gbrainy master - en to sl translation catalogue (1113 entries)

en: Clock rotation
sl: Vrtenje ure

en: Every hour rotates 360 degrees.
sl: V vsaki uri se minutni kazalec zavrti za 360 stopinj.

en: Brothers and sisters
sl: Bratje in sestre

en: Out of [people] people, [brothers] have brothers, [sisters] have sisters and [both] have both. How many people have neither brothers nor sisters?
sl: Od [people] ljudi, jih ima [brothers] brate, [sisters] ima sestre in [both] imajo oboje. Koliko ljudi nima niti bratov niti sester?

en: It is calculated by taking the total number of people minus [brothers_only] people that have brothers only, minus [sisters_only] that have sisters only and minus [both] that have sisters and brothers.
sl: Izračunate ga tako, da od števila vseh ljudi odštejete [brothers_only] ljudi, ki imajo le brate, [sisters_only], ki imajo le sestre in [both], ki imajo brate in sestre.

en: Age
sl: Starost

en: John's son age is nowadays half of John's age minus [difference], that is, ([father] / 2) - [difference].
sl: Janezov sin je danes pol mlajši od očeta minus [razlika], to je ([oče] /2 ) – [razlika].

en: Password
sl: Geslo

en: Every digit has 10 possibilities. The total number of possibilities is 10 at the power of [digits].
sl: Vsaka številka ima 10 možnosti. Skupno število možnosti je 10 na [digits].

en: Every digit has 8 possibilities. The total number of possibilities is 8 at the power of [digits].
sl: Vsaka številka ima 8 možnosti. Skupno število možnosti je 8 na [digits].

en: Tennis game
sl: Igra tenisa

en: Every game is an independent event with 2 possible results. The total number of possibilities is 2 at the power of [games].
sl: Vsaka igra je neodvisna od druge z 2 mogočima rezultatoma. Skupno število možnosti je 2 na [games].

en: In every match you eliminate one player. Therefore, the result is the total number of player minus one.
sl: V vsaki tekmi je izločen en igralec. Za določitev zmagovalca potrebujete celotno število igralcev minus ena.

en: Bank interest
sl: Bančne obresti

en: Compound interest is paid on the principal plus any past interest accumulated.
sl: Obresti so pri obrestno obrestnemu računu izplačane na glavnico in na pretekle obresti.

en: Simple equations
sl: Enostavne enačbe

en: What number plus [num_a] equals [num_b]?
sl: Kateremu številu je treba dodati [num_a], da dobimo [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_b] - [num_a].
sl: Je rezultat izračuna [num_b] – [num_a].

en: What number minus [num_a] equals [num_b]?
sl: Kateremu številu je treba odšteti [num_a], da dobimo [num_b]?

en: x - [num_a] = [num_b]
sl: x – [num_a] = [num_b]

en: It is the result of the operation [num_a] + [num_b].
sl: Je rezultat izračuna [num_a] + [num_b].

en: What number multiplied by [num_a] equals [num_b]?
sl: Katero število je treba pomnožiti z [num_a], da dobimo [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_b] / [num_a].
sl: Je rezultat izračuna [num_b] / [num_a].

en: What number divided by [num_a] equals [num_b]?
sl: Katero število je treba deliti z [num_a], da dobimo [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_a] * [num_b].
sl: Je rezultat izračuna [num_a] * [num_b].

en: Boxes
sl: Škatle

en: Container
sl: Zabojnik

en: Box
sl: Škatla

note: Translators: 0.5 should be formatted correctly to your locale, using "," for example instead of "." if this is the convention for your language.
en: How many boxes measuring 1 x 1 x 0.5 can be fit into a container measuring 6 x 5 x [z]?
sl: Koliko škatel z merami 1 x 1 x 0,5 je mogoče spraviti v zabojnik z merami 6 x 5 x [z]?

en: You can fit 6 * 5 * [z] * 2 boxes.
sl: Spravite lahko 6 * 5 * [z] * 2 škatli.

en: Palindromic years
sl: Palindromska leta

en: [year_start] is a palindromic year as [year_end] is, a gap of 11 years. What are the next two consecutive palindromic years after [year_end] with the same gap? Answer using two numbers (e.g.: [year_start] and [year_end]).
sl: [year_start] je bilo palindromsko leto, tako kot je bilo [year_end] 11 let kasneje. Kateri dve leti sta naslednji zaporedni palindromski leti po letu [year_end] z enako razliko med njima kot prejšnji dve leti? Odgovorite z dvema številoma (na primer: [year_start] in [year_end]).

en: A palindromic number remains the same when its digits are reversed (e.g.: 2112).
sl: Palindromsko število je število, ki se ob obračanju številk ne spremeni (na primer: 2112).

en: [rslt_a] and [rslt_b]
sl: [rslt_a] in [rslt_b]

en: From year 1000 to year 10000, palindrome years occur at 110 year intervals except for the end of each millennium that occur at a 11 years interval.
sl: Palindromska leta se med letom 1000 in 10000 pojavijo vsakih 110 let razen na koncu vsakega tisočletja, ko se pojavijo vsakih 11 let.

en: Dartboard
sl: Tarča za pikado

en: On the dartboard below, where would you need to throw the darts to add 120 points in 5 throws? Answer using a list of numbers (e.g.: 4, 5, 6, 3, 2)
sl: Kam morate zadeti tarčo za pikado spodaj, da v 5 metih dobite 120 točk? Odgovorite z uporabo seznama številk (na primer: 4, 5, 6, 3, 2).

en: Only 3 of the 4 numbers in the dartboard are used to add 120 points.
sl: Samo 3 od 4 števil morate uporabiti, da dobite 120 točk.

en: Horse race
sl: Konjska dirka

en: In a horse race there are people and horses. You count [eyes] eye and [legs] leg. How many horses are present? | In a horse race there are people and horses. You count [eyes] eyes and [legs] legs. How many horses are present?
sl[0]: Na konjski dirki so ljudje in konji. Našteti je mogoče [eyes] oči in [legs] nog. Koliko je konj na dirki?
sl[1]: Na konjski dirki so ljudje in konji. Našteti je mogoče [eyes] oči in [legs] nogo. Koliko je konj na dirki?
sl[2]: Na konjski dirki so ljudje in konji. Našteti je mogoče [eyes] oči in [legs] nogi. Koliko je konj na dirki?
sl[3]: Na konjski dirki so ljudje in konji. Našteti je mogoče [eyes] oči in [legs] noge. Koliko je konj na dirki?

en: Every person has two legs and every horse four (2 * [men] + [horses] * 4). Every person and every horse have also two eyes (2 * [men] + 2 * [horses]).
sl: Vsaka oseba ima dve nogi, vsak konj pa štiri. Skupno število nog je zato (2 * [men] + [horses] * 4). Osebe in konji imajo po dve očesi. Skupno število oči je (2 * [men] + 2 * [horses]).

en: Lever
sl: Ročica

en: How much weight is needed at the point indicated by the question mark to balance the lever?
sl: Kakšna teža mora biti na točki, ki jo nakazuje vprašaj, za uravnoteženje ročice?

en: Consider the sentence attributed to Archimedes: 'Give me a lever long enough and a place to stand and I can move the Earth'.
sl: Razmislite o stavku, ki ga pripisujejo Arhimedu: »Dajte mi vzvod in oporno točko, in premaknil bom Zemljo«.

en: A lever is in equilibrium when the objects placed on it are at a distances reciprocally proportional to their weights.
sl: Vzvod je v ravnotežju takrat, ko sta razdalji predmetov na njem medsebojno sorazmerni z njihovo težo.

en: Multiple number
sl: Večkratna števila

en: Which two numbers of the list below are both multiple of [num_x] and [num_y]? [option_answers]
sl: Kateri par števil na seznamu spodaj je večkratnik tako [num_x] in [num_y]? [option_answers]

en: A multiple is a number that may be divided by another number with no remainder. For example, 10, 15 and 25 are multiples of 5.
sl: Večkratnik je število, ki ga je mogoče deliti z drugim številom brez ostanka. Na primer, 10, 15 in 25 so večkratniki števila 5.

en: Choose one of the following:
sl: Izberite eno od naslednjega:

en: [option_prefix] [option_a] and [option_c]
sl: [option_prefix] [option_a] in [option_c]

en: [option_prefix] [option_a] and [option_b]
sl: [option_prefix] [option_a] in [option_b]

en: [option_prefix] [option_b] and [option_c]
sl: [option_prefix] [option_b] in [option_c]

en: [option_prefix] [option_c] and [option_d]
sl: [option_prefix] [option_c] in [option_d]

note: Since this a multioption the answer string is set to option | this string, what makes answer_show is not useful here
en: [option_a] and [option_b]
sl: [option_a] in [option_b]

en: [option_a] and [option_b] are both multiples of [num_x] and [num_y].
sl: [option_a] in [option_b] sta oba večkratnika [num_x] in [num_y].

en: Cars in town
sl: Avtomobili v mestu

en: In a small town, [all_cars]% of the inhabitants have a car and [males_cars]% have a car and are males. What percentage of the population are females and have a car? [option_answers]
sl: V majhnem mestu ima [all_cars] % prebivalcev avto od tega je [males_cars] % moških. Kolikšen odstotek od skupnih prebivalcev so ženske z avtomobili? [option_answers]

en: [option_prefix] [option_a]%
sl: [option_prefix] [option_a] %

en: [option_prefix] [option_b]%
sl: [option_prefix] [option_b] %

en: [option_prefix] [option_c]%
sl: [option_prefix] [option_c] %

en: [option_prefix] [option_d]%
sl: [option_prefix] [option_d] %

en: [females_cars]% ([all_cars] - [males_cars]) of the inhabitants are women and have a car.
sl: [females_cars] % ([all_cars] – [males_cars]) prebivalcev so ženske, ki imajo avtomobile.

en: Compare variables
sl: Primerjaj spremenljivke

en: If p &lt; x &lt; q and r &lt; y &lt; s and you know that x &lt; y is true, which of the following options is correct? [option_answers]
sl: p &lt; x &lt; q in r &lt; y &lt; s. Veste, da je x &gt; y prav. Katera od naslednjih možnosti je pravilna? [option_answers]

en: If x &lt; y, then p &lt; x &lt; y &lt; s so s &gt; p is true.
sl: Če je x &lt; y, potem je p &lt; x &lt; y &lt; s. Zato je s &gt; p pravilna izjava.

en: If p &lt; x &lt; q and r &lt; y &lt; s and you know that x &gt; y is true, which of the following options is correct? [option_answers]
sl: p &lt; x &lt; q in r &lt; y &lt; s. Veste, da je x &gt; y res. Katera od naslednjih možnosti je pravilna? [option_answers]

en: If x &gt; y, then r &lt; y &lt; x &lt; q, so r &lt; q is true.
sl: Če je x &gt; y, potem je r &lt; y &lt; x &lt; 1. Zato je r &lt; q pravilna izjava.

en: Odd number
sl: Liho število

en: Given two integer numbers x and y, if x is even and y odd, which of the following expressions gives always an odd result? [option_answers]
sl: Imate števili x in y in x je vedno sod in y je vedno lih. Kateri od naslednjih izrazov vam bo vedno dal lih rezultat? [option_answers]

en: [option_prefix] (x - y) * 2
sl: [option_prefix] (x – y) * 2

en: Multiplication of two even numbers always produces an even number, so x multiplied by 2 is even. Adding an odd number (y) to that even number always produces an odd number.
sl: Ker je s sodimi števili vedno da sodo število, zato je x pomnožen z 2 sod. Dodajanje lihega števila (y) sodemu vedno da liho število.

en: Warehouse
sl: Skladišče

en: Two trucks
sl: Dva tovornjaka

en: You have two trucks that have a total weight of [add] unit. If the lighter truck weights 15 units less that half of the weight of the heavier truck, what is the weight of the lighter truck? [option_answers] | You have two trucks that have a total weight of [add] units. If the lighter truck weights 15 units less that half of the weight of the heavier truck, what is the weight of the lighter truck? [option_answers]
sl[0]: Imate dva tovornjaka, ki imata skupno maso [add] enot. Koliko tehta lažji tovornjak, če tehta 15 enot manj kot polovica težjega tovornjaka? [option_answers]
sl[1]: Imate dva tovornjaka, ki imata skupno maso [add] enoto. Koliko tehta lažji tovornjak, če tehta 15 enot manj kot polovica težjega tovornjaka? [option_answers]
sl[2]: Imate dva tovornjaka, ki imata skupno maso [add] enoti. Koliko tehta lažji tovornjak, če tehta 15 enot manj kot polovica težjega tovornjaka? [option_answers]
sl[3]: Imate dva tovornjaka, ki imata skupno maso [add] enote. Koliko tehta lažji tovornjak, če tehta 15 enot manj kot polovica težjega tovornjaka? [option_answers]

en: The heavier truck weights [heavier] and the lighter [lighter].
sl: Težji tovornjak ima maso [heavier], lažji pa [lighter].

en: Family relations
sl: Družinske povezave

en: John's father's sister's sister-in-law is also? Do not assume that John has any relative that has not been mentioned. [option_answers]
sl: Svakinja sestre Janezovega očeta je tudi? Predpostavljajte da ima Janez samo omenjene sorodnike. [option_answers]

en: [option_prefix] His mother
sl: [option_prefix] njegova mati

en: [option_prefix] Has no relation
sl: [option_prefix] nima razmerja

[ctx: John's father's sister's sister-in-law is also?]
en: [option_prefix] His cousin
sl: [option_prefix] njegov bratranec

en: [option_prefix] His son-in-law
sl: [option_prefix] njegov zet

en: His mother
sl: Njegova mati

en: The sister's sister-in-law is John's father's wife, that is, John's mother.
sl: Sestrina svakinja je mati Janezovega očeta, torej Janezova mati.

en: John's mother's brother's brother-in-law is also? Do not assume that John has any relative that has not been mentioned. [option_answers]
sl: Zet brata Janezove matere je tudi? Predpostavljajte, da ima Janez samo omenjene sorodnike. [option_answers]

en: [option_prefix] His father
sl: [option_prefix] njegov oče

[ctx: John's mother's brother's brother-in-law is also?]
en: [option_prefix] His cousin
sl: [option_prefix] njegov bratranec

en: His father
sl: Njegov oče

en: The brother's brother-in-law is John's mother's husband, that is, John's father.
sl: Bratov svak je mož Janezove matere, to je Janezov oče.

en: Third number
sl: Tretje število

en: The average of three numbers is [three]. The average of two of these numbers is [two]. What is the third number? [option_answers]
sl: Povprečje treh števil je [three]. Povprečje dveh od teh števil je [two]. Katero je tretje število? [option_answers]

en: It is the result of the operation: ([three] * 3) - ([two] * 2).
sl: Je rezultat izračuna ([three] * 3) – ([two] * 2).

en: Birthday
sl: Rojstni dan

en: A girl once said: 2 days ago I was 18 years old. Next year I will be 21 years old. Can this be true? [option_answers]
sl: Mlada ženska je trdila, da je bila pred dvema dnevoma stara 18 let, naslednje leto pa bo že 21. Ali je to mogoče? [option_answers]

en: [option_prefix] Yes
sl: [option_prefix] Da

en: [option_prefix] No
sl: [option_prefix] Ne

en: She was born 31st of December and she said this on 1st of January.
sl: To je mogoče, če je rojena 31. decembra, trditev pa je podala dan pozneje, torej 1. januarja.

en: gbrainy is a game to train memory, arithmetical and logical capabilities with many sorts of exercises of different difficulty levels.
sl: Gbrainy je igra za urjenje spomina, logike, aritmetike in drugega z različnimi vajami različnih zahtevnostnih ravni.

en: It should have something for all ages and purposes: kids whose parents want them to develop their capabilities, adults that want to keep their mind in form or just try it out for fun, older people that might need to do some memory exercises, etc.
sl: Namenjen je različnim uporabnikom. Z igro se lahko učijo otroci, starši in starejši, da ostanejo zbrani in ostri v razmišljanju.

en: Game
sl: Igra

en: Play games that challenge your logic, verbal, calculation and memory abilities
sl: Igrajte igre ki izzivajo vaše besedne sposobnosti, sposobnosti miselnega računanja, logike in pomnjenja

en: game;logic;memory;teaser;brain;
sl: igra;logika;spomin;možgani;urejenje;trening;test;preizkus;

en: Classic
sl: Običajno

en: Notebook
sl: Beležnica

note: Translators, please check these recommendations when translating gbrainy: https://wiki.gnome.org/Apps/gbrainy/Localizing
en: Which of the following sports does not belong in this group?
sl: Kateri od naslednjih športov ne spada v to skupino?

en: Think of the items used in the game.
sl: Razmislite o predmetih uporabljenih v igri.

en: Basketball
sl: Košarka

en: Tennis
sl: Tenis

en: Cycling
sl: Kolesarjenje

en: It is the only one that does not use a ball in the game.
sl: Iščemo edino igro, pri kateri se ne igra z žogo.

en: A terrier is to a dog like a?
sl: Terier je psu enako kot je?

en: Chicken / Parrot
sl: Piščanec / ptič

en: Pony / Horse
sl: Konj / lipicanec

en: Ant / Vertebrate
sl: Mravlja / Vretenčar

en: Dog / Cat
sl: Pes / Mačka

en: Dog and horse are species and terrier and pony are breeds.
sl: Pes in konj sta različni vrsti, terier in lipicanec sta pasmi.

en: The word 'taxidermist' is used to define a person that?
sl: Preparator je oseba, ki:

en: Works with dead animals
sl: Dela z mrtvimi živalmi

en: Specializes in skin diseases
sl: Specialist za kožne bolezni

en: Suffers a skin disease
sl: Trpi za kožno boleznijo

en: Works with leather
sl: Dela z usnjem

en: A car engine that is poorly designed and lacking of sophistication is?
sl: Avtomobilski motor, ki je narejen slabo in nenatančno je narejen?

en: Simplistic
sl: Poenostavljeno

en: Erroneous
sl: Napačno

en: Broken
sl: Pokvarjeno

en: Unorthodox
sl: Nekonvencionalno

en: Which of the following words is the closest in meaning to 'censure'?
sl: Katera od naslednjih besed je pomensko najbližje pojmu 'cenzurirati'?

en: Condemn
sl: Obsoditi

en: Hide
sl: Skrij

note: Translators: 'obscure' is used as a verb
en: Obscure
sl: Nepoznano

en: Ignore
sl: Prezri

en: An artist whose work has become the defining style of a genre is?
sl: Umetnik, katerega delo določa slog neke zvrsti je?

en: Pioneer
sl: Pionir

note: Translators: referred to the life style
en: Bohemian
sl: Boemsko

en: Misunderstood
sl: Napačno razumljeno

en: Martyr
sl: Mučenik

en: Which of the following sentences defines better an 'ostracized' person?
sl: Kateri od naslednjih stavkov najbolje opiše pojem 'izključenost'?

en: Person expelled from society
sl: Oseba izločena iz družbe

en: Loner
sl: Samotar

en: Connoisseur
sl: Kritik

en: Conspirator
sl: Zarotnik

en: Which of the following words means fear of people?
sl: Katera od naslednjih besed pomeni strah pred ljudmi?

note: Translators: Anthropophobia is fear of people
en: Anthropophobia
sl: Antropofobija

en: Hypochondria
sl: Hipohondrija

note: Translators: Anthophobia is fear of flowers that poses little or no danger
en: Anthophobia
sl: Antrofobija

note: Translators: Acrophobia is fear of heights
en: Acrophobia
sl: Akrofobija

en: A person with excessive preoccupation for his health has?
sl: Katero bolezen ima oseba, ki je zelo obremenjena s svojim zdravjem?

en: Agoraphobia
sl: Agorafobija

note: Selected to avoid physical characteristics like: has shield, legs or tail
en: Which of the following words does not belong in this group?
sl: Katera od naslednjih besed ne spada v to skupino?

note: Translator: As a noun
en: Violin
sl: Violina

en: Bassoon
sl: Fagot

en: Flute
sl: Flavta

en: Oboe
sl: Oboa

en: It is the only one that is not a woodwind instrument.
sl: Iščemo edini inštrument, ki ni leseno pihalo.

en: What is a 'halberd'?
sl: Kaj je 'helebarda'?

en: Weapon
sl: Orožje

en: Flower
sl: Cvetlica

en: Fish
sl: Riba

en: Sport
sl: Šport

en: Fossil
sl: Fosil

en: Portico
sl: Atrij

en: Column
sl: Steber

en: Attic
sl: Podstrešje

en: It is the only one that is not related to architecture.
sl: Iščemo edino možnost, ki ni povezana z arhitekturo.

en: Hectogram
sl: Hektogram

en: Gallon
sl: Galona

en: It is the only unit that does not belong to the metric system.
sl: Iščemo edino enoto, ki ne spada v metrični sistem.

note: Translators: refers to the fruit
en: Orange
sl: Pomaranča

en: Apple
sl: Jabolko

en: Grape
sl: Grenivka

en: Potato
sl: Krompir

en: It is the only one that is not a fruit.
sl: Iščemo edino živilo, ki ni sadje.

en: Turtle
sl: Želva

en: Crocodile
sl: Krokodil

en: Lizard
sl: Kuščar

en: Frog
sl: Žaba

en: It is the only one that is not a reptile and also does not have a tail.
sl: Iščemo edino žival, ki ni plazilec in tudi nima repa.

en: Hyena
sl: Hijena

en: Wolf
sl: Volk

en: Deer
sl: Srna

en: It is the only one that is not a carnivore.
sl: Iščemo edino žival, ki ni mesojeda.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'hedonism'?
sl: Katera od naslednjih besed je pomensko najbližje pojmu 'hedonizem'?

en: Pleasure
sl: Užitek

en: Pain
sl: Bolečina

en: Collectivism
sl: Kolektivizem

en: Abstinence
sl: Abstinenca

en: The ethical doctrine holding that only what is pleasant is an intrinsic good.
sl: Etična doktrina, ki trdi da je dobro le tisto, kar je prijetno.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'asceticism'?
sl: Katera od naslednjih besed je pomensko najbližje pojmu 'asketizem'?

en: Positivism
sl: Pozitivizem

en: The practice of austere self-discipline in order to achieve a higher or spiritual idea.
sl: Izvajanje trde samodiscipline za doseganje višjih ali duhovnih ciljev.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'oxymoron'?
sl: Katera od naslednjih besed je pomensko najbližje pojmu 'bistroumni nesmisel (oksimoron)'?

en: Contradictory
sl: Nasprotujoče si

en: Synonym
sl: Sopomenka

en: Related
sl: Povezano

en: Ironic
sl: Ironično

en: A figure of speech that combines contradicting terms.
sl: Besedni izraz, ki vsebuje nasprotujoča si izraza.

en: Lentils
sl: Leča

en: Wheat
sl: Pšenica

en: Corn
sl: Koruza

en: Rice
sl: Riž

en: It is the only one that is not a cereal.
sl: Iščemo edino rastlino, ki ni žitarica.

en: Onion
sl: Čebula

en: Lychee
sl: Liči

en: Olive
sl: Oliva

en: Carbon
sl: Ogljik

en: Sodium
sl: Natrij

en: Titanium
sl: Titan

en: Zinc
sl: Cink

en: It is the only one that is not a metal.
sl: Iščemo edini element, ki ni kovina.

en: Cardiology
sl: Kardiologija

en: Hematology
sl: Hematologija

en: Psychiatry
sl: Psihiatrija

en: Paleontology
sl: Paleontologija

en: It is the only one that is not a medical specialty.
sl: Iščemo edino vedo, ki ni specializacija medicinskih ved.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'?
sl: Katera od naslednjih besed je pomensko najbližje pojmu 'malomaren'?

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Careless
sl: Nepreviden

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Friendly
sl: Prijazno

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Polite
sl: Vljudno

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Angry
sl: Jezen

note: Translator: definition of negligent
en: It is the failure to take such care as may be rightfully or reasonably expected.
sl: Pomanjkanje previdnosti kot bi bilo prav ali razumno pričakovati.

en: Regular
sl: Običajno

en: Occasional
sl: Občasno

en: Exceptional
sl: Izjemno

en: Rare
sl: Redko

en: The other words have the connotation of not occurring frequently.
sl: Vse druge besede pomenijo, da se dogodek na zgodi pogosto.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'perplexing'?
sl: Katera od naslednjih besed je pomensko najbližje pojmu 'osupljajoč'?

note: Translator: As synonymous of 'perplexing'
en: Confusing
sl: Zmeden

en: Interesting
sl: Zanimivo

en: Ordinary
sl: Običajen

en: Trivial
sl: Trivialno

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'unhappy'?
sl: Katera od naslednjih besed je pomensko najbližje pojmu 'nesrečen'?

en: Sad
sl: Žalosten

en: Unpleasant
sl: Neprijetno

en: Tears
sl: Solze

en: Incredible
sl: Neverjeten

en: Famous
sl: Slaven

en: Acclaimed
sl: Priznan

en: Celebrated
sl: Praznovan

en: The other words have the meaning of distinguished.
sl: Vse druge besede pomenijo ugleden.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'specific'?
sl: Katera od naslednjih besed je pomensko najbližje pojmu 'specifičen'?

note: Translator: Pertaining to a single or specific person or thing
en: Particular
sl: Podroben

en: Obvious
sl: Očiten

en: Generic
sl: Splošno

en: Plate
sl: krožnik

note: Translator: As a noun
en: Bottle
sl: steklenica

en: Amphora
sl: amfora

en: Bowl
sl: skleda

en: It is the only one that is not used to storage liquids.
sl: Iščemo edini predmet, ki se ne uporablja za shranjevanje tekočin.

en: Walnut
sl: oreh

note: Translator: In reference to the nut
en: Macadamia
sl: makadamija

en: Chestnut
sl: kostanj

en: It is the only one that is not a nut.
sl: Iščemo edini plod, ki ni oreh.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'acclaim'?
sl: Katera od naslednjih besed je pomensko najbližje pojmu 'pohvala'?

en: Applause
sl: glasno ploskanje

en: Commendation
sl: priznanje

en: Citation
sl: Navedek

note: Translator: As a noun (call upon a spirit by invocation)
en: Conjure
sl: priklic

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'grief'?
sl: Katera od naslednjih besed je pomensko najbližje pojmu 'žalovanje'?

note: Translator: As a noun
en: Lament
sl: objokovanje

en: Fraud
sl: prevara

en: Intolerance
sl: nestrpnost

en: Risk
sl: Tveganje

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'phlegmatic'?
sl: Katera od naslednjih besed je pomensko najbližje pojmu 'flegmatičnost'?

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Calm
sl: Miren

en: Authentic
sl: pristnost

en: Clever
sl: Brihten

en: Tense
sl: napetost

en: Concert
sl: Koncert

en: Satire
sl: satira

en: Proverb
sl: pregovor

en: It is the only one that is not related to literature.
sl: Iščemo edino možnost, ki ni povezana z literaturo.

en: Curve
sl: Krivulja

en: Cathetus
sl: kateta

en: Hypotenuse
sl: hipotenuza

en: Trigonometry
sl: Trigonometrija

en: It is the only one that is not related with triangles.
sl: Iščemo edino možnost, ki ni povezana s trikotniki.

note: Translator: As a noun
en: Necklace
sl: ogrlica

en: Candelabra
sl: svečnik

en: Lantern
sl: svetilka

en: Lamp
sl: Svetilka

en: It is the only one that does not produce light.
sl: Iščemo edini predmet, ki ne sveti.

note: Translator: As a noun
en: Shield
sl: Ščit

en: Helmet
sl: Čelada

note: Translator: As a noun
en: Armor
sl: Oklep

en: Crossbow
sl: Lok

en: It is the only one that is not used for protection.
sl: Edini predmet, ki ni uporabljen za zaščito.

en: Monolith
sl: Monolit

en: Granite
sl: Granit

en: Rock
sl: Kamen

note: Translator: As a noun
en: Tree
sl: Drevo

en: It is the only one that is not related to rocks.
sl: Edini predmet, ki ni povezan s kamninami.

note: Translator: As a noun
en: Carrot
sl: Korenje

en: Beet
sl: Pesa

en: Radish
sl: Redkvica

en: Tomato
sl: Paradižnik

en: It is the only one that does not have roots.
sl: Edini predmet, ki nima korenin.

note: Translator: Organ as a musical instrument
en: Organ
sl: Orgle

en: Piano
sl: Klavir

en: Accordion
sl: Harmonika

note: Translator: 'keys' as the ones found in a keyboard
en: It is the only instrument that does not have keys.
sl: Je edini inštrument, ki nima tipk.

en: Cow
sl: Krava

en: Dog
sl: Pes

en: Snake
sl: Kača

en: It is the only animal that does not have legs and it is not a mammal.
sl: Iščemo edino žival, ki nima okončin in ni sesalec.

en: Heptagon
sl: Sedemkotnik

en: Triangle
sl: Trikotnik

en: Pentagon
sl: Petkotnik

en: Cube
sl: Kocka

en: It is the only one that is a three-dimensional solid object.
sl: Iščemo edini predmet, ki je trorazsežen.

en: Which of the following words is the closest in meaning to 'intrinsic'?
sl: Katera od naslednjih besed je pomensko najbližje pojmu 'intrinzično'?

en: Inherent
sl: Inherentno

en: External
sl: Zunanje

en: Precursory
sl: Predhodno

en: Ambiguous
sl: Dvoumno

en: Intrinsic means belonging to a thing by its very nature.
sl: Intrinzično pomeni, da pripada nečemu po njegovi naravi.

en: car / garage | plane
sl: avtomobil / garaža | letalo

en: Airline
sl: Letalska družba

en: Aircraft
sl: Letalo

en: circle / semicircle | diameter
sl: krog / polkrog | premer

en: Radius
sl: Polmer

en: Chord
sl: Tetiva

en: Tangent
sl: Tangenta

en: Angle
sl: Kot

en: The radius of a circle is half the diameter.
sl: Polmer kroga je pol premera

en: talk / yell | dislike
sl: govorjenje / dretje | ne marati

en: Repugnance
sl: Neskladnost

en: Offensive
sl: Napadalno

en: Shame
sl: Sramota

en: Ostentation
sl: Razkošna razstava

en: write / pen | eat
sl: pisati / pero | jesti

en: Fork
sl: Vilice

en: Restaurant
sl: Restavracija

en: Winery
sl: Vinarna

en: Table
sl: Miza

en: A pen is used to write and a fork is used to eat.
sl: Pero se uporablja za pisanje in vilice se uporabljajo za hranjenje.

en: desert / oasis | sea
sl: puščava / oaza | morje

en: Island
sl: Otok

en: River
sl: Reka

en: Beach
sl: Obala

en: Coast
sl: Obala

en: An oasis is an isolated area of vegetation in a desert and an island is a piece of isolated land that is surrounded by water.
sl: Oaza je izolirano področje rastlinstva v puščavi in otok je kos izolirane zemlje, ki jo obkroža voda.

note: Translators: letter refers to letter (in paper form)
en: turtle / shell | letter
sl: želva / oklep | pismo

en: Envelope
sl: Ovojnica

en: Ink
sl: Črnilo

en: Printer
sl: Tiskalnik

en: Cellulose
sl: Celuloza

en: A turtle is inside a shell and a letter is inside an envelope.
sl: Želva je v oklepu in pismo je v ovojnici.

en: wine / grape | rum
sl: vino / grozd | rum

en: Sugarcane
sl: Sladkorni trs

en: Grain
sl: Zrna

en: Sweet corn
sl: Sladka koruza

en: horticulture / plants | ornithology
sl: hortikultura / rastline | ornitologija

en: Birds
sl: Ptice

en: Insects
sl: Žuželke

en: Amphibians
sl: Dvoživke

en: Fishes
sl: Ribe

en: thankful / ingratitude | despotism
sl: hvaležnost / nehvaležnost | despotizem

en: Democracy
sl: Demokracija

en: Totalitarianism
sl: Totalitarizem

en: Oligarchy
sl: Oligarhija

en: Authority
sl: Avtoriteta

en: pessimist / optimist | poor
sl: pesimist / optimist | reven

note: Translators: Affluent as antonym of poor, that is, somebody that is rich
en: Affluent
sl: Bogat

en: Homeless
sl: Brez doma

en: Property
sl: Lastnost

en: Money
sl: Denar

en: five / pentagon | ten
sl: pet / petkotnik | deset

en: Decagon
sl: Desetkotnik

en: Enneagram
sl: Zvezdni poligon

en: Icosagon
sl: Dvajsetkotnik

en: Decimal
sl: Desetiško

en: parallel / meridian | longitude
sl: vzporednica / poldnevnik | zemljepisna dolžina

en: Latitude
sl: Zemljepisna širina

en: Solstice
sl: Solsticij

en: Pole
sl: Pol

en: Azimuth
sl: Azimut

en: Parallel and longitude traverse from east to west while meridian and latitude traverse from north to south.
sl: Vzporednica in zemljepisna dolžina gresta od vhoda proti zahodu, poldnevnik in zemljepisna širina gresta od severa proti jugu.

en: art / gallery | drama
sl: umetnost / galerija | drama

en: Theater
sl: Gledališče

en: Museum
sl: Muzej

en: Concert hall
sl: Koncertna dvorana

en: Gym
sl: Telovadnica

en: hunter / rifle | photographer
sl: lovec / puška | fotograf

en: Camera
sl: Fotoaparat

note: Translators: tripod as used is photography
en: Tripod
sl: Trinožnik

en: Photography
sl: Fotografija

en: Light
sl: Svetloba

en: dish / break | balloon
sl: posoda / razbiti | balon

note: Translators: like 'he burst the balloon'
en: Burst
sl: Pok

en: Bounce
sl: Odboj

en: Float
sl: Lebdenje

en: Roll
sl: Vrzi kocke!

en: Both relate to an action that breaks the related item.
sl: Oba sta povezava z dejanjem, ki pokvari povezan predmet.

en: button / push | key (used in a lock)
sl: gumb / pritisniti | ključ (uporabljen v ključavnici)

en: Turn
sl: Obrni

note: Translator: 'Open' as verb, like open with a key
en: Open
sl: Odpri

note: Translator: 'Lock' as verb, like locked with a key
en: Lock
sl: Zakleni

note: Translator: 'Close' as verb, like closed with a key
en: Close
sl: Zapri

en: To make both objects work, a button needs to be pushed and a key needs to be turned.
sl: Da bosta oba predmeta delovala, morate pritisniti gumb in obrniti ključ.

en: concept / idea | obsession
sl: koncept / ideja | obsedenost

note: As a synonym of obsession
en: Fixation
sl: Pritrditev

en: Indifference
sl: Brezbrižnost

en: Disinterest
sl: Pomanjkanje zanimanje

en: Intuition
sl: Intuicija

en: The relation between the two words is that they are synonymous.
sl: Razmerje med besedama je sopomenka.

en: fish / water | bird
sl: riba / voda | ptica

en: Air
sl: zrak

en: Wings
sl: krila

en: Ship
sl: ladja

en: Cage
sl: kletka

note: Translator: 'rook' as a piece of chess
en: rook / chess | soldier
sl: trdnjava / šah | vojak

en: Battle
sl: Borba

en: Gun
sl: Puška

en: Peace
sl: Mir

en: Enemy
sl: Sovražnik

en: competitive / cooperative | anxious
sl: kompetitivno / kooperativno | zaskrbljeno

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Flexible
sl: Prilagodljivo

en: Cautious
sl: Previdno

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Daring
sl: Drzno

en: pessimistic / optimistic | suspicious
sl: pesimistično / optimistično | sumljivo

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Trusting
sl: Zaupljivo

en: Dubious
sl: Dvomeče

note: Translator: compass as the instrument used for finding direction
en: thermometer / temperature | compass
sl: termometer / temperatura | kompas

en: Direction
sl: Smer

en: Elevation
sl: Dvignjenost

en: Position
sl: Položaj

en: Area
sl: Območje

en: The first word is the instrument and the second what it measures.
sl: Prva beseda je naprava, druga beseda je količina, ki jo z napravo izmerimo.

en: hungry / eat | tired
sl: lakota / jesti | utrujenost

en: sleep | rest
sl: spati | počivati

note: Translators: 'open' is used as a verb (open a box)
en: box / open | banana
sl: škatla / odpreti | banana

en: peel
sl: olupiti

note: Translators: 'dig' is used as a verb (to dig)
en: shovel / dig | axe
sl: lopata / kopati | sekira

note: Translators: 'chop' is used as a verb (to chop)
en: chop
sl: sekati

note: Translators: 'break' is used as a verb (to break)
en: glass / break | paper
sl: steklo / zlomiti | papir

note: Translators: 'tear' and 'rip' are used as verbs (to tear / to rip). Tear as in "To pull apart or into pieces by force" (not lacrimation)
en: tear | rip
sl: strgati | odtrgati | raztrgati | zmečkati

note: Translators: the concept 'toe' (http://en.wikipedia.org/wiki/Toe) does not exist in all languages. It means 'digits of the foot'. Feel free to change it to 'fingers' and adapt the answer accordingly
en: feet / two | toes
sl: noga / dve | prsti

note: Translators: referred to 'feet / two | toes'
en: ten | 10
sl: deset | 10

en: fish / aquarium | monkey
sl: riba / akvarij | opica

en: cage | zoo | zoological garden
sl: kletka | živalski vrst

en: A fish in an aquarium lives in captivity.
sl: Riba v akvariju živi v ujetništvu.

en: ring / finger | bracelet
sl: prstan / prst | zapestnica

en: wrist | arm
sl: zapestje | roka

en: seal / flippers | bird
sl: tjulenj / plavuti | ptica

en: wings
sl: krila

note: Translators: stick refers to a piece of wood
en: stick / float | stone
sl: palica / plavati | kamen

en: sink
sl: potoniti

en: leopard / spots | tiger
sl: leopard / pike | tiger

en: stripes
sl: proge | črte

note: Translators: 'submarine' is used as a noun
en: fish / submarine | bird
sl: riba / podmornica | ptica

en: airplane | aeroplane | plane
sl: letalo | avion

en: tears / eyes | sweat
sl: solze / oči | znoj

en: body | skin
sl: telo | koža

en: bridge / over | tunnel
sl: most / nad | predor

en: in | under | through
sl: v | pod | skozi

note: Translators: 'play' is used as a verb (to play)
en: toy / play | tool
sl: igrača / igra | orodje

note: Translators: 'work' is used as a verb (to work)
en: work
sl: delo

note: 'correct' can be used as verb or adjective
en: error / (to) correct | damage
sl: napaka / popraviti | škodo

en: repair | fix
sl: popraviti | obnoviti | povrniti

en: orange / fruit | spinach
sl: pomaranča / sadje | špinača

en: vegetable
sl: zelenjava

en: hands / grab | teeth
sl: roke / zgrabiti | zobje

en: bite
sl: ugrizniti

en: Grab and bite are finite actions.
sl: Prijem in ugriz sta končni dejanji.

en: puzzle / solve | game
sl: uganka / rešitev | igra

en: win | play
sl: zmagati | igrati

en: eyebrow / eye | mustache
sl: obrv / oko | brki

en: lip | upper lip | mouth
sl: ustnica | zgornja ustnica | usta

en: ice / slippery | glue
sl: led / drseče | lepilo

en: sticky
sl: lepljivo

en: whirlpool / water | tornado
sl: vrtinec / voda | tornado

en: wind | air
sl: veter | zrak

en: fox / den | bird
sl: lisica / brlog | ptica

en: nest
sl: gnezdo

en: dog / tame | wolf
sl: pes / udomačen | volk

en: wild | savage
sl: divji

en: sugar / sweet | vinegar
sl: sladkor / sladko | kis

en: sour
sl: kislo

en: tennis / sport | ballet
sl: tenis / šport | balet

note: Translators: 'dance' is used as a noun
en: dance
sl: ples

en: slurp / tongue | snort
sl: srkljaj / jezik | vonjati

en: nose
sl: nos

en: elbow / knee | wrist
sl: komolec / koleno | zapestje

en: ankle
sl: gleženj

en: novel / author | song
sl: novela / avtor | skladba

en: composer | songwriter | lyricist
sl: skladatelj | pisec besedil

en: car / road | train
sl: avto / cesta | vlak

en: track | railway | rails | railroad
sl: proga | tramvaj | tiri | vlak

en: pediatrics / children | numismatics
sl: pediatrija / otroci | numizmatika

en: coins | currency | money
sl: kovanci | denarna enota | denar

en: thermometer / temperature | clock
sl: termometer / temperatura | ura

note: Translators: time as duration of an event. What a clock measures
en: time
sl: čas

en: poems / anthology | maps
sl: pesmi / zbirka | zemljevidi

en: letter / word | page
sl: črka / beseda | stran

en: book | magazine | document
sl: knjiga | revija | dokument

en: hour / minute | minute
sl: ura / minuta | minuta

note: Translators: refers to the unit of time
en: second
sl: sekunda

en: tiger / carnivore | cow
sl: tiger / mesojedec | krava

en: herbivorous | herbivore
sl: rastlinojedec | rastlinojed

en: constellation / stars | archipelago
sl: ozvezdje / zvezde | otočje

en: islands
sl: otoki

en: Unknown command line parameter {0}
sl: Neznan parameter v ukazni vrstici {0}

note: Translators: {0} is a date
en: (built on {0})
sl: (izgrajeno z {0})

en: List of available games
sl: Seznam razpoložljivih iger

en: Usage: gbrainy [options]
sl: Uporaba: gbrainy [možnosti ...]

en:   --version			Print version information.
sl:  --version			Izpiše podatke o različici.

en:   --help			Print this usage message.
sl:  --help			Izpiše to sporočilo uporabe.

en:   --gamelist			Shows the list of available games.
sl:  --gamelist			Pokaže seznam razpoložljivih iger.

en:   --customgame [game1, gameN]	Specifies a list of games to play during a custom game.
sl:  --customgame [game1, gameN]	Določi seznam iger za igranje med igro po meri.

en:   --norandom 			The custom game list provided will not be randomized.
sl:  --norandom 			Seznam iger po meri ne bo naključen.

en:   --versions 			Show dependencies.
sl:  --versions 			Pokaže odvisnosti.

en: Software
sl: Programska oprema

en: Based on ideas by
sl: Osnovano na idejah

en: MENSA works
sl: Dela MENSA

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as  published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sl: Program je prosta programska oprema; lahko ga širite in/ali spreminjate pod pogoji Splošnega dovoljenja GNU (GNU General Public License), kot ga je objavila ustanova Free Software Foundation; ali različice 2 ali (po vaši izbiri) katerekoli poznejše različice.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl: Ta program se razširja v upanju, da bo uporaben, vendar BREZ VSAKRŠNEGA JAMSTVA; tudi brez posredne zagotovitve CENOVNE VREDNOSTI ali PRIMERNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN. Za podrobnosti glejte besedilo GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sl: S tem programom bi morali dobiti tudi kopijo Splošnega Javnega dovoljenja (GNU General Public License); v primeru, da je niste, stopite v stik s Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place – Suite 330, Boston, MA 02111–1307, USA.

en: A brain teaser game for fun and to keep your brain trained.
sl: Zabavna igra za spodbujanje razmišljanja in bistrenja misli.

en: gbrainy project web site
sl: spletišče projekta gbrainy

note: Column: Game Name
en: Game Name
sl: Ime igre

note: Column: Type
en: Type
sl: Vrsta

en: Selected
sl: Izbrano

note: Translators: default file name used when exporting PDF files (keep the pdf extension please)
en: games.pdf
sl: igre.pdf

en: PDF files
sl: Datoteke PDF

en: All files
sl: Vse datoteke

en: The PDF file has been exported correctly.
sl: Datoteka PDF ni bila uspešno izvožena.

en: There was a problem generating the PDF file. The file has not been created.
sl: Prišlo je do težave med ustvarjanjem datoteke PDF. Datoteka ni bila ustvarjena.

en: The graph below shows the player's game score evolution.
sl: Graf spodaj prikazuje spremembo rezultatov igralca.

en: You need more than one game session recorded to see the score evolution.
sl: Za oceno rezultata morate shraniti več kot eno sejo iger.

en: It is built using the results of {0} recorded game session. | It is built using the results of the last {0} recorded game sessions.
sl[0]: Prikazuje rezultate zadnjih {0} shranjenih sej iger.
sl[1]: Prikazuje rezultate zadnje {0} shranjene seje iger.
sl[2]: Prikazuje rezultate zadnjih {0} shranjenih sej iger.
sl[3]: Prikazuje rezultate zadnjih {0} shranjenih sej iger.

en: Total
sl: Skupaj

en: You are about to delete the player's game session history.
sl: Ste pred izbrisom igralčeve zgodovine iger.

en: If you proceed, you will lose the history of the previous game sessions. Do you want to continue?
sl: V kolikor nadaljujete, boste izgubili zgodovino prejšnjih sej iger. Ali želite nadaljevati?

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: Custom Game
sl: Igra po meri

en: _Start
sl: _Začni

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Unselect all
sl: Odstrani izbor vsega

en: PDF export
sl: Izvoz v PDF

en: _Save
sl: _Shrani

en: This option allows to export a set of games in a PDF file. You can complete the puzzles without a computer.
sl: Ta možnost vam omogoča izvoz niza iger v datoteko PDF. Uganke lahko dopolnite brez računalnika.

en: <b>General Settings</b>
sl: <b>Splošne nastavitve</b>

en: Skip games that use colors
sl: Preskoči igre, ki uporabljajo barve

en: <b>Game Types</b>
sl: <b>Vrste iger</b>

en: Logic
sl: Logika

en: Calculation
sl: Računanje

en: Verbal
sl: Besede

en: <b>Difficulty Level</b>
sl: <b>Zahtevnost</b>

en: Easy
sl: Enostavno

en: Medium
sl: Srednje

en: Master
sl: Mojster

en: <b>Number of games</b>
sl: <b>Število iger</b>

en: Total number of games:
sl: Celotno število iger:

note: Translators: this the number of pages that are included by side when exporting a PDF"
en: Pages per side:
sl: Strani na stran:

en: <b>Output File</b>
sl: <b>Izhodna datoteka</b>

en: Player's Game Session History
sl: Igralčeva zgodovina iger

en: Show:
sl: Pokaži:

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Skip games that use colors (for colorblind users)
sl: Preskoči igre, ki uporabljajo barve (prijazno do barvno slepih uporabnikov)

en: Force gbrainy to always use English language (ignore translations)
sl: Poženi gbrainy v angleščini (prezri prevod)

en: Search and load extensions when starting
sl: Poišči in naloži razširitve ob zagonu.

en: Enable sounds
sl: Omogoči zvok

en: Theme:
sl: Tema:

en: <b>Memory Games</b>
sl: <b>Igre pomnjenja</b>

en: Time in seconds to memorize the challenge:
sl: Čas za pomnjenje izziva v sekundah:

en: Show a countdown message
sl: Prikaži sporočilo odštevanja

en: <b>Player's Game Session History</b>
sl: <b>Igralčeva zgodovina iger</b>

en: Minimum number of played games to store the game session:
sl: Najmanjše število igranih iger za shranjevanje seje iger:

en: Maximum number of records in the player's game session history:
sl: Največje število shranjenih iger v igralčevi zgodovini iger:

en: Delete Player's Game Session History
sl: Počisti igralčevo zgodovino iger

en: Congratulations.
sl: Čestitke.

en: Incorrect answer.
sl: Napačen odgovor.

en: Once you have an answer type it in the "Answer:" entry box and press the "OK" button.
sl: Ko ste prepričani v odgovor, ga vnesite v vnosno polje "Odgovor:" in pritisnite gumb "V redu".

en: The level of translation of gbrainy for your language is low.
sl: Raven prevodov gbrainy za vaš jezik je nizka.

en: You may be exposed to partially translated games making it more difficult to play. If you prefer to play in English, there is an option for doing so in gbrainy's Preferences.
sl: Morda boste videli delno prevedene igre, kar jih lahko naredi težje za igranje. Če želite igrati v angleščini, je ta možnost na voljo v možnostih gbrainy.

en: Pause
sl: Premor

en: Resume
sl: Nadaljuj

en: Startup time {0}
sl: Čas zaganjanja {0}

en: _Game
sl: _Igra

en: _New Game
sl: _Nova Igra

en: All Games (Logic, Mental Calculation, Memory and Verbal Analogies)
sl: Vse igre (logične, miselno računanje, pomnjenje in besedne analogije)

en: Logic Puzzles Only
sl: Le logične naloge

en: Mental Calculation Only
sl: Le trening miselnega računanja

en: Memory Trainers Only
sl: Le trening pomnjenja

en: Verbal Analogies Only
sl: Le besedne analogije

en: Custom Game Selection...
sl: Izbira igre po meri ...

en: _Pause Game
sl: _Premor igre

en: _End Game
sl: _Končaj igro

en: Export Games to PDF for Off-line Playing...
sl: Izvozi igre v PDF za igranje brez računalnika ...

en: _View
sl: _Pogled

en: Toolbar
sl: Orodna vrstica

en: Show
sl: Prikaži

en: Orientation
sl: Usmerjenost

en: Vertical
sl: Navpično

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: _Settings
sl: _Nastavitve

en: Extensions
sl: Razširitve

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: How to Extend gbrainy's Functionality
sl: Kako razširiti zmožnosti programa

en: Answer:
sl: Odgovor:

en: _Next
sl: _Naprej

en: _Tip
sl: N_amig

en: Add-in Manager
sl: Upravljalnik vstavkov

en: Additional extensions are required to perform this operation.
sl: Za izvajanje dejanja so zahtevane dodatne razširitve.

en: The following add-ins will be installed:
sl: Nameščeni bodo naslednji vstavki:

en: <big><b>Add-in Manager</b></big>
sl: <big><b>Upravljalnik vstavkov</b></big>

en: The following add-ins are currently installed:
sl: Trenutno so nameščeni naslednji vstavki:

en: _Install Add-ins...
sl: _Namesti vstavke ...

en: _Repositories...
sl: _Skladišča ...

en: _Uninstall...
sl: _Odstrani ...

en: Enable
sl: Omogoči

en: Disable
sl: Onemogoči

en: Add-in
sl: Vstavek

en: Version
sl: Različica

en: Other
sl: Drugo

en: Version:
sl: Različica:

en: Author:
sl: Avtor:

en: Copyright:
sl: Avtorske pravice:

en: Add-in Dependencies:
sl: Odvisnosti vstavkov:

en: <b>Select the add-ins to install and click on Next</b>
sl: <b>Izberite vstavke za namestitev in kliknite naprej</b>

en: Show all packages
sl: Pokaži vse pakete

en: Show new versions only
sl: Pokaži le nove različice

en: Show updates only
sl: Pokaži le posodobitve

en: _Unselect All
sl: _Prekliči izbor vsega

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: Add-in Installation
sl: Nameščanje vstavkov

en: Name
sl: Ime

en: Install from:
sl: Namesti iz:

en: Repository
sl: Skladišče

en: All registered repositories
sl: Vsa vpisana skladišča

en: Register an on-line repository
sl: Vpis spletnega skladišča

en: Select the location of the repository you want to register:
sl: Izberite mesto skladišča za vpis:

en: Register a local repository
sl: Vpis krajevnega skladišča

en: Browse...
sl: Prebrskaj ...

en: Path:
sl: Pot:

note: Mono Addins 0.6
en: Installed
sl: Nameščeno

en: Updates
sl: Posodobitve

en: Gallery
sl: Galerija

en: Repository:
sl: Skladišče:

en: Install from file...
sl: Namesti iz datoteke ...

en: No selection
sl: Brez izbire

en: No add-ins found
sl: Vstavkov ni bilo mogoče najti

en: Refresh
sl: Osveži

en: Add-in packages
sl: Paketi dodatkov

en: Install Add-in Package
sl: Namesti paket dodatkov

en: All repositories
sl: Vsa skladišča

en: Manage Repositories...
sl: Upravljanje skladišč ...

en: Add-in Repository Management
sl: Upravljanje skladišč dodatkov

note: Translators: {0} is a number indicating the Addins available for update
en: {0} update available | {0} updates available
sl[0]: {0} posodobitev je na voljo
sl[1]: {0} posodobitev je na voljo
sl[2]: {0} posodobitvi sta na voljo
sl[3]: {0} posodobitve so na voljo

en: Open Location
sl: Odpri mesto

en: Paused
sl: V premoru

en: Play all the games
sl: Igranje vseh iger

en: All
sl: Vse

en: Play games that challenge your reasoning and thinking
sl: Igrajte igre, ki so izziv vašemu sklepanju in razmišljanju.

en: Play games that challenge your mental calculation skills
sl: Igrajte igre, ki so izziv vašim sposobnostim računanja.

en: Memory
sl: Pomnjenje

en: Play games that challenge your short term memory
sl: Igrajte igre, ki so izziv vašemu kratkoročnemu spominu.

en: Play games that challenge your verbal aptitude
sl: Igrajte igre, ki so izziv vašim besednim sposobnostim.

en: Pause or resume the game
sl: Premor ali nadaljevanje igre

en: End the game and show score
sl: Končaj igro in pokaži rezultat

en: End
sl: Konec

en: red
sl: rdeča

en: green
sl: zelena

en: blue
sl: modra

en: yellow
sl: rumena

en: magenta
sl: škrlatna

en: orange
sl: oranžna

en: black
sl: črna

en: white
sl: bela

note: Translators. This is the list of valid answers, like A or B.
en: {0} or {1}
sl: {0} ali {1}

note: Translators. This is the list of valid answers, like A, B or C.
en: {0}, {1} or {2}
sl: {0}, {1} ali {2}

note: Translators. This is the list of valid answers, like A, B, C or D.
en: {0}, {1}, {2} or {3}
sl: {0}, {1}, {2} ali {3}

en: Figure {0}
sl: Slika {0}

en: The correct answer is {0}. | The possible correct answers are {0}.
sl[0]: Pravilni odgovori so {0}.
sl[1]: Pravilen odgovor je {0}.
sl[2]: Pravilna odgovora sta {0}.
sl[3]: Pravilni odgovori so {0}.

en: Extensions database:
sl: Podatkovna zbirka razširitev:

note: Translators: 'Games registered' is the games know to gbrainy (build-in and load from addins-in and external files)
en: {0} games registered: {1} logic puzzles, {2} calculation trainers, {3} memory trainers, {4} verbal analogies
sl: Število iger: {0}: {1} logičnih iger, {2} računskih nalog, {3} urjenj spomina, {4} besednih analogij

en: Games played: {0} (Score: {1})
sl: Odigrane igre: {0} (Rezultat: {1})

en: Time: {0}
sl: Čas: {0}

note: Translators: {0} is the name of the game
en: Game: {0}
sl: Igra: {0}

note: Translators: text in the status bar: games played - time - game name
en: {0} - {1} - {2}
sl: {0} – {1} – {2}

note: Translators: text in the status bar: games played - time
en: {0} - {1}
sl: {0} – {1}

en: Outstanding results
sl: Izjemni rezultati

en: Excellent results
sl: Odlični rezultati

en: Good results
sl: Dobri rezultati

en: Poor results
sl: Slabi rezultati

en: Disappointing results
sl: Obupni rezultati

en: Read the instructions carefully and identify the data and given clues.
sl: Natančno preberite navodila in določite podatke ter dane namige.

en: To score the player gbrainy uses the time and tips needed to complete each game.
sl: Rezultat vključuje čas in število namigov, s katerimi reševalec konča nalogo.

en: In logic games, elements that may seem irrelevant can be very important.
sl: V logičnih igrah so lahko deli, ki se morda zdijo nepomembni, zelo pomembni.

en: Try to approach a problem from different angles.
sl: Težavi se poskusite približati z različnih vidikov.

en: Do not be afraid of making mistakes, they are part of the learning process.
sl: Ne obremenjujte se z napakami, saj so te vedno del učenega procesa.

en: Do all the problems, even the difficult ones. Improvement comes from challenging yourself.
sl: Rešite vse probleme, tudi najtežje. Napredek se pokaže pri najtežjih izzivih.

en: Play on a daily basis, you will notice progress soon.
sl: Igro igrajte dnevno in kmalu boste opazili napredek.

note: Translators: Custom Game Selection is a menu option
en: Use the 'Custom Game Selection' to choose exactly which games you want to play.
sl: Uporabite 'Izbira igre po meri' za natančen izbor iger, ki jih želite igrati.

en: Use the Settings to adjust the difficulty level of the game.
sl: Uporabite nastavitve za prilagoditev težavnostne ravni igre.

en: Association of elements is a common technique for remembering things.
sl: Asociacije so pogosto uporabljena tehnika za pomnjenje stvari.

en: Grouping elements into categories is a common technique for remembering things.
sl: Združevanje elementov v kategorije je pogosto uporabljena tehnika za pomnjenje stvari.

en: Build acronyms using the first letter of each fact to be remembered.
sl: Sestavite akronim z uporabo prve črke vsakega dejstva, ki si ga je treba zapomniti.

en: The enjoyment obtained from a puzzle is proportional to the time spent on it.
sl: Občutek zadovoljstva po uspešno rešeni uganki je sorazmeren s časom reševanja.

en: Think of breaking down every problem into simpler components.
sl: Razdelite vsak problem na enostavnejše dele.

en: When answering verbal analogies pay attention to the verb tense.
sl: Pri odgovarjanju na besedne analogije pazite na čas glagola.

en: When you go shopping, try to perform calculations without the use of a calculator.
sl: Med nakupovanjem, poskusi izračunati znesek nakupa brez uporabe računala.

en: Memorize the objects below in the given time
sl: Zapomnite si spodnje predmete v danemu času

en: Time left
sl: Preostali čas

note: Translators: {0} is the game number and {1} the game question or answer The number is used as reference when looking for the game solution in the PDF
en: Game #{0}. {1}
sl: Igra št. {0}. {1}

en: Created by gbrainy {0}
sl: Ustvarjeno z gbrainy {0}

en: Solutions
sl: Rešitve

en: Multiple options #{0}
sl: Izbirno vprašanje z več odgovori št.{0}

note: Translators: {0} is replaced by a question and {1} by the possible valid answers E.g.: What is the correct option? Answer A, B, C or D.
en: {0} Answer {1}.
sl: {0} Odgovorite z izbiro črke {1}.

en: Pair of words compare #{0}
sl: Primerjava para besed št.{0}

en: Given the relationship between the two words below, which word has the same relationship to '{0}'?
sl: Katera beseda je z besedo '{0}' v enakem razmerju kot spodnji besedi?

en: Words: {0}
sl: Besedi: {0}

en: Pair of words #{0}
sl: Besedni par št.{0}

en: Question and answer #{0}
sl: Vprašanje in odgovor št.{0}

note: Translators {0}: list of options (A, B, C)
en: Answer {0}.
sl: Odgovor {0}.

en: Get ready to memorize the next objects...
sl: Pripravite se na pomnjenje naslednjih predmetov ...

en: Score
sl: Rezultat

note: Translator: This will be part of the sentence "Games won: 10 (6 played)"
en: {0} played | {0} played
sl[0]: {0} odigranih
sl[1]: {0} odigrana
sl[2]: {0} odigrani
sl[3]: {0} odigrane

en: Games won: {0} ({1}) | Games won: {0} ({1})
sl[0]: Dobljene igre: {0} ({1})
sl[1]: Dobljene igre: {0} ({1})
sl[2]: Dobljene igre: {0} ({1})
sl[3]: Dobljene igre: {0} ({1})

en: {0}. Games won: {1} ({2}) | {0}. Games won: {1} ({2})
sl[0]: {0}. Dobljene igre: {1} ({2})
sl[1]: {0}. Dobljene igre: {1} ({2})
sl[2]: {0}. Dobljene igre: {1} ({2})
sl[3]: {0}. Dobljene igre: {1} ({2})

en: Time played {0} (average per game {1})
sl: Čas igranja {0} ({1} povprečno na igro)

note: Translators: translated string should not be longer that the English original (space restriction on the UI)
en: For details on how gbrainy's scoring works refer to the help.
sl: Za podrobnosti o načinu izračuna rezultata v gbrainy si oglejte pomoč.

en: Tips for your next games
sl: Namigi za vaše naslednje igre

en: Congratulations! New personal record
sl: Čestitke! Dosegli ste nov osebni rekord

en: By scoring {0} in logic puzzle games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
sl: Z rezultatom {0} v logičnih ugankah ste dosegli nov osebni rekord. Vaš prejšnji rekord je bil {1}.

en: By scoring {0} in calculation games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
sl: Z rezultatom {0} v računskih igrah ste dosegli nov osebni rekord. Vaš prejšnji rekord je bil {1}.

en: By scoring {0} in memory games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
sl: Z rezultatom {0} v spominskih igrah ste dosegli nov osebni rekord. Vaš prejšnji rekord je bil {1}.

en: By scoring {0} in verbal analogies you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
sl: Z rezultatom {0} v besednih analogijah ste dosegli nov osebni rekord. Vaš prejšnji rekord je bil {1}.

en: Time
sl: Čas

en: Logic puzzles. Challenge your reasoning and thinking skills.
sl: Logične uganke. Izzovite svoje sposobnosti sklepanja in razmišljanja.

en: Mental calculation. Arithmetical operations that test your mental calculation abilities.
sl: Računanje. Aritmetične operacije, ki preizkusijo vaše sposobnosti računanja na pamet.

en: Memory trainers. To prove your short term memory.
sl: Urjenje pomnjenja. Razvijanje kratkoročnega spomina.

en: Verbal analogies. Challenge your verbal aptitude.
sl: Besedne analogije. Izzovite svojo besedno bistrost.

note: Translators: {0} is the version number of the program
en: Welcome to gbrainy {0}
sl: Dobrodošli v gbrainy {0}

en: gbrainy is a brain teaser game and trainer to have fun and to keep your brain trained. It includes:
sl: Gbrainy je igra za razvijanje razmišljanja in bistrenje misli. Igra vključuje:

en: Arithmetical operations
sl: Aritmetične operacije

en: What is the result of the following operation?
sl: Katero število je rezultat izračuna?

en: Average
sl: Povprečje

en: Given the numbers: {0}. Which of the following numbers is closest to the average? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
sl: Dana so števila: {0}. Katero od naslednjih števil je najbližje povprečju? Odgovorite {1}, {2}, {3} ali {4}.

en: The average of a list of numbers is their sum divided by the number of numbers in the list.
sl: Povprečje seznama števil je vsota vseh števil, deljena s številom števil na seznamu.

en: The result of the operation is {0}.
sl: Rezultat operacije je {0}.

en: Closer fraction
sl: Bližji ulomek

en: Which of the following numbers is closer to {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
sl: Katero od naslednjih števil je bližje {0}? Odgovorite {1}, {2}, {3} ali {4}.

en: The result of the operation {0} / {1} is '{2}'.
sl: Rezultat operacije {0} / {1} je '{2}'.

en: Consecutive sum
sl: Zaporedne vsote

en: In the list of single-digit numbers below, there are 5 consecutive numbers whose sum is {0}. Which numbers are these?
sl: Na seznamu spodaj je 5 zaporednih števil, katerih vsota je {0}? Katera števila so to?

en: Fractions
sl: Ulomki

en: What is the result of the given operation? Answer using either a fraction or a number.
sl: Kakšen je rezultat spodnjega izračuna? Odgovorite z uporabo ulomka ali števila.

en: Greatest divisor
sl: Največji skupni delitelj

en: Which of the possible divisors is the greatest that divides all numbers? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Katero število je največji delitelj vseh števil? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: Numbers
sl: Števila

en: Possible divisors
sl: Mogoči delitelji

en: Operators
sl: Operatorji

en: The first operator is {0}.
sl: Prvi operator je {0}.

en: Which operators make {0}, {1}, and {2} equal {3}? Answer using '+-/*'.
sl: Katere računske znake moramo postaviti med števila {0}, {1} in {2}, da dobimo rezultat {3}? Odgovoriti je treba z vpisom znakov » + – / * «.

en: {0} and {1}
sl: {0} in {1}

en: Primes
sl: Praštevila

en: Which of the following numbers is a prime? A prime number is a positive integer that has exactly two different positive divisors, 1 and itself. Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Katero od naslednjih števil v nizu je praštevilo? Praštevilo je pozitivno celo število, ki ima natanko dva različna pozitivna delitelja, število 1 in samega sebe. Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: If the sum of all digits in a given number is divisible by 3, then so is the number. For example 15 = 1 + 5 = 6, which is divisible by 3.
sl: Če je vsota vseh številk v številu deljiva s 3, je deljivo tudi samo število. Na primer 15 = 1 + 5 = 6, ki je deljivo s 3.

en: The number {0} is a prime number.
sl: Število {0} je praštevilo.

en: Proportions
sl: Razmerja

en: What is {0}% of {1}/{2}? Answer {3}, {4}, {5} or {6}.
sl: Koliko je {0} % od {1}/{2}? Odgovorite {3}, {4}, {5} ali {6}.

en: Ratio
sl: Razmerje

en: Which two numbers have a sum of {0} and have a ratio of {1} to {2}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
sl: Dve števili, katerih vsota je {0}, imata razmerje {1} proti {2}. Kateri dve števili sta to? Odgovorite z dvema številoma (na primer: 1 in 2).

en: The second number can be calculated by multiplying the first number by {0} and dividing it by {1}.
sl: Drugo število je izračunano z množenjem prvega z {0} in deljenjem z {1}.

en: A ratio specifies a proportion between two numbers. A ratio of a:b means that for every 'a' parts you have 'b' parts.
sl: Razmerje določi razmerje med dvema številoma. Razmerje a:b pomeni, da imate za vsakih 'a' delov 'b' delov.

en: have a ratio of {0}:{1}
sl: imata razmerje {0}:{1}

en: Selected numbers
sl: Izbrane številke

en: In the list of numbers below, what is the sum of all the numbers with a value greater than {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
sl: Kakšna je vsota števil spodnjega seznama, ki so večja od {0}? Odgovorite {1}, {2}, {3} ali {4}.

en: In the list of numbers below, what is the product of all the numbers with a value greater than {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
sl: Kakšen je zmnožek števil spodnjega seznama, ki so večja od {0}? Odgovorite {1}, {2}, {3} ali {4}.

en: Two numbers
sl: Dve števili

en: Which two numbers when added are {0} and when multiplied are {1}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
sl: Kateri dve števili imata vsoto enako {0} in produkt enak {1}? Odgovorite z dvema številoma (na primer: 1 in 2).

en: Which two numbers when subtracted are {0} and when multiplied are {1}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
sl: Kateri dve števili imata razliko enako {0} in produkt enak {1}? Odgovorite z dvema številoma (na primer: 1 in 2).

en: x - y = {0}
sl: x – y = {0}

en: 3D Cube
sl: 3D kocka

en: How many small cubes does it take to build the large cube below? Answer using a number.
sl: Koliko posameznih majhnih kock je treba postaviti, za izgradnjo spodnje velike kocke? Odgovorite s številom.

en: A cube is a regular solid object having six congruent square faces.
sl: Kocka je predmet s šestimi skladnimi kvadratnimi ploskvami.

en: Balance
sl: Ravnotežje

en: Using triangles only, how many triangles are needed in the right part of the last figure to keep it balanced?
sl: Koliko trikotnikov je treba postaviti v desni del zadnje slike za uravnoteženje? Uporabiti je mogoče le trikotnike.

en: Every circle is equivalent to two triangles and every square to three triangles.
sl: Vsak krog je enakovreden dvema trikotnikoma in vsak kvadrat je enakovreden trem trikotnikom

en: Every circle is equivalent two triangles.
sl: Vsak krog šteje kot dva trikotnika.

en: Build a triangle
sl: Sestavite trikotnik

en: Which three pieces can you use together to build a triangle? Answer using the three figure names, e.g.: {0}{1}{2}.
sl: Katere tri koščke lahko uporabite skupaj pri sestavljanju trikotnika? Odgovorite z imeni treh slik, na primer: {0}{1}{2}.

en: The resulting triangle is isosceles.
sl: Dobljeni trikotnik je enakokraki.

en: The triangle is:
sl: Trikotnik je:

en: Circles in a square
sl: Krogi v kvadratu

en: What is the maximum number of circles (as shown) that fit in the square below?
sl: Kolikšno je največje število krogov (kot je prikazano na sliki), ki jih je mogoče spraviti v spodnji kvadrat?

en: You can fit more than 64 circles.
sl: Spraviti je mogoče več kot 64 krogov.

note: Translators: {0} is replaced always by 0.1340
en: Using the above layout {0} units of height are gained per row leaving enough space for an additional row.
sl: V prikazani razporeditvi je v vsaki vrstici pridobljenih {0} višinskih enot. To omogoča uporabo dodatne vrstice.

en: 8 units
sl: 8 enot

en: 1 unit
sl: 1 enota

en: Clocks
sl: Ure

note: Translators: {0} is replaced by 'Figure X'
en: To what number should the large handle of the '{0}' clock point? Answer using numbers.
sl: Na katero število naj kaže veliki kazalec ure '{0}'? Odgovorite s številom.

en: Starting from the first clock, add {1} to the number obtained by appending the values to which the hands point. For example, the values of the hands for '{0}' are {3} ({2} + {1}).
sl: Začnite iz prve ure in številu, ki ga dobite s pripenjanjem vrednosti na katero kažeta kazalca, dodajte {1}. Vrednosti kazalcev za '{0}' sta {3} ({2} + {1}).

en: The clocks do not follow the time logic.
sl: Ure ne sledijo časovni logiki.

en: Count circles
sl: Preštejte kroge

en: How many circles do you count?
sl: Koliko krogov naštejete?

en: It is an easy exercise if you systematically count the circles.
sl: To je lahka vaja, če sistematično preštejete kroge.

en: Counting
sl: Štetje

en: We have a {0} meter piece of fabric. | We have a {0} meters piece of fabric.
sl[0]: Imamo {0} metrski kos blaga.
sl[1]: Imamo {0} metrski kos blaga.
sl[2]: Imamo {0} metrski kos blaga.
sl[3]: Imamo {0} metrski kos blaga.

en: A machine takes {0} second to cut 1 meter of this fabric. How many seconds does the machine take to cut the entire piece of fabric into 1 meter pieces? | A machine takes {0} seconds to cut 1 meter of this fabric. How many seconds does the machine take to cut the entire piece of fabric into 1 meter pieces?
sl[0]: Naprava za rez metrskega kosa blaga potrebuje {0} sekund. Koliko sekund potrebuje naprava za razrez celotnega blaga na metrske kose?
sl[1]: Naprava za rez metrskega kosa blaga potrebuje {0} sekundo. Koliko sekund potrebuje naprava za razrez celotnega blaga na metrske kose?
sl[2]: Naprava za rez metrskega kosa blaga potrebuje {0} sekundi. Koliko sekund potrebuje naprava za razrez celotnega blaga na metrske kose?
sl[3]: Naprava za rez metrskega kosa blaga potrebuje {0} sekunde. Koliko sekund potrebuje naprava za razrez celotnega blaga na metrske kose?

en: With the cut number {0}, the machine creates two 1 meter pieces. | With the cut number {0}, the machine creates two 1 meter pieces.
sl[0]: Z rezom št. {0} naprava ustvari dva metrska kosa.
sl[1]: Z rezom št. {0} naprava ustvari dva metrska kosa.
sl[2]: Z rezom št. {0} naprava ustvari dva metrska kosa.
sl[3]: Z rezom št. {0} naprava ustvari dva metrska kosa.

en: A fence is built to enclose a square shaped region. {0} fence pole is used in each side of the square. How many fence poles are used in total? | A fence is built to enclose a square shaped region. {0} fence poles are used in each side of the square. How many fence poles are used in total?
sl[0]: Ograja je zgrajena za ogrado kvadratnega območja. Na vsaki strani kvadrata je uporabljenih {0} kolov. Koliko je vseh uporabljenih kolov?
sl[1]: Ograja je zgrajena za ogrado kvadratnega območja. Na vsaki strani kvadrata je uporabljen {0} kol. Koliko je vseh uporabljenih kolov?
sl[2]: Ograja je zgrajena za ogrado kvadratnega območja. Na vsaki strani kvadrata sta uporabljena {0} kola. Koliko je vseh uporabljenih kolov?
sl[3]: Ograja je zgrajena za ogrado kvadratnega območja. Na vsaki strani kvadrata je uporabljenih {0} kolov. Koliko je vseh uporabljenih kolov?

en: There is {0} fence pole since the poles on the corners of the square are shared. | There are {0} fence poles since the poles on the corners of the square are shared.
sl[0]: Skupaj je uporabljenih {0} kolov, saj so koli v kotih kvadrata deljeni.
sl[1]: Skupaj je uporabljen {0} kol, saj so koli v kotih kvadrata deljeni.
sl[2]: Skupaj sta uporabljena {0} kola, saj so koli v kotih kvadrata deljeni.
sl[3]: Skupaj so uporabljeni {0} koli, saj so koli v kotih kvadrata deljeni.

en: Wrapping an anniversary present costs one monetary unit. The anniversary present costs {0} monetary unit more than the cost to wrap it. How much does it cost to both purchase and wrap the present? | Wrapping an anniversary present costs one monetary unit. The anniversary present costs {0} monetary units more than the cost to wrap it. How much does it cost to both purchase and wrap the present?
sl[0]: Zavijanje darila za obletnico stane en evro. Darilo za obletnico stane {0} evrov več kot stroški zavijanja. Koliko staneta nakup in zavijanje darila?
sl[1]: Zavijanje darila za obletnico stane en evro. Darilo za obletnico stane {0} evro več kot stroški zavijanja. Koliko staneta nakup in zavijanje darila?
sl[2]: Zavijanje darila za obletnico stane en evro. Darilo za obletnico stane {0} evra več kot stroški zavijanja. Koliko staneta nakup in zavijanje darila?
sl[3]: Zavijanje darila za obletnico stane en evro. Darilo za obletnico stane {0} evre več kot stroški zavijanja. Koliko staneta nakup in zavijanje darila?

en: It is the cost of the present, {0} monetary unit, plus one monetary unit of the wrapping. | It is the cost of the present, {0} monetary units, plus one monetary unit of the wrapping.
sl[0]: Skupna cena je {0} evrov za darilo in en evro za zavijanje.
sl[1]: Skupna cena je {0} evro za darilo in en evro za zavijanje.
sl[2]: Skupna cena je {0} evra za darilo in en evro za zavijanje.
sl[3]: Skupna cena je {0} evre za darilo in en evro za zavijanje.

en: Count series
sl: Zaporedje števil

en: How many numbers '9' are required to represent the numbers between 10 to 100?
sl: Koliko številk '9' je mogoče najti v vseh številih med 10 in 100?

en: How many two digit numbers occur where the first digit is larger than the second (e.g.: 20 and 21)?
sl: Koliko je dvomestnih števil, kjer je prva številka večja kot druga (na primer 20 in 21)?

en: How many two digit numbers occur where the first digit is smaller than the second (e.g.: 12 and 13)?
sl: Koliko je dvomestnih števil, kjer je prva številka manjša kot druga (na primer 12 in 13)?

en: The numbers are: {0}.
sl: Števila so: {0}.

en: Notice that 99 contains two numbers '9'.
sl: Število 99 vsebuje dve števki '9'.

en: Cover percentage
sl: Odstotek pokritosti

en: What percentage of the figure is colored?
sl: Kolikšen odstotek slike je pobarvan?

en: When you fold the figure below as a cube, which face on the figure is opposite the face with a {0} drawn on it? Answer the number written on the face.
sl: Sliko spodaj prepognemo kot kocko. Katera ploskev na sliki je nasprotna ploskvi s številom {0}? Kot odgovor napišite število napisano na ploskvi.

en: What is the probability of getting a '2' or a '6' in a single throw of an unmodified 6 sided die? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
sl: Kolikšna je verjetnost, da vržete vrednosti '2' ali '6' v enem metu igralne kocke? Odgovorite z ulomkom (na primer: 1/2).

en: There are 2 of 6 possibilities.
sl: Obstajata 2 od 6 možnosti.

en: What is the probability of not getting a '5' in a single throw of an unmodified 6 sided die? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
sl: Kolikšna je verjetnost, da vržemo vrednost, ki ni enaka '5' z enim metom igralne kocke? Odgovorite z ulomkom (na primer: 1/2).

en: There are 5 of 6 possibilities.
sl: Obstaja 5 od 6 možnosti.

en: Two unmodified 6 sided dice are thrown simultaneously. What is the probability of getting two even numbers? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
sl: Dve igralni kocki vržemo hkrati. Kolikšna je verjetnost, da dobimo dve sodi števili? Odgovorite z ulomkom (na primer: 1/2).

en: There are 9 of 36 possibilities of getting two even numbers.
sl: 9 od 36 možnosti da dve sodi števili.

en: Two unmodified 6 sided dice are thrown simultaneously. What is the probability of getting two '6'? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
sl: Dve igralni kocki vržemo hkrati. Kolikšna je verjetnost dveh vrednosti '6'? Odgovorite z ulomkom (na primer: 1/2).

en: There is 1 of 6 possibilities of getting a '6' on the first die and the same for the second die.
sl: Za prvo kocko je možnost šestice 1/6; enako velja za drugo kocko.

en: Dice
sl: Kocka

en: Divide circles
sl: Razdeli kroge

en: In the last figure, in how many regions is the circle divided into when all dots are connected?
sl: Na koliko delov je razdeljen krog na zadnji sliki, ko so vse pike povezane?

en: Has {0} region | Has {0} regions
sl[0]: Ima {0} področij
sl[1]: Ima {0} področje
sl[2]: Ima {0} področji
sl[3]: Ima {0} področja

en: Equation
sl: Enačba

en: What is the result of the equation below?
sl: Kakšen je rezultat spodnje enačbe?

en: The order of arithmetical operations is always as follows: exponents and roots, multiplication and division, addition and subtraction.
sl: Vrstni red aritmetičnih operacij je vedno naslednji: potence in koreni, množenje in deljenje, seštevanje in odštevanje.

en: Extra circle
sl: Dodaten krog

en: Which circle does not belong to the group? It is not a sequence of elements. Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Kateri krog ne spada v skupino? Zaporedje elementov ni pomembno. Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: All circles share a common property except for one.
sl: Vsi krogi razen enega si delijo skupno lastnost.

en: In all circles the color slices follow the same order except for this one.
sl: V vseh krogih razen temu barvni deli sledijo enakemu zaporedju.

en: Figures and text
sl: Slike in besedilo

en: The figures and the texts are related. What text should go under the last figure?
sl: Slike in besedilo so povezane. Katero besedilo naj gre pod zadnjo sliko?

en: Every character of the text represents a property of the figure.
sl: Vsak znak besedila predstavlja lastnost slike.

en: 'A' indicates that the figures overlap, 'B' that are squares, 'C' that are circles, 'D' that the figures are separated, 'E' that there are three figures and 'F' that there are two figures.
sl: 'A' pomeni da se sliki prekrivata, 'B' da sta kvadrata, 'C' da sta kroga, 'D' da sta sliki ločeni, 'E' da so tri slike in 'F' da sta dve sliki.

en: Figure pattern
sl: Vzorec slik

en: What figure should replace the question mark? Answer {0}, {1} or {2}.
sl: Katera slika naj zamenja vprašaj? Odgovorite {0}, {1} ali {2}.

en: The third figure of every row involves somehow combining the first two figures.
sl: Tretja slika vsake vrstice na nek način vsebuje spajanje prvih dveh slik.

en: Superpose the first and second figures and remove the lines that they have in common, then rotate the resulting figure 45 degrees.
sl: Poveznite prvo sliko na drugo, odstranite skupne črte in nastalo sliko zavrtite za 45 stopinj.

en: Figures
sl: Slike

en: What is the next logical sequence of objects in the last column? Answer {0}, {1} or {2}.
sl: Kateri je naslednji logični predmet v zaporedju? Odgovorite {0}, {1} ali {2}.

en: It is the only combination that you can build with the given elements without repeating them.
sl: Iščemo edino kombinacijo, ki jo lahko brez ponavljanja sestavite z danimi predmeti.

en: Find the number
sl: Najdi število

en: Looking horizontally and vertically to the lines of the grid below, which is the number {0} place away from itself multiplied by 2 and {1} place away from itself plus 2? | Looking horizontally and vertically to the lines of the grid below, which is the number {0} places away from itself multiplied by 2 and {1} places away from itself plus 2?
sl[0]: Gledano vodoravno in navpično na črte mreže je številka {0} mest stran pomnoženo z 2 in {1} mest stran plus 2?
sl[1]: Gledano vodoravno in navpično na črte mreže je številka {0} mesto stran pomnoženo z 2 in {1} mesto stran plus 2?
sl[2]: Gledano vodoravno in navpično na črte mreže je številka {0} mesti stran pomnoženo z 2 in {1} mesti stran plus 2?
sl[3]: Gledano vodoravno in navpično na črte mreže je številka {0} mesta stran pomnoženo z 2 in {1} mesta stran plus 2?

en: The number is located at row {0}, column {1}.
sl: Številka je v vrstici {0} in stolpcu {1}.

en: The number is located within the first {0} row of the grid. | The number is located within the first {0} rows of the grid.
sl[0]: Številka je znotraj prvih {0} vrstic mreže.
sl[1]: Številka je znotraj prve {0} vrstice mreže.
sl[2]: Številka je znotraj prvih {0} vrstic mreže.
sl[3]: Številka je znotraj prvih {0} vrstic mreže.

en: Four sided
sl: Iskanje štirikotnikov

en: How many four sided figures do you count in the figure below?
sl: Koliko štirikotnikov je na sliki spodaj?

en: A four sided figure can be embedded inside another figure.
sl: Štirikotnik je lahko vstavljen v drug večkotnik.

en: The four sided figures are made by connecting the following points: {0}
sl: Štirikotniki so narejeni s povezovanjem naslednjih točk: {0}

en: Circles in a grid
sl: Krogi v mreži

en: One of the numbers in the grid must be circled. Which one?
sl: Eno število v matriki mora biti obkroženo. Katero?

en: All circled numbers share an arithmetical property.
sl: Vsa obkrožena števila si delijo aritmetično lastnost.

en: Every circled number can be divided by {0}.
sl: Vsako obkroženo število je mogoče deliti z {0}.

en: Square with dots
sl: Kvadrat s pikami

en: Which is the next logical figure in the sequence? Answer {0}, {1} or {2}.
sl: Katera je naslednja logična slika v zaporedju? Odgovorite {0}, {1} ali {2}.

en: From the top-left figure, the top-left circle moves down, the bottom-left circle moves up, the bottom-right moves diagonally up-left and the top-right moves diagonally down-left.
sl: Iz zgornje leve slike se zgornji levi krog premakne navzdol, spodnji levi krog se premakne navzgor, spodnji desni krog se premakne diagonalno levo navzgor in spodnji desni krog se premakne desno navzdol.

en: From the top-left figure, the figure is rotated counterclockwise 90 degrees.
sl: Iz zgornje leve slike je slika za 90 stopinj zavrtena v nasprotni smeri urinega kazalca.

en: Numbers in a grid
sl: Števila v mreži

en: The numbers in the grid below follow a pattern. Which number should replace the question mark?
sl: Števila v mreži spodaj sledijo vzorcu. Katero število naj zamenja vprašaj?

en: The pattern is arithmetical and works vertically.
sl: Vzorec je aritmetičen in deluje navpično.

en: The pattern is arithmetical and works horizontally.
sl: Vzorec je aritmetičen in deluje vodoravno.

en: The fourth row is calculated by multiplying the first two rows and adding the third.
sl: Četrta vrstica je izračunana z množenjem prvih dveh vrstic in dodajanjem tretje.

en: The fourth column is calculated by multiplying the first two columns and adding the third.
sl: Četrti stolpec je izračunan z množenjem prvih dveh stolpcev in seštevanjem tretjega.

en: The fourth row is calculated by multiplying the first two rows and subtracting the third.
sl: Četrta vrstica je izračunana z množenjem prvih dveh vrstic in odštevanjem tretje.

en: The fourth column is calculated by multiplying the first two columns and subtracting the third.
sl: Četrti stolpec je izračunan z množenjem prvih dveh stolpcev in odštevanjem tretjega.

en: The fourth row is calculated by adding the first two rows and subtracting the third.
sl: Četrta vrstica je izračunana s seštevanjem prvih dveh vrstic in odštevanjem tretje.

en: The fourth column is calculated by adding the first two columns and subtracting the third.
sl: Četrti stolpec je izračunan s seštevanjem prvih dveh stolpcev in odštevanjem tretjega.

en: Handshakes
sl: Rokovanje

en: All attendees to a party are introduced to one another. {0} handshakes are made in total. How many people are attending the party?
sl: Vsi udeleženci zabave se predstavijo drug drugemu. Pri tem se {0} krat rokujejo. Koliko ljudi se je udeležilo zabave?

en: Try to imagine a situation in which you are meeting a small number of people.
sl: Predstavljajte si, da srečate majhno število ljudi.

en: Using n as the total number of people, the first person handshakes n-1 people, the second n-2 people, etc. The result is the sum of the first n-1 consecutive numbers: 1+2+3+...+(n-1).
sl: Če je n število ljudi, se prva oseba rokuje z n–1 ljudmi, druga z n–2 ljudmi, itd. Rezultat je vsota prvih n–1 zaporednih števil: 1+2+3+..+(n–1).

en: Larger shape
sl: Večja oblika

en: Which larger shape can you make combining the first two figures? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Katero večjo obliko lahko naredite z združevanjem prvih dveh slik? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: Largest area
sl: Največja površina

en: Which of the following figures has the largest area? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Katera od naslednjih shem ima največjo površino? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: Largest diameter
sl: Največji premer

en: If the circles represented by the arcs below were completed, which circle would have the largest diameter? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Kateri krog bi imel največji premer, če bi bili spodnji loki, narisani do konca. Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: Less curved is the arc, the larger the circle is.
sl: Manj je lok ukrivljen, večji krog tvori.

en: Arc {0}
sl: Lok {0}

en: Lines
sl: Črte

en: How many line segments in total are in the figures below? A line segment is a line between two points with no crossing lines.
sl: Koliko črt lahko preštejete na slikah spodaj? Črta je del med dvema točkama brez sekajočih črt.

en: There is {0} line in the figure to the left and {1} in the figure to the right. | There are {0} lines in the figure to the left and {1} in the figure to the right.
sl[0]: Na sliki levo je {0} črt, na sliki desno je {1} črt.
sl[1]: Na sliki levo je {0} črta, na sliki desno je {1} črt.
sl[2]: Na sliki levo sta {0} črti, na sliki desno je {1} črt.
sl[3]: Na sliki levo so {0} črte, na sliki desno je {1} črt.

en: It is an easy exercise if you systematically count the lines.
sl: To je lahka vaja, če sistematično preštejete črte.

en: Missing piece
sl: Manjkajoči kos

en: Which square completes the figure below? Answer {0}, {1} or {2}.
sl: Kateri kvadrat dokonča spodnjo sliko? Odgovorite {0}, {1} ali {2}.

en: The logic works at row level.
sl: Logika deluje na ravni vrstic.

en: In every row the third square is made by flipping the first square and superimposing it on the second square, followed by removing the matching lines.
sl: V vsaki vrstici dobimo tretji kvadratek z zrcaljenjem prvega kvadrata, ki ga poveznemo na drugi kvadrat in izbrišemo črte, ki so skupne obema.

en: Missing slice
sl: Manjkajoča rezina

en: The slices below have some kind of relation. Which is the missing slice in the circle below? Answer {0}, {1} or {2}.
sl: Nekatere rezine spodaj imajo skupno lastnost. Kateri je manjkajoča rezina v spodnjem krogu? Odgovorite {0}, {1} ali {2}.

en: Each slice is related to the opposite one.
sl: Vsaka rezina je povezana z nasprotno.

en: All numbers of each slice, when added to the ones of the opposite slice, add always {0}.
sl: Vsota števil na rezini s števili na nasprotni rezini je vedno {0}.

en: Most in common
sl: Največ skupnega

en: Which of the possible answers have the most in common with the four given figures? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Kateri od mogočih odgovorov ima največ skupnega s štirimi danimi slikami? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: Think of the common elements that the given figures have inside them.
sl: Pomislite na skupne elemente, ki jih imajo dane slike.

en: It has the same number of elements inside the figure as the given figures.
sl: Slika ima enako število elementov kot dane slike.

en: It is the figure with the most elements in common compared to the given figures.
sl: Iščemo shemo, ki ima največ skupnih predmetov z danimi slikami.

en: Move figure
sl: Prestavi sliko

en: What is the minimum number of circles to be moved in order to convert the left figure into the right figure?
sl: Kakšno je najmanjše število premikov krogov za pretvorbo leve slike v desno?

en: Move the circle from the first line to the second and move two circles from the fourth line to the second and the fifth lines.
sl: Premaknite krog iz prve črte na drugo in premaknite dva kroga s četrte črte na drugo in peto črto.

en: Move the first line to the seventh; move the two circles of the second line to third; and move first and last circles of the fifth line to the sixth.
sl: Premaknite prvo črto k sedmi; premaknite dva kroga z druge črte na tretjo; premaknite prvi in zadnji krog s pete črte na šesto črto.

en: Next figure
sl: Naslednja slika

en: From first figure, the top circle advances by two positions clockwise, while the left circle goes backwards one position.
sl: Iz prve slike zgornji krog napreduje dve mesti v smeri urinega kazalca, medtem ko gre levi krog eno mesto nazaj.

en: Numeric relation
sl: Številčna povezava

en: What number should replace the question mark?
sl: Katero število naj zamenja vprašaj?

en: The numbers are related arithmetically.
sl: Števila so aritmetično povezana.

note: Translators: {0} is always replaced by the number 3
en: Every group of {0} numbers sums exactly {1}.
sl: Vsota vsake skupine {0} je enaka {1}.

en: Divide the sequence in groups of three numbers. Every third number is calculated by multiplying by the two previous ones.
sl: Razdelite zaporedje v skupine treh števil. Vsako tretje število je izračunano z množenjem dveh predhodnih števil.

en: Divide the sequence in groups of three numbers. Every third number is calculated by subtracting the second number from the first.
sl: Razdelite zaporedje v skupine treh števil. Vsako tretje število je izračunano z odštevanjem drugega števila od prvega.

en: Numeric sequence
sl: Številčno zaporedje

en: The next sequence follows a logic. What number should replace the question mark?
sl: Naslednje zaporedje sledi logiki. Katero število naj zamenja vprašaj?

en: Every number in the sequence is related to the previous one.
sl: Vsako število v zaporedju je povezano s prejšnjim.

en: Every number in the sequence is the result of subtracting 1 from the previous number and multiplying it by 2.
sl: Vsako število v zaporedju je rezultat zmanjšanja prejšnjega števila za 1 in množenja z 2.

en: Every number in the sequence is the result of adding 1 to the previous number and multiplying it by 3.
sl: Vsako število v zaporedju je rezultat prištevanja 1 prejšnjemu številu in množenju s 3.

en: Every number in the sequence is the result of subtracting 2 from the previous number and multiplying it by -2.
sl: Vsako število v zaporedju je rezultat zmanjšanja prejšnjega števila za 2 in množenja z –2.

en: Ostracism
sl: Ostracizem

en: Which element does not belong to the group? It is not related to any arithmetical of the numbers. Answer {0}, {1}, {2}, {3} or {4}.
sl: Kateri element ne spada v skupino? Odgovor ni povezan z aritmetiko števil. Odgovorite {0}, {1}, {2}, {3} ali {4}.

en: The criteria for deciding if an equation belongs to the group is not arithmetical.
sl: Pogoj za odločitev ali enačba spada v skupino ni aritmetičen.

en: Consider that every number that belongs to the group has two parts that are related.
sl: Vsako število, ki spada v skupino ima dva povezana dela.

en: In all the other equations the digits from the left side also appear on the right side.
sl: V vseh drugih enačbah se številke na levi strani pojavijo tudi na desni strani.

en: In all the other numbers the last three digits are the square of the first two digits.
sl: V vseh ostalih številih so zadnje tri številke kvadrat prvih dveh številk.

en: Pencil
sl: Svinčnik

en: Which of the following figures cannot be drawn without crossing any previous lines nor lifting the pencil? Answer {0}, {1}, {2}, {3} or {4}.
sl: Katere od naslednjih slik ni mogoče narisati brez prečkanja prejšnjih črt ali dviga svinčnika? Odgovorite {0}, {1}, {2}, {3}, {4}.

en: People at a table
sl: Ljudje za mizo

en: A group of people, spaced out evenly, are sitting at a round table. How many people are there if the {0} person sits directly across from the {1}?
sl: Skupina ljudi sedi enakomerno razporejeno za okroglo mizo. Koliko ljudi sedi za mizo, če sedi oseba na {0}. mestu nasproti osebi na {1}. mestu

en: Subtracting the two positions you find out how many people are seated half way around the table. Doubling this number leaves you with the total amount of people.
sl: Z odštetjem dveh mest dobite število ljudi, ki sedijo za polovico mize. Podvojite število, da dobite število ljudi za celotno mizo.

en: 5th
sl: 5.

en: 19th
sl: 19.

en: 4th
sl: 4.

en: 12th
sl: 12.

en: 9th
sl: 9.

en: 22nd
sl: 22.

en: Two people in the table sitting across from each other
sl: Dve osebi si sedita nasproti

en: Percentage
sl: Odstotek

en: After getting {0}% discount you have paid {1} monetary unit for a TV set. What was the original price of the TV set? | After getting {0}% discount you have paid {1} monetary units for a TV set. What was the original price of the TV set?
sl[0]: Po dobljenem {0} % popustu ste plačali {1} enot za TV. Kakšna je bila prvotna cena televizorja?
sl[1]: Po dobljenem {0}% popustu ste plačali {1} enoto za TV. Kakšna je bila prvotna cena televizorja?
sl[2]: Po dobljenem {0}% popustu ste plačali {1} enoti za TV. Kakšna je bila prvotna cena televizorja?
sl[3]: Po dobljenem {0}% popustu ste plačali {1} enot za TV. Kakšna je bila prvotna cena televizorja?

en: John's shop had sales of {0} monetary unit. This was an increase of {1}% over last month. What were last month sales? | John's shop had sales of {0} monetary units. This was an increase of {1}% over last month. What were last month sales?
sl[0]: Janez je v trgovini prodal {0} enot. Prodaja se je povečala za {1} % glede na prejšnji mesec. Kolikšna je bila prodaja prejšnji mesec?
sl[1]: Janez je v trgovini prodal {0} enoto. Prodaja se je povečala za {1}% glede na prejšnji mesec. Kolikšna je bila prodaja prejšnji mesec?
sl[2]: Janez je v trgovini prodal {0} enoti. Prodaja se je povečala za {1}% glede na prejšnji mesec. Kolikšna je bila prodaja prejšnji mesec?
sl[3]: Janez je v trgovini prodal {0} enote. Prodaja se je povečala za {1}% glede na prejšnji mesec. Kolikšna je bila prodaja prejšnji mesec?

en: The amount of water in a bucket decreases by {0}%. By what percentage must the amount of water increase to reach its original value?
sl: Količina vode v kanglici se zmanjša za {0} %. Za koliko odstotkov se mora količina vode povečati, da doseže prvotno vrednost?

en: The objective is to obtain the same total amount.
sl: Cilj je pridobiti enako skupno količino.

en: If all painters are artists and some citizens of Barcelona are artists. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Nekateri slikarji so umetniki in nekateri meščani Barcelone so umetniki. Kateri od naslednjih stavkov je pravilen? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: Some citizens of Barcelona are painters
sl: Nekateri meščani Barcelone so slikarji

en: All citizens of Barcelona are painters
sl: Vsi meščani Barcelone so slikarji

en: No citizen of Barcelona is a painter
sl: Noben meščan Barcelone ni slikar

en: None of the other options
sl: Nobena od drugih možnosti

en: If no ill artist is happy and some artists are happy. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Noben bolan umetnik ni vesel in nekateri umetniki so veseli. Kateri od naslednjih stavkov je pravilen? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: Some artists are not ill
sl: Nekateri umetniki niso zboleli

en: Some painters are not artists
sl: Nekateri slikarji niso umetniki

en: All artists are happy
sl: Vsi umetniki so veseli

en: People that travel always buy a map. You are not going to travel. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Ljudje, ki potujejo, vedno kupijo zemljevid. Vi ne boste potovali. Kateri od naslednjih stavkov je pravilen? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: You do not have any map
sl: Vi nimate zemljevida

en: You do not buy a map
sl: Vi ne kupite zemljevida

en: All people have a map
sl: Vsi ljudje imajo zemljevid

en: If you whistle if you are happy and you always smile when you whistle, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Žvižgate, če ste veseli in smejite se vedno, kadar žvižgate. Kateri od naslednjih stavkov je pravilen? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: You smile if you are happy
sl: Smejite se, če ste veseli

en: You are only happy if you whistle
sl: Veseli ste le, če žvižgate

en: You whistle if you are not happy
sl: Žvižgate, če niste veseli

en: If your course is always honest and your course is always the best policy, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Vaše vodilo je biti vedno odkrit in vaše vodilo je vedno najboljša odločitev. Kateri od naslednjih sklepov je pravilen? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: Honesty is sometimes the best policy
sl: Odkritost je včasih najboljša odločitev

en: Honesty is always the best policy
sl: Odkritost je vedno najboljša odločitev

en: Honesty is not always the best policy
sl: Odkritost ni vedno najboljša odločitev

en: Some of the best policies are dishonest
sl: Nekatere najboljše odločitve niso odkrite

en: If no old misers are cheerful and some old misers are thin, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Noben star skopuh ni vesel in nekateri stari skopuhi so suhi. Kateri od naslednjih sklepov je pravilen? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: Some thin people are not cheerful
sl: Nekateri suhi ljudje niso veseli

en: Thin people are not cheerful
sl: Suhi ljudje niso veseli

en: Cheerful people are not thin
sl: Veseli ljudje niso suhi

en: Some cheerful people are not thin
sl: Nekateri veseli ljudje niso suhi

en: If all pigs are fat and nothing that is fed on barley-water is fat, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Vsi prašiči debeli in nič, kar vsebuje samo vodo ni mastno. Kateri od naslednjih sklepov je pravilen? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: All animals fed on barley-water are non pigs
sl: Vse živali, ki so hranjene samo z vodo, so prašiči

en: No pigs are fed on barley-water
sl: Noben prašič ni hranjen samo z vodo

en: Pigs are not fed on barley-water
sl: Prašiči niso hranjeni samo z vodo

en: All the other options
sl: Vse druge možnosti

en: If some pictures are first attempts and no first attempts are really good, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Nekatere slike so prvi poskusi in noben prvi poskus ni resnično dober. Kateri od naslednjih sklepov je pravilen? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: Some bad pictures are not first attempts
sl: Nekateri prve slike niso prvi poskusi

en: Some pictures are not really good
sl: Nekatere sliko niso resnično dobre

en: All bad pictures are first attempts
sl: Vse slabe slike so prvi poskusi

en: All the others
sl: Vse druge

en: If you have been out for a walk and you are feeling better, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Če ste bili na sprehodu se počutite boljše. Kateri od naslednjih zaključkov je pravilen? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: To feel better, you must go out for a walk
sl: Za boljše počutje morate iti na sprehod

en: If you go out for a walk, you will feel better
sl: Če greste na sprehod, se boste počutili bolje

en: Some who go out for a walk feel better
sl: Nekdo, ki gre na sprehod, se počuti bolje

en: No one feels better who does not go out for a walk
sl: Nihče, ki ne gre na sprehod, se ne počuti bolje

en: Predicate logic
sl: Povedna logika

en: Quadrilaterals
sl: Izstopajoči štirikotniki

en: Which of the following figures does not belong to the group? Answer {0}, {1}, {2}, {3}, {4} or {5}.
sl: Katera od naslednjih slik ne spada v skupino? Odgovorite {0}, {1}, {2}, {3}, {4} ali {5}.

en: It is the only figure with all lines of equal length.
sl: Iščemo edino sliko, ki ima vse črte enake dolžine.

en: Related numbers
sl: Povezana števila

en: In the grid below, which number should replace the question mark?
sl: Katero število v mreži spodaj naj zamenja vprašaj?

en: The number in the middle of every row is half of the sum of the other numbers in the row.
sl: Število na sredini vsake vrstice je enako polovici vsote vseh ostalih števil v vrstici.

en: The number in the middle of every row is the sum of the other numbers in the row.
sl: Število na sredini vsake vrstice je enako vsoti vseh ostalih števil v vrstici.

en: The number in the middle of every row is the double of the sum of the other numbers in the row.
sl: Število na sredini vsake vrstice je dvakratnik vsote vseh ostalih števil v vrstici.

en: Squares and letters
sl: Kvadrati in črke

en: The letters around the squares follow a pattern. Which letter should replace the question mark in the last square?
sl: Črke okoli kvadratov sledijo vzorcu. Katera črka naj zamenja vprašaj v zadnjem kvadratu?

en: Every letter is calculated by taking the alphabetical position of the previous character and adding {0} to it in order to get the position of the next letter.
sl: Vsaka črka je izračunana z mestom prejšnje črke v abecedi in dodajanja {0} za izračun lege novega mesta.

en: Squares
sl: Kvadrati

en: How many squares of any size do you count in the figure below?
sl: Koliko kvadratov kakršnekoli velikosti lahko preštejete na sliki spodaj?

en: A square is a rectangle with sides of equal length. A square can also be built from other squares.
sl: Kvadrat je pravokotnik s stranicami enakih dolžin. Kvadrat je lahko narejen iz drugih kvadratov.

en: There are 16 single squares, 9 squares made by 4 single squares, 4 squares made by 9 single squares and 1 square made by 16 single squares.
sl: Obstaja 16 samostojnih kvadratov, 9 kvadratov narejenih iz 4 samostojnih kvadratov, 4 kvadrati narejeni iz 9 samostojnih kvadratov in 1 kvadrat narejen iz 16 samostojnih kvadratov.

en: There are 9 single squares, 4 squares made by 4 single squares and 1 square made by 9 single squares.
sl: Obstaja 9 samostojnih kvadratov, 4 kvadrati narejeni iz 4 samostojnih kvadratov in 1 kvadrat narejen iz 9 samostojnih kvadratov.

en: Square sheets
sl: Kvadratni listi

en: What is the minimum number of square sheets of paper of any size required to create the figure? Lines indicate frontiers between different sheets.
sl: Kolikšno je najmanjše število kvadratnih listov papirja katerekoli velikosti zahtevanih za ustvarjanje slike? Črte nakazujejo meje med različnimi listi.

en: The sheets should overlap.
sl: Listi naj se prekrivajo.

note: Translators: the translated version should not take more characters that the English original
en: A full sized square of paper (yellow), a 3/4 of the whole size square of paper (blue) in the bottom right corner, another 3/4 square of paper (green) in the top left corner and a 1/4 square of paper (red) in the top left corner.
sl: Kvadrat polne velikosti papirja (rumeno), 3/4 celega kvadrata papirja v spodnjem desnem kotu (modro), 3/4 kvadrata papirja v zgornjem levem kotu (zeleno) in 1/4 kvadrata papirja v zgornjem levem kotu (rdeče).

en: What figure completes the set below? Answer {0}, {1} or {2}.
sl: Katera slika konča spodnje zaporedje? Odgovorite {0}, {1} ali {2}.

en: It is the figure that completes all possible combinations with four blocks without taking into account rotations.
sl: Iščemo shemo, ki dopolni vse mogoče kombinacije s štirimi bloki, brez upoštevanja vrtenja.

note: Translators: this the name of a game
en: Time now
sl: Trenutni čas

en: {0} hour ago it was as long after {1:h tt} as it was before {2:h tt} on the same day. What is the time now? Answer using the hour (e.g.: {3:h tt}) | {0} hours ago it was as long after {1:h tt} as it was before {2:h tt} on the same day. What is the time now? Answer using the hour (e.g.: {3:h tt})
sl[0]: {0} ur nazaj je bilo enako dolgo za {1:h tt}, kot je bilo pred {2:h tt} na isti dan. Koliko je ura sedaj? Odgovorite z uporabo ure (na primer: {3:h tt})
sl[1]: {0} uro nazaj je bilo enako dolgo za {1:h tt}, kot je bilo pred {2:h tt} na isti dan. Koliko je ura sedaj? Odgovorite z uporabo ure (na primer: {3:h tt})
sl[2]: {0} uri nazaj je bilo enako dolgo za {1:h tt}, kot je bilo pred {2:h tt} na isti dan. Koliko je ura sedaj? Odgovorite z uporabo ure (na primer: {3:h tt})
sl[3]: {0} ure nazaj je bilo enako dolgo za {1:h tt}, kot je bilo pred {2:h tt} na isti dan. Koliko je ura sedaj? Odgovorite z uporabo ure (na primer: {3:h tt})

en: Determine the hour half way between the given times, and then add {0} hour to convert it to the present time. | Determine the hour half way between the given times, and then add {0} hours to convert it to the present time.
sl[0]: Izračunate morate čas na polovici med danima časoma in nato dodati {0} ur za pretvorbo v sedanji čas.
sl[1]: Izračunate morate čas na polovici med danima časoma in nato dodati {0} uro za pretvorbo v sedanji čas.
sl[2]: Izračunate morate čas na polovici med danima časoma in nato dodati {0} uri za pretvorbo v sedanji čas.
sl[3]: Izračunate morate čas na polovici med danima časoma in nato dodati {0} ure za pretvorbo v sedanji čas.

note: TimeNow Puzzle. Translators: {0} is used to check the hour answered by the user. Use the right time format specification for your culture Explanation of the date and time format specifications can be found here: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx For
en: {0:h tt}
sl: {0:%H tt}

en: Sample clock
sl: Vzorčna ura

en: Trains
sl: Vlaki in lokomotive

en: The distance formula is 'distance = rate x time'.
sl: Formula za izračun razdaljo je »razdalja = hitrost x čas«.

note: Translators: - mph (miles per hour). You must localize this using the right unit of speed for your locale - The translated string should not use more characters than the original sentence
en: A train leaves the station traveling at {0} mph. {1} hour later a second train leaves the station traveling in the same direction at {2} mph. How many hours does it take the second train, since it starts moving, to overtake the first train? | A train leaves the station traveling at {0} mph. {1} hours later a second train leaves the station traveling in the same direction at {2} mph. How many hours does it take the second train, since it starts moving, to overtake the first train?
sl[0]: Vlak zapusti železniško postajo s hitrostjo {0} kilometrov na uro. {1} ur kasneje postajo zapusti drugi vlak, ki potuje v isti smeri s hitrostjo {2} kilometrov na uro. Koliko ur po odhodu s postaje drugi vlak dohiti prvega?
sl[1]: Vlak zapusti železniško postajo s hitrostjo {0} kilometrov na uro. {1} uro kasneje postajo zapusti drugi vlak, ki potuje v isti smeri s hitrostjo {2} kilometrov na uro. Koliko ur po odhodu s postaje drugi vlak dohiti prvega?
sl[2]: Vlak zapusti železniško postajo s hitrostjo {0} kilometrov na uro. {1} uri kasneje postajo zapusti drugi vlak, ki potuje v isti smeri s hitrostjo {2} kilometrov na uro. Koliko ur po odhodu s postaje drugi vlak dohiti prvega?
sl[3]: Vlak zapusti železniško postajo s hitrostjo {0} kilometrov na uro. {1} ure kasneje postajo zapusti drugi vlak, ki potuje v isti smeri s hitrostjo {2} kilometrov na uro.Koliko ur po odhodu s postaje drugi vlak dohiti prvega?

en: You can calculate the answer by multiplying the speed of the first train by the time and dividing it by the difference of speeds.
sl: Odgovor lahko izračunate, če pomnožite hitrost prve lokomotive s časom in nato delite z razliko v hitrostih.

note: Translators: - mph (miles per hour) and miles must be localized this using the right unit of speed for your locale
en: Two trains separated by {0} mile are heading towards each other on straight parallel tracks. One travels at {1} mph and the other at {2} mph. In how many hours will they meet? | Two trains separated by {0} miles are heading towards each other on straight parallel tracks. One travels at {1} mph and the other at {2} mph. In how many hours will they meet?
sl[0]: Dve lokomotivi sta oddaljeni {0} kilometrov in potujeta druga proti drugi na vzporednih železniških progah. Prva potuje s hitrostjo {1} km na uro, druga pa s {2} km na uro. Čez koliko ur se bosta lokomitivi srečali?
sl[1]: Dve lokomotivi sta oddaljeni {0} kilometer in potujeta druga proti drugi na vzporednih železniških progah. Prva potuje s hitrostjo {1} km na uro, druga pa s {2} km na uro. Čez koliko ur se bosta lokomitivi srečali?
sl[2]: Dve lokomotivi sta oddaljeni {0} kilometra in potujeta druga proti drugi na vzporednih železniških progah. Prva potuje s hitrostjo {1} km na uro, druga pa s {2} km na uro. Čez koliko ur se bosta lokomitivi srečali?
sl[3]: Dve lokomotivi sta oddaljeni {0} kilometre in potujeta druga proti drugi na vzporednih železniških progah. Prva potuje s hitrostjo {1} km na uro, druga pa s {2} km na uro. Čez koliko ur se bosta lokomitivi srečali?

en: You can calculate the answer by dividing the distance by the sum of both speeds.
sl: Rezultat lahko izračunate, če delite razdaljo z vsoto obeh hitrosti.

note: Translators: - mph (miles per hour) and miles must be localized this using the right unit of speed for your locale
en: Two trains on straight parallel tracks leave from the same point and time traveling in opposite directions at {0} and {1} mph respectively. In how many hours will they be {2} mile apart? | Two trains on straight parallel tracks leave from the same point and time traveling in opposite directions at {0} and {1} mph respectively. In how many hours will they be {2} miles apart?
sl[0]: Dve lokomotivi speljeta na vzporednih železniških progah z istega mesta in ob enakemu času v nasprotni smeri; prva s hitrostjo {0} in druga s {1} km na uro. Čez koliko ur bosta {2} kilometrov narazen?
sl[1]: Dve lokomotivi speljeta na vzporednih železniških progah z istega mesta in ob enakemu času v nasprotni smeri; prva s hitrostjo {0} in druga s {1} km na uro. Čez koliko ur bosta {2} kilometer narazen?
sl[2]: Dve lokomotivi speljeta na vzporednih železniških progah z istega mesta in ob enakemu času v nasprotni smeri; prva s hitrostjo {0} in druga s {1} km na uro. Čez koliko ur bosta {2} kilometra narazen?
sl[3]: Dve lokomotivi speljeta na vzporednih železniških progah z istega mesta in ob enakemu času v nasprotni smeri; prva s hitrostjo {0} in druga s {1} km na uro. Čez koliko ur bosta {2} kilometrov narazen?

en: Triangles
sl: Trikotniki

en: How many triangles of any size do you count in the figure below?
sl: Koliko trikotnikov katerekoli velikosti lahko naštejete na sliki spodaj?

en: A triangle can be embedded inside another triangle.
sl: Trikotnik je lahko vstavljen v drug trikotnik.

en: The triangles are made by connecting the following points: {0}
sl: Trikotniki so narejeni s povezovanjem naslednjih točk: {0}

en: Triangles with numbers
sl: Trikotniki s števili

en: Which number should replace the question mark below?
sl: Katero število naj zamenja vprašaj?

en: All the triangles share a property and are independent of the rest.
sl: Vsi trikotniki si delijo lastnost in so neodvisni od ostalih.

en: The result of multiplying the two numbers inside every triangle is {0}.
sl: Rezultat množenja dveh števil znotraj vsakega trikotnika je {0}.

en: Colored figures
sl: Obarvane slike

en: Which of these figures was previously shown? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Katera od teh slik je bila prikazana? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: Colored text
sl: Obarvano besedilo

en: What was the color of the text that said '{0}'?
sl: Kakšne barve je bilo besedilo '{0}'?

en: Counting dots
sl: Štetje pik

note: Translators: {0} is the name of the color. The color name is always singular
en: How many dots of {0} color were in the previous image? Answer using numbers.
sl: Koliko barvnih pik {0} je bilo na predhodni sliki? Odgovorite s številom.

en: Memorize faces
sl: Pomnjenje obrazcev

en: In which cell is the other face like the one shown below? Answer the cell number.
sl: V kateri celici je slika obraza enaka sliki, prikazani spodaj? Odgovorite s številko celice.

en: Memorize facts
sl: Pomnjenje dejstev

note: Translators: {0} is replaced by a number, {1} by a year (like 1940) Day in English does not need to be plural
en: Shiny Cars had already announced a {0} day production halt next month, but before then it had not halted production since {1}. | Shiny Cars had already announced a {0} day production halt next month, but before then it had not halted production since {1}.
sl[0]: Za naslednji mesec je bila oznanjena {0}-dnevna zaustavitev proizvodnje bleščečih avtomobilov, prvič po letu {1}.
sl[1]: Za naslednji mesec je bila oznanjena {0}-dnevna zaustavitev proizvodnje bleščečih avtomobilov, prvič po letu {1}.
sl[2]: Za naslednji mesec je bila oznanjena {0}-dnevna zaustavitev proizvodnje bleščečih avtomobilov, prvič po letu {1}.
sl[3]: Za naslednji mesec je bila oznanjena {0}-dnevna zaustavitev proizvodnje bleščečih avtomobilov, prvič po letu {1}.

en: How many days did Shiny Cars halt its production for?
sl: Za koliko dni je bila proizvodnja bleščečih avtomobilov zaustavljena?

en: In what year did Shiny Cars last halt its production?
sl: Katerega leta je bila proizvodnja bleščečih avtomobilov zadnjič zaustavljena?

note: Translators: {0} is replaced by a number, {1} by a year (like 1940)
en: Shiny Cars sales fell {0}% this past December, the worst decline since {1}.
sl: Prodaja bleščečih avtomobilov je lanskega decembra upadla za {0} %, največji upad od {1}.

en: By how much did company sales fall last December?
sl: Za koliko je upadla prodaja lanskega decembra?

en: Shiny Cars sales fell {0}% this past December. This is the worst decline since which year?
sl: Prodaja bleščečih avtomobilov je lanskega decembra upadla za {0} %. To je največji upad od katerega leta?

en: About {0}% of Shiny Cars produced worldwide are sold in Europe.
sl: Okoli {0} % bleščečih avtomobilov je prodanih v Evropi.

en: What percentage of all Shiny Cars produced worldwide are sold in Europe?
sl: Koliko odstotkov bleščečih avtomobilov je prodanih v Evropi?

en: About {0}% of Shiny Cars use diesel, {1}% use gasoline and the remainder use electricity.
sl: Okoli {0} % bleščečih avtomobilov uporablja dizel, {1} % bencin, preostanek pa uporablja elektriko.

en: What percentage of Shiny Cars use diesel?
sl: Koliko odstotkov bleščečih avtomobilov uporablja dizel?

en: What percentage of Shiny Cars use gasoline?
sl: Koliko odstotkov bleščečih avtomobilov uporablja bencin?

en: Square
sl: Kvadrat

en: Circle
sl: Krog

en: Memorize figures and text
sl: Pomnjenje slik in besedila

en: The list below enumerates the figures shown in the previous image except for one. Which is the missing figure? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Na spodnjem seznamu manjka ena od prej prikazanih slik. Katera slika manjka? Mogoči odgovori so {0}, {1}, {2} in {3}.

en: List of images shown before
sl: Seznam že prikazanih slik

en: Figures with numbers
sl: Slike s števili

en: Which one of these squares was previously shown? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Kateri od kvadratov je bil predhodno prikazan? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: Start at point number {0}
sl: Začni na točki številka {0}

en: Move right
sl: Premakni se desno

en: Move left
sl: Premakni se levo

en: Move up
sl: Premakni se navzgor

en: Move down
sl: Premakni se navzdol

en: End at point {0}
sl: Konec na točki {0}

en: Memorize indications
sl: Pomnjenje znamenj

en: Which of the following graphics represents the indications previously given? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
sl: Katera od naslednjih slik predstavlja predhodno dana znamenja? Odgovorite {0}, {1}, {2} ali {3}.

en: How many odd numbers were in the previous image? Answer using numbers.
sl: Koliko lihih števil je bilo na predhodni sliki? Odgovorite s številom.

en: How many even numbers were in the previous image? Answer using numbers.
sl: Koliko sodih števil je bilo na predhodni sliki? Odgovorite s številom.

en: How many numbers with more than one digit were in the previous image? Answer using numbers.
sl: Koliko števil z več kot eno številko je bilo na predhodni sliki? Odgovorite s številom.

en: Memorize numbers
sl: Pomnjenje števil

en: Memorize words
sl: Pomnjenje besed

en: There is a missing word from the previous list. Which one is the missing word?
sl: Na prejšnjem seznamu manjka beseda. Katera beseda je to?

note: Body parts
en: wrist
sl: zapestje

en: elbow
sl: komolec

en: armpit
sl: podpazduha

en: hand
sl: roka

en: chest
sl: prsi

note: Fishes
en: sardine
sl: sardina

en: trout
sl: postrv

en: monkfish
sl: morski list

en: cod
sl: trska

en: salmon
sl: losos

note: Vegetables
en: potato
sl: krompir

en: ginger
sl: ingver

en: pepper
sl: poper

en: garlic
sl: česen

en: pumpkin
sl: buča

note: Bicycle
en: brake
sl: zavora

en: chain
sl: veriga

en: wheel
sl: kolo

en: handlebar
sl: krmilo

note: Music
en: drummer
sl: bobnar

en: speaker
sl: zvočnik

en: lyrics
sl: besedilo

en: beat
sl: ritem

en: song
sl: pesem

note: Weather
en: cloud
sl: oblak

en: rain
sl: dež

en: storm
sl: nevihta

en: fog
sl: megla

en: rainbow
sl: mavrica

note: Animals
en: rabbit
sl: zajec

en: mouse
sl: miš

en: monkey
sl: opica

en: bear
sl: medved

en: wolf
sl: volk

en: How many degrees rotates the minute hand of a clock in 2 hours [num] minute? | How many degrees rotates the minute hand of a clock in 2 hours [num] minutes?
sl[0]: Za koliko stopinj se zavrti minutni kazalec v 2 urah in [num] minutah?
sl[1]: Za koliko stopinj se zavrti minutni kazalec v 2 urah in [num] minuti?
sl[2]: Za koliko stopinj se zavrti minutni kazalec v 2 urah in [num] minutah?
sl[3]: Za koliko stopinj se zavrti minutni kazalec v 2 urah in [num] minutah?

en: John is 46 years old. His son is [difference] year younger than half of John's age. How old is John's son? | John is 46 years old. His son is [difference] years younger than half of John's age. How old is John's son?
sl[0]: Janez je star 46 let. Njegov sin je za [difference] let mlajši od polovice Janezove starosti. Koliko je star Janezov sin?
sl[1]: Janez je star 46 let. Njegov sin je za [difference] leto mlajši od polovice Janezove starosti. Koliko je star Janezov sin?
sl[2]: Janez je star 46 let. Njegov sin je za [difference] leti mlajši od polovice Janezove starosti. Koliko je star Janezov sin?
sl[3]: Janez je star 46 let. Njegov sin je za [difference] leta mlajši od polovice Janezove starosti. Koliko je star Janezov sin?

en: John's age is nowadays 2 times his son's age. [ago] year ago, John was [proportion] times as old as his son. How old is John's son nowadays? | John's age is nowadays 2 times his son's age. [ago] years ago, John was [proportion] times as old as his son. How old is John's son nowadays?
sl[0]: Janez je danes 2 krat starejši od svojega sina. Pred [ago] leti je bil Janez [proportion]-krat starejši od sina. Koliko je Janez star danes?
sl[1]: Janez je danes 2 krat starejši od svojega sina. Pred [ago] letom je bil Janez [proportion]-krat starejši od sina. Koliko je Janez star danes?
sl[2]: Janez je danes 2 krat starejši od svojega sina. Pred [ago] letoma je bil Janez [proportion]-krat starejši od sina. Koliko je Janez star danes?
sl[3]: Janez je danes 2 krat starejši od svojega sina. Pred [ago] leti je bil Janez [proportion]-krat starejši od sina. Koliko je Janez star danes?

en: John's age (variable x) is nowadays 2 times his son's age (variable y), that is x = 2y, and [ago] year ago, John was [proportion] times as old as his son: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion]. | John's age (variable x) is nowadays 2 times his son's age (variable y), that is x = 2y, and [ago] years ago, John was [proportion] times as old as his son: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].
sl[0]: Janez (spremenljivka x) je danes 2 krat starejši od svojega sina (spremenljivka y). To pomeni, da je x = 2y. Pred [ago] leti je bil Janez [proportion]-krat starejši od sina, kar izrazimo kot x – [ago] = (y – [ago]) * [proportion].
sl[1]: Janez (spremenljivka x) je danes 2 krat starejši od svojega sina (spremenljivka y). To pomeni, da je x = 2y. Pred [ago] letom je bil Janez [proportion]–krat starejši od sina, kar izrazimo kot x – [ago] = (y – [ago]) * [proportion]
sl[2]: Janez (spremenljivka x) je danes 2 krat starejši od svojega sina (spremenljivka y). To pomeni, da je x = 2y. Pred [ago] letoma je bil Janez [proportion]–krat starejši od sina, kar izrazimo kot x – [ago] = (y – [ago]) * [proportion]
sl[3]: Janez (spremenljivka x) je danes 2 krat starejši od svojega sina (spremenljivka y). To pomeni, da je x = 2y. Pred [ago] leti je bil Janez [proportion]–krat starejši od sina, kar izrazimo kot x – [ago] = (y – [ago]) * [proportion]

en: A file is protected by a password formed by a [digits] digit number represented in base 10 (ranging from 0 to 9). How many different passwords can you have? | A file is protected by a password formed by a [digits] digits number represented in base 10 (ranging from 0 to 9). How many different passwords can you have?
sl[0]: Datoteka je zaščitena z desetiškim geslom sestavljenim iz [digits] števil (vrednosti od 0 do 9). Koliko različnih gesel obstaja?
sl[1]: Datoteka je zaščitena z desetiškim geslom sestavljenim iz [digits] števila (vrednosti od 0 do 9). Koliko različnih gesel obstaja?
sl[2]: Datoteka je zaščitena z desetiškim geslom sestavljenim iz [digits] števil (vrednosti od 0 do 9). Koliko različnih gesel obstaja?
sl[3]: Datoteka je zaščitena z desetiškim geslom sestavljenim iz [digits] števil (vrednosti od 0 do 9). Koliko različnih gesel obstaja?

en: A file is protected by a password formed by a [digits] digit represented in base 8 (ranging from 0 to 7). How many different passwords can you have? | A file is protected by a password formed by a [digits] digits represented in base 8 (ranging from 0 to 7). How many different passwords can you have?
sl[0]: Datoteka je zaščitena z geslom v osmiškim zapisu (številke so med 0 in 7) dolžine [digits] številk. Koliko različnih gesel obstaja?
sl[1]: Datoteka je zaščitena z geslom v osmiškim zapisu (številke so med 0 in 7) dolžine [digits] številke. Koliko različnih gesel obstaja?
sl[2]: Datoteka je zaščitena z geslom v osmiškim zapisu (številke so med 0 in 7) dolžine [digits] številk. Koliko različnih gesel obstaja?
sl[3]: Datoteka je zaščitena z geslom v osmiškim zapisu (številke so med 0 in 7) dolžine [digits] številk. Koliko različnih gesel obstaja?

en: There is [games] tennis game played simultaneously. How many different forecasts are possible? | There are [games] tennis games played simultaneously. How many different forecasts are possible?
sl[0]: Hkrati se igra [games] iger tenisa. Koliko različnih napovedi je mogočih?
sl[1]: Hkrati se igra [games] igra tenisa. Koliko različnih napovedi je mogočih?
sl[2]: Hkrati se igrata [games] igri tenisa. Koliko različnih napovedi je mogočih?
sl[3]: Hkrati se igrajo [games] igre tenisa. Koliko različnih napovedi je mogočih?

en: In a tennis tournament, in every match a player is eliminated after losing to a single opponent. How many matches does it take to determine the winner of a tennis tournament that starts with [players] player? | In a tennis tournament, in every match a player is eliminated after losing to a single opponent. How many matches does it take to determine the winner of a tennis tournament that starts with [players] players?
sl[0]: Na teniškem turnirju je po vsaki tekmi poraženec izločen. Koliko iger je treba odigrati za določitev zmagovalca teniškega turnirja, na katerem je prijavljenih [players] igralcev?
sl[1]: Na teniškem turnirju je po vsaki tekmi poraženec izločen. Koliko iger je treba odigrati za določitev zmagovalca teniškega turnirja, na katerem je prijavljen [players] igralec?
sl[2]: Na teniškem turnirju je po vsaki tekmi poraženec izločen. Koliko iger je treba odigrati za določitev zmagovalca teniškega turnirja, na katerem sta prijavljena [players] igralca?
sl[3]: Na teniškem turnirju je po vsaki tekmi poraženec izločen. Koliko iger je treba odigrati za določitev zmagovalca teniškega turnirja, na katerem so prijavljeni [players] igralci?

en: You have [money] monetary unit in your bank account at 10% interest compounded annually. How much money will you have at the end of 2 years? | You have [money] monetary units in your bank account at 10% interest compounded annually. How much money will you have at the end of 2 years?
sl[0]: V banki imate shranjenih [money] denarnih enot z 10 % letno obrestno mero. Koliko denarja boste imeli po 2 letih?
sl[1]: V banki imate shranjeno [money] denarno enoto z 10 % letno obrestno mero. Koliko denarja boste imeli po 2 letih?
sl[2]: V banki imate shranjeni [money] denarni enoti z 10 % letno obrestno mero. Koliko denarja boste imeli po 2 letih?
sl[3]: V banki imate shranjene [money] denarne enote z 10 % letno obrestno mero. Koliko denarja boste imeli po 2 letih?

en: John cleans at the speed of 1 / [john_time] per hour and his friend at 1 / [friend]. Together they will need [answer_a] hour. | John cleans at the speed of 1 / [john_time] per hour and his friend at 1 / [friend]. Together they will need [answer_a] hours.
sl[0]: Janez čisti s hitrostjo 1 / [john_time] na uro in njegov prijatelj z 1 / [friend] na uro. Skupaj potrebujeta [answer_a] ur.
sl[1]: Janez čisti s hitrostjo 1 / [john_time] na uro in njegov prijatelj z 1 / [friend] na uro. Skupaj potrebujeta [answer_a] ur.
sl[2]: Janez čisti s hitrostjo 1 / [john_time] na uro in njegov prijatelj z 1 / [friend] na uro. Skupaj potrebujeta [answer_a] ur.
sl[3]: Janez čisti s hitrostjo 1 / [john_time] na uro in njegov prijatelj z 1 / [friend] na uro. Skupaj potrebujeta [answer_a] ur.

en: John needs [john_time] hour to clean a warehouse and his friend needs half as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers] | John needs [john_time] hours to clean a warehouse and his friend needs half as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers]
sl[0]: Janez potrebuje za čiščenje skladišča [john_time] ur, njegov prijatelj pa porabi pol toliko časa. Koliko časa bi trajalo čiščenje skladišča, če bi delala skupaj? [option_answers]
sl[1]: Janez potrebuje za čiščenje skladišča [john_time] uro, njegov prijatelj pa porabi pol toliko časa. Koliko časa bi trajalo čiščenje skladišča, če bi delala skupaj? [option_answers]
sl[2]: Janez potrebuje za čiščenje skladišča [john_time] uri, njegov prijatelj pa porabi pol toliko časa. Koliko časa bi trajalo čiščenje skladišča, če bi delala skupaj? [option_answers]
sl[3]: Janez potrebuje za čiščenje skladišča [john_time] ure, njegov prijatelj pa porabi pol toliko časa. Koliko časa bi trajalo čiščenje skladišča, če bi delala skupaj? [option_answers]

en: John needs [john_time] hour to clean a warehouse and his friend needs twice as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers] | John needs [john_time] hours to clean a warehouse and his friend needs twice as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers]
sl[0]: Janez potrebuje za čiščenje skladišča [john_time] ur, njegov prijatelj pa porabi dvakrat več časa. Koliko časa bi trajalo čiščenje skladišča, če bi delala skupaj? [option_answers]
sl[1]: Janez potrebuje za čiščenje skladišča [john_time] uro, njegov prijatelj pa porabi dvakrat več časa. Koliko časa bi trajalo čiščenje skladišča, če bi delala skupaj? [option_answers]
sl[2]: Janez potrebuje za čiščenje skladišča [john_time] uri, njegov prijatelj pa porabi dvakrat več časa. Koliko časa bi trajalo čiščenje skladišča, če bi delala skupaj? [option_answers]
sl[3]: Janez potrebuje za čiščenje skladišča [john_time] ure, njegov prijatelj pa porabi dvakrat več časa. Koliko časa bi trajalo čiščenje skladišča, če bi delala skupaj? [option_answers]
