gconf-editor HEAD - en to sq translation catalogue (95 entries)

en: Configuration Editor
sq: Editori i konfigurimit

en: Directly edit your entire configuration database
sq: Ndrysho drejtpërsëdrejti të gjithë databazën e konfigurimit

en: Bookmarks
sq: Libërshënues

en: gconf-editor folder bookmarks
sq: Kartela e libërshënuesve të editorit gconf

en: Edit Bookmarks
sq: Ndrysho libërshënuesit

en: <no value>
sq: <asnjë vlerë>

en: Couldn't display help: %s
sq: E pamundur shfaqja e ndihmës: %s

en: An editor for the GConf configuration system.
sq: Një editor për sistemin e konfigurimit GConf.

en: Couldn't unset key. Error was:
    %s
sq: I pamundur zerimi i kyçit. Gabimi ishte:
    %s

en: Could not create key. The error is:
    %s
sq: Nuk arrij të krijoj kyçin. Gabimi është:
    %s

en: Could not change key value. Error message:
    %s
sq: Nuk mund të ndryshoj vlerën e kyçit. Mesazhi i gabimit:
    %s

en: Currently pairs and schemas can't be edited. This will be changed in a later version.
sq: Në këtë version kopjet dhe skemat nuk mund të modifikohen. Kjo gjë do të ndryshojë në një version të ardhshëm.

en: Could not sync value. Error was:
    %s
sq: Nuk arrij të sinkronizoj vlerën. Gabimi ishte:
    %s

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _Search
sq: _Kërko

en: _Bookmarks
sq: _Libërshënues

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: New _Settings Window
sq: Dritare e Re _Rregullimesh

en: Open a new Configuration Editor window editing current settings
sq: Hap një dritare të re të edituesit të konfigurimit për të ndryshuar rregullimet aktuale

en: New _Defaults Window
sq: Dritare e Re me vlerat e _Prezgjedhura

en: Open a new Configuration Editor window editing system default settings
sq: Hap një dritare të re të edituesit të konfigurimit për të ndryshuar rregullimet e prezgjedhura të sistemit

en: New _Mandatory Window
sq: Dritare e Re _Ekzekutimi

en: Open a new Configuration Editor window editing system mandatory settings
sq: Hap një dritare të re të edituesit të konfigurimit për të ndryshuar rregullimet e direktivave të sistemit

en: _Close Window
sq: _Mbyll dritaren

en: Close this window
sq: Mbyll këtë dritare

en: _Quit
sq: _Dalja

en: Quit the Configuration Editor
sq: Mbyll editorin e konfigurimit

en: _Copy Key Name
sq: _Kopjo emrin e kyçit

en: Copy the name of the selected key
sq: Kopjo emrin e kyçit të zgjedhur

en: _Find...
sq: _Gjej...

en: Find patterns in keys and values
sq: Gjej korrispondimet në kyçe dhe vlera

en: _List Recent Keys
sq: _Rreshto kyçet e fundit

en: Show recently modified keys
sq: Shfaq kyçet e ndryshuar së fundmi

en: _Add Bookmark
sq: _Shto Libërshënues

en: Add a bookmark to the selected directory
sq: Shto një libërshënues të ri tek directory e zgjedhur

en: _Edit Bookmarks
sq: _Ndrysho Libërshënuesit

en: Edit the bookmarks
sq: Ndrysho libërshënuesit

en: _Contents
sq: _Përmbajtja

en: Open the help contents for the Configuration Editor
sq: Hap përmbajtjen e ndihmës për edituesin e konfigurimit

en: _About
sq: _Informacione

en: Show the about dialog for the Configuration Editor
sq: Shfaq dritaren e dialogut të informacioneve mbi editorin e konfigurimit

en: _New Key...
sq: _Kyç i ri...

en: Create a new key
sq: Krijo një kyç të ri

en: _Edit Key...
sq: _Ndrysho kyçin...

en: Edit the selected key
sq: Ndrysho kyçin e zgjedhur

en: _Unset Key
sq: _Zero' kyçin

en: Unset the selected key
sq: Zero kyçin e zgjedhur

en: Set as _Default
sq: Vendose si të _prezgjedhur

en: Set the selected key to be the default
sq: Vendos që kyçi i zgjedhur të jetë i prezgjedhuri

en: Set as _Mandatory
sq: Vendose si _direktivë

en: Set the selected key to the mandatory
sq: Vendos kyçin e zgjedhur në direktivë

en: Configuration Editor (Default settings)
sq: Editori i konfigurimit (Rregullimet e prezgjedhura)

en: Configuration Editor (Mandatory settings)
sq: Editori i konfigurimit (Rregullimet e direktivave)

en: (None)
sq: (Asnjë)

en: Cannot create GConf engine. Error was:
    %s
sq: Nuk arrij të krijoj engine GConf. Gabimi është:
    %s

en: Configuration Editor (Defaults settings)
sq: Editori i konfigurimit (rregullimet e prezgjedhura)

en: Type
sq: Lloji

en: The Configuration Editor window type.
sq: Lloji i dritares së editorit të konfigurimit.

en: Name
sq: Emri

en: Value
sq: Vlera

en: Key Documentation
sq: Dokumente në lidhje me kyçin

en: This key is not writable
sq: Ky kyç nuk është i ndryshueshëm

en: This key has no schema
sq: Ky kyç nuk ka skemë

en: Key name:
sq: Emri i kyçit:

en: Key owner:
sq: Pronari i kyçit:

en: Short description:
sq: Përshkrimi i shkurtër:

en: Long description:
sq: Përshkrimi i hollësishëm:

en: T_rue
sq: Vë_rtetë

en: _False
sq: _Fallso

note: These have to be ordered so the EDIT_ enum matches the * menu indices * combobox indices
en: Integer
sq: Integrues

en: String
sq: Stringë

en: List
sq: Lista

en: Add New List Entry
sq: Shto një regjistrim të ri në listë

en: _New list value:
sq: Vlera e _re e listës:

en: Edit List Entry
sq: Ndrysho regjistrimin në listë

en: _Edit list value:
sq: _Ndrysho vlerën në listë:

en: Path:
sq: Pozicioni:

en: _Name:
sq: _Emri:

en: _Type:
sq: _Lloji:

en: _Value:
sq: _Vlera:

en: List _type:
sq: Lloji i _listës:

en: _Values:
sq: _Vlerat:

en: New Key
sq: Kyç i ri

en: Edit Key
sq: Ndrysho kyçin

en: Pattern not found
sq: Korrispondenti nuk u gjet

en: Find
sq: Gjej

en: _Search for:
sq: _Kërko për:

en: Search also in key _names
sq: Kërko gjithashtu tek _emrat e kyçeve

en: Search also in key _values
sq: Kërko gjithashtu tek _vlerat e kyçeve

en: Close the output window
sq: Mbyll dritaren e output

en: Copy selected lines
sq: Kopjo rreshtat e zgjedhur

en: Clear the output window
sq: Pastro dritaren e output

en: Output Lines
sq: Rreshtat e output

en: [KEY]
sq: [KYÇI]

en: - Directly edit your entire configuration database
sq: - Ndrysho drejtpërsëdrejti të gjithë databazën e konfigurimit
