijfhoek

en: Cube
nl: Kubus

en: It is the only one that is a three-dimensional solid object.
nl: Het is het enige driedimensionale vaste voorwerp.

en: Which of the following words is the closest in meaning to 'intrinsic'?
nl: Welk van de volgende woorden komt het dichtst in de buurt van de betekenis van ‘intrinsiek’?

en: External
nl: Extern

en: Precursory
nl: Inleidend

en: Ambiguous
nl: Dubbelzinnig

en: Intrinsic means belonging to a thing by its very nature.
nl: Intrinsiek betekent dat het door zijn aard behoort tot iets.

en: Rectangle
nl: Rechthoek

en: Square
nl: Vierkant

en: Rhombus
nl: Ruit

en: Triangle is the only one that does not have four sides.
nl: Driehoek is de enige die geen vier zijden heeft.

en: car / garage | plane
nl: auto / garage | vliegtuig

en: Airline
nl: Luchtvaartmaatschappij

en: Aircraft
nl: Vliegtuig

en: circle / semicircle | diameter
nl: cirkel / halve cirkel | diameter

en: Radius
nl: Straal

en: Chord
nl: Akkoord

en: Tangent
nl: Raaklijn

en: Angle
nl: Hoek

en: The radius of a circle is half the diameter.
nl: De straal van een cirkel is de helft van de diameter.

en: talk / yell | dislike
nl: praten / gillen | afkeer

en: Repugnance
nl: Walging

en: Offensive
nl: Offensief

en: Shame
nl: Schaamte

en: Ostentation
nl: Praalzucht

en: write / pen | eat
nl: schrijven / pen | eten

en: Fork
nl: Vork

en: Winery
nl: Wijnmakerij

en: Table
nl: Tafel

en: A pen is used to write and a fork is used to eat.
nl: Een pen wordt gebruikt om te schrijven en een vork om te eten.

en: desert / oasis | sea
nl: woestijn / oase | zee

en: Island
nl: Eiland

en: River
nl: Rivier

en: Beach
nl: Strand

en: Coast
nl: Kust

en: An oasis is an isolated area of vegetation in a desert and an island is a piece of isolated land that is surrounded by water.
nl: Een oase is een geïsoleerd gebied met vegetatie in een woestijn en een eiland is een geïsoleerd stuk land omgeven door water.

note: Translators: letter refers to letter (in paper form)
en: turtle / shell | letter
nl: schildpad / schild | brief

en: Envelope
nl: Envelop

en: Ink
nl: Inkt

en: A turtle is inside a shell and a letter is inside an envelope.
nl: Een schildpad zit in een schild en een brief zit in een envelop.

en: wine / grape | rum
nl: wijn / druif | rum

en: Sugarcane
nl: Suikerriet

en: Grain
nl: Graan

en: Sweet corn
nl: Suikermaïs

en: horticulture / plants | ornithology
nl: tuinbouw / planten | vogelkunde

en: Birds
nl: Vogels

en: Insects
nl: Insecten

en: Amphibians
nl: Amfibieën

en: Fishes
nl: Vissen

en: thankful / ingratitude | despotism
nl: dankbaar / ondankbaar | despotisme

en: Democracy
nl: Democratie

en: Totalitarianism
nl: Totalitarisme

en: Oligarchy
nl: Oligarchie

en: Authority
nl: Autoriteit

en: pessimist / optimist | poor
nl: pessimist / optimist | arm

note: Translators: Affluent as antonym of poor, that is, somebody that is rich
en: Affluent
nl: Welgesteld

en: Homeless
nl: Dakloos

en: Property
nl: Eigendom

en: Money
nl: Geld

en: five / pentagon | ten
nl: vijf / vijfhoek | tien

en: Decagon
nl: Tienhoek

en: Enneagram
nl: Negenpuntige ster

en: Icosagon
nl: Twintigzijdige veelhoek

en: Decimal
nl: Decimaal

en: parallel / meridian | longitude
nl: parallel / meridiaan | lengtegraad

en: Latitude
nl: Breedtegraden

en: Solstice
nl: Zonnewende

en: Pole
nl: Pool/paal

en: Azimuth
nl: Azimut

en: Parallel and longitude traverse from east to west while meridian and latitude traverse from north to south.
nl: Parallel en lengtegraden lopen van oost naar west, terwijl meridiaan en breedtegraden van noord naar zuid lopen.

en: art / gallery | drama
nl: kunst / gallerij | drama

en: Concert hall
nl: Concertzaal

en: hunter / rifle | photographer
nl: jager / geweer | fotograaf

note: Translators: tripod as used is photography
en: Tripod
nl: Statief

en: Photography
nl: Fotografie

en: Light
nl: Licht

en: dish / break | balloon
nl: bord / breken | ballon

note: Translators: like 'he burst the balloon'
en: Burst
nl: Knallen

en: Bounce
nl: Stuiteren

en: Float
nl: Drijven

en: Roll
nl: Rollen

en: Both relate to an action that breaks the related item.
nl: Beide hebben betrekking op een handeling die het bijbehorende object stukmaakt.

en: button / push | key (used in a lock)
nl: knop / indrukken | sleutel (van een slot)

en: Turn
nl: Draaien

note: Translator: 'Open' as verb, like open with a key
en: Open
nl: Openen

note: Translator: 'Lock' as verb, like locked with a key
en: Lock
nl: Slot

note: Translator: 'Close' as verb, like closed with a key
en: Close
nl: Sluiten

en: To make both objects work, a button needs to be pushed and a key needs to be turned.
nl: Om beide objecten te laten werken moet een knop ingedrukt en een sleutel omgedraaid worden.

en: concept / idea | obsession
nl: concept / idee | obsessie

note: As a synonym of obsession
en: Fixation
nl: Fixatie

en: Indifference
nl: Onverschillig

en: Disinterest
nl: Desinteresse

en: Intuition
nl: Intuïtie

en: The relation between the two words is that they are synonymous.
nl: De relatie tussen de twee woorden is dat het synoniemen zijn.

en: fish / water | bird
nl: vis / water | vogel

en: Air
nl: Lucht

en: Wings
nl: Vleugels

en: Ship
nl: Schip

en: Cage
nl: Kooi

note: Translator: 'rook' as a piece of chess
en: rook / chess | soldier
nl: toren / schaakspel | soldaat

en: Battle
nl: Strijd

en: Gun
nl: Geweer

en: Peace
nl: Vrede

en: Enemy
nl: Vijand

en: competitive / cooperative | anxious
nl: concurerend / coöperatief | angstig

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Flexible
nl: Flexibel

en: Cautious
nl: Voorzichtig

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Daring
nl: Stoutmoedig

en: pessimistic / optimistic | suspicious
nl: pessimistisch / optimistisch | achterdochtig

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Trusting
nl: Vertrouwend

en: Dubious
nl: Onzeker

note: Translator: compass as the instrument used for finding direction
en: thermometer / temperature | compass
nl: thermometer / temperatuur | kompas

en: Elevation
nl: Elevatie

en: Position
nl: Positie

en: Area
nl: Gebied

en: The first word is the instrument and the second what it measures.
nl: Het eerste woord is het instrument en het tweede wat gemeten wordt.

en: violin / orchestra | knife
nl: viool / orkest | mes

en: Cutlery
nl: Bestek

en: Metal
nl: Metaal

en: Spoon
nl: Lepel

en: Wood
nl: Hout

en: doctor / stethoscope | painter
nl: dokter / stethoscoop | schilder

en: Brush
nl: Borstel

en: Art
nl: Kunst

en: Gallery
nl: Galerij

note: Translator: meaning a painted picture
en: Painting
nl: Schilderij

en: hungry / eat | tired
nl: honger / eten | moe

en: sleep | rest
nl: slapen | rusten | uitrusten

note: Translators: 'open' is used as a verb (open a box)
en: box / open | banana
nl: doos / openen | banaan

en: peel
nl: pellen

note: Translators: 'dig' is used as a verb (to dig)
en: shovel / dig | axe
nl: schop / graven | bijl

note: Translators: 'chop' is used as a verb (to chop)
en: chop
nl: hakken

note: Translators: 'break' is used as a verb (to break)
en: glass / break | paper
nl: glas / breken | papier

note: Translators: 'tear' and 'rip' are used as verbs (to tear / to rip). Tear as in "To pull apart or into pieces by force" (not lacrimation)
en: tear | rip
nl: scheuren | verscheuren

note: Translators: the concept 'toe' (https://en.wikipedia.org/wiki/Toe) does not exist in all languages. It means 'digits of the foot'. Feel free to change it to 'fingers' and adapt the answer accordingly
en: feet / two | toes
nl: voet / twee | tenen

note: Translators: referred to 'feet / two | toes'
en: ten | 10
nl: tien | 10

en: fish / aquarium | monkey
nl: vis / aquarium | aap

en: cage | zoo | zoological garden
nl: kooi | dierentuin

en: A fish in an aquarium lives in captivity.
nl: Een vis in een aquarium leeft in gevangenschap.

en: ring / finger | bracelet
nl: ring / vinger | armband

en: wrist | arm
nl: pols | arm

en: seal / flippers | bird
nl: zeehond / flippers | vogel

en: wings
nl: vleugels

note: Translators: stick refers to a piece of wood
en: stick / float | stone
nl: tak / drijven | steen

en: sink
nl: zinken

en: leopard / spots | tiger
nl: luipaard / stippen | tijger

en: stripes
nl: strepen

note: Translators: 'submarine' is used as a noun
en: fish / submarine | bird
nl: vis / onderzeeër | vogel

en: airplane | aeroplane | plane
nl: vliegtuig

en: tears / eyes | sweat
nl: tranen / ogen | zweet

en: body | skin
nl: lichaam | huid

en: bridge / over | tunnel
nl: brug / over | tunnel

en: in | under | through
nl: in / onder | door

note: Translators: 'play' is used as a verb (to play)
en: toy / play | tool
nl: speelgoed / spelen | gereedschap

note: Translators: 'work' is used as a verb (to work)
en: work
nl: werken

note: 'correct' can be used as verb or adjective
en: error / (to) correct | damage
nl: fout / verbeteren | schade

en: repair | fix
nl: repareren | maken

en: orange / fruit | spinach
nl: sinaasappel / fruit | spinazie

en: vegetable
nl: groente

en: hands / grab | teeth
nl: handen / grijpen | tanden

en: bite
nl: bijten

en: Grab and bite are finite actions.
nl: Grijpen en bijten zijn vergelijkbare acties.

en: puzzle / solve | game
nl: puzzel / oplossen | spel

en: win | play
nl: winnen | spelen

en: eyebrow / eye | mustache
nl: wenkbrauw / oog | snor

en: lip | upper lip | mouth
nl: lip | bovenlip | mond

en: ice / slippery | glue
nl: ijs / glad | lijm

en: sticky
nl: plakkerig

en: whirlpool / water | tornado
nl: draaikolk / water | tornado

en: wind | air
nl: wind | lucht

en: fox / den | bird
nl: vos / hol | vogel

en: dog / tame | wolf
nl: hond / tam | wolf

en: wild | savage
nl: wild | woest

en: sugar / sweet | vinegar
nl: suiker / zoet | azijn

en: sour
nl: zuur

note: Translators: 'dance' is used as a noun
en: dance
nl: dans

en: slurp / tongue | snort
nl: slurpen / tong | snuiven

en: nose
nl: neus

en: elbow / knee | wrist
nl: elleboog / knie | pols

en: ankle
nl: enkel

en: novel / author | song
nl: roman / auteur | lied

en: composer | songwriter | lyricist
nl: componist | songwriter | liedjesschrijver

en: car / road | train
nl: auto / weg | trein

en: track | railway | rails | railroad
nl: spoor | spoorweg | rails | spoorbaan

en: pediatrics / children | numismatics
nl: pediatrie / kinderen | numismatiek

en: coins | currency | money
nl: munten | valuta | geld

en: thermometer / temperature | clock
nl: thermometer / temperatuur | klok

note: Translators: time as duration of an event. What a clock measures
en: time
nl: tijd

en: poems / anthology | maps
nl: gedichten / bloemlezing | kaarten

en: letter / word | page
nl: letter / woord | pagina

en: book | magazine | document
nl: boek | tijdschrift | document

en: hour / minute | minute
nl: uur / minuut | minuut

note: Translators: refers to the unit of time
en: second
nl: seconde

en: tiger / carnivore | cow
nl: tijger / carnivoor | koe

en: herbivorous | herbivore
nl: plantenetend | herbivoor

en: constellation / stars | archipelago
nl: sterrenbeeld / sterren | archipel

en: islands
nl: eilanden

en: Unknown command line parameter {0}
nl: Onbekende opdrachtregelparameter {0}

en: List of available games
nl: Lijst van beschikbare spellen

en: Usage: gbrainy [options]
nl: Gebruik: gbrainy [opties]

en:   --version			Print version information.
nl:   --versie			Druk versie-informatie af.

en:   --help			Print this usage message.
nl:   --help			Druk deze uitleg af.

en:   --gamelist			Shows the list of available games.
nl:   --gamelist			toont de lijst met beschikbare spellen.

en:   --customgame [game1, gameN]	Specifies a list of games to play during a custom game.
nl:   --customgame [game1, gameN]	Specificeert een lijst met te spelen spellen in een aangepast spel.

en:   --norandom 			The custom game list provided will not be randomized.
nl:   --norandom 			De aangepaste spellenlijst zal niet willekeurig worden gemaakt.

en:   --versions 			Show dependencies.
nl:   --versions 			Toon afhankelijkheden.

en: Based on ideas by
nl: Gebaseerd op ideeën van

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as  published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nl: Dit programma is vrije software; u kan het verspreiden en/of wijzigen onder de bepalingen van de GNU Algemene Publieke Licentie, zoals uitgegeven door de Free Software Foundation; ofwel versie 2 van de Licentie, of (naar vrije keuze) een latere versie.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nl: Dit programma is verspreid in de hoop dat het nuttig zal zijn maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie van VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL. Zie de GNU Algemene Publieke Licentie voor meer details.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
nl: U zou bij dit programma een exemplaar van de GNU General Public License moeten hebben ontvangen. Indien dat niet zo is, zie <https://www.gnu.org/licenses/>.

en: A brain teaser game for fun and to keep your brain trained.
nl: Een hersenkrakerspel voor vermaak en om uw brein fit te houden.

en: gbrainy project web site
nl: Website van het gbrainy-project

note: Column: Game Name
en: Game Name
nl: Naam van het spel

en: Selected
nl: Geselecteerd

note: Translators: default file name used when exporting PDF files (keep the pdf extension please)
en: games.pdf
nl: spellen.pdf

en: PDF files
nl: PDF-bestanden

en: All files
nl: Alle bestanden

en: The PDF file has been exported correctly.
nl: Het PDF-bestand is succesvol aangemaakt.

en: There was a problem generating the PDF file. The file has not been created.
nl: Er was een probleem bij het aanmaken van het PDF-bestand. Het bestand is niet aangemaakt.

en: The graph below shows the player's game score evolution.
nl: De grafiek hieronder toont het scoreverloop van de speler.

en: You need more than one game session recorded to see the score evolution.
nl: Er moet meer dan een spelsessie opgenomen zijn voordat u het scoreverloop kunt zien.

en: It is built using the results of {0} recorded game session. | It is built using the results of the last {0} recorded game sessions.
nl[0]: Het is opgebouwd met de resultaten van {0} spelsessie.
nl[1]: Het is opgebouwd met de resultaten van {0} spelsessies.

en: Total
nl: Totaal

en: You are about to delete the player's game session history.
nl: U staat op het punt om de spelgeschiedenis van deze speler te verwijderen.

en: If you proceed, you will lose the history of the previous game sessions. Do you want to continue?
nl: Als u verder gaat zult u de geschiedenis van de afgelopen spelsessies verliezen. Wilt u doorgaan?

en: _Delete
nl: _Verwijderen

en: Custom Game
nl: Aangepast spel

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Unselect all
nl: Alles deselecteren

en: PDF export
nl: PDF-export

en: _Save
nl: Op_slaan

en: This option allows to export a set of games in a PDF file. You can complete the puzzles without a computer.
nl: Met deze optie kunt u een serie spelletjes naar een pdf-bestand exporteren. U kunt de puzzels dan zonder computer maken.

en: <b>General Settings</b>
nl: <b>Algemene instellingen</b>

en: Skip games that use colors
nl: Spellen die kleuren gebruiken overslaan

en: <b>Game Types</b>
nl: <b>Speltypes</b>

en: Logic
nl: Logica

en: Calculation
nl: Berekening

en: Verbal
nl: Verbaal

en: <b>Difficulty Level</b>
nl: <b>Moeilijkheidsgraad</b>

en: Easy
nl: Makkelijk

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Master
nl: Moeilijk

en: <b>Number of games</b>
nl: <b>Aantal spellen</b>

en: Total number of games:
nl: Totaal aantal spellen:

note: Translators: this the number of pages that are included by side when exporting a PDF"
en: Pages per side:
nl: Pagina's per kant:

en: <b>Output File</b>
nl: <b>Doelbestand</b>

en: Player's Game Session History
nl: Spelgeschiedenis van de speler

en: Show:
nl: Toon:

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Skip games that use colors (for colorblind users)
nl: Sla spellen die kleuren gebruiken over (voor kleurenblinde gebruikers)

en: Force gbrainy to always use English language (ignore translations)
nl: Zorg ervoor dat gbrainy altijd Engels gebruikt (negeer vertalingen)

en: Search and load extensions when starting
nl: Zoeken naar en laden van uitbreidingen bij opstarten

en: Enable sounds
nl: Geluiden inschakelen

en: Theme:
nl: Thema:

en: <b>Memory Games</b>
nl: <b>Geheugenspelletjes</b>

en: Time in seconds to memorize the challenge:
nl: Tijd in seconden om objecten uit het hoofd te leren:

en: Show a countdown message
nl: Laat het aftellen zien

en: <b>Player's Game Session History</b>
nl: <b>Spelgeschiedenis van de speler</b>

en: Minimum number of played games to store the game session:
nl: Minimaal aantal spellen dat gespeeld moet worden voordat de spelsessie wordt opgeslagen:

en: Maximum number of records in the player's game session history:
nl: Maximaal aantal spellen in de spelgeschiedenis van de speler:

en: Delete Player's Game Session History
nl: Spelgeschiedenis van speler verwijderen

en: Congratulations.
nl: Gefeliciteerd.

en: Incorrect answer.
nl: Onjuist antwoord.

en: Once you have an answer type it in the "Answer:" entry box and press the "OK" button.
nl: Zodra u een antwoord weet typt u het in het ‘Antwoord:’-invoerveld en drukt u op de "OK"-knop.

en: The level of translation of gbrainy for your language is low.
nl: Het aantal vertalingen in uw taal voor gbrainy is laag.

en: You may be exposed to partially translated games making it more difficult to play. If you prefer to play in English, there is an option for doing so in gbrainy's Preferences.
nl: Mogelijk krijgt u met deels-vertaalde spelletjes te maken, wat het een stuk moeilijker maakt om te spelen. Als u liever in het Engels speelt kunt u dit bij Voorkeuren instellen.

en: Pause
nl: Pauze

en: Resume
nl: Hervatten

en: Startup time {0}
nl: Opstarttijd {0}

en: _Game
nl: _Spel

en: _New Game
nl: _Nieuw spel

en: All Games (Logic, Mental Calculation, Memory and Verbal Analogies)
nl: Alle spellen (Logica, hoofdrekenen, geheugen en verbale analogieën)

en: Logic Puzzles Only
nl: Alleen logicapuzzels

en: Mental Calculation Only
nl: Alleen hoofdrekentrainingen

en: Memory Trainers Only
nl: Alleen geheugentrainingen

en: Verbal Analogies Only
nl: Alleen verbale analogieën

en: Custom Game Selection...
nl: Handmatige spelselectie…

en: _Pause Game
nl: Spel _pauzeren

en: _End Game
nl: Spel b_eëindigen

en: Export Games to PDF for Off-line Playing...
nl: Spellen naar PDF exporteren om offline te spelen…

en: _View
nl: _Weergave

en: Toolbar
nl: Werkbalk

en: Show
nl: Toon

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: _Settings
nl: _Instellingen

en: Extensions
nl: Uitbreidingen

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Contents
nl: _Inhoud

en: How to Extend gbrainy's Functionality
nl: Hoe u de functionaliteit van gbrainy uit kunt breiden

en: Answer:
nl: Antwoord:

en: _Next
nl: V_olgende

en: Add-in Manager
nl: Beheer invoegtoepassingen

en: Additional extensions are required to perform this operation.
nl: Voor deze operatie zijn extra uitbreidingen noodzakelijk.

en: The following add-ins will be installed:
nl: De volgende invoegtoepassingen worden geïnstalleerd:

en: <big><b>Add-in Manager</b></big>
nl: <big><b>Beheer invoegtoepassingen</b></big>

en: The following add-ins are currently installed:
nl: De volgende invoegtoepassingen zijn geïnstalleerd:

en: _Install Add-ins...
nl: _Invoegtoepassingen installeren…

en: _Repositories...
nl: _Softwarebronnen…

en: _Uninstall...
nl: _Deïnstalleren…

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Add-in
nl: Invoegtoepassingen

en: Version
nl: Versie

en: Other
nl: Andere

en: Version:
nl: Versie:

en: Author:
nl: Auteur:

en: Add-in Dependencies:
nl: Afhankelijkheden invoegtoepassingen:

en: <b>Select the add-ins to install and click on Next</b>
nl: <b>Selecteer de te installeren invoegtoepassingen en klik op Volgende</b>

en: Show all packages
nl: Alle pakketten tonen

en: Show new versions only
nl: Alleen nieuwe versies tonen

en: Show updates only
nl: Alleen updates tonen

en: _Unselect All
nl: Alles _deselecteren

en: Select _All
nl: _Alles selecteren

en: Add-in Installation
nl: Installatie invoegtoepassingen

en: Name
nl: Naam

en: Url
nl: URL

en: Install from:
nl: Installeren vanaf:

en: Repository
nl: Softwarebron

en: All registered repositories
nl: Alle geregistreerde softwarebronnen

en: Register an on-line repository
nl: Een online-softwarebron registreren

en: Select the location of the repository you want to register:
nl: Selecteer de locatie van de softwarebron die u wilt registeren:

en: Register a local repository
nl: Een lokale softwarebron registreren

en: Url:
nl: URL:

en: Browse...
nl: Bladeren…

en: Path:
nl: Pad:

note: Mono Addins 0.6
en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Repository:
nl: Softwarebron:

en: Install from file...
nl: Vanuit bestand installeren…

en: No selection
nl: Geen selectie

en: No add-ins found
nl: Geen add-ins gevonden

en: Refresh
nl: Vernieuwen

en: Add-in packages
nl: Add-in pakketten

en: Install Add-in Package
nl: Add-in pakket installeren

en: All repositories
nl: Alle softwarebronnen

en: Manage Repositories...
nl: Softwarebronnen beheren…

en: Add-in Repository Management
nl: Softwarebronnen voor add-ins beheren

note: Translators: {0} is a number indicating the Addins available for update
en: {0} update available | {0} updates available
nl[0]: {0} update beschikbaar
nl[1]: {0} updates beschikbaar

en: Open Location
nl: Locatie openen

en: Paused
nl: Gepauzeerd

en: Play all the games
nl: Alle spellen spelen

en: All
nl: Alles

en: Play games that challenge your reasoning and thinking
nl: Speel spellen die uw redeneer- en denkvermogen op de proef stellen

en: Play games that challenge your mental calculation skills
nl: Speel spellen die uw hoofdrekenvaardigheden op de proef stellen

en: Memory
nl: Geheugen

en: Play games that challenge your short term memory
nl: Speel spellen die uw kortetermijngeheugen op de proef stellen

en: Play games that challenge your verbal aptitude
nl: Speel spellen die uw verbale vaardigheden op de proef stellen

en: Pause or resume the game
nl: Het spel pauzeren of hervatten

en: End the game and show score
nl: Het spel beëindigen en de score tonen

en: End
nl: Einde

en: red
nl: rood

en: green
nl: groen

en: blue
nl: blauw

en: yellow
nl: geel

en: orange
nl: oranje

en: black
nl: zwart

en: white
nl: wit

note: Translators. This is the list of valid answers, like A or B.
en: {0} or {1}
nl: {0} of {1}

note: Translators. This is the list of valid answers, like A, B or C.
en: {0}, {1} or {2}
nl: {0}, {1} of {2}

note: Translators. This is the list of valid answers, like A, B, C or D.
en: {0}, {1}, {2} or {3}
nl: {0}, {1}, {2} of {3}

en: Figure {0}
nl: Figuur {0}

en: The correct answer is {0}. | The possible correct answers are {0}.
nl[0]: Het juiste antwoord is {0}.
nl[1]: De mogelijk juiste antwoorden zijn {0}.

en: Extensions database:
nl: Gegevensbron uitbreidingen:

en: {0} game registered: | {0} games registered:
nl[0]: {0} spel geregistreerd:
nl[1]: {0} spellen geregistreerd:

en: {0} logic puzzle | {0} logic puzzles
nl[0]: {0} logische puzzel
nl[1]: {0} logische puzzels

en: {0} calculation trainer | {0} calculation trainers
nl[0]: {0} rekentraining
nl[1]: {0} rekentrainingen

en: {0} memory trainer | {0} memory trainers
nl[0]: {0} geheugentraining
nl[1]: {0} geheugentrainingen

en: {0} verbal analogy | {0} verbal analogies
nl[0]: {0} verbale analogie
nl[1]: {0} verbale analogieën

en: Games played: {0} (Score: {1})
nl: Gespeelde spellen: {0} (score is {1})

en: Time: {0}
nl: Tijd: {0}

note: Translators: {0} is the name of the game
en: Game: {0}
nl: Spel: {0}

note: Translators: text in the status bar: games played - time
en: {0} - {1}
nl: {0} — {1}

en: Outstanding results
nl: Uitmuntend resultaat

en: Excellent results
nl: Zeer goed resultaat

en: Good results
nl: Goed resultaat

en: Poor results
nl: Matig resultaat

en: Disappointing results
nl: Teleurstellend resultaat

en: Read the instructions carefully and identify the data and given clues.
nl: Lees de instructies aandachtig en bepaal wat de gegevens en de aanwijzingen zijn.

en: To score the player gbrainy uses the time and tips needed to complete each game.
nl: Om de speler te beoordelen kijkt gbrainy naar de benodigde tijd en de gebruikte tips.

en: In logic games, elements that may seem irrelevant can be very important.
nl: In logica-spellen kunnen elementen die onbelangrijk lijken erg belangrijk zijn.

en: Try to approach a problem from different angles.
nl: Probeer het probleem op een andere manier te bekijken.

en: Do not be afraid of making mistakes, they are part of the learning process.
nl: Wees niet bang om fouten te maken, dit is een onderdeel van het leerproces.

en: Do all the problems, even the difficult ones. Improvement comes from challenging yourself.
nl: Probeer alle vraagstukken, zelfs de lastige. Als u zichzelf uitdaagt wordt u vanzelf beter.

en: Play on a daily basis, you will notice progress soon.
nl: Als u dagelijks speelt, zult u snel voortgang boeken.

note: Translators: Custom Game Selection is a menu option
en: Use the 'Custom Game Selection' to choose exactly which games you want to play.
nl: Gebruik de ‘Handmatige spelselectie’ om te bepalen welke spellen u wilt spelen.

en: Use the Settings to adjust the difficulty level of the game.
nl: Gebruik 'Instellingen' om de moeilijkheidsgraad van het spel aan te passen.

en: Association of elements is a common technique for remembering things.
nl: Associatie is een bekende techniek om dingen te onthouden.

en: Grouping elements into categories is a common technique for remembering things.
nl: Elementen in categorieën onderbrengen is een bekende techniek om dingen te onthouden.

en: Build acronyms using the first letter of each fact to be remembered.
nl: Maak een acroniem van de eerste letter van alle feiten die u moet onthouden.

en: The enjoyment obtained from a puzzle is proportional to the time spent on it.
nl: Het plezier dat u aan een puzzel beleefd is evenredig aan de tijd die u er aan besteedt.

en: Think of breaking down every problem into simpler components.
nl: Probeer elk vraagstuk in eenvoudigere onderdelen op te delen.

en: When answering verbal analogies pay attention to the verb tense.
nl: Let op de werkwoordsvorm bij het oplossen van verbale analogieën.

en: When you go shopping, try to perform calculations without the use of a calculator.
nl: Wanneer u gaat winkelen, probeer de berekeningen uit te voeren zonder rekenmachine.

en: Memorize the objects below in the given time
nl: Onthoud de onderstaande objecten in de gegeven tijd

en: Time left
nl: Tijd over

note: Translators: {0} is the game number and {1} the game question or answer The number is used as reference when looking for the game solution in the PDF
en: Game #{0}. {1}
nl: Spel # {0}. {1}

en: Created by gbrainy {0}
nl: Gemaakt door gbrainy {0}

en: Solutions
nl: Oplossingen

en: Multiple options #{0}
nl: Meerdere opties #{0}

note: Translators: {0} is replaced by a question and {1} by the possible valid answers E.g.: What is the correct option? Answer A, B, C or D.
en: {0} Answer {1}.
nl: {0} Antwoord {1}.

en: Pair of words compare #{0}
nl: Vergelijk woordparen #{0}

en: Given the relationship between the two words below, which word has the same relationship to '{0}'?
nl: De relatie tussen twee woorden is gegeven. Welk woord deelt deze relatie met '{0}'?

en: Words: {0}
nl: Woorden: {0}

en: Pair of words #{0}
nl: Woordpaar #{0}

en: Question and answer #{0}
nl: Vraag en antwoord #{0}

note: Translators {0}: list of options (A, B, C)
en: Answer {0}.
nl: Antwoord {0}.

en: Get ready to memorize the next objects...
nl: Maak u klaar om de volgende objecten te onthouden…

note: Translator: This will be part of the sentence "Games won: 10 (6 played)"
en: {0} played | {0} played
nl[0]: {0} gespeeld
nl[1]: {0} gespeeld

en: Games won: {0} ({1}) | Games won: {0} ({1})
nl[0]: Spellen gewonnen: {0} ({1})
nl[1]: Spellen gewonnen: {0} ({1})

en: {0}. Games won: {1} ({2}) | {0}. Games won: {1} ({2})
nl[0]: {0}. Spellen gewonnen: {1} ({2})
nl[1]: {0}. Spellen gewonnen: {1} ({2})

en: Time played {0} (average per game {1})
nl: Gespeelde tijd is {0} (gemiddeld {1} per spel)

note: Translators: translated string should not be longer that the English original (space restriction on the UI)
en: For details on how gbrainy's scoring works refer to the help.
nl: Raadpleeg Help voor details over hoe de puntentelling van gbrainy werkt.

en: Tips for your next games
nl: Hints voor uw volgende spellen

en: Congratulations! New personal record
nl: Gefeliciteerd! Een nieuw persoonlijk record

en: By scoring {0} in logic puzzle games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
nl: Door {0} op het onderdeel logica te scoren heeft u een nieuw persoonlijk record behaald. Uw vorig record was {1}.

en: By scoring {0} in calculation games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
nl: Door {0} op het onderdeel rekenen te scoren heeft u een nieuw persoonlijk record behaald. Uw vorig record was {1}.

en: By scoring {0} in memory games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
nl: Door {0} op het onderdeel geheugen te scoren heeft u een nieuw persoonlijk record behaald. Uw vorig record was {1}.

en: By scoring {0} in verbal analogies you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
nl: Door {0} op het onderdeel verbale analogieën te scoren heeft u een nieuw persoonlijk record behaald. Uw vorig record was {1}.

en: Time
nl: Tijd

en: Logic puzzles. Challenge your reasoning and thinking skills.
nl: Logica-puzzels. Test uw denk- en redeneervaardigheden.

en: Mental calculation. Arithmetical operations that test your mental calculation abilities.
nl: Hoofdrekenen. Sommen waarmee u uw rekenvaardigheid kunt testen.

en: Memory trainers. To prove your short term memory.
nl: Geheugentraining. Laat zien wat uw kortetermijngeheugen waard is.

en: Verbal analogies. Challenge your verbal aptitude.
nl: Verbale analogieën. Toon uw kennis van woordbetekenissen.

note: Translators: {0} is the version number of the program
en: Welcome to gbrainy {0}
nl: Welkom bij gbrainy {0}

en: gbrainy is a brain teaser game and trainer to have fun and to keep your brain trained. It includes:
nl: gbrainy is een hersenkraker- en trainingsspel, voor uw vermaak en om uw brein fit te houden.  Het bevat:

en: Arithmetical operations
nl: Rekenkundig

en: What is the result of the following operation?
nl: Wat is het resultaat van de volgende rekenkundige bewerking?

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Given the numbers: {0}. Which of the following numbers is closest to the average? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
nl: Gegeven zijn deze getallen: {0}. Welke van de volgende getallen liggen het dichtst bij het gemiddelde van de gegeven getallen? Antwoord {1}, {2}, {3} of {4}.

en: The average of a list of numbers is their sum divided by the number of numbers in the list.
nl: Het gemiddelde van een reeks getallen is de som van al die getallen gedeeld door het aantal getallen in de reeks.

en: The result of the operation is {0}.
nl: Het resultaat van de berekening is {0}.

en: Closer fraction
nl: Dichtstbijzijnde breuk

en: Which of the following numbers is closer to {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
nl: Welk van de volgende getallen ligt dichter bij {0}? Antwoord {1}, {2}, {3} of {4}.

en: The result of the operation {0} / {1} is '{2}'.
nl: Het resultaat van de berekening {0} / {1} is '{2}'.

en: Consecutive sum
nl: Opeenvolgende som

en: In the list of single-digit numbers below, there are 5 consecutive numbers whose sum is {0}. Which numbers are these?
nl: In onderstaande lijst met een cijferige getallen zijn er vijf opeenvolgende getallen waarvan de som {0} is. Welke getallen zijn dat?

en: Fractions
nl: Breuken

en: What is the result of the given operation? Answer using either a fraction or a number.
nl: Wat is het resultaat van de gegeven bewerking? Antwoord met behulp van een breuk of een getal.

en: Greatest divisor
nl: Grootste gemene deler

en: Which of the possible divisors is the greatest that divides all numbers? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Wat is de grootste gemene deler van al deze getallen? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: Numbers
nl: Getallen

en: Possible divisors
nl: Mogelijke delers

en: Operators
nl: Operatoren

en: The first operator is {0}.
nl: De eerste operator is {0}.

en: Which operators make {0}, {1}, and {2} equal {3}? Answer using '+-/*'.
nl: Welke operatoren maken {0}, {1} en {2} gelijk aan {3}? Antwoord met de tekens ‘+-/*’.

en: {0} and {1}
nl: {0} en {1}

en: Primes
nl: Priemgetallen

en: Which of the following numbers is a prime? A prime number is a positive integer that has exactly two different positive divisors, 1 and itself. Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Welke van de volgende getallen is een priemgetal? Een priemgetal is een positief geheel getal dat slechts deelbaar is door twee andere getallen, namelijk 1 en zichzelf. Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: If the sum of all digits in a given number is divisible by 3, then so is the number. For example 15 = 1 + 5 = 6, which is divisible by 3.
nl: Als de som van alle cijfers in een getal deelbaar is door 3, dan is het getal zelf dat ook. Bijvoorbeeld, voor 15: 1 + 5 = 6, en 6 is deelbaar door 3.

en: The number {0} is a prime number.
nl: Het getal {0} is een priemgetal.

en: Proportions
nl: Verhoudingen

en: What is {0}% of {1}/{2}? Answer {3}, {4}, {5} or {6}.
nl: Wat is {0}% van {1}/{2}? Antwoord {3}, {4}, {5} of {6}.

en: Ratio
nl: Verhouding

en: Which two numbers have a sum of {0} and have a ratio of {1} to {2}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
nl: Welke twee getallen geven opgeteld {0} en hebben de verhouding {1} staat tot {2}. Antwoord met twee getallen (bijv. 1 en 2).

en: The second number can be calculated by multiplying the first number by {0} and dividing it by {1}.
nl: Het tweede getal wordt berekend door het eerste getal met {0} te vermenigvuldigen en door {1} te delen.

en: A ratio specifies a proportion between two numbers. A ratio of a:b means that for every 'a' parts you have 'b' parts.
nl: De ratio geeft de verhouding tussen twee getallen aan. De verhouding a:b betekend dat tegenover elke 'a' 'b' delen staan.

en: have a ratio of {0}:{1}
nl: hebben een verhouding van {0} staat tot {1}

en: Selected numbers
nl: Geselecteerde getallen

en: In the list of numbers below, what is the sum of all the numbers with a value greater than {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
nl: Wat is uit onderstaande lijst met getallen de som van alle getallen met een waarde groter dan {0}. Antwoord {1}, {2}, {3} of {4}.

en: In the list of numbers below, what is the product of all the numbers with a value greater than {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
nl: Wat is uit onderstaande lijst met getallen het product van alle getallen met een waarde groter dan {0}. Antwoord {1}, {2}, {3} of {4}.

en: Two numbers
nl: Twee getallen

en: Which two numbers when added are {0} and when multiplied are {1}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
nl: Welke twee getallen zijn opgeteld {0} en vermenigvuldigd {1}? Antwoord met twee getallen (bijv. 1 en 2).

en: Which two numbers when subtracted are {0} and when multiplied are {1}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
nl: Welke twee getallen zijn {0} als ze van elkaar afgetrokken worden en {1} als ze vermenigvuldigd worden. Antwoord met twee getallen (bijv. 1 en 2).

en: 3D Cube
nl: 3D-kubus

en: How many small cubes does it take to build the large cube below? Answer using a number.
nl: Hoeveel kleine kubussen zijn nodig om de grote onderstaande kubus te maken? Antwoord met een getal.

en: A cube is a regular solid object having six congruent square faces.
nl: Een kubus is een regelmatig veelvlak dat bestaat uit zes vlakken die allen vierkanten zijn.

en: Balance
nl: Balans

en: Using triangles only, how many triangles are needed in the right part of the last figure to keep it balanced?
nl: Hoeveel driehoeken zijn er nodig in het rechterdeel van de laatste figuur om deze in balans te houden?

en: Every circle is equivalent to two triangles and every square to three triangles.
nl: Elke circel is gelijk aan twee driehoeken en elk vierkant aan drie driehoeken.

en: Every circle is equivalent two triangles.
nl: Elke circel is gelijk aan twee driehoeken.

en: Build a triangle
nl: Bouw een driehoek

en: Which three pieces can you use together to build a triangle? Answer using the three figure names, e.g.: {0}{1}{2}.
nl: Met welke drie stukken kunt u een driehoek maken? Antwoord met de drie figuurnamen, bijv.: {0}{1}{2}.

en: The resulting triangle is isosceles.
nl: De resulterende driehoek is gelijkbenig.

en: The triangle is:
nl: De driehoek is:

en: Circles in a square
nl: Rondjes in een vierkant

en: What is the maximum number of circles (as shown) that fit in the square below?
nl: Hoeveel van de getoonde cirkels passen er maximaal in het vierkant hieronder?

en: You can fit more than 64 circles.
nl: U kunt er meer dan 64 cirkels inpassen.

note: Translators: {0} is replaced always by 0.1340
en: Using the above layout {0} units of height are gained per row leaving enough space for an additional row.
nl: In de getoonde indeling komen er {0} hoogte-eenheden per rij bij. Hierdoor is er ruimte voor een extra rij beschikbaar.

en: 8 units
nl: 8 eenheden

en: 1 unit
nl: 1 eenheid

en: Clocks
nl: Klokken

note: Translators: {0} is replaced by 'Figure X'
en: To what number should the large handle of the '{0}' clock point? Answer using numbers.
nl: Op welk getal moet de grote wijzer van de '{0}' klok staan? Antwoord met getallen.

en: Starting from the first clock, add {1} to the number obtained by appending the values to which the hands point. For example, the value of the hands for '{0}' is {3} ({2} + {1}).
nl: Tel, beginnend bij de eerste klok, {1} toe aan het getal dat u krijgt bij het samenvoegen van de waarden waar de wijzers op staan. Bijvoorbeeld, de waarde van de wijzers voor ‘{0}’ is {3} ({2} + {1}).

en: The clocks do not follow the time logic.
nl: De informatie die elke klok geeft hangt niet samen met uren of minuten.

en: Count circles
nl: Cirkels tellen

en: How many circles do you count?
nl: Hoeveel cirkels telt u?

en: It is an easy exercise if you systematically count the circles.
nl: Het is een makkelijke oefening als u de cirkels systematisch telt.

en: Counting
nl: Tellen

en: We have a {0} meter piece of fabric. | We have a {0} meters piece of fabric.
nl[0]: We hebben {0} meter stof.
nl[1]: We hebben {0} meter stof.

en: A machine takes {0} second to cut 1 meter of this fabric. How many seconds does the machine take to cut the entire piece of fabric into 1 meter pieces? | A machine takes {0} seconds to cut 1 meter of this fabric. How many seconds does the machine take to cut the entire piece of fabric into 1 meter pieces?
nl[0]: Een machine heeft {0} seconde nodig om 1 meter van deze stof te snijden. Hoeveel seconden heeft de machine dan nodig om het gehele stuk stof in stukken van 1 meter te snijden?
nl[1]: Een machine heeft {0} seconden nodig om 1 meter van deze stof te snijden. Hoeveel seconden heeft de machine dan nodig om het gehele stuk stof in stukken van 1 meter te snijden?

en: With the cut number {0}, the machine creates two 1 meter pieces. | With the cut number {0}, the machine creates two 1 meter pieces.
nl[0]: Met snede {0} maakt de machine twee stukken van 1 meter.
nl[1]: Met snede {0} maakt de machine twee stukken van 1 meter.

en: A fence is built to enclose a square shaped region. {0} fence pole is used in each side of the square. How many fence poles are used in total? | A fence is built to enclose a square shaped region. {0} fence poles are used in each side of the square. How many fence poles are used in total?
nl[0]: Er is een hek gebouwd rond een vierkant gebied. Aan iedere zijde van het vierkant wordt {0} hekpaal geplaatst. Hoeveel hekpalen worden er in totaal gebruikt?
nl[1]: Er is een hek gebouwd rond een vierkant gebied. Aan iedere zijde van het vierkant worden {0} hekpalen geplaatst. Hoeveel hekpalen worden er in totaal gebruikt?

en: There is {0} fence pole since the poles on the corners of the square are shared. | There are {0} fence poles since the poles on the corners of the square are shared.
nl[0]: Er is {0} hekpaal, omdat de palen op de hoeken van het vierkant gedeeld worden.
nl[1]: Er zijn {0} hekpalen, omdat de palen op de hoeken van het vierkant gedeeld worden.

en: Wrapping an anniversary present costs one monetary unit. The anniversary present costs {0} monetary unit more than the cost to wrap it. How much does it cost to both purchase and wrap the present? | Wrapping an anniversary present costs one monetary unit. The anniversary present costs {0} monetary units more than the cost to wrap it. How much does it cost to both purchase and wrap the present?
nl[0]: Het inpakken van een verjaardagscadeau kost één monetaire eenheid. Het verjaardagscadeau kost {0} monetaire eenheid meer dan de inpakkosten. Hoeveel kost het om het cadeau aan te schaffen en in te pakken?
nl[1]: Het inpakken van een verjaardagscadeau kost één monetaire eenheid. Het verjaardagscadeau kost {0} monetaire eenheden meer dan de inpakkosten. Hoeveel kost het om het cadeau aan te schaffen en in te pakken?

en: It is the cost of the present, {0} monetary unit, plus one monetary unit of the wrapping. | It is the cost of the present, {0} monetary units, plus one monetary unit of the wrapping.
nl[0]: Het is de prijs van het cadeau, {0} monetaire eenheid, plus één monetaire eenheid voor het inpakken.
nl[1]: Het is de prijs van het cadeau, {0} monetaire eenheden, plus één monetaire eenheid voor het inpakken.

en: Count series
nl: Telserie

en: How many numbers '9' are required to represent the numbers between 10 to 100?
nl: Hoe vaak heb je het cijfer '9' nodig als je van 10 naar 100 telt?

en: How many two digit numbers occur where the first digit is larger than the second (e.g.: 20 and 21)?
nl: Hoeveel tweecijferige getallen zijn er waarvan het eerste getal groter is dan het tweede (bijv.: 20 en 21)?

en: How many two digit numbers occur where the first digit is smaller than the second (e.g.: 12 and 13)?
nl: Hoeveel tweecijferige getallen zijn er waarvan het eerste getal kleiner is dan het tweede (bijv.: 12 en 13)?

en: The numbers are: {0}.
nl: De getallen zijn: {0}.

en: Notice that 99 contains two numbers '9'.
nl: Merk op dat 99 tweemaal een '9' bevat.

en: Cover percentage
nl: Bedekkingspercentage

en: What percentage of the figure is colored?
nl: Welk percentage van de figuur is gekleurd?

en: When you fold the figure below as a cube, which face on the figure is opposite the face with a {0} drawn on it? Answer the number written on the face.
nl: Welk vlak zit tegenover het vlak met een {0} erop als de figuur hieronder tot een kubus gevouwen wordt? Antwoord met het getal op het vlak.

en: What is the probability of getting a '2' or a '6' in a single throw of an unmodified 6 sided die? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
nl: Hoe groot is de kans om '2' of '6' te gooien in een enkele worp met een zeszijdige dobbelsteen? Antwoord met een breuk (bv: 1/2).

en: There are 2 of 6 possibilities.
nl: Er zijn 2 van de 6 mogelijkheden.

en: What is the probability of not getting a '5' in a single throw of an unmodified 6 sided die? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
nl: Hoe groot is de kans om geen '5' te gooien in een enkele worp met één  zeszijdige dobbelsteen? Antwoord met een breuk (bv 1/2).

en: There are 5 of 6 possibilities.
nl: Er zijn 5 van de 6 mogelijkheden.

en: Two unmodified 6 sided dice are thrown simultaneously. What is the probability of getting two even numbers? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
nl: Twee zeszijdige dobbelstenen worden tegelijk gegooid. Wat is de kans op twee even getallen? Antwoord met een breuk (bv: 1/2).

en: There are 9 of 36 possibilities of getting two even numbers.
nl: Er zijn 9 van de 36 mogelijkheden om twee even cijfers te gooien.

en: Two unmodified 6 sided dice are thrown simultaneously. What is the probability of getting two '6'? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
nl: Twee zeszijdige dobbelstenen worden tegelijk gegooid. Wat is de kans op twee keer '6'? Antwoord met een breuk (bv: 1/2).

en: There is 1 of 6 possibilities of getting a '6' on the first die and the same for the second die.
nl: Er is een kans van 1 op 6 om met de eerste steen een '6' te gooien, en dezelfde kans voor de tweede steen.

en: Dice
nl: Dobbelsteen

en: Divide circles
nl: Cirkels opdelen

en: In the last figure, in how many regions is the circle divided into when all dots are connected?
nl: In hoeveel gebieden is de cirkel in de laatste figuur onderverdeeld wanneer alle punten met elkaar verbonden zijn?

en: Has {0} region | Has {0} regions
nl[0]: Heeft {0} gebied
nl[1]: Heeft {0} gebieden

en: Equation
nl: Vergelijking

en: What is the result of the equation below?
nl: Wat is het resultaat van de vergelijking hieronder?

en: The order of arithmetical operations is always as follows: exponents and roots, multiplication and division, addition and subtraction.
nl: De volgorde van de rekenkundige bewerkingen is altijd als volgt: machtsverheffen en worteltrekken, vermenigvuldigen en delen, optellen en aftrekken.

en: Extra circle
nl: Extra cirkel

en: Which circle does not belong to the group? It is not a sequence of elements. Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Welke cirkel hoort niet bij de groep? Het is geen reeks van elementen. Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: All circles share a common property except for one.
nl: Alle cirkels delen een bepaalde eigenschap, behalve één.

en: In all circles the color slices follow the same order except for this one.
nl: In alle cirkels volgen de gekleurde taartpunten dezelfde volgorde, behalve in deze.

en: Figures and text
nl: Figuren en tekst

en: The figures and the texts are related. What text should go under the last figure?
nl: De figuren en de tekst zijn gerelateerd. Welke tekst hoort onder de laatste figuur te staan?

en: Every character of the text represents a property of the figure.
nl: Elke letter van de tekst vertegenwoordigt een eigenschap van de figuur.

en: 'A' indicates that the figures overlap, 'B' that are squares, 'C' that are circles, 'D' that the figures are separated, 'E' that there are three figures and 'F' that there are two figures.
nl: 'A' duidt aan dat de figuren elkaar overlappen, 'B' dat het vierkanten zijn, 'C' dat het cirkels zijn, 'D' dat het gescheiden figuren zijn, 'E' dat er drie figuren zijn en 'F' dat er twee figuren zijn.

en: Figure pattern
nl: Figuurpatroon

en: What figure should replace the question mark? Answer {0}, {1} or {2}.
nl: Welke figuur dient in de plaats van het vraagteken te komen? Antwoord {0}, {1} of {2}.

en: The third figure of every row involves somehow combining the first two figures.
nl: De derde figuur van elke rij wordt verkregen door de eerste twee figuren op de een of andere manier te combineren.

en: Superpose the first and second figures and remove the lines that they have in common, then rotate the resulting figure 45 degrees.
nl: Leg de eerste en tweede figuur over elkaar heen en haal de lijnen die ze gemeen hebben weg. Draai vervolgens de resulterende figuur 45 graden.

en: Figures
nl: Figuren

en: What is the next logical sequence of objects in the last column? Answer {0}, {1} or {2}.
nl: Wat is logischerwijs de volgorde van objecten in de laatste kolom? Antwoord {0}, {1} of {2}.

en: It is the only combination that you can build with the given elements without repeating them.
nl: Het is de enige combinatie die u kunt bouwen met de gegeven elementen zonder ze te herhalen.

en: Find the number
nl: Vind het getal

en: Looking horizontally and vertically to the lines of the grid below, which is the number {0} place away from itself multiplied by 2 and {1} place away from itself plus 2? | Looking horizontally and vertically to the lines of the grid below, which is the number {0} places away from itself multiplied by 2 and {1} places away from itself plus 2?
nl[0]: Kijkend naar de horizontale en verticale lijnen in onderstaand raster, wat is het getal {0} plaats verwijderd van zichzelf vermenigvuldigd met 2 en {1} plaats verwijderd van zichzelf plus 2?
nl[1]: Kijkend naar de horizontale en verticale lijnen in onderstaand raster, wat is het getal {0} plaatsen verwijderd van zichzelf vermenigvuldigd met 2 en {1} plaatsen verwijderd van zichzelf plus 2?

en: The number is located at row {0}, column {1}.
nl: Het getal bevindt zich in rij {0}, kolom {1}.

en: The number is located within the first {0} row of the grid. | The number is located within the first {0} rows of the grid.
nl[0]: Het getal bevindt zich in de eerste {0} rij van het raster.
nl[1]: Het getal bevindt zich in de eerste {0} rijen van het raster.

en: Four sided
nl: Vierzijdig

en: How many four sided figures do you count in the figure below?
nl: Hoeveel vierzijdige figuren telt u in de afbeelding hieronder?

en: A four sided figure can be embedded inside another figure.
nl: Een vierzijdig figuur kan ingebed zijn in een ander figuur.

en: The four sided figures are made by connecting the following points: {0}
nl: De vierzijdige figuren kunnen gemaakt worden door de volgende punten te verbinden: {0}

en: Circles in a grid
nl: Rondjes in een matrix

en: One of the numbers in the grid must be circled. Which one?
nl: Eén van de getallen in de matrix hoort omcirkeld te zijn. Welke?

en: All circled numbers share an arithmetical property.
nl: Alle omcirkelde getallen hebben een rekenkundige eigenschap gemeen.

en: Every circled number can be divided by {0}.
nl: Elk omcirkeld getal is deelbaar door {0}.

en: Square with dots
nl: Vierkant met puntjes

en: Which is the next logical figure in the sequence? Answer {0}, {1} or {2}.
nl: Wat is logischerwijs de volgende figuur in de reeks? Antwoord {0}, {1} of {2}.

en: From the top-left figure, the top-left circle moves down, the bottom-left circle moves up, the bottom-right moves diagonally up-left and the top-right moves diagonally down-left.
nl: Vanaf de figuur linksboven beweegt de cirkel linksboven naar beneden, de cirkel linksonder naar boven, die rechtsonder schuin naar linksboven en die rechtsboven schuin naar linksonder.

en: From the top-left figure, the figure is rotated counterclockwise 90 degrees.
nl: De figuur is 90 graden tegen de klok in gedraaid ten opzichte van de figuur linksboven.

en: Numbers in a grid
nl: Getallen in een matrix

en: The numbers in the grid below follow a pattern. Which number should replace the question mark?
nl: De getallen in de matrix volgen een patroon. Welk getal hoort op de plaats van het vraagteken?

en: The pattern is arithmetical and works vertically.
nl: Het patroon is wiskundig en werkt verticaal.

en: The pattern is arithmetical and works horizontally.
nl: Het patroon is wiskundig en werkt horizontaal.

en: The fourth row is calculated by multiplying the first two rows and adding the third.
nl: De vierde rij wordt berekend door de eerste twee rijen te vermenigvuldigen en de derde erbij op te tellen.

en: The fourth column is calculated by multiplying the first two columns and adding the third.
nl: De vierde kolom wordt berekend door de eerste twee kolommen te vermenigvuldigen en de derde erbij op te tellen.

en: The fourth row is calculated by multiplying the first two rows and subtracting the third.
nl: De vierde rij wordt berekend door de eerste twee rijen te vermenigvuldigen en de derde ervan af te trekken.

en: The fourth column is calculated by multiplying the first two columns and subtracting the third.
nl: De vierde kolom wordt berekend door de eerste twee kolommen te vermenigvuldigen en de derde ervan af te trekken.

en: The fourth row is calculated by adding the first two rows and subtracting the third.
nl: De vierde rij wordt berekend door de eerste twee rijen op te tellen en de derde ervan af te trekken.

en: The fourth column is calculated by adding the first two columns and subtracting the third.
nl: De vierde kolom wordt berekend door de eerste twee kolommen op te tellen en de derde ervan af te trekken.

en: Handshakes
nl: Handenschudden

en: All attendees to a party are introduced to one another. {0} handshakes are made in total. How many people are attending the party?
nl: Alle feestgangers worden aan elkaar voorgesteld. In totaal worden {0} paar handen geschud. Hoeveel mensen waren bij het feest aanwezig?

en: Try to imagine a situation in which you are meeting a small number of people.
nl: Stel u een situatie voor waarin u een klein aantal mensen ontmoet.

en: Using n as the total number of people, the first person handshakes n-1 people, the second n-2 people, etc. The result is the sum of the first n-1 consecutive numbers: 1+2+3+...+(n-1).
nl: Met n als totaal aantal personen, drukt de eerste persoon n-1 personen de hand, de tweede n-2 personen, enz. Het resultaat is de som van de eerste n-1 opeenvolgende nummers: 1+2+3+...+(n-1).

en: Larger shape
nl: Grotere vorm

en: Which larger shape can you make combining the first two figures? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Welke grotere vorm kunt u maken door de eerste twee figuren te combineren? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: Largest area
nl: Grootste oppervlakte

en: Which of the following figures has the largest area? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Welke van de volgende figuren heeft de grootste oppervlakte? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: Largest diameter
nl: Grootste diameter

en: If the circles represented by the arcs below were completed, which circle would have the largest diameter? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Als van onderstaande bogen cirkels worden gemaakt, welke cirkel zou dan de grootste diameter hebben? Antwoord {0}, {1}, {2} or {3}.

en: Less curved is the arc, the larger the circle is.
nl: Hoe minder gebogen, hoe groter de cirkel.

en: Arc {0}
nl: Boog {0}

en: Lines
nl: Lijnen

en: How many line segments in total are in the figures below? A line segment is a line between two points with no crossing lines.
nl: Hoeveel lijnsegmenten zijn er in de onderstaande afbeelding? Een lijnsegment is een lijn tussen twee punten die door geen andere lijn gekruist wordt.

en: There is {0} line in the figure to the left and {1} in the figure to the right. | There are {0} lines in the figure to the left and {1} in the figure to the right.
nl[0]: Er is {0} lijn in de figuur aan de linkerkant en {1} in de figuur aan de rechterkant.
nl[1]: Er zijn {0} lijnen in de figuur aan de linkerkant en {1} in de figuur aan de rechterkant.

en: It is an easy exercise if you systematically count the lines.
nl: Het is een makkelijke oefening als u de lijnen systematisch telt.

en: Missing piece
nl: Ontbrekend stuk

en: Which square completes the figure below? Answer {0}, {1} or {2}.
nl: Welk vierkant maakt de figuur beneden af? Antwoord {0}, {1} of {2}.

en: The logic works at row level.
nl: De logica werkt op rijniveau.

en: In every row the third square is made by flipping the first square and superimposing it on the second square, followed by removing the matching lines.
nl: In elke rij wordt het derde vierkant verkregen door het eerste om te draaien en over het tweede te leggen, gevolgd door het verwijderen van de samenvallende lijnen.

en: Missing slice
nl: Ontbrekende taartpunt

en: The slices below have some kind of relation. Which is the missing slice in the circle below? Answer {0}, {1} or {2}.
nl: Sommige taartpunten hebben een eigenschap gemeen. Wat is de ontbrekende taartpunt in de cirkel hieronder? Antwoord {0}, {1} of {2}.

en: Each slice is related to the opposite one.
nl: Elke taartpunt is gerelateerd aan de tegenoverliggende.

en: All numbers of each slice, when added to the ones of the opposite slice, add always {0}.
nl: De getallen van elke taartpunt, opgeteld bij de getallen van de tegenoverliggende taartpunt, vormen samen {0}.

en: Most in common
nl: Meest gemeen

en: Which of the possible answers have the most in common with the four given figures? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Welk van de mogelijke antwoorden heeft het meest gemeen met de vier gegeven figuren? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: Think of the common elements that the given figures have inside them.
nl: Denk aan de elementen die de figuren in zich hebben.

en: It has the same number of elements inside the figure as the given figures.
nl: Het heeft hetzelfde aantal elementen in de figuur als de gegeven figuren.

en: It is the figure with the most elements in common compared to the given figures.
nl: Het is de figuur die de meeste elementen gemeen heeft met de gegeven figuren.

en: Move figure
nl: Figuur verplaatsen

en: What is the minimum number of circles to be moved in order to convert the left figure into the right figure?
nl: Wat is het minimum aantal cirkels dat u dient te verplaatsen om de linkerfiguur om te zetten naar de rechterfiguur?

en: Move the circle from the first line to the second and move two circles from the fourth line to the second and the fifth lines.
nl: Verplaats de cirkel van de eerste regel naar de tweede, en twee cirkels van de vierde regel naar de tweede en de vijfde.

en: Move the first line to the seventh; move the two circles of the second line to third; and move first and last circles of the fifth line to the sixth.
nl: Verplaats de eerste regel naar de zevende,verplaats twee cirkels van de tweede regel naar de derde en verplaats de eerste en laatste cirkel van de vijfde regel naar de zesde.

en: Next figure
nl: Volgende figuur

en: From first figure, the top circle advances by two positions clockwise, while the left circle goes backwards one position.
nl: Vanuit de eerste figuur draait de bovenste cirkel twee posities met de klok mee en de linkercirkel draait één positie terug.

en: Numeric relation
nl: Numerieke relatie

en: What number should replace the question mark?
nl: Welk getal dient in de plaats te komen van het vraagteken?

en: The numbers are related arithmetically.
nl: De getallen zijn rekenkundig gerelateerd.

note: Translators: {0} is always replaced by the number 3
en: Every group of {0} numbers sums exactly {1}.
nl: Elke groep van {0} getallen is opgeteld precies {1}.

en: Divide the sequence in groups of three numbers. Every third number is calculated by multiplying by the two previous ones.
nl: Verdeel de reeks in groepen van drie getallen. Elk derde getal wordt berekend door de twee vorige te vermenigvuldigen.

en: Divide the sequence in groups of three numbers. Every third number is calculated by subtracting the second number from the first.
nl: Verdeel de reeks in groepen van drie getallen. Elk derde getal wordt berekend door het tweede getal van het eerste af te trekken.

en: Numeric sequence
nl: Numerieke reeks

en: The next sequence follows a logic. What number should replace the question mark?
nl: De volgende reeks volgt een bepaalde logica. Welk getal dient in de plaats van het vraagteken te komen?

en: Every number in the sequence is related to the previous one.
nl: Elk getal in de reeks is gerelateerd aan de vorige.

en: Every number in the sequence is the result of subtracting 1 from the previous number and multiplying it by 2.
nl: Elk getal in de reeks wordt verkregen door van het vorige getal 1 af te trekken en het met 2 te vermenigvuldigen.

en: Every number in the sequence is the result of adding 1 to the previous number and multiplying it by 3.
nl: Elk getal in de reeks wordt verkregen door bij het vorige getal 1 op te tellen en het met 3 te vermenigvuldigen.

en: Every number in the sequence is the result of subtracting 2 from the previous number and multiplying it by -2.
nl: Elk getal in de reeks wordt verkregen door van het vorige getal 2 af te trekken en het met -2 te vermenigvuldigen.

en: Ostracism
nl: Ostracisme

en: Which element does not belong to the group? It is not related to any arithmetical of the numbers. Answer {0}, {1}, {2}, {3} or {4}.
nl: Welk element hoor niet in de groep thuis? Het heeft niet met de rekenkundige eigenschappen van de getallen te maken. Antwoord {0}, {1}, {2}, {3} of {4}.

en: The criteria for deciding if an equation belongs to the group is not arithmetical.
nl: De criteria om te beslissen of een vergelijking bij de groep hoort zijn niet rekenkundig.

en: Consider that every number that belongs to the group has two parts that are related.
nl: Denk er aan dat elk getal dat tot de groep behoort bestaat uit twee delen die met elkaar te maken hebben.

en: In all the other equations the digits from the left side also appear on the right side.
nl: In alle andere vergelijkingen komen de cijfers aan de linkerkant ook aan de rechterkant voor.

en: In all the other numbers the last three digits are the square of the first two digits.
nl: In alle andere getallen zijn de laatste drie cijfers het kwadraat van de eerste twee cijfers.

en: Pencil
nl: Potlood

en: Which of the following figures cannot be drawn without crossing any previous lines nor lifting the pencil? Answer {0}, {1}, {2}, {3} or {4}.
nl: Welke van de volgende figuren kan niet worden getekend zonder bestaande lijnen te kruisen of het potlood op te tillen? Antwoord {0}, {1}, {2}, {3} of {4}.

en: People at a table
nl: Mensen rond een tafel

en: A group of people, spaced out evenly, are sitting at a round table. How many people are there if the {0} person sits directly across from the {1}?
nl: Een groep mensen zit gelijkmatig verdeeld aan een ronde tafel. Hoeveel mensen zijn er als de {0} persoon direct tegenover de {1} zit?

en: Subtracting the two positions you find out how many people are seated half way around the table. Doubling this number leaves you with the total amount of people.
nl: Door de twee posities van elkaar af te trekken verkrijgt u het aantal mensen dat aan de helft van de tafel zit. Het dubbele daarvan is het totale aantal mensen.

en: 5th
nl: 5e

en: 19th
nl: 19e

en: 4th
nl: 4e

en: 12th
nl: 12e

en: 9th
nl: 9e

en: 22nd
nl: 22e

en: Two people in the table sitting across from each other
nl: Twee mensen zitten tegenover elkaar aan de tafel

en: After getting {0}% discount you have paid {1} monetary unit for a TV set. What was the original price of the TV set? | After getting {0}% discount you have paid {1} monetary units for a TV set. What was the original price of the TV set?
nl[0]: Na {0}% korting gekregen te hebben betaalt u {1} monetaire eenheid voor een tv. Wat was de originele prijs van de tv?
nl[1]: Na {0}% korting gekregen te hebben betaalt u {1} monetaire eenheden voor een tv. Wat was de originele prijs van de tv?

en: John's shop had sales of {0} monetary unit. This was an increase of {1}% over last month. What were last month sales? | John's shop had sales of {0} monetary units. This was an increase of {1}% over last month. What were last month sales?
nl[0]: John heeft met zijn winkel {0} monetaire eenheid verdiend. Dit is {1}% meer dan vorige maand. Hoeveel verdiende hij vorige maand?
nl[1]: John heeft met zijn winkel {0} monetaire eenheden verdiend. Dit is {1}% meer dan vorige maand. Hoeveel verdiende hij vorige maand?

en: The amount of water in a bucket decreases by {0}%. By what percentage must the amount of water increase to reach its original value?
nl: De hoeveelheid water in een emmer neemt met {0}% af. Hoeveel procent moet de hoeveelheid water toenemen om weer op het oorspronkelijke niveau te komen?

en: The objective is to obtain the same total amount.
nl: Het doel is dezelfde totale hoeveelheid te verkrijgen.

en: If all painters are artists and some citizens of Barcelona are artists. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Als alle schilders kunstenaar zijn en sommige inwoners van Barcelona kunstenaar zijn, welke van de volgende conclusie is dan juist? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: Some citizens of Barcelona are painters
nl: Sommige inwoners van Barcelona zijn schilder

en: All citizens of Barcelona are painters
nl: Alle inwoners van Barcelona zijn schilder

en: No citizen of Barcelona is a painter
nl: Geen van de inwoners van Barcelona is schilder

en: None of the other options
nl: Geen van de andere opties

en: If no ill artist is happy and some artists are happy. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Als een zieke kunstenaar is niet blij, en sommige artiesten blij zijn, welke van de volgende conclusies is dan juist? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: Some artists are not ill
nl: Sommige kunstenaars zijn niet ziek

en: Some painters are not artists
nl: Sommige schilders zijn geen kunstenaar

en: All artists are happy
nl: Alle kunstenaars zijn gelukkig

en: People that travel always buy a map. You are not going to travel. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Mensen die reizen kopen altijd een kaart. U gaat niet reizen. Welke van de volgende conclusies is dan juist? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: You do not have any map
nl: U heeft geen kaart

en: You do not buy a map
nl: U koopt geen kaart

en: All people have a map
nl: Iedereen heeft een kaart

en: If you whistle if you are happy and you always smile when you whistle, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Als u fluit wanneer u blij bent en u altijd lacht wanneer u fluit, welke van de volgende conclusies is dan juist? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: You smile if you are happy
nl: U lacht als u blij bent

en: You are only happy if you whistle
nl: U bent alleen blij als u lacht

en: You whistle if you are not happy
nl: U fluit als u niet blij bent

en: If your course is always honest and your course is always the best policy, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Als uw koers is om altijd eerlijk te zijn en uw koers is altijd het beste beleid, welke van de volgende conclusies is dan juist? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: Honesty is sometimes the best policy
nl: Eerlijkheid is soms het beste beleid

en: Honesty is always the best policy
nl: Eerlijkheid is altijd het beste beleid

en: Honesty is not always the best policy
nl: Eerlijkheid is niet altijd het beste beleid

en: Some of the best policies are dishonest
nl: Soms is het beste beleid oneerlijk

en: If no old misers are cheerful and some old misers are thin, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Als geen oude vrek opgewekt is en sommige oude vrekken dun, welke van de volgende conclusies is dan juist? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: Some thin people are not cheerful
nl: Sommige dunne mensen zijn niet opgewekt

en: Thin people are not cheerful
nl: Dunne mensen zijn niet opgewekt

en: Cheerful people are not thin
nl: Opgewekte mensen zijn niet dun

en: Some cheerful people are not thin
nl: Sommige opgewekte mensen zijn niet dun

en: If all pigs are fat and nothing that is fed on barley-water is fat, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Als alle varkens dik zijn en geen enkel dier dat vruchtensap gevoerd wordt dik is, welke van de volgende conclusies is dan juist? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: All animals fed on barley-water are non pigs
nl: Deren die vruchtensap gevoerd worden zijn geen varkens

en: No pigs are fed on barley-water
nl: Geen varken is met vruchtensap gevoerd

en: Pigs are not fed on barley-water
nl: Aan varkens wordt geen vruchtensap gevoerd

en: All the other options
nl: Alle andere opties

en: If some pictures are first attempts and no first attempts are really good, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Als sommige foto's eerste pogingen zijn en geen eerste poging echt goed is, welke van de volgende conclusies is dan juist? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: Some bad pictures are not first attempts
nl: Sommige slechte foto's zijn geen eerste poging

en: Some pictures are not really good
nl: Sommige foto's zijn niet echt goed

en: All bad pictures are first attempts
nl: Alle slechte foto's zijn een eerste poging

en: All the others
nl: Alle andere

en: If you have been out for a walk and you are feeling better, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Als u buiten bent geweest om een stukje te lopen en u voelt zich beter, welke van de volgende conclusies is dan juist? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: To feel better, you must go out for a walk
nl: Om zich beter te voelen, moet u naar buiten gaan om een stukje te lopen

en: If you go out for a walk, you will feel better
nl: Wanneer u naar buiten gaat om een stukje te lopen, zult u zich beter te voelen

en: Some who go out for a walk feel better
nl: Sommige mensen die naar buiten gaan om een stukje te lopen voelen zich beter

en: No one feels better who does not go out for a walk
nl: Wie niet naar buiten gaat om een stukje te lopen voelt zich niet beter

en: Predicate logic
nl: Predikatenlogica

en: Quadrilaterals
nl: Vierzijdige vormen

en: Which of the following figures does not belong to the group? Answer {0}, {1}, {2}, {3}, {4} or {5}.
nl: Welke van de volgende figuren hoort niet in de groep thuis? Antwoord {0}, {1}, {2}, {3}, {4} of {5}.

en: It is the only figure with all lines of equal length.
nl: Het is de enige figuur waarbij alle lijnen even lang zijn.

en: Related numbers
nl: Gerelateerde getallen

en: In the grid below, which number should replace the question mark?
nl: Welk getal hoort, in de matrix hieronder, op de plaats van het vraagteken?

en: The number in the middle of every row is half of the sum of the other numbers in the row.
nl: Het getal in het midden van elke rij is gelijk aan de helft van de som van de andere getallen in de rij.

en: The number in the middle of every row is the sum of the other numbers in the row.
nl: Het getal in het midden van elke rij is gelijk aan de som van de andere getallen in de rij.

en: The number in the middle of every row is the double of the sum of the other numbers in the row.
nl: Het getal in het midden van elke rij is gelijk aan het dubbele van de som van de andere getallen in de rij.

en: Squares and letters
nl: Vierkanten en letters

en: The letters around the squares follow a pattern. Which letter should replace the question mark in the last square?
nl: De letters rond de vierkanten volgen een patroon. Welke letter hoort op de plaats van het vraagteken in het laatste vierkant?

en: Every letter is calculated by taking the alphabetical position of the previous character and adding {0} to it in order to get the position of the next letter.
nl: Elke letter wordt berekend door de positie in het alfabet van de vorige letter te nemen en er {0} bij op te tellen om de positie van de nieuwe letter te verkrijgen.

en: Squares
nl: Vierkanten

en: How many squares of any size do you count in the figure below?
nl: Hoeveel vierkanten van welke grootte dan ook telt u in de figuur hieronder?

en: A square is a rectangle with sides of equal length. A square can also be built from other squares.
nl: Een vierkant is een rechthoek met zijden van gelijke lengte. Een vierkant kan opgebouwd zijn uit andere vierkanten.

en: There are 16 single squares, 9 squares made by 4 single squares, 4 squares made by 9 single squares and 1 square made by 16 single squares.
nl: Er zijn 16 enkelvoudige vierkanten, 9 vierkanten die bestaan uit 4 enkelvoudige vierkanten, 4 vierkanten die bestaan uit 9 enkelvoudige vierkanten, en 1 vierkant dat bestaat uit 16 enkelvoudige vierkanten.

en: There are 9 single squares, 4 squares made by 4 single squares and 1 square made by 9 single squares.
nl: Er zijn 9 enkelvoudige vierkanten, 4 vierkanten die bestaan uit 4 enkelvoudige vierkanten, en 1 vierkant dat bestaat uit 9 enkelvoudige vierkanten.

en: Square sheets
nl: Vierkante vellen

en: What is the minimum number of square sheets of paper of any size required to create the figure? Lines indicate frontiers between different sheets.
nl: Wat is het minimum aantal vierkante vellen papier, van welke grootte dan ook, dat nodig is om de figuur te maken? Lijnen geven grenzen tussen verschillende vellen aan.

en: The sheets should overlap.
nl: De vellen horen te overlappen.

note: Translators: the translated version should not take more characters that the English original
en: A full sized square of paper (yellow), a 3/4 of the whole size square of paper (blue) in the bottom right corner, another 3/4 square of paper (green) in the top left corner and a 1/4 square of paper (red) in the top left corner.
nl: Een heel vierkant blad papier (geel), 3/4 van een heel blad (blauw) in de hoek rechtsonder, 3/4 van een heel blad (groen) in de hoek linksboven en 1/4 van een heel blad (rood) linksboven.

en: What figure completes the set below? Answer {0}, {1} or {2}.
nl: Welk figuur maakt de reeks hieronder compleet? Antwoord {0}, {1} of {2}.

en: It is the figure that completes all possible combinations with four blocks without taking into account rotations.
nl: Het is de figuur die alle mogelijke combinaties met vier blokken aanvult, rotaties buiten beschouwing gelaten.

note: Translators: this the name of a game
en: Time now
nl: Hoe laat is het

en: {0} hour ago it was as long after {1:h tt} as it was before {2:h tt} on the same day. What is the time now? Answer using the hour (e.g.: {3:h tt}) | {0} hours ago it was as long after {1:h tt} as it was before {2:h tt} on the same day. What is the time now? Answer using the hour (e.g.: {3:h tt})
nl[0]: {0} uur geleden was het net zo lang na {1:%H} als het voor {2:%H} op dezelfde dag was. Hoe laat is het nu? Antwoord met het uur (bijv.:{3:%H})
nl[1]: {0} uur geleden was het net zo lang na {1:%H} als het voor {2:%H} op dezelfde dag was. Hoe laat is het nu? Antwoord met het uur (bijv.:{3:%H})

en: Determine the hour half way between the given times, and then add {0} hour to convert it to the present time. | Determine the hour half way between the given times, and then add {0} hours to convert it to the present time.
nl[0]: U moet het uur bepalen waarvoor de afstand tot de twee gegeven tijden gelijk is, en daar {0} uur bij optellen om de huidige tijd te verkrijgen.
nl[1]: U moet het uur bepalen waarvoor de afstand tot de twee gegeven tijden gelijk is, en daar {0} uur bij optellen om de huidige tijd te verkrijgen.

note: TimeNow Puzzle. Translators: {0} is used to check the hour answered by the user. Use the right time format specification for your culture Explanation of the date and time format specifications can be found here: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx For
en: {0:h tt}
nl: {0:%H}

en: Sample clock
nl: Voorbeeldklok

en: Trains
nl: Treinen

en: The distance formula is 'distance = rate x time'.
nl: De afstandsformule is 'afstand = snelheid x tijd'.

note: Translators: - mph (miles per hour). You must localize this using the right unit of speed for your locale - The translated string should not use more characters than the original sentence
en: A train leaves the station traveling at {0} mph. {1} hour later a second train leaves the station traveling in the same direction at {2} mph. How many hours does it take the second train, since it starts moving, to overtake the first train? | A train leaves the station traveling at {0} mph. {1} hours later a second train leaves the station traveling in the same direction at {2} mph. How many hours does it take the second train, since it starts moving, to overtake the first train?
nl[0]: Een trein verlaat het station met {0} km/h. {1} uur later verlaat een tweede trein het station in dezelfde richting met {2} km/h. Hoeveel uur duurt het, vanaf zijn vertrek, totdat de tweede trein de eerste trein inhaalt?
nl[1]: Een trein verlaat het station met {0} km/h. {1} uur later verlaat een tweede trein het station in dezelfde richting met {2} km/h. Hoeveel uur duurt het, vanaf zijn vertrek, totdat de tweede trein de eerste trein inhaalt?

en: You can calculate the answer by multiplying the speed of the first train by the time and dividing it by the difference of speeds.
nl: U kunt het antwoord berekenen door de snelheid van de eerste trein maal de tijd te doen en dit door het snelheidsverschil te delen.

note: Translators: - mph (miles per hour) and miles must be localized this using the right unit of speed for your locale
en: Two trains separated by {0} mile are heading towards each other on straight parallel tracks. One travels at {1} mph and the other at {2} mph. In how many hours will they meet? | Two trains separated by {0} miles are heading towards each other on straight parallel tracks. One travels at {1} mph and the other at {2} mph. In how many hours will they meet?
nl[0]: Twee treinen zijn {0} kilometer van elkaar verwijderd en rijden elkaar op twee parallelle sporen tegemoet. Een trein gaat {1} km/u en de andere {2} km/u. Na hoeveel uur komen ze elkaar tegen?
nl[1]: Twee treinen zijn {0} kilometer van elkaar verwijderd en rijden elkaar op twee parallelle sporen tegemoet. Een trein gaat {1} km/u en de andere {2} km/u. Na hoeveel uur komen ze elkaar tegen?

en: You can calculate the answer by dividing the distance by the sum of both speeds.
nl: U kunt het antwoord berekenen door de afstand door de som van de twee snelheden te delen.

note: Translators: - mph (miles per hour) and miles must be localized this using the right unit of speed for your locale
en: Two trains on straight parallel tracks leave from the same point and time traveling in opposite directions at {0} and {1} mph respectively. In how many hours will they be {2} mile apart? | Two trains on straight parallel tracks leave from the same point and time traveling in opposite directions at {0} and {1} mph respectively. In how many hours will they be {2} miles apart?
nl[0]: Twee treinen vertrekken vanaf hetzelfde punt op twee parallelle rechte sporen in tegenovergestelde richting. Een trein gaat {0} km/u, de andere gaat {1} km/u. Na hoeveel uur zijn de treinen {2} kilometer van elkaar verwijderd?
nl[1]: Twee treinen vertrekken vanaf hetzelfde punt op twee parallelle rechte sporen in tegenovergestelde richting. Een trein gaat {0} km/u, de andere gaat {1} km/u. Na hoeveel uur zijn de treinen {2} kilometer van elkaar verwijderd?

en: Triangles
nl: Driehoeken

en: How many triangles of any size do you count in the figure below?
nl: Hoeveel driehoeken (van welke grootte dan ook) telt u in de figuur hieronder?

en: A triangle can be embedded inside another triangle.
nl: Een driehoek kan ingebed zijn in een andere driehoek.

en: The triangles are made by connecting the following points: {0}
nl: De driehoeken kunnen gemaakt worden door de volgende punten te verbinden: {0}

en: Triangles with numbers
nl: Driehoeken met getallen

en: Which number should replace the question mark below?
nl: Welk getal dient in de plaats te komen van het vraagteken hieronder?

en: All the triangles share a property and are independent of the rest.
nl: Alle driehoeken delen een eigenschap en zijn onafhankelijk van de rest.

en: The result of multiplying the two numbers inside every triangle is {0}.
nl: Het resultaat van het vermenigvuldigen van de twee getallen in elke driehoek is {0}.

en: Colored figures
nl: Gekleurde figuren

en: Which of these figures was previously shown? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Welk van deze figuren werd even hiervoor getoond? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: Colored text
nl: Gekleurde tekst

en: What was the color of the text that said '{0}'?
nl: Wat was de kleur van de tekst '{0}'?

en: Counting dots
nl: Puntjes tellen

note: Translators: {0} is the name of the color. The color name is always singular
en: How many dots of {0} color were in the previous image? Answer using numbers.
nl: Hoeveel puntjes die {0} waren heeft u in het vorige plaatje gezien? Antwoord met getallen.

en: Memorize faces
nl: Gezichten onthouden

en: In which cell is the other face like the one shown below? Answer the cell number.
nl: In welk vak bevindt zich het andere gezicht zoals die hieronder afgebeeld? Antwoord met het vaknummer.

en: Memorize facts
nl: Feiten onthouden

note: Translators: {0} is replaced by a number, {1} by a year (like 1940) Day in English does not need to be plural
en: Shiny Cars had already announced a {0} day production halt next month, but before then it had not halted production since {1}. | Shiny Cars had already announced a {0} day production halt next month, but before then it had not halted production since {1}.
nl[0]: Blinkende Auto's had voor de volgende maand al een productiestop van {0} dag aangekondigd, maar daarvóór hadden ze sinds {1} de productie niet stopgezet.
nl[1]: Blinkende Auto's had voor de volgende maand al een productiestop van {0} dagen aangekondigd, maar daarvóór hadden ze sinds {1} de productie niet stopgezet.

en: How many days did Shiny Cars halt its production for?
nl: Hoeveel dagen heeft Blinkende Auto's de productie stilgelegd?

en: In what year did Shiny Cars last halt its production?
nl: In welk jaar heeft Blinkende Auto's de productie voor het laatst stilgelegd?

note: Translators: {0} is replaced by a number, {1} by a year (like 1940)
en: Shiny Cars sales fell {0}% this past December, the worst decline since {1}.
nl: De verkoop van Blinkende Auto's daalde afgelopen december met {0}%, de grootste daling sinds {1}.

en: By how much did company sales fall last December?
nl: Met hoeveel daalde de bedrijfsomzet afgelopen december?

en: Shiny Cars sales fell {0}% this past December. This is the worst decline since which year?
nl: De verkoop van Blinkende Auto's daalde afgelopen december met {0}%, de grootste daling sinds welk jaar?

en: About {0}% of Shiny Cars produced worldwide are sold in Europe.
nl: Ongeveer {0}% van de auto's die Blinkende Auto's produceert worden in Europa verkocht.

en: What percentage of all Shiny Cars produced worldwide are sold in Europe?
nl: Hoeveel procent van alle Blinkende Auto's die wereldwijd worden geproduceerd zijn verkocht in Europa?

en: About {0}% of Shiny Cars use diesel, {1}% use gasoline and the remainder use electricity.
nl: Circa {0}% van Blinkende Auto's rijdt op diesel, {1}% op benzine en de rest gebruikt elektriciteit.

en: What percentage of Shiny Cars use diesel?
nl: Welk percentage van Blinkende Auto's rijdt op diesel?

en: What percentage of Shiny Cars use gasoline?
nl: Welk percentage van Blinkende Auto's rijdt op benzine?

en: Circle
nl: Cirkel

en: Memorize figures and text
nl: Onthoud de figuren en tekst

en: The list below enumerates the figures shown in the previous image except for one. Which is the missing figure? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: De lijst hieronder bevat alle afbeeldingen die in het vorige plaatje voorkwamen, op één na. Welke figuur ontbreekt? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: List of images shown before
nl: Lijst met eerder getoonde afbeeldingen

en: Figures with numbers
nl: Figuren met getallen

en: Which one of these squares was previously shown? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Welk van deze vierkanten werd even hiervoor getoond? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: Start at point number {0}
nl: Begin in punt nummer {0}

en: Move right
nl: Naar rechts

en: Move left
nl: Naar links

en: Move up
nl: Naar boven

en: Move down
nl: Naar onder

en: End at point {0}
nl: Eindig in punt {0}

en: Memorize indications
nl: Aanwijzingen onthouden

en: Which of the following graphics represents the indications previously given? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
nl: Welke van de volgende afbeeldingen komt overeen met de eerder gegeven aanwijzingen? Antwoord {0}, {1}, {2} of {3}.

en: How many odd numbers were in the previous image? Answer using numbers.
nl: Hoeveel oneven getallen stonden er in de vorige afbeelding? Antwoord met cijfers.

en: How many even numbers were in the previous image? Answer using numbers.
nl: Hoeveel even getallen stonden er in de vorige afbeelding? Antwoord met cijfers.

en: How many numbers with more than one digit were in the previous image? Answer using numbers.
nl: Hoeveel getallen met meer dan één cijfer stonden er in de vorige afbeelding? Antwoord met cijfers.

en: Memorize numbers
nl: Getallen onthouden

en: Memorize words
nl: Woorden onthouden

en: There is a missing word from the previous list. Which one is the missing word?
nl: Er ontbreekt een woord uit de voorgaande lijst. Welk woord ontbreekt er?

note: Body parts
en: wrist
nl: pols

en: elbow
nl: elleboog

en: armpit
nl: oksel

en: chest
nl: borst

en: trout
nl: forel

en: monkfish
nl: zeeduivel

en: cod
nl: kabeljauw

en: salmon
nl: zalm

note: Vegetables
en: potato
nl: aardappel

en: ginger
nl: gember

en: pepper
nl: peper

en: garlic
nl: knoflook

en: pumpkin
nl: pompoen

note: Bicycle
en: brake
nl: rem

en: pedal
nl: pedaal

en: chain
nl: ketting

en: wheel
nl: wiel

en: handlebar
nl: stuur

en: speaker
nl: luidspreker

en: lyrics
nl: tekst

en: beat
nl: ritme

en: song
nl: lied

note: Weather
en: cloud
nl: wolk

en: rain
nl: regen

en: storm
nl: onweer

en: fog
nl: mist

en: rainbow
nl: regenboog

note: Animals
en: rabbit
nl: konijn

en: mouse
nl: muis

en: monkey
nl: aap

en: bear
nl: beer

en: How many degrees rotates the minute hand of a clock in 2 hours [num] minute? | How many degrees rotates the minute hand of a clock in 2 hours [num] minutes?
nl[0]: Hoeveel graden draait de minutenwijzer van een klok in 2 uur en [num] minuut?
nl[1]: Hoeveel graden draait de minutenwijzer van een klok in 2 uur en [num] minuten?

en: John is 46 years old. His son is [difference] year younger than half of John's age. How old is John's son? | John is 46 years old. His son is [difference] years younger than half of John's age. How old is John's son?
nl[0]: John is 46 jaar oud. Zijn zoon is [difference] jaar jonger dan de helft van de leeftijd van John. Hoe oud is de zoon van John?
nl[1]: John is 46 jaar oud. Zijn zoon is [difference] jaar jonger dan de helft van de leeftijd van John. Hoe oud is de zoon van John?

en: John's age is nowadays 2 times his son's age. [ago] year ago, John was [proportion] times as old as his son. How old is John's son nowadays? | John's age is nowadays 2 times his son's age. [ago] years ago, John was [proportion] times as old as his son. How old is John's son nowadays?
nl[0]: Johns leeftijd is nu twee keer die van zijn zoon. [ago] jaar geleden was John [proportion] keer zo oud als zijn zoon. Hoe oud is de zoon van John nu?
nl[1]: Johns leeftijd is tegenwoordig twee keer die van zijn zoon. [ago] jaar geleden was John [proportion] keer zo oud als zijn zoon. Hoe oud is de zoon van John nu?

en: John's age (variable x) is nowadays 2 times his son's age (variable y), that is x = 2y, and [ago] year ago, John was [proportion] times as old as his son: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion]. | John's age (variable x) is nowadays 2 times his son's age (variable y), that is x = 2y, and [ago] years ago, John was [proportion] times as old as his son: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].
nl[0]: Johns leeftijd (variabele x) is nu twee keer die van zijn zoon (variabele y), dus x=2y, en [ago] jaar geleden was John [proportion] keer zo oud als zijn zoon: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].
nl[1]: Johns leeftijd (variabele x) is nu twee keer die van zijn zoon (variabele y), dus x=2y. [ago] jaar geleden was John [proportion] keer zo oud als zijn zoon, x = [ago] = (y - [ago]) * [proportion].

en: A file is protected by a password formed by a [digits] digit number represented in base 10 (ranging from 0 to 9). How many different passwords can you have? | A file is protected by a password formed by a [digits] digits number represented in base 10 (ranging from 0 to 9). How many different passwords can you have?
nl[0]: Een bestand is beschermd met een [digits]-cijferig decimaal wachtwoord (van 0 tot en met 9). Hoeveel verschillende wachtwoorden zijn er mogelijk?
nl[1]: Een bestand is beschermd met een [digits]-cijferig decimaal wachtwoord (van 0 tot en met 9). Hoeveel verschillende wachtwoorden zijn er mogelijk?

en: A file is protected by a password formed by a [digits] digit represented in base 8 (ranging from 0 to 7). How many different passwords can you have? | A file is protected by a password formed by a [digits] digits represented in base 8 (ranging from 0 to 7). How many different passwords can you have?
nl[0]: Een bestand is beschermd met een [digits]-cijferig octaal wachtwoord (van 0 tot en met 7). Hoeveel verschillende wachtwoorden zijn er mogelijk?
nl[1]: Een bestand is beschermd met een [digits]-cijferig octaal wachtwoord (van 0 tot en met 7). Hoeveel verschillende wachtwoorden zijn er mogelijk?

en: There is [games] tennis game played simultaneously. How many different forecasts are possible? | There are [games] tennis games played simultaneously. How many different forecasts are possible?
nl[0]: Er wordt [games] potje tennis tegelijk gespeeld. Hoeveel verschillende voorspellingen zijn mogelijk?
nl[1]: Er worden [games] potjes tennis tegelijk gespeeld. Hoeveel verschillende voorspellingen zijn mogelijk?

en: In a tennis tournament, in every match a player is eliminated after losing to a single opponent. How many matches does it take to determine the winner of a tennis tournament that starts with [players] player? | In a tennis tournament, in every match a player is eliminated after losing to a single opponent. How many matches does it take to determine the winner of a tennis tournament that starts with [players] players?
nl[0]: Bij een tennistoernooi valt een speler uit als hij één ronde verloren heeft. Hoeveel rondes zijn er nodig om de winnaar te bepalen van een tennistoernooi dat met [players] speler begint?
nl[1]: Bij een tennistoernooi valt een speler uit als hij één ronde verloren heeft. Hoeveel rondes zijn er nodig om de winnaar te bepalen van een tennistoernooi dat met [players] spelers begint?

en: You have [money] monetary unit in your bank account at 10% interest compounded annually. How much money will you have at the end of 2 years? | You have [money] monetary units in your bank account at 10% interest compounded annually. How much money will you have at the end of 2 years?
nl[0]: U heeft [money] monetaire eenheid op uw bankrekening tegen een jaarlijkse rente van 10%. Hoeveel geld heeft u aan het einde van 2 jaar?
nl[1]: U heeft [money] monetaire eenheden op uw bankrekening tegen een jaarlijkse rente van 10%. Hoeveel geld heeft u aan het einde van 2 jaar?

en: John cleans at the speed of 1 / [john_time] per hour and his friend at 1 / [friend]. Together they will need [answer_a] hour. | John cleans at the speed of 1 / [john_time] per hour and his friend at 1 / [friend]. Together they will need [answer_a] hours.
nl[0]: John maakt schoon met een snelheid van 1 / [john_time] per uur, en zijn vriend met een snelheid van 1 / [friend]. Samen hebben ze [answer_a] uur nodig.
nl[1]: John maakt schoon met een snelheid van 1 / [john_time] per uur, en zijn vriend met een snelheid van 1 / [friend]. Samen hebben ze [answer_a] uur nodig.

en: John needs [john_time] hour to clean a warehouse and his friend needs half as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers] | John needs [john_time] hours to clean a warehouse and his friend needs half as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers]
nl[0]: John heeft [john_time] uur nodig om een pakhuis schoon te maken, en zijn vriend de helft van die tijd. Hoeveel uur hebben ze samen nodig om een pakhuis schoon te maken? [option_answers]
nl[1]: John heeft [john_time] uur nodig om een pakhuis schoon te maken, en zijn vriend de helft van die tijd. Hoeveel uur hebben ze samen nodig om een pakhuis schoon te maken? [option_answers]

en: John needs [john_time] hour to clean a warehouse and his friend needs twice as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers] | John needs [john_time] hours to clean a warehouse and his friend needs twice as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers]
nl[0]: John heeft [john_time] uur nodig om een pakhuis schoon te maken, en zijn vriend twee keer zo lang. Hoeveel uur hebben ze samen nodig om een pakhuis schoon te maken? [option_answers]
nl[1]: John heeft [john_time] uur nodig om een pakhuis schoon te maken, en zijn vriend twee keer zo lang. Hoeveel uur hebben ze samen nodig om een pakhuis schoon te maken? [option_answers]
