gconf-editor HEAD - en to ug translation catalogue (96 entries)

en: Configuration Editor
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچ

en: Directly edit your entire configuration database
ug: سەپلىمە ساندىنىنى بىۋاسىتە تەھرىرلەيدۇ

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

en: gconf-editor folder bookmarks
ug: gconf-editor قىسقۇچ خەتكۈچلەر

en: Edit Bookmarks
ug: خەتكۈش تەھرىر

en: <no value>
ug: <قىممەت يوق>

en: Couldn't display help: %s
ug: ياردەمنى كۆرسەتكىلى بولمىدى: %s

en: An editor for the GConf configuration system.
ug: GConf سەپلىمە سىستېمىسىنىڭ تەھرىرلىگۈچى

en: Couldn't unset key. Error was:
    %s
ug: ئاچقۇچنى نى تازىلىغىلى بولمىدى. خاتالىق:
    %s

en: Could not create key. The error is:
    %s
ug: ئاچقۇچنى قۇرالمىدى. خاتالىق:
    %s

en: Could not change key value. Error message:
    %s
ug: ئاچقۇچ قىممىتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى. خاتالىق:
    %s

en: Currently pairs and schemas can't be edited. This will be changed in a later version.
ug: ھازىر جۈپتە ۋە لايىھىلەرنى تەھرىرلىگىلى بولمايدۇ. بۇ كېيىنكى نەشرلىرىدە تۈزىتىلمەكچى.

en: Could not set value. Error was:
    %s
ug: قىممەتنى تەڭشىيەلمىدى. خاتالىق:
    %s

en: Could not sync value. Error was:
    %s
ug: قىممىتىنى قەدەمداش قىلالمىدى. خاتالىق: 
    %s

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Search
ug: ئىزدە(_S)

en: _Bookmarks
ug: خەتكۈچلەر(_B)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: New _Settings Window
ug: يېڭى تەڭشەك كۆزنىكى(_S)

en: Open a new Configuration Editor window editing current settings
ug: يېڭىدىن سەپلىمە تەھرىرلىگۈچ كۆزنىكى ئېچىپ ھازىرقى تەڭشەك تەھرىرلىنىدۇ

en: New _Defaults Window
ug: يېڭى كۆڭۈلدىكى رامكا(_D)

en: Open a new Configuration Editor window editing system default settings
ug: يېڭىدىن سەپلىمە تەھرىرلىگۈچ كۆزنەك ئېچىپ سىستېمىنىڭ  كۆڭۈلدىكى تەڭشىكى تەھرىرلىنىدۇ

en: New _Mandatory Window
ug: يېڭى مەجبۇرىي كۆزنەك(_M)

en: Open a new Configuration Editor window editing system mandatory settings
ug: يېڭىدىن سەپلىمە تەھرىرلىگۈچ كۆزنەك ئېچىپ سىستېمىنىڭ  مەجبۇرىي تەڭشەك تەھرىرلىنىدۇ

en: _Close Window
ug: كۆزنەك ياپ(_C)

en: Close this window
ug: بۇ كۆزنەكنى ياپىدۇ

en: _Quit
ug: چېكىن(_Q)

en: Quit the Configuration Editor
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچتىن چېكىنىدۇ

en: _Copy Key Name
ug: كۇنۇپكا ئاتىنى كۆچۈر(_C)

en: Copy the name of the selected key
ug: تاللانغان كۇنۇپكىنىڭ ئاتىنى كۆچۈرىدۇ

en: _Find...
ug: ئىزدە(_F)…

en: Find patterns in keys and values
ug: كۇنۇپكا ۋە ئۇلارنىڭ قىممەتلىرىنى ئىزدەيدۇ

en: _List Recent Keys
ug: يېڭىلانغان كۇنۇپكىلارنى كۆرسەت(_L)

en: Show recently modified keys
ug: يېقىندا ئۆزگەرتىلگەن كۇنۇپكىلارنى كۆرسىتىدۇ

en: _Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش(_A)

en: Add a bookmark to the selected directory
ug: تاللانغان مۇندەرىجىگە خەتكۈچتىن بىرنى قوشىدۇ

en: _Edit Bookmarks
ug: خەتكۈش تەھرىر(_E)

en: Edit the bookmarks
ug: خەتكۈچلەرنى تەھرىرلەيدۇ

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: Open the help contents for the Configuration Editor
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچىنىڭ ياردەمچى مەزمۇنلىرىنى ئاچىدۇ

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: Show the about dialog for the Configuration Editor
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچكە مۇناسىۋەتلىك ئۇچۇرلارنى كۆرسىتىدىغان سۆزلەشكۈنى كۆرسىتىدۇ

en: _New Key...
ug: يېڭى كۇنۇپكا (_N)…

en: Create a new key
ug: يېڭى ئاچقۇچتىن بىرنى قۇرىدۇ

en: _Edit Key...
ug: ئاچقۇچ تەھرىر(_E)…

en: Edit the selected key
ug: تاللانغان ئاچقۇچنى تەھرىرلەيدۇ

en: _Unset Key
ug: ئاچقۇچنى تازىلا(_U)

en: Unset the selected key
ug: تاللانغان ئاچقۇچنى تازىلايدۇ

en: Set as _Default
ug: كۆڭۈلدىكىگە تەڭشە(_D)

en: Set the selected key to be the default
ug: تاللانغان ئاچقۇچنى كۆڭۈلدىكىگە تەڭشەيدۇ

en: Set as _Mandatory
ug: مەجبۇرىي قىممەتكە تەڭشە(_M)

en: Set the selected key to the mandatory
ug: تاللانغان ئاچقۇچنى مەجبۇرىي قىلىپ تەڭشەيدۇ

en: Configuration Editor (Default settings)
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچ(كۆڭۈلدىكى تەڭشەك)

en: Configuration Editor (Mandatory settings)
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچى(مەجبۇرىي تەڭشەك)

en: (None)
ug: (يوق)

en: Cannot create GConf engine. Error was:
    %s
ug: GConf ماتورىنى قۇرالمىدى. خاتالىق:
    %s

en: Configuration Editor (Defaults settings)
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچ(كۆڭۈلدىكى تەڭشەك)

en: Name
ug: ئاتى

en: Value
ug: قىممىتى

en: Key Documentation
ug: ئاچقۇچنىڭ پۈتۈكلىرى

en: This key is not writable
ug: مەزكۇر ئاچقۇچقا يازغىلى بولمايدۇ

en: This key has no schema
ug: مەزكۇر ئاچقۇچنىڭ ئەندىزىسى يوق

en: Key name:
ug: ئاچقۇچ ئاتى:

en: Key owner:
ug: ئاچقۇچ ئىگىسى:

en: Short description:
ug: قىسقىچە چۈشەندۈرۈلۈشى:

en: Long description:
ug: تەپسىلىي چۈشەندۈرۈلۈشى:

en: T_rue
ug: راست(_R)

en: _False
ug: يالغان(_F)

note: These have to be ordered so the EDIT_ enum matches the * menu indices * combobox indices
en: Integer
ug: پۈتۈن سان

en: Boolean
ug: بۇلىن

en: String
ug: تېكىست

note: Translators: this refers to "Floating point": * see http://en.wikipedia.org/wiki/Floating_point
en: Float
ug: لەيلىمە كەسىر سان

en: List
ug: تىزىم

en: Add New List Entry
ug: يېڭى تىزىملىك قوش

en: _New list value:
ug: يېڭى تىزىملىكنىڭ قىممىتى(_N):

en: Edit List Entry
ug: تىزىملىك تۈرى تەھرىر

en: _Edit list value:
ug: تىزىملىك قىممىتى تەھرىر(_E):

en: Path:
ug: يول:

en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: _Type:
ug: تىپى(_T):

en: _Value:
ug: قىممىتى(_V):

en: List _type:
ug: تىزىملىك تىپى(_T):

en: _Values:
ug: قىممەتلىرى(_V):

en: New Key
ug: يېڭى ئاچقۇچ

en: Edit Key
ug: ئاچقۇچ تەھرىر

en: Pattern not found
ug: قېلىپ تېپىلمىدى

en: Find
ug: ئىزدە

en: _Search for:
ug: ئىزدە(_S):

en: Search also in key _names
ug: ئاچقۇچنىڭ ئاتىدىنمۇ ئىزدە(_N)

en: Search also in key _values
ug: ئاچقۇچنىڭ قىممىتى ئىچىدىنمۇ ئىزدە(_V)

en: Close the output window
ug: چىقىرىش كۆزنىكىنى ياپ

en: Copy selected lines
ug: تاللانغان قۇرنى كۆچۈر

en: Clear the output window
ug: چىقىرىش كۆزنىكىنى تازىلا

en: Output Lines
ug: قۇرنى چىقار

en: - Directly edit your entire configuration database
ug: - پۈتكۈل سەپلىمە ساندىنىڭىزنى بىۋاسىتە تەھرىرلەيدۇ
