gbrainy - en to uk translation catalogue (1102 entries)

en: Clock rotation
uk: Обертання стрілок годинника

en: Every hour rotates 360 degrees.
uk: Щогодини обертається на 360 градусів.

en: Brothers and sisters
uk: Брати та сестри

en: Out of [people] people, [brothers] have brothers, [sisters] have sisters and [both] have both. How many people have neither brothers nor sisters?
uk: Із [people] людей, [brothers] мають братів, [sisters] мають сестер і [both] мають і братів і сестер. Скільки людей не має ні братів ні сестер?

en: It is calculated by taking the total number of people minus [brothers_only] people that have brothers only, minus [sisters_only] that have sisters only and minus [both] that have sisters and brothers.
uk: Розраховується як загальна кількість людей мінус [brothers_only] людей, які мають тільки братів, мінус [sisters_only], що мають тільки сестер і мінус [both] тих, що мають сестер і братів.

en: Age
uk: Вік

en: John's son age is nowadays half of John's age minus [difference], that is, ([father] / 2) - [difference].
uk: Вік сина Джона зараз є половиною віку Джона мінус [difference], тобто, ([father] / 2) - [difference].

en: Password
uk: Пароль

en: Every digit has 10 possibilities. The total number of possibilities is 10 at the power of [digits].
uk: Кожна з цифр може приймати 10 значень. Загальна кількість можливих значень числа буде рівна 10 в степені [digits].

en: Every digit has 8 possibilities. The total number of possibilities is 8 at the power of [digits].
uk: Кожна з цифр може приймати 8 значень. Загальна кількість можливих значень числа буде рівна 8 в степені [digits].

en: Tennis game
uk: Гра теніс

en: Every game is an independent event with 2 possible results. The total number of possibilities is 2 at the power of [games].
uk: Кожна з цифр може приймати одне з 2 значень. Загальна кількість значень числа буде становити 2 в степені [games].

en: In every match you eliminate one player. Therefore, the result is the total number of player minus one.
uk: Кожного матчу вибуває один гравець. Отже, результатом є кількість гравців мінус 1.

en: Bank interest
uk: Банківський процент

en: Compound interest is paid on the principal plus any past interest accumulated.
uk: Складені відсотки виплачуються на основну суму разом із усіма накопиченими за минулий період відсотками.

en: Simple equations
uk: Прості рівняння

en: What number plus [num_a] equals [num_b]?
uk: Сума чисел [num_a] та [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_b] - [num_a].
uk: Результат операції [num_b] - [num_a].

en: What number minus [num_a] equals [num_b]?
uk: Яке число з числом [num_a] утворює різницю [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_a] + [num_b].
uk: Результат операції [num_a] + [num_b].

en: What number multiplied by [num_a] equals [num_b]?
uk: Яке число при множені з [num_a] утворює добуток [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_b] / [num_a].
uk: Результат операції [num_b] / [num_a].

en: What number divided by [num_a] equals [num_b]?
uk: Яке число ділиться на [num_a] з часткою [num_b]?

en: It is the result of the operation [num_a] * [num_b].
uk: Результат операції [num_a] * [num_b].

en: Boxes
uk: Коробки

en: Container
uk: Контейнер

en: Box
uk: Коробка

note: Translators: 0.5 should be formatted correctly to your locale, using "," for example instead of "." if this is the convention for your language.
en: How many boxes measuring 1 x 1 x 0.5 can be fit into a container measuring 6 x 5 x [z]?
uk: Скільки коробок розмірами 1 x 1 x 0.5 можна помістити в контейнер розмірами 6 x 5 x [z]?

en: You can fit 6 * 5 * [z] * 2 boxes.
uk: Ви можете використати 6 * 5 * [z] * 2 коробок.

en: Palindromic years
uk: Роки-паліндроми

en: [year_start] is a palindromic year as [year_end] is, a gap of 11 years. What are the next two consecutive palindromic years after [year_end] with the same gap? Answer using two numbers (e.g.: [year_start] and [year_end]).
uk: [year_start] є паліндромним роком, як і [year_end]. Різниця між ними складає 11. Якими будуть наступні два послідовних паліндромних роки після [year_end] із такою самою різницею? Дайте відповідь у формі двох чисел (приклад: [year_start] і [year_end]).

en: A palindromic number remains the same when its digits are reversed (e.g.: 2112).
uk: Число-паліндром незмінне при переставляння його цифр навпаки (напр.:2112)

en: [rslt_a] and [rslt_b]
uk: [rslt_a] та [rslt_b]

en: From year 1000 to year 10000, palindrome years occur at 110 year intervals except for the end of each millennium that occur at a 11 years interval.
uk: У період із 1000 до 10000 року паліндромні роки трапляються із інтервалом у 110 років, окрім випадків завершення тисячоліття, коли між такими роками лише 11 років.

en: Dartboard
uk: Мішень для дротиків

en: On the dartboard below, where would you need to throw the darts to add 120 points in 5 throws? Answer using a list of numbers (e.g.: 4, 5, 6, 3, 2)
uk: На намальованій нижче мішені слід визначити місця, куди слід влучити дротиком, щоб отримати 120 очок за 5 кидків. Відповідь слід дати у формі списку чисел (приклад: 4, 5, 6, 3, 2)

en: Only 3 of the 4 numbers in the dartboard are used to add 120 points.
uk: Лише 3 з 4 чисел на мішені використовуються для отримання 120 очок.

en: Horse race
uk: Кінні перегони

en: In a horse race there are people and horses. You count [eyes] eye and [legs] leg. How many horses are present? | In a horse race there are people and horses. You count [eyes] eyes and [legs] legs. How many horses are present?
uk[0]: На кінних перегонах були люди і коні. Ви нарахували [eyes] око і [legs] ногу. Скільки було коней?
uk[1]: На кінних перегонах були люди і коні. Ви нарахували [eyes] ока і [legs] ноги. Скільки було коней?
uk[2]: На кінних перегонах були люди і коні. Ви нарахували [eyes] очей і [legs] ніг. Скільки було коней?

en: Every person has two legs and every horse four (2 * [men] + [horses] * 4). Every person and every horse have also two eyes (2 * [men] + 2 * [horses]).
uk: Кожна людина має дві ноги, а кожен кінь - чотири (2 * [men] + [horses] * 4). Кожна людина і кожен кінь мають по два ока (2 * [men] + 2 * [horses]).

en: Lever
uk: Важіль

en: How much weight is needed at the point indicated by the question mark to balance the lever?
uk: Яку вагу слід покласти у вказаній знаком питання точці, щоб урівноважити важіль?

en: Consider the sentence attributed to Archimedes: 'Give me a lever long enough and a place to stand and I can move the Earth'.
uk: Зважте на вислів, який приписують Архімеду: «Дайте мені достатньо довгий важіль і точку прикладання зусиль, і я зможу зрушити Землю».

en: A lever is in equilibrium when the objects placed on it are at a distances reciprocally proportional to their weights.
uk: Важіль перебуває у рівновазі, якщо об'єкти на ньому розташовано на відстанях від точки опори, які взаємно пропорційних до їхньої ваги.

en: Multiple number
uk: Кратне число

en: Which two numbers of the list below are both multiple of [num_x] and [num_y]? [option_answers]
uk: Які два числа зі списку кратні [num_x] і [num_y]? [option_answers]

en: A multiple is a number that may be divided by another number with no remainder. For example, 10, 15 and 25 are multiples of 5.
uk: Кратним називають число, яке ділиться на інше число без остачі. Наприклад, 10, 15 і 20 кратні 5.

en: Choose one of the following:
uk: Виберіть одне з наступних:

en: [option_prefix] [option_a] and [option_c]
uk: [option_prefix] [option_a] та [option_c]

en: [option_prefix] [option_a] and [option_b]
uk: [option_prefix] [option_a] та [option_b]

en: [option_prefix] [option_b] and [option_c]
uk: [option_prefix] [option_b] та [option_c]

en: [option_prefix] [option_c] and [option_d]
uk: [option_prefix] [option_c] та [option_d]

note: Since this a multioption the answer string is set to option | this string, what makes answer_show is not useful here
en: [option_a] and [option_b]
uk: [option_a] і [option_b]

en: [option_a] and [option_b] are both multiples of [num_x] and [num_y].
uk: [option_a] і [option_b] обидва кратні [num_x] і [num_y].

en: Cars in town
uk: Автомобілі в місті

en: In a small town, [all_cars]% of the inhabitants have a car and [males_cars]% have a car and are males. What percentage of the population are females and have a car? [option_answers]
uk: У містечку, [all_cars]% жителів мають автомобілі і [males_cars]% мають автомобілі і є чоловіками. Який відсоток населення є жінками і має автомобілі? [option_answers]

en: [females_cars]% ([all_cars] - [males_cars]) of the inhabitants are women and have a car.
uk: [females_cars]% ([all_cars] - [males_cars]) є жінками і мають автомобілі.

en: Compare variables
uk: Порівняйте змінні

en: If p &lt; x &lt; q and r &lt; y &lt; s and you know that x &lt; y is true, which of the following options is correct? [option_answers]
uk: Якщо p &lt; x &lt; q і r &lt; y &lt; s і відомо, що x &lt; y, який з наведених варіантів правильний? [option_answers]

en: If x &lt; y, then p &lt; x &lt; y &lt; s so s &gt; p is true.
uk: Якщо x &lt; y, то p &lt; x &lt; y &lt; s тому s &gt; p.

en: If p &lt; x &lt; q and r &lt; y &lt; s and you know that x &gt; y is true, which of the following options is correct? [option_answers]
uk: Якщо p &lt; x &lt; q і r &lt; y &lt; s і відомо, що x &gt; y, який з наведених варіантів правильний? [option_answers]

en: If x &gt; y, then r &lt; y &lt; x &lt; q, so r &lt; q is true.
uk: Якщо x &gt; y, то r &lt; y &lt; x &lt; q, тому r &lt; q.

en: Odd number
uk: Непарне число

en: Given two integer numbers x and y, if x is even and y odd, which of the following expressions gives always an odd result? [option_answers]
uk: Якщо маємо два цілих числа x та y, при чому x є парним, а y — непарним, які вирази завжди даватиму непарний результат? [option_answers]

en: Multiplication of two even numbers always produces an even number, so x multiplied by 2 is even. Adding an odd number (y) to that even number always produces an odd number.
uk: Множення на парне число завжди дає парне число, отже x помножене на 2 є парним. Додавання непарного числа (y) до парного завжди дає непарне число.

en: Warehouse
uk: Склад

en: Two trucks
uk: Дві вантажівки

en: You have two trucks that have a total weight of [add] unit. If the lighter truck weights 15 units less that half of the weight of the heavier truck, what is the weight of the lighter truck? [option_answers] | You have two trucks that have a total weight of [add] units. If the lighter truck weights 15 units less that half of the weight of the heavier truck, what is the weight of the lighter truck? [option_answers]
uk[0]: У вас є дві вантажівки із загальною вагою [add] одиниця ваги. Якщо легша вантажівка важить на 15 одиниць менше за половину ваги важчої вантажівки, якою є вага легшої вантажівки? [option_answers]
uk[1]: У вас є дві вантажівки із загальною вагою [add] одиниці ваги. Якщо легша вантажівка важить на 15 одиниць менше за половину ваги важчої вантажівки, якою є вага легшої вантажівки? [option_answers]
uk[2]: У вас є дві вантажівки із загальною вагою [add] одиниць ваги. Якщо легша вантажівка важить на 15 одиниць менше за половину ваги важчої вантажівки, якою є вага легшої вантажівки? [option_answers]

en: The heavier truck weights [heavier] and the lighter [lighter].
uk: Важча вантажівка важить [heavier], а легша — [lighter].

en: Family relations
uk: Родинні зв'язки

en: John's father's sister's sister-in-law is also? Do not assume that John has any relative that has not been mentioned. [option_answers]
uk: Ким є невістка сестри джонового батька? Тут ми припускаємо, що згадано усіх родичів Джона. [option_answers]

en: [option_prefix] His mother
uk: [option_prefix] Його матір'ю

en: [option_prefix] Has no relation
uk: [option_prefix] Не є його родичкою

[ctx: John's father's sister's sister-in-law is also?]
en: [option_prefix] His cousin
uk: [option_prefix] Його кузиною

en: [option_prefix] His son-in-law
uk: [option_prefix] Його зятем

en: His mother
uk: Його матір'ю

en: The sister's sister-in-law is John's father's wife, that is, John's mother.
uk: Невістка сестри є жінкою батька Джона, а отже, його матір'ю.

en: John's mother's brother's brother-in-law is also? Do not assume that John has any relative that has not been mentioned. [option_answers]
uk: Ким є зять брата джонової матері? Тут ми припускаємо, що згадано усіх родичів Джона. [option_answers]

en: [option_prefix] His father
uk: [option_prefix] Його батьком

[ctx: John's mother's brother's brother-in-law is also?]
en: [option_prefix] His cousin
uk: [option_prefix] Його кузиною

en: His father
uk: Його батьком

en: The brother's brother-in-law is John's mother's husband, that is, John's father.
uk: Зять брата є чоловіком матері Джона, а отже, батьком Джона.

en: Third number
uk: Третє число

en: The average of three numbers is [three]. The average of two of these numbers is [two]. What is the third number? [option_answers]
uk: Середнє трьох чисел дорівнює [three]. Середнє двох з цих чисел є [two]. Яке третє число? [option_answers]

en: It is the result of the operation: ([three] * 3) - ([two] * 2).
uk: Це результат операції: ([three] * 3)-([two] * 2).

en: Birthday
uk: День народження

en: A girl once said: 2 days ago I was 18 years old. Next year I will be 21 years old. Can this be true? [option_answers]
uk: Одного разу дівчина сказала: 2 дні тому мені було 18 років. Наступного року мені буде 21 рік. Чи може це бути правдою? [option_answers]

en: [option_prefix] Yes
uk: [option_prefix] Так

en: [option_prefix] No
uk: [option_prefix] Ні

en: She was born 31st of December and she said this on 1st of January.
uk: Вона народилася 31 грудня і сказала це 1 січня.

en: Direction
uk: Напрямок

en: I go south on an evening when the sun shines. To which side of me will my shadow fall? [option_answers]
uk: Я йду на південь ввечері, коли ще видно сонце. На який бік від мене падає тінь? [option_answers]

en: [option_prefix] To my left
uk: [option_prefix] Ліворуч від мене

en: [option_prefix] To my right
uk: [option_prefix] Праворуч від мене

en: [option_prefix] Behind me
uk: [option_prefix] За мною

en: [option_prefix] In front of me
uk: [option_prefix] Переді мною

en: If I go south then east is to my left and in the evening the shadow falls east.
uk: Якщо я йду на південь, схід лишається ліворуч і ввечері тінь падає на схід.

en: Two men
uk: Два чоловіки

note: Translators: Adapt 'feet' to the right unit of length for your locale.
en: Two men starting at the same point walk in opposite directions for [dist_a] feet. Both turn left and walk another [dist_b] feet. What is the distance between them? [option_answers]
uk: Двоє почали рух із однієї точки у протилежних напрямках і пройшли [dist_a] футів. Обидва повернули ліворуч і пройшли ще [dist_b] футів. Якою є тепер відстань між ними? [option_answers]

en: Using the Pythagorean theorem, the solution is 2 by the square root of ([dist_a]^2 + [dist_b]^2).
uk: За теоремою Піфагора, розв'язком є 2 на квадратний корінь з ([dist_a]^2 + [dist_b]^2).

en: gbrainy is a game to train memory, arithmetical, verbal and logical skills.
uk: gbrainy — гра для тренування пам'яті, арифметичних, вербальних та логічних навичок.

en: gbrainy is a game to train memory, arithmetical, verbal and logical skills with many sorts of exercises of different difficulty levels.
uk: gbrainy — гра для тренування пам'яті, арифметичних, вербальних та логічних навичок з багатьма різними вправами різного рівня складності.

en: It should have something for all ages and purposes: kids whose parents want them to develop their capabilities, adults that want to keep their mind in form or just try it out for fun, older people that might need to do some memory exercises, etc.
uk: Тут знайдеться щось для людей різного віку і для різних цілей: дітям, чиї батьки хочуть, щоб вони розвивати свої можливості; дорослим, які хочуть тримати свій розум у формі чи просто випробувати його для розваги; старшим людям, яким потрібні вправи для тренування пам'яті тощо.

en: Brain teaser game
uk: Виклик вашому мозоку

en: Play games that challenge your logic, verbal, calculation and memory abilities
uk: Грайте в ігри, які перевірять ваші здібності у логіці, математиці, запам'ятовуванні та допоможуть їх розвинути.

en: game;logic;memory;teaser;brain;verbal;calculation;
uk: game;logic;memory;teaser;brain;verbal;calculation;гра;логіка;пам'ять;мозок;обчислення;кмітливість;

en: Classic
uk: Класична

en: Notebook
uk: Зошит

note: Translators, please check these recommendations when translating gbrainy: https://wiki.gnome.org/Apps/gbrainy/Localizing
en: Which of the following sports does not belong in this group?
uk: Який з перелічених видів спорту не пасує до групи?

en: Think of the items used in the game.
uk: Подумайте про предмети використані в грі.

en: Golf
uk: Гольф

en: Basketball
uk: Баскетбол

en: Tennis
uk: Теніс

en: Cycling
uk: Велоспорт

en: It is the only one that does not use a ball in the game.
uk: Лише в одному з перелічених видів спорту не використовується м'яч для гри.

en: A terrier is to a dog like a?
uk: Яка пара з нижченаведених слів має аналогічний зв'язок, що і слова «тер'єр» та «собака»?

en: Chicken / Parrot
uk: Курча / Папуга

en: Pony / Horse
uk: Поні / Кінь

en: Ant / Vertebrate
uk: Мураха / Хребетна тварина

en: Dog / Cat
uk: Пес / Кіт

en: Dog and horse are species and terrier and pony are breeds.
uk: Собака і кінь є видами тварин, а тер'єр і поні — породами.

en: The word 'taxidermist' is used to define a person that?
uk: Що робить чоловік, якого називають "таксидерміст"?

en: Works with dead animals
uk: Працює з мертвими тваринами

en: Specializes in skin diseases
uk: Лікує шкіряні захворювання

en: Suffers a skin disease
uk: Хворіє шкіряною хворобою

en: Works with leather
uk: Працює зі шкірою

en: A car engine that is poorly designed and lacking of sophistication is?
uk: Двигун автомобіля, який недостатньо добре спроектований і в якому відсутні удосконалення?

en: Simplistic
uk: Спрощений

en: Erroneous
uk: Помилковий

en: Broken
uk: Пошкоджений

en: Unorthodox
uk: Незвичний

en: Which of the following words is the closest in meaning to 'censure'?
uk: Яке з наступних слів найближче з усіх до значення слова «цензура»?

en: Condemn
uk: Засуджувати

en: Hide
uk: Ховати

note: Translators: 'obscure' is used as a verb
en: Obscure
uk: Приховувати

en: Ignore
uk: Ігнорувати

en: An artist whose work has become the defining style of a genre is?
uk: Ким є художник, чия робота визначила стиль жанру?

en: Pioneer
uk: Піонером

note: Translators: referred to the life style
en: Bohemian
uk: Передставником богеми

en: Misunderstood
uk: Недооціненим митцем

en: Martyr
uk: Жертвою

en: Which of the following sentences defines better an 'ostracized' person?
uk: Яке з наступних речень краще всього описує «піддану остракізму» людину?

en: Person expelled from society
uk: Особа, відрахована з суспільства

en: Loner
uk: Одинак

en: Connoisseur
uk: Знавець

en: Conspirator
uk: Зловмисник

en: Which of the following words means fear of people?
uk: Яке з наступних слів означає "боязнь людей"?

note: Translators: Anthropophobia is fear of people
en: Anthropophobia
uk: Антропофобія

en: Hypochondria
uk: Іпохондрія

note: Translators: Anthophobia is fear of flowers that poses little or no danger
en: Anthophobia
uk: Антофобія

note: Translators: Acrophobia is fear of heights
en: Acrophobia
uk: Акрофобія

en: A person with excessive preoccupation for his health has?
uk: Людина з надмірною стурбованістю про власне здоров'я?

en: Agoraphobia
uk: Агорафобія

note: Selected to avoid physical characteristics like: has shield, legs or tail
en: Which of the following words does not belong in this group?
uk: Яке з перелічених слів не пасує до групи?

note: Translator: As a noun
en: Violin
uk: Скрипка

en: Bassoon
uk: Фагот

en: Flute
uk: Флейта

en: Oboe
uk: Гобой

en: It is the only one that is not a woodwind instrument.
uk: Лише один з перелічених предметів не є дерев'яним духовим інструментом.

en: What is a 'halberd'?
uk: Що таке "алебарда"?

en: Weapon
uk: Зброя

en: Flower
uk: Квітка

en: Fish
uk: Риба

en: Sport
uk: Спорт

en: Fossil
uk: Закам'янілість

en: Portico
uk: Портик

en: Column
uk: Колонка

en: Attic
uk: Вишка

en: It is the only one that is not related to architecture.
uk: Єдине, що не стосується архітектури.

en: Kilometer
uk: Кілометр

en: Hectogram
uk: Гектограм

en: Liter
uk: Літр

en: Gallon
uk: Галон

en: It is the only unit that does not belong to the metric system.
uk: Єдина з одиниць, що не належить до метричної системи.

note: Translators: refers to the fruit
en: Orange
uk: Апельсин

en: Apple
uk: Яблуко

en: Grape
uk: Виноград

en: Potato
uk: Картопля

en: It is the only one that is not a fruit.
uk: Єдине, що не є фруктом.

en: Turtle
uk: Черепаха

en: Crocodile
uk: Крокодил

en: Lizard
uk: Ящірка

en: Frog
uk: Жаба

en: It is the only one that is not a reptile and also does not have a tail.
uk: Лише одне з переліченого - не рептилія і не має хвоста.

en: Tiger
uk: Тигр

en: Hyena
uk: Гієна

en: Wolf
uk: Вовк

en: Deer
uk: Олень

en: It is the only one that is not a carnivore.
uk: Єдине, що не є хижаком.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'hedonism'?
uk: Яке з наведених слів найближче за значенням до слова "гедонізм"?

en: Pleasure
uk: Задоволення

en: Pain
uk: Біль

en: Collectivism
uk: Колективізм

en: Abstinence
uk: Помірність

en: The ethical doctrine holding that only what is pleasant is an intrinsic good.
uk: Етична доктрина, яка оголошує задоволення найвищим благом.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'asceticism'?
uk: Яке з наведених слів найближче за значенням до слова "аскетизм"?

en: Positivism
uk: Позитивізм

en: The practice of austere self-discipline in order to achieve a higher or spiritual idea.
uk: Це практика суворої самодисципліни, з метою розвитку сили характеру, та духовної ідеї.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'oxymoron'?
uk: Яке з наведених слів найближче за значенням до слова "оксюморон"?

en: Contradictory
uk: Суперечливий

en: Synonym
uk: Синонім

en: Related
uk: Пов'язане

en: Ironic
uk: Іронічний

en: A figure of speech that combines contradicting terms.
uk: Фігура мови, що поєднує в собі слова, протилежні за значенням.

en: Lentils
uk: Сочевиця

en: Wheat
uk: Пшениця

en: Corn
uk: Кукурудза

en: Rice
uk: Рис

en: It is the only one that is not a cereal.
uk: Лише одне з наведеного - не злак.

en: Onion
uk: Цибуля

en: Mango
uk: Манго

en: Lychee
uk: Ліджи

en: Olive
uk: Оливки

en: Carbon
uk: Вуглець

en: Sodium
uk: Натрій

en: Titanium
uk: Титан

en: Zinc
uk: Цинк

en: It is the only one that is not a metal.
uk: Лише одне з наведеного - не метал.

en: Cardiology
uk: Кардіологія

en: Hematology
uk: Гематологія

en: Psychiatry
uk: Психіатрія

en: Paleontology
uk: Палеонтологія

en: It is the only one that is not a medical specialty.
uk: Лише одне з наведеного - не лікарський фах.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'?
uk: Яке з наведених слів найближче за значенням до слова "недбалий"?

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Careless
uk: Необережний

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Friendly
uk: Дружній

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Polite
uk: Ввічливий

note: Translator: Used as an adjective in English. Possible answer to: Which of the following words is closest to the meaning of 'negligent'
en: Angry
uk: Злий

note: Translator: definition of negligent
en: It is the failure to take such care as may be rightfully or reasonably expected.
uk: Помилка, яка полягає у тому, що за чимось не доглядали так, як це варто було робити.

en: Regular
uk: Регулярний

en: Occasional
uk: Нечастий

en: Exceptional
uk: Винятковий

en: Rare
uk: Рідкісний

en: The other words have the connotation of not occurring frequently.
uk: Інші слова пов'язано із тим, що не трапляється часто.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'perplexing'?
uk: Яке з наведених слів найближче за значенням до слова «загадковий»?

note: Translator: As synonymous of 'perplexing'
en: Confusing
uk: Незрозумілий

en: Interesting
uk: Цікавий

en: Ordinary
uk: Звичайний

en: Trivial
uk: Тривіальний

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'unhappy'?
uk: Яке з наведених слів найближче за значенням до слова «нещасливий»?

en: Sad
uk: Сумний

en: Unpleasant
uk: Неприязний

en: Tears
uk: Заплаканий

en: Incredible
uk: Надзвичайний

en: Famous
uk: Знаменитий

en: Acclaimed
uk: Проголошений

en: Celebrated
uk: Уславлений

en: The other words have the meaning of distinguished.
uk: Усі слова, окрім цього, мають значення «визначний».

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'specific'?
uk: Яке з наведених слів найближче за значенням до слова «специфічний»?

note: Translator: Pertaining to a single or specific person or thing
en: Particular
uk: Особливий

en: Obvious
uk: Очевидний

en: Generic
uk: Типовий

en: Plate
uk: Блюдо

note: Translator: As a noun
en: Bottle
uk: Пляшка

en: Amphora
uk: Амфора

en: Bowl
uk: Чаша

en: It is the only one that is not used to storage liquids.
uk: Єдине, що не застосовують для зберігання рідин.

en: Walnut
uk: Грецький горіх

note: Translator: In reference to the nut
en: Macadamia
uk: Макадамія

en: Chestnut
uk: Каштан

en: It is the only one that is not a nut.
uk: Єдине, що не є горіхом.

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'acclaim'?
uk: Яке з наведених слів найближче за значенням до слова "салютувати"?

en: Applause
uk: Аплодувати

en: Commendation
uk: Хвалити

en: Citation
uk: Оголошувати подяку

note: Translator: As a noun (call upon a spirit by invocation)
en: Conjure
uk: Заклинати

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'grief'?
uk: Яке з наведених слів найближче за значенням до слова "горе"?

note: Translator: As a noun
en: Lament
uk: Стогін

en: Fraud
uk: Шахрайство

en: Intolerance
uk: Нетерпимість

en: Risk
uk: Ризик

en: Which of the following words is closest to the meaning of 'phlegmatic'?
uk: Яке з наведених слів найближче за значенням до слова "флегматик"?

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Calm
uk: Спокійний

en: Authentic
uk: Автентичний

en: Clever
uk: Розумний

en: Tense
uk: Збуджений

en: Concert
uk: Концертний

en: Satire
uk: Сатира

en: Proverb
uk: Прислів'я

en: Epigram
uk: Епіграма

en: It is the only one that is not related to literature.
uk: Єдине, що не стосується літератури.

en: Curve
uk: Крива

en: Cathetus
uk: Катет

en: Hypotenuse
uk: Гіпотенуза

en: Trigonometry
uk: Тригонометрія

en: It is the only one that is not related with triangles.
uk: Єдине, що не стосується трикутників.

note: Translator: As a noun
en: Necklace
uk: Намисто

en: Candelabra
uk: Канделябр

en: Lantern
uk: Ліхтар

en: Lamp
uk: Лампа

en: It is the only one that does not produce light.
uk: Єдине, що не випромінює світла.

note: Translator: As a noun
en: Shield
uk: Щит

en: Helmet
uk: Шолом

note: Translator: As a noun
en: Armor
uk: Зброя

en: Crossbow
uk: Арбалет

en: It is the only one that is not used for protection.
uk: Єдине, що не застосовується для захисту.

en: Monolith
uk: Моноліт

en: Granite
uk: Граніт

en: Rock
uk: Скеля

note: Translator: As a noun
en: Tree
uk: Дерево

en: It is the only one that is not related to rocks.
uk: Єдине, що не стосується каміння.

note: Translator: As a noun
en: Carrot
uk: Морква

en: Beet
uk: Буряк

en: Radish
uk: Редиска

en: Tomato
uk: Помідор

en: It is the only one that does not have roots.
uk: Єдине, що не має корнеплоду.

note: Translator: Organ as a musical instrument
en: Organ
uk: Орган

en: Piano
uk: Піаніно

en: Accordion
uk: Акордеон

note: Translator: 'keys' as the ones found in a keyboard
en: It is the only instrument that does not have keys.
uk: Єдиний з інструментів, що не має клавіш.

en: Cow
uk: Корова

en: Leopard
uk: Леопард

en: Dog
uk: Собака

en: Snake
uk: Змія

en: It is the only animal that does not have legs and it is not a mammal.
uk: Лише одна з перелічених тварин не має ніг і не є ссавцем.

en: Heptagon
uk: Семикутник

en: Triangle
uk: Трикутник

en: Pentagon
uk: П'ятикутник

en: Cube
uk: Куб

en: It is the only one that is a three-dimensional solid object.
uk: Це єдина з фігур, яка є просторовим суцільним об'єктом.

en: Which of the following words is the closest in meaning to 'intrinsic'?
uk: Яке з наступних слів найближче з усіх до значення слова «притаманний»?

en: Inherent
uk: Успадкований

en: External
uk: Зовнішній

en: Precursory
uk: Попередній

en: Ambiguous
uk: Неоднозначний

en: Intrinsic means belonging to a thing by its very nature.
uk: «Притаманний» означає «такий, що властивий речі за її природою».

en: Rectangle
uk: Прямокутник

en: Square
uk: Квадрат

en: Rhombus
uk: Ромб

en: Triangle is the only one that does not have four sides.
uk: Трикутник — єдина фігура, яка не має чотирьох сторін.

en: car / garage | plane
uk: автомобіль / гараж | літак

en: Hangar
uk: Ангар

en: Airline
uk: Авіакомпанія

en: Aircraft
uk: Авіація

en: Bunker
uk: Бункер

en: circle / semicircle | diameter
uk: коло / півколо | діаметр

en: Radius
uk: Радіус

en: Chord
uk: Хорда

en: Tangent
uk: Дотична

en: Angle
uk: Кут

en: The radius of a circle is half the diameter.
uk: Радіус кола є половиною діаметра.

en: talk / yell | dislike
uk: говорити / кричати | огидно

en: Repugnance
uk: Відраза

en: Offensive
uk: Образа

en: Shame
uk: Сором

en: Ostentation
uk: Хвастощі

en: write / pen | eat
uk: писати / ручка | їсти

en: Fork
uk: Вилка

en: Restaurant
uk: Ресторан

en: Winery
uk: Винарня

en: Table
uk: Стіл

en: A pen is used to write and a fork is used to eat.
uk: Ручкою пишуть, а вилкою їдять.

en: desert / oasis | sea
uk: пустеля / оазис | море

en: Island
uk: Острів

en: River
uk: Річка

en: Beach
uk: Пляж

en: Coast
uk: Берег

en: An oasis is an isolated area of vegetation in a desert and an island is a piece of isolated land that is surrounded by water.
uk: Оазис - ізольована ділянка з рослинністю у пустелі, і острів - ізольована ділянка суші, оточена водою.

note: Translators: letter refers to letter (in paper form)
en: turtle / shell | letter
uk: черепаха / панцир | лист

en: Envelope
uk: Конверт

en: Ink
uk: Чорнило

en: Printer
uk: Принтер

en: Cellulose
uk: Целюлоза

en: A turtle is inside a shell and a letter is inside an envelope.
uk: Черепаха знаходиться у панцирі, а лист знаходиться у конверті.

en: wine / grape | rum
uk: вино / виноград | ром

en: Sugarcane
uk: Цукрова тростина

en: Grain
uk: Зерно

en: Sweet corn
uk: Солодка кукурудза

en: horticulture / plants | ornithology
uk: городництво / рослини | орнітологія

en: Birds
uk: Птахи

en: Insects
uk: Комахи

en: Amphibians
uk: Амфібії

en: Fishes
uk: Риби

en: thankful / ingratitude | despotism
uk: вдячність / невдячність | деспотія

en: Democracy
uk: Демократія

en: Totalitarianism
uk: Тоталітаризм

en: Oligarchy
uk: Олігархія

en: Authority
uk: Влада

en: pessimist / optimist | poor
uk: песиміст / оптиміст | бідний

note: Translators: Affluent as antonym of poor, that is, somebody that is rich
en: Affluent
uk: Багатий

en: Homeless
uk: Бездомний

en: Property
uk: Власність

en: Money
uk: Гроші

en: five / pentagon | ten
uk: п'ять / п'ятикутник | десять

en: Decagon
uk: Десятикутник

en: Enneagram
uk: Еннеаграма

en: Icosagon
uk: Двадцятикутник

en: Decimal
uk: Десятковий

en: parallel / meridian | longitude
uk: паралель / меридіан | довгота

en: Latitude
uk: Широта

en: Solstice
uk: Сонцестояння

en: Pole
uk: Полюс

en: Azimuth
uk: Азимут

en: Parallel and longitude traverse from east to west while meridian and latitude traverse from north to south.
uk: Паралелі і довгота відраховуються зі сходу на захід, а меридіани і широка — з півночі на південь.

en: art / gallery | drama
uk: живопис / галерея | драма

en: Theater
uk: Театр

en: Museum
uk: Музей

en: Concert hall
uk: Концертний зал

en: Gym
uk: Спортзал

en: hunter / rifle | photographer
uk: мисливець / рушниця | фотограф

en: Camera
uk: Камера

note: Translators: tripod as used is photography
en: Tripod
uk: Штатив

en: Photography
uk: Фотографія

en: Light
uk: Світло

en: dish / break | balloon
uk: тарілка / розбити | повітряна куля

note: Translators: like 'he burst the balloon'
en: Burst
uk: Луснути

en: Bounce
uk: Бити

en: Float
uk: Плисти

en: Roll
uk: Котити

en: Both relate to an action that breaks the related item.
uk: Обидва пов'язано із дією, яка призводить до пошкодження пов'язаного об'єкта.

en: button / push | key (used in a lock)
uk: кнопка / натиснути | ключ (у замку)

en: Turn
uk: Повернути

note: Translator: 'Open' as verb, like open with a key
en: Open
uk: Відкрити

note: Translator: 'Lock' as verb, like locked with a key
en: Lock
uk: Замкнути

note: Translator: 'Close' as verb, like closed with a key
en: Close
uk: Закрити

en: To make both objects work, a button needs to be pushed and a key needs to be turned.
uk: Щоб обидва об'єкти запрацювали, слід натиснути кнопку і повернути ключ.

en: concept / idea | obsession
uk: поняття / ідея | одержимість

note: As a synonym of obsession
en: Fixation
uk: Зосередженість

en: Indifference
uk: Байдужість

en: Disinterest
uk: Незацікавленість

en: Intuition
uk: Інтуїція

en: The relation between the two words is that they are synonymous.
uk: Зв'язок між двома словами полягає у тому, що вони є синонімами.

en: fish / water | bird
uk: риба / вода | птах

en: Air
uk: Повітря

en: Wings
uk: Крила

en: Ship
uk: Корабель

en: Cage
uk: Клітка

note: Translator: 'rook' as a piece of chess
en: rook / chess | soldier
uk: тура / шахи | солдат

en: Battle
uk: Битва

en: Gun
uk: Пістолет

en: Peace
uk: Мир

en: Enemy
uk: Ворог

en: competitive / cooperative | anxious
uk: змагальний / сумісний | заклопотаний

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Flexible
uk: Гнучкий

en: Cautious
uk: Обережний

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Daring
uk: Зухвалий

en: pessimistic / optimistic | suspicious
uk: песимістичний / оптимістичний | підозріливий

note: Translator: Used as an adjective in English
en: Trusting
uk: Довірливий

en: Dubious
uk: Сумнівний

note: Translator: compass as the instrument used for finding direction
en: thermometer / temperature | compass
uk: термометр / температура | компас

en: Elevation
uk: Піднесення

en: Position
uk: Позиція

en: Area
uk: Область

en: The first word is the instrument and the second what it measures.
uk: Перше слово є назвою інструменту, а друге - тим, що ним вимірюють.

en: violin / orchestra | knife
uk: скрипка / оркестр | ніж

en: Cutlery
uk: Ножові вироби

en: Metal
uk: Метал

en: Spoon
uk: Ложка

en: Wood
uk: Дерево

en: doctor / stethoscope | painter
uk: доктор / стетоскоп | художник

en: Brush
uk: Пензель

en: Art
uk: Мистецтво

en: Gallery
uk: Галерея

note: Translator: meaning a painted picture
en: Painting
uk: Малювання

en: hungry / eat | tired
uk: голод / їсти | втома

en: sleep | rest
uk: спати | відпочивати

note: Translators: 'open' is used as a verb (open a box)
en: box / open | banana
uk: коробка / відкрити | банан

en: peel
uk: очистити

note: Translators: 'dig' is used as a verb (to dig)
en: shovel / dig | axe
uk: лопата / копати | сокира

note: Translators: 'chop' is used as a verb (to chop)
en: chop
uk: рубати

note: Translators: 'break' is used as a verb (to break)
en: glass / break | paper
uk: скло / б'ється | папір

note: Translators: 'tear' and 'rip' are used as verbs (to tear / to rip). Tear as in "To pull apart or into pieces by force" (not lacrimation)
en: tear | rip
uk: розрив | дірка

note: Translators: the concept 'toe' (https://en.wikipedia.org/wiki/Toe) does not exist in all languages. It means 'digits of the foot'. Feel free to change it to 'fingers' and adapt the answer accordingly
en: feet / two | toes
uk: нога / два | палець

note: Translators: referred to 'feet / two | toes'
en: ten | 10
uk: десять | 10  | десяток

en: fish / aquarium | monkey
uk: риба / акваріум | мавпа

en: cage | zoo | zoological garden
uk: клітка |зоопарк | дерево

en: A fish in an aquarium lives in captivity.
uk: Рибка в акваріумі живе в неволі.

en: ring / finger | bracelet
uk: кільце(обручка) / палець | браслет

en: wrist | arm
uk: зап'ясток | рука

en: seal / flippers | bird
uk: тюлень / плавники | птах

en: wings
uk: крила | крило

note: Translators: stick refers to a piece of wood
en: stick / float | stone
uk: палиця / плавати | камінь

en: sink
uk: тонути

en: leopard / spots | tiger
uk: леопард / плями | тигр

en: stripes
uk: смуги | смужки

note: Translators: 'submarine' is used as a noun
en: fish / submarine | bird
uk: риба / підводний | птиця

en: airplane | aeroplane | plane
uk: літак | аероплан

en: tears / eyes | sweat
uk: сльози / очі | піт

en: body | skin
uk: тіло | шкіра

en: bridge / over | tunnel
uk: міст / над | тунель

en: in | under | through
uk: в | під | через

note: Translators: 'play' is used as a verb (to play)
en: toy / play | tool
uk: іграшка / гратись | інструмент

note: Translators: 'work' is used as a verb (to work)
en: work
uk: робота | працювати | робити

note: 'correct' can be used as verb or adjective
en: error / (to) correct | damage
uk: помилка / виправляти | шкода

en: repair | fix
uk: починити | виправити | зремонтувати

en: orange / fruit | spinach
uk: апельсин / фрукт | шпинат

en: vegetable
uk: овоч

en: hands / grab | teeth
uk: руки / хапати | зуби

en: bite
uk: кусати

en: Grab and bite are finite actions.
uk: Хапання і кусання є тимчасовими діями.

en: puzzle / solve | game
uk: головоломка / вирішити | гра

en: win | play
uk: виграти | грати

en: eyebrow / eye | mustache
uk: брова / око | вуса

en: lip | upper lip | mouth
uk: губа | верхня губа | рот

en: ice / slippery | glue
uk: лід / слизький | клей

en: sticky
uk: липкий | липке

en: whirlpool / water | tornado
uk: водоверть(коловорот) / вода | торнадо

en: wind | air
uk: повітря | вітер

en: fox / den | bird
uk: лисиця / нора | птиця

en: nest
uk: гніздо

en: dog / tame | wolf
uk: собака / ручний(домашній) | вовк

en: wild | savage
uk: дикий | дикун

en: sugar / sweet | vinegar
uk: цукор / солодкий | оцет

en: sour
uk: кислий

en: tennis / sport | ballet
uk: теніс / спорт | балет

note: Translators: 'dance' is used as a noun
en: dance
uk: танок

en: slurp / tongue | snort
uk: причмокувати / язик | хропіти

en: nose
uk: ніс

en: elbow / knee | wrist
uk: лікоть / коліно | зап'ястя

en: ankle
uk: щиколотка

en: novel / author | song
uk: роман / автор | пісня

en: composer | songwriter | lyricist
uk: композитор | пісняр | автор

en: car / road | train
uk: автомобіль / дорога | поїзд

en: track | railway | rails | railroad
uk: колія | залізниця | шпали | рейки | залізниця

en: pediatrics / children | numismatics
uk: педіатрія / діти | нумізматика

en: coins | currency | money
uk: монети | валюта | гроші

en: thermometer / temperature | clock
uk: термометр / температура | годинник

note: Translators: time as duration of an event. What a clock measures
en: time
uk: час

en: poems / anthology | maps
uk: вірші / антологія | карти

en: atlas
uk: атлас

en: letter / word | page
uk: буква / слово | сторінка

en: book | magazine | document
uk: книга | журнал | документ

en: hour / minute | minute
uk: година / хвилина | хвилина

note: Translators: refers to the unit of time
en: second
uk: секунда

en: tiger / carnivore | cow
uk: тигр / м'ясоїдний | корова

en: herbivorous | herbivore
uk: травоїдний | травоїдна

en: constellation / stars | archipelago
uk: сузір'я / зірки | архіпелаг

en: islands
uk: острови | острова

en: Unknown command line parameter {0}
uk: Невідомий параметр командного рядка {0}

en: List of available games
uk: Список доступних ігор

en: Usage: gbrainy [options]
uk: Використання: gbrainy [опції]

en:   --version			Print version information.
uk:   --version			Вивести інформацію про версію.

en:   --help			Print this usage message.
uk:   --help			Вивести дане повідомлення.

en:   --gamelist			Shows the list of available games.
uk:   --gamelist			Відображає список доступних ігор.

en:   --customgame [game1, gameN]	Specifies a list of games to play during a custom game.
uk:   --customgame [гра1, граN]	Задає користувацький список ігор.

en:   --norandom 			The custom game list provided will not be randomized.
uk:   --norandom 			 Вибрані ігри не будуть в випадковому порядку.

en:   --versions 			Show dependencies.
uk:   --versions 			Показати залежності.

en: Software
uk: Програмне забезпечення

en: Based on ideas by
uk: Ґрунтується на ідеях

en: MENSA works
uk: Роботи MENSA

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as  published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
uk: Ця програма відноситься до категорії безкоштовних (free software); ви можете її розповсюджувати та/або модифікувати, згідно умов GNU General Public License, створеної Free Software Foundation; версією 2 Ліцензії, або (за вашим бажанням) будь-якою іншою пізнішою версією.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
uk: Ця програма розповсюджується з надією бути корисною, але не надає будь-яких гарантій; Детальніше дивіться у GNU Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
uk: Ви мали отримати копію GNU General Public License разом з цією програмою; якщо це не так, див. <https://www.gnu.org/licenses/>.

en: A brain teaser game for fun and to keep your brain trained.
uk: Гра-головоломка, що дозволяє поєднувати розваги та тренування мислення.

en: gbrainy project web site
uk: Веб-сторінка проекту gbrainy

note: Column: Game Name
en: Game Name
uk: Ігрове ім'я

note: Column: Type
en: Type
uk: Тип

en: Selected
uk: Вибране

en: PDF files
uk: Файли PDF

en: All files
uk: Всі файли

en: The PDF file has been exported correctly.
uk: Файл PDF експортовано успішно.

en: There was a problem generating the PDF file. The file has not been created.
uk: Виникла проблема при створенні файлу PDF file. Файл не створено.

en: The graph below shows the player's game score evolution.
uk: На графіку, наведеному нижче, показано динаміку результатів гравця.

en: You need more than one game session recorded to see the score evolution.
uk: Вам потрібно зіграти більше однієї гри, для того, щоб помітити успіх розвитку.

en: It is built using the results of {0} recorded game session. | It is built using the results of the last {0} recorded game sessions.
uk[0]: Будується на результатах записаної {0} гри.
uk[1]: Будується на результатах останніх {0} ігор.
uk[2]: Будується на результатах останніх {0} ігор.

en: Total
uk: Загалом

en: You are about to delete the player's game session history.
uk: Ви збираєтеся видалити історію гри гравця.

en: If you proceed, you will lose the history of the previous game sessions. Do you want to continue?
uk: Якщо ви це зробите, буде втрачено історії попередніх ігор. Бажаєте продовжити?

en: _Delete
uk: _Видалити

en: Custom Game
uk: Нетипова гра

en: _Start
uk: _Почати

en: Select All
uk: Позначити все

en: Unselect all
uk: Зняти відмітки з усього

en: PDF export
uk: Експорт у PDF

en: _Save
uk: _Записати

en: This option allows to export a set of games in a PDF file. You can complete the puzzles without a computer.
uk: Цей параметр дозволяє експортувати набір ігор у файл PDF. Ви можете розв'язувати головоломки без комп'ютера.

en: <b>General Settings</b>
uk: <b>Загальні налаштування</b>

en: Skip games that use colors
uk: Пропустити ігри, що використовують кольори

en: <b>Game Types</b>
uk: <b>Типи ігор</b>

en: Logic
uk: Логіка

en: Calculation
uk: Обчислення

en: Verbal
uk: Слова

en: <b>Difficulty Level</b>
uk: <b>Рівень складності</b>

en: Easy
uk: Легкий

en: Medium
uk: Середній

en: Master
uk: Важкий

en: <b>Number of games</b>
uk: <b>Кількість ігор</b>

en: Total number of games:
uk: Загальна кількість ігор:

note: Translators: this the number of pages that are included by side when exporting a PDF"
en: Pages per side:
uk: Сторінок на бік:

en: <b>Output File</b>
uk: <b>Вихідний файл</b>

en: Player's Game Session History
uk: Журнал ігор користувача

en: Show:
uk: Показати:

en: Preferences
uk: Параметри

en: Skip games that use colors (for colorblind users)
uk: Пропустити ігри, що використовують кольори (для тих, хто не розрізняє кольори)

en: Force gbrainy to always use English language (ignore translations)
uk: Постійно викоритсовувати у gbrainy англійську мову (нехтувати перекладами)

en: Search and load extensions when starting
uk: При запуску шукати і завантажувати розширення

en: Enable sounds
uk: Увімкнути звуки

en: Theme:
uk: Тема:

en: <b>Memory Games</b>
uk: <b>Ігри на пам'ять</b>

en: Time in seconds to memorize the challenge:
uk: Час у секундах, що відведено на запам'ятовування:

en: Show a countdown message
uk: Показати повідомлення відліку

en: <b>Player's Game Session History</b>
uk: <b>Історія Ігор Користувача</b>

en: Minimum number of played games to store the game session:
uk: Мінімальна кількість записів історії ігор користувача:

en: Maximum number of records in the player's game session history:
uk: Максимальна кількість записів історії ігор користувача:

en: Delete Player's Game Session History
uk: Видалити історію ігор користувача

en: Congratulations.
uk: Вітання.

en: Incorrect answer.
uk: Неправильна відповідь.

en: Once you have an answer type it in the "Answer:" entry box and press the "OK" button.
uk: Коли отримаєте відповідь, наберіть її у полі «Відповідь:» та натисніть кнопку «Гаразд».

en: The level of translation of gbrainy for your language is low.
uk: Рівень перекладу gbrainy вашою мовою невисокий.

en: You may be exposed to partially translated games making it more difficult to play. If you prefer to play in English, there is an option for doing so in gbrainy's Preferences.
uk: Ви можете побачити частково перекладені завдання, які через це складно виконати. Якщо ви волієте грати англійською, є можливість вказати це у параметрах gbrainy.

en: Pause
uk: Пауза

en: Resume
uk: Продовжити

en: Startup time {0}
uk: Початковий час {0}

en: _Game
uk: _Гра

en: _New Game
uk: _Нова гра

en: All Games (Logic, Mental Calculation, Memory and Verbal Analogies)
uk: Всі ігри (логічні, усний рахунок, пам'ять і словесні аналогії)

en: Logic Puzzles Only
uk: Тільки логічні головоломки

en: Mental Calculation Only
uk: Тільки усний рахунок

en: Memory Trainers Only
uk: Тільки тренування пам'яті

en: Verbal Analogies Only
uk: Тільки словесні аналогії

en: Custom Game Selection...
uk: Вибір конкретних ігор...

en: _Pause Game
uk: _Призупинити гру

en: _End Game
uk: _Завершити гру

en: Export Games to PDF for Off-line Playing...
uk: Експортувати ігри у файл PDF для гри офлайн...

en: _View
uk: _Вигляд

en: Toolbar
uk: Панель інструментів

en: Show
uk: Показати

en: Orientation
uk: Орієнтація

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: _Settings
uk: _Налаштування

en: Extensions
uk: Розширення

en: _Help
uk: _Допомога

en: _Contents
uk: _Зміст

en: Answer:
uk: Відповідь:

en: _Next
uk: _Наступний

en: _Tip
uk: _Підказка

en: Browse...
uk: Огляд...

en: Open Location
uk: Відкрити місце

en: Paused
uk: Пауза

en: Play all the games
uk: Грати в усі ігри

en: All
uk: Усі

en: Play games that challenge your reasoning and thinking
uk: Грати в ігри, які оцінюють ваші міркування і мислення

en: Play games that challenge your mental calculation skills
uk: Грати в ігри, які оцінюють ваші навички рахування

en: Memory
uk: Пам'ять

en: Play games that challenge your short term memory
uk: Грати в ігри, які оцінюють вашу короткочасну пам'ять

en: Play games that challenge your verbal aptitude
uk: Грати в ігри,які оцінюють ваше розуміння слів

en: Pause or resume the game
uk: Призупинити або продовжити гру

en: End the game and show score
uk: Завершити гру та показати результати

en: End
uk: Кінець

en: red
uk: червоний

en: green
uk: зелений

en: blue
uk: синій

en: yellow
uk: жовтий

en: magenta
uk: пурпурний

en: orange
uk: помаранчевий

en: black
uk: чорний

en: white
uk: білий

note: Translators Note The following series of answers may need to be adapted in cultures with alphabets different to the Latin one. The idea is to enumerate a sequence of possible answers For languages represented with the Latin alphabet use the same than English First possible answer for a series (e.g.:
en: A
uk: А

note: Second possible answer for a series
en: B
uk: Б

note: Third possible answer for a series
en: C
uk: В

note: Fourth possible answer for a series
en: D
uk: Г

note: Fifth possible answer for a series
en: E
uk: Д

note: Sixth possible answer for a series
en: F
uk: Е

note: Seventh possible answer for a series
en: G
uk: Є

note: Eighth possible answer for a series
en: H
uk: Ж

note: Translators. This is the list of valid answers, like A or B.
en: {0} or {1}
uk: {0} або {1}

note: Translators. This is the list of valid answers, like A, B or C.
en: {0}, {1} or {2}
uk: {0}, {1} або {2}

note: Translators. This is the list of valid answers, like A, B, C or D.
en: {0}, {1}, {2} or {3}
uk: {0}, {1}, {2} або {3}

en: Figure {0}
uk: Фігура {0}

en: The correct answer is {0}. | The possible correct answers are {0}.
uk[0]: Правильна відповідь - {0}
uk[1]: Правильна відповідь - {0}
uk[2]: Правильна відповідь - {0}

en: Extensions database:
uk: Розширення бази даних:

en: {0} game registered: | {0} games registered:
uk[0]: Зареєстровано {0} гру:
uk[1]: Зареєстровано {0} гри:
uk[2]: Зареєстровано {0} ігор:

en: {0} logic puzzle | {0} logic puzzles
uk[0]: {0} логічна головоломка
uk[1]: {0} логічних головоломки
uk[2]: {0} логічних головоломок

en: {0} calculation trainer | {0} calculation trainers
uk[0]: {0} вправа на обчислення
uk[1]: {0} вправи на обчислення
uk[2]: {0} вправ на обчислення

en: {0} memory trainer | {0} memory trainers
uk[0]: {0} тренування пам'яті
uk[1]: {0} тренування пам'яті
uk[2]: {0} тренувань пам'яті

en: {0} verbal analogy | {0} verbal analogies
uk[0]: {0} словесна аналогія
uk[1]: {0} словесні аналогії
uk[2]: {0} словесних аналогій

en: Games played: {0} (Score: {1})
uk: Зіграно ігор: {0} (Рахунок: {1})

en: Time: {0}
uk: Час: {0}

note: Translators: {0} is the name of the game
en: Game: {0}
uk: Гра: {0}

en: Outstanding results
uk: Неймовірні результати

en: Excellent results
uk: Чудові результати

en: Good results
uk: Хороші результати

en: Poor results
uk: Погані результати

en: Disappointing results
uk: Невтішні результати

en: Read the instructions carefully and identify the data and given clues.
uk: Уважно читайте інструкції та порівнюйте дані з даними результатами.

en: To score the player gbrainy uses the time and tips needed to complete each game.
uk: При оцінці гравця gbrainy дивиться на витрачений час та кількість використаних підказок у кожній грі окремо.

en: In logic games, elements that may seem irrelevant can be very important.
uk: У логічних іграх елементи, які на перший погляд можуть здатися недоречними, можуть бути дуже важливими.

en: Try to approach a problem from different angles.
uk: Спробуйте підійти до проблеми з іншого боку.

en: Do not be afraid of making mistakes, they are part of the learning process.
uk: Не бійтеся помилок, вони є частиною навчального процесу.

en: Do all the problems, even the difficult ones. Improvement comes from challenging yourself.
uk: У всіх є проблеми, навіть складні. Покращення приходить з практикою.

en: Play on a daily basis, you will notice progress soon.
uk: Граючи кожного дня потрохи, ви скоро помітите прогрес.

note: Translators: Custom Game Selection is a menu option
en: Use the 'Custom Game Selection' to choose exactly which games you want to play.
uk: Використовуйте «Вибір Конкретних Ігор» для вибору саме тих ігор, в які ви хочете пограти.

en: Use the Settings to adjust the difficulty level of the game.
uk: Зайдіть у «Налаштування», щоб вибрати рівень складності гри.

en: Association of elements is a common technique for remembering things.
uk: Зв'язок елементів - поширена техніка запам'ятовування предметів.

en: Grouping elements into categories is a common technique for remembering things.
uk: Групування елементів у категорії - один з основних прийомів запам'ятовування предметів.

en: Build acronyms using the first letter of each fact to be remembered.
uk: Будуйте акроніми, використовуючи перші букви кожного факту, який необхідно запам'ятати.

en: The enjoyment obtained from a puzzle is proportional to the time spent on it.
uk: Задоволення, отримане від загадки, пропорційне часу, витраченому на неї.

en: Think of breaking down every problem into simpler components.
uk: Подумайте про те, щоб розбити кожну задачу на більш прості компоненти.

en: When answering verbal analogies pay attention to the verb tense.
uk: При відповіді на словесні аналогії зверніть увагу на дієслова.

en: When you go shopping, try to perform calculations without the use of a calculator.
uk: Коли йдете до магазину, намагайтесь робити обчислення без калькулятора.

en: Memorize the objects below in the given time
uk: Запам'ятайте об'єкти, які розташовані нижче, за відведений час

en: Time left
uk: Часу залишилось

note: Translators: {0} is the game number and {1} the game question or answer The number is used as reference when looking for the game solution in the PDF
en: Game #{0}. {1}
uk: Гра #{0}. {1}

en: Created by gbrainy {0}
uk: Створено gbrainy {0}

en: Solutions
uk: Розв'язки

en: Multiple options #{0}
uk: Кілька варіантів # {0}

note: Translators: {0} is replaced by a question and {1} by the possible valid answers E.g.: What is the correct option? Answer A, B, C or D.
en: {0} Answer {1}.
uk: {0} Відповідайте {1}.

en: Pair of words compare #{0}
uk: Порівняння словесної пари #{0}

en: Given the relationship between the two words below, which word has the same relationship to '{0}'?
uk: Беручи до уваги взаємозв'язок між поданими двома словами,яке слово має такий самий взаємозв'язок  зі словом  '{0}'?

en: Words: {0}
uk: Слова: {0}

en: Pair of words #{0}
uk: Пара слів #{0}

en: Question and answer #{0}
uk: Питання та відповідь #{0}

note: Translators {0}: list of options (A, B, C)
en: Answer {0}.
uk: Відповідь {0}.

en: Get ready to memorize the next objects...
uk: Приготуйтеся запам'ятовувати наступні об'єкти...

en: Score
uk: Рахунок

note: Translator: This will be part of the sentence "Games won: 10 (6 played)"
en: {0} played | {0} played
uk[0]: зіграно {0}
uk[1]: зіграно {0}
uk[2]: зіграно {0}

en: Games won: {0} ({1}) | Games won: {0} ({1})
uk[0]: Ігор виграно: {0} ({1})
uk[1]: Ігор виграно: {0} ({1})
uk[2]: Ігор виграно: {0} ({1})

en: {0}. Games won: {1} ({2}) | {0}. Games won: {1} ({2})
uk[0]: {0}. Ігор виграно: {1} (з {2})
uk[1]: {0}. Ігор виграно: {1} (з {2})
uk[2]: {0}. Ігор виграно: {1} (з {2})

en: Time played {0} (average per game {1})
uk: Час гри {0} (у середньому на гру {1})

note: Translators: translated string should not be longer that the English original (space restriction on the UI)
en: For details on how gbrainy's scoring works refer to the help.
uk: Більш докладну інформацію про gbrainy's можна знайти в пункті допомога.

en: Tips for your next games
uk: Поради щодо майбутніх ігор

en: Congratulations! New personal record
uk: Вітаємо! Новий особистий рекорд

en: By scoring {0} in logic puzzle games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
uk: У грі логічних іграх, рахунок {0} став вашим особистим рекордом. Ваш попередній рекорд становив {1}.

en: By scoring {0} in calculation games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
uk: У математичній грі, рахунок {0} став вашим особистим рекордом. Ваш попередній рекорд становив {1}.

en: By scoring {0} in memory games you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
uk: У іграх на пам'ять, рахунок {0} став вашим особистим рекордом. Ваш попередній рекорд становив {1}.

en: By scoring {0} in verbal analogies you have established a new personal record. Your previous record was {1}.
uk: Набравши {0} у словесних аналогіях, ви досягли нового особистого рекорду. Ваш попередній рекорд становив {1}.

en: Time
uk: Час

en: Logic puzzles. Challenge your reasoning and thinking skills.
uk: Логічні загадки. Киньте виклик вашим здібностям розмірковування та розумовим навичкам.

en: Mental calculation. Arithmetical operations that test your mental calculation abilities.
uk: Обчислення. Арифметичні операції, які перевірять ваші обчислювальні здібності.

en: Memory trainers. To prove your short term memory.
uk: Тренажери пам'яті. Перевірте вашу короткочасну пам'ять.

en: Verbal analogies. Challenge your verbal aptitude.
uk: Словесні аналогії. Перевірте ваші здібності до словесних аналогій.

note: Translators: {0} is the version number of the program
en: Welcome to gbrainy {0}
uk: Вітаємо у gbrainy {0}

en: gbrainy is a brain teaser game and trainer to have fun and to keep your brain trained. It includes:
uk: gbrainy - гра-головоломка, яка дозволяє поєднувати розваги та тренувати мислення. Вона включає в себе:

en: Arithmetical operations
uk: Арифметичні дії

en: What is the result of the following operation?
uk: Яким буде результат такої операції?

en: Average
uk: Середній

en: Given the numbers: {0}. Which of the following numbers is closest to the average? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
uk: Дано числа: {0}. Яке з наведених чисел найближче до середнього арифметичного? Відповідь {1}, {2}, {3} або {4}.

en: The average of a list of numbers is their sum divided by the number of numbers in the list.
uk: Середнім арифметичним чисел називають частку від ділення їхньої суми на кількість чисел.

en: The result of the operation is {0}.
uk: Результатом операції є {0}.

en: Closer fraction
uk: Ближчий дріб

en: Which of the following numbers is closer to {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
uk: Яке з наведених чисел найближче до {0}? Виберіть {1}, {2}, {3} або {4}.

en: The result of the operation {0} / {1} is '{2}'.
uk: Результатом  операції {0} / {1} є '{2}'.

en: Consecutive sum
uk: Сума послідовності

en: In the list of single-digit numbers below, there are 5 consecutive numbers whose sum is {0}. Which numbers are these?
uk: У наведеному нижче списку одноцифрових чисел є 5 послідовних чисел, сума яких дорівнює {0}. Якими є ці числа?

en: Fractions
uk: Дроби

en: What is the result of the given operation? Answer using either a fraction or a number.
uk: Яким є результат вказаних дій? Дайте відповідь у формі дробу або числа.

en: Greatest divisor
uk: Найбільший дільник

en: Which of the possible divisors is the greatest that divides all numbers? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Який із можливих дільників є найбільшим дільником усіх чисел? Дайте відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: Numbers
uk: Числа

en: Possible divisors
uk: Можливі дільники

en: Operators
uk: Оператори

en: The first operator is {0}.
uk: Першим оператором є {0}.

en: Which operators make {0}, {1}, and {2} equal {3}? Answer using '+-/*'.
uk: Які дії дають з {0}, {1} і {2} число, рівне {3}? Дайте відповідь за допомогою позначок «+-/*».

en: {0} and {1}
uk: {0} і {1}

en: Primes
uk: Прості числа

en: Which of the following numbers is a prime? A prime number is a positive integer that has exactly two different positive divisors, 1 and itself. Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Яке з наведених чисел просте? Простим називають додатне ціле число, яке має рівно два різні додатні дільники: 1 і саме число. Дайте відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: If the sum of all digits in a given number is divisible by 3, then so is the number. For example 15 = 1 + 5 = 6, which is divisible by 3.
uk: Якщо сума усіх цифр певного числа ділиться на 3, число також ділиться на 3. Наприклад, 15 = 1 + 5 = 6 ділиться на 3.

en: The number {0} is a prime number.
uk: Число {0} є простим числом.

en: Proportions
uk: Пропорції

en: What is {0}% of {1}/{2}? Answer {3}, {4}, {5} or {6}.
uk: Чому дорівнює {0}% від {1}/{2}? Дайте відповідь {3}, {4}, {5} або {6}.

en: Ratio
uk: Співвідношення

en: Which two numbers have a sum of {0} and have a ratio of {1} to {2}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
uk: Які два числа мають суму {0} і відношення {1} до {2}? Дайте відповідь у форматі двох чисел (приклад: 1 і 2).

en: The second number can be calculated by multiplying the first number by {0} and dividing it by {1}.
uk: Друге число можна обчислити множенням першого числа на {0} і діленням його на {1}.

en: A ratio specifies a proportion between two numbers. A ratio of a:b means that for every 'a' parts you have 'b' parts.
uk: Відношення є пропорцією між двома числами. Відношення a:b означає, що на кожні «a» частин у вас є «b» частин.

en: have a ratio of {0}:{1}
uk: співвідносяться як {0}:{1}

en: Selected numbers
uk: Вибрані числа

en: In the list of numbers below, what is the sum of all the numbers with a value greater than {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
uk: Нижче наведено ряд чисел. Якою буде сума чисел, більших від {0}? Відповісти {1}, {2}, {3} чи {4}.

en: In the list of numbers below, what is the product of all the numbers with a value greater than {0}? Answer {1}, {2}, {3} or {4}.
uk: Нижче наведено ряд чисел. Яким буде добуток чисел, більших від {0}? Відповісти {1}, {2}, {3} чи {4}.

en: Two numbers
uk: Два числа

en: Which two numbers when added are {0} and when multiplied are {1}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
uk: Які два числа в сумі дають {0} а при множенні {1}? Дайте відповідь у вигляді двох чисел (наприклад: 1 і 2).

en: Which two numbers when subtracted are {0} and when multiplied are {1}? Answer using two numbers (e.g.: 1 and 2).
uk: Які два числа при відніманні дають {0} а при множенні {1}? Дайте відповідь у вигляді двох чисел (наприклад: 1 і 2).

en: 3D Cube
uk: 3D Куб

en: How many small cubes does it take to build the large cube below? Answer using a number.
uk: Скільки маленьких кубиків поміщається у великому кубі? Відповідь напишіть числом.

en: A cube is a regular solid object having six congruent square faces.
uk: Куб - це геометричне тіло, що має шість квадратних граней, що збігаються.

en: Balance
uk: Баланс

en: Using triangles only, how many triangles are needed in the right part of the last figure to keep it balanced?
uk: Якщо використовувати лише трикутники, скільки трикутників потрібно у правій частині останньої фігури, щоб її збалансувати?

en: Every circle is equivalent to two triangles and every square to three triangles.
uk: Кожен круг дорівнює двом трикутникам, а кожен квадрат - трьом трикутникам.

en: Every circle is equivalent two triangles.
uk: Кожен круг дорівнює двом трикутникам.

en: Build a triangle
uk: Побудуйте трикутник

en: Which three pieces can you use together to build a triangle? Answer using the three figure names, e.g.: {0}{1}{2}.
uk: Які три частини можна скласти разом, щоб отримати трикутник? Відповідайте, використовуючи імена трьох фігур, наприклад {0}{1}{2}.

en: The resulting triangle is isosceles.
uk: У результаті має бути рівнобедрений трикутник.

en: The triangle is:
uk: Трикутник:

en: Circles in a square
uk: Кола у квадраті

en: What is the maximum number of circles (as shown) that fit in the square below?
uk: Яка максимальна кількість кіл (як показано на малюнку) може бути вписана у квадрат нижче?

en: You can fit more than 64 circles.
uk: Ви можете розмістити більше 64 кіл.

note: Translators: {0} is replaced always by 0.1340
en: Using the above layout {0} units of height are gained per row leaving enough space for an additional row.
uk: За допомогою наведеного вище компонування можна заощадити {0} одиниць висоти у кожному рядку і звільнити місце для додаткового рядка.

en: 8 units
uk: 8 одиниць

en: 1 unit
uk: 1 одиниця

en: Clocks
uk: Годинник

note: Translators: {0} is replaced by 'Figure X'
en: To what number should the large handle of the '{0}' clock point? Answer using numbers.
uk: На яке число має вказувати стрілка хвилин на «{0}»? Дайте відповідь, використовуючи число.

en: Starting from the first clock, add {1} to the number obtained by appending the values to which the hands point. For example, the value of the hands for '{0}' is {3} ({2} + {1}).
uk: Починаючи з першого годинника, додайте {1} до числа, яке можна отримати, дописуючи значення до цифри для кожної зі стрілок. Наприклад, значенням, яке показують стрілки для «{0}», є {3} ({2} + {1}).

en: The clocks do not follow the time logic.
uk: Цей годинник не відповідає логіці роботи звичайного годинника.

en: Count circles
uk: Порахуй кола

en: How many circles do you count?
uk: Скільки кіл ви нарахували?

en: It is an easy exercise if you systematically count the circles.
uk: Це легка вправа, якщо ви рахуватимете кола систематизовано.

en: Counting
uk: Підрахунок

en: We have a {0} meter piece of fabric. | We have a {0} meters piece of fabric.
uk[0]: Маємо відріз у {0} метр тканини.
uk[1]: Маємо відріз у {0} метри тканини.
uk[2]: Маємо відріз у {0} метрів тканини.

en: A machine takes {0} second to cut 1 meter of this fabric. How many seconds does the machine take to cut the entire piece of fabric into 1 meter pieces? | A machine takes {0} seconds to cut 1 meter of this fabric. How many seconds does the machine take to cut the entire piece of fabric into 1 meter pieces?
uk[0]: Машині потрібна {0} секунда для розрізання 1 метра цієї тканини. Скільки секунд знадобиться на розрізання усього відрізу на шматки у 1 метр?
uk[1]: Машині потрібні {0} секунди для розрізання 1 метра цієї тканини. Скільки секунд знадобиться на розрізання усього відрізу на шматки у 1 метр?
uk[2]: Машині потрібні {0} секунд для розрізання 1 метра цієї тканини. Скільки секунд знадобиться на розрізання усього відрізу на шматки у 1 метр?

en: With the cut number {0}, the machine creates two 1 meter pieces. | With the cut number {0}, the machine creates two 1 meter pieces.
uk[0]: Розрізом номер {0} пристрій робить два шматки, довжиною один метр.
uk[1]: Розрізом номер {0} пристрій робить два шматки, довжиною один метр.
uk[2]: Розрізом номер {0} пристрій робить два шматки, довжиною один метр.

en: A fence is built to enclose a square shaped region. {0} fence pole is used in each side of the square. How many fence poles are used in total? | A fence is built to enclose a square shaped region. {0} fence poles are used in each side of the square. How many fence poles are used in total?
uk[0]: Побудовано огорожу для квадратної ділянки. Для кожної зі сторін квадрата використано {0} стовпчик. Скільки стовпчиків використано загалом?
uk[1]: Побудовано огорожу для квадратної ділянки. Для кожної зі сторін квадрата використано {0} стовпчики. Скільки стовпчиків використано загалом?
uk[2]: Побудовано огорожу для квадратної ділянки. Для кожної зі сторін квадрата використано {0} стовпчиків. Скільки стовпчиків використано загалом?

en: There is {0} fence pole since the poles on the corners of the square are shared. | There are {0} fence poles since the poles on the corners of the square are shared.
uk[0]: Загалом {0} стовпчик, оскільки стовпчики у кутах квадрата є спільними для його сторін.
uk[1]: Загалом {0} стовпчики, оскільки стовпчики у кутах квадрата є спільними для його сторін.
uk[2]: Загалом {0} стовпчиків, оскільки стовпчики у кутах квадрата є спільними для його сторін.

en: Wrapping an anniversary present costs one monetary unit. The anniversary present costs {0} monetary unit more than the cost to wrap it. How much does it cost to both purchase and wrap the present? | Wrapping an anniversary present costs one monetary unit. The anniversary present costs {0} monetary units more than the cost to wrap it. How much does it cost to both purchase and wrap the present?
uk[0]: Загортання подарунка до ювілею коштує одну грошову одиницю. Сам подарунок коштує на {0} грошову одиницю дорожче за вартість обгортки. Скільки коштує подарунок разом із обгорткою?
uk[1]: Загортання подарунка до ювілею коштує одну грошову одиницю. Сам подарунок коштує на {0} грошові одиниці дорожче за вартість обгортки. Скільки коштує подарунок разом із обгорткою?
uk[2]: Загортання подарунка до ювілею коштує одну грошову одиницю. Сам подарунок коштує на {0} грошових одиниць дорожче за вартість обгортки. Скільки коштує подарунок разом із обгорткою?

en: It is the cost of the present, {0} monetary unit, plus one monetary unit of the wrapping. | It is the cost of the present, {0} monetary units, plus one monetary unit of the wrapping.
uk[0]: Це вартість подарунка, {0} грошова одиниця, плюс одна грошова одиниця за обгортку.
uk[1]: Це вартість подарунка, {0} грошові одиниці, плюс одна грошова одиниця за обгортку.
uk[2]: Це вартість подарунка, {0} грошових одиниці, плюс одна грошова одиниця за обгортку.

en: Count series
uk: Підрахунок серій

en: How many numbers '9' are required to represent the numbers between 10 to 100?
uk: Скільки цифр "9" зустрічається в числах від 10 до 100?

en: How many two digit numbers occur where the first digit is larger than the second (e.g.: 20 and 21)?
uk: Скільки є двоцифрових чисел, у яких перша цифра більша ніж друга (наприклад 21 чи 20)?

en: How many two digit numbers occur where the first digit is smaller than the second (e.g.: 12 and 13)?
uk: Скільки є двоцифрових чисел, у яких перша цифра менша ніж друга (наприклад 12 чи 13)?

en: The numbers are: {0}.
uk: Це числа: {0}.

en: Notice that 99 contains two numbers '9'.
uk: Зауважте, що 99 містить дві цифри '9'.

en: Cover percentage
uk: Відсоток покриття

en: What percentage of the figure is colored?
uk: Скільки відсотків фігури зафарбовано ?

en: When you fold the figure below as a cube, which face on the figure is opposite the face with a {0} drawn on it? Answer the number written on the face.
uk: Якщо ви згорнете намальоване креслення у куб, який бік на кресленні буде протилежним до боку із намальованим число {0}? Дайте відповідь у формі числа, яке намальовано на боці куба.

en: What is the probability of getting a '2' or a '6' in a single throw of an unmodified 6 sided die? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
uk: Якою є ймовірність отримати «2» або «6» одним кидком незміненої кістки у формі куба? Дайте відповідь у формі дробу (приклад: 1/2).

en: There are 2 of 6 possibilities.
uk: Вірогідність складає 2 з 6.

en: What is the probability of not getting a '5' in a single throw of an unmodified 6 sided die? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
uk: Якою є ймовірність не отримати «5» одним кидком незміненої кістки у формі куба? Дайте відповідь у формі дробу (приклад: 1/2).

en: There are 5 of 6 possibilities.
uk: Вірогідність складає 5 з 6.

en: Two unmodified 6 sided dice are thrown simultaneously. What is the probability of getting two even numbers? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
uk: Одночасно кидають дві незмінені кістки у формі куба. Якою є ймовірність отримати два парних числа? Дайте відповідь у формі дробу (приклад: 1/2).

en: There are 9 of 36 possibilities of getting two even numbers.
uk: Два парних числа ми отримуємо у 9 випадках із можливих 36.

en: Two unmodified 6 sided dice are thrown simultaneously. What is the probability of getting two '6'? Answer using a fraction (e.g.: 1/2).
uk: Одночасно кидають дві незмінені кістки у формі куба. Якою є ймовірність отримати дві шістки? Дайте відповідь у формі дробу (приклад: 1/2).

en: There is 1 of 6 possibilities of getting a '6' on the first die and the same for the second die.
uk: На першому кубику у одному із 6 випадків випаде «6». Те саме на другому кубику.

en: Dice
uk: Кості

en: Divide circles
uk: Розділити кола

en: In the last figure, in how many regions is the circle divided into when all dots are connected?
uk: На скільки зон розділиться коло на останньому малюнку, якщо з'єднати всі точки?

en: Has {0} region | Has {0} regions
uk[0]: На {0} зону
uk[1]: На {0} зони
uk[2]: На {0} зон

en: Equation
uk: Рівняння

en: What is the result of the equation below?
uk: Який результат рівняння менший?

en: The order of arithmetical operations is always as follows: exponents and roots, multiplication and division, addition and subtraction.
uk: Порядок арифметичних дій завжди наступний: степені та корені, множення та ділення, додавання та віднімання.

en: Extra circle
uk: Додаткове коло

en: Which circle does not belong to the group? It is not a sequence of elements. Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Яке коло не належить до групи? Це не послідовність елементів. Відповідь {0}, {1}, {2} чи {3}.

en: All circles share a common property except for one.
uk: Усі частки кола належать йому, за винятком одного.

en: In all circles the color slices follow the same order except for this one.
uk: Всі кольорові частки кола, слідують одна за одною в заданому порядку.

en: Figures and text
uk: Фігури та текст

en: The figures and the texts are related. What text should go under the last figure?
uk: Між фігурами та текстом існує взаємозв'язок. Який текст відповідає останній фігурі?

en: Every character of the text represents a property of the figure.
uk: Кожен символ тексту відповідає певній властивості фігури.

en: 'A' indicates that the figures overlap, 'B' that are squares, 'C' that are circles, 'D' that the figures are separated, 'E' that there are three figures and 'F' that there are two figures.
uk: 'A' означає, що фігури перекриваються, 'B' що це квадрати, 'C' що це кола, 'D' означає, що фігури розділені, 'E' означає, що це три фігури а  'F' - що це дві фігури.

en: Figure pattern
uk: Шаблон фігури

en: What figure should replace the question mark? Answer {0}, {1} or {2}.
uk: Яка фігура повинна стояти замість знака запитання? Відповідайте {0}, {1} чи {2}.

en: The third figure of every row involves somehow combining the first two figures.
uk: Третя фігура кожного ряду включає певну комбінацію перших двох фігур

en: Superpose the first and second figures and remove the lines that they have in common, then rotate the resulting figure 45 degrees.
uk: Накладіть перші дві фігури та видаліть лінії, що утворяться на їх перетині, після чого поверніть утворену фігуру на 45 градусів

en: Figures
uk: Фігури

en: What is the next logical sequence of objects in the last column? Answer {0}, {1} or {2}.
uk: Яким є наступний логічний елемент послідовності об'єктів у останньому стовпчику? Дайте відповідь {0}, {1} або {2}.

en: It is the only combination that you can build with the given elements without repeating them.
uk: Комбінація, яку ти можеш побудувати із запропонованих елементів, не повторюючи їх.

en: Find the number
uk: Знайдіть число

en: Looking horizontally and vertically to the lines of the grid below, which is the number {0} place away from itself multiplied by 2 and {1} place away from itself plus 2? | Looking horizontally and vertically to the lines of the grid below, which is the number {0} places away from itself multiplied by 2 and {1} places away from itself plus 2?
uk[0]: Якщо поглянути на рядки і стовпчики наведеної нижче таблиці, яке з чисел розташовано за {0} позицію від самого себе помноженого на 2 і за {1} позицію від самого себе із додаванням 2?
uk[1]: Якщо поглянути на рядки і стовпчики наведеної нижче таблиці, яке з чисел розташовано за {0} позиції від самого себе помноженого на 2 і за {1} позиції від самого себе із додаванням 2?
uk[2]: Якщо поглянути на рядки і стовпчики наведеної нижче таблиці, яке з чисел розташовано за {0} позицій від самого себе помноженого на 2 і за {1} позицій від самого себе із додаванням 2?

en: The number is located at row {0}, column {1}.
uk: Число, розташоване у рядку {0}, стовпці {1}.

en: The number is located within the first {0} row of the grid. | The number is located within the first {0} rows of the grid.
uk[0]: Число розташоване у перших {0} рядку сітки.
uk[1]: Число розташоване у перших {0} рядках сітки.
uk[2]: Число розташоване у перших {0} рядках сітки.

en: Four sided
uk: чотирикутник

en: How many four sided figures do you count in the figure below?
uk: Скільки чотирикутників Ви бачите на фігурі знизу?

en: A four sided figure can be embedded inside another figure.
uk: Чотирикутник може бути вписаний в іншу фігуру.

en: The four sided figures are made by connecting the following points: {0}
uk: Після з'єднання {0} точок були утворені чотирикутники.

en: Circles in a grid
uk: Обведення у таблиці

en: One of the numbers in the grid must be circled. Which one?
uk: Одне з чисел у таблиці має бути обведено. Яке?

en: All circled numbers share an arithmetical property.
uk: Усі обведені числа мають спільну арифметичну властивість.

en: Every circled number can be divided by {0}.
uk: Усі обведені числа діляться на {0}.

en: Square with dots
uk: Квадрат з точками

en: Which is the next logical figure in the sequence? Answer {0}, {1} or {2}.
uk: Якою буде наступна фігура послідовності? Відповідь {0}, {1} або {2}.

en: From the top-left figure, the top-left circle moves down, the bottom-left circle moves up, the bottom-right moves diagonally up-left and the top-right moves diagonally down-left.
uk: З рисунка угорі ліворуч, верхнє ліве коло пересувається вниз, нижнє ліве пересувається вгору, нижче праве пересувається за діагоналлю вгору і ліворуч, а верхнє праве — за діагоналлю вниз і ліворуч.

en: From the top-left figure, the figure is rotated counterclockwise 90 degrees.
uk: З рисунка угорі ліворуч, рисунок обертається проти годинникової стрілки на 90 градусів.

en: Numbers in a grid
uk: Числа в таблиці

en: The numbers in the grid below follow a pattern. Which number should replace the question mark?
uk: Між числами в таблиці є закономірність. Яким числом слід замінити знак питання?

en: The pattern is arithmetical and works vertically.
uk: Це арифметичний шаблон, що використовується по вертикалі.

en: The pattern is arithmetical and works horizontally.
uk: Це арифметичний шаблон, що використовується по горизонталі.

en: The fourth row is calculated by multiplying the first two rows and adding the third.
uk: Четвертий рядок можна обчислити множенням перших двох рядів та додаванням до результату третього рядка.

en: The fourth column is calculated by multiplying the first two columns and adding the third.
uk: Четвертий стовпець можна обчислити множенням перших двох стовпців та додаванням до результату третього стовпця.

en: The fourth row is calculated by multiplying the first two rows and subtracting the third.
uk: Четвертий рядок можна обчислити множенням перших двох рядів та відніманням від результату третього рядка.

en: The fourth column is calculated by multiplying the first two columns and subtracting the third.
uk: Четвертий стовпець можна обчислити множенням перших двох стовпців та відніманням від результату третього стовпця.

en: The fourth row is calculated by adding the first two rows and subtracting the third.
uk: Четвертий рядок можна обчислити додаванням перших двох рядків та відніманням від результату третього рядка.

en: The fourth column is calculated by adding the first two columns and subtracting the third.
uk: Четвертий стовпець можна обчислити додаванням перших двох стовпців та відніманням від результату третього стовпця.

en: Handshakes
uk: Рукостискання

en: All attendees to a party are introduced to one another. {0} handshakes are made in total. How many people are attending the party?
uk: Усі запрошені на вечірку гості привіталися один з одним. Усього було зроблено {0} рукостискань. Скільки гостей було запрошено на вечірку?

en: Try to imagine a situation in which you are meeting a small number of people.
uk: Спробуйте уявити ситуацію, коли Ви зустрічаєте кількох людей.

en: Using n as the total number of people, the first person handshakes n-1 people, the second n-2 people, etc. The result is the sum of the first n-1 consecutive numbers: 1+2+3+...+(n-1).
uk: Якщо n — загальна кількість людей, перша особа тисне руки n-1 людям, друга — n-2 людям тощо. Разом, маємо суму послідовності перших n-1 натуральних чисел: 1+2+3+...+(n-1).

en: Larger shape
uk: Великі форми

en: Which larger shape can you make combining the first two figures? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Яку більшу фігуру Ви можете отримати об'єднанням перших двох? Відповідь {0}, {1}, {2} чи {3}

en: Largest area
uk: Найбільша площа

en: Which of the following figures has the largest area? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Яка з наведених фігур має найбільшу площу? Відповісти {0}, {1}, {2} або {3}.

en: Largest diameter
uk: Найбільший діаметр

en: If the circles represented by the arcs below were completed, which circle would have the largest diameter? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Якщо завершити малювання кіл, які показано нижче дугами, яке з кіл матиме найбільший діаметр? Дайте відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: Less curved is the arc, the larger the circle is.
uk: Чи меншою є кривина дуги, тим більшим є коло.

en: Arc {0}
uk: Дуга {0}

en: Lines
uk: Лінії

en: How many line segments in total are in the figures below? A line segment is a line between two points with no crossing lines.
uk: Яка загальна кількість відрізків на наведених нижче рисунках? Відрізком вважаємо частину прямої між двома точками, без розрізання відрізка лініями, які його перетинають.

en: There is {0} line in the figure to the left and {1} in the figure to the right. | There are {0} lines in the figure to the left and {1} in the figure to the right.
uk[0]: {0} відрізок на рисунку ліворуч і {1} на рисунку праворуч.
uk[1]: {0} відрізки на рисунку ліворуч і {1} на рисунку праворуч.
uk[2]: {0} відрізків на рисунку ліворуч і {1} на рисунку праворуч.

en: It is an easy exercise if you systematically count the lines.
uk: Це легка вправа, якщо ви рахуватимете відрізки систематизовано.

en: Missing piece
uk: Втрачена частина

en: Which square completes the figure below? Answer {0}, {1} or {2}.
uk: Який з квадратів доповнить фігуру знизу? Відповідь {0}, {1} чи {2}.

en: The logic works at row level.
uk: Логіка роботи на рівні рядків

en: In every row the third square is made by flipping the first square and superimposing it on the second square, followed by removing the matching lines.
uk: Кожна третя фігура в рядку отримується обертанням першої фігури в рядку, накладанням її на другу фігуру в рядку та вилученням всіх ліній, що утворюються в результаті перетину.

en: Missing slice
uk: Частина, якої не вистачає

en: The slices below have some kind of relation. Which is the missing slice in the circle below? Answer {0}, {1} or {2}.
uk: Частини нижче пов'язано між собою. Якої частини не вистачає у колі нижче? Дайте відповідь {0}, {1} або {2}.

en: Each slice is related to the opposite one.
uk: Кожна частина співвідноситься з протилежною.

en: All numbers of each slice, when added to the ones of the opposite slice, add always {0}.
uk: Сума чисел з протилежних зон круга завжди рівна {0}.

en: Most in common
uk: Більшість загального

en: Which of the possible answers have the most in common with the four given figures? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Яка із запропонованих відповідей має найбільше спільного з чотирма поданими фігурами? Відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: Think of the common elements that the given figures have inside them.
uk: Подивіться на загальні елементи всередині кожної фігури.

en: It has the same number of elements inside the figure as the given figures.
uk: В середині цієї фігури та ж сама кількість елементів.

en: It is the figure with the most elements in common compared to the given figures.
uk: Ця фігура має більше всього елементів що збігаються у інших фігурах.

en: Move figure
uk: Перемістити фігуру

en: What is the minimum number of circles to be moved in order to convert the left figure into the right figure?
uk: Яку мінімальну кількість кіл необхідно перемістити, щоб з лівої фігури утворити праву?

en: Move the circle from the first line to the second and move two circles from the fourth line to the second and the fifth lines.
uk: Перемістіть одне коло з першої лінії на другу та два кола з четвертої лінії на другу та п'яту лінії.

en: Move the first line to the seventh; move the two circles of the second line to third; and move first and last circles of the fifth line to the sixth.
uk: Перемістіть першу лінію на сьому, два кола з другої лінії на третю а також перше та останнє коло п'ятої лінії перемістіть на шосту лінію.

en: Next figure
uk: Наступна фігура

en: From first figure, the top circle advances by two positions clockwise, while the left circle goes backwards one position.
uk: У першій фігурі потрібно верхнє коло пересунути на дві позиції за годинниковою стрілкою, а ліве коло - на одну позицію проти годинникової стрілки.

en: Numeric relation
uk: Числове співвідношення

en: What number should replace the question mark?
uk: Яке число має бути на місці знака запитання?

en: The numbers are related arithmetically.
uk: Числа арифметично пов'язані

note: Translators: {0} is always replaced by the number 3
en: Every group of {0} numbers sums exactly {1}.
uk: Сума кожної групи з {0} чисел рівна {1}.

en: Divide the sequence in groups of three numbers. Every third number is calculated by multiplying by the two previous ones.
uk: Розділіть послідовність на групи по три числа у кожній. Кожне третє число рівне добутку перших двох.

en: Divide the sequence in groups of three numbers. Every third number is calculated by subtracting the second number from the first.
uk: Розділіть послідовність на групи по три числа у кожній. Кожне третє число визначається як різниця між другим та першим числом.

en: Numeric sequence
uk: Послідовність чисел

en: The next sequence follows a logic. What number should replace the question mark?
uk: Наступна послідовність має логічну закономірність. Яке число має бути замість знака питання?

en: Every number in the sequence is related to the previous one.
uk: Кожне число послідовності пов'язане із попереднім.

en: Every number in the sequence is the result of subtracting 1 from the previous number and multiplying it by 2.
uk: Кожне число послідовності утворене відніманням 1 від попереднього та множенням результату на 2.

en: Every number in the sequence is the result of adding 1 to the previous number and multiplying it by 3.
uk: Кожне число послідовності утворене додаванням 1 до попереднього та множенням результату на 3.

en: Every number in the sequence is the result of subtracting 2 from the previous number and multiplying it by -2.
uk: Кожне число послідовності утворене відніманням 2 від попереднього та множенням результату на -2.

en: Ostracism
uk: Остракізм

en: Which element does not belong to the group? It is not related to any arithmetical of the numbers. Answer {0}, {1}, {2}, {3} or {4}.
uk: Який з елементів не належить до групи? Його не пов'язано жодним арифметичним співвідношенням із іншими числами. Дайте відповідь {0}, {1}, {2}, {3} або {4}.

en: The criteria for deciding if an equation belongs to the group is not arithmetical.
uk: Причина об'єднання рівнянь в групу не арифметична.

en: Consider that every number that belongs to the group has two parts that are related.
uk: Врахуйте, що кожне число, яке належить групі, складається з двох взаємопов'язаних частин.

en: In all the other equations the digits from the left side also appear on the right side.
uk: В усіх інших рівняння цифри у лівій частині рівняння є також і у правій його частині.

en: In all the other numbers the last three digits are the square of the first two digits.
uk: У всіх інших числах останні три цифри є квадратом двох перших цифр.

en: Pencil
uk: Олівець

en: Which of the following figures cannot be drawn without crossing any previous lines nor lifting the pencil? Answer {0}, {1}, {2}, {3} or {4}.
uk: Які з наведених фігур не можна намалювати не перетнувши лінії, та не відірвавши олівець? Відповідайте  {0}, {1}, {2}, {3} або {4}.

en: People at a table
uk: Люди за столом

en: A group of people, spaced out evenly, are sitting at a round table. How many people are there if the {0} person sits directly across from the {1}?
uk: Група людей рівномірно сидить за круглим столом. Скільки людей сидить за столом, якщо людина № {0} сидить навпроти людини № {1}?

en: Subtracting the two positions you find out how many people are seated half way around the table. Doubling this number leaves you with the total amount of people.
uk: Віднявши дві дані позиції, ви знайдете скільки людей сидить за половиною столу. Помноживши на 2, ви знайдете загальну кількість людей за столом.

en: 5th
uk: 5-ий

en: 19th
uk: 19-ий

en: 4th
uk: 4-ий

en: 12th
uk: 12-ий

en: 9th
uk: 9-ий

en: 22nd
uk: 22-ий

en: Two people in the table sitting across from each other
uk: Двоє людей за столом сидять один напроти одного

en: Percentage
uk: Відсоток

en: After getting {0}% discount you have paid {1} monetary unit for a TV set. What was the original price of the TV set? | After getting {0}% discount you have paid {1} monetary units for a TV set. What was the original price of the TV set?
uk[0]: Після отримання знижки у {0}% вам довелося заплатити {1} грошову одиницю за телевізор. Якою є початкова ціна телевізора?
uk[1]: Після отримання знижки у {0}% вам довелося заплатити {1} грошові одиниці за телевізор. Якою є початкова ціна телевізора?
uk[2]: Після отримання знижки у {0}% вам довелося заплатити {1} грошових одиниць за телевізор. Якою є початкова ціна телевізора?

en: John's shop had sales of {0} monetary unit. This was an increase of {1}% over last month. What were last month sales? | John's shop had sales of {0} monetary units. This was an increase of {1}% over last month. What were last month sales?
uk[0]: Продажі у крамниці Джона склали {0} грошову одиницю. Вони збільшилися на {1}%, якщо порівнювати з попереднім місяцем. Якими були продажі у попередньому місяці?
uk[1]: Продажі у крамниці Джона склали {0} грошових одиниці. Вони збільшилися на {1}%, якщо порівнювати з попереднім місяцем. Якими були продажі у попередньому місяці?
uk[2]: Продажі у крамниці Джона склали {0} грошових одиниць. Вони збільшилися на {1}%, якщо порівнювати з попереднім місяцем. Якими були продажі у попередньому місяці?

en: The amount of water in a bucket decreases by {0}%. By what percentage must the amount of water increase to reach its original value?
uk: Кількість води у відрі зменшилась на {0}%. На скільки відсотків необхідно долити, щоб повернутись до попереднього рівня води?

en: The objective is to obtain the same total amount.
uk: Мета полягає в тому, щоб отримати ті ж суми.

en: If all painters are artists and some citizens of Barcelona are artists. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Усі художники є митцями, а деякі з мешканців Барселони є митцями. Який із наступних висновків є правильним? Дайте відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: Some citizens of Barcelona are painters
uk: Частина мешканців Барселони є художниками

en: All citizens of Barcelona are painters
uk: Всі мешканці Барселони є художниками

en: No citizen of Barcelona is a painter
uk: Жоден мешканець Барселони не є художником

en: None of the other options
uk: Жоден з інших варіантів

en: If no ill artist is happy and some artists are happy. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Жоден із хворих митців не є щасливим, а деякі митці є щасливими. Який із наступних висновків є правильним? Дайте відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: Some artists are not ill
uk: Частина митців не є хворими

en: Some painters are not artists
uk: Не всі художники — митці

en: All artists are happy
uk: Всі митці щасливі

en: People that travel always buy a map. You are not going to travel. Which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Ті, хто подорожує, завжди купують мапу. Ви не маєте наміру подорожувати. Який із наведених нижче висновків є правильним? Дайте відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: You do not have any map
uk: У вас нема жодної мапи

en: You do not buy a map
uk: Вам не потрібно купувати мапу

en: All people have a map
uk: Всі люди мають мапу

en: If you whistle if you are happy and you always smile when you whistle, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Ви насвистуєте, коли щасливі, і завжди посміхаєтеся, коли насвистуєте. Який із наведених нижче висновків є правильним? Дайте відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: You smile if you are happy
uk: Ви посміхаєтесь, якщо ви щасливі

en: You are only happy if you whistle
uk: Ви щасливі, коли насвистуєте

en: You whistle if you are not happy
uk: Ви насвистуєте, коли нещасливі

en: If your course is always honest and your course is always the best policy, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Якщо ви завжди щирі, а ваша поведінка завжди є правильною, який із наведених нижче висновків є правильним? Дайте відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: Honesty is sometimes the best policy
uk: Щирість іноді є правильним підходом

en: Honesty is always the best policy
uk: Щирість завжди є правильним підходом

en: Honesty is not always the best policy
uk: Щирість не завжди є правильним підходом

en: Some of the best policies are dishonest
uk: Деякі з правильних підходів пов'язано із брехнею

en: If no old misers are cheerful and some old misers are thin, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Якщо жоден із старих скнар не є веселим, а деякі зі старих скнар є худими, який із наведених нижче висновків є правильним? Дайте відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: Some thin people are not cheerful
uk: Деякі худі люди не є веселими

en: Thin people are not cheerful
uk: Худі люди не є веселими

en: Cheerful people are not thin
uk: Веселі люди не є худими

en: Some cheerful people are not thin
uk: Деякі веселі люди не є худими

en: If all pigs are fat and nothing that is fed on barley-water is fat, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Якщо усі свині є товстими, а жодна тварина, яку годують ячмінним відваром, не є товстою, який із наведених нижче висновків є правильним? Дайте відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: All animals fed on barley-water are non pigs
uk: Усі тварини, яких годують ячмінним відваром, не є свинями

en: No pigs are fed on barley-water
uk: Усіх тварин, які не є свинями, годують ячмінним відваром

en: Pigs are not fed on barley-water
uk: Свиней не годують ячмінним відваром

en: All the other options
uk: Всі інші варіанти

en: If some pictures are first attempts and no first attempts are really good, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Якщо деякі знімки зроблено з першої спроби, а жодна перша спроба не є достатньо якісною, який із наведених нижче висновків є правильним? Дайте відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: Some bad pictures are not first attempts
uk: Деякі неякісні знімки не є першими спробами

en: Some pictures are not really good
uk: Деякі знімки не є достатньо якісними

en: All bad pictures are first attempts
uk: Усі неякісні знімки є першими спробами

en: All the others
uk: Всі інші

en: If you have been out for a walk and you are feeling better, which of the following conclusions is correct? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Якщо ви прогулялися і почуваєтеся краще, який із наведених нижче висновків є правильним? Дайте відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: To feel better, you must go out for a walk
uk: Щоб почуватися краще, вам слід більше гуляти

en: If you go out for a walk, you will feel better
uk: Якщо ви прогуляєтеся, ви почуватиметеся краще

en: Some who go out for a walk feel better
uk: Декому, щоб почуватися краще, слід прогулятися

en: No one feels better who does not go out for a walk
uk: Ніхто з тих, хто не гуляє, не почувається краще

en: Predicate logic
uk: Предикатна логіка

en: Quadrilaterals
uk: Чотирикутники

en: Which of the following figures does not belong to the group? Answer {0}, {1}, {2}, {3}, {4} or {5}.
uk: Які з наведених фігур не належать до групи? Відповісти {0}, {1}, {2}, {3}, {4} чи {5}.

en: It is the only figure with all lines of equal length.
uk: Це єдина фігура, у якої всі лінії однакової довжини.

en: Related numbers
uk: Пов'язані числа

en: In the grid below, which number should replace the question mark?
uk: У таблиці нижче, яким числом слід замінити знак питання?

en: The number in the middle of every row is half of the sum of the other numbers in the row.
uk: Число посередині кожного рядка дорівнює половині суми інших чисел рядка.

en: The number in the middle of every row is the sum of the other numbers in the row.
uk: Число посередині кожного рядка дорівнює сумі інших чисел рядка.

en: The number in the middle of every row is the double of the sum of the other numbers in the row.
uk: Число посередині кожного рядка дорівнює подвоєній сумі інших чисел рядка.

en: Squares and letters
uk: Квадрати і листи

en: The letters around the squares follow a pattern. Which letter should replace the question mark in the last square?
uk: Літери у квадратах підібрано за певним правилом. Яка літера має бути замість знака питання у останньому квадраті?

en: Every letter is calculated by taking the alphabetical position of the previous character and adding {0} to it in order to get the position of the next letter.
uk: Номер кожної наступної літери обчислюється додаванням до позиції попередньої літери у абетці {0}.

en: Squares
uk: Квадрати

en: How many squares of any size do you count in the figure below?
uk: Скільки квадратів будь-яких розмірів ви можете порахувати?

en: A square is a rectangle with sides of equal length. A square can also be built from other squares.
uk: Квадрат - прямокутник з однаковими сторонами. Квадрат також може бути складений з інших квадратів.

en: There are 16 single squares, 9 squares made by 4 single squares, 4 squares made by 9 single squares and 1 square made by 16 single squares.
uk: Тут є 16 одиничних квадратів, 9 квадратів,які побудовані з 4 одиничних квадратів,4 квадрати,які побудовані з 9 одиничних квадратів і 1 квадрат,побудований з 16 одиничних квадратів.

en: There are 9 single squares, 4 squares made by 4 single squares and 1 square made by 9 single squares.
uk: Тут є 9 одиничних квадратів, 4 квадрата, які побудовані з 4 одиничних квадратів і 1 квадрат, побудований з 9 одиничних квадратів.

en: Square sheets
uk: Квадратні аркуші

en: What is the minimum number of square sheets of paper of any size required to create the figure? Lines indicate frontiers between different sheets.
uk: Яке мінімальне число квадратних аркушів будь-якого розміру потрібно для того щоб побудувати дану фігуру? Лінії показують кордон між різними аркушами.

en: The sheets should overlap.
uk: Аркуші повинні перекриватися.

note: Translators: the translated version should not take more characters that the English original
en: A full sized square of paper (yellow), a 3/4 of the whole size square of paper (blue) in the bottom right corner, another 3/4 square of paper (green) in the top left corner and a 1/4 square of paper (red) in the top left corner.
uk: Повний квадрат паперу (жовтий), 3/4 повного квадрата паперу (синій) у нижньому правому куті, ще 3/4 квадрата паперу (зелений) у верхньому лівому куті і 1/4 квадрата паперу (червоний) у верхньому лівому куті.

en: Tetris
uk: Тетріс

en: What figure completes the set below? Answer {0}, {1} or {2}.
uk: Яка фігура завершує набір, наведений нижче? Дайте відповідь {0}, {1} або {2}.

en: It is the figure that completes all possible combinations with four blocks without taking into account rotations.
uk: Це фігура, яка завершує список всіх можливих комбінацій чотирьох блоків без урахування комбінацій, отриманих за допомогою поворотів.

note: Translators: this the name of a game
en: Time now
uk: Поточний час

en: {0} hour ago it was as long after {1:h tt} as it was before {2:h tt} on the same day. What is the time now? Answer using the hour (e.g.: {3:h tt}) | {0} hours ago it was as long after {1:h tt} as it was before {2:h tt} on the same day. What is the time now? Answer using the hour (e.g.: {3:h tt})
uk[0]: {0} годину тому минуло рівно стільки часу від {1:h tt}, скільки лишилося до {2:h tt} у той самий день. Котра година зараз? Дайте відповідь у годинах (приклад: {3:h tt})
uk[1]: {0} години тому минуло рівно стільки часу від {1:h tt}, скільки лишилося до {2:h tt} у той самий день. Котра година зараз? Дайте відповідь у годинах (приклад: {3:h tt})
uk[2]: {0} годин тому минуло рівно стільки часу від {1:h tt}, скільки лишилося до {2:h tt} у той самий день. Котра година зараз? Дайте відповідь у годинах (приклад: {3:h tt})

en: Determine the hour half way between the given times, and then add {0} hour to convert it to the present time. | Determine the hour half way between the given times, and then add {0} hours to convert it to the present time.
uk[0]: Знайдіть середнє арифметична для вказаних моментів часу, а потім додайте {0} годину, щоб отримати поточний час.
uk[1]: Знайдіть середнє арифметична для вказаних моментів часу, а потім додайте {0} години, щоб отримати поточний час.
uk[2]: Знайдіть середнє арифметична для вказаних моментів часу, а потім додайте {0} годин, щоб отримати поточний час.

note: TimeNow Puzzle. Translators: {0} is used to check the hour answered by the user. Use the right time format specification for your culture Explanation of the date and time format specifications can be found here: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx For
en: {0:h tt}
uk: {0:%H}

en: Sample clock
uk: Простий годинник

en: Trains
uk: Потяги

en: The distance formula is 'distance = rate x time'.
uk: Формула відстані — «відстань = швидкість х час».

note: Translators: - mph (miles per hour). You must localize this using the right unit of speed for your locale - The translated string should not use more characters than the original sentence
en: A train leaves the station traveling at {0} mph. {1} hour later a second train leaves the station traveling in the same direction at {2} mph. How many hours does it take the second train, since it starts moving, to overtake the first train? | A train leaves the station traveling at {0} mph. {1} hours later a second train leaves the station traveling in the same direction at {2} mph. How many hours does it take the second train, since it starts moving, to overtake the first train?
uk[0]: Потяг залишив станцію на швидкості {0} км/год. Через {1} годин інший потяг проїхав дану станцію на швидкості {2} км/год. Через скільки годин другий потяг наздожене першого?
uk[1]: Потяг покинув станцію на швидкості {0} км/год. Через {1} годин інший потяг проїхав дану станцію на швидкості {2} км/год. Через скільки годин другий потяг наздожене першого?
uk[2]: Потягд покинув станцію на швидкості {0} км/год. Через {1} годину інший потяг проїхав дану станцію на швидкості {2} км/год. Через скільки годин другий потяг наздожене першого?

en: You can calculate the answer by multiplying the speed of the first train by the time and dividing it by the difference of speeds.
uk: Ви можете обчислити відповідь помноживши швидкість першого поїзду на час і поділивши його на різницю швидкостей.

note: Translators: - mph (miles per hour) and miles must be localized this using the right unit of speed for your locale
en: Two trains separated by {0} mile are heading towards each other on straight parallel tracks. One travels at {1} mph and the other at {2} mph. In how many hours will they meet? | Two trains separated by {0} miles are heading towards each other on straight parallel tracks. One travels at {1} mph and the other at {2} mph. In how many hours will they meet?
uk[0]: Між двома потягами відстань у {0} кілометр, і вони рухаються назустріч паралельними трасами. Один рухається зі швидкістю {1} км/год., інший — {2} км/год. За скільки годин вони зустрінуться?
uk[1]: Між двома потягами відстань у {0} кілометри, і вони рухаються назустріч паралельними трасами. Один рухається зі швидкістю {1} км/год., інший — {2} км/год. За скільки годин вони зустрінуться?
uk[2]: Між двома потягами відстань у {0} кілометрів, і вони рухаються назустріч паралельними трасами. Один рухається зі швидкістю {1} км/год., інший — {2} км/год. За скільки годин вони зустрінуться?

en: You can calculate the answer by dividing the distance by the sum of both speeds.
uk: Ви можете обчислити відповідь, поділивши відстань на суму швидкостей.

note: Translators: - mph (miles per hour) and miles must be localized this using the right unit of speed for your locale
en: Two trains on straight parallel tracks leave from the same point and time traveling in opposite directions at {0} and {1} mph respectively. In how many hours will they be {2} mile apart? | Two trains on straight parallel tracks leave from the same point and time traveling in opposite directions at {0} and {1} mph respectively. In how many hours will they be {2} miles apart?
uk[0]: Два потяги, які рухаються паралельними прямими шляхами полишають одну станцію у один момент часу і рухаються у протилежних напрямках зі швидкостями {0} і {1} км/год., відповідно. За скільки годин між ними буде {2} кілометр?
uk[1]: Два потяги, які рухаються паралельними прямими шляхами полишають одну станцію у один момент часу і рухаються у протилежних напрямках зі швидкостями {0} і {1} км/год., відповідно. За скільки годин між ними буде {2} кілометри?
uk[2]: Два потяги, які рухаються паралельними прямими шляхами полишають одну станцію у один момент часу і рухаються у протилежних напрямках зі швидкостями {0} і {1} км/год., відповідно. За скільки годин між ними буде {2} кілометрів?

en: Triangles
uk: Трикутники

en: How many triangles of any size do you count in the figure below?
uk: Скільки трикутників будь-якого розміру ви можете порахувати на малюнку нижче?

en: A triangle can be embedded inside another triangle.
uk: Трикутник може бути вбудований в інший трикутник.

en: The triangles are made by connecting the following points: {0}
uk: Трикутники утворено з'єднанням таких точок: {0}

en: Triangles with numbers
uk: Трикутники з номерами

en: Which number should replace the question mark below?
uk: Яке число має замінити знак питання нижче?

en: All the triangles share a property and are independent of the rest.
uk: Усі трикутники мають спільну властивість і є незалежними від решти.

en: The result of multiplying the two numbers inside every triangle is {0}.
uk: Результат множення двох чисел всередині кожного трикутника - {0}.

en: Colored figures
uk: Кольорові фігури

en: Which of these figures was previously shown? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Які з цих фігур було показано перед цим? Відповіси {0}, {1}, {2} чи {3}.

en: Colored text
uk: Кольорові слова

en: What was the color of the text that said '{0}'?
uk: Який колір слова що сказав '{0}'?

en: Counting dots
uk: Підрахунок крапок

note: Translators: {0} is the name of the color. The color name is always singular
en: How many dots of {0} color were in the previous image? Answer using numbers.
uk: Скільки крапок  {0} кольору було на минулому малюнку? Відповіси цифрою.

en: Memorize faces
uk: Запам'ятайте обличчя

en: In which cell is the other face like the one shown below? Answer the cell number.
uk: У якій комірці показано те саме обличчя, що і нижче? Дайте відповідь у формі номера комірки.

en: Memorize facts
uk: Запам'ятайте факти

note: Translators: {0} is replaced by a number, {1} by a year (like 1940) Day in English does not need to be plural
en: Shiny Cars had already announced a {0} day production halt next month, but before then it had not halted production since {1}. | Shiny Cars had already announced a {0} day production halt next month, but before then it had not halted production since {1}.
uk[0]: «Чудові машини» оголосили про припинення виробництва на {0} день наступного місяця, хоча досі вони не припиняли виробництва з {1} року.
uk[1]: «Чудові машини» оголосили про припинення виробництва на {0} дні наступного місяця, хоча досі вони не припиняли виробництва з {1} року.
uk[2]: «Чудові машини» оголосили про припинення виробництва на {0} днів наступного місяця, хоча досі вони не припиняли виробництва з {1} року.

en: How many days did Shiny Cars halt its production for?
uk: На скільки днів припиняють виробництво «Чудові машини»?

en: In what year did Shiny Cars last halt its production?
uk: У якому році востаннє припиняли виробництво «Чудові машини»?

note: Translators: {0} is replaced by a number, {1} by a year (like 1940)
en: Shiny Cars sales fell {0}% this past December, the worst decline since {1}.
uk: Останнього грудня продажі «Чудових машин» впали на {0}%. Це найбільше падіння з {1} року.

en: By how much did company sales fall last December?
uk: На скільки впали продажі компанії останнього грудня?

en: Shiny Cars sales fell {0}% this past December. This is the worst decline since which year?
uk: Останнього грудня продажі «Чудових машин» впали на {0}%. З якого року є найбільшим це падіння?

en: About {0}% of Shiny Cars produced worldwide are sold in Europe.
uk: Близько {0}% продукції «Чудових машин», виробленої в усьому світі, продається у Європі.

en: What percentage of all Shiny Cars produced worldwide are sold in Europe?
uk: Скільки відсотків продукції «Чудових машин», виробленої в усьому світі, продається у Європі?

en: About {0}% of Shiny Cars use diesel, {1}% use gasoline and the remainder use electricity.
uk: Близько {0}% продукції «Чудових машин» обладнано дизельним двигуном, {1}% — бензиновим двигуном, а решту — електродвигунами.

en: What percentage of Shiny Cars use diesel?
uk: Скільки відсотків продукції «Чудових машин» використовують дизельний двигун?

en: What percentage of Shiny Cars use gasoline?
uk: Скільки відсотків автомобілів «Чудових машин» використовують бензин?

en: Circle
uk: Коло

en: Memorize figures and text
uk: Запам'ятай фігури і текст

en: The list below enumerates the figures shown in the previous image except for one. Which is the missing figure? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Нижче перелічено фігури, показані на попередньому малюнку, крім однієї. Яка фігура відсутня? Відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: List of images shown before
uk: Список зображень, показаних перед цим

en: Figures with numbers
uk: Фігури з числами

en: Which one of these squares was previously shown? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: Який з цих квадратів було показано перед цим? Виберіть {0}, {1}, {2} або {3}.

en: Start at point number {0}
uk: Початок у точці номер {0}

en: Move right
uk: Пересунути праворуч

en: Move left
uk: Пересунути ліворуч

en: Move up
uk: Перемістити вгору

en: Move down
uk: Перемістити вниз

en: End at point {0}
uk: Кінець у точці {0}

en: Memorize indications
uk: Запам'ятовування сигналів

en: Which of the following graphics represents the indications previously given? Answer {0}, {1}, {2} or {3}.
uk: На якому із наступних графіків показано попередньо показані сигнали? Дайте відповідь {0}, {1}, {2} або {3}.

en: How many odd numbers were in the previous image? Answer using numbers.
uk: Скільки непарних чисел було на попередньому зображенні? Дайте відповідь у формі числа.

en: How many even numbers were in the previous image? Answer using numbers.
uk: Скільки парних чисел було на попередньому зображенні? Дайте відповідь у формі числа.

en: How many numbers with more than one digit were in the previous image? Answer using numbers.
uk: Скільки чисел із декількома цифрами було на попередньому зображенні? Дайте відповідь у формі числа.

en: Memorize numbers
uk: Запам'ятовування чисел

en: Memorize words
uk: Запам'ятайте слова

en: There is a missing word from the previous list. Which one is the missing word?
uk: Серед слів з попереднього списку одне пропущене. Яке саме?

note: Body parts
en: wrist
uk: зап'ястя

en: elbow
uk: лікоть

en: armpit
uk: пахви

en: hand
uk: рука

en: chest
uk: грудна клітина

note: Fishes
en: sardine
uk: сардина

en: trout
uk: форель

en: monkfish
uk: морський ангел

en: cod
uk: тріска

en: salmon
uk: лосось

note: Vegetables
en: potato
uk: картопля

en: ginger
uk: імбир

en: pepper
uk: перець

en: garlic
uk: часник

en: pumpkin
uk: гарбуз

note: Bicycle
en: brake
uk: гальма

en: pedal
uk: педаль

en: chain
uk: ланцюг

en: wheel
uk: колесо

en: handlebar
uk: кермо

note: Music
en: drummer
uk: барабанщик

en: speaker
uk: оратор

en: lyrics
uk: текст

en: beat
uk: удар

en: song
uk: пісня

note: Weather
en: cloud
uk: хмара

en: rain
uk: дощ

en: storm
uk: буря

en: fog
uk: туман

en: rainbow
uk: веселка

note: Animals
en: rabbit
uk: кролик

en: mouse
uk: миша

en: monkey
uk: мавпа

en: bear
uk: ведмідь

en: wolf
uk: вовк

en: How many degrees rotates the minute hand of a clock in 2 hours [num] minute? | How many degrees rotates the minute hand of a clock in 2 hours [num] minutes?
uk[0]: На скільки градусів повернеться хвилинна стрілка годинника протягом 2 годин [num] хвилини?
uk[1]: На скільки градусів повернеться хвилинна стрілка годинника протягом 2 годин [num] хвилин?
uk[2]: На скільки градусів повернеться хвилинна стрілка годинника протягом 2 годин [num] хвилин?

en: John is 46 years old. His son is [difference] year younger than half of John's age. How old is John's son? | John is 46 years old. His son is [difference] years younger than half of John's age. How old is John's son?
uk[0]: Джону 46 років. Його сину на [difference] рік менше за половинку віку Джона. Скільки років Джоновому сину?
uk[1]: Джону 46 років. Його сину на [difference] ріки менше за половинку віку Джона. Скільки років Джоновому сину?
uk[2]: Джону 46 років. Його сину на [difference] років менше за половинку віку Джона. Скільки років Джоновому сину?

en: John's age is nowadays 2 times his son's age. [ago] year ago, John was [proportion] times as old as his son. How old is John's son nowadays? | John's age is nowadays 2 times his son's age. [ago] years ago, John was [proportion] times as old as his son. How old is John's son nowadays?
uk[0]: На даний момент Джон вдвічі старший від свого сина. [ago] рік тому, Джон був в [proportion] рази старшим за сина. Який вік Джонового сина?
uk[1]: На даний момент Джон вдвічі старший від свого сина. [ago] років тому, Джон був в [proportion] рази старшим за сина. Який вік Джонового сина?
uk[2]: На даний момент Джон вдвічі старший від свого сина. [ago] років тому, Джон був в [proportion] рази старшим за сина. Який вік Джонового сина?

en: John's age (variable x) is nowadays 2 times his son's age (variable y), that is x = 2y, and [ago] year ago, John was [proportion] times as old as his son: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion]. | John's age (variable x) is nowadays 2 times his son's age (variable y), that is x = 2y, and [ago] years ago, John was [proportion] times as old as his son: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].
uk[0]: На даний момент Джон вдвічі старший за свого сина (змінна y). Тому x=2y. А [ago] рік тому, Джон був у [proportion] рази старше за сина: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].
uk[1]: На даний момент Джон вдвічі старший за свого сина (змінна y). Тому x=2y. А [ago] роки тому, Джон був у [proportion] рази старше за сина: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].
uk[2]: На даний момент Джон вдвічі старший за свого сина (змінна y). Тому x=2y. А [ago] років тому, Джон був у [proportion] рази старше за сина: x - [ago] = (y - [ago]) * [proportion].

en: A file is protected by a password formed by a [digits] digit number represented in base 10 (ranging from 0 to 9). How many different passwords can you have? | A file is protected by a password formed by a [digits] digits number represented in base 10 (ranging from 0 to 9). How many different passwords can you have?
uk[0]: Файл захищено числовим паролем, що складається із [digits] цифри у десятковій системі числення (від 0 до 9). Скільки різних паролів може бути у файла?
uk[1]: Файл захищено числовим паролем, що складається із [digits] цифр у десятковій системі числення (від 0 до 9). Скільки різних паролів може бути у файла?
uk[2]: Файл захищено числовим паролем, що складається із [digits] цифр у десятковій системі числення (від 0 до 9). Скільки різних паролів може бути у файла?

en: A file is protected by a password formed by a [digits] digit represented in base 8 (ranging from 0 to 7). How many different passwords can you have? | A file is protected by a password formed by a [digits] digits represented in base 8 (ranging from 0 to 7). How many different passwords can you have?
uk[0]: Файл захищено числовим паролем, що складається із [digits] цифри у вісімковій системі числення (від 0 до 7). Скільки різних паролів може бути у файла?
uk[1]: Файл захищено числовим паролем, що складається із [digits] цифр у вісімковій системі числення (від 0 до 7). Скільки різних паролів може бути у файла?
uk[2]: Файл захищено числовим паролем, що складається із [digits] цифр у вісімковій системі числення (від 0 до 7). Скільки різних паролів може бути у файла?

en: There is [games] tennis game played simultaneously. How many different forecasts are possible? | There are [games] tennis games played simultaneously. How many different forecasts are possible?
uk[0]: На даний момент проходить [games] матч гри в теніс. Скільки можливих варіантів розвитку гри ви можете назвати?
uk[1]: На даний момент проходить [games] матчів гри в теніс. Скільки можливих варіантів розвитку гри ви можете назвати?
uk[2]: На даний момент проходить [games] матчів гри в теніс. Скільки можливих варіантів розвитку гри ви можете назвати?

en: In a tennis tournament, in every match a player is eliminated after losing to a single opponent. How many matches does it take to determine the winner of a tennis tournament that starts with [players] player? | In a tennis tournament, in every match a player is eliminated after losing to a single opponent. How many matches does it take to determine the winner of a tennis tournament that starts with [players] players?
uk[0]: У тенісному турнірі у кожному матчі гравець, програвши одному супернику, вибуває. Скільки матчів відбудеться до визначення переможця, якщо у турнірі бере участь [players] гравець?
uk[1]: У тенісному турнірі у кожнму матчі гравець, програвши одному супернику, вибуває. Скільки матчів відбудеться до визначення переможця, якщо у турнірі беруть участь [players] гравці?
uk[2]: У тенісному турнірі у кожнму матчі гравець, програвши одному супернику, вибуває. Скільки матчів відбудеться до визначення переможця, якщо у турнірі беруть участь [players] гравців?

en: You have [money] monetary unit in your bank account at 10% interest compounded annually. How much money will you have at the end of 2 years? | You have [money] monetary units in your bank account at 10% interest compounded annually. How much money will you have at the end of 2 years?
uk[0]: На вашому рахунку у банку [money] грошова одиниця. Відсоткова ставка складає 10% річних. Скільки грошей буде на вашому рахунку за 2 роки?
uk[1]: На вашому рахунку у банку [money] грошові одиниці. Відсоткова ставка складає 10% річних. Скільки грошей буде на вашому рахунку за 2 роки?
uk[2]: На вашому рахунку у банку [money] грошових одиниць. Відсоткова ставка складає 10% річних. Скільки грошей буде на вашому рахунку за 2 роки?

en: John cleans at the speed of 1 / [john_time] per hour and his friend at 1 / [friend]. Together they will need [answer_a] hour. | John cleans at the speed of 1 / [john_time] per hour and his friend at 1 / [friend]. Together they will need [answer_a] hours.
uk[0]: Джон прибирає зі швидкістю 1 / [john_time] на годину, а його друг — 1 / [friend]. Разом їм знадобиться [answer_a] година.
uk[1]: Джон прибирає зі швидкістю 1 / [john_time] на годину, а його друг — 1 / [friend]. Разом їм знадобиться [answer_a] години.
uk[2]: Джон прибирає зі швидкістю 1 / [john_time] на годину, а його друг — 1 / [friend]. Разом їм знадобиться [answer_a] годин.

en: John needs [john_time] hour to clean a warehouse and his friend needs half as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers] | John needs [john_time] hours to clean a warehouse and his friend needs half as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers]
uk[0]: Джону потрібна [john_time] година, щоб прибрати майстерню, а його другові — удвічі менше. Скільки годин знадобиться їм, щоб прибрати майстерню разом? [option_answers]
uk[1]: Джону потрібна [john_time] години, щоб прибрати майстерню, а його другові — удвічі менше. Скільки годин знадобиться їм, щоб прибрати майстерню разом? [option_answers]
uk[2]: Джону потрібна [john_time] годин, щоб прибрати майстерню, а його другові — удвічі менше. Скільки годин знадобиться їм, щоб прибрати майстерню разом? [option_answers]

en: John needs [john_time] hour to clean a warehouse and his friend needs twice as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers] | John needs [john_time] hours to clean a warehouse and his friend needs twice as many. How many hours would it take them to clean up the warehouse if they worked together? [option_answers]
uk[0]: Джону потрібна [john_time] година, щоб прибрати майстерню, а його другові — удвічі більше. Скільки годин знадобиться їм, щоб прибрати майстерню разом? [option_answers]
uk[1]: Джону потрібна [john_time] години, щоб прибрати майстерню, а його другові — удвічі більше. Скільки годин знадобиться їм, щоб прибрати майстерню разом? [option_answers]
uk[2]: Джону потрібна [john_time] годин, щоб прибрати майстерню, а його другові — удвічі більше. Скільки годин знадобиться їм, щоб прибрати майстерню разом? [option_answers]
