gconf master - en to bg translation catalogue (494 entries)

en: Failed to get configuration file path from '%s'
bg: Неуспех при получаването на пътя до файла с настройки от „%s“

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
bg: Създаден е източник на Evolution/LDAP от файла с настройки „%s“

en: Unable to parse XML file '%s'
bg: Неуспех при анализиране на файла с XML — „%s“

en: Config file '%s' is empty
bg: Документът „%s“ е празен

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
bg: Кореновият възел на „%s“ трябва да е <evoldap>, а не <%s>

en: No <template> specified in '%s'
bg: В „%s“ не присъства елемент <template>

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
bg: Не е указан атрибут „filter“ за елемент <template> в „%s“

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
bg: В „%s“ не е указан сървър за LDAP или базов DN

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
bg: Свързване към сървър за LDAP: хост „%s“, порт „%d“, базов DN „%s“

en: Failed to contact LDAP server: %s
bg: Неуспех при свързване със сървър за LDAP: %s

en: Searching for entries using filter: %s
bg: Търсене за записи чрез ползването на филтър: %s

en: Error querying LDAP server: %s
bg: Грешка при запитване към сървър за LDAP: %s

en: Got %d entries using filter: %s
bg: Получени са %d записа чрез ползването на филтъра: %s

en: Cannot find directory %s
bg: Не може да се намери папката %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
bg: Грешка при запазване на дървото на GConf в „%s“: %s

en: Usage: %s <dir>
bg: Употреба: %s <папка>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
bg: Употреба: %s <папка>
      Слива йерархия на файловата система във вид на XML по следния начин:
        папка/%%gconf.xml
            подпапка1/%%gconf.xml
            подпапка2/%%gconf.xml
      в:
        папка/%%gconf-tree.xml

en: Unloading text markup backend module.
bg: Модулът за работа с XML се изключва.

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
bg: Не може да се намери основната папка за XML в адреса „%s“

en: Could not make directory `%s': %s
bg: Не може да се създаде папката „%s“: %s

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
bg: Не може да се чете или пише в главната папка за XML в адреса „%s“

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
bg: Правата за достъп до папка/файл с източник на XML в корена %s са: %o/%o

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
bg: Операцията по изтриването на папка вече не се поддържа. Просто премахнете всички стойности в папката

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
bg: Не може да се отвори папката със заключващи записи за %s, за да се премахнат заключванията: %s

en: Could not remove file %s: %s
bg: Не може да се премахне файл %s: %s

en: Initializing Markup backend module
bg: Модулът за работа с XML се инициализира

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
bg: Грешка при отключване на папката с XML „%s“: %s

en: Failed to write some configuration data to disk
bg: Неуспех при запазването на част от настройките върху диска

en: Could not make directory "%s": %s
bg: Не може да се създаде папка „%s“: %s

en: Could not remove "%s": %s
bg: Не може да се премахне файл „%s“: %s

en: Failed to write "%s": %s
bg: Неуспех при писане в „%s“: %s

en: Failed to load file "%s": %s
bg: Неуспех при зареждане на файла „%s“: %s

en: Line %d character %d: %s
bg: Ред %d, знак %d: %s

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
bg: Неправилен атрибут „%s“ за елемента <%s> в този контекст

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
bg: Не може да се анализира „%s“ (очаква се цяло число)

en: Integer `%s' is too large or small
bg: Цялото число „%s“ е твърде голямо или малко

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
bg: Не може да се анализира „%s“ (очаква се истина или лъжа)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
bg: Не може да се анализира „%s“ (очаква се реално число)

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
bg: Непозната стойност „%s“ за атрибута „%s“ на елемента <%s>

en: No "%s" attribute on element <%s>
bg: Атрибутът „%s“ на елемента <%s> липсва

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
bg: Неправилен вид ltype „%s“ в <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
bg: Неправилен вид на първия елемент „%s“ в <%s>

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
bg: Неправилен вид на опашката (cdr_type) „%s“ в <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
bg: Неправилен вид на списък (list_type) „%s“ в <%s>

en: Two <default> elements below a <local_schema>
bg: Два елемента <default> под <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
bg: Два елемента <longdesc> под <local_schema>

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
bg: Елементът <%s> не е позволен под <%s>

en: <%s> provided but current element does not have type %s
bg: Зададен е <%s>, но текущият елемент няма вид %s

en: Two <car> elements given for same pair
bg: Зададени са две глави (<car>) за една и съща двойка

en: Two <cdr> elements given for same pair
bg: Зададени са две опашки (<cdr>) за една и съща двойка

en: <li> has wrong type %s
bg: <li> е от грешен вид %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
bg: Зададен е <%s>, но родителският елемент <entry> няма стойност

en: Element <%s> is not allowed inside current element
bg: Елементът <%s> не е позволен в текущия елемент

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
bg: Най-външният елемент във файла на менюто трябва да е <gconf>, а не <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
bg: Елементът <%s> не е позволен в елемента <%s>

en: No text is allowed inside element <%s>
bg: Текст в елемента <%s> не е позволен

en: Failed to open "%s": %s
bg: Неуспех при отваряне на „%s“: %s

en: Error reading "%s": %s
bg: Грешка при прочитане на „%s“: %s

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
bg: Не може да се гарантира, че файлът „%s“ е записан на диска: %s

en: Error writing file "%s": %s
bg: Грешка при запис във файл „%s“: %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
bg: Неуспех при преместване на временния файл „%s“ в крайното местоположение „%s“: %s

en: Unloading XML backend module.
bg: Модулът за XML вече не е зареден.

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
bg: Грешка при синхронизация на папката за кеша на модула за XML: %s

en: Initializing XML backend module
bg: Модулът за XML се инициализира

en: Failed to sync XML cache contents to disk
bg: Неуспешно синхронизиране на съдържането на диска с кеша за XML

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
bg: Не може да се премахне папка „%s“ от кеша за XML, понеже не е синхронизирана успешно към диска

en: Could not stat `%s': %s
bg: Не може да се изпълни stat върху „%s“: %s

en: XML filename `%s' is a directory
bg: Името за файл с XML „%s“ е име на папка

en: Failed to delete "%s": %s
bg: Неуспех при изтриването на „%s“: %s

en: Failed to write file `%s': %s
bg: Неуспех при запазването на файла „%s“: %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
bg: Неуспех при задаване на режим на „%s“: %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
bg: Неуспех при запазването на данни с XML в „%s“: %s

en: Failed to close file `%s': %s
bg: Неуспех при затваряне на файл „%s“: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
bg: Неуспех при преименуване на „%s“ към „%s“: %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
bg: Неуспех при възстановяване на „%s“ от „%s“: %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
bg: Неуспех при изтриване на стария файл „%s“: %s

note: These are all fatal errors
en: Failed to stat `%s': %s
bg: Неуспех при изпълнението на stat върху „%s“: %s

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
bg: Дублиран запис „%s“ в „%s“, игнорира се

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
bg: Запис без име във файла с XML „%s“, игнорира се

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
bg: Най-горният възел във файла с XML „%s“ е <%s> вместо <entry>, игнорира се

en: Failed to create file `%s': %s
bg: Неуспех при създаване на файл „%s“: %s

en: Failed to parse XML file "%s"
bg: Неуспех при анализиране на файл с XML „%s“

note: There was an error
en: Ignoring XML node with name `%s': %s
bg: Игнориране на възел в XML с име „%s“: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
bg: Игнориране на схема с име „%s“, неправилен: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
bg: Игнориране на възел в XML „%s“: %s

en: Failed reading default value for schema: %s
bg: Неуспех при прочитането на стандартната стойност за схема: %s

en: No "type" attribute for <%s> node
bg: Възелът <%s> няма атрибут „type“

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
bg: Възелът има неизвестен атрибут „type“ — „%s“, игнорира се

en: No "value" attribute for node
bg: Атрибутът „value“ за възел липсва

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
bg: Възелът <%s> във възел-списък в XML не може да се анализира

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
bg: Неправилен вид (списък, двойка или неизвестно) във възел-списък

en: Bad XML node: %s
bg: Неправилен възел в XML: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
bg: Списъкът съдържа възел от неправилен вид (%s, трябва да е %s)

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
bg: Игнорира се неправилната глава (car) на двойка в XML: %s

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
bg: анализира се файл с XML: списъци и двойки не могат да са разположени в двойка

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
bg: Неправилната опашка (cdr) за двойка в XML се игнорира: %s

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
bg: Възелът <%s> във възел-двойка в XML не може да се анализира

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
bg: Не са открити главата и опашката (car и cdr) за възел-двойка в XML

en: Missing cdr from pair of values in XML file
bg: Опашката (cdr) на двойка стойности във файл с XML липсва

en: Missing car from pair of values in XML file
bg: Главата (car) на двойка стойности във файл с XML липсва

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
bg: И главата, и опашката (car и cdr) от двойка във файл с XML липсват

en: Change GConf mandatory values
bg: Промяна на задължителните стойности на GConf

en: Change GConf system values
bg: Промяна на системните стойности на GConf

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
bg: Необходими са ви допълнителни привилегии за промяна на задължителните стойности на GConf

en: Privileges are required to change GConf system values
bg: Необходими са ви допълнителни привилегии за промяна на системните стойности на GConf

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
bg: „%c“ е неправилен знак в адрес за запазване на настройки

note: -- end debug only
en: No such file `%s'
bg: Файлът „%s“ не съществува.

en: Backend `%s' failed to return a vtable
bg: Модулът „%s“ не успя да върне vtable

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
bg: Модулът „%s“ се нуждае от необходимия член на vtable „%s“

en: Bad address `%s': %s
bg: Лош адрес „%s“: %s

en: Bad address `%s'
bg: Лош адрес „%s“

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
bg: GConf не може да работи без поддръжка на динамични модули (gmodule)

en: Error opening module `%s': %s
bg: Грешка при отваряне на модула „%s“: %s

en: Error initializing module `%s': %s
bg: Грешка при инициализиране на модула „%s“: %s

en: Couldn't locate backend module for `%s'
bg: Модулът за обработка на „%s“ не може да се открие

en: Failed to shut down backend
bg: Неуспех при спиране на модула за обработка

en: GConf Error: %s
bg: Грешка на GConf: %s

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
bg: Предупреждение на GConf: неуспех при изброяването на двойки в „%s“: %s

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
bg: За ключа %3$s се очакваше „%1$s“, а се получи „%2$s“

en: Received invalid value in set request
bg: Получи се недопустимо значение в запитването за настройване

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
bg: Не може да се анализира стойността на CORBA, получена при заявка за задаване на ключа „%s“

en: Received request to drop all cached data
bg: Получена е заявка за изчистване на всички кеширани данни

en: Received request to sync synchronously
bg: Получена е заявка за синхронно изпълняване на sync

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
bg: Фатална грешка: неуспех при получаване на указател към обект за ConfigDatabase

en: Failed to sync one or more sources: %s
bg: Неуспех при синхронизиране на един или повече източници: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
bg: Грешка при получаването на нова стойност за „%s“ след уведомяване за промяна от модула „%s“: %s

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
bg: Неуспех при записването на добавянето на програмата-слушател %s (%s) в журнала. Слушането при рестартиране на gconfd няма да може да се възстановяване, резултатът е ненадеждно уведомяване за измененията в настройките.

en: Listener ID %lu doesn't exist
bg: Не съществува програма-слушател с идентификатор %lu

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
bg: Неуспех при записването на премахването на програмата-слушател в журнала. (най-често безобидна грешка, която може да доведе до възобновяване на уведомяването): %s

en: Error getting value for `%s': %s
bg: Грешка при получаване на стойност за „%s“: %s

en: Error setting value for `%s': %s
bg: Грешка при задаване на стойност за „%s“: %s

en: Error unsetting `%s': %s
bg: Грешка при премахване на стойността на „%s“: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
bg: Грешка при получаване на стандартната стойност на „%s“: %s

en: Error unsetting "%s": %s
bg: Грешка при премахване на стойността на „%s“: %s

en: Error getting new value for "%s": %s
bg: Грешка при получаване на нова стойност на „%s“: %s

en: Error checking existence of `%s': %s
bg: Грешка при проверка дали „%s“ съществува: %s

en: Error removing directory "%s": %s
bg: Грешка при изтриване на папка „%s“: %s

en: Failed to get all entries in `%s': %s
bg: Неуспех при получаване на всички записи в „%s“: %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
bg: Грешка при показването на папки в „%s“: %s

en: Error setting schema for `%s': %s
bg: Грешка при установяване на схема за „%s“: %s

en: Notification on %s doesn't exist
bg: Не съществува уведомяване за %s

en: D-BUS error: %s
bg: Грешка на D-BUS: %s

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Unknown error %s: %s
bg: Непозната грешка %s: %s

en: No D-BUS daemon running
bg: Демонът на D-BUS не е стартиран

en: Failed to activate configuration server: %s
bg: Неуспех при включването на сървър за настройки: %s

en: Server couldn't resolve the address `%s'
bg: Сървърът не успя да открие обект по адреса „%s“

en: Can't add notifications to a local configuration source
bg: Не може да се добави уведомяване в локален източник на настройки

en: Couldn't get value
bg: Не може да се получи стойност

en: Success
bg: Успех

en: Failed
bg: Неуспех

en: Configuration server couldn't be contacted
bg: Сървърът за настройки е недостъпен

en: Permission denied
bg: Достъпът е отказан!

en: Couldn't resolve address for configuration source
bg: Неуспех при откриването по адрес на източника на настройки

en: Bad key or directory name
bg: Лош ключ или име на папка

en: Parse error
bg: Грешка при анализ

en: Corrupt data in configuration source database
bg: Повредени данни в източника на базата от данни с настройки

en: Type mismatch
bg: Несъответствие на вида

en: Key operation on directory
bg: Операция за ключове върху папка

en: Directory operation on key
bg: Операция за папки върху ключ

en: Can't overwrite existing read-only value
bg: Не може да се записва върху съществуваща стойност само за четене

en: Object Activation Framework error
bg: Грешка в инфраструктурата за задействане на обекти (OAF)

en: Operation not allowed without configuration server
bg: Операцията не е позволена без сървър за настройки

en: Failed to get a lock
bg: Неуспех при заключване

en: No database available to save your configuration
bg: Няма налична база от данни за запазване на настройките

en: No '/' in key "%s"
bg: В ключа липсва „/“ „%s“

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
bg: Неправилен UTF-8 в низ със стойност в „%s“

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
bg: Неуспех при интерпретирането на стойността на CORBA за елемент-списък

en: Incorrect type for list element in %s
bg: Неправилен вид за елемент-списък в %s

en: Received list from gconfd with a bad list type
bg: Получен е списък от gconfd с лош вид на списък

en: Failed to convert object to IOR
bg: Неуспех при преобразуването на обект в IOR

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
bg: Неправилен UTF-8 в локала на схема

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
bg: Неправилен UTF-8 в късото описание на схема

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
bg: Неправилен UTF-8 в подробното описание на схема

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
bg: Неправилен UTF-8 в собственика на схема

en: Couldn't open path file `%s': %s
bg: Файлът с пътища „%s“ не може да се отвори: %s

en: Adding source `%s'
bg: Източникът „%s“ се добавя

en: Read error on file `%s': %s
bg: Грешка при четене от файла „%s“: %s

en: Text contains invalid UTF-8
bg: Текстът съдържа неправилен UTF-8

en: Expected list, got %s
bg: Очаква се списък, а бе получен %s

en: Expected list of %s, got list of %s
bg: Очаква се списък от %s, а бе получен списък от %s

en: Expected pair, got %s
bg: Очаква се двойка, а бе получено %s

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
bg: Очаква се двойка (%s,%s), а бе получена двойка с една или две липсващи стойности

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
bg: Очаква се двойка вид (%s,%s), а бе получена (%s,%s)

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
bg: Цитираният низ не започва с кавички

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
bg: Цитираният низ не завършва с кавички

en: Encoded value is not valid UTF-8
bg: Кодираната стойност е неправилен UTF-8

en: Could not lock temporary file '%s': %s
bg: Временният файл „%s“ не може да се заключи: %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
bg: Файлът „%s“ не може да се създаде, вероятно той вече съществува

en: Failed to create or open '%s'
bg: Неуспех при създаване или отваряне на „%s“

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
bg: Неуспех при заключването на „%s“: вероятно друг процес го е заключил или системата ви е с грешно настроена подсистема за заключване на файлове по NFS (%s)

en: Failed to remove '%s': %s
bg: Неуспех при изтриване на „%s“: %s

en: Not running within active session
bg: Работа извън активна сесия

en: Failed to get connection to session: %s
bg: Неуспех при получаването на връзка към сесия: %s

en: GetIOR failed: %s
bg: Неуспех при изпълнението на GetIOR: %s

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
bg: неуспех при свързване с ORB, за да се открие по адрес съществуващ указател към обект gconfd

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
bg: Неуспех при превръщането на IOR „%s“ към указател към обект

en: couldn't create directory `%s': %s
bg: Неуспех при създаването на папка „%s“: %s

en: Can't write to file `%s': %s
bg: Във файла „%s“ на може да се пише: %s

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
bg: Не притежавате заключването на файл „%s“, а трябва

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
bg: Неуспех при свързването на „%s“ с „%s“: %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
bg: Неуспех при премахването на файл-ключалка „%s“: %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
bg: Неуспех при изчистването на файл „%s“: %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
bg: Неуспех при премахването на папка-ключалка „%s“: %s

en: Server ping error: %s
bg: Грешка при ping на сървър: %s

en: Failed to contact configuration server; the most common cause is a missing or misconfigured D-Bus session bus daemon. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
bg: Неуспех при свързването със сървър за настройки. Най-честата причина за това е липсващ или лошо настроен демон на сесийната шина — D-Bus. За повече информация: http://projects.gnome.org/gconf/. (Подробности — %s)

en: none
bg: няма

en: - Sanity checks for GConf
bg: — минимално необходими проверки за GConf

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: Грешка при анализа на опции: %s.
    Изпълнете „%s --help“, за да видите пълния списък от налични
    опции на командата.

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
bg: Обърнете се към системния администратор да реши следния проблем:
    Файлът „%s“ не може да се отвори или създаде. Това означава, че има проблем с вашите настройки, понеже много програми създават файлове във вашата домашна папка. Грешката е „%s“ (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
bg: Обърнете се към системния администратор да реши следния проблем:
    Файлът „%s“ не може да се заключи. Това означава, че има проблем с настройките на операционната ви система. Ако домашната ви папка е монтирана през NFS, или клиентът, или сървърът не са настроени правилно. Вижте документацията на rpc.statd и rpc.lockd. Честа причина за тази грешка е, че услугата „nfslock“ е забранена. Грешката е „%s“ (errno = %d).

en: Can't remove file %s: %s
bg: Файлът %s не може да се изтрие: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
bg: Обърнете се към системния администратор да реши следния проблем:
    Няма източници на настройки във файла за настройки „%s“. Това означава че настройките не могат да се запазват. %s%s

en: Error reading the file:
bg: Грешка при четене на файла:

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
bg: Обърнете се към системния администратор да реши следния проблем:
    Обектът „%s“ във файла с настройки „%s“ не може да се открие по адрес: %s

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
bg: Файловете, който съдържат вашите настройки се използват в момента.
    
    Може да сте влезнали в сесия от друг компютър и другата сесия да използва тези файлове.
    
    Може да продължите да използвате текущата сесия, но това може да причини временни проблеми с настройките в другата сесия.
    
    Желаете ли да продължите?

en: _Log Out
bg: _Излизане

en: _Continue
bg: _Продължаване

en: %s Continue (y/n)?
bg: %s Да се продължи ли? (y=Да/n=Не)

en: Schema contains invalid UTF-8
bg: Схемата съдържа неправилен UTF-8

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
bg: Схемата указва вида на списъка, но не и вида на елементите му

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
bg: Схемата указва вида на двойката, но не и вида на главата и опашката (car и cdr)

en: Failed to load source "%s": %s
bg: Неуспех при зареждане на източника „%s“: %s

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
bg: Открито бе, че адресът „%s“ на позиция %d сочи към източник на настройки с право на запис

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
bg: Открито бе, че адресът „%s“ на позиция %d сочи към източник на настройки без право на запис

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
bg: Открито бе, че адресът „%s“ на позиция %d сочи към източник на настройки с непълно право на запис

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
bg: Никой от откритите по адрес източници не позволява запис. Настройките няма да могат да се запазват

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
bg: Схемата „%s“, зададена за „%s“, съдържа стойност, която не е схема

en: The '/' name can only be a directory, not a key
bg: Името „/“ може да е само папка, а не ключ

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
bg: Стойността за „%s“ е указна в източник само за четене в началото на пътя към настройките

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
bg: Не може да се запази стойността на ключа „%s“, защото сървърът за настройки няма база от данни за писане. Чести причини за това са: 1) файлът с пътищата до настройките %s/path не съдържа база от данни или не е бил открит; 2) погрешка са създадени два процеса gconfd; 3) операционната ви система е настроена лошо и заключването за NFS на файлове не работи за домашната ви папка или 4) вашият клиент за NFS е забил и не е известил сървъра при рестартирането си, че заключванията на файловете трябва да се махнат. Ако имате два процеса gconfd, излезте от системата, убийте всички копия на gconfd и влезте отново. Ако имате остарели заключвания, изтрийте ~/.gconf*/*lock. Може би проблемът е, че се опитвате да използвате GConf от две машини едновременно, а ORBit е със стандартната си конфигурация, която предотвратява отдалечени връзки по CORBA — сложете „ORBIIOPIPv4=1“ в /etc/orbitrc. Проверете и потребителските журнални файлове за повече подробности за проблемите на gconf. Може да има само по един gconfd за домашна папка и той трябва да притежава заключващия файл в ~/.gconfd и заключващите файлове в отделните места за съхранение като ~/.gconf

en: Error finding metainfo: %s
bg: Грешка при търсене на метаинформация: %s

en: Error getting metainfo: %s
bg: Грешка при получаване на метаинформация: %s

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
bg: Ключът „%s“, посочен като схема за ключа „%s“, в действителност съдържа вида „%s“

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
bg: „%s“ не може да се анализира (списъкът трябва да започва с „[“ )

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
bg: „%s“ не може да се анализира (списъкът трябва да завършва с „]“ )

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
bg: „%s“ не може да се анализира (в списъка има излишна, неекранирана „]“ )

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
bg: „%s“ не може да се анализира (в края има излишни знаци)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
bg: „%s“ не може да се анализира (двойката трябва да започва с „(“ )

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
bg: „%s“ не може да се анализира (двойката трябва да завършва с „)“ )

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
bg: „%s“ не може да се анализира (грешен брой елементи)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
bg: „%s“ не може да се анализира (в двойката има излишна, неекранирана „)“ )

en: Key is NULL
bg: Ключът е NULL

en: "%s": %s
bg: „%s“: %s

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
bg: Неуспех при добавяне на клиент към списъка със сървъри, грешка на CORBA: %s

en: Must begin with a slash '/'
bg: Трябва да започва с наклонена черта: „/“

en: Can't have two slashes '/' in a row
bg: Не може да има две наклонени черти една след друга: „//“

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
bg: Не може веднага след наклонена черта „/“ да следва точка „.“

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
bg: „\%o“ не е знак от ASCII и не може да се използва в имената на ключовете

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
bg: „%c“ не е валиден знак в името на ключ/папка

en: Key/directory may not end with a slash '/'
bg: Ключовете и папките не трябва да завършват с наклонена черта „/“

en: Failure shutting down configuration server: %s
bg: Неуспех при спиране на сървъра за настройки: %s

en: Expected float, got %s
bg: Очаква се число с плаваща точка, а бе получено %s

en: Expected int, got %s
bg: Очаква се цяло число, а бе получено %s

en: Expected string, got %s
bg: Очаква се низ, а бе получено %s

en: Expected bool, got %s
bg: Очаква се булева стойност, а бе получено %s

en: Expected schema, got %s
bg: Очаква се схема, а бе получено %s

en: CORBA error: %s
bg: Грешка на CORBA: %s

en: Shutdown request received
bg: Получена е заявка за спиране

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
bg: gconfd е компилиран с информация за изчиствана на грешки. Опит да се зареди gconf.path от папката с изходен код

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
bg: Не бе открит нито един файл с настройки, опитва се стандартният източник „%s“

note: We want to stay alive but do nothing, because otherwise every request would result in another failed gconfd being spawned.
en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
bg: Няма нито един източник на настройки в пътя, настройките няма да се запазят. Редактирайте %s%s

en: Error loading some configuration sources: %s
bg: Грешка при зареждане на някои източници на настройки: %s

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
bg: Нито един източник на настройки не може да бъде открит по адрес. Настройките не могат да се заредят или запазят.

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
bg: Нито един източник на настройки с права за запис не може да бъде открит по адрес. Някои промени по настройките може да не се запазят.

en: Could not connect to session bus: %s
bg: Не може да се направи връзка към шината на сесията: %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
bg: Неуспех при получаване на шинното име на демона, приключване: %s

en: Could not connect to system bus: %s
bg: Не може да се направи връзка към системната шина: %s

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
bg: стартира се (версия %s), идентификатор на процес %u, потребител „%s“

en: Failed to get object reference for ConfigServer
bg: Неуспех при получаване на указател към обект за ConfigServer

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
bg: Неуспех при запис на байт във файлов дескриптор на програмен канал %d, клиентската програма може да забие: %s

en: Error releasing lockfile: %s
bg: Грешка при освобождаване на файл-ключалка: %s

en: Exiting
bg: Приключва се

en: SIGHUP received, reloading all databases
bg: Получен е сигнал SIGHUP, всички бази от данни се презареждат

en: GConf server is not in use, shutting down.
bg: Не се използва сървър GConf, програмата спира.

en: Error obtaining new value for `%s': %s
bg: Грешка при получаване на нова стойност за „%s“: %s

en: Returning exception: %s
bg: Върнато изключение: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
bg: Неуспех при отваряне на журнален файл за gconfd. Няма да може да се възстановят процесите-слушатели след спиране на gconfd (%s)

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
bg: Неуспех при затварянето на журналния файл на gconfd. Данните може да не са запазени успешно (%s)

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
bg: Неуспех при отваряне на файла за запазване на състоянието „%s“ за запис: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
bg: Файлът за запазване на състоянието „%s“, fd: %d не може да се запише: %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
bg: Не може да се гарантира, че файлът за запазване на състоянието „%s“ е записан на диска: %s

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
bg: Неуспех при затваряне на нов файл за запазване на състоянието „%s“: %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
bg: Старият файл за запазване на състоянието „%s“ не може да се премести: %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
bg: Неуспех при преместването на новия файл за запазване на състоянието на мястото му: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
bg: Неуспех при възстановяването на първоначалния файл за запазване на състоянието, който е преместен в „%s“: %s

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
bg: Процесът-слушател на адрес „%s“ не може да възстанови, базата от данни не може да се открие

en: Error reading saved state file: %s
bg: Грешка при четене на файл за запазване на състоянието: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
bg: Файлът за запазване на състоянието „%s“ не може да се отвори: %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
bg: Неуспех при запис на добавянето на процес-слушател в журнала на gconfd, няма да може да се добави след спиране или завършване на gconfd (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
bg: Неуспех при запис на премахването на процес-слушател в журнала на gconfd. Може погрешно да бъде добавен отново след спиране или завършване на gconfd (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
bg: Неуспех при получаване на IOR за клиент: %s

en: Failed to open saved state file: %s
bg: Неуспех при отваряне на файл за запазване на състоянието: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
bg: Неуспех при запис на добавянето на клиент във файл за запазване на състоянието: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
bg: Неуспех при приключване на добавянето на клиент във файл за запазване на състоянието: %s

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
bg: Някой клиент се самоизтри от сървъра GConf, без да е бил добавен

en: Daemon failed to connect to the D-BUS daemon:
    %s
bg: Демонът не успя да се свърже към този на D-BUS:
    %s

en: Daemon failed to acquire gconf service:
    %s
bg: Демонът не успя да се свърже към gconf:
    %s

en: Failed to register server object with the D-BUS bus daemon
bg: Обектът за сървъра не можа да се регистрира към демона на D-BUS

en: Got a malformed message.
bg: Форматът на полученото съобщение е неправилен.

en: The GConf daemon is currently shutting down.
bg: Сървърът GConf в момента спира.

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
bg: Задаване на стойност на клавиш
                                            и записване върху диска. Използва се с
                                            --type

en: Print the value of a key to standard output.
bg: Отпечатване на стойността на
                                            ключ на стандартния изход

en: Unset the keys on the command line
bg: Премахване на стойностите на
                                            ключовете на командния ред

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
bg: Рекурсивно премахване на стой-
                                            ностите на всички ключове под ключа/пап-
                                            ката на командния ред

en: Toggles a boolean key.
bg: Превключване на булев
                                            ключ.

en: Print all key/value pairs in a directory.
bg: Показване на всички двойки
                                            ключ/стойност в папка

en: Print all subdirectories in a directory.
bg: Показване на всички подпапки в
                                            папка

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
bg: Рекурсивен печат на всички за-
                                            писи в папка

en: Search for a key, recursively.
bg: Рекурсивно търсене на ключ

en: Get the short doc string for a key
bg: Получаване на кратка информация
                                            за ключа

en: Get the long doc string for a key
bg: Получаване на подробна информа-
                                            ция за ключа

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
bg: Връщане на 0, ако папката съ-
                                            ществува, и 2, ако не съществува

en: Ignore schema defaults when reading values.
bg: Игнориране на стандартните нас-
                                            тройки на схемата, когато се четат стой-
                                            ностите

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
bg: Рекурсивно извеждане на описа-
                                            ние на всички записи в папка във вид на
                                            XML

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
bg: Зареждане от избрания файл на
                                            описание във вид на XML на стойностите
                                            и настройване относително към папка

en: Unload a set of values described in an XML file.
bg: Махане на набор от стойности
                                            описани във файл на XML

en: Get the name of the default source
bg: Получаване на името на стан-
                                            дартния източник

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
bg: Спиране на gconfd. НЕ ИЗПОЛЗ-
                                            ВАЙТЕ ТАЗИ ОПЦИЯ БЕЗ ДОБРА ПРИЧИНА

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
bg: Връщане на 0, ако gconfd се
                                            изпълнява в момента, и 2, ако не се из-
                                            пълнява

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
bg: Стартиране на конфигурационен
                                            сървър (gconfd). (Нормално стартирането
                                            е автоматично — при необходимост)

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
bg: Указване на вида, който се за-
                                            дава, или вида на стойностите, които
                                            схемата описва. Уникалните съкращения са
                                            позволени

en: Print the data type of a key to standard output.
bg: Отпечатване на вида данни на
                                            ключ на стандартния изход

en: Get the number of elements in a list key.
bg: Взимане номера на елементите в
                                            ключ-списък

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
bg: Взимане на специфичен елемент
                                            от ключ-списък, индексиран с номера

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
bg: Указване на вида на стойността
                                            на списъка, която се задава, или вида на
                                            стойностите, които схемата описва. Уни-
                                            калните съкращения са позволени

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
bg: Указване на вида на главата
                                            (car) от двойката, който се задава или
                                            вида на стойностите, които схемата опис-
                                            ва. Уникалните съкращения са позволени

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
bg: Указване на вида на опашката
                                            (cdr) от двойката, който се задава, или
                                            вида на стойностите, които схемата опис-
                                            ва. Уникалните съкращения са позволени

en: Specify a schema file to be installed
bg: Указване на файл-схема за ин-
                                            сталиране

en: FILENAME
bg: ИМЕ_НА_ФАЙЛ

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
bg: Указване на източник на наст-
                                            ройки, който да се използва, вместо
                                            стандартния път

en: SOURCE
bg: ИЗТОЧНИК

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
bg: Директен достъп до базата от
                                            данни с настройки като сървърът се прес-
                                            кача. Не трябва да има стартиран процес
                                            gconfd

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
bg: Инсталиране на файловете-схеми
                                            от командния ред в базата от данни. За
                                            да се ползва различен от стандартния из-
                                            точник на настройки, той трябва да е
                                            посочен в променливата на средата
                                            GCONF_CONFIG_SOURCE. Ако тя е празна,
                                            се използва стандартният източник

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
bg: Деинсталиране на файловете-
                                            схеми от командния ред от базата от дан-
                                            ни. За да се ползва различен от стан-
                                            дартния източник на настройки, той тряб-
                                            ва да е посочен в променливата на среда-
                                            та GCONF_CONFIG_SOURCE. Ако тя е празна,
                                            се използва стандартният източник

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
bg: Стресово изпитване на приложе-
                                            ние чрез задаване и премахване на раз-
                                            лични видове стойности на ключовете на
                                            командния ред

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
bg: Стресово изпитване на приложе-
                                            ние чрез задаване и премахване на стой-
                                            ности на ключове в папките на командния
                                            ред

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
bg: Задаване на схема и записване
                                            върху диска. Използва се със
                                            --short-desc, --long-desc, --owner, и
                                            --type

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
bg: Указване на кратко описание на
                                            схема

en: DESCRIPTION
bg: ОПИСАНИЕ

en: Specify a several-line description to go in a schema.
bg: Указване на подробно описание
                                            на схема

en: Specify the owner of a schema
bg: Указване на собственик на схема

en: OWNER
bg: СОБСТВЕНИК

en: Get the name of the schema applied to this key
bg: Получаване на името на схемата
                                            присвоена на този ключ

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
bg: Указване на името на схемата,
                                            последвано от ключа, на който да се
                                            присвои схемата

en: Remove any schema name applied to the given keys
bg: Премахване на всяко име на схе-
                                            ма присвоена на дадените ключове

en: Print version
bg: Показване на версията

en: [FILE...]|[KEY...]|[DIR...]
bg: [ФАЙЛ…]|[КЛЮЧ…]|[ПАПКА…]

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
bg:  — инструмент за работа с настройки на GConf

en: Client options:
bg: Опции за клиента:

en: Show client options
bg: Показване на опциите за
                                            клиента

en: Key type options:
bg: Опции за вида на ключа:

en: Show key type options
bg: Показване на опциите за
                                            вида на ключа

en: Load/Save options:
bg: Опции за зареждането/запазването:

en: Show load/save options
bg: Показване на опциите за
                                            зареждането/запазването

en: Server options:
bg: Опции за сървъра:

en: Show server options
bg: Показване на опциите за
                                            сървъра

en: Installation options:
bg: Настройки за инсталация:

en: Show installation options
bg: Показване на опциите за
                                            инсталация

en: Test options:
bg: Настройки за тестване:

en: Show test options
bg: Показване на опциите за
                                            тестване

en: Schema options:
bg: Настройки за схема:

en: Show schema options
bg: Показване на опциите за
                                            схема

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: Изпълнете „%s --help“, за да видите пълния списък от налични опции на командата.

en: Can't get and set/unset simultaneously
bg: Не може едновременно да се получава и да се задава/премахва информация

en: Can't set and get/unset simultaneously
bg: Не може едновременно да се задава и да се получава/премахва информация

en: Can't get type and set/unset simultaneously
bg: Не може едновременно да се получава вида и да се задава/премахва информация

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
bg: Не може едновременно да се превключва и да се получава/задава/премахва информация

en: Can't use --all-entries with --get or --set
bg: --all-entries не може да се използва с --get или --set

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
bg: --all-dirs не може да се използва с --get или --set

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
bg: --recursive-list не може да се използва с --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs или --search-key

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
bg: --set_schema не може да се използва с --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs или --search-key

en: Value type is only relevant when setting a value
bg: Вид на стойността е уместен само, когато се задава стойност

en: Must specify a type when setting a value
bg: Когато задавате стойност, трябва да зададете и вида ѝ

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
bg: --ignore-schema-defaults се използва само с --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size или --get-list-element

en: %s option must be used by itself.
bg: Опцията %s се използва самостоятелно.

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
bg: Трябва да укажете източник на настройки с --config-source, когато използвате --direct

en: Failed to init GConf: %s
bg: Неуспех при инициализиране на GConf: %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
bg: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL е зададена, не се инсталират схеми

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
bg: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL е зададена, не се деинсталират схеми

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
bg: Трябва да зададете променливата на средата GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Failed to access configuration source(s): %s
bg: Неуспех при свързване с източник/ци на настройки: %s

en: Shutdown error: %s
bg: Грешка при спиране: %s

en: Must specify one or more directories to recursively list.
bg: Трябва да укажете една или повече папки за рекурсивно показване.

en: Failure listing entries in `%s': %s
bg: Неуспех при показване на записите в „%s“: %s

en: (no value set)
bg: (няма зададена стойност)

en: Must specify a key pattern to search for.
bg: Трябва да укажете шаблон за ключ, който да се търси.

en: Must specify a PCRE regex to search for.
bg: Трябва да укажете регулярен израз на PCRE, който да се търси.

en: Error compiling regex: %s
bg: Грешка при компилиране на регулярен израз: %s

en: Must specify one or more directories to dump.
bg: Трябва да укажете една или повече папки, чиято стойност да се премахне.

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
bg: Неуспех при стартиране на сървъра за настройки (gconfd): %s

en: Must specify a key or keys to get
bg: Трябва да укажете ключ/ове за получаване

en: Type: %s
bg: Вид: %s

en: List Type: %s
bg: Вид на списък: %s

en: Car Type: %s
bg: Вид на глава (car): %s

en: Cdr Type: %s
bg: Вид на опашка (cdr): %s

en: Default Value: %s
bg: Стандартна стойност: %s

en: Unset
bg: Без стойност

en: Owner: %s
bg: Собственик: %s

en: Short Desc: %s
bg: Кр. опис.: %s

en: Long Desc: %s
bg: Подр. опис.: %s

en: No value set for `%s'
bg: Няма зададена стойност за „%s“

en: Failed to get value for `%s': %s
bg: Неуспех при получаване на стойността на „%s“: %s

en: Don't understand type `%s'
bg: Вида „%s“ не може да се разбере

en: Must specify alternating keys/values as arguments
bg: Трябва да укажете редуващи се ключ/стойност като аргументи

en: No value to set for key: `%s'
bg: Не е зададена стойност на ключа: „%s“

en: Cannot set schema as value
bg: Не може да се зададе схема като стойност

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
bg: При задаването на списък, трябва да се укаже видът на елементите

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
bg: При задаването на двойка, трябва да се укажат видовете на главата и опашката (car и cdr)

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Error setting value: %s
bg: Грешка при задаване на стойност: %s

en: Error syncing: %s
bg: Грешка при синхронизация: %s

en: Must specify one or more keys as arguments
bg: Трябва да укажете един или повече ключове като аргументи.

en: No value found for key %s
bg: Не е открита стойност на ключа: „%s“

en: Not a boolean value: %s
bg: Следното не е булева стойност: „%s“

en: Must specify a key or keys to get type
bg: Трябва да укажете ключ за получаване на вида

en: Must specify a key to lookup size of.
bg: Трябва да укажете ключ, от който да се гледа размера

en: Key %s is not a list.
bg: Ключът %s не е списък.

en: Must specify a key from which to get list element.
bg: Трябва да се определи ключ, от който да се вземе елемент-списък.

en: Must specify list index.
bg: Трябва да бъде даден индексът за списъка.

en: List index must be non-negative.
bg: Индексът за списъка трябва да е неотрицателен.

en: List index is out of bounds.
bg: Индексът за списъка е извън граници.

en: Must specify a key or keys on the command line
bg: Трябва да укажете ключ/ове на командния ред

en: No schema known for `%s'
bg: Няма известна схема за „%s“

en: No doc string stored in schema at '%s'
bg: Няма документиращ низ в схемата на „%s“

en: Error getting schema at '%s': %s
bg: Грешка при получаване на схема на „%s“: %s

en: No schema stored at '%s'
bg: Няма запазена схема в „%s“

en: Value at '%s' is not a schema
bg: Стойността на „%s“ не е схема

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
bg: Трябва да укажете име на схема последвано от име на ключ, на който да се присвои схемата

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
bg: Грешка при свързване на името на схемата „%s“ с името на ключа „%s“: %s

en: Must specify keys to unapply schema from
bg: Трябва да укажете ключове за махане на схемата

en: Error removing schema name from '%s': %s
bg: Грешка при премахване на името на схемата от „%s“: %s

en: Must specify key (schema name) as the only argument
bg: Трябва да укажете ключ (име на схема) като единствен аргумент

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
bg: Видът на списъка трябва да е: string, int, float или bool

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
bg: Видът на главата (car) трябва да е: string, int, float или bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
bg: Видът на опашката (cdr) трябва да е: string, int, float или bool

en: Error setting value: %s
bg: Грешка при задаване на стойност: %s

en: Error syncing: %s
bg: Грешка при синхронизация: %s

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
bg: Трябва да укажете една или повече папки, от които да се получава двойката ключ/стойност.

en: Must specify one or more keys to unset.
bg: Трябва да укажете един или повече ключове, чиято стойност да се премахне.

en: Error unsetting `%s': %s
bg: Грешка при премахване на „%s“: %s

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
bg: Трябва да укажете един или повече ключове, чиито стойности рекурсивно да се премахнат.

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
bg: Неуспех при премахване рекурсивно на „%s“: %s

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
bg: Трябва да укажете една или повече папки, от които да получите подпапки.

en: Error listing dirs: %s
bg: Грешка при показване на папки: %s

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: трябва да укажете както глава, така и опашка (<car> и <cdr>) в двойка (<pair>)

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: указан ключ (%s) за схемата под стойността <value> — игнорира се

en: WARNING: must have a child node under <value>
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: трябва да има подчинен възел под <value>

en: WARNING: node <%s> not understood
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: възелът <%s> не се разбира

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неуспех при анализиране на целочислената стойност „%s“

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неуспех при анализиране на стойността с плаваща запетая „%s“

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неуспех при анализиране на стойността на низа „%s“

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неуспех при анализиране на булева стойност „%s“

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неуспех при свързване на схема „%s“ с ключа „%s“: %s

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неправилен или липсващ вид на схема (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неправилен или липсващ вид на списък (list_type) за схема (%s)

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неуспех при анализиране на стандартната стойност „%s“ на схемата (%s)

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неправилни или липсващи видове на главата или опашката (car или cdr) за схема (%s)

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: не може да задавате стандартна стойност за схема

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: вътрешна грешка на gconftool, неизвестен GConfValueType

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неуспех при анализиране на името на вида „%s“

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: видът на списъка (list_type) може да е само int, float, string или bool, а не „%s“

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: видът на главата (car_type) може да е само int, float, string или bool, а не „%s“

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: видът на опашката (cdr_type) може да е само int, float, string или bool, а не „%s“

en: WARNING: empty <applyto> node
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: празен възел <applyto>

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: възелът <%s> не се разбира под <schema>

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: няма зададен вид на списъка (<list_type>) за схема-списък

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: няма зададен вид на главата (<car_type>) за схема-двойка

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: няма зададен вид на опашката (<cdr_type>) за схема-двойка

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: възелът <locale> няма атрибут „name="локал"“, игнорира се

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: множество възли <locale> за локала „%s“, всички след първия се игнорират

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неправилен възел <%s> във възел <locale>

en: Attached schema `%s' to key `%s'
bg: Схемата „%s“ се прикачи към ключа „%s“

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
bg: Трябва да има поне един запис <locale> в <schema>

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неуспех при инсталиране на схема „%s“, локал „%s“: %s

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
bg: Инсталирана е схема „%s“ за локала „%s“

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: неуспех при деинсталиране на схема „%s“, локал „%s“: %s

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
bg: Деинсталирана е схема „%s“ от локала „%s“

en: WARNING: no key specified for schema
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: няма указан ключ за схема

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: възелът <%s> не се разбира под <%s>

en: Failed to open `%s': %s
bg: Неуспех при отваряне на „%s“: %s

en: Document `%s' is empty?
bg: Документът „%s“ е празен?

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
bg: Документът „%s“ е с коренов възел от грешен вид (<%s>, а трябва да е <%s>)

en: Document `%s' has no top level <%s> node
bg: В документа „%s“ липсва възел от най-високо ниво <%s>

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: възелът <%s> под <%s> не се разбира

en: Error syncing configuration data: %s
bg: Грешка при синхронизиране на данните с настройки: %s

en: Must specify some schema files to install
bg: Трябва да укажете файлове със схеми за инсталиране

en: Failed to unset breakage key %s: %s
bg: Неуспех при премахване на стойността на ключа, който се тества %s: %s

en: Must specify some keys to break
bg: Трябва да укажете ключове за стресово изпитване

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
bg: Правят се опити да се забие програма чрез задаване на лоша стойност на ключа:
      %s

en: Must specify some directories to break
bg: Трябва да укажете папки за стресовото изпитване

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
bg: Правят се опити да се забие програма, чрез задаване на лоши стойности на ключовете в папка
      %s

en: GSettings Data Conversion
bg: Преобразуване на данните за GSettings

en: Migrates user settings from GConf to dconf
bg: Мигриране на потребителските данни от GConf към dconf
