gcab master - en to da translation catalogue (31 entries)

en: Dumping data to:
da: Dumper data til:

en: Print program version
da: Vis programversion

en: Be verbose
da: Vær uddybende

en: Create archive
da: Opret arkiv

en: Extract all files
da: Udtræk alle filer

en: Dump reserved and extra data
da: Dump reserverede og ekstra data

en: List content
da: Vis indhold

en: List content with file details
da: Vis indhold med fildetaljer

en: Change to directory DIR
da: Ændr til mappen MAPPE

en: DIR
da: MAPPE

en: Use zip compression
da: Brug zip-komprimering

en: Do not include path
da: Inkluder ikke sti

en: Reserve space in cabinet for signing (e.g. -s 6144 reserves 6K bytes)
da: Reserver plads i cabinet for underskrivning (f.eks. -s 6144 reserverer 6K byte)

en: FILE INPUT_FILES...
da: FIL INDDATA_FILER …

en: - create a Cabinet file
da: - opret en Cabinetfil

en: Report bugs to:
da: Rapportér fejl til:

en: gcab saves many files together into a cabinet archive, and can restore
    individual files from the archive.
da: gcab gemmer mange filer sammen i et cabinet-arkiv, og kan gendanne
    individuelle filer fra arkivet.

en: Option parsing failed
da: Tilvalgsfortolkning mislykkedes

en: Please specify a single operation
da: Angiv venligst en enkelt operation

en: Cabinet file must be specified
da: Cabinetfil skal angives

en: Cannot open file for reading
da: Kan ikke åbne fil for læsning

en: Error reading
da: Fejl under læsning

en: <unknown-date>
da: <ukendt-dato>

en: Error during extraction
da: Fejl under udtrækning

en: Error while reading signature
da: Fejl under læsning af signatur

en: No input files specified
da: Ingen inputfiler angivet

en: Cannot add file
da: Kan ikke tilføje fil

en: No files to be archived
da: Der er ingen filer at arkivere

en: Cannot create cab file
da: Kan ikke oprette cab-fil

en: Cannot add folder to cab file
da: Kan ikke tilføje mappe til cab-fil

en: Cannot write cab file
da: Kan ikke skrive cab-fil
