gconf master - en to cs translation catalogue (494 entries)

en: Failed to get configuration file path from '%s'
cs: Nepodařilo se získat cestu souboru s nastavením z „%s“

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
cs: Byl vytvořen zdroj Evolution/LDAP pomocí souboru s nastavením „%s“

en: Unable to parse XML file '%s'
cs: Nepodařilo se zpracovat soubor XML „%s“

en: Config file '%s' is empty
cs: Soubor s nastavením „%s“ je prázdný

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
cs: Kořenový uzel „%s“ musí být <evoldap>, nikoli <%s>

en: No <template> specified in '%s'
cs: V „%s“ nebylo specifikováno <template>

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
cs: U <template> v „%s“ nebyl specifikován žádný atribut „filter“

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
cs: V „%s“ nebyl specifikován server LDAP nebo DN základu

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
cs: Kontaktuje se server LDAP: hostitel „%s“, port „%d“, DN základu „%s“

en: Failed to contact LDAP server: %s
cs: Nepodařilo se kontaktovat server LDAP: %s

en: Searching for entries using filter: %s
cs: Vyhledávají se položky při použití filtru: %s

en: Error querying LDAP server: %s
cs: Chyba při dotazování serveru LDAP: %s

en: Got %d entries using filter: %s
cs: Získáno %d položek po použití filtru: %s

en: Cannot find directory %s
cs: Nepodařilo se najít adresář %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
cs: Chyba při ukládání stromu GConfu do „%s“: %s

en: Usage: %s <dir>
cs: Použití: %s <adresář>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
cs: Použití: %s <adresář>
      Sloučí hierarchii systému souborů podpůrného modulu Markup, například:
        adresář/%%gconf.xml
            podadresář1/%%gconf.xml
            podadresář2/%%gconf.xml
      na:
        adresář/%%gconf-tree.xml

en: Unloading text markup backend module.
cs: Odpojuje se podpůrný modul Markup.

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
cs: Na adrese „%s“ se nepodařilo nalézt kořenový adresář XML

en: Could not make directory `%s': %s
cs: Nepodařilo se vytvořit adresář „%s“: %s

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
cs: Nepodařilo se číst z nebo zapisovat do kořenového adresáře XML na adrese „%s“

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
cs: Oprávnění k adresáři nebo souboru pro zdroj XML v kořeni %s jsou: %o/%o

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
cs: Operace odstranění adresáře již není podporována, stačí odstranit všechny hodnoty z adresáře

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
cs: Nepodařilo se otevřít adresář zámků %s kvůli odstranění zámků: %s

en: Could not remove file %s: %s
cs: Nepodařilo se odstranit soubor %s: %s

en: Initializing Markup backend module
cs: Inicializuje se podpůrný modul Markup

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
cs: Nepodařilo se uvolnit zámek na adresáři XML „%s“: %s

en: Failed to write some configuration data to disk
cs: Na disk se nepodařilo zapsat některá data nastavení

en: Could not make directory "%s": %s
cs: Nepodařilo se vytvořit adresář „%s“: %s

en: Could not remove "%s": %s
cs: Nepodařilo se odstranit „%s“: %s

en: Failed to write "%s": %s
cs: Nepodařilo se zapsat do „%s“: %s

en: Failed to load file "%s": %s
cs: Nepodařilo se načíst soubor „%s“: %s

en: Line %d character %d: %s
cs: Řádek %d, znak %d: %s

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
cs: Atribut „%s“ v elementu <%s> není v tomto kontextu platný

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
cs: Nerozpoznáno „%s“ (očekáváno celé číslo)

en: Integer `%s' is too large or small
cs: Celé číslo „%s“ je příliš velké nebo příliš malé

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
cs: Nerozpoznáno „%s“ (očekáváno „true“ nebo „false“)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
cs: Nerozpoznáno „%s“ (očekáváno reálné číslo)

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
cs: Neznámá hodnota „%s“ atributu „%s“ v elementu <%s>

en: No "%s" attribute on element <%s>
cs: Atribut „%s“ chybí v elementu <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
cs: Neplatné ltype „%s“ v <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
cs: Neplatný typ first-element „%s“ v <%s>

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
cs: Neplatné cdr_type „%s“ v <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
cs: Neplatné list_type „%s“ v <%s>

en: Two <default> elements below a <local_schema>
cs: Dva elementy <default> v <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
cs: Dva elementy <longdesc> v <local_schema>

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
cs: Element <%s> není povolen v <%s>

en: <%s> provided but current element does not have type %s
cs: Poskytnuto <%s>, ale aktuální element nemá typ %s

en: Two <car> elements given for same pair
cs: Jednomu páru předány dva elementy <car>

en: Two <cdr> elements given for same pair
cs: Jednomu páru předány dva elementy <cdr>

en: <li> has wrong type %s
cs: <li> má špatný typ %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
cs: Poskytnuto <%s>, ale rodičovské <entry> nemá hodnotu

en: Element <%s> is not allowed inside current element
cs: Element <%s> není uvnitř aktuálního elementu povolen

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
cs: Vnější element v souboru nabídky musí být <gconf>, nikoli <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
cs: Element <%s> není uvnitř elementu <%s> povolen

en: No text is allowed inside element <%s>
cs: Uvnitř elementu <%s> není povolen text

en: Failed to open "%s": %s
cs: Nepodařilo se otevřít „%s“: %s

en: Error reading "%s": %s
cs: Chyba při čtení „%s“: %s

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
cs: Soubor „%s“ se nepodařilo vyprázdnit na disk: %s

en: Error writing file "%s": %s
cs: Chyba při zápisu do souboru „%s“: %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
cs: Nepodařilo se přesunout dočasný soubor „%s“ na cílové umístění „%s“: %s

en: Unloading XML backend module.
cs: Odpojuje se podpůrný modul XML.

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
cs: Chyba při synchronizaci vyrovnávací paměti adresářů podpůrného modulu XML: %s

en: Initializing XML backend module
cs: Inicializuje se podpůrný modul XML

en: Failed to sync XML cache contents to disk
cs: Nepodařilo se synchronizovat obsah vyrovnávací paměti XML na disk

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
cs: Nepodařilo se odstranit adresář „%s“ z vyrovnávací paměti podpůrné vrstvy XML, protože nebyl úspěšně synchronizován na disk

en: Could not stat `%s': %s
cs: Nepodařilo se stat „%s“: %s

en: XML filename `%s' is a directory
cs: Název souboru XML „%s“ je adresář

en: Failed to delete "%s": %s
cs: Nepodařilo se smazat „%s“: %s

en: Failed to write file `%s': %s
cs: Nepodařilo se zapsat do souboru „%s“: %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
cs: Nepodařilo se nastavit režim na „%s“: %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
cs: Nepodařilo se zapsat data XML do „%s“: %s

en: Failed to close file `%s': %s
cs: Nepodařilo se uzavřít soubor „%s“: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
cs: Nepodařilo se přejmenovat „%s“ na „%s“: %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
cs: Nepodařilo se obnovit „%s“ z „%s“: %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
cs: Nepodařilo se smazat starý soubor „%s“: %s

note: These are all fatal errors
en: Failed to stat `%s': %s
cs: Nepodařilo se stat „%s“: %s

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
cs: Duplicitní položka „%s“ v „%s“, ignoruje se

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
cs: Položka bez názvu v souboru XML „%s“, ignoruje se

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
cs: Kořenový uzel v souboru XML „%s“ je <%s> namísto <entry>, ignoruje se

en: Failed to create file `%s': %s
cs: Nepodařilo se vytvořit soubor „%s“: %s

en: Failed to parse XML file "%s"
cs: Nepodařilo se zpracovat soubor XML „%s“

note: There was an error
en: Ignoring XML node with name `%s': %s
cs: Ignoruje se uzel XML s názvem „%s“: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
cs: Ignoruje se název schématu „%s“, je neplatné: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
cs: Ignoruje se uzel XML „%s“: %s

en: Failed reading default value for schema: %s
cs: Nepodařilo se načíst výchozí hodnotu pro schéma: %s

en: No "type" attribute for <%s> node
cs: V uzlu <%s> chybí atribut „type“

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
cs: Uzel má neznámou hodnotu atributu „type“ – „%s“, ignoruje se

en: No "value" attribute for node
cs: V uzlu chybí atribut „value“

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
cs: Nepodařilo se rozpoznat uzel XML <%s> v uzlu seznamu

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
cs: Neplatný typ (seznam, pár nebo neznámý) v uzlu seznamu

en: Bad XML node: %s
cs: Chybný uzel XML: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
cs: Seznam obsahuje uzel se špatným typem (%s by měl být %s)

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
cs: Ignoruje se neplatné car z páru XML: %s

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
cs: zpracování souboru XML: seznamy a páry nesmí být umístěny uvnitř páru

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
cs: Ignoruje se neplatné cdr z páru XML: %s

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
cs: Nepodařilo se rozpoznat uzel XML <%s> uvnitř párového uzlu XML

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
cs: Nepodařilo se nalézt car a cdr pro párový uzel XML

en: Missing cdr from pair of values in XML file
cs: V páru hodnot v souboru XML chybí cdr

en: Missing car from pair of values in XML file
cs: V páru hodnot v souboru XML chybí car

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
cs: V páru v souboru XML chybí hodnoty car i cdr

en: Change GConf mandatory values
cs: Změnit povinné hodnoty GConfu

en: Change GConf system values
cs: Změnit systémové hodnoty GConfu

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
cs: Ke změně povinných hodnot GConfu jsou vyžadována oprávnění

en: Privileges are required to change GConf system values
cs: Ke změně systémových hodnot GConfu jsou vyžadována oprávnění

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
cs: „%c“ není platným znakem v adrese úložiště nastavení

note: -- end debug only
en: No such file `%s'
cs: Neexistuje soubor „%s“

en: Backend `%s' failed to return a vtable
cs: Podpůrná vrstva „%s“ nevrátila vtable

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
cs: V podpůrné vrstvě „%s“ chybí povinná položka vtable „%s“

en: Bad address `%s': %s
cs: Špatná adresa „%s“: %s

en: Bad address `%s'
cs: Špatná adresa „%s“

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
cs: GConf nebude fungovat bez podpory dynamických modulů (gmodule)

en: Error opening module `%s': %s
cs: Chyba při otevírání modulu „%s“: %s

en: Error initializing module `%s': %s
cs: Chyba při inicializaci modulu „%s“: %s

en: Couldn't locate backend module for `%s'
cs: Nepodařilo se nalézt podpůrný modul pro „%s“

en: Failed to shut down backend
cs: Nepodařilo se ukončit podpůrnou vrstvu

en: GConf Error: %s
cs: Chyba GConfu: %s

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
cs: Varování GConfu: selhání při výpisu párů v „%s“: %s

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
cs: Bylo očekáváno %s, ale bylo obdrženo %s (pro klíč %s)

en: Received invalid value in set request
cs: Byla obdržena neplatná hodnota v požadavku na nastavení

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
cs: Byla obdržena nesmyslná hodnota CORBA v požadavku na nastavení pro klíč „%s“

en: Received request to drop all cached data
cs: Byl obdržen požadavek na vymazání všech dat z vyrovnávací paměti

en: Received request to sync synchronously
cs: Byl obdržen požadavek na synchronní synchronizaci

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
cs: Fatální chyba: nepodařilo se získat odkaz na objekt ConfigDatabase

en: Failed to sync one or more sources: %s
cs: Nepodařilo se synchronizovat jeden nebo více zdrojů: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
cs: Chyba při získávání nové hodnoty pro „%s“ po upozornění na změnu od podpůrné vrstvy „%s“: %s

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
cs: Nepodařilo se zaznamenat přidání posluchače %s (%s); nebude možné obnovit tento posluchač při restartu gconfd, což bude mít za následek nespolehlivá upozornění na změnu nastavení.

en: Listener ID %lu doesn't exist
cs: Posluchač s ID %lu neexistuje

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
cs: Do protokolovacího souboru se nepodařilo zaznamenat odstranění posluchače (pravděpodobně neškodné, ale některá oznámení se mohou podivně opakovat): %s

en: Error getting value for `%s': %s
cs: Chyba při získávání hodnoty pro „%s“: %s

en: Error setting value for `%s': %s
cs: Chyba při nastavování hodnoty pro „%s“: %s

en: Error unsetting `%s': %s
cs: Chyba při odstraňování „%s“: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
cs: Chyba při získávání výchozí hodnoty pro „%s“: %s

en: Error unsetting "%s": %s
cs: Chyba při odstraňování „%s“: %s

en: Error getting new value for "%s": %s
cs: Chyba při získávání nové hodnoty pro „%s“: %s

en: Error checking existence of `%s': %s
cs: Chyba při kontrole existence „%s“: %s

en: Error removing directory "%s": %s
cs: Chyba při odstraňování adresáře „%s“: %s

en: Failed to get all entries in `%s': %s
cs: Nepodařilo se získat všechny položky z „%s“: %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
cs: Chyba při výpisu adresářů v „%s“: %s

en: Error setting schema for `%s': %s
cs: Chyba při nastavování schématu pro „%s“: %s

en: Notification on %s doesn't exist
cs: Oznamování na %s neexistuje

en: D-BUS error: %s
cs: Chyba D-BUS: %s

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Unknown error %s: %s
cs: Neznámá chyba %s: %s

en: No D-BUS daemon running
cs: Neběží žádný démon D-BUS

en: Failed to activate configuration server: %s
cs: Selhala aktivace serveru nastavení: %s

en: Server couldn't resolve the address `%s'
cs: Server nemohl zjistit adresu „%s“

en: Can't add notifications to a local configuration source
cs: Nepodařilo se přidat upozornění do místního zdroje nastavení

en: Couldn't get value
cs: Nelze získat hodnotu

en: Success
cs: Úspěch

en: Failed
cs: Neúspěch

en: Configuration server couldn't be contacted
cs: Nebylo možné se spojit se serverem nastavení

en: Permission denied
cs: Přístup zamítnut

en: Couldn't resolve address for configuration source
cs: Nepodařilo se zjistit adresu zdroje nastavení

en: Bad key or directory name
cs: Špatný klíč nebo název adresáře

en: Parse error
cs: Chyba zpracování

en: Corrupt data in configuration source database
cs: Poškozená data v databázi zdroje nastavení

en: Type mismatch
cs: Chybný typ

en: Key operation on directory
cs: Operace s klíči na adresáři

en: Directory operation on key
cs: Operace s adresáři na klíči

en: Can't overwrite existing read-only value
cs: Nepodařilo se přepsat existující hodnotu, je pouze ke čtení

en: Object Activation Framework error
cs: Chyba Object Activation Framework

en: Operation not allowed without configuration server
cs: Operace není povolena bez serveru nastavení

en: Failed to get a lock
cs: Nepodařilo se získat zámek

en: No database available to save your configuration
cs: Pro uložení vašeho nastavení není k dispozici žádná databáze

en: No '/' in key "%s"
cs: V klíči „%s“ chybí „/“

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
cs: Neplatné UTF-8 v hodnotě řetězce v „%s“

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
cs: Nepodařilo se interpretovat hodnotu CORBA pro prvek seznamu

en: Incorrect type for list element in %s
cs: Chybný typ prvku seznamu v %s

en: Received list from gconfd with a bad list type
cs: Od gconfd byl obdržen seznam s chybným typem

en: Failed to convert object to IOR
cs: Nepodařilo se převést objekt na IOR

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
cs: Neplatné UTF-8 v lokalizaci schématu

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
cs: Neplatné UTF-8 v krátkém popisu schématu

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
cs: Neplatné UTF-8 v dlouhém popisu schématu

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
cs: Neplatné UTF-8 u vlastníka schématu

en: Couldn't open path file `%s': %s
cs: Nepodařilo se otevřít soubor s cestou „%s“: %s

en: Adding source `%s'
cs: Přidává se zdroj „%s“

en: Read error on file `%s': %s
cs: Chyba při čtení souboru „%s“: %s

en: Text contains invalid UTF-8
cs: Text obsahuje neplatné UTF-8

en: Expected list, got %s
cs: Byl očekáván seznam, ale bylo obdrženo %s

en: Expected list of %s, got list of %s
cs: Byl očekáván seznam %s, ale byl obdržen seznam %s

en: Expected pair, got %s
cs: Byl očekáván pár, ale bylo obdrženo %s

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
cs: Byl očekáván pár (%s, %s), ale byl obdržen pár s jednou nebo oběma chybějícími hodnotami

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
cs: Byl očekáván pár typu (%s, %s), ale byl obdržen typ (%s, %s)

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
cs: Text v uvozovkách nezačíná uvozovkou

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
cs: Text v uvozovkách nekončí uvozovkou

en: Encoded value is not valid UTF-8
cs: Kódovaná hodnota není platné UTF-8

en: Could not lock temporary file '%s': %s
cs: Nepodařilo se zamknout dočasný soubor „%s“: %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
cs: Nepodařilo se vytvořit soubor „%s“ – pravděpodobně proto, že již existuje

en: Failed to create or open '%s'
cs: Nepodařilo se vytvořit nebo otevřít „%s“

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
cs: Nepodařilo se zamknout „%s“: jiný proces už pravděpodobně zámek vlastní, nebo je ve vašem operačním systému chybně nastaveno zamykání souborů pomocí NFS (%s)

en: Failed to remove '%s': %s
cs: Nepodařilo se odstranit „%s“: %s

en: Not running within active session
cs: Neběží v aktivním sezení

en: Failed to get connection to session: %s
cs: Nepodařilo se získat spojení na sezení: %s

en: GetIOR failed: %s
cs: Selhala funkce GetIOR: %s

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
cs: nepodařilo se kontaktovat ORB a získat existující odkaz na objekt gconfd

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
cs: Nepodařilo se převést IOR „%s“ na odkaz na objekt

en: couldn't create directory `%s': %s
cs: nepodařilo se vytvořit adresář „%s“: %s

en: Can't write to file `%s': %s
cs: Nepodařil se zápis do souboru „%s“: %s

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
cs: Na souboru „%s“ nebyl zámek, i když by tam měl být

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
cs: Nepodařilo se vytvořit odkaz „%s“ na „%s“: %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
cs: Nepodařilo se odstranit soubor zámku „%s“: %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
cs: Nepodařilo se vyčistit soubor „%s“: %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
cs: Nepodařilo se odstranit adresář zámků „%s“: %s

en: Server ping error: %s
cs: Chyba při volání „ping“ serveru: %s

en: Failed to contact configuration server; the most common cause is a missing or misconfigured D-Bus session bus daemon. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
cs: Nepodařilo se kontaktovat server nastavení. Obvyklou příčinou bývá chybějící nebo špatně nastavený démon sběrnice sezení D-Bus. Více informací najdete na http://projects.gnome.org/gconf/. (Podrobnosti – %s)

en: none
cs: žádné

en: - Sanity checks for GConf
cs: – Sanity kontroluje GConf

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
cs: Chyba při zpracování voleb: %s.
    Chcete-li zobrazit celý seznam dostupných voleb příkazové řádky, spusťte „%s --help“.

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
cs: Kontaktujte prosím svého správce systému, aby vyřešil následující problém:
    Nepodařilo se otevřít nebo vytvořit soubor „%s“; to naznačuje, že může být problém s vaším nastavením, protože mnoho programů bude potřebovat vytvořit soubor ve vašem domovském adresáři. Chyba byla „%s“ (errno: %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
cs: Kontaktujte prosím svého správce systému, aby vyřešil následující problém:
    Nepodařilo se zamknout soubor „%s“; to naznačuje, že může být problém s nastavením vašeho operačního systému. Pokud máte domovský adresář připojený přes NFS, pak je možná buď klient nebo server nastaven špatně. Podívejte se do dokumentace k rpc.statd a rpc.lockd. Obvyklá příčina této chyby spočívá ve vypnuté službě „nfslock“. Chyba byla „%s“ (errno: %d).

en: Can't remove file %s: %s
cs: Nepodařilo se smazat soubor %s: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
cs: Kontaktujte prosím svého správce systému, aby vyřešil následující problém:
    V souboru s nastavením „%s“ nejsou žádné zdroje nastavení; to znamená, že nastavení ani další volby nemohou být uloženy. %s%s

en: Error reading the file:
cs: Chyba při čtení souboru:

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
cs: Kontaktujte prosím správce systému, aby vyřešil následující problém:
    Nepodařilo se zjistit adresu „%s“ ze souboru s nastavením „%s“: %s

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
cs: Soubory, které obsahují vaše nastavení, se právě používají.
    
    Možná jste k sezení přihlášeni z jiného počítače a toto sezení používá vaše soubory nastavení.
    
    Můžete pokračovat v používání aktuálního sezení, ale může to způsobit dočasné problémy s nastaveními ve druhém sezení.
    
    Chcete pokračovat?

en: _Log Out
cs: _Odhlásit se

en: _Continue
cs: _Pokračovat

en: %s Continue (y/n)?
cs: %s Pokračovat (y/n)?

en: Schema contains invalid UTF-8
cs: Schéma obsahuje neplatné UTF-8

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
cs: Schéma udává typ seznam, ale neudává typ prvků seznamu

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
cs: Schéma udává typ pár, ale neudává typ prvků car a cdr

en: Failed to load source "%s": %s
cs: Nepodařilo se načíst zdroj „%s“: %s

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
cs: Byla zjištěna adresa „%s“ přepisovatelného zdroje nastavení na pozici %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
cs: Byla zjištěna adresa „%s“ nepřepisovatelného zdroje nastavení na pozici %d

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
cs: Byla zjištěna adresa „%s“ na částečně přepisovatelného zdroje nastavení na pozici %d

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
cs: Žádná ze zjištěných adres není přepisovatelná; nebude možné ukládat nastavení

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
cs: Schéma „%s“ uvedené pro „%s“ má uloženu hodnotu, která není schématem

en: The '/' name can only be a directory, not a key
cs: Název „/“ může být pouze adresář, nikoli klíč

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
cs: Hodnota pro „%s“ nastavená v nepřepisovatelném zdroji na začátku vaší cesty k nastavením

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
cs: Nepodařilo se uložit hodnotu klíče „%s“, protože server nastavení nemá žádnou zapisovatelnou databázi. Existuje několik častých příčin tohoto problému: 1) Váš soubor cest s nastavením %s/path neobsahuje žádnou databázi, nebo nebyl nalezen. 2) Díky chybě byly nějakým způsobem vytvořeny dva procesy gconfd. 3) Váš operační systém je špatně nastaven, takže zamykání souborů pomocí NFS nefunguje ve vašem domovském adresáři. 4) Vaše klientská stanice NFS havarovala a neuvědomila při restartu server, že by měl odstranit zámky na souborech. Pokud u vás běží dva procesy gconfd (nebo běžely v době, kdy byl spouštěn druhý), může pomoci odhlásit se, zabít všechny kopie gconfd a přihlásit se znovu. Pokud máte staré zámky, odstraňte ~/.gconf*/*lock. Možná je problém v tom, že jste se pokusili použít GConf ze dvou počítačů současně a ORBit má stále výchozí nastavení, které zakazuje vzdálená připojení CORBA – dejte „ORBIIOPIPv4=1“ do /etc/orbitrc. Jako obvykle prověřte systémový protokol user.* a hledejte podrobnosti týkající se problémů v gconfd. V jednom domovském adresáři může existovat pouze jeden gconfd a musí vlastnit soubor zámku v ~/.gconfd a také soubory zámků v jednotlivých umístěních nastavení, například ~/.gconf

en: Error finding metainfo: %s
cs: Chyba při hledání metainformací: %s

en: Error getting metainfo: %s
cs: Chyba při získávání metainformací: %s

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
cs: Klíč „%s“ uvedený jako schéma pro klíč „%s“ ve skutečnosti obsahuje typ „%s“

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
cs: Nerozpoznáno „%s“ (seznam musí začínat znakem „[“)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
cs: Nerozpoznáno „%s“ (seznam musí končit znakem „]“)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
cs: Nerozpoznáno „%s“ (uvnitř seznamu nalezen neuvozený znak „]“)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
cs: Nerozpoznáno „%s“ (znaky navíc na konci)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
cs: Nerozpoznáno „%s“ (pár musí začínat znakem „(“)

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
cs: Nerozpoznáno „%s“ (pár musí končit znakem „)“)

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
cs: Nerozpoznáno „%s“ (chybný počet prvků)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
cs: Nerozpoznáno „%s“ (nalezen neuvozený znak „)“ uvnitř páru)

en: Key is NULL
cs: Klíč je NULL

en: "%s": %s
cs: „%s“: %s

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
cs: Nepodařilo se přidat klienta do seznamu serveru, chyba CORBA: %s

en: Must begin with a slash '/'
cs: Musí začínat lomítkem („/“)

en: Can't have two slashes '/' in a row
cs: Dva znaky lomítka („/“) nesmí být v jednom řádku

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
cs: Tečka („.“) nesmí být bezprostředně za lomítkem „/“

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
cs: „\%o“ není znak ASCII, takže není povolen v názvech klíčů

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
cs: „%c“ není platný znak názvu klíče nebo adresáře

en: Key/directory may not end with a slash '/'
cs: Klíč nebo adresář nesmí končit lomítkem („/“)

en: Failure shutting down configuration server: %s
cs: Nepodařilo se ukončit server nastavení: %s

en: Expected float, got %s
cs: Bylo očekáváno reálné číslo, ale bylo obdrženo %s

en: Expected int, got %s
cs: Bylo očekáváno celé číslo, ale bylo obdrženo %s

en: Expected string, got %s
cs: Byl očekáván řetězec, ale bylo obdrženo %s

en: Expected bool, got %s
cs: Byla očekávána logická hodnota, ale bylo obdrženo %s

en: Expected schema, got %s
cs: Bylo očekáváno schéma, ale bylo obdrženo %s

en: CORBA error: %s
cs: Chyba CORBA: %s

en: Shutdown request received
cs: Byl obdržen požadavek na ukončení

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
cs: gconfd byl zkompilován s podporou ladění; probíhá pokus o načtení gconf.path ze zdrojového adresáře

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
cs: Nebyly nalezeny žádné soubory s nastavením. Probíhá pokus o použití výchozího zdroje nastavení „%s“

note: We want to stay alive but do nothing, because otherwise every request would result in another failed gconfd being spawned.
en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
cs: Na cestě ke zdrojům nebyly nalezeny žádné zdroje nastavení. Nastavení nebudou ukládána; upravte %s%s

en: Error loading some configuration sources: %s
cs: Chyba při načítání některých zdrojů nastavení: %s

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
cs: Žádné adresy zdrojů nastavení nebyly úspěšně získány. Nelze načítat nebo ukládat data nastavení

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
cs: Žádné přepisovatelné zdroje nastavení nebyly úspěšně získány. Některé změny nastavení může být nemožné ukládat

en: Could not connect to session bus: %s
cs: Nepodařilo se připojit k sezení bus: %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
cs: Nepodařilo se získat název bus po službu, ukončuje se: %s

en: Could not connect to system bus: %s
cs: Nepodařilo se připojit k bus systému: %s

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
cs: probíhá spouštění (verze %s), pid %u, uživatel „%s“

en: Failed to get object reference for ConfigServer
cs: Nepodařilo se získat odkaz na objekt ConfigServer

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
cs: Nepodařilo se zapsat bajt do deskriptoru souboru roury %d, takže klientský program může přestat reagovat: %s

en: Error releasing lockfile: %s
cs: Chyba při uvolňování souboru zámku: %s

en: Exiting
cs: Probíhá ukončování

en: SIGHUP received, reloading all databases
cs: Byl přijat SIGHUP, znovu se načtou všechny databáze

en: GConf server is not in use, shutting down.
cs: Server GConf se nepoužívá, probíhá jeho ukončování.

en: Error obtaining new value for `%s': %s
cs: Chyba při získávání nové hodnoty pro „%s“: %s

en: Returning exception: %s
cs: Je vrácena výjimka: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
cs: Nepodařilo se otevřít protokolovací soubor gconfd; nebude možné obnovit posluchače po ukončení gconfd (%s)

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
cs: Nepodařilo se uzavřít protokolovací soubor gconfd; data možná nejsou řádně uložena (%s)

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
cs: Pro zápis se nepodařilo se otevřít soubor „%s“ s uloženým stavem: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
cs: Nepodařilo se zapsat do souboru „%s“ s uloženým stavem (fd: %d): %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
cs: Soubor „%s“ s uloženým stavem se nepodařilo vyprázdnit na disk: %s

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
cs: Nepodařilo se uzavřít nový soubor „%s“ s uloženým stavem: %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
cs: Nepodařilo se odsunout stranou starý soubor „%s“ s uloženým stavem: %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
cs: Nepodařilo se přesunout nový soubor s uloženým stavem na místo: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
cs: Nepodařilo se obnovit původní soubor s uloženým stavem, který byl přesunut do „%s“: %s

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
cs: Není možné obnovit posluchač na adrese „%s“, nepodařilo se zjistit adresu databáze

en: Error reading saved state file: %s
cs: Chyba při čtení souboru s uloženým stavem: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
cs: Nepodařilo se otevřít soubor „%s“ s uloženým stavem: %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
cs: Do protokolovacího souboru gconfd se nepodařilo zaznamenat přidání posluchače; posluchač nebude možné znovu přidat, pokud bude program gconfd ukončen (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
cs: Do protokolovacího souboru gconfd se nepodařilo zaznamenat odstranění posluchače; posluchač může být znovu chybně přidán, pokud bude gconfd ukončen (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
cs: Nepodařilo se získat IOR pro klienta: %s

en: Failed to open saved state file: %s
cs: Nepodařilo se otevřít soubor s uloženým stavem: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
cs: Do souboru s uloženým stavem se nepodařilo se zapsat přidání klienta: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
cs: Přidání klienta se nepodařilo vyprázdnit do souboru s uloženým stavem: %s

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
cs: Nějaký klient se odstranil ze serveru GConfu, ale nebyl předtím přidán.

en: Daemon failed to connect to the D-BUS daemon:
    %s
cs: Selhalo připojení démona k démonu D-BUS:
    %s

en: Daemon failed to acquire gconf service:
    %s
cs: Démonu se nezdařilo získat službu gconf:
    %s

en: Failed to register server object with the D-BUS bus daemon
cs: Selhala registrace objektu serveru k démonu sběrnice D-BUS

en: Got a malformed message.
cs: Obdržena poškozená zpráva.

en: The GConf daemon is currently shutting down.
cs: Démon GConf se právě ukončuje.

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
cs: Nastavit klíč na hodnotu a synchronizovat. Použijte s --type.

en: Print the value of a key to standard output.
cs: Vypsat hodnotu klíče na standardní výstup.

en: Unset the keys on the command line
cs: Odstranit klíče na příkazovém řádku

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
cs: Rekurzivně odstranit všechny klíče na nebo pod klíčem či adresářem na příkazovém řádku

en: Toggles a boolean key.
cs: Přepíná logický klíč.

en: Print all key/value pairs in a directory.
cs: Vypsat všechny páry klíč–hodnota v adresáři.

en: Print all subdirectories in a directory.
cs: Vypsat všechny podadresáře v adresáři.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
cs: Vypsat rekurzivně všechny podadresáře a záznamy v adresáři.

en: Search for a key, recursively.
cs: Hledat rekurzivně klíč.

en: Get the short doc string for a key
cs: Získat krátký popis klíče

en: Get the long doc string for a key
cs: Získat dlouhý popis klíče

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
cs: Vrátit 0, pokud adresář existuje, nebo 2, pokud neexistuje.

en: Ignore schema defaults when reading values.
cs: Ignorovat výchozí hodnoty schématu při čtení hodnot.

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
cs: V XML na standardní výstup rekurzivně vypsat popis všech položek v adresáři.

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
cs: Ze zadaného souboru načíst popis hodnot v XML a nastavit je relativně k adresáři.

en: Unload a set of values described in an XML file.
cs: Uvolnit sadu hodnot popsanou v souboru XML.

en: Get the name of the default source
cs: Získat název výchozího zdroje

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
cs: Ukončit gconfd. NEPOUŽÍVEJTE TUTO VOLBU BEZDŮVODNĚ.

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
cs: Vrátit 0, pokud gconfd běží, nebo 2, pokud neběží.

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
cs: Spustit server nastavení (gconfd). (Běžně se tak děje automaticky, pokud je to potřeba.)

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
cs: Zadejte typ nastavované hodnoty nebo typ hodnoty popisované schématem. Unikátní zkratky jsou povoleny.

en: Print the data type of a key to standard output.
cs: Vypsat typ dat klíče na standardní výstup.

en: Get the number of elements in a list key.
cs: Získat počet prvků v klíči seznamu.

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
cs: Získat konkrétní prvek z klíče seznamu, indexovaný číslem.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
cs: Zadejte typ nastavované hodnoty seznamu nebo typ hodnoty popisované schématem. Unikátní zkratky jsou povoleny.

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
cs: Zadejte typ nastavovaného páru hodnot car nebo typ hodnoty popisované schématem. Unikátní zkratky jsou povoleny.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
cs: Zadejte typ nastavovaného páru hodnot cdr nebo typ hodnoty popisované schématem. Unikátní zkratky jsou povoleny.

en: Specify a schema file to be installed
cs: Zadejte soubor schématu, které chcete instalovat

en: FILENAME
cs: SOUBOR

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
cs: Zadejte zdroj nastavení, který chcete použít místo výchozí cesty

en: SOURCE
cs: ZDROJ

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
cs: Přistupovat do databáze nastavení přímo, bez účasti serveru. Vyžaduje, aby neběželo gconfd.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
cs: Řádně nainstaluje soubory schémat na příkazovém řádku do databáze. Zadejte vlastní zdroj nastavení do proměnné prostředí GCONF_CONFIG_SOURCE, nebo nastavte proměnnou na prázdný řetězec, aby se použil výchozí zdroj nastavení.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
cs: Řádně odinstaluje soubory schémat na příkazovém řádku z databáze. Proměnná prostředí GCONF_CONFIG_SOURCE by měla být nastavena buď na nevýchozí zdroj nastavení, nebo na prázdný řetězec, aby se použil výchzí zdroj.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
cs: Tvrdě testovat aplikaci nastavením a odstraněním řady hodnot různých typů pro klíče z příkazové řádky.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
cs: Tvrdě testovat aplikaci nastavením a odstraněním řady klíčů uvnitř adresářů z příkazové řádky.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
cs: Nastavit schéma a synchronizovat. Použijte s --short-desc, --long-desc, --owner a --type.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
cs: Zadejte krátký popis na půl řádky, který bude uložen ve schématu.

en: DESCRIPTION
cs: POPIS

en: Specify a several-line description to go in a schema.
cs: Zadejte několikařádkový popis, který bude uložen ve schématu.

en: Specify the owner of a schema
cs: Zadejte vlastníka schématu

en: OWNER
cs: VLASTNÍK

en: Get the name of the schema applied to this key
cs: Získat název schématu použitého pro tento klíč

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
cs: Zadejte název schématu a následně klíč, na který se má tento název schématu použít

en: Remove any schema name applied to the given keys
cs: Odstranit všechny názvy schémat použité pro dané klíče

en: Print version
cs: Vypsat verzi

en: [FILE...]|[KEY...]|[DIR...]
cs: [SOUBOR…]|[KLÍČ…]|[ADRESÁŘ…]

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
cs: – Nástroj pro manipulaci s nastavením GConfu

en: Client options:
cs: Volby klienta:

en: Show client options
cs: Zobrazit volby klienta

en: Key type options:
cs: Volby typu klíče:

en: Show key type options
cs: Zobrazit volby typu klíče

en: Load/Save options:
cs: Volby načítání a ukládání:

en: Show load/save options
cs: Zobrazit volby načítání a ukládání

en: Server options:
cs: Volby serveru:

en: Show server options
cs: Zobrazit volby serveru

en: Installation options:
cs: Instalační volby:

en: Show installation options
cs: Zobrazit instalační volby

en: Test options:
cs: Testovací volby:

en: Show test options
cs: Zobrazit testovací volby

en: Schema options:
cs: Volby schématu:

en: Show schema options
cs: Zobrazit volby schématu

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
cs: Úplný seznam dostupných voleb příkazového řádku zobrazíte spuštěním „%s --help“.

en: Can't get and set/unset simultaneously
cs: Nelze najednou získávat a zároveň měnit nebo odstraňovat

en: Can't set and get/unset simultaneously
cs: Nelze najednou měnit hodnotu a zároveň ji získávat nebo odstraňovat

en: Can't get type and set/unset simultaneously
cs: Nelze najednou získávat typ a zároveň jej měnit nebo odstraňovat

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
cs: Nelze najednou přepínat a zároveň získávat, nastavovat nebo odstraňovat

en: Can't use --all-entries with --get or --set
cs: Nelze použít --all-entries zároveň s --get nebo --set

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
cs: Nelze použít --all-dirs zároveň s --get nebo --set

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
cs: --recursive-list by nemělo být používáno s --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs a --search-key

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
cs: --set_schema by nemělo být používáno s --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs a --search-key

en: Value type is only relevant when setting a value
cs: Typ hodnoty je relevantní pouze při nastavování hodnoty

en: Must specify a type when setting a value
cs: Při nastavování hodnoty je nutné zadat typ

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
cs: --ignore-schema-defaults je relevantní jen s --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size nebo --get-list-element

en: %s option must be used by itself.
cs: Volbu %s lze použít pouze samostatně.

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
cs: Při použití --direct musíte zadat zdroj nastavení pomocí --config-source

en: Failed to init GConf: %s
cs: Nepodařilo se inicializovat GConf: %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
cs: Je nastaveno GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL, neinstalují se schémata

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
cs: Je nastaveno GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL, neodinstalovávají se schémata

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
cs: Musíte nastavit proměnnou prostředí GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Failed to access configuration source(s): %s
cs: Nepodařilo se přistupovat ke zdrojům nastavení: %s

en: Shutdown error: %s
cs: Chyba při ukončování: %s

en: Must specify one or more directories to recursively list.
cs: Musíte zadat jeden nebo více adresářů, které chcete rekurzivně vypsat.

en: Failure listing entries in `%s': %s
cs: Chyba při výpisu záznamů v „%s“: %s

en: (no value set)
cs: (hodnota nenastavena)

en: Must specify a key pattern to search for.
cs: Musíte zadat vzorek klíče k vyhledání.

en: Must specify a PCRE regex to search for.
cs: Musíte zadat regulární výraz PCRE k vyhledání.

en: Error compiling regex: %s
cs: Chyba při kompilaci regulárního výrazu: %s

en: Must specify one or more directories to dump.
cs: Musíte zadat jeden nebo více adresářů k vypsání.

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
cs: Nepodařilo se spustit server nastavení (gconfd): %s

en: Must specify a key or keys to get
cs: Musíte zadat klíč nebo klíče, které chcete získat

en: Type: %s
cs: Typ: %s

en: List Type: %s
cs: Typ seznamu: %s

en: Car Type: %s
cs: Typ car: %s

en: Cdr Type: %s
cs: Typ cdr: %s

en: Default Value: %s
cs: Výchozí hodnota: %s

en: Unset
cs: Nenastaveno

en: Owner: %s
cs: Vlastník: %s

en: Short Desc: %s
cs: Krátký popis: %s

en: Long Desc: %s
cs: Dlouhý popis: %s

en: No value set for `%s'
cs: Pro „%s“ není nastavena hodnota

en: Failed to get value for `%s': %s
cs: Nepodařilo se získat hodnotu pro „%s“: %s

en: Don't understand type `%s'
cs: Nepodařilo se rozpoznat typ „%s“

en: Must specify alternating keys/values as arguments
cs: Jako argumenty musíte zadat střídavě klíče a hodnoty

en: No value to set for key: `%s'
cs: Chybí hodnota k nastavení pro klíč: „%s“

en: Cannot set schema as value
cs: Nepodařilo se nastavit schéma jako hodnotu

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
cs: Při nastavování seznamu musíte zadat primitivní typ seznamu

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
cs: Při nastavování páru musíte zadat primitivní typy car a cdr

en: Error: %s
cs: Chyba: %s

en: Error setting value: %s
cs: Chyba při nastavování hodnoty: %s

en: Error syncing: %s
cs: Chyba při synchronizaci: %s

en: Must specify one or more keys as arguments
cs: Jako argmenty musíte zadat jeden nebo více klíčů

en: No value found for key %s
cs: Ke klíči %s nebyla nazelena žádná hodnota

en: Not a boolean value: %s
cs: Není logickou hodnotou: %s

en: Must specify a key or keys to get type
cs: Musíte zadat klíč nebo klíče, jejichž typ chcete získat

en: Must specify a key to lookup size of.
cs: Musíte zadat klíč, jehož velikost chcete zjistit.

en: Key %s is not a list.
cs: Klíč %s není seznam.

en: Must specify a key from which to get list element.
cs: Musíte zadat klíč, ze kterého chcete získat prvek seznamu.

en: Must specify list index.
cs: Musíte zadat index seznamu.

en: List index must be non-negative.
cs: Index seznamu musí být nezáporný.

en: List index is out of bounds.
cs: Index seznamu je mimo rozsah.

en: Must specify a key or keys on the command line
cs: Na příkazovém řádku musíte zadat klíč nebo klíče

en: No schema known for `%s'
cs: Pro „%s“ není známé schéma

en: No doc string stored in schema at '%s'
cs: Ve schématu na „%s“ není uložen žádný dokumentační řetězec

en: Error getting schema at '%s': %s
cs: Chyba při získávání schématu na „%s“: %s

en: No schema stored at '%s'
cs: Na „%s“ není uloženo schéma

en: Value at '%s' is not a schema
cs: Hodnota na „%s“ není schéma

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
cs: Musíte zadat název schématu a následně název klíče, na který se schéma použije

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
cs: Chyba při asociaci názvu schématu „%s“ s názvem klíče „%s“: %s

en: Must specify keys to unapply schema from
cs: Musíte zadat klíče, na které chcete přestat aplikovat schéma

en: Error removing schema name from '%s': %s
cs: Chyba při odstraňování názvu schématu z „%s“: %s

en: Must specify key (schema name) as the only argument
cs: Musíte zadat klíč (název schématu) jako jediný parametr

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
cs: Typ seznamu musí být primitivní typ: string, int, float nebo bool

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
cs: Typ páru car musí být primitivní typ: string, int, float nebo bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
cs: Typ páru cdr musí být primitivní typ: string, int, float nebo bool

en: Error setting value: %s
cs: Chyba při nastavování hodnoty: %s

en: Error syncing: %s
cs: Chyba při synchronizaci: %s

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
cs: Musíte zadat jeden nebo více adresářů, ze kterých chcete získat páry klíč–hodnota.

en: Must specify one or more keys to unset.
cs: Musíte zadat jeden nebo více klíčů, které chcete odstranit.

en: Error unsetting `%s': %s
cs: Chyba při odstraňování „%s“: %s

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
cs: Musíte zadat jeden nebo více klíčů, které chcete rekurzivně odstranit.

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
cs: Chyba při rekurzivním odstraňování „%s“: %s

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
cs: Musíte zadat jeden nebo více adresářů, ze kterých chcete získat podadresáře.

en: Error listing dirs: %s
cs: Chyba při výpisu adresářů: %s

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
cs: VAROVÁNÍ: v <pair> musíte zadat jak <car>, tak <cdr>

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
cs: VAROVÁNÍ: zadaný klíč (%s) pro schéma není pod <value> – ignoruje se

en: WARNING: must have a child node under <value>
cs: VAROVÁNÍ: musíte mít uzel potomka pod <value>

en: WARNING: node <%s> not understood
cs: VAROVÁNÍ: uzel <%s> nelze rozpoznat

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
cs: VAROVÁNÍ: Nepodařilo se zpracovat hodnotu int „%s“

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
cs: VAROVÁNÍ: Nepodařilo se zpracovat hodnotu float „%s“

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
cs: VAROVÁNÍ: Nepodařilo se zpracovat hodnotu string „%s“

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
cs: VAROVÁNÍ: Nepodařilo se zpracovat hodnotu boolean „%s“

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
cs: VAROVÁNÍ: Nepodařilo se asociovat schéma „%s“ s klíčem „%s“: %s

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
cs: VAROVÁNÍ: Neplatný nebo chybějící typ schématu (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
cs: VAROVÁNÍ: Neplatný nebo chybějící list_type pro schéma (%s)

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
cs: VAROVÁNÍ: Nepodařilo se zpracovat výchozí hodnotu „%s“ pro schéma (%s)

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
cs: VAROVÁNÍ: Neplatné nebo chybějící car_type nebo cdr_type pro schéma (%s)

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
cs: VAROVÁNÍ: Schématu nemůžete nastavit výchozí hodnotu

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
cs: VAROVÁNÍ: Interní chyba gconftool, neznámé GConfValueType

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
cs: VAROVÁNÍ: Nepodařilo se zpracovat název typu „%s“

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
cs: VAROVÁNÍ: list_type může být pouze int, float, string nebo bool, nikoli „%s“

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
cs: VAROVÁNÍ: car_type může být pouze int, float, string nebo bool, nikoli „%s“

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
cs: VAROVÁNÍ: cdr_type může být pouze int, float, string nebo bool, nikoli „%s“

en: WARNING: empty <applyto> node
cs: VAROVÁNÍ: Prázdný uzel <applyto>

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
cs: VAROVÁNÍ: Uzel <%s> není pod <schema> srozumitelný

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
cs: VAROVÁNÍ: Pro schéma typu seznam není uvedeno <list_type>

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
cs: VAROVÁNÍ: Pro schéma typu pár není uvedeno <car_type>

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
cs: VAROVÁNÍ: Pro schéma typu pár není uvedeno <cdr_type>

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
cs: VAROVÁNÍ: Uzel <locale> nemá atribut „name="locale"“, ignoruje se

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
cs: VAROVÁNÍ: Více uzlů <locale> pro lokalizaci „%s“, ignorují se všechny kromě prvního

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
cs: VAROVÁNÍ: Neplatný uzel <%s> v uzlu <locale>

en: Attached schema `%s' to key `%s'
cs: Ke klíči „%s“ je připojeno schéma „%s“

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
cs: Ve <schema> musíte mít alespoň jednu položku <locale>

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
cs: VAROVÁNÍ: Nepodařilo se nainstalovat schéma „%s“, lokalizace „%s“: %s

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
cs: Nainstalováno schéma „%s“ pro lokalizaci „%s“

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
cs: VAROVÁNÍ: Nepodařilo se odinstalovat schéma „%s“, lokalizace „%s“: %s

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
cs: Odinstalováno schéma „%s“ z lokalizace „%s“

en: WARNING: no key specified for schema
cs: VAROVÁNÍ: Pro schéma není uveden žádný klíč

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
cs: VAROVÁNÍ: Uzel <%s> není pod <%s> srozumitelný

en: Failed to open `%s': %s
cs: Nepodařilo se otevřít „%s“: %s

en: Document `%s' is empty?
cs: Dokument „%s“ je prázdný?

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
cs: Dokument „%s“ má chybný typ kořenového uzlu (<%s>, ale mělo by být <%s>)

en: Document `%s' has no top level <%s> node
cs: Dokument „%s“ nemá kořenový uzel <%s>

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
cs: VAROVÁNÍ: Uzel <%s> pod <%s> není srozumitelný

en: Error syncing configuration data: %s
cs: Chyba při synchronizaci dat nastavení: %s

en: Must specify some schema files to install
cs: Musíte zadat nějaké soubory se schématy, které chcete instalovat

en: Failed to unset breakage key %s: %s
cs: Nepodařilo se odstranit poškozený klíč %s: %s

en: Must specify some keys to break
cs: Musíte zadat nějaké klíče, které se mají poškodit

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
cs: Probíhá pokus o poškození vaší aplikace nastavením chybných hodnot pro klíč:
      %s

en: Must specify some directories to break
cs: Musíte zadat nějaké adresáře, které chcete poškodit

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
cs: Probíhá pokus o poškození vaší aplikace nastavením chybných hodnot pro klíče v adresáři:
      %s

en: GSettings Data Conversion
cs: Převod dat GSettings

en: Migrates user settings from GConf to dconf
cs: Přenáší uživatelská nastavení z GConf do dconf
