gconf 0 - en to hr translation catalogue (411 entries)

en: Failed to get configuration file path from '%s'
hr: Nisam uspio pristupiti konfiguracijskoj datoteci od '%s'

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
hr: Kreirao sam Evolution/LDAP izvor koristeći konfiguracijsku datoteku '%s'

en: Unable to parse XML file '%s'
hr: Nisam uspio analizirati XML datoteku '%s'

en: Config file '%s' is empty
hr: Konfiguracijska datoteka '%s' je prazna

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
hr: Izvorišni čvor od '%s' mora biti <evoldap>, a ne <%s>

en: No <template> specified in '%s'
hr: <template> nije određen u '%s'

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
hr: Nema "filter" osobine određene na <template> u '%s'

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
hr: Nema LDAP poslužitelja ili bazičnog DN određene u '%s'

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
hr: Kontaktiram LDAP poslužitelj: poslužitelj '%s', port '%d', bazični DN '%s'

en: Failed to contact LDAP server: %s
hr: Neuspjelo kontaktiranje LDAP poslužitelja: %s

en: Searching for entries using filter: %s
hr: Traženje unosa koristeći filter: %s

en: Error querying LDAP server: %s
hr: Greška prilikom upita LDAP poslužitelja: %s

en: Got %d entries using filter: %s
hr: Dobavio %d unosa koristeći filter: %s

en: Cannot find directory %s
hr: Ne mogu pronaći mapu %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
hr: Greška kod spremanja stabla GConf-a u "%s": %s

en: Usage: %s <dir>
hr: Uporaba: %s <mapa>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
hr: Uporaba: %s <mapa>
      Spaja označeni pozadinu hijerarhije datotečnog sustava kao:
        mapa/%%gconf.xml
            podmapa1/%%gconf.xml
            podmapar2/%%gconf.xml
      u:
        mapa/%%gconf-tree.xml

en: Unloading text markup backend module.
hr: Uklanjam pozadinski modul označavanja teksta.

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
hr: Ne mogu naći XML početnu mapu na adresi `%s'

en: Could not make directory `%s': %s
hr: Ne mogu stvoriti mapu `%s': %s

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
hr: Ne mogu čitati iz ili pisati u XML korijensku mapu na adresi "%s"

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
hr: Prava mape/datoteke za izvor XML-a u početnoj mapi %s su: %o/%o

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
hr: Više nije podržana aktivnost brisanja mapa, samo obrišite sve vrijednosti u mapi

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
hr: Ne mogu otvoriti zaključanu mapu za %s kako bi ju otključao: %s

en: Could not remove file %s: %s
hr: Ne mogu maknuti datoteku %s: %s

en: Initializing Markup backend module
hr: Pokrećem pozadinski modul označavanja

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
hr: Nisam uspio otpustiti ključeve XML mape "%s": %s

en: Failed to write some configuration data to disk
hr: Nisam uspio zapisati neke konfiguracijske datoteke na disk

en: Could not make directory "%s": %s
hr: Ne mogu stvoriti mapu "%s": %s

en: Could not remove "%s": %s
hr: Ne mogu ukloniti datoteku "%s": %s

en: Failed to write "%s": %s
hr: Nisam uspio zapisati "%s": %s

en: Failed to load file "%s": %s
hr: Nisam uspio učitati datoteku "%s": %s

en: Line %d character %d: %s
hr: Linija %d karakter %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
hr: Osobina "%s" ponovljena dva puta na istom <%s> elementu

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
hr: Osobina "%s" je neispravna na <%s> elementu u ovom kontekstu

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
hr: Nisam razumio `%s' (očekivao sam cijeli broj)

en: Integer `%s' is too large or small
hr: Cijeli broj `%s' je ili prevelik ili premali

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
hr: Nisam razumio `%s' (očekivao sam točno ili netočno)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
hr: Nisam razumio `%s' (očekivao sam realni broj)

en: No "%s" attribute on element <%s>
hr: Nema "%s" svojstva na elemetu <%s>

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
hr: Nepoznata vrijednost "%s" za "%s" svojstvo na elementu <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
hr: Neispravan ltype "%s" na <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
hr: Neispravna first-element vrsta "%s" na <%s>

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
hr: Neispravna cdr_type "%s" na <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
hr: Neispravna list_type "%s" na <%s>

en: Two <default> elements below a <local_schema>
hr: Dva <default> elementa ispod <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
hr: Dva <longdesc> elementa ispod <local_schema>

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
hr: Element <%s> nije dozvoljen ispod <%s>

en: <%s> provided but current element does not have type %s
hr: <%s> omogućen ali trenutni element nema vrstu %s

en: Two <car> elements given for same pair
hr: Dva <car> elementa dana za isti par

en: Two <cdr> elements given for same pair
hr: Dva <cdr> elementa dana za isti par

en: <li> has wrong type %s
hr: <li> ima krivu vrstu %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
hr: <%s> omogućen ali matični <entry> nema vrijednosti

en: Element <%s> is not allowed inside current element
hr: Element <%s> nije dozvoljen unutar trenutnog elementa

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
hr: Element koji je najviše vani u datoteci izbornika mora biti <gconf> a ne <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
hr: Element <%s> nije dozvoljen unutar <%s> elementa

en: No text is allowed inside element <%s>
hr: Tekst nije dozvoljen unutar elementa <%s>

en: Error reading "%s": %s
hr: Greška kod čitanja "%s": %s

en: Error writing file "%s": %s
hr: Greška kod pisanja datoteke "%s": %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
hr: Nisam uspio premjestiti privremenu datoteku "%s" na konačnu lokaciju "%s": %s

en: Unloading XML backend module.
hr: Brišem XML pozadinski modul.

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
hr: Greška kod sinkronizacije XML pozadinskog međuspremnika mapa: %s

en: Initializing XML backend module
hr: Pokrećem pozadinski XML modul

en: Failed to sync XML cache contents to disk
hr: Nisam uspio sinkronizirati sadržaj međuspremnika XML-a na disk

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
hr: Ne mogu maknuti mapu `%s' iz XML pozadinskog međuspreminka, zbog toga što bilo uspješno sinkronizirano s diskom

en: Could not stat `%s': %s
hr: Ne mogu potvrditi `%s': %s

en: XML filename `%s' is a directory
hr: Ime XML datoteke `%s' je mapa

en: Failed to delete "%s": %s
hr: Nisam uspio obrisati "%s": %s

en: Failed to write file `%s': %s
hr: Nisam uspio zapisati datoteku `%s': %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
hr: Nisam uspio postaviti način dara na `%s': %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
hr: Nisam uspio zapisati XML podatke u `%s': %s

en: Failed to close file `%s': %s
hr: Nisam uspio zatvoriti datoteku `%s': %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
hr: Nisam uspio preimenovati `%s' u `%s': %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
hr: Nisam uspio obnoviti `%s' iz `%s': %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
hr: Nisam uspio obrisati staru datoteku `%s': %s

note: These are all fatal errors
en: Failed to stat `%s': %s
hr: Nisam uspio zapisati stanja `%s': %s

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
hr: Dupla stavka `%s' u`%s', zanemarujem

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
hr: Stavka bez imena u XML datoteci `%s', zanemarujem

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
hr: Vršni čvor u XML datoteci `%s' je <%s> radije nego <entry>, zanemarujem

en: Failed to create file `%s': %s
hr: Nisam uspio stvoriti datoteku `%s': %s

en: Failed to parse XML file "%s"
hr: Nisam uspio prevesti XML datoteku "%s"

note: There was an error
en: Ignoring XML node with name `%s': %s
hr: Zanemarujem XML čvor s imenom `%s': %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
hr: Zanemarujem ime sheme `%s', neispravno: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
hr: Zanemarujem XML čvor `%s': %s

en: Failed reading default value for schema: %s
hr: Greška kod čitanja uobičajenih vrijednosti za shemu: %s

en: No "type" attribute for <%s> node
hr: Nema "vrste" atributa za <%s> čvor

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
hr: Čvor ima nepoznatu "vrstu" svojstva `%s', zanemarujem

en: No "value" attribute for node
hr: Nema "vrijednosti" atributa za čvor

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
hr: Nisam razumio XML čvor <%s> unutar popisa XML čvorova

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
hr: Neispravna vrsta (popis, par ili nepoznato) u načinu popisa

en: Bad XML node: %s
hr: Loš XML čvor: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
hr: Popis sadrži krivu vrstu čvora (%s, a trebalo bi biti %s)

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
hr: Zanemarujem loš car iz XML para: %s

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
hr: prevodim XML datoteku: popisi i parovi možda nisu smješteni unutar para

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
hr: Zanemarujem loš cdr iz XML para: %s

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
hr: Nisam razumio XML čvor <%s> unutar para XML čvorova

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
hr: Nisam našao znak i cdr za par XML čvorova

en: Missing cdr from pair of values in XML file
hr: Nedostaje cdr iz para vrijednosti u XML datoteci

en: Missing car from pair of values in XML file
hr: Nedostaje car iz para vrijednosti u XML datoteci

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
hr: Nedostaju obje car i cdr vrijednosti iz para u XML datoteci

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
hr: `%c' je neispravan karakter u konfiguracijskoj datoteci

note: -- end debug only
en: No such file `%s'
hr: Nema datoteke `%s'

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
hr: Pozadini `%s' nedostaje potreban vtable član `%s'

en: Bad address `%s': %s
hr: Loša adresa `%s': %s

en: Bad address `%s'
hr: Loša adresa `%s'

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
hr: GConf neće raditi bez podrške dinamičnim modulima (gmodule)

en: Error opening module `%s': %s
hr: Greška kod otvaranja modula `%s': %s

en: Error initializing module `%s': %s
hr: Greška kod inicijalizacije modula `%s': %s

en: Couldn't locate backend module for `%s'
hr: Ne mogu pronaći modul podrške za `%s'

en: Failed to shut down backend
hr: Nisam uspio isključiti pozadinu

en: GConf Error: %s
hr: Greška GConf-a: %s

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
hr: Upozorenje GConf-a: nisam uspio ispisati parove u `%s': %s

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
hr: Očekivao sam `%s', a dobio sam `%s' za ključ %s

en: Received invalid value in set request
hr: Primljena ne neispravna vrijednost i zahtjevima postavki

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
hr: Ne mogu shvatiti smisao CORBA vrijednosti primljenu u zahtjevu za tipku `%s'

en: Received request to drop all cached data
hr: Primljen je zahtijev za otpuštanje svih podataka

en: Received request to sync synchronously
hr: Primljen je zahtjev za sinkronizirano sinkroniziranje

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
hr: Kobna greška: Nisam uspio dohvatiti referencu objekta za ConfigDatabase

en: Failed to sync one or more sources: %s
hr: Nisam uspio sinkronizirati jedan ili više izvora: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
hr: Greška prilikom obavljanja nove vrijednosti za `%s' nakon poruke promjene od pozadine `%s': %s

en: Listener ID %lu doesn't exist
hr: Ne postoji ID slušatelja %lu

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
hr: Nisam uspio zabilježiti micanje slušatelja u datoteku (najvjerojatnije bezopasno, može prouzročiti da se obavijest čudno ponavlja): %s

en: Error getting value for `%s': %s
hr: Greška kod dohvaćanja vrijednosti za `%s': %s

en: Error setting value for `%s': %s
hr: Greška kod postavljanja vrijednosti za `%s': %s

en: Error unsetting `%s': %s
hr: Greška kod micanja postavki `%s': %s

en: Error getting default value for `%s': %s
hr: Greška kod dohvaćanja uobičajene vrijednosti `%s': %s

en: Error unsetting "%s": %s
hr: Greška kod micanja postavki "%s": %s

en: Error getting new value for "%s": %s
hr: Greška kod dohvaćanja nove vrijednosti za "%s": %s

en: Error checking existence of `%s': %s
hr: Greška kod provjere postojanja `%s': %s

en: Error removing directory "%s": %s
hr: Greška kod brisanja mape  "%s": %s

en: Failed to get all entries in `%s': %s
hr: Nisam uspio dohvatiti sve prijave u `%s': %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
hr: Greška kod ispisivanja mapa u `%s': %s

en: Error setting schema for `%s': %s
hr: Greška kod postavljanja sheme za `%s': %s

en: Success
hr: Uspjeh

en: Failed
hr: Nije uspjelo

en: Configuration server couldn't be contacted
hr: Ne mogu pristupiti poslužitelju za postavljanje

en: Permission denied
hr: Pristup odbijen

en: Couldn't resolve address for configuration source
hr: Ne mogu riješiti adresu za izvor postavki

en: Bad key or directory name
hr: Loša tipka ili ime mape

en: Parse error
hr: Greška kod prevođenja

en: Corrupt data in configuration source database
hr: Oštećeni podaci u izvornim postavkama baze podataka

en: Type mismatch
hr: Nepodudaranje vrsta

en: Key operation on directory
hr: Ključna radnja na mapi

en: Directory operation on key
hr: Djelovanje mape na tipku

en: Can't overwrite existing read-only value
hr: Ne mogu prepisati postojeće vrijednosti koje se mogu samo čitati

en: Object Activation Framework error
hr: Greška kod okvira pokretanja objekata

en: Operation not allowed without configuration server
hr: Operacija nije dozvoljena bez poslužitelja postavki

en: Failed to get a lock
hr: Nisam uspio dohvatiti bravu

en: No database available to save your configuration
hr: Baza podataka nije dostupna za spremanje vaših postavki

en: No '/' in key "%s"
hr: Nema '/' u ključu "%s"

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
hr: Neispravni UTF-8 u vrijednosti znakova u '%s'

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
hr: Ne mogu prevesti CORBA vrijednost za dio popisa

en: Incorrect type for list element in %s
hr: Neispravana vrsta popisa elemenata u %s

en: Received list from gconfd with a bad list type
hr: Primljeni popis oz gconfd s lošom vrstom popisa

en: Failed to convert object to IOR
hr: Nisam uspio pretvoriti objekt u IOR

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
hr: Neispravni UTF-8 u lokalima za shemu

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
hr: Neispravni UTF-8 u kratkom opisu za shemu

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
hr: Neispravni UTF-8 u dugačkom opisu za shemu

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
hr: Neispravni UTF-8 u vlasniku sheme

en: Couldn't open path file `%s': %s
hr: Ne mogu otvoriti putanju datoteke `%s': %s

en: Adding source `%s'
hr: Dodajem izvor `%s'

en: Read error on file `%s': %s
hr: Greška kod čitanja datoteke `%s': %s

en: Text contains invalid UTF-8
hr: Tekst sadrži neispravni UTF-8

en: Expected list, got %s
hr: Očekivao sam popis, a dobio sam %s

en: Expected list of %s, got list of %s
hr: Očekivao sam popis %s, a dobio sam popis %s

en: Expected pair, got %s
hr: Očekivao sam par, a dobio sam %s

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
hr: Očekivao sam par (%s,%s), dobio sam par bez jedne ili obje vrijednosti

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
hr: Očekivao sam par vrste (%s,%s), a dobio sam vrstu (%s,%s)

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
hr: Navedeni niz znakova ne počinje s navodnikom

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
hr: Navedeni niz znakova ne završava s navodnikom

en: Encoded value is not valid UTF-8
hr: Šifrirana vrijednost nije ispravni UTF-8

en: Could not lock temporary file '%s': %s
hr: Ne mogu zaključati privremenu datoteku '%s': %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
hr: Ne mogu stvoriti datoteku '%s', vjerojatno zato što već postoji

en: Failed to create or open '%s'
hr: Nisam uspio stvoriti ili otvoriti '%s'

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
hr: Nisam uspio zaključati '%s': vjerojatno drugi proces ima ključ ili je su loše postavke zaključavanja datoteka (%s) za NFS na vašem operativnom sustavu.

en: Failed to remove '%s': %s
hr: Nisam uspio ukloniti %s: %s

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
hr: Nisam mogao kontaktirati ORB za rješavanje postojeće reference gconfd objekta

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
hr: Nisam uspio pretvoriti IOR '%s' u referencu objekta

en: couldn't create directory `%s': %s
hr: nisam mogao stvoriti mapu `%s': %s

en: Can't write to file `%s': %s
hr: Ne mogu pisati u datoteku `%s': %s

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
hr: Nismo imali datoteku zaključanja `%s', ali bismo ju trebali imati

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
hr: Nisam uspio povezati '%s' s '%s': %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
hr: Nisam uspio ukloniti datoteku zaključanja `%s': %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
hr: Nisam uspio očistiti datoteke '%s': %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
hr: Nisam uspio ukloniti mapu `%s' s zaključanim datotekama: %s

en: Server ping error: %s
hr: Greška kod ping-anja poslužitelja: %s

en: Failed to contact configuration server; some possible causes are that you need to enable TCP/IP networking for ORBit, or you have stale NFS locks due to a system crash. See http://www.gnome.org/projects/gconf/ for information. (Details - %s)
hr: Nisam uspio spojiti se s poslužiteljem postavki; jedan od mogućih razloga je da trebate omogućiti TCP/IP protokol za ORBit ili imate zaostale NFS zaključane datoteke zbog pada sustava. Za informacije pogledajte http://www.gnome.org/projects/gconf/. (Detalji - %s)

en: none
hr: ništa

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
hr: Stupite u vezu s vašim administratorom radi razrješenja sljedećeg problema:
    Nije moguće otvoriti ili napraviti datoteku "%s"; to znači da možda postoji problem sa vašim podešavanjima, s obzirom da mnogi programi trebaju napraviti  datoteke u vašem osobnom direktoriju. Greška je bi "%s" (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
hr: Stupite u vezu s vašim administratorom radi razrješenja sljedećeg problema:
    Nije moguće zaključati datoteku "%s"; to znači da možda postoji problem u postavkama vašeg sustava. Ukoliko se vaš osobni direktorij montira preko NFS-a, moguće je da ili klijent ili poslužitelj nisu ispravno podešeni. Pogledajte uputstva za rpc.statd i rpc.lockd. Česti uzrok ove greške je da je onemogućen program "nfslock". Greška je bila "%s" (errno = %d).

en: Can't remove file %s: %s
hr: Ne mogu premjestiti datoteku %s: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
hr: Stupite u vezu sa vašim administratorom radi razrješenja sljedećeg problema:
    Nema izvora postavki u datoteci sa postavkama "%s"; to znači da se postavke i ostala podešavanja ne mogu sačuvati. %s%s

en: Error reading the file:
hr: Greška kod čitanja datoteke:

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
hr: Stupite u vezu sa vašim administratorom radi razrješenja sljedećeg problema:
    Nije moguće pronaći adresu "%s"  iz datoteke sa postavkama "%s": %s

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
hr: Datoteke koje sadrže vaše postavke su trenutno u uporabi.
    
    Možda ste prijavljeni s nekog drugog računala, i vaša druga sesija koristi datoteke s vašim postavkama.
    
    Možete nastaviti koristiti tekuću sesiju, ali ovo može izazvati privremene probleme s postavkama u drugim sesijama.
    
    Želite li nastaviti?

en: _Log Out
hr: _Odjava

en: _Continue
hr: _Nastavi

en: %s Continue (y/n)?
hr: %s Nastavljam (d/n)?

en: Schema contains invalid UTF-8
hr: Shema sadrži neispravni UTF-8

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
hr: Shema navodi popis vrsta ali ne navodi vrstu popisa elemenata

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
hr: Shema navodi par ali ne navodi vrstu car/cdr elemenata

en: Failed to load source "%s": %s
hr: Nisam uspio učitati izvor "%s": %s

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
hr: Riješena adresa "%s" u write-abilnoj konfiguracijskoj datoteci na mjestu %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
hr: Riješena adresa "%s" u konfiguracijskoj datoteci koji se može samo čitati na mjestu %d

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
hr: Niti jedna od riješenih adresa se ne može pisati, neće biti moguće spremanje konfiguracijskih postavki

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
hr: Shema `%s' određena za `%s' sprema vrijednost koja nije shema

en: The '/' name can only be a directory, not a key
hr: Ime '/' može biti samo mapa, a ne ključ

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
hr: Vrijednost za `%s' postavljena u izvoru koji se može samo čitati na početku putanje vaših postavki

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
hr: Ne može se spremiti vrijednost ključa "%s", jer poslužitelj za podešavanja nema baze u koju može pisati. Postoji nekoliko uobičajenih uzroka ovog problema: 1) vaša datoteka sa putanjom postavki %s/path ne sadrži nijednu bazu ili nije nađena, 2) nekako smo pogrešno pokrenuli dva gconfd procesa, 3) vaš operativni sustav je neispravno postavljen pa NFS zaključavanje datoteka ne radi u vašem osobnom direktoriju, ili 4) vaš NFS klijent računalo ne radi ispravno, pa nije odgovarajuće obavijestio poslužitelj pri ponovnom pokretanju kako bi ovaj otpustio zaključane datoteke.  Ukoliko imate dva pokrenuta gconfd procesa (ili ste imali dva kada je pokrenut drugi), odjava, ubijanje svih primjeraka gconfd-a, i ponovna prijava mogu pomoći. Ukoliko imate zaostalih zaključavanja, uklonite ~/.gconf*/*lock. Možda je problem u tome da ste pokušali koristiti GKonf sa dva računala istovremeno, a ORBit-ova uobičajena podešavanja onemogućavaju udaljeni CORBA pristup — stavite "ORBIIOPIPv4=1" u /etc/orbitrc. Kao i uvijek, provjerite user.* sustavski dnevnik za detalje o problemima na koje je gconfd naišao. Može postojati samo jedan gconfd za svaki osobni direktorij, i mora imati datoteku za zaključavanje u ~/.gconfd i datoteke za zaključavanje u pojedinačnim mjestima za pohranu kao što je ~/.gconf

en: Error finding metainfo: %s
hr: Greška kod pronalaženja meta informacija: %s

en: Error getting metainfo: %s
hr: Greška kod dohvaćanja meta informacije: %s

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
hr: Tipka `%s' ispisana kao shema za ključ `%s' ustvari sadrži vrstu `%s'

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
hr: Nisam razumio `%s' (popis mora početi s ']')

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
hr: Nisam razumio `%s' (popis mora završiti s ']')

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
hr: Nisam razumio `%s' (nađena je dodatna neočekivana ']' unutar para)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
hr: Nisam razumio `%s' (dodatni prateći znakovi)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
hr: Nisam razumio `%s' (par mora početi s '(')

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
hr: Nisam razumio `%s' (par mora završiti s ']')

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
hr: Nisam razumio `%s' (krivi broj komponenti)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
hr: Nisam razumio `%s' (nađena je dodatna neočekivana ')' unutar para)

en: Server couldn't resolve the address `%s'
hr: Poslužitelj ne može riješiti adresu `%s'

en: Can't add notifications to a local configuration source
hr: Ne mogu dodati obavijest izvoru lokalne postavke

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
hr: Nije uspjelo dodavanje klijenta poslužiteljevom popisu, greška CORBA-e: %s

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
hr: `%c' je neispravan znak u imenima ključa/mape

en: Expected float, got %s
hr: Očekivao sam broj s pomičnim zarezom, a dobio sam %s

en: Expected int, got %s
hr: Očekivao sam cijeli broj, a dobio sam %s

en: Expected string, got %s
hr: Očekivao sam niz znakova, a dobio sam %s

en: Expected bool, got %s
hr: Očekivao sam Boolov izraz, a dobio sam %s

en: Expected schema, got %s
hr: Očekivao sam shemu, a dobio sam %s

en: CORBA error: %s
hr: Greška CORBA-e: %s

en: Shutdown request received
hr: Primljen je zahtjev za isključivanje

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
hr: gconfd je kompiliran s otkrivanjem grešaka; pokušavam učitati gconf.path iz izvorne mape

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
hr: pokrećem (inačica %s), pid %u korisnik '%s'

en: Failed to get object reference for ConfigServer
hr: Nisam uspio dohvatiti referentni objekt za ConfigServer

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
hr: Nisam uspio zapisati bajt u opisnu datoteku cijevovoda %d, stoga klijentov program može prestati raditi: %s

en: Error releasing lockfile: %s
hr: Greška kod otpuštanja zaključane datoteke: %s

en: Exiting
hr: Izlazim

en: SIGHUP received, reloading all databases
hr: SIGHUP primljen, ponovo učitavam sve baze podataka

en: GConf server is not in use, shutting down.
hr: Poslužitelj GConf se ne koristi, isključujem.

en: Error obtaining new value for `%s': %s
hr: Greška kod dohvaćanja nove vrijednosti za `%s': %s

en: Returning exception: %s
hr: Vraćam iznimku: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
hr: Nisam uspio otvoriti datoteku dnevnika gconfd-a; neću moći vratiti slučatelje nakon što se gconfd isključi (%s)

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
hr: Nisam uspio zatvoriti gconf datoteku s dnevnikom; podaci mogu biti neispravno spremljeni (%s)

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
hr: Ne mogu otvoriti datoteku '%s' za zapisivanje stanja: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
hr: Ne mogu zapisati spremljenu datoteku sa stanjem '%s' fd: %d: %s

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
hr: Nisam uspio zatvoriti novo spremljenu datoteku sa stanjima '%s': %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
hr: Ne mogu premjestiti sa strane staru spremljenu datoteku '%s': %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
hr: Nisam uspio obnoviti izvorno spremljenu datoteku stanja koja je bila premještena u '%s': %s

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
hr: Ne mogu obnoviti slušatelja na adresi '%s', ne mogu riješiti baru podataka

en: Error reading saved state file: %s
hr: Greška kod čitanja spremljene statusne datoteke: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
hr: Ne mogu otvoriti spremljenu datoteku sa stanjem '%s': %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
hr: Nisam uspio zabilježiti dodatke slušatelja u datoteku dnevnika gconfd-a; neću moći ponovno dodati slušatelja ukoliko se gconfd isključi ili prekine (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
hr: Nisam uspio zabilježiti micanje slušatelja u datoteku dnevnika gconfd-a; moguće je s greškama ponovno dodavanje slušatelja ukoliko se gconfd isključi ili prekine (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
hr: Nisam uspio dohvatiti IOR za klijenta: %s

en: Failed to open saved state file: %s
hr: Nisam uspio otvoriti spremljenu datoteku sa stanjima: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
hr: Nisam uspio zapisati klijentove dodatke u spremljenu datoteku stanja: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
hr: Nisam uspio prebaciti klijentove dodatke u spremljenu datoteku sa stanjima: %s

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
hr: Neki klijenti su se izbrisali i GConf poslužitelja kad nije bio dodan.

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
hr: Postavlja ključ u vrijednost i sinkronizira. Koristite s --type.

en: Print the value of a key to standard output.
hr: Ispiši vrijednost ključa na standardni izlaz.

en: Unset the keys on the command line
hr: Mičem postavke ključa u naredbenom retku

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
hr: Rekurzivno mičem postavke za sve ključeve ili ispod imena ključa/mape u naredbenom retku

en: Print all key/value pairs in a directory.
hr: Ispiši sve ključeve/vrijednosti parova u mapu.

en: Print all subdirectories in a directory.
hr: Ispiši sve podmape u mapi.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
hr: Rekurzivno ispiši sve podmape i datoteke unutar mape.

en: Get the short doc string for a key
hr: Dohvatite kratki dokumentacijski niz znakova za ključ

en: Get the long doc string for a key
hr: Dohvatite dugački dokumentacijski niz znakova za ključ

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
hr: Vraća 0 ako mapa postoji, 2 ako ne postoji.

en: Ignore schema defaults when reading values.
hr: Ignoriraj uobičajene vrijednosti sheme kada se čitaju vrijednosti.

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
hr: Rekurzivno ispisuje na standardni izlaz XML opis svih stavaka u mapi.

en: Unload a set of values described in an XML file.
hr: Ukloni zbirku vrijednosti opisanih u XML datoteci

en: Get the name of the default source
hr: Dohvatite ime uobičajenog izvora

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
hr: Isključuje gconfd. NEMOJTE KORISTITI OVU OPCIJU BEZ *DOBROG* RAZLOGA.

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
hr: Vraća 0 ako se gconf izvršava, 2 ako ne.

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
hr: Odredite vrstu vrijednosti koja treba biti postavljena ili vrstu vrijednosti koji shema opisuje. Unikatne skraćenice su uredu.

en: Print the data type of a key to standard output.
hr: Ispiši vrstu podataka ključa na standardni izlaz.

en: Get the number of elements in a list key.
hr: Dohvatite broj elemenata na ovom popisu ključeva.

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
hr: Dohvatite određeni element s liste ključeva, brojčano registrirani.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
hr: Odredite vrstu popisa vrijednosti koja treba biti postavljena ili vrstu vrijednosti koji shema opisuje. Unikatne skraćenice su uredu.

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
hr: Odredite vrstu car para vrijednosti koja treba biti postavljena ili vrstu vrijednosti koji shema opisuje. Unikatne skraćenice su uredu.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
hr: Odredite vrstu cdr para vrijednosti koja treba biti postavljena ili vrstu vrijednosti koji shema opisuje. Unikatne skraćenice su uredu.

en: Specify a schema file to be installed
hr: Navodi datoteku sheme koja treba biti instalirana

en: FILENAME
hr: IME DATOTEKE

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
hr: Navodi izvore postavki za korištenje radije nego uobičajenu putanju

en: SOURCE
hr: IZVOR

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
hr: Izmuči-i-provjeri program postavljanjem hrpe vrijednosti raznih vrsta za ključeve navedene u naredbi.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
hr: Izmuči-i-provjeri program postavljanjem hrpe ključeva unutar kategorija navedenih u naredbi.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
hr: Postavlja shemu i sinkronizira. Koristite s --short-desc, --long-desc, --owner i --type.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
hr: Navodi kratki poluredni opis za upis u shemu.

en: DESCRIPTION
hr: OPIS

en: Specify a several-line description to go in a schema.
hr: Navodi opis u nekoliko redova za upis u shemu.

en: Specify the owner of a schema
hr: Navodi vlasnika sheme

en: OWNER
hr: VLASNIK

en: Get the name of the schema applied to this key
hr: Dohvatite ime sheme primijenjenu na ovaj ključ

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
hr: Odredite ime sheme za sljedeći ključ na koji se treba primijeniti ime sheme

en: Remove any schema name applied to the given keys
hr: Ukloni bilo koje ime sheme primjenjenu na zadane ključeve

en: Print version
hr: Ispiši inačicu

en: Can't get and set/unset simultaneously
hr: Ne mogu istovremeno dohvatiti i postaviti/maknuti

en: Can't set and get/unset simultaneously
hr: Ne mogu istovremeno postaviti i dohvatiti/maknuti

en: Can't get type and set/unset simultaneously
hr: Ne mogu istovremeno dohvatiti vrstu i postaviti/maknuti

en: Can't use --all-entries with --get or --set
hr: Nemojte koristiti --all-entries s --get ili --set

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
hr: Nemojte koristiti --all-dirs s --get ili --set

en: Value type is only relevant when setting a value
hr: Vrsta vrijednosti je mjerodavna samo kod postavljanja vrijednosti

en: Must specify a type when setting a value
hr: Morate odrediti vrstu kada postavljate vrijednost

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
hr: --ignore-schema-defaults je važno samo sa --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element

en: %s option must be used by itself.
hr: %s opcija mora samu sebe koristiti.

en: Failed to init GConf: %s
hr: Nisam uspio pokrenuti GConf: %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
hr: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL je postavljen, ne instaliram sheme

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
hr: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL je postavljen, ne mogu deinstalirati sheme

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
hr: Morate postaviti varijablu okruženja GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Failed to access configuration source(s): %s
hr: Nisam uspio pristupiti izvoru(ima) postavki: %s

en: Shutdown error: %s
hr: Greška kod isključivanja: %s

en: Must specify one or more directories to recursively list.
hr: Morate odrediti jednu ili više mapa za rekurzivni ispis.

en: Failure listing entries in `%s': %s
hr: Greška kod ispisivanja prijava u `%s': %s

en: (no value set)
hr: (vrijednost nije postavljena)

en: Must specify one or more directories to dump.
hr: Morate odrediti jednu ili više mapa za ispisivanje.

en: Must specify a key or keys to get
hr: Morate odrediti ključ ili ključeve da biste dobili

en: Type: %s
hr: Vrsta: %s

en: List Type: %s
hr: Vrsta popisa: %s

en: Car Type: %s
hr: Vrsta znaka: %s

en: Cdr Type: %s
hr: Vrsta cdr-a: %s

en: Default Value: %s
hr: Uobičajena vrijednost: %s

en: Unset
hr: Ukloni

en: Owner: %s
hr: Vlasnik: %s

en: Short Desc: %s
hr: Kratko spuštanje: %s

en: Long Desc: %s
hr: Dugački opis: %s

en: No value set for `%s'
hr: Nema postavljene vrijednosti za `%s'

en: Failed to get value for `%s': %s
hr: Nisam uspio dohvatiti vrijednost za `%s': %s

en: Don't understand type `%s'
hr: Ne razumijem vrstu `%s'

en: Must specify alternating keys/values as arguments
hr: Morate odrediti alternativne ključeve/vrijednosti kao argumente

en: No value to set for key: `%s'
hr: Nema postavljene vrijednosti za šifru: `%s'

en: Cannot set schema as value
hr: Ne mogu postaviti shemu kao vrijednost

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
hr: Kod postavljanja popisa, morate odrediti osnovnu vrstu poste

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
hr: Kod postavljanje para morate odrediti osnovne car-type cdr-type

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: Error setting value: %s
hr: Greška kod postavljanja vrijednosti: %s

en: Error syncing: %s
hr: Greška kod sinkronizacije: %s

en: Must specify a key or keys to get type
hr: Morate odrediti ključ ili ključeve da biste dobili vrstu

en: Must specify a key to lookup size of.
hr: Morate odrediti ključ za povratnu veličinu

en: Key %s is not a list.
hr: Tipka %s nije na popisu.

en: Must specify a key from which to get list element.
hr: Morate odrediti ključ iz kojeg se dohvaća popis elemenata.

en: Must specify list index.
hr: Morate odrediti registar popisa.

en: List index must be non-negative.
hr: Registar popisa mota biti pozitivan broj.

en: List index is out of bounds.
hr: Registar popisa je bez nastavaka.

en: Must specify a key or keys on the command line
hr: Morate odrediti ključ ili ključeve u naredbenom retku

en: No schema known for `%s'
hr: Nema poznate sheme za `%s'

en: No doc string stored in schema at '%s'
hr: Nije spremljen niz dokumentacijskih znakova u shemu kod '%s'

en: Error getting schema at '%s': %s
hr: Greška kod dohvaćanja sheme kod '%s': %s

en: No schema stored at '%s'
hr: Nema spremljene sheme kod '%s'

en: Value at '%s' is not a schema
hr: Vrijednost na '%s' nije shema

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
hr: Morate odrediti ime sheme koja slijedi nakon imena ključa na koji se primjenjuje

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
hr: Greška kod povezivanja imena sheme '%s' s imenom tipke '%s': %s

en: Must specify keys to unapply schema from
hr: Morate odrediti ključeve za primjenu iz sheme

en: Error removing schema name from '%s': %s
hr: Greška kod premještanja imena sheme iz '%s': %s

en: Must specify key (schema name) as the only argument
hr: Morate odrediti ključ (ime sheme) kao jedini argument

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
hr: Vrsta popisa mora biti osnovne vrste: niz znakova, logička oznaka, cijeli ili broj s pomičnim zarezom

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
hr: Par vrste car mora biti osnovne vrste: niz znakova, logička oznaka, cijeli ili broj s pomičnim zarezom

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
hr: Par vrste cdr mora biti osnovne vrste: niz znakova, logička oznaka, cijeli ili broj s pomičnim zarezom

en: Error setting value: %s
hr: Greška kod postavljanja vrijednosti: %s

en: Error syncing: %s
hr: Greška kod sinkronizacije: %s

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
hr: Morate odrediti jednu ili više mapa iz koje će biti dohvaćeno ključ/vrijednost para.

en: Must specify one or more keys to unset.
hr: Za micanje postavki morate odrediti jednu ili više mapa za dohvaćanje.

en: Error unsetting `%s': %s
hr: Greška kod micanja postavki `%s': %s

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
hr: Morate odrediti jednu ili više mapa za rekurzivno micanje postavki.

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
hr: Greška tijekom rekurzivnog micanja postavki "%s": %s

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
hr: Morate odrediti jednu ili više mapa za dohvaćanje podmapa.

en: Error listing dirs: %s
hr: Greška kod ispisivanja mapa: %s

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
hr: UPOZORENJE: morate odrediti oboje <car> i <cdr> u <pair>

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
hr: UPOZORENJE: određeni ključ (%s) za shemu pod <value> - zanemarujem

en: WARNING: must have a child node under <value>
hr: UPOZORENJE: morate imati nasljedni čvor pod <value>

en: WARNING: node <%s> not understood
hr: UPOZORENJE: ne razumijem čvor <%s>

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
hr: UPOZORENJE: Nisam uspio prevesti vrijednost cijelog broja `%s'

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
hr: UPOZORENJE: Nisam uspio prevesti vrijednost broja s pomičnim zarezom `%s'

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
hr: UPOZORENJE: Nisam uspio prevesti vrijednost niza znakova `%s'

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
hr: UPOZORENJE: Nisam uspio prevesti boolovu vrijednost `%s'

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
hr: UPOZORENJE: nisam uspio spojiti shemu `%s' s ključem `%s': %s

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
hr: UPOZORENJE: neispravni ili nedostaje vrsta za shemu (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
hr: UPOZORENJE: neispravni ili nedostaje list_type za shemu (%s)

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
hr: UPOZORENJE: Nisam uspio prevesti uobičajenu vrijednost `%s' za shemu (%s)

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
hr: UPOZORENJE: neispravni ili nedostaje car_type ili cdr_type za shemu (%s)

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
hr: UPOZORENJE: Ne mogu postaviti uobičajenu vrijednost za shemu

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
hr: UPOZORENJE: interna greška gconftool-a, nepoznati GConfValueType

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
hr: UPOZORENJE: nisam uspio prevesti vrstu imena `%s'

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
hr: UPOZORENJE: list_type može biti samo cijeli broj, broj s pomičnim zarezom ili logička vrijednost, a ne `%s'

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
hr: UPOZORENJE: vrsta car može biti samo cijeli broj, broj s pomičnim zarezom, niz znakova ili logička oznaka ali ne `%s'

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
hr: UPOZORENJE: vrsta cdr može biti samo cijeli broj, broj s pomičnim zarezom, niz znakova ili logička oznaka ali ne `%s'

en: WARNING: empty <applyto> node
hr: UPOZORENJE: prazan čvor <applyto>

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
hr: UPOZORENJE: ne razumijem čvor <%s> ispod <schema>

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
hr: UPOZORENJE: nije određen <list_type> za shemu popisa vrste

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
hr: UPOZORENJE: nije određen <car_type> za shemu u vrsti parova

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
hr: UPOZORENJE: nije određen <cdr_type> za shemu u vrsti parova

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
hr: UPOZORENJE: <locale> čvor nema `name="locale"' atribut, zanemarujem

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
hr: UPOZORENJE: višestruki <locale> čvorovi za lokale `%s', zanemarujem sve prošle

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
hr: UPOZORENJE: Neispravni čvor <%s> u čvoru <locale>

en: Attached schema `%s' to key `%s'
hr: Dodana shema `%s' tipki `%s'

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
hr: Morate imati najmanje jedan unos <locale> u <schema>

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
hr: Instalirana shema `%s' za lokal `%s'

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
hr: Deinstalirana shema `%s' s mjesta `%s'

en: WARNING: no key specified for schema
hr: UPOZORENJE: nije određena vrsta za shemu

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
hr: UPOZORENJE: ne razumijem čvor <%s> ispod <%s>

en: Failed to open `%s': %s
hr: Nisam uspio otvoriti `%s': %s

en: Document `%s' is empty?
hr: Dokument `%s' je prazan?

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
hr: Dokument `%s' ima krivu vrstu početnog čvora (<%s>, a trebao bi biti <%s>)

en: Document `%s' has no top level <%s> node
hr: Dokument `%s' nema vršni  <%s> čvor

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
hr: UPOZORENJE: ne razumijem čvor <%s> ispod <%s>

en: Must specify some schema files to install
hr: Morate odrediti neke datoteke za instalaciju.

en: Failed to unset breakage key %s: %s
hr: Nisam uspio maknuti postavke ključa prijeloma %s: %s

en: Must specify some keys to break
hr: Za prekid morate odrediti neke ključeve.

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
hr: Pokušavam prekinuti vaš program postavljajući neispravne vrijednosti za ključ:
      %s

en: Must specify some directories to break
hr: Za prekid morate odrediti neke mape.

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
hr: Pokušavam prekinuti vaš program postavljajući neispravne vrijednosti za ključeve u mapi:
      %s
