gconf-editor - en to fi translation catalogue (97 entries)

en: Configuration Editor
fi: Asetusten muokkaus

en: Directly edit your entire configuration database
fi: Muokkaa suoraan koko asetustietokantaasi

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: gconf-editor folder bookmarks
fi: Gconf-editorin kansiokirjanmerkit

en: Edit Bookmarks
fi: Muokkaa kirjanmerkkejä

en: <no value>
fi: <ei arvoa>

en: Couldn't display help: %s
fi: Ohjetta ei voi näyttää: %s

en: An editor for the GConf configuration system.
fi: Muokkain GConf-asetusjärjestelmälle.

en: Couldn't unset key. Error was:
    %s
fi: Avaimen poistaminen epäonnistui. Virhe oli:
    %s

en: Could not create key. The error is:
    %s
fi: Avaimen luominen epäonnistui. Virhe oli:
    %s

en: Could not change key value. Error message:
    %s
fi: Avaimen arvon muuttaminen epäonnistui. Virhe oli:
    %s

en: Currently pairs and schemas can't be edited. This will be changed in a later version.
fi: Pareja ja kaavaimia ei voi nyt muokata. Tämä tulee muuttumaan myöhemmässä versiossa.

en: Could not set value. Error was:
    %s
fi: Arvoa ei voitu asettaa. Virhe oli:
    %s

en: Could not sync value. Error was:
    %s
fi: Arvon synkronointi epäonnistui. Virhe oli:
    %s

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Search
fi: _Etsi

en: _Bookmarks
fi: _Kirjanmerkit

en: _Help
fi: O_hje

en: New _Settings Window
fi: Uusi _asetusikkuna

en: Open a new Configuration Editor window editing current settings
fi: Avaa uusi muokkausikkuna nykyisten asetusten muuttamista varten

en: New _Defaults Window
fi: Uusi _oletukset-ikkuna

en: Open a new Configuration Editor window editing system default settings
fi: Avaa uusi muokkausikkuna järjestelmän oletusasetusten muokkausta varten

en: New _Mandatory Window
fi: Uusi _pakolliset-ikkuna

en: Open a new Configuration Editor window editing system mandatory settings
fi: Avaa uusi muokkausikkuna järjestelmän pakollisten asetusten muokkaamista varten

en: _Close Window
fi: _Sulje ikkuna

en: Close this window
fi: Sulje tämä ikkuna

en: _Quit
fi: _Lopeta

en: Quit the Configuration Editor
fi: Lopeta asetusten muokkaus

en: _Copy Key Name
fi: _Kopioi avaimen nimi

en: Copy the name of the selected key
fi: Kopioi valitun avaimen nimi

en: _Find...
fi: _Etsi...

en: Find patterns in keys and values
fi: Etsi lausekkeita avaimista ja arvoista

en: _List Recent Keys
fi: _Näytä viimeisimmät avaimet

en: Show recently modified keys
fi: Näytä viimeksi muokatut avaimet

en: _Add Bookmark
fi: _Lisää kirjanmerkki

en: Add a bookmark to the selected directory
fi: Lisää kirjanmerkki valittuun kansioon

en: _Edit Bookmarks
fi: _Muokkaa kirjanmerkkejä

en: Edit the bookmarks
fi: Muokkaa kirjanmerkkejä

en: _Contents
fi: _Sisältö

en: Open the help contents for the Configuration Editor
fi: Avaa asetusten muokkauksen ohjeen sisällysluettelo

en: _About
fi: _Tietoja

en: Show the about dialog for the Configuration Editor
fi: Näytä tietoja asetusten muokkausohjelmasta

en: _New Key...
fi: _Uusi avain..

en: Create a new key
fi: Luo uusi avain

en: _Edit Key...
fi: _Muokkaa avainta...

en: Edit the selected key
fi: Muokkaa valittua avainta

en: _Unset Key
fi: _Poista avain

en: Unset the selected key
fi: Poista valittu avain

en: Set as _Default
fi: Aseta _oletusarvoksi

en: Set the selected key to be the default
fi: Aseta valittu avain oletusarvoksi

en: Set as _Mandatory
fi: Aseta _pakolliseksi

en: Set the selected key to the mandatory
fi: Aseta valittu avain pakolliseksi

en: Configuration Editor (Default settings)
fi: Asetusten muokkaus (oletusasetukset)

en: Configuration Editor (Mandatory settings)
fi: Asetusten muokkaus (pakolliset asetukset)

en: (None)
fi: (Ei mikään)

en: Cannot create GConf engine. Error was:
    %s
fi: GConf-moottorin luominen epäonnistui. Virhe oli:
    %s

en: Configuration Editor (Defaults settings)
fi: Asetusten muokkaus (oletusasetukset)

en: Name
fi: Nimi

en: Value
fi: Arvo

en: Key Documentation
fi: Avaimen ohjeet

en: This key is not writable
fi: Tähän avaimeen ei voi kirjoittaa

en: This key has no schema
fi: Tällä avaimella ei ole kaavainta

en: Key name:
fi: Avaimen nimi:

en: Key owner:
fi: Avaimen omistaja:

en: Short description:
fi: Lyhyt kuvaus:

en: Long description:
fi: Pitkä kuvaus:

en: T_rue
fi: _Tosi

en: _False
fi: _Epätosi

note: These have to be ordered so the EDIT_ enum matches the * menu indices * combobox indices
en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: String
fi: Merkkijono

note: Translators: this refers to "Floating point": * see http://en.wikipedia.org/wiki/Floating_point
en: Float
fi: Liukuluku

en: List
fi: Luettelo

en: Add New List Entry
fi: Lisää uusi alkio luetteloon

en: _New list value:
fi: _Uusi luettelon alkio:

en: Edit List Entry
fi: Muokkaa luettelon alkiota

en: _Edit list value:
fi: _Muokkaa luettelon alkiota:

en: Path:
fi: Polku:

en: _Name:
fi: _Nimi:

en: _Type:
fi: _Tyyppi:

en: _Value:
fi: _Arvo:

en: List _type:
fi: Luettelon _tyyppi:

en: _Values:
fi: _Arvot:

en: New Key
fi: Uusi avain

en: Edit Key
fi: Muokkaa avainta

en: Pattern not found
fi: Lauseketta ei löydy

en: Find
fi: Etsi

en: _Search for:
fi: _Etsittävä:

en: Search also in key _names
fi: Etsi myös avainten _nimistä

en: Search also in key _values
fi: Etsi myös avainten _arvoista

en: Close the output window
fi: Sulje tulosikkuna

en: Copy selected lines
fi: Kopioi valitut rivit

en: Clear the output window
fi: Tyhjennä tulosikkuna

en: Output Lines
fi: Tulosrivit

en: [KEY]
fi: [AVAIN]

en: - Directly edit your entire configuration database
fi: Muokkaa koko asetustietokantaasi suoraan
