gconf master - en to be translation catalogue (493 entries)

en: Failed to get configuration file path from '%s'
be: Не ўдалося атрымаць файлавую сцежку канфігурацыі з "%s"

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
be: Створаная крыніца Evolution/LDAP выкарыстоўвае файл канфігурацыі "%s"

en: Unable to parse XML file '%s'
be: Не ўдалося разабраць XML-файл "%s"

en: Config file '%s' is empty
be: Файл канфігурацыі "%s" пусты

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
be: Каранёвы вузел "%s" мусіць быць <evoldap>, а не <%s>

en: No <template> specified in '%s'
be: <template> не вызначаны ў "%s"

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
be: Атрыбут "filter" не вызначаны для <template> у "%s"

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
be: LDAP-сервер ці базавы DN не вызначаны ў "%s"

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
be: Сувязь з LDAP-серверам: хост "%s", порт "%d", базавы DN "%s"

en: Failed to contact LDAP server: %s
be: Не ўдалося звязацца з LDAP-серверам: %s

en: Searching for entries using filter: %s
be: Пошук запісаў пры дапамозе фільтра: %s

en: Error querying LDAP server: %s
be: Памылка запыту да LDAP-сервера: %s

en: Got %d entries using filter: %s
be: Атрымана %d запісаў з дапамогай фільтра: %s

en: Cannot find directory %s
be: Не ўдалося адшукаць каталог %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
be: Памылка захавання дрэва GConf у "%s": %s

en: Usage: %s <dir>
be: Правілы карыстання: %s <dir>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
be: Правілы карыстання: %s <кат>
      Аб'ядноўвае файлавую іерархію разметкі:
        кат/%%gconf.xml
            падкат1/%%gconf.xml
            падкат2/%%gconf.xml
      у:
        кат/%%gconf-tree.xml

en: Unloading text markup backend module.
be: Выгрузка праграмнага модуля тэкставай разметкі.

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
be: Не ўдалося адшукаць каранёвы каталог XML па адрасе "%s"

en: Could not make directory `%s': %s
be: Не ўдалося стварыць каталог "%s": %s

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
be: Не ўдалося прачытаць ці запісаць у каранёвы каталог XML па адрасе "%s"

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
be: Дазволы на каталог/файл для XML-крыніцы з коранем %s: %o/%o

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
be: Выдаленне каталога больш не падтрымліваецца, проста выдаліце ўсе значэнні з каталога

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
be: Не ўдалося адкрыць каталог блакіровак %s, каб выдаліць блакіроўкі: %s

en: Could not remove file %s: %s
be: Не ўдалося выдаліць файл %s: %s

en: Initializing Markup backend module
be: Ініцыяцыя праграмнага модуля разметкі

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
be: Не ўдалося адблакіраваць XML-каталог "%s": %s

en: Failed to write some configuration data to disk
be: Не ўдалося запісаць пэўныя канфігурацыйныя даныя на дыску

en: Could not make directory "%s": %s
be: Не ўдалося стварыць каталог "%s": %s

en: Could not remove "%s": %s
be: Не ўдалося выдаліць "%s": %s

en: Failed to write "%s": %s
be: Не ўдалося запісаць "%s": %s

en: Failed to load file "%s": %s
be: Не ўдалося загрузіць файл "%s": %s

en: Line %d character %d: %s
be: Радок %d, знак %d: %s

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
be: У гэтым кантэксце атрыбут "%s" з'яўляецца хібным для элемента <%s>

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
be: Незразумелае значэнне "%s" (чакаўся цэлы лік)

en: Integer `%s' is too large or small
be: Цэлы лік "%s" надта вялікі або надта малы

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
be: Незразумелае значэнне "%s" (чакалася булева значэнне)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
be: Незразумелае значэнне "%s" (чакаўся сапраўдны лік)

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
be: Невядомае значэнне "%s" для атрыбута "%s" у элеменце <%s>

en: No "%s" attribute on element <%s>
be: Няма атрыбута "%s" у элеменце <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
be: Хібны ltype "%s" у <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
be: Хібны тып першага элемента "%s" у <%s>

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
be: Хібны cdr_type "%s" у <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
be: Хібны list_type "%s" у <%s>

en: Two <default> elements below a <local_schema>
be: Два элементы <default> пад <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
be: Два элементы <longdesc> пад <local_schema>

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
be: Элемент <%s> не дазволены пад <%s>

en: <%s> provided but current element does not have type %s
be: <%s> прысутнічае, але бягучы элемент не мае тыпу %s

en: Two <car> elements given for same pair
be: Два элементы <car> пададзеныя для адной пары

en: Two <cdr> elements given for same pair
be: Два элементы <cdr> пададзеныя для адной пары

en: <li> has wrong type %s
be: <li> мае хібны тып %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
be: <%s> прысутнічае, але бацькоўскі элемент <entry> не мае значэння

en: Element <%s> is not allowed inside current element
be: Элемент <%s> не дазволены ў бягучым элеменце

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
be: Апошні элемент у файле меню мусіць быць <gconf>, а не <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
be: Элемент <%s> не дазволены ў элеменце <%s>

en: No text is allowed inside element <%s>
be: Тэкст не дазволены ў элеменце <%s>

en: Failed to open "%s": %s
be: Не ўдалося адкрыць "%s": %s

en: Error reading "%s": %s
be: Памылка чытання "%s": %s

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
be: Не ўдалося забяспечыць запіс файла "%s" на дыску: %s

en: Error writing file "%s": %s
be: Памылка запісу файла "%s": %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
be: Не ўдалося перамясціць часовы файл "%s" у канчатковае месцазнаходжанне "%s": %s

en: Unloading XML backend module.
be: Выгрузка праграмнага модуля XML.

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
be: Памылка сінхранізацыі кэшу каталога праграмнага модуля XML: %s

en: Initializing XML backend module
be: Ініцыяцыя праграмнага модуля XML

en: Failed to sync XML cache contents to disk
be: Не ўдалося сінхранізаваць змест кэшу XML з дыскам

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
be: Не ўдалося выдаліць каталог "%s" з кэшу праграмнага модуля XML, бо ён не быў паспяхова сінхранізаваны з дыскам

en: Could not stat `%s': %s
be: Не ўдалося сабраць статыстыку аб "%s": %s

en: XML filename `%s' is a directory
be: Назва XML-файла "%s" з'яўляецца каталогам

en: Failed to delete "%s": %s
be: Не ўдалося выдаліць "%s": %s

en: Failed to write file `%s': %s
be: Не ўдалося запісаць файл "%s": %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
be: Не ўдалося прызначыць рэжым для "%s": %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
be: Не ўдалося запісаць XML-даныя у "%s": %s

en: Failed to close file `%s': %s
be: Не ўдалося закрыць файл "%s": %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
be: Не ўдалося змяніць назву "%s" на "%s": %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
be: Не ўдалося аднавіць "%s" з "%s": %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
be: Не ўдалося выдаліць стары файл "%s": %s

note: These are all fatal errors
en: Failed to stat `%s': %s
be: Не ўдалося сабраць статыстыку аб "%s": %s

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
be: Дублікат "%s" у "%s", ігнаруецца

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
be: Элемент без назвы ў XML-файле "%s", ігнаруецца

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
be: Вузлом верхняга ўзроўню ў XML-файле "%s" з'яўляецца <%s>, а не <entry>, ігнаруецца

en: Failed to create file `%s': %s
be: Не ўдалося стварыць файл "%s": %s

en: Failed to parse XML file "%s"
be: Не ўдалося разабраць XML-файл "%s"

note: There was an error
en: Ignoring XML node with name `%s': %s
be: Ігнараванне XML-вузла з назвай "%s": %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
be: Ігнараванне назвы схемы "%s", бо яна хібная: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
be: Ігнараванне XML-вузла "%s": %s

en: Failed reading default value for schema: %s
be: Не ўдалося прачытаць прадвызначанае значэнне для схемы: %s

en: No "type" attribute for <%s> node
be: Вузел <%s> не мае атрыбута "type"

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
be: Вузел мае невядомы атрыбут "type" ("%s"), ігнаруецца

en: No "value" attribute for node
be: Вузел не мае атрыбута "value"

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
be: Незразумелы XML-вузел <%s> унутры XML-вузла спіса

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
be: Хібны тып (спіс, пара ці невядомы) у вузле спіса

en: Bad XML node: %s
be: Хібны XML-вузел: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
be: Спіс змяшчае вузел хібнага тыпу (%s, а мусіць быць %s)

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
be: Ігнараванне хібнага "car" для XML-пары: %s

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
be: разбор XML-файла: спісы і пары не могуць быць змешчаныя ўнутры пары

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
be: Ігнараванне хібнага "cdr" для XML-пары: %s

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
be: Незразумелы XML-вузел <%s> унутры XML-вузла пары

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
be: Не ўдалося адшукаць "car" і "cdr" для XML-вузла пары

en: Missing cdr from pair of values in XML file
be: Адсутнічае "cdr" для пары значэнняў у XML-файле

en: Missing car from pair of values in XML file
be: Адсутнічае "car" для пары значэнняў у XML-файле

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
be: Адсутнічаюць і "car", і "cdr" для пары ў XML-файле

en: Change GConf system values
be: Змяненне сістэмных значэнняў GConf

en: Privileges are required to change GConf system values
be: Прывілеі, патрэбныя для змянення сістэмных значэнняў GConf

en: Change GConf mandatory values
be: Змяненне абавязковых значэнняў GConf

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
be: Прывілеі, патрэбныя для змянення абавязковых значэнняў GConf

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
be: "%c" - хібны знак у адрасе канфігурацыйнага сховішча

note: -- end debug only
en: No such file `%s'
be: Няма файла "%s"

en: Backend `%s' failed to return a vtable
be: Праграмны драйвер "%s" не здолеў вярнуць vtable

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
be: Праграмны драйвер "%s" не мае патрэбнага vtable-члена "%s"

en: Bad address `%s': %s
be: Хібны адрас "%s": %s

en: Bad address `%s'
be: Хібны адрас "%s"

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
be: GConf не будзе працаваць без падтрымкі дынамічных модуляў (gmodule)

en: Error opening module `%s': %s
be: Памылка адкрыцця модуля "%s": %s

en: Error initializing module `%s': %s
be: Памылка ініцыяцыі модуля "%s": %s

en: Couldn't locate backend module for `%s'
be: Не ўдалося знайсці модуль праграмнага драйвера для "%s"

en: Failed to shut down backend
be: Не ўдалося выключыць праграмны драйвер

en: GConf Error: %s
be: Памылка GConf: %s

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
be: Перасцярога GConf: памылка пералічэння пар у "%s": %s

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
be: Чакалася "%s", атрымана "%s" для ключа %s

en: Received invalid value in set request
be: Атрымана хібнае значэнне для запыту настаўлення

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
be: Не ўдалося зразумець сэнс CORBA-значэння, атрыманага для запыту настаўлення ключа "%s"

en: Received request to drop all cached data
be: Атрыманы запыт на скіданне ўсіх даных у кэшы

en: Received request to sync synchronously
be: Атрыманы запыт на сінхронную сінхранізацыю

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
be: Фатальная памылка: памылка атрымання адсылкі на аб'ект ConfigDatabase

en: Failed to sync one or more sources: %s
be: Не ўдалося сінхранізаваць адну ці некалькі крыніц: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
be: Памылка атрымання новага значэння для "%s" пасля апавяшчэння аб змене з праграмнага драйвера "%s": %s

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
be: Не ўдалося зарэгістраваць слухача %s (%s); пасля перазапуску gconfd яго не ўдасца аднавіць, у выніку чаго апавяшчэнні аб зменах у канфігурацыі будуць ненадзейнымі.

en: Listener ID %lu doesn't exist
be: ID слухача %lu не існуе

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
be: Не ўдалося зарэгістраваць выдаленне слухача ў журнальным файле (звычайна гэта бясшкодна, але можа прывесці да нечаканага паўтору апавяшчэння): %s

en: Error getting value for `%s': %s
be: Памылка атрымання значэння для "%s": %s

en: Error setting value for `%s': %s
be: Памылка настаўлення значэння для "%s": %s

en: Error unsetting `%s': %s
be: Памылка скасавання значэння "%s": %s

en: Error getting default value for `%s': %s
be: Памылка атрымання прадвызначанага значэння для "%s": %s

en: Error unsetting "%s": %s
be: Памылка скасавання значэння "%s": %s

en: Error getting new value for "%s": %s
be: Памылка атрымання новага значэння для "%s": %s

en: Error checking existence of `%s': %s
be: Памылка праверкі існавання "%s": %s

en: Error removing directory "%s": %s
be: Памылка выдалення каталога "%s": %s

en: Failed to get all entries in `%s': %s
be: Не ўдалося атрымаць усе запісы ў "%s": %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
be: Памылка пералічэння файлаў каталога ў "%s": %s

en: Error setting schema for `%s': %s
be: Памылка настаўлення схемы для "%s": %s

en: Notification on %s doesn't exist
be: Апавяшчэнне для %s не існуе

en: D-BUS error: %s
be: Памылка D-BUS: %s

en: Unknown error
be: Невядомая памылка

en: Unknown error %s: %s
be: Невядомая памылка %s: %s

en: No D-BUS daemon running
be: Дэман D-BUS не запушчаны

en: Failed to activate configuration server: %s
be: Не ўдалося ўключыць сервер канфігурацыі: %s

en: Server couldn't resolve the address `%s'
be: Сервер не здолеў вызначыць адрас "%s"

en: Can't add notifications to a local configuration source
be: Не ўдалося дадаць апавяшчэнні для мясцовай крыніцы канфігурацыі

en: Couldn't get value
be: Не ўдалося атрымаць значэнне

en: Success
be: Поспех

en: Failed
be: Памылка

en: Configuration server couldn't be contacted
be: Не ўдалося звязацца з серверам канфігурацыі

en: Permission denied
be: Адмоўлена ў дазволе

en: Couldn't resolve address for configuration source
be: Не ўдалося вызначыць адрас крыніцы канфігурацыі

en: Bad key or directory name
be: Хібны ключ ці назва каталога

en: Parse error
be: Памылка разбору

en: Corrupt data in configuration source database
be: Пашкоджаныя даныя ў базе даных крыніцы канфігурацыі

en: Type mismatch
be: Неадпаведнасць тыпу

en: Key operation on directory
be: Ключавая аперацыя над каталогам

en: Directory operation on key
be: Каталогавая аперацыя над ключом

en: Can't overwrite existing read-only value
be: Немагчыма перазапісаць значэнне, даступнае толькі для чытання

en: Object Activation Framework error
be: Памылка фрэймворку актывацыі аб'ектаў

en: Operation not allowed without configuration server
be: Дзеянне не дазволена без сервера канфігурацыі

en: Failed to get a lock
be: Не ўдалося атрымаць блакіроўку

en: No database available to save your configuration
be: Няма базы даных для захавання канфігурацыі

en: No '/' in key "%s"
be: "/" адсутнічае ў ключы "%s"

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
be: Хібны UTF-8 у тэкставым значэнні "%s"

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
be: Не ўдалося інтэрпрэтаваць CORBA-значэнне для элемента спіса

en: Incorrect type for list element in %s
be: Хібны тып элемента спіса ў %s

en: Received list from gconfd with a bad list type
be: З gconfd атрыманы спіс з хібным тыпам спіса

en: Failed to convert object to IOR
be: Не ўдалося пераўтварыць аб'ект у IOR

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
be: Хібны UTF-8 у лакальнасці для схемы

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
be: Хібны UTF-8 у кароткім апісанні схемы

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
be: Хібны UTF-8 у падрабязным апісанні схемы

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
be: Хібны UTF-8 у імені ўласніка схемы

en: Couldn't open path file `%s': %s
be: Не ўдалося адкрыць файл сцежкі "%s": %s

en: Adding source `%s'
be: Новая крыніца: "%s"

en: Read error on file `%s': %s
be: Памылка чытання файла "%s": %s

en: Text contains invalid UTF-8
be: Тэкст змяшчае хібны UTF-8

en: Expected list, got %s
be: Чакаўся спіс, а атрымана %s

en: Expected list of %s, got list of %s
be: Чакаўся спіс з элементамі %s, а атрыманы спіс з элементамі %s

en: Expected pair, got %s
be: Чакалася пара, а атрымана %s

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
be: Чакалася пара (%s,%s), а атрымана пара без аднаго ці абодвух элементаў

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
be: Чакалася пара тыпу (%s,%s), а атрымана пара тыпу (%s,%s)

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
be: Радок-цытата не пачынаецца з двукосся

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
be: Радок-цытата не заканчваецца двукоссем

en: Encoded value is not valid UTF-8
be: Закадаванае значэнне не з'яўляецца UTF-8

en: Could not lock temporary file '%s': %s
be: Не ўдалося заблакіраваць часовы файл "%s": %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
be: Не ўдалося стварыць файл "%s", магчыма, таму што ён ужо існуе

en: Failed to create or open '%s'
be: Не ўдалося стварыць ці адкрыць "%s"

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
be: Памылка блакіравання "%s": магчыма, іншы працэс ужо заблакіраваў яго, або ў вашай аперацыйнай сістэме памылкова настроена файлавае блакіраванне для NFS (%s)

en: Failed to remove '%s': %s
be: Не ўдалося выдаліць "%s": %s

en: Not running within active session
be: Не ў дзейным сеансе

en: Failed to get connection to session: %s
be: Не ўдалося атрымаць злучэнне з сеансам: %s

en: GetIOR failed: %s
be: Памылка GetIOR: %s

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
be: не ўдалося звязацца з ORB для развязання наяўнай адсылкі на аб'ект gconfd

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
be: Не ўдалося пераўтварыць IOR "%s" у адсылку на аб'ект

en: couldn't create directory `%s': %s
be: не ўдалося стварыць каталог "%s": %s

en: Can't write to file `%s': %s
be: Не ўдалося запісаць у файл "%s": %s

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
be: Няма блакіроўкі файла "%s", хоць яна мусіць быць

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
be: Не ўдалося злучыць "%s" з "%s": %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
be: Не ўдалося выдаліць файл блакіроўкі "%s": %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
be: Не ўдалося вычысціць файл "%s": %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
be: Не ўдалося выдаліць каталог блакіроўкі "%s": %s

en: Server ping error: %s
be: Памылка пінгавання сервера: %s

en: Failed to contact configuration server; the most common cause is a missing or misconfigured D-Bus session bus daemon. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
be: Не ўдалося злучыцца з серверам канфігурацыі. Імаверная прычына: адсутны ці памылкова настроены дэман сеансавай магістралі D-Bus. Больш падрабязную інфармацыю глядзіце на http://projects.gnome.org/gconf/. (Падрабязнасці - %s)

en: none
be: няма

en: - Sanity checks for GConf
be: - Праверка гатоўнасці GConf да працы

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
be: Памылка падчас разбору параметраў: %s.
    Запусціце "%s --help", каб убачыць поўны спіс даступных параметраў загаднага радка.

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
be: Звярніцеся да свайго сістэмнага адміністратара для вырашэння наступнай праблемы:
    Не ўдалося адкрыць ці стварыць файл "%s". Гэта паказвае на тое, што канфігурацыя можа быць памылковай, бо многія праграмы захочуць ствараць файлы ў вашым дамашнім каталогу. Памылка: "%s" (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
be: Звярніцеся да свайго сістэмнага адміністратара для вырашэння наступнай праблемы:
    Не ўдалося заблакіраваць файл "%s". Гэта паказвае на тое, што канфігурацыя аперацыйнай сістэмы можа быць памылковай. Калі ваш дамашні каталог прымацаваны праз NFS, ці сервер, ці кліенцкая праграма настроеныя памылкова. Падрабязней глядзіце ў дакументацыі rpc.statd і rpc.lockd. Часцяком гэта азначае, што служба "nfslock" выключана. Памылка: "%s" (errno = %d).

en: Can't remove file %s: %s
be: Не ўдалося выдаліць файл %s: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
be: Звярніцеся да свайго сістэмнага адміністратара для вырашэння наступнай праблемы :
    Няма крыніц канфігурацыі ў файле канфігурацыі "%s". Гэта значыць, што ніякія настройкі не могуць быць захаваныя. %s%s

en: Error reading the file:
be: Памылка чытання файла:

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
be: Звярніцеся да свайго сістэмнага адміністратара для вырашэння наступнай праблемы:
    Не ўдалося вызначыць адрас "%s" у файле канфігурацыі "%s": %s

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
be: Файлы, якія змяшчаюць вашы настройкі, занятыя.
    
    Магчыма, вы адкрылі сеанс з іншага камп'ютара, і ён выкарыстоўвае гэтыя файлы настроек.
    
    Вы можаце працягваць выкарыстоўваць бягучы сеанс, але гэта можа прывесці да часовых праблем з настройкамі іншага сеанса.
    
    Працягнуць?

en: _Log Out
be: _Выйсці

en: _Continue
be: _Працягнуць

en: %s Continue (y/n)?
be: %s Працягнуць (y/n)?

en: Schema contains invalid UTF-8
be: Схема змяшчае хібны UTF-8

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
be: Схема вызначае тып спіса, але не вызначае тып яго элементаў

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
be: Схема вызначае тып пары, але не вызначае тып элементаў car/cdr

en: Failed to load source "%s": %s
be: Не ўдалося загрузіць крыніцу "%s": %s

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
be: Вызначаны адрас "%s" даступнай для запісу крыніцы канфігурацыі ў пазіцыі %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
be: Вызначаны адрас "%s" крыніцы канфігурацыі, даступнай толькі для чытання, у пазіцыі %d

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
be: Вызначаны адрас "%s" да часткова даступнай для запісу крыніцы канфігурацыі ў пазіцыі %d

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
be: Ніводны з вызначаных адрасоў не даступны для запісу; захаванне настроек немагчыма

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
be: Схема "%s", вызначаная для "%s", захоўвае значэнне, якое не належыць схеме

en: The '/' name can only be a directory, not a key
be: Назва "/" можа быць толькі каталогам, але не ключом

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
be: Значэнне для "%s" настаўлена для крыніцы, даступнай толькі для чытання, у самым пачатку вашай сцежкі канфігурацыі

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
be: Не ўдалося захаваць значэнне ключа "%s", бо сервер канфігурацыі не мае баз даных, прыдатных для запісу. Ёсць некалькі імаверных прычын гэтай праблемы: 1) ваш файл сцежкі канфігурацыі %s/path не змяшчае баз даных ці не быў адшуканы; 2) былі памылкова створаныя два працэсы gconfd; 3) аперацыйная сістэма памылкова настроена, і таму блакіраванне файлаў NFS не працуе для вашага дамашняга каталога; 4) адбылася аварыя вашага кліенцкага камп'ютара NFS, і ён не паведаміў серверу аб тым, што блакіроўкі файлаў мусяць быць скасаваныя. Калі запушчаныя два працэсы gconfd (ці адзін ужо існаваў падчас спробы запуску другога), выхад з сеанса, які прывядзе да спынення ўсіх копій gconfd, і паўторны ўваход могуць вам дапамагчы вырашыць гэту праблему. Калі засталіся састарэлыя блакіроўкі, проста выдаліце ~/.gconf*/*lock. Таксама магчыма, што праблема ў спробе выкарыстоўваць GConf адразу з двух камп'ютараў, а ORBit дасюль мае прадвызначаную канфігурацыю, якая забараняе аддаленыя злучэнні CORBA. У такім выпадку ўстаўце "ORBIIOPIPv4=1" у файл /etc/orbitrc. Вядома, таксама праверце user.* у сістэмным журнале, бо там могуць быць падрабязнасці аб праблеме, з якой сутыкнуўся gconfd. Для кожнага дамашняга каталога магчымы толькі адзін працэс gconfd, і ён мусіць валодаць блок-файлам у ~/.gconfd, а таксама блок-файламі ў кожным сховішчы, напрыклад, у ~/.gconf

en: Error finding metainfo: %s
be: Памылка пошуку метаінфармацыі: %s

en: Error getting metainfo: %s
be: Памылка атрымання метаінфармацыі: %s

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
be: Ключ "%s", пазначаны як схема для ключа "%s", насамрэч захоўвае тып "%s"

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
be: Незразумелае значэнне "%s" (спіс мусіць пачынацца з "[")

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
be: Незразумелае значэнне "%s" (спіс мусіць заканчвацца "]")

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
be: Незразумелае значэнне "%s" (адшукана лішняя неэкраніраваная "]" у спісе)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
be: Незразумелае значэнне "%s" (лішнія канцавыя знакі)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
be: Незразумелае значэнне "%s" (пара мусіць пачынацца з "(")

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
be: Незразумелае значэнне "%s" (пара мусіць заканчвацца ")")

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
be: Незразумелае значэнне "%s" (хібная колькасць элементаў)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
be: Незразумелае значэнне "%s" (лішняя неэкраніраваная ")" унутры пары)

en: Key is NULL
be: Ключ мае значэнне NULL

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
be: Не ўдалося дадаць кліента ў спіс сервера, памылка CORBA: %s

en: Must begin with a slash '/'
be: Мусіць пачынацца з прамога скоса "/"

en: Can't have two slashes '/' in a row
be: Нельга мець два прамыя скосы "/" у радку

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
be: Нельга мець кропку "." адразу пасля прамога скоса "/"

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
be: "\%o" - гэта не ASCII-знак, і таму ён не дазволены для назваў ключоў

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
be: "%c" - гэта хібны знак для назваў ключоў ці каталогаў

en: Key/directory may not end with a slash '/'
be: Назва ключа ці каталога не можа заканчвацца прамым скосам "/"

en: Failure shutting down configuration server: %s
be: Памылка выключэння сервера канфігурацыі: %s

en: Expected float, got %s
be: Чакаўся лік з нефіксаванай коскай, а атрымана %s

en: Expected int, got %s
be: Чакаўся цэлы лік, а атрымана %s

en: Expected string, got %s
be: Чакаўся тэкставы ланцужок, а атрымана %s

en: Expected bool, got %s
be: Чакалася булева значэнне, а атрымана %s

en: Expected schema, got %s
be: Чакалася схема, а атрымана %s

en: CORBA error: %s
be: Памылка CORBA: %s

en: Shutdown request received
be: Атрыманы запыт на выключэнне

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
be: gconfd скампіляваны для адладкі; спроба загрузкі gconf.path з каталога-крыніцы

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
be: Файлы канфігурацыі не знойдзены. Спроба ўжыць прадвызначаную крыніцу канфігурацыі "%s"

note: We want to stay alive but do nothing, because otherwise every request would result in another failed gconfd being spawned.
en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
be: Крыніцы канфігурацыі адсутнічаюць у сцежцы крыніц. Канфігурацыя не будзе захавана; адрэдагуйце %s%s

en: Error loading some configuration sources: %s
be: Памылка загрузкі некаторых крыніц канфігурацыі: %s

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
be: Ні адзін адрас крыніц канфігурацыі не быў вызначаны. Немагчыма загрузіць ці захаваць канфігурацыйныя даныя

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
be: Ні адзін адрас крыніц канфігурацыі, даступных для запісу, не быў вызначаны. Магчыма, не ўдасца захаваць некаторыя змены канфігурацыі.

en: Could not connect to session bus: %s
be: Не ўдалося злучыцца з магістраллю сеанса: %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
be: Не ўдалося атрымаць назву магістралі для дэмана, выхад: %s

en: Could not connect to system bus: %s
be: Не ўдалося злучыцца з сістэмнай магістраллю: %s

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
be: запуск (версія %s), pid %u, карыстальнік "%s"

en: Failed to get object reference for ConfigServer
be: Не ўдалося атрымаць адсылку на аб'ект ConfigServer

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
be: Не ўдалося запісаць байт у файлавы дэскрыптар канала %d, таму кліенцкая праграма можа павіснуць: %s

en: Error releasing lockfile: %s
be: Памылка вызвалення блок-файла: %s

en: Exiting
be: Выхад

en: SIGHUP received, reloading all databases
be: Атрыманы SIGHUP, перазагрузка ўсіх баз даных

en: GConf server is not in use, shutting down.
be: Сервер GConf не выкарыстоўваецца, выключэнне.

en: Error obtaining new value for `%s': %s
be: Памылка атрымання новага значэння для "%s": %s

en: Returning exception: %s
be: Вяртанне выключэння: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
be: Не ўдалося адкрыць журнальны файл gconfd. Пасля выключэння gconfd будзе немагчыма аднавіць слухачоў (%s)

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
be: Не ўдалося закрыць журнальны файл gconfd. Даныя могуць быць памылкова захаваныя (%s)

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
be: Не ўдалося адкрыць файл захаванага стану "%s" для запісу: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
be: Не ўдалося запісаць файл захаванага стану "%s", fd: %d: %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
be: Не ўдалося забяспечыць запіс файла захаванага стану "%s" на дыску: %s

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
be: Не ўдалося закрыць новы файл захаванага стану "%s": %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
be: Не ўдалося перамясціць убок стары файл захаванага стану "%s": %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
be: Не ўдалося перамясціць новы файл захаванага стану на месца: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
be: Не ўдалося аднавіць арыгінальны файл захаванага стану, які быў перамешчаны ў "%s": %s

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
be: Не ўдалося аднавіць слухача па адрасе "%s", не ўдалося вызначыць адрас базы даных

en: Error reading saved state file: %s
be: Памылка чытання файла захаванага стану: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
be: Не ўдалося адкрыць файл захаванага стану "%s": %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
be: Не ўдалося зарэгістраваць новага слухача ў журнальным файле gconfd. Пасля выхаду ці выключэння gconfd не ўдасца дадаць слухача (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
be: Не ўдалося зарэгістраваць выдаленне слухача ў журнальным файле gconfd. Пасля выхаду ці выключэння gconfd можа адбыцца паўторнае даданне слухача (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
be: Не ўдалося атрымаць IOR для кліента: %s

en: Failed to open saved state file: %s
be: Не ўдалося адкрыць файл захаванага стану: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
be: Не ўдалося запісаць факт дадання кліента ў файле захаванага стану: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
be: Не ўдалося забяспечыць запіс кліента ў файле захаванага стану: %s

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
be: Нейкі кліент выдаліў сябе з сервера GConf, хоць ён і не быў яшчэ дададзены.

en: Daemon failed to connect to the D-BUS daemon:
    %s
be: Дэман не здолеў злучыцца з дэманам D-BUS:
    %s

en: Daemon failed to acquire gconf service:
    %s
be: Дэман не здолеў атрымаць паслугу gconf:
    %s

en: Failed to register server object with the D-BUS bus daemon
be: Не ўдалося зарэгістраваць аб'ект сервера з дапамогай магістралі дэмана D-BUS

en: Got a malformed message.
be: Атрымана хібнае паведамленне.

en: The GConf daemon is currently shutting down.
be: Дэман GConf у дадзены момант заканчвае працу.

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
be: Наставіць ключу значэнне і сінхранізаваць базу. Ужываецца разам з --type.

en: Print the value of a key to standard output.
be: Вывесці значэнне ключа на стандартны выхад.

en: Unset the keys on the command line
be: Скасаваць значэнні для ключоў з загаднага радка

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
be: Рэкурсіўна скасаваць значэнні ўсіх ключоў у і пад вызначаным ключом ці каталогам з загаднага радка

en: Toggles a boolean key.
be: Пераключае ключ з булевым значэннем.

en: Print all key/value pairs in a directory.
be: Вывесці ўсе пары ключ/значэнне ў каталогу.

en: Print all subdirectories in a directory.
be: Вывесці ўсе падкаталогі ў каталогу.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
be: Рэкурсіўна вывесці ўсе падкаталогі і элементы каталога.

en: Search for a key, recursively.
be: Рэкурсіўны пошук ключа.

en: Get the short doc string for a key
be: Атрымаць кароткае апісанне ключа

en: Get the long doc string for a key
be: Атрымаць падрабязнае апісанне ключа

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
be: Вяртае 0, калі каталог існуе, і 2, калі не.

en: Ignore schema defaults when reading values.
be: Ігнараваць прадвызначаныя значэнні схемы пры чытанні значэнняў.

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
be: Рэкурсіўна вывесці ў стандартны выхад XML-апісанне ўсіх элементаў каталога.

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
be: Загрузіць з вызначанага файла XML-апісанне значэнняў і наставіць іх адносна каталога.

en: Unload a set of values described in an XML file.
be: Выгрузіць назад набор значэнняў, апісаных у XML-файле.

en: Get the name of the default source
be: Атрымаць назву прадвызначанай крыніцы

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
be: Выключыць gconfd. НЕ ЎЖЫВАЙЦЕ ГЭТЫ ПАРАМЕТР БЕЗ ПАВАЖНАЙ ПРЫЧЫНЫ.

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
be: Вяртае 0, калі gconfd запушчаны, і 2, калі не.

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
be: Запусціць канфігурацыйны сервер (gconfd) (звычайна гэта адбываецца аўтаматычна па запатрабаванні).

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
be: Вызначыць тып значэння, якое трэба наставіць, ці тып значэння, якое апісваецца схемай. Магчымыя ўнікальныя скарачэнні.

en: Print the data type of a key to standard output.
be: Вывесці тып даных ключа ў стандартны выхад.

en: Get the number of elements in a list key.
be: Атрымаць колькасць элементаў у ключы-спісе.

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
be: Атрымаць элемент ключа-спіса з пэўным індэксам.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
be: Вызначыць тып значэння спіса, або тып значэння, які апісваецца схемай. Магчымыя ўнікальныя скарачэнні.

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
be: Вызначыць тып car-значэння пары або тып значэння, які апісваецца схемай. Магчымыя ўнікальныя скарачэнні.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
be: Вызначыць тып cdr-значэння пары або тып значэння, які апісваецца схемай. Магчымыя ўнікальныя скарачэнні.

en: Specify a schema file to be installed
be: Вызначыць файл схемы для ўсталявання

en: FILENAME
be: НАЗВА_ФАЙЛА

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
be: Вызначыць крыніцу канфігурацыі для выкарыстання замест прадвызначанай сцежкі

en: SOURCE
be: КРЫНІЦА

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
be: Прамы доступ да базы даных канфігурацыі, абмінаючы сервер. Патрабуе, каб gconfd не быў запушчаны.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
be: Карэктна ўсталёўвае файлы схемы з загаднага радка ў базу даных. Вызначыце ўласную крыніцу канфігурацыі ў зменнай асяроддзя GCONF_CONFIG_SOURCE або надайце ёй пустое значэнне, каб ужыць прадвызначаную крыніцу канфігурацыі.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
be: Карэктна выдаляе файлы схемы з загаднага радка з базы даных. Зменнай асяроддзя GCONF_CONFIG_SOURCE мусіць быць нададзена непрадвызначанае значэнне, або пустое значэнне, каб выкарыстаць прадвызначаную базу канфігурацыі.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
be: Выпрабаваць праграму настаўленнем і скасаваннем значэнняў разнастайных тыпаў для ключоў з загаднага радка.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
be: Выпрабаваць праграму настаўленнем і скасаваннем значэнняў разнастайных тыпаў для ключоў унутры каталогаў з загаднага радка.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
be: Наставіць схему і сінхранізаваць базу. Ужываецца разам з --short-desc, --long-desc, --owner і --type.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
be: Вызначыць кароткае апісанне для схемы (на паўрадка).

en: DESCRIPTION
be: АПІСАННЕ

en: Specify a several-line description to go in a schema.
be: Вызначыць апісанне для схемы (на некалькі радкоў).

en: Specify the owner of a schema
be: Вызначыць уласніка схемы

en: OWNER
be: УЛАСНІК

en: Get the name of the schema applied to this key
be: Атрымаць назву схемы, якая ўжываецца да гэтага ключа

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
be: Вызначыць назву схемы, за якой следуе назва ключа, да якога будзе ўжыта схема

en: Remove any schema name applied to the given keys
be: Выдаліць усе назвы схем, ужытыя да гэтага ключа

en: Print version
be: Вывесці нумар версіі праграмы

en: [FILE...]|[KEY...]|[DIR...]
be: [ФАЙЛ...]|[КЛЮЧ...]|[КАТАЛОГ...]

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
be: - прылада для змянення канфігурацыі GConf

en: Client options:
be: Параметры кліента:

en: Show client options
be: Паказаць параметры кліента

en: Key type options:
be: Параметры тыпу ключа:

en: Show key type options
be: Паказаць параметры тыпу ключа

en: Load/Save options:
be: Параметры загрузкі/захавання:

en: Show load/save options
be: Паказаць параметры загрузкі/захавання

en: Server options:
be: Параметры сервера:

en: Show server options
be: Паказаць параметры сервера

en: Installation options:
be: Параметры ўсталявання:

en: Show installation options
be: Паказаць параметры ўсталявання

en: Test options:
be: Параметры выпрабавання:

en: Show test options
be: Паказаць параметры выпрабавання

en: Schema options:
be: Параметры схемы:

en: Show schema options
be: Паказаць параметры схемы

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
be: Каб убачыць поўны спіс даступных параметраў загаднага радка, выканайце "%s --help".

en: Can't get and set/unset simultaneously
be: Немагчыма адначасова атрымліваць і настаўляць/выдаляць значэнні

en: Can't set and get/unset simultaneously
be: Немагчыма адначасова настаўляць і атрымліваць/выдаляць значэнні

en: Can't get type and set/unset simultaneously
be: Немагчыма адначасова атрымаць тып і настаўляць/выдаляць значэнні

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
be: Немагчыма адначасова пераключаць і атрымліваць/выдаляць значэнні

en: Can't use --all-entries with --get or --set
be: Немагчыма выкарыстаць --all-entries разам з --get ці --set

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
be: Немагчыма выкарыстаць --all-dirs разам з --get ці --set

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
be: нельга выкарыстоўваць --recursive-list разам з --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs і --search-key

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
be: нельга выкарыстоўваць --set_schema разам з --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs і --search-key

en: Value type is only relevant when setting a value
be: Тып значэння мае сэнс толькі для настаўлення значэння

en: Must specify a type when setting a value
be: Для настаўлення значэння трэба вызначыць яго тып

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
be: --ignore-schema-defaults мае сэнс толькі разам з --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size і --get-list-element

en: %s option must be used by itself.
be: Параметр %s не спалучаецца з іншымі опцыямі.

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
be: Пры выкарыстанні --direct трэба вызначыць крыніцу канфігурацыі пры дапамозе --config-source

en: Failed to init GConf: %s
be: Не ўдалося ініцыяваць GConf: %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
be: Настаўлена зменная GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL, схемы не будуць усталяваныя

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
be: Настаўлена зменная GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL, схемы не будуць выдаленыя

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
be: Трэба наставіць зменную асяроддзя GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Failed to access configuration source(s): %s
be: Памылка доступу да крыніц канфігурацыі: %s

en: Shutdown error: %s
be: Памылка выключэння: %s

en: Must specify one or more directories to recursively list.
be: Трэба вызначыць адзін ці некалькі каталогаў для рэкурсіўнага вываду.

en: Failure listing entries in `%s': %s
be: Памылка пераліку элементаў "%s": %s

en: (no value set)
be: (няма значэння)

en: Must specify a key pattern to search for.
be: Трэба вызначыць шаблон ключоў для пошуку.

en: Must specify a PCRE regex to search for.
be: Трэба вызначыць рэгулярны выраз PCRE для пошуку.

en: Error compiling regex: %s
be: Памылка кампіляцыі рэгулярнага выразу: %s

en: Must specify one or more directories to dump.
be: Трэба вызначыць адзін ці некалькі каталогаў для вываду.

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
be: Не ўдалося запусціць сервер канфігурацыі (gconfd): %s

en: Must specify a key or keys to get
be: Трэба вызначыць адзін ці некалькі ключоў для атрымання іх значэнняў

en: Type: %s
be: Тып: %s

en: List Type: %s
be: Тып спіса: %s

en: Car Type: %s
be: Тып car: %s

en: Cdr Type: %s
be: Тып cdr: %s

en: Default Value: %s
be: Прадвызначанае значэнне: %s

en: Unset
be: Скасаваць значэнне

en: Owner: %s
be: Уласнік: %s

en: Short Desc: %s
be: Кароткае апісанне: %s

en: Long Desc: %s
be: Падрабязнае апісанне: %s

en: No value set for `%s'
be: Для "%s" не настаўлена значэнне

en: Failed to get value for `%s': %s
be: Не ўдалося атрымаць значэнне для "%s": %s

en: Don't understand type `%s'
be: Незразумелы тып "%s"

en: Must specify alternating keys/values as arguments
be: У якасці аргументаў трэба вызначыць альтэрнатыўныя ключы/значэнні

en: No value to set for key: `%s'
be: Няма значэння, якое б можна было наставіць для ключа: "%s"

en: Cannot set schema as value
be: Немагчыма наставіць схему ў якасці значэння

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
be: Пры настаўленні значэння спіса трэба вызначыць просты тып спіса

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
be: Пры настаўленні значэння пары трэба вызначыць просты тып car і cdr

en: Error: %s
be: Памылка: %s

en: Error setting value: %s
be: Памылка настаўлення значэння: %s

en: Error syncing: %s
be: Памылка сінхранізацыі: %s

en: Must specify one or more keys as arguments
be: Трэба вызначыць адзін ці некалькі ключоў у якасці аргументаў

en: No value found for key %s
be: Значэнне ключа %s не знойдзена

en: Not a boolean value: %s
be: Гэта не булева значэнне: %s

en: Must specify a key or keys to get type
be: Каб атрымаць тып, трэба вызначыць адзін ці некалькі ключоў

en: Must specify a key to lookup size of.
be: Каб даведацца аб памеры, трэба вызначыць ключ.

en: Key %s is not a list.
be: Ключ %s не з'яўляецца спісам.

en: Must specify a key from which to get list element.
be: Трэба вызначыць ключ-спіс, з якога трэба атрымаць элемент.

en: Must specify list index.
be: Трэба вызначыць індэкс спіса.

en: List index must be non-negative.
be: Індэкс спіса не можа быць адмоўным.

en: List index is out of bounds.
be: Індэкс спіса па-за межамі дыяпазону.

en: Must specify a key or keys on the command line
be: Трэба вызначыць адзін ці некалькі ключоў

en: No schema known for `%s'
be: Невядомая схема для "%s"

en: No doc string stored in schema at '%s'
be: Няма радкоў дакументацыі ў схеме "%s"

en: Error getting schema at '%s': %s
be: Памылка атрымання схемы "%s": %s

en: No schema stored at '%s'
be: Няма схемы ў "%s"

en: Value at '%s' is not a schema
be: Значэнне ў "%s" не з'яўляецца схемай

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
be: Трэба вызначыць назву схемы, за якой следуе назва ключа, да якога трэба ўжыць схему

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
be: Памылка атаясамлення назвы схемы "%s" з назвай ключа "%s": %s

en: Must specify keys to unapply schema from
be: Трэба вызначыць ключы, для якіх трэба скасаваць схему

en: Error removing schema name from '%s': %s
be: Памылка выдалення назвы схемы з "%s": %s

en: Must specify key (schema name) as the only argument
be: Трэба падаць адзіны аргумент - ключ (назва схемы)

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
be: Тып спіса мусіць быць простым тыпам: string, int, float ці bool

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
be: Тып car пары мусіць быць простым тыпам: string, int, float ці bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
be: Тып cdr пары мусіць быць простым тыпам: string, int, float ці bool

en: Error setting value: %s
be: Памылка настаўлення значэння: %s

en: Error syncing: %s
be: Памылка сінхранізацыі: %s

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
be: Трэба вызначыць адзін ці некалькі каталогаў, з якіх трэба атрымаць пары ключ/значэнне.

en: Must specify one or more keys to unset.
be: Трэба вызначыць адзін ці некалькі ключоў для скасавання значэнняў.

en: Error unsetting `%s': %s
be: Памылка скасавання значэння "%s": %s

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
be: Трэба вызначыць адзін ці некалькі ключоў для рэкурсіўнага скасавання значэнняў.

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
be: Памылка падчас рэкурсіўнага скасавання значэння "%s": %s

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
be: Трэба вызначыць адзін ці некалькі каталогаў для атрымання падкаталогаў.

en: Error listing dirs: %s
be: Памылка пералічэння каталогаў: %s

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
be: Увага: трэба вызначыць і <car>, і <cdr> у <pair>

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
be: Увага: вызначаны ключ (%s) для схемы пад <value> - ігнаруецца

en: WARNING: must have a child node under <value>
be: Увага: мусіць мець вузел-нашчадак пад <value>

en: WARNING: node <%s> not understood
be: Увага: незразумелы вузел <%s>

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
be: Увага: не ўдалося разабраць цэлае значэнне "%s"

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
be: Увага: не ўдалося разабраць значэнне з нефіксаванай коскай "%s"

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
be: Увага: не ўдалося разабраць значэнне тэкставага ланцужка "%s"

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
be: Увага: не ўдалося разабраць булева значэнне "%s"

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
be: Увага: не ўдалося атаясаміць схему "%s" з ключом "%s": %s

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
be: Увага: хібны ці адсутны тып схемы (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
be: Увага: хібны ці адсутны тып спіса для схемы (%s)

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
be: Увага: не ўдалося разабраць прадвызначанае значэнне "%s" для схемы (%s)

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
be: Увага: хібны ці адсутны car-тып ці cdr-тып для схемы (%s)

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
be: Увага: вы не можаце наставіць прадвызначанае значэнне для схемы

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
be: Увага: унутраная памылка gconftool, невядомы GConfValueType

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
be: Увага: не ўдалося разабраць назву тыпу "%s"

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
be: Увага: тып спіса можа быць толькі int, float, string ці bool і ніколі "%s"

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
be: Увага: car-тып можа быць толькі int, float, string ці bool і ніколі "%s"

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
be: Увага: cdr-тып можа быць толькі int, float, string ці bool і ніколі "%s"

en: WARNING: empty <applyto> node
be: Увага: пусты вузел <applyto>

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
be: Увага: вузел <%s> незразумелы пад <schema>

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
be: Увага: <list_type> не вызначаны для схемы з тыпам спіса

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
be: Увага: <car_type> не вызначаны для схемы з тыпам пары

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
be: Увага: <cdr_type> не вызначаны для схемы з тыпам пары

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
be: Увага: вузел <locale> не мае атрыбута "name="locale"", ігнаруецца

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
be: Увага: некалькі вузлоў <locale> для лакальнасці "%s", ігнаруюцца ўсе, акрамя першага

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
be: Увага: хібны вузел <%s> у вузле <locale>

en: Attached schema `%s' to key `%s'
be: Схема "%s" прычэплена да ключа "%s"

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
be: У <schema> мусіць быць прынамсі адзін элемент <locale>

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
be: Увага: не ўдалося ўсталяваць схему "%s", лакальнасць "%s": %s

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
be: Схема "%s" усталявана для лакальнасці "%s"

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
be: Увага: не ўдалося выдаліць схему "%s", лакальнасць "%s": %s

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
be: Схема "%s" выдалена з лакальнасці "%s"

en: WARNING: no key specified for schema
be: Увага: для схемы не вызначаны ключ

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
be: Увага: вузел <%s> незразумелы пад <%s>

en: Failed to open `%s': %s
be: Не ўдалося адкрыць "%s": %s

en: Document `%s' is empty?
be: Ці пусты дакумент "%s"?

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
be: Дакумент "%s" мае хібны тып каранёвага вузла (<%s>, што мусіць быць <%s>)

en: Document `%s' has no top level <%s> node
be: Дакумент "%s" не мае вузла верхняга ўзроўню <%s>

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
be: Увага: вузел <%s> пад <%s> незразумелы

en: Error syncing configuration data: %s
be: Памылка сінхранізацыі канфігурацыйных даных: %s

en: Must specify some schema files to install
be: Трэба вызначыць некалькі файлаў схемы для ўсталявання

en: Failed to unset breakage key %s: %s
be: Не ўдалося скасаваць значэнне зломнага ключа %s: %s

en: Must specify some keys to break
be: Трэба вызначыць колькі ключоў для злому

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
be: Спроба зламаць вашу праграму, настаўляючы хібныя значэнні для ключа:
      %s

en: Must specify some directories to break
be: Трэба вызначыць колькі каталогаў для злому

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
be: Спроба зламаць вашу вашу праграму, настаўляючы хібныя значэнні для ключоў у каталогу:
      %s

en: GSettings Data Conversion
be: Пераўтварэнне даных у GSettings

en: Migrates user settings from GConf to dconf
be: Перанос карыстальніцкіх настроек з GConf у dconf
