gconf master - en to hu translation catalogue (494 entries)

en: Failed to get configuration file path from '%s'
hu: Nem sikerült a beállítófájl útvonalát kinyerni a következőből: „%s”

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
hu: Evolution/LDAP forrás létrehozva „%s” beállítófájl használatával.

en: Unable to parse XML file '%s'
hu: A(z) „%s” XML-fájl feldolgozása sikertelen

en: Config file '%s' is empty
hu: A(z) „%s” beállítófájl üres

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
hu: „%s” gyökércsomópontja <evoldap> kell legyen, nem <%s>

en: No <template> specified in '%s'
hu: Nincs <template> megadva a következőben: „%s”

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
hu: Nincs „filter” attribútum megadva a(z) „%s” elem <template> részében

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
hu: Nincs megadva LDAP-kiszolgáló vagy alap DN a következőben: „%s”

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
hu: Kapcsolatfelvétel az LDAP-kiszolgálóval, kiszolgáló: „%s”, port: „%d”, alap DN: „%s”

en: Failed to contact LDAP server: %s
hu: %s LDAP-kiszolgáló elérése nem sikerült

en: Searching for entries using filter: %s
hu: Bejegyzések keresése %s szűrő használatával

en: Error querying LDAP server: %s
hu: Hiba az LDAP-kiszolgáló lekérdezésekor: %s

en: Got %d entries using filter: %s
hu: %d bejegyzést kaptam %s szűrő használatával

en: Cannot find directory %s
hu: A(z) %s könyvtár nem található

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
hu: Hiba a GConf fa „%s” helyre mentése során: %s

en: Usage: %s <dir>
hu: Használat: %s <könyvtár>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
hu: Használat: %s <dir>
      Összeolvaszt egy jelölőnyelvvel megadott háttér-fájlrendszer hierarchiát, az alábbihoz hasonlóan:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      ezzé:
        dir/%%gconf-tree.xml

en: Unloading text markup backend module.
hu: A szöveges jelölőnyelv háttérmodul eltávolítása.

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
hu: Nem található az XML-gyökérkönyvtár a(z) „%s” címen

en: Could not make directory `%s': %s
hu: Nem hozható létre a(z) „%s” könyvtár: %s

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
hu: Nem olvasható vagy írható az XML-gyökérkönyvtár a(z) „%s” címen

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
hu: Az XML-forrás könyvtár/fájl jogosultságai a(z) %s gyökérben ezek: %o/%o

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
hu: A könyvtár eltávolítása művelet már nem támogatott; helyette távolítsa el a könyvtár összes értékét

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
hu: Nem nyitható meg a %s zároláskönyvtára a zárolások eltávolításához: %s

en: Could not remove file %s: %s
hu: Nem távolítható el a(z) %s fájl: %s

en: Initializing Markup backend module
hu: Jelölőnyelv-háttérmodul előkészítése

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
hu: A(z) „%s” XML-könyvtár zárolásának feloldása sikertelen: %s

en: Failed to write some configuration data to disk
hu: Nem sikerült minden beállítási adatot a lemezre írni

en: Could not make directory "%s": %s
hu: Nem hozható létre a(z) „%s” könyvtár: %s

en: Could not remove "%s": %s
hu: Nem távolítható el a következő: „%s”: %s

en: Failed to write "%s": %s
hu: „%s” írása sikertelen: %s

en: Failed to load file "%s": %s
hu: A(z) „%s” fájl betöltése meghiúsult: %s

en: Line %d character %d: %s
hu: %d. sor %d. karakter: %s

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
hu: A(z) „%s” attribútum érvénytelen a(z) <%s> elemen ebben a kontextusban

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
hu: „%s” nem értelmezhető (egész számnak kellene lennie)

en: Integer `%s' is too large or small
hu: A(z) „%s” egész szám túl nagy vagy túl kicsi

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
hu: „%s” nem értelmezhető (igaz vagy hamis értéknek kellene lennie)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
hu: „%s” nem értelmezhető (valós számnak kellene lennie)

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
hu: Ismeretlen érték („%s”) a(z) „%s” attribútumhoz, <%s> elemen

en: No "%s" attribute on element <%s>
hu: Nincs „%s” attribútuma a(z) <%s> elemnek

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
hu: Érvénytelen ltype „%s”, helye: <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
hu: Érvénytelen első-elem típus („%s”), helye: <%s>

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
hu: Érvénytelen cdr_type („%s”), helye: <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
hu: Érvénytelen list_type („%s”), helye: <%s>

en: Two <default> elements below a <local_schema>
hu: Két <default> elem egy <local_schema> alatt

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
hu: Két <longdesc> elem egy <local_schema> alatt

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
hu: A(z) <%s> elem nem engedélyezett <%s> alatt

en: <%s> provided but current element does not have type %s
hu: <%s> lett megadva, de az aktuális elem nem rendelkezik %s típussal

en: Two <car> elements given for same pair
hu: Két <car> elem lett megadva ugyanahhoz a párhoz

en: Two <cdr> elements given for same pair
hu: Két <cdr> elem lett megadva ugyanahhoz a párhoz

en: <li> has wrong type %s
hu: <li> típusa rossz: %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
hu: <%s> lett megadva, de a szülő <entry> értéke hiányzik

en: Element <%s> is not allowed inside current element
hu: A(z) <%s> elem nem engedélyezett az aktuális elemen belül

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
hu: A menüfájl legkülső eleme <gconf> kell, hogy legyen, nem pedig <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
hu: A(z) <%s> elem nem engedélyezett egy <%s> elemen belül

en: No text is allowed inside element <%s>
hu: A(z) <%s> elemen belül nem használható szöveg

en: Failed to open "%s": %s
hu: A(z) „%s” megnyitása sikertelen: %s

en: Error reading "%s": %s
hu: Hiba „%s” olvasásakor: %s

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
hu: Nem írható ki a(z) %s fájl a lemezre: %s

en: Error writing file "%s": %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl írása közben: %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
hu: Nem sikerült a(z) „%s” ideiglenes fájl áthelyezése a végső helyére („%s”): %s

en: Unloading XML backend module.
hu: XML-háttérmodul eltávolítása.

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
hu: Hiba az XML-háttérprogram könyvtár-gyorsítótárának szinkronizálása közben: %s

en: Initializing XML backend module
hu: XML-háttérmodul előkészítése

en: Failed to sync XML cache contents to disk
hu: Nem sikerült az XML gyorsítótár tartalmának szinkronizálása a lemezzel

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
hu: Nem sikerült eltávolítani a(z) „%s” könyvtárat az XML-háttérprogram gyorsítótárából, mert nem lett sikeresen szinkronizálva a lemezzel

en: Could not stat `%s': %s
hu: „%s” nem érhető el: %s

en: XML filename `%s' is a directory
hu: A(z) „%s” XML-fájlnév egy könyvtár

en: Failed to delete "%s": %s
hu: A(z) „%s” törlése sikertelen: %s

en: Failed to write file `%s': %s
hu: A(z) „%s” fájl írása sikertelen: %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
hu: „%s” módbeállítása sikertelen: %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
hu: Nem sikerült kiírni az XML-adatokat a(z) „%s” fájlba: %s

en: Failed to close file `%s': %s
hu: Nem sikerült a(z) „%s” fájl bezárása: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
hu: Sikertelen átnevezés: „%s” -> „%s”: %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
hu: Sikertelen visszaállítás: „%s” -> „%s”: %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
hu: A régi „%s” fájl törlése sikertelen: %s

note: These are all fatal errors
en: Failed to stat `%s': %s
hu: „%s” nem érhető el: %s

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
hu: Többszörös bejegyzés („%s”) a(z) „%s” fájlban, figyelmen kívül marad

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
hu: Név nélküli bejegyzés a(z) „%s” XML-fájlban, figyelmen kívül marad

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
hu: Egy legfelső szintű csomópont a(z) „%s” XML-fájlban <%s>, nem pedig <entry>, figyelmen kívül marad

en: Failed to create file `%s': %s
hu: A(z) „%s” fájl létrehozása sikertelen: %s

en: Failed to parse XML file "%s"
hu: A(z) „%s” XML-fájl feldolgozása sikertelen

note: There was an error
en: Ignoring XML node with name `%s': %s
hu: A(z) „%s” nevű XML-csomópont figyelmen kívül marad: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
hu: A(z) „%s” sémanév figyelmen kívül marad, érvénytelen: %s

en: Ignoring XML node `%s': %s
hu: A(z) „%s” XML-csomópont figyelmen kívül marad: %s

en: Failed reading default value for schema: %s
hu: A séma alapértékeinek beolvasása sikertelen: %s

en: No "type" attribute for <%s> node
hu: A <%s> csomópontnak hiányzik a „type” attribútuma

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
hu: A csomópontnak ismeretlen „type” attribútuma van (%s”), figyelmen kívül marad

en: No "value" attribute for node
hu: A csomópontnak hiányzik a „value” attribútuma

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
hu: Nem sikerült a(z) <%s> XML csomópont értelmezése egy XML-listacsomóponton belül

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
hu: Érvénytelen típus (lista, pár, vagy ismeretlen) a listacsomópontban

en: Bad XML node: %s
hu: Rossz XML-csomópont: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
hu: A lista tartalmaz egy rossz típusú csomópontot (%s, %s a jó)

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
hu: Az XML-pár rossz car értéke figyelmen kívül marad: %s

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
hu: XML-fájl feldolgozása: a listákat és a párokat nem lehet egy páron belülre helyezni

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
hu: Az XML-pár rossz cdr értéke figyelmen kívül marad: %s

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
hu: Nem sikerült a(z) <%s> XML csomópont értelmezése egy XML-párcsomóponton belül

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
hu: Nem található az XML-párcsomópont car és cdr értéke

en: Missing cdr from pair of values in XML file
hu: Hiányzik a cdr érték az XML-fájl értékpárjaiból

en: Missing car from pair of values in XML file
hu: Hiányzik a car érték az XML-fájl értékpárjaiból

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
hu: Hiányoznak a car és cdr értékek az XML-fájl értékpárjaiból

en: Change GConf mandatory values
hu: Kötelező GConf értékek módosítása

en: Change GConf system values
hu: GConf rendszerértékek módosítása

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
hu: A kötelező GConf értékek módosításához jogosultságok szükségesek

en: Privileges are required to change GConf system values
hu: A GConf rendszerértékek módosításához jogosultságok szükségesek

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
hu: „%c” érvénytelen karakter egy konfigurációtárolási címben

note: -- end debug only
en: No such file `%s'
hu: Nincs ilyen fájl: „%s”

en: Backend `%s' failed to return a vtable
hu: A(z) „%s” háttérprogram nem vtable típust adott vissza

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
hu: A(z) „%s” háttérprogramból hiányzik a(z) „%s” vtable-tag

en: Bad address `%s': %s
hu: „%s” rossz cím: %s

en: Bad address `%s'
hu: „%s” rossz cím

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
hu: A GConf nem fog működni a dinamikus modulok támogatása (gmodule) nélkül

en: Error opening module `%s': %s
hu: Hiba a(z) „%s” modul megnyitása közben: %s

en: Error initializing module `%s': %s
hu: Hiba a(z) „%s” modul előkészítése közben: %s

en: Couldn't locate backend module for `%s'
hu: Nem található háttérmodul „%s” számára

en: Failed to shut down backend
hu: Nem sikerült a háttérprogram leállítása

en: GConf Error: %s
hu: GConf hiba: %s

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
hu: GConf figyelmeztetés: hiba „%s” párjainak listázása közben: %s

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
hu: Várt érték: „%s”, „%s” érkezett (a kulcs: %s)

en: Received invalid value in set request
hu: Érvénytelen érték érkezett egy beállítási kérésben

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
hu: Nem értelmezhető a(z) „%s” kulcs beállítási kérésében kapott CORBA érték

en: Received request to drop all cached data
hu: Kérés érkezett az összes gyorsítótárazott adat eldobására

en: Received request to sync synchronously
hu: Kérés érkezett a szinkron szinkronizálásra

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
hu: Végzetes hiba: nem sikerült a ConfigDatabase objektumhivatkozását lekérni

en: Failed to sync one or more sources: %s
hu: Legalább egy forrás szinkronizálása sikertelen: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
hu: Hiba „%s” új értékének kérésekor, miután a(z) „%s” háttérprogramtól értesítés érkezett a módosításról: %s

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
hu: Nem sikerült a(z) %s figyelő hozzáadásának naplózása (%s); a gconfd újraindításakor nem lehet majd helyreállítani a figyelőt, az eredmény a konfigurációs módosítások nem megbízható értesítése lesz.

en: Listener ID %lu doesn't exist
hu: A(z) %lu figyelőazonosító nem létezik

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
hu: Nem sikerült a figyelő eltávolításának naplózása (ez valószínűleg nem jelent problémát, lehet, hogy furcsán újra meg fog jelenni egy értesítés): %s

en: Error getting value for `%s': %s
hu: Hiba „%s” értékének lekérésekor: %s

en: Error setting value for `%s': %s
hu: Hiba „%s” értékének beállításakor: %s

en: Error unsetting `%s': %s
hu: Hiba „%s” beállított értékének visszaállításakor: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
hu: Hiba „%s” alapértelmezett értékének lekérdezésekor: %s

en: Error unsetting "%s": %s
hu: Hiba „%s” beállított értékének visszaállításakor: %s

en: Error getting new value for "%s": %s
hu: Hiba „%s” új értékének kérése közben: %s

en: Error checking existence of `%s': %s
hu: Hiba „%s” létezésének ellenőrzése közben: %s

en: Error removing directory "%s": %s
hu: Hiba a(z) „%s” könyvtár törlése közben: %s

en: Failed to get all entries in `%s': %s
hu: Nem sikerült „%s” összes bejegyzésének lekérdezése: %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
hu: Hiba „%s” könyvtárainak listázása közben: %s

en: Error setting schema for `%s': %s
hu: Hiba „%s” sémájának beállításakor: %s

en: Notification on %s doesn't exist
hu: Nem létezik értesítés a következőhöz: %s

en: D-BUS error: %s
hu: D-Bus hiba: %s

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown error %s: %s
hu: %s ismeretlen hiba: %s

en: No D-BUS daemon running
hu: Nem fut D-Bus démon

en: Failed to activate configuration server: %s
hu: A konfigurációs kiszolgáló nem aktiválható: %s

en: Server couldn't resolve the address `%s'
hu: A kiszolgáló nem tudja feloldani a(z) „%s” címet

en: Can't add notifications to a local configuration source
hu: Nem vehetők fel értesítések egy helyi konfigurációs forrásba

en: Couldn't get value
hu: Nem kérhető le az érték

en: Success
hu: Sikerült

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Configuration server couldn't be contacted
hu: Nem lehet kapcsolódni a konfigurációs kiszolgálóhoz

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Couldn't resolve address for configuration source
hu: Nem oldható fel a konfigurációs forrás címe

en: Bad key or directory name
hu: Rossz kulcs vagy könyvtárnév

en: Parse error
hu: Feldolgozási hiba

en: Corrupt data in configuration source database
hu: Sérült adatok a konfigurációs forrás adatbázisban

en: Type mismatch
hu: Típuseltérés

en: Key operation on directory
hu: Kulcsművelet a könyvtáron

en: Directory operation on key
hu: Könyvtárművelet a kulcson

en: Can't overwrite existing read-only value
hu: Nem írható felül a létező csak olvasható érték

en: Object Activation Framework error
hu: OAF-hiba

en: Operation not allowed without configuration server
hu: A művelet nem engedélyezett a konfigurációs kiszolgáló nélkül

en: Failed to get a lock
hu: Nem sikerült zárolni

en: No database available to save your configuration
hu: Nincs elérhető adatbázis a beállítások mentéséhez

en: No '/' in key "%s"
hu: A(z) „%s” kulcsban nincs „/”

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
hu: Érvénytelen UTF-8 kód „%s” karaktersorozat-értékében

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
hu: Nem értelmezhető a listaelem CORBA-értéke

en: Incorrect type for list element in %s
hu: %s listaeleme érvénytelen típusú

en: Received list from gconfd with a bad list type
hu: Rossz listatípussal érkezett a lista a gconfd-től

en: Failed to convert object to IOR
hu: Nem sikerült az objektum IOR-ré konvertálása

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
hu: Érvénytelen UTF-8 kód a séma területi beállításai közt

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
hu: Érvénytelen UTF-8 kód a séma rövid leírásában

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
hu: Érvénytelen UTF-8 kód a séma hosszú leírásában

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
hu: Érvénytelen UTF-8 kód a séma tulajdonosában

en: Couldn't open path file `%s': %s
hu: Nem nyitható meg a(z) „%s” útvonalfájl: %s

en: Adding source `%s'
hu: „%s” forrás hozzáadása

en: Read error on file `%s': %s
hu: Olvasási hiba a(z) „%s” fájlnál: %s

en: Text contains invalid UTF-8
hu: A szöveg érvénytelen UTF-8 kódot tartalmaz

en: Expected list, got %s
hu: Listát várt a rendszer, de %s érkezett

en: Expected list of %s, got list of %s
hu: %s listáját várta a rendszer, de %s listája érkezett

en: Expected pair, got %s
hu: Párt várt a rendszer, de %s érkezett

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
hu: (%s,%s) párt várt a rendszer, de olyan pár érkezett, amelyiknek legalább egy értéke hiányzik

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
hu: (%s,%s) típusú párt várt a rendszer, de (%s,%s) típus érkezett

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
hu: Az idézett karaktersorozat nem idézőjellel kezdődik

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
hu: Az idézett karaktersorozat nem idézőjelre végződik

en: Encoded value is not valid UTF-8
hu: A kódolt érték nem érvényes UTF-8

en: Could not lock temporary file '%s': %s
hu: Nem zárolható a(z) „%s” átmeneti fájl: %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
hu: Nem hozható létre a(z) „%s” fájl, valószínűleg azért, mert már létezik

en: Failed to create or open '%s'
hu: A(z) „%s” létrehozása vagy megnyitása sikertelen

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
hu: Nem sikerült „%s” zárolása: valószínűleg egy másik folyamat fogja a zárolást, vagy az operációs rendszerben az NFS-fájlzárolás rosszul van beállítva (%s)

en: Failed to remove '%s': %s
hu: A(z) „%s” eltávolítása sikertelen: %s

en: Not running within active session
hu: Nem aktív munkameneten belül fut

en: Failed to get connection to session: %s
hu: Nem sikerült kapcsolatot szerezni a munkamenethez: %s

en: GetIOR failed: %s
hu: A GetIOR sikertelen: %s

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
hu: Nem sikerült kapcsolatot teremteni az ORB-vel egy meglévő gconfd-objektumhivatkozás feloldására

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
hu: Nem sikerült a(z) „%s” IOR objektumhivatkozássá feloldása

en: couldn't create directory `%s': %s
hu: Nem hozható létre a(z) „%s” könyvtár: %s

en: Can't write to file `%s': %s
hu: Nem lehet írni a(z) „%s” fájlba: %s

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
hu: Nincs zárolás a(z) „%s” fájlon, pedig kellene, hogy legyen

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
hu: Nem sikerült „%s” és „%s” összekapcsolása: %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
hu: Nem sikerült a(z) „%s” zárolófájl eltávolítása: %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
hu: Nem sikerült a(z) „%s” fájl kitakarítása: %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
hu: Nem sikerült a(z) „%s” zárolókönyvtár eltávolítása: %s

en: Server ping error: %s
hu: Kiszolgáló ping hiba: %s

en: Failed to contact configuration server; the most common cause is a missing or misconfigured D-Bus session bus daemon. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
hu: Nem sikerült kapcsolatot teremteni a konfigurációs kiszolgálóval; az egyik lehetséges ok, hogy a D-Bus munkamenetbusz-démon hiányzik vagy rosszul van beállítva. További információ: http://projects.gnome.org/gconf/. (Részletek - %s)

en: none
hu: nincs

en: - Sanity checks for GConf
hu: – GConf integritás-ellenőrzések

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hu: Hiba a kapcsolók feldolgozása során: %s.
    A parancssori paraméterek teljes listája a „%s --help” paranccsal íratható ki.

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
hu: Keresse meg a rendszergazdát a következő hiba megoldása érdekében:
    A(z) „%s” fájl nem nyitható meg vagy nem hozható létre; ez arra utal, hogy probléma lehet a konfigurációval, mivel számos programnak kell tudnia létrehoznia fájlokat a saját könyvtárban. A hiba: „%s” (hibaszám = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
hu: Keresse meg a rendszergazdát a következő hiba megoldása érdekében:
    A(z) „%s” fájl nem zárolható; ez arra utal, hogy probléma lehet az operációs rendszer beállításával. Ha NFS-en keresztül felcsatolt saját könyvtárat használ, akkor lehet, hogy vagy a kiszolgáló, vagy a kliens rosszul van beállítva. Tekintse meg az rpc.statd és az rpc.lockd dokumentációját. A hiba oka általában az, hogy az „nfslock” szolgáltatás ki van kapcsolva. A hiba: „%s” (hibaszám = %d).

en: Can't remove file %s: %s
hu: Nem távolítható el a(z) %s fájl: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
hu: Keresse meg a rendszergazdát a következő hiba megoldása érdekében:
    Nincs megadva konfigurációs forrás a(z) „%s” konfigurációs fájlban. Ez azt jelenti, hogy a beállítások nem menthetők el. %s%s

en: Error reading the file:
hu: Hiba a fájl olvasása közben:

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
hu: Keresse meg a rendszergazdát a következő hiba megoldása érdekében:
    Nem oldható fel a(z) „%s” cím a(z) „%s” konfigurációs fájlban: %s

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
hu: A beállításait tartalmazó fájlok jelenleg használatban vannak.
    
    Lehetséges, hogy egy másik gépről jelentkezett be és egy másik munkamenet fogva tartja a beállításokat tartalmazó fájlokat.
    
    Folytathatja az aktuális munkamenetet, de lehetséges, hogy ideiglenesen problémákat tapasztal a másik munkamenet beállításaival.
    
    Kívánja folytatni?

en: _Log Out
hu: _Kijelentkezés

en: _Continue
hu: _Folytatás

en: %s Continue (y/n)?
hu: %s Folytatja (i/n)?

en: Schema contains invalid UTF-8
hu: A séma érvénytelen UTF-8 kódot tartalmaz

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
hu: A séma megadja a típuslistát, de nem adja meg a listaelemek típusát

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
hu: A séma megadja a típuspárt, de nem adja meg a car/cdr elemek típusát

en: Failed to load source "%s": %s
hu: A(z) „%s” forrás betöltése sikertelen: %s

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
hu: A(z) „%s” címet sikerült feloldani egy írható konfigurációs forrássá a(z) %d pozícióban

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
hu: A(z) „%s” címet sikerült feloldani egy csak olvasható konfigurációs forrássá a(z) %d pozícióban

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
hu: A(z) „%s” címet sikerült feloldani egy részlegesen írható konfigurációs forrássá a(z) %d pozícióban

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
hu: A feloldott címek egyike sem írható; a beállítások elmentése nem lehetséges

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
hu: A(z) „%s” séma, mely ehhez: „%s” van megadva, egy nem-séma értéket tárol

en: The '/' name can only be a directory, not a key
hu: A „/” név csak könyvtár lehet, kulcs nem

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
hu: %s” értéke egy csak olvasható forrásban van megadva a konfigurációs útvonal elején

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
hu: Nem tárolható el érték a(z) „%s” kulcsnál, mivel a konfigurációs kiszolgálónak nincsenek írható adatbázisai. Ennek a problémának az általános okai:1) a konfiguráció elérési út fájlja (%s/elérési út) nem tartalmaz egyetlen adatbázist sem, vagy nem található; 2) valahogy sikerült két gconfd folyamatot gyártani; 3) az operációs rendszer rosszul van beállítva, így az NFS fájlzárolás nem működik a saját könyvtáron; vagy 4) az NFS kliensgép összeomlott és nem értesítette újrainduláskor a szervert, hogy a fájlzárolásokat törölni kellene. Ha két gconfd folyamat létezik (vagy volt kettő a második indításakor), akkor jelentkezzen ki, lője ki a gconfd összes példányát, majd jelentkezzen vissza, és ez remélhetőleg megoldja a problémát. Ha árva zárolások vannak, törölje a ~/.gconf*/*lock fájlokat. A probléma lehet az is, hogy két gépről egyszerre próbálta meg használni a GConf-ot, és az ORBit még mindig alapértelmezett beállításai szerint működik, amelyik megakadályozza a távoli CORBA kapcsolatokat - írja be, az „ORBIIOPIPv4=1” értéket az /etc/orbitrc fájlba. Mint mindig, ellenőrizze a user.* syslog fájlokat a gconfd által tapasztalt problémákkal kapcsolatban. Saját könyvtáranként csak egy gconfd létezhet, és a tulajdonában kell, hogy legyen egy zárolási fájl a ~/.gconfd könyvtárban, valamint az egyes tárolási helyeken, mint például a ~/.gconf.

en: Error finding metainfo: %s
hu: Hiba metainfo keresése közben: %s

en: Error getting metainfo: %s
hu: Hiba metainfo lekérése közben: %s

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
hu: A(z) „%s” kulcs a(z) „%s” kulcs sémájaként van felsorolva, de valójában „%s” típust tárol

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
hu: „%s” nem értelmezhető (a listának egy „[” karakterrel kell kezdődnie)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
hu: „%s” nem értelmezhető (a listának egy „]” karakterrel kell befejeződnie)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
hu: „%s” nem értelmezhető (a listában egy extra „]” karakter található)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
hu: „%s” nem értelmezhető (extra lezáró karakterek)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
hu: „%s” nem értelmezhető (a párnak egy „(” karakterrel kell kezdődnie)

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
hu: „%s” nem értelmezhető (a párnak egy „)” karakterrel kell befejeződnie)

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
hu: „%s” nem értelmezhető (nem megfelelő számú elem)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
hu: „%s” nem értelmezhető (extra „)” található a páron belül)

en: Key is NULL
hu: A kulcs értéke NULL

en: "%s": %s
hu: „%s”: %s

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
hu: A kliens felvétele a kiszolgáló listájába nem sikerült, CORBA-hiba: %s

en: Must begin with a slash '/'
hu: Perjellel (/) kell, hogy kezdődjön

en: Can't have two slashes '/' in a row
hu: Nem lehet egy sorban két perjel (/)

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
hu: Nem következhet pont (.) rögtön egy perjel (/) után

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
hu: „\%o” nem ASCII karakter, így kulcsnevekben nem használható

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
hu: „%c” kulcs- és könyvtárnevekben érvénytelen karakter

en: Key/directory may not end with a slash '/'
hu: A kulcs- és könyvtárnevek nem fejeződhetnek be perjellel (/)

en: Failure shutting down configuration server: %s
hu: Nem sikerült a konfigurációs kiszolgáló leállítása: %s

en: Expected float, got %s
hu: float értéknek kellett volna jönnie %s helyett

en: Expected int, got %s
hu: int értéknek kellett volna jönnie %s helyett

en: Expected string, got %s
hu: string értéknek kellett volna jönnie %s helyett

en: Expected bool, got %s
hu: bool értéknek kellett volna jönnie %s helyett

en: Expected schema, got %s
hu: Sémaértéknek kellett volna jönnie %s helyett

en: CORBA error: %s
hu: CORBA-hiba: %s

en: Shutdown request received
hu: Leállítási kérés érkezett

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
hu: A gconfd nyomkövetéssel lett lefordítva; megpróbálom betölteni a gconf.path fájlt a forráskönyvtárból

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
hu: Nem találhatók konfigurációs fájlok, kísérlet az alapértelmezett konfigurációs forrás („%s”) használatára

note: We want to stay alive but do nothing, because otherwise every request would result in another failed gconfd being spawned.
en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
hu: Nem találhatók konfigurációs források a forrás elérési úton. A konfiguráció nem lesz elmentve; módosítsa a következőt: %s%s

en: Error loading some configuration sources: %s
hu: Hiba egyes konfigurációs források betöltése közben: %s

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
hu: Egyetlen konfigurációs forrás címét sem sikerült feloldani, a konfigurációs adatok nem menthetők el vagy tölthetők be

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
hu: Egyetlen írható konfigurációs forrás címét sem sikerült feloldani. Lehet, hogy egyes konfigurációs módosítások nem menthetők el

en: Could not connect to session bus: %s
hu: Nem sikerült kapcsolódni a munkamenetbuszhoz: %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
hu: Nem sikerült lekérni a démon busznevét, kilépés: %s

en: Could not connect to system bus: %s
hu: Nem lehet csatlakozni a rendszerbuszhoz: %s

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
hu: indulás (%s verzió), pid: %u, felhasználó: „%s”

en: Failed to get object reference for ConfigServer
hu: Nem sikerült a ConfigServer objektumhivatkozásának lekérése

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
hu: Nem sikerült a bájt írása a(z) %d csővezetékfájl-leíróba, így lehet, hogy a kliensprogram le fog fagyni: %s

en: Error releasing lockfile: %s
hu: Hiba a zárolási fájl elengedése közben: %s

en: Exiting
hu: Kilépés

en: SIGHUP received, reloading all databases
hu: SIGHUP érkezett, az összes adatbázis újratöltésre kerül

en: GConf server is not in use, shutting down.
hu: A GConf kiszolgáló nincs használatban, kilépés.

en: Error obtaining new value for `%s': %s
hu: Hiba történt „%s” új értékének kérése közben: %s

en: Returning exception: %s
hu: Kivétel kerül visszaadásra: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
hu: Nem sikerült megnyitni a gconfd naplófájlt, nem lehet majd visszaállítani a figyelőket a gconfd leállítása után (%s)

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
hu: Nem sikerült lezárni a gconfd naplófájlt; lehet, hogy az adatok nem lettek tökéletesen elmentve (%s)

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
hu: Nem sikerült megnyitni az elmentett „%s” állapotfájlt írásra: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
hu: Nem sikerült írni az elmentett „%s” állapotfájlt fd: %d: %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
hu: Nem írható ki az elmentett „%s” állapotfájl a lemezre: %s

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
hu: Nem sikerült bezárni az új elmentett „%s” állapotfájlt: %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
hu: Nem sikerült áthelyezni a régi elmentett „%s” állapotfájlt: %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
hu: Nem sikerült áthelyezni az új elmentett állapotfájlt a helyére: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
hu: Nem sikerült visszaállítani a(z) „%s” helyre áthelyezett eredeti elmentett állapotfájlt: %s

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
hu: Nem sikerült visszaállítani egy figyelőt a(z) „%s” címen, nem oldható fel az adatbázis

en: Error reading saved state file: %s
hu: Hiba az elmentett állapotfájl olvasása közben: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
hu: Nem nyitható meg a mentett „%s” állapotfájlt: %s

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
hu: Nem sikerült naplózni a figyelő felvételét a gconfd naplófájlba; nem lehet majd újra felvenni a figyelőt, ha a gconfd kilép vagy leáll (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
hu: Nem sikerült naplózni a figyelő eltávolítását a gconfd naplófájlba; lehet, hogy majd újra felvételre kerül a figyelő, ha a gconfd kilép vagy leáll (%s)

en: Failed to get IOR for client: %s
hu: Nem sikerült a kliens IOR-jének lekérése: %s

en: Failed to open saved state file: %s
hu: Nem sikerült az elmentett állapotfájl megnyitása: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
hu: Nem sikerült a kliens hozzáadása az elmentett állapotfájlhoz: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
hu: Nem sikerült a klienshozzáadás véglegesítése az elmentett állapotfájlhoz: %s

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
hu: Valamelyik kliens eltávolította magát a GConf kiszolgálóról, pedig fel sem lett véve.

en: Daemon failed to connect to the D-BUS daemon:
    %s
hu: A démon nem tudott csatlakozni a D-Bus démonhoz:
    %s

en: Daemon failed to acquire gconf service:
    %s
hu: A démon nem tudta lekérni a gconf szolgáltatást:
    %s

en: Failed to register server object with the D-BUS bus daemon
hu: A kiszolgálóobjektum regisztrálása a D-Bus démonnal meghiúsult

en: Got a malformed message.
hu: Rosszul formázott üzenet érkezett.

en: The GConf daemon is currently shutting down.
hu: A GConf kiszolgáló éppen leáll.

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
hu: Egy kulcs beállítása egy értékre és szinkronizálás. A --type paraméterrel használható.

en: Print the value of a key to standard output.
hu: Kulcs értékének kiírása a szabványos kimenetre.

en: Unset the keys on the command line
hu: A kulcsok értékének visszaállítása a parancssorban.

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
hu: Az összes kulcs értékének rekurzív visszaállítása a kulcs-/könyvtárnevek alatt a parancssorban

en: Toggles a boolean key.
hu: Átvált egy logikai kulcsot.

en: Print all key/value pairs in a directory.
hu: Egy könyvtár összes kulcs-érték párjának kiírása.

en: Print all subdirectories in a directory.
hu: Egy könyvtár összes alkönyvtárának kiírása.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
hu: Egy könyvtár alatti összes alkönyvtár és bejegyzés kiírása, rekurzívan.

en: Search for a key, recursively.
hu: Kulcs rekurzív keresése.

en: Get the short doc string for a key
hu: Egy kulcs rövid leírásának lekérése

en: Get the long doc string for a key
hu: Egy kulcs hosszú leírásának lekérése

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
hu: 0 értéket ad vissza, ha a könyvtár létezik, 2-t, ha nem.

en: Ignore schema defaults when reading values.
hu: A séma alapértelmezéseinek figyelmen kívül hagyása az értékek olvasásakor.

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
hu: Egy könyvtár összes bejegyzéséről XML-leírás kiírása a standard kimenetre, rekurzívan.

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
hu: Értékek XML-leírásának beolvasása egy megadott fájlból és beállításuk egy könyvtárhoz képest.

en: Unload a set of values described in an XML file.
hu: Egy XML-fájlban leírt értékek halmazának eltávolítása.

en: Get the name of the default source
hu: Az alapértelmezett forrás nevének lekérése

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
hu: A gconfd leállítása. SOHA NE HASZNÁLJA OK NÉLKÜL EZT A LEHETŐSÉGET.

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
hu: 0 értéket ad vissza, ha a gconfd fut, 2-t, ha nem.

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
hu: A konfigurációs kiszolgáló (gconfd) elindítása. (Normális esetben szükség szerint automatikusan megtörténik.)

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
hu: Adja meg az éppen beállított érték, vagy a séma által leírt érték típusát. Egyedi rövidítéseket használhat.

en: Print the data type of a key to standard output.
hu: Egy kulcs adattípusának kiíratása a standard kimenetre.

en: Get the number of elements in a list key.
hu: Egy listakulcs elemeinek számát kérdezi le.

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
hu: Egy listakulcs adott elemét kérdezi le, numerikusan indexelve.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
hu: Adja meg az éppen beállított listaérték, vagy a séma által leírt érték típusát. Egyedi rövidítéseket használhat.

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
hu: Megadja az éppen beállított car-párérték, vagy a séma által leírt érték típusát. Egyedi rövidítéseket használhat.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
hu: Megadja az éppen beállított cdr-párérték, vagy a séma által leírt érték típusát. Egyedi rövidítéseket használhat.

en: Specify a schema file to be installed
hu: Megadja a telepíteni kívánt sémafájlt

en: FILENAME
hu: FÁJLNÉV

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
hu: Megadja az alapértelmezett elérési út helyett használni kívánt konfigurációs forrást

en: SOURCE
hu: FORRÁS

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
hu: A konfigurációs adatbázis közvetlen elérése, a kiszolgáló kihagyásával. Ekkor a gconfd nem futhat.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
hu: A parancssorban megadott sémafájlokat helyesen telepíti az adatbázisba. A GCONF_CONFIG_SOURCE környezeti változót be kell állítani egy nem alapértelmezett konfigurációs forrásra, vagy az alapértelmezés használata esetén üresen kell hagyni.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
hu: A parancssorban megadott sémafájlokat helyesen eltávolítja az adatbázisból. A GCONF_CONFIG_SOURCE környezeti változót be kell állítani egy nem alapértelmezett konfigurációs forrásra, vagy az alapértelmezés használata esetén üresen kell hagyni.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
hu: Nyúzótesztel egy alkalmazást: beállítja és visszaállítja parancssorban megadott különféle típusú kulcsok értékeit.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
hu: Nyúzótesztel egy alkalmazást: beállítja és visszaállítja a parancssorban megadott könyvtárban található különféle kulcsok értékeit.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
hu: Egy séma beállítása és szinkronizálás. A --short-desc, --long-desc, --owner, és --type paraméterekkel használható.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
hu: Egy rövid, félsoros leírást ad meg a sémába.

en: DESCRIPTION
hu: LEÍRÁS

en: Specify a several-line description to go in a schema.
hu: Egy több soros leírást ad meg a sémába.

en: Specify the owner of a schema
hu: Megadja a séma tulajdonosát

en: OWNER
hu: TULAJDONOS

en: Get the name of the schema applied to this key
hu: Egy kulcshoz rendelt séma nevének lekérése

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
hu: Megadja a séma nevét, majd a kulcsot, amelyre a séma nevét alkalmazni kívánja

en: Remove any schema name applied to the given keys
hu: Az adott kulcsokhoz rendelt sémanevek törlése

en: Print version
hu: Verzió kinyomtatása

en: [FILE...]|[KEY...]|[DIR...]
hu: [FÁJL...]|[KULCS...]|[KÖNYVTÁR...]

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
hu: - Eszköz a GConf beállítások kezeléséhez

en: Client options:
hu: Klienskapcsolók:

en: Show client options
hu: Klienskapcsolók megjelenítése

en: Key type options:
hu: Kulcstípuskapcsolók:

en: Show key type options
hu: Kulcstípus-kapcsolók megjelenítése

en: Load/Save options:
hu: Mentés/betöltés kapcsolói:

en: Show load/save options
hu: Mentés/betöltés kapcsolóinak megjelenítése

en: Server options:
hu: Kiszolgálókapcsolók:

en: Show server options
hu: Kiszolgálókapcsolók megjelenítése

en: Installation options:
hu: Telepítési kapcsolók:

en: Show installation options
hu: Telepítési kapcsolók megjelenítése

en: Test options:
hu: Tesztkapcsolók:

en: Show test options
hu: Tesztkapcsolók megjelenítése

en: Schema options:
hu: Sémakapcsolók:

en: Show schema options
hu: Sémakapcsolók megjelenítése

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hu: A parancssori paraméterek teljes listája a „%s --help” paranccsal íratható ki.

en: Can't get and set/unset simultaneously
hu: Nem lehet egyszerre lekérni és be/visszaállítani

en: Can't set and get/unset simultaneously
hu: Nem lehet egyszerre beállítani és lekérni/visszaállítani

en: Can't get type and set/unset simultaneously
hu: Nem lehet egyszerre lekérni a típust és be/visszaállítani

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
hu: Nem lehet egyszerre átváltani és lekérni/be/visszaállítani

en: Can't use --all-entries with --get or --set
hu: Nem használható egyszerre az --all-entries és a --get vagy --set

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
hu: Nem használható egyszerre az --all-dirs és a --get vagy --set

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
hu: A --recursive-list nem használható egyszerre a --get, --set, --unset, --all-entries, all-dirs vagy ----search-key paraméterekkel

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
hu: A --set_schema nem használható egyszerre a --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs vagy --search-key paraméterekkel

en: Value type is only relevant when setting a value
hu: Az érték típusa csak érték megadásakor számít

en: Must specify a type when setting a value
hu: Érték megadásakor meg kell adni egy típust is

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
hu: Az --ignore-schema-defaults csak a --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size és --get-list-element paraméterek esetében számít

en: %s option must be used by itself.
hu: %s: a paramétert magában kell használni.

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
hu: A --config-source után meg is kell adni egy konfigurációs forrást, ha a --direct paramétert használja

en: Failed to init GConf: %s
hu: Nem sikerült a GConf előkészítése: %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
hu: A GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL be van állítva, a sémák nem kerülnek telepítésre

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
hu: A GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL be van állítva, a sémák nem kerülnek eltávolításra

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
hu: Be kell állítani a GCONF_CONFIG_SOURCE környezeti változót

en: Failed to access configuration source(s): %s
hu: Nem érhetők el a konfigurációs források: %s

en: Shutdown error: %s
hu: Leállítási hiba: %s

en: Must specify one or more directories to recursively list.
hu: Legalább egy könyvtárat meg kell adni a rekurzív listázáshoz.

en: Failure listing entries in `%s': %s
hu: Nem sikerült „%s” elemeinek kilistázása: %s

en: (no value set)
hu: (nincs beállítva érték)

en: Must specify a key pattern to search for.
hu: Meg kell adni a keresendő kulcsmintát.

en: Must specify a PCRE regex to search for.
hu: Meg kell adni a keresendő PCRE szabályos kifejezést.

en: Error compiling regex: %s
hu: Hiba a szabályos kifejezés fordítása közben: %s

en: Must specify one or more directories to dump.
hu: Legalább egy könyvtárat meg kell adni a kiíratáshoz.

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
hu: Nem sikerült elindítani a konfigurációs kiszolgálót (gconfd): %s

en: Must specify a key or keys to get
hu: Meg kell adni legalább egy lekérendő kulcsot

en: Type: %s
hu: Típus: %s

en: List Type: %s
hu: Listatípus: %s

en: Car Type: %s
hu: Car típus: %s

en: Cdr Type: %s
hu: Cdr típus: %s

en: Default Value: %s
hu: Alapértelmezett érték: %s

en: Unset
hu: Visszaállítás

en: Owner: %s
hu: Tulajdonos: %s

en: Short Desc: %s
hu: Rövid leírás: %s

en: Long Desc: %s
hu: Hosszú leírás: %s

en: No value set for `%s'
hu: Nincs „%s” értéke beállítva

en: Failed to get value for `%s': %s
hu: Nem sikerült „%s” értékét lekérdezni: %s

en: Don't understand type `%s'
hu: A(z) „%s” típus nem értelmezhető

en: Must specify alternating keys/values as arguments
hu: Váltakozó kulcs-érték párokat kell megadni argumentumként

en: No value to set for key: `%s'
hu: Nincs beállítandó érték megadva a kulcshoz: „%s”

en: Cannot set schema as value
hu: Nem állítható be a séma értékként

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
hu: Egy lista beállításakor meg kell adni egy primitív listatípust

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
hu: Egy pár beállításakor meg kell adni egy primitív car- és cdr-típust

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Error setting value: %s
hu: Hiba az érték beállításakor: %s

en: Error syncing: %s
hu: Hiba szinkronizálás közben: %s

en: Must specify one or more keys as arguments
hu: Meg kell adni legalább egy kulcsot paraméterként.

en: No value found for key %s
hu: Nem található érték a %s kulcshoz

en: Not a boolean value: %s
hu: Nem logikai érték: %s

en: Must specify a key or keys to get type
hu: Meg kell adni egy kulcsot vagy kulcsokat a típus lekéréséhez

en: Must specify a key to lookup size of.
hu: Meg kell adni egy kulcsot a méret kikereséséhez.

en: Key %s is not a list.
hu: A(z) %s kulcs nem lista.

en: Must specify a key from which to get list element.
hu: Meg kell adni egy kulcsot, amelyből a listaelem lekérdezhető.

en: Must specify list index.
hu: Meg kell adni a lista indexét.

en: List index must be non-negative.
hu: A listaindex nem lehet negatív.

en: List index is out of bounds.
hu: A listaindex a tartományon kívülre esik.

en: Must specify a key or keys on the command line
hu: Meg kell adni legalább egy kulcsot a parancssorban.

en: No schema known for `%s'
hu: „%s” sémája ismeretlen

en: No doc string stored in schema at '%s'
hu: Nincs leírás tárolva a sémában a(z) „%s” helyen

en: Error getting schema at '%s': %s
hu: Hiba a séma „%s” helyen való lekérése közben: %s

en: No schema stored at '%s'
hu: Nincs séma tárolva a(z) „%s” helyen

en: Value at '%s' is not a schema
hu: A(z) „%s” helyen található érték nem séma

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
hu: Meg kell adni egy sémanevet, amelyet a kulcs neve kell, hogy kövessen, amelyre vonatkozni fog

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
hu: Hiba a(z) „%s” sémanév a(z) „%s” kulcshoz rendelése során: %s

en: Must specify keys to unapply schema from
hu: Meg kell adni a kulcsokat, amelyekről eltávolítja a hozzájuk rendelt sémát

en: Error removing schema name from '%s': %s
hu: Hiba a séma nevének a(z) „%s” kulcsról eltávolítása közben: %s

en: Must specify key (schema name) as the only argument
hu: A kulcsot (sémanevet) kell megadni egyetlen argumentumként

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
hu: A listatípus primitív típus kell, hogy legyen: string, int, float vagy bool

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
hu: A pár car-típusa primitív típus kell, hogy legyen: string, int, float vagy bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
hu: A pár cdr-típusa primitív típus kell, hogy legyen: string, int, float vagy bool

en: Error setting value: %s
hu: Hiba az érték beállításakor: %s

en: Error syncing: %s
hu: Hiba szinkronizálás közben: %s

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
hu: Meg kell adni legalább egy könyvtárat, ahonnan a kulcs-érték párok kiolvasásra kerülnek.

en: Must specify one or more keys to unset.
hu: Meg kell adni legalább egy kulcsot a visszaállításhoz.

en: Error unsetting `%s': %s
hu: Hiba „%s” visszaállítása közben: %s

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
hu: Meg kell adni legalább egy kulcsot a rekurzív visszaállításhoz.

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
hu: Hiba „%s” rekurzív visszaállítása közben: %s

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
hu: Meg kell adni legalább egy könyvtárat, amelyben az alkönyvtárak találhatók.

en: Error listing dirs: %s
hu: Hiba a könyvtárak listázása közben: %s

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
hu: FIGYELMEZTETÉS: egy <pair> a <car> és <cdr> értékeket egyaránt kell, hogy tartalmazza

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
hu: FIGYELMEZTETÉS: a séma kulcsa (%s) egy <value> címke alatt van megadva - figyelmen kívül marad

en: WARNING: must have a child node under <value>
hu: FIGYELMEZTETÉS: a <value> elem alatt lennie kell leszármazott csomópontnak

en: WARNING: node <%s> not understood
hu: FIGYELMEZTETÉS: a(z) <%s> nem értelmezhető

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
hu: FIGYELMEZTETÉS: nem sikerült a(z) „%s” int érték feldolgozása

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
hu: FIGYELMEZTETÉS: nem sikerült a(z) „%s” float érték feldolgozása

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
hu: FIGYELMEZTETÉS: nem sikerült a(z) „%s” string érték feldolgozása

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
hu: FIGYELMEZTETÉS: nem sikerült a(z) „%s” logikai érték feldolgozása

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
hu: FIGYELMEZTETÉS: nem sikerült a(z) „%s” sémának a(z) „%s” kulcshoz társítása: %s

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
hu: FIGYELMEZTETÉS: érvénytelen vagy hiányzó type elem a sémához („%s”)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
hu: FIGYELMEZTETÉS: érvénytelen vagy hiányzó list_type elem a sémához („%s”)

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
hu: FIGYELMEZTETÉS: Nem sikerült a(z) „%s” alapértelmezett érték feldolgozása a sémához (%s)

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
hu: FIGYELMEZTETÉS: érvénytelen vagy hiányzó car_type vagy cdr_type elem a sémához („%s”)

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
hu: FIGYELMEZTETÉS: nem állíthatja be a séma alapértelmezett értékét

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
hu: FIGYELMEZTETÉS: gconftool belső hiba, ismeretlen GConfValueType

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
hu: FIGYELMEZTETÉS: nem sikerült a(z) „%s” típusnév ellenőrzése

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
hu: FIGYELMEZTETÉS: a list_type csak int, float, string vagy bool típusú lehet, „%s” nem

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
hu: FIGYELMEZTETÉS: a car_type csak int, float, string vagy bool típusú lehet, „%s” nem

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
hu: FIGYELMEZTETÉS: a cdr_type csak int, float, string vagy bool típusú lehet, „%s” nem

en: WARNING: empty <applyto> node
hu: FIGYELMEZTETÉS: üres <applyto> csomópont

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
hu: FIGYELMEZTETÉS: a(z) <%s> nem értelmezhető a <schema> alatt

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
hu: FIGYELMEZTETÉS: nincs megadva <list_type> a lista típus sémájához

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
hu: FIGYELMEZTETÉS: nincs megadva <car_type> a pár típus sémájához

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
hu: FIGYELMEZTETÉS: nincs megadva <cdr_type> a pár típus sémájához

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
hu: FIGYELMEZTETÉS: a <locale> csomópontból hiányzik a „name="locale"” attribútum, figyelmen kívül marad

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
hu: FIGYELMEZTETÉS: több <locale> csomópont is létezik a(z) „%s” területi beállításhoz, az első utáni összes figyelmen kívül marad

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
hu: FIGYELMEZTETÉS: érvénytelen „%s” csomópont egy <locale> csomópontban

en: Attached schema `%s' to key `%s'
hu: A(z) „%s” séma a(z) „%s” kulcshoz lett rendelve

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
hu: Egy <schema> elemben legalább egy <locale> elemnek lennie kell

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
hu: FIGYELMEZTETÉS: nem sikerült a(z) „%s” séma telepítése a(z) „%s” területi beállításához: %s

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
hu: A(z) „%s” séma telepítésre került a(z) „%s” területi beállításhoz

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
hu: FIGYELMEZTETÉS: nem sikerült a(z) „%s” séma eltávolítása a(z) „%s” területi beállításából: %s

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
hu: A(z) „%s” séma eltávolításra került a(z) „%s” területi beállításból

en: WARNING: no key specified for schema
hu: FIGYELMEZTETÉS: nincs kulcs megadva a sémához

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
hu: FIGYELMEZTETÉS: a(z) <%s> nem értelmezhető <%s> alatt

en: Failed to open `%s': %s
hu: „%s” nem nyitható meg: %s

en: Document `%s' is empty?
hu: A(z) „%s” dokumentum üres?

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
hu: A(z) „%s” dokumentum gyökér csomópontjának rossz a típusa (<%s>, pedig <%s> kellene, hogy legyen)

en: Document `%s' has no top level <%s> node
hu: A(z) „%s” dokumentumnak nincs legfelső szintű <%s> csomópontja

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
hu: FIGYELMEZTETÉS: a(z) <%s> csomópont nem értelmezhető <%s> alatt

en: Error syncing configuration data: %s
hu: Hiba a konfigurációs adatok szinkronizálása közben: %s

en: Must specify some schema files to install
hu: Meg kell adni valamilyen telepítendő sémafájlt

en: Failed to unset breakage key %s: %s
hu: Nem sikerült a(z) %s megtörendő kulcs visszaállítása: %s

en: Must specify some keys to break
hu: Meg kell adni néhány megtörendő kulcsot

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
hu: Kísérlet az alkalmazás megtörésére a kulcsoknak hibás értékek  beállításával
      %s

en: Must specify some directories to break
hu: Meg kell adni néhány megtörendő könyvtárat

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
hu: Kísérlet az alkalmazás megtörésére a könyvtárban a kulcsoknak hibás értékek beállításával:
      %s

en: GSettings Data Conversion
hu: GSettings adatkonverzió

en: Migrates user settings from GConf to dconf
hu: Felhasználói beállítások áthelyezése GConfból dconfba
